Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cukorbeteg gyerekek

Torolt_felhasznalo_521521
Torolt_felhasznalo_521521
Létrehozva: 2005. július 21. 00:41
Üdvözöllek Titeket !

Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy cukorbeteg gyerekek szülei megoszthassák tapasztalataikat gondjaikról , a kezelésről, kórházakról és újdonságokról. Természetesen nem csak szülőknek szánom e helyet. Írjanak érintett gyerekek, pedagógusok,akiknek csoportjában,vagy osztályában diabos gyerekek vannak, vagy bárki, aki valamennyire is érintettnek érzi magát.
Párommal három leány szülei vagyunk. Nagyobbik gyermekünk '98 óta áll inzulinos kezelés alatt. /jelenleg Lantus és Actrapid/
Remélem hamar "felpörög" a topic és egymás segítségére lehetünk.
Szervusztok .
  1. 2005. október 8. 10:36151.
    Szia! Az Nlc napokig rossz volt, de tegnap óta nagyjából jól működik, így lehet, hogy a gépeddel van gond.A betegségek miatt ne aggódj. A lányom már volt komolyabban beteg. Idén év elején ráhúzodott a fülére valami vírus. Egy hétig lázas volt, de itthon kordában tudtam tartani a cukrát. Igazán a hányás, hasmenés esetén érdemes kórházba vinni, mert azt szinte lehetetlen otthon helyre hozni.  Pécsen két infúziós palack volt készenlétben különböző mennyiségű Actrapiddal keverve. Így kívülről addig míg ott voltunk nem is kellett neki adni. A doktornő mondta, addig nem kell ennie a gyereknek, míg ő nem érzi úgy, hogy jólesne neki. A helyi kórházba meg ha két órán keresztül nem hányt, már etették. Persze rögtön visszajött belőle. Azt mondták, ilyenkor jobb ha nem kap hosszú hatásut, mert kiszámíthatatlan, hogy mennyi kaja marad benne. Napokig nem tudott enni semmit. Amikor végre lement pár falat, akkor kicserélték a palackot a nagyobb Actrapid mennyiséget tartalmazóra. Szóval ott nagyon tudták mit kell csinálni. Az itteni kórházba meg tőlem kérdezték, hogy mennyi inzulint akarok adni a gyereknek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260442 (150)
    2005-10-08  08:41
  2. Torolt_felhasznalo_260442
    Torolt_felhasznalo_260442
    2005. október 8. 08:41150.

    Szia!Valóban nem éppen a legjobb a ceglédi kórház, de csak a gyerekosztály ramaty. Most már nincs is aki ért a diabeteszhez, az az 1 orvos is nyugdíjba ment végleg. Most Peste járunk a Budaiba.Itt tényleg értenek hozzá, de azért nem olyan szuper mint ahogy a pécsit leírtad. Mindig szólni kell, hogy ennie kell a gyereknek és nem is engednek ki a kórházból. 6 hetente van kontroll ott találkozunk az orvosunkka. És az inzulinpumpát sem támogatják. Szerencsére sok orvos ismerőst szereztem az utóbbi 3 évben a munkahelyemen így volt aki megmondta az igazat. Egyszerűen nem éri meg nekik, hogy pumpás legyen a gyerek, mert akkor elveszítenek egy beteget és az nagy lóvé. Most végre 2 napja jó a cukra (ezt gyorsan lekopogom), de ennek ellenére a Dávid pumpát akar. Tehát megint kórházat kell váltani. Bár még nyomozok, hogy amott biztos adnak-e.

    Azon én is gondolkodtam már mi van ha kórházba kell rohanni vele. Pest 72 km de azt hiszem felviszem valahogy. Főleg így, hogy senki nem is ért a diabéteszhez a kórházba. Szerencsére még komolyan nem volt beteg, 2x lázasodott be, de csak 1-1 napra.

    Nekem sokszor nehéz válaszonli,mert valami miatt nem megy a forum. Megfagy a gépem és ki kell kapcsolnom. De lehet, hogy a hiba az én készülékemben van.

    előzmény:
    Papagena (149)
    2005-10-07  20:33
  3. 2005. október 7. 20:33149.
    Szia! Remélem nem haragszol, de visszanéztem egy másik "cukros" topicban a hsz-idet. Én meg annak a létezéséről nem tudtam. Szóval ott olvastam, hogy nem volt valami jó az orvosotok. Azóta már váltottatok?  Tudom, megéri utazgatni egy jó orvosi csapatért. Én a Balaton mellől Pécsre viszem a lányom. És tudom mi a különbség! Ott a nővérek szinte annyit tudnak a betegségről, mint az orvosok. Mindig begyűjtik a szülőktől a tapasztalatokat, és tovább is adják. Az orvossal minden negyedéves kontrollnál beszélünk. Évente egyszer van 3 napos kontroll. Olyankor reggeltől estig vele lehetek, és van anyaszállás, ahol alhatok. Komolyan mondom, a lányom úgy várja ezeket a "befekvéseket", mintha nyaralni menne. Igaz, most már második alkalommal a barátnőmékkel együtt mentünk. A lányaink is barátnők. Így nekik is jó, meg nekünk szülőknek is könnyebb. Nincs napközben pizsama, és kimehetünk a városba, csak a vizeletgyűjtés miatt arra kell ügyelni, hogy amikor kell, ott legyenek, és a viziteknél. Egyébként ki szoktunk menni a játszótérre.Kb. másfél éve egyszer beteg lett. Hányt. Éjjel kettőkor döntenem kellett, mert már a szőlőcukor sem maradt benne, és acetonos volt a vizelete. Nem mertem neki vágni a hosszú útnak, így a 10 km-re lévő kórházba vittem. Két napig voltunk ott. Aztán besokaltam. Felhívtam a pécsi kórházat, és levittem a lányomat. Akkor megfogadtam, többé nem viszem a helyi kórházba. Pedig iszonyú igyekezettel próbálták elhitetni velem a hozzáértésüket.Képzeld, amikor leesett a lányom cukra, azt mondta a nővér, hogy ne merjek szőlőcukrot és ennivalót adni a gyereknek, majd előbb beszél az orvossal. Amikor meg magas volt közölte, hogy neki 25 g szénhidrát van előírva, és azt meg kell ennie. Mondtam neki, hogy elmehet panaszra a dokihoz, mert az én gyerekem ilyen cukorra nem fog 25 g szénhidrátot megenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260442 (147)
    2005-10-07  19:27
  4. 2005. október 7. 19:44148.
    Négyszer szúrunk mi is, de ebből kettő egyidőben történik. Reggel 1/2 7-kor együtt kapja a Lantust és az Actrapidot. Délután 1 órakor és este 1/2 7-kor a másik két Actrapid.Amikor még Insulatardot használtunk, azt este pótvacsinál kapta. A lányom még nem vesztette el az eszméletét, de volt már neki is 1,2 és 1,7-es cukra. Egy anyuka mesélte nekem a kórházban, hogy a lánya egyszer elvesztette az eszméletét. Dolgozatot írtak, ha jól emlékszem két órásat, és a gyerek egyszerűen  elfelejtkezett az evésről. Pedig már talán 7.-es volt akkor. Már hazaért, mikor elájult. Anyuka annyira megijedt, hogy elfelejtette levenni a műanyag kis kupakot az üvegcséről, amibe a folyadékot kell előbb bejuttatni. De addig is míg próbálkozott, a gyerek nyelve alá tett mézet. És hatott. Harmadik nekifutásra átszúrta a műanyag kupakon a tűt, de addigra a lánya már magához tért a méztől és meg tudták etetni.Utólag persze nevetve mesélte, de ebből látszik, ha baj van nincs lehetetlen. Pedig nagyon vastag az a kupak. Ezt csak azért meséltem el, hogy ha baj van ne ijedj meg. És ezt is elmodhatod a tanároknak. Ha meggyőződtek róla, hogy az alacsony cukortól ájult el a gyerek, akkor a mézzel is próbálkozhatnak. A nyálkahártyán keresztűl gyorsan felszívódik. ( Ha nagyon lent van a lányom cukra, én eleve úgy adom neki a szőlőcukrot, hogy egyet lenyeletek vele, egyet pedig a nyelve alatt nyomja szét, és ott tartja egy kis ideig lenyelés előtt.) A mét után biztos nincs olyan rosszullét, mint ami állítólag a gyorsinjekció után fellép. Én tartok itthon abból a kicsi műanyag dobozosból, ami egy evésre lenne elég. Tudod, aminek csak fólia a teteje.  De hidd el, ha baj van be fogod tudni adni. A lényeg, hogy ilyenkor nem felemelni a bőrt, mint inzulin beadásnál, mert ennél fontos, hogy izomba menjen. Azért kívánom, hogy soha ne legyen rá szükségetek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260442 (147)
    2005-10-07  19:27
  5. Torolt_felhasznalo_260442
    Torolt_felhasznalo_260442
    2005. október 7. 19:27147.

    A Dávid azt mondja, ha alacsony a cukra furcsán érzi a lábát. Még 1,2-nél sem lehet látni rajta semmit. De azt is megérzi ha magas. Mindig megkérdezzük szuri előtt szerinte mennyi a cukra és tudja ha magas. Ti egy nap hányszor szurtok. Mi most 4x ezért kell a suliba is.

    A tornaterembe felújítás van és így az osztályteremben öltöznek át és utánna mennek tornaterembe. Tehát még oda sem tudok cukrot tenni. Az ellenőrzőbe beírás és aláíratás tényleg nem rossz ötlet.

    A lányod már vesztette el az eszméletét? Én ettől félek legjobban. Nem vagyok biztos, hogy a Glüko-Gen injekciót be tudom adni.

    előzmény:
    Papagena (146)
    2005-10-07  18:47
  6. 2005. október 7. 18:47146.
    Azt gondolom, ezt addig nem értik meg, amíg közvetlen hozzátartozó nem lesz cukorbeteg. A lányomnak egyébként eddig egy kis kézitáskában volt együtt minden, de a nyáron találtam egy jó kis válltáskás. Pici, de belefér minden. Elől van egy kis zseb, abban van a mobilja (ez megnyugtató mindkettőnknek), és az összevágott papírzsebkendő, amivel bökésnél letörli az ujját. A nagyobb részben meg elfér a mérő, a szőlőcukor, nápolyi (diab) és a gyorsinjekció. Az inzulint neki még a suliba nem kell vinni szerencsére. Ha utazunk, arra van egy picivel nagyobb hátitáska, amibe már az inzulinok, és egy szendvics is befér.Mi kis helyen lakunk, így iskola, illetve tanárválasztási lehetőség nincs. Az egyik barátnőm beleírta a lánya üzenőfüzetébe, hogy potosan mikor kell ennie, és hogy bárhova mennek, a kistáskát mindig vigye magával. Majd ezt aláíratta az összes tanárral. Kellemetlen, de az aláírásukkal egyben vállalják a felelősséget. Egyébként én a lányom tesicuccába is raktam egy kis zacskóba szőlőcukrot és pár szem háztartási kekszet.  Érdekes, hogy a fiad nem érzi az alacsony cukrot. Az én lányom belső remegést érez először, aztán már kívülről is látható a kézremegés. De újabban ehez társul a szédülés vagy a hasfájás. Ellenben a magasat nem veszi észre. Csak amikor már az inzulin hatására kezd helyre állni a cukra, akkor szokta fájdítani a hasát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260442 (145)
    2005-10-07  14:35
  7. Torolt_felhasznalo_260442
    Torolt_felhasznalo_260442
    2005. október 7. 14:35145.

    Nálunk az oviba derült ki és nem is volt baj. A gyerekek megértőek voltak és az első szülőin beszéltünk róla. Azt hittem a suliba is lesz mód, hogy elmondjam a szülőknek mi a helyzett, ha a gyerek kérdezi őket otthon nehogy valami hülyeséget mondjanak. De nem volt rá lehetőség és mindenki szétszaladt. Az egyik kisfiú ma (akit szintén hazavisznek óra végén, így látta már többször, hogy szúrunk) úgy köszönt, hogy szia cukorbeteg. A párom elmagyarázta neki, hogy Dávidnak hívják és nem kell csúfolni a betegség miatt. Ma délben már normálisan köszönt.

    Egyébként úgy kerestem tanítónénit, hogy akinek volt már cukros gyerekkel dolga.Ennek volt de én nem látom tapasztaltabbnak. A cukormérőt ő is rendszeresen a terembe hagyja, tesióra vagy ha templomba mennek.Most adtam neki egy táskát és a lelkére kötöttem, hogy vigye magával. Ma ismét tesi óra volt a cukormérő és a mentőcsomag a terembe bezárva. Ha valami lenne mire kinyitják az ajtót már csak a mentőt lehetne hívni. De komolyan nekem ciki, hogy folyton szólnom kell a tanárnak. Ha valami van meg majd azzal védekezik, hogy nem szóltam. A védőnővel amikor beszéltünk a pumpáról, azt mondta majd ő beszél a gyerekekkel a betegségről. Most komolyan gondolkodom rajta, hogy megkeresem és megkérem, még most beszéljen róla. Vagy az igazgatót kérem meg, hogy beszéljen a kolleganőkkel jobban figyeljenek oda. Szerintem nem nagy dolog ellenőrizni indulás előtt, hogy viszi-e a cukormérőt. Vagy nekem már rutin, hogy fogom az inzulinos csomagot ha indulunk ki tudja mi történik és mikor érünk haza? Meg kéne értetni velük, hogy ez egy jól karbantartható de komoly betegség.  Ma megint leesett a cukra 2,4 volt fél 1-kor, de ma itthon történt. Ja és nem érzi magát rosszul.

    előzmény:
    Papagena (144)
    2005-10-07  08:34
  8. 2005. október 7. 08:34144.
    Szia Timi! A lányom kénytelen volt beszélni róla, mert másodikos volt, amikor kiderült. Egy hétig voltunk kórházba, és az akkori osztályfőnöknek én szóltam.  A gyerekek nagyon várták vissza őt, és nagy érdeklődéssel nézték tízórai szünetekben ahogy a cukrát mérte. És mindig kérdezték tőle, hogy akkor ehet-e, és mennyit. Szerintem fel nem fogják az osztálytársak, hogy pontosan mivel jár ez a betegség, de az fontos, hogy tudnak róla. Az alsós ofi nem nagyon strapálta magát ezzel kapcsolatban. Nekem a betegség kezdetén a kórház adott egy leírást, amit odaadtam a tanároknak, igazgatónak, de abban csak maga a betegség volt nagyvonalakban leírva. Én elmondtam az ofinak, hogy ez mivel jár, és látszólag fel is fogta, de igazán nem törődött vele. Képzeld, olyan hülye volt, hogy egy időben megmérette a saját cukrát a gyerekem mérőjével. Mi nem a támogatott mérőt, hanem az Accu-Chekket használjuk, amihez nagyon drága a tesztcsík, és abban az időben nem volt elég a három havi 9 doboz. Nem tudtam, hogy szóljak neki, hogy ez enyhén kifejezve is bunkóság. Végül egyszerűen nem adtam póttűt az ujjbökőhöz. És azt tudja a gyerekem, hogy a saját tűjét máshoz nem használhatja. Idén kezdte az 5.-et. Ezúttal magam írtam le pontosan mikor mi történhet és mit kell csinálni. Azt is bele írtam, hogy csak megadott időben ehet a gyerek, mert alsóban az is előfordult, hogy egy rendezvény miatt már 9-kor meg kellett tízóraizniuk, mikor a lányomnak 3/4 10-kor kellett volna. De volt, hogy elvitték őket a suliból, és a lányomnál se mérő, se szőlőcukor nem volt. Pedig elmondtam a tanárjának, hogy anélkül sehova nem mehet. Persze ennyi idő után már a lányom is tudja, de eleinte neki is szoknia kellett. És én igenis elvárom a tanároktól, hogy amíg a suliban van, vállaljanak felelőséget érte. Idén szerencsére már sokkal jobbak a tanárai, és nagyon jó az osztályfőnök is. Szerintem, egy-két osztálytársnak, akik közelebb állnak a fiadhoz, mindenképp jó lenne tudni a fontosabb dolgokat a cukorbetegségről. Én azt látom, hogy a közelebbi barátai az osztályból jobban figyelnek rá. És ez fontos, mert jöhet hirtelen is a rosszullét, és akkor jól jön, ha valaki pl. előkészíti a mérőt, amíg ő megböki az ujját. Vagy az eredmény láttán, már előveszik neki a szőlőcukrot. Ez neki is jól esik, hogy figyelnek rá a többiek, meg az osztálytársak is büszkék, hogy segíthettek. Szóval szerintem valahogy mindenképp beszélni kell róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260442 (143)
    2005-10-06  21:05
  9. Torolt_felhasznalo_260442
    Torolt_felhasznalo_260442
    2005. október 6. 21:05143.

    Szia!

    Csak most tudtam visszakeveredni. Én megmutattam a Dávidnak a pumpát élőben egy kisfiún. Ő most 10 éves és 2 éve használja. A szülök szerint összehasonlíthatatlanul jobb mint az intenzív inzulinterápia és a kisfiú is nagyon meg van vele elégedve. Vizipolozik a pumpával. Alvásnál a párna mellé, alá kell tenni és az infuzios szerelék hossza is választható. Olyan már volt a kissrácnak, hogy a padba beleakadt és kijött a kanül a hasából ( ami neki nem fájt) de tartalék szerelék van és pillanatok alatt be lehet vezetni újra. Mint a pen egy belövö készüléket adnak hozzá. Mostmár van teljesen magyar nyelvű és vizálló változat. Mi ezt szeretnénk megszerezni. A suliba van egész nap védőnő, beszéltem vele és megnézné, hogy kell beszúrni a kanült vagy javítani valamit ha gond van. Ha elromlik azonnal cserélik, valamilyen szinten a leesést is bírja.

    Tegnap egyébként 6-kor véletlenül több Actrapidot adtunk be neki és tök jó lett éjszaka és reggel is a cukra. Lehet, hogy ez lesz a megoldás. Ma az előírás szerintit kapta, most jó cukorral feküdt, de általába reggelre felmegy neki. Most kiváncsi vagyok milyen lesz.

    A Dávid sajnos ha felkel nem tud visszaaludni. Az viszont jó, hogy irtad a sulikezdéskor az első 2 hét nálatok is zürös. Az oviba tudták a gyerekek, hogy cukros, a suliba nem beszél róla, még ha kérdezik is csak úgy félválról válaszol.Szerintem jobb lenne ha elmondaná. Gondolkodom rajta, hogy a tanítónönek megemlítem egy környezet óra keretében beszéljenek betegségekről pl. cukorbetegség. A te lányod beszél róla?

    Én is hosszú lettem.

    Jó éjszakát: Timi

    előzmény:
    Papagena (142)
    2005-10-06  17:06
  10. 2005. október 6. 17:06142.
    Szia! Igazából nem tudom hány éves kortól állíthatnak át valakit Lantusra. A barátnőm kislánya 15 hónaposan lett cukorbeteg. 9 éves és a nyáron már őt is átállították. A lányom most 1/2 7-kor kapja reggel az Actrapidot és a Lantust. Ez hétközben nem számít korainak, mert mindenképp ekkor kell kelnie, hogy időben odaérjünk a suliba. Hétvégén meg, ha nem ehet azonnal, akkor még arra a fél órára is visszaszundít, míg várni kell. Aztán ha evett, újra alszik. Egész tízóraiig. A lányom 3 éve cukorbeteg, és a suliban az első két hét mindig meglátszik a cukrain. Téli és tavaszi szünet után is. Utána már helyre jön. De a Lantus mellett sokkal jobbak a cukrai. Hozzáteszem, itt is vannak kiugróan alacsony vagy magas értékek, de sokkal ritkábban. Nála azt mondják, befolyásolja a pajzsmirigy alulműködés is, és a hormonok is. Én sok jót olvastam a pumpáról, de a lányom nagyon tiltakozik ellene. És egy kicsit engem is aggaszt, hogy egy géptől függ az élete, ami bármikor elromolhat. Vagy mi történik, ha tesi órán esik egy komolyabbat. Nem tudom azt például mennyire bírná ki a pumpa. Vagy pl. éjszaka, hogy tud tőle aludni, hisz álmában össze-vissza forog. Szóval ebben még tanácstalan vagyok.  Sajnos a topic nem a kevés beteg miatt pang. Szerintem sokan nem is akarnak talán beszélni róla. A diab-online is mindig kihalt. Jó hosszúra sikerült ez a válasz. Bocsi. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260442 (141)
    2005-10-06  16:15
  11. Torolt_felhasznalo_260442
    Torolt_felhasznalo_260442
    2005. október 6. 16:15141.

    Szia!

    8 éves a Dávid és tényleg 1 évig tartott a mézeshetek időszak. Én úgy tudom Lantusra csak nagyobb gyerekeket állítanak .

    Ma kivételesen jó cukrai voltak, sőt háromnegyed 2-kor 2,5-el hipozott. Ez persze nem jó, de a mostani értékekhez képest.

    A pumpa nekem több szempontból szimpatikus. A gyerekeknek talán ez a legjobb. A Dávid nagyon fáradt a korai kelés és késői fekvés miatt.  A lányod nem fáradt. Mi most kezdtük a sulit, közvetlenül előtte állították át (aug 29-én) és talán a 2 együtt volt sok neki. Most már mintha nem lenne olyan stresszes.

    Kár, hogy ennyire pang ez a topik. Vagy talán jó, mert ezek szerint nincs sok érintett gyerek .

    előzmény:
    Papagena (140)
    2005-10-05  17:18
  12. 2005. október 5. 17:18140.
    Szia! Üdv a topicunkban, bár mint látszik, nem túl nagy a tolongás. Mennyi idős a kisfiad?Az inzulinpumpa én úgy tudom, elsősorban azoknak ajánlott, akiknek képtelenség beállítani a cukrát.A fiadról azt írod, egy éve diabos. Vagyis lehet, hogy nála egy évig tartott az úgynevezett  "mézeshetek"  időszak. És most, hogy megszűnt, már nem olyan jók a cukrai. Ha nem válik be az Actrapid, Insulatard páros, még mindig ott van az Insulatard helyett a Lantus. De nekem az átállításoknál mindig az volt a tapasztalatom, hogy kell egy-két hónap mire beállnak a cukrok. Ha esetleg átállítják Lantusra, akkor is kell a két hónap. A lányom augusztusig este kapta a Lantus, de hajnalban mindig leesett a cukra bármit variáltunk is. Végül átálltunk a reggeli beadásra. Kb. két hete látom azt, hogy ráállt a szervezete, és most már nagyon szépek a cukrai. De persze az iskolai stressz, és a változó mozgásmennyiség miatt vannak rosszabb értékek is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260442 (139)
    2005-10-01  19:51
  13. Torolt_felhasznalo_260442
    Torolt_felhasznalo_260442
    2005. október 1. 19:51139.

    Sziasztok!

    Csak most találtam rá erre a topicra. Az én kisfiam 1 éve diabos. Eddig nagyjából jó cukrai voltak 3 hónapja azonban megborult. 1 hónapja átállították Actrapid, Inzulatardra de eredmény ua. Hétfőn megyek a doktornőhöz kitalálni valamit.

    Senki nem írt az inzulinpumpáról. Ti nem gondolkodtatok el rajta? Szerintem a gyerekekne és a kismamáknak ez a legjobb lehetőség ma.

    almaa: Nem akarlak elkeseríteni de 2-es diabos gyerek nagyon kevés van. Ha már kezd fogyni a saját inzulin akkor az megállíthatatlan folyamat és abból 1-es diab lesz. De én is javaslom (bár nem tudom, hogy melyik kórházban voltatok) , hogy keress fel egy olyan kórházat, amibe van gyerekdiabetológia.

    Mi Ceglédiek vagyunk itt a gyerekosztályon 1 orvos "értett" hozzá úgy-ahogy. Mi a Budai gyerekkórházba mentünk át.

     

    előzmény:
    almaa (121)
    2005-09-13  08:46
  14. 2005. szeptember 28. 09:36138.

    Sziasztok!

    Naty77 Ez szuper jóó hír!!!!  Várjuk majd az UH képeket a "babszemről"!

    Nálunk minden szépen alakulgat. 100% hogy kislányunk lesz! Mindenki azon drukkol hogy Boglárka ne legyen "cukros" mint az anyukája! Minden héten kedden vérvételre járok, egésznapos profilt néznek, 6E Inzulin mellett jók az eredmények. Az nyugtat hogy már csak néhány hétig lesz így, ugyanis a 31.héten vagyunk!
    Szép napot mindenkinek!
    Kaktuszka6

    előzmény:
    naty77 (135)
    2005-09-25  08:42
  15. 2005. szeptember 25. 13:39137.
    köszönöm! 
    előzmény:
    Papagena (136)
    2005-09-25  13:22
  16. 2005. szeptember 25. 13:22136.
    Szia Naty!  Te vagy egy napon belül a második babás "ismerősök" közül. Gratulálok, és nagyon vigyázz mindkettőtökre!   Jó egészséget kívánok Neked és a picinek is!   
    előzmény:
    naty77 (135)
    2005-09-25  08:42
  17. 2005. szeptember 25. 08:42135.

    sziasztok, régen írtam, de olvasgatlak Titeket.

    Nagy örömünkre teljesült, amire vágytunk, kisbabánk lesz. 

    Pénteken a férjem unszolására már felhívtam a dokimat, hogy mi legyen a cukraimmal, amik kicsit alacsonyak. Aranyos volt, még örömujjongott is a telefonba, hiszen nemrég adta meg az engedélyt a próbálkozásra.  Péntek déluől szombat estig mértem neki folymaotsan és akkor beszéltünk, javasolt inzulin csökkentést reggelre (bázist el), ami eddig nem tűnik szerencsésnek. Kedden vár a kórházban és kialakul a menetrend.

    Ami nekem a régi dokim után meglepő, hogy ő sokkal lazább, nem kér kisétkezéskor mérést és nem éjfel+3 óra a mérés ideje, hanem csak egyszer 2 órakor. /bár ez viszont logikus nekem/

    Nagy az öröm nálunk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_521521
    Torolt_felhasznalo_521521
    2005. szeptember 24. 22:38134.
    Azt az acetonos lehelletet könnyű összetéveszteni sok mással. Ha a családban van cukros,azért kicsit később sztem érdemes megismételni egy éhgyomros labort.Ne érts félre,nem szándékozom ilyesztgetni,de nálunk a diab. diagnosztizálása előtt pont 4héttel a gyerek cukra teljesen rendben volt.Az akkori gyerekorvos is ezzel takarózott,amikor a klasszikus tünetegyüttes miatt kerestük./én összefüggést véltem felfedezni egy 9hónapja fennálló és félrekezelt gyulladás-antibiotikum- és a betegség között/ Ha nem érintett a családotok,akkor vszinű,h nincs baj...
    előzmény:
    almaa (130)
    2005-09-15  09:37
  19. Torolt_felhasznalo_521521
    Torolt_felhasznalo_521521
    2005. szeptember 24. 22:27133.
    Szia! Mindenféleképen keress másik orvost! Sajnos a lelkiismerethiányos dokikból mi is megtapasztaltunk néhányat.Ha túlaggódod a helyzetet,az még nem gond,de ha az orvos elbagatelizálja,az már bajhoz vezet.A diéta mindenféleképpen indokolt ilyen cukoreredményeknél.A csillapíthatatlan szomjúság,gyakori pisi,esetleg túlzott fáradékonyság azért mégis figyelmeztető.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_339181 (132)
    2005-09-15  13:40
  20. Torolt_felhasznalo_339181
    Torolt_felhasznalo_339181
    2005. szeptember 15. 13:40132.
    én is így gondolom. keresek más lehetőséget. ráadásul amióta a terheléses cukorvizsgálatot megcsinálták, szegény gyerek szorong, mert megkínozták, "csak" kilenszer szúrkálták össze-vissza mert nem sikerült vért venni. a branült rosszul kötötték be, ezért még kétszer próbálkoztak, majd, az sem ment így féloránként vették tőle a kézfejből a vért. a doktor elintézte azzal a dolgot, hogy diéta, meg szerinte a gyerek nem azért kel fel éjjelenként pisilni, biztos csak átmeneti állapot. ja közel két hónapja
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740947 (129)
    2005-09-15  09:35
  21. 2005. szeptember 15. 09:44131.
    Ennek nagyon örülök! Jó egészséget kívánok Neked és a gyerkőcnek is!   
    előzmény:
    almaa (130)
    2005-09-15  09:37
  22. 2005. szeptember 15. 09:37130.
    Hál'Istennek fölöslegesen pánikoltam, mert rendben van a gyerkőc vércukorszintje . Így legalább megnyugodtunk.  Köszönöm a jóindulatú hozzászólást.
    előzmény:
    Papagena (124)
    2005-09-13  11:24
  23. Torolt_felhasznalo_740947
    Torolt_felhasznalo_740947
    2005. szeptember 15. 09:35129.
    Szerintem keresned kellene egy másik korházat és orvost, nálunk is így kezdődött.Sok ivás ,éjszaka pisilés, majd pár hét mulva levertség.kedvtelenség.Végálomás:Heim Pál korház Almási Zsuzsanna Dr.-nő.Biztatásul:Nincs két egyforma gyerek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_339181 (128)
    2005-09-14  17:46
  24. Torolt_felhasznalo_339181
    Torolt_felhasznalo_339181
    2005. szeptember 14. 17:46128.

    sziasztok.

    igaz nem tudtam még végigolvani az összes hozzászólást mégis a segítségeteket kérem. 6 éves kisfiamnál kb. 2 hónapja teljesen véletlenül derült ki, hogy magas a vércukorszintje. ( 9,6 volt éhgyomorra) ez nem laborvizsgálat volt, hanem az anyukámék cukorbetegek és az ő vércukorszint mérőjükön mértem ezt az értéket. azután persze többször, de 6.5 alá sosem ment. elmentünk a gyermekorvoshoz aki laborvizsgálatra küldött, melyből kiderült, hogy a fruktozamin szint 396 ami jóval a határ fölötti érték. érdekes, hogy a vérkép szerint a gyerek vércukra 5.8 mutatott éhgyomorra. nem hagytam a dolgot annyiban mert észrevettük, hogy a gyerek rengeteget iszik és minden éjjel felkel pisilni, ami eddig nem volt szokás. a kórház gyermekambulanciáján csináltak egy terheléses vizsgálatot melyben a legmagasabb érték 13.5 volt, de két óra elteltével sem ment le 7.8 alá. az inzulinszintje is alacsonyabb a normál határnál, de ez az orvos szerint minimális. azt mondta, hogy a gyermeket diétáztassam, nem ehet cukrot ( amióta kiderült ez az egész nem is kap), illetve csak teljes kiörlésű lisztból készült kenyeret kapjon. nem egyszerű a történet, mert szegénynek dió, mogyoró, olajos magvakra allergiája van. tehát csoki eddig is kilőve, mert ha megnézitek még a turórudi is tartalmaz nyomokban mogyorót. szóval tanács kellene, mert úgy láttam, minta a doki úgy gondolja  én vagyok túl aggodó szülő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. szeptember 13. 19:28127.

    Sziasztok!
    Naty77, Nagyon köszi az infokat!
    Kicsit nyugasabb lettem.
    29. hétnél vagyok. Eddig diétáztam, de mostantól ez sem elég.
    Ami többieknek is jó info lehet: Finom diétás sütiket lehet kapni a Ferdinánd híd közelében a 76os troli megállójánál Palmetto Café-ban (XIII. Csanády u. 4/b) Férjecském nem kedveli a nemcukrossütiket, de az ottani mákos süti bejött még neki is! 
    Üdv. mindenkinek Kaktuszka6

     

    előzmény:
    naty77 (126)
    2005-09-13  19:07

Címlap

top