Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cukorbeteg gyerekek

Torolt_felhasznalo_521521
Torolt_felhasznalo_521521
Létrehozva: 2005. július 21. 00:41
Üdvözöllek Titeket !

Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy cukorbeteg gyerekek szülei megoszthassák tapasztalataikat gondjaikról , a kezelésről, kórházakról és újdonságokról. Természetesen nem csak szülőknek szánom e helyet. Írjanak érintett gyerekek, pedagógusok,akiknek csoportjában,vagy osztályában diabos gyerekek vannak, vagy bárki, aki valamennyire is érintettnek érzi magát.
Párommal három leány szülei vagyunk. Nagyobbik gyermekünk '98 óta áll inzulinos kezelés alatt. /jelenleg Lantus és Actrapid/
Remélem hamar "felpörög" a topic és egymás segítségére lehetünk.
Szervusztok .
  1. 2005. augusztus 16. 10:2476.
    Szia! Az ötletet köszönöm! Ezentúl tényleg a lányommal nézetem meg, mi mit tartalmaz. Az én gyermekem alapból kis zörgõcsontú volt. Amikor kiderült a betegsége, egy kicsit szedett magára, de még így is vékonyka. De nála pajzsmirigy gond is van. Ettõl függetlenül nem ingadoznak a kilói. Tavaly szedett össze egy hányásos vírust. 5 napig nem evett csak infúziót kapott. Akkor lefogyott, de azt hamar visszaszedte, amikor már tudott rendesen enni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442383 (75)
    2005-08-16  08:30
  2. Torolt_felhasznalo_442383
    Torolt_felhasznalo_442383
    2005. augusztus 16. 08:3075.

    Most értünk Haza egy kis tüdõ szellöztetõ kiruccanásról az Örségbõl. 

    Isteni volt az idõ és a hangulat is.A lány egy hét alatt 5 kilót szedett fel.Nagyon örülök neki, mert rettentõ sovány alkat amúgy.

    Képes egy kis megfázásnál 3-5 kilót veszteni a súlyából.

    Nállatok is ilyen komoly gond a súly?

    Vagy szerencsésebb alkatúak a gyerekek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_442383
    Torolt_felhasznalo_442383
    2005. augusztus 16. 08:2474.

    Sziasztok Lányok!

    gizmóka:

    Remélem már rendezõdött a kislány cukra és már nem kell izgulnod!

    Papagena:

    Próbáld azt megtanítani,hogy olvassa el mi van benne és akkor nem kell többet vitatkozni ehetõ vagy sem.

    Nállunk bejött.Fekete listát írtunk (szuper játék volt egy délutánt kitöltött a tábla kidekorálása és a lista megirása) és kiakasztottuk a hûtöre,hogy mindenki megtanulhassa a családból mi a tilos.

    Oda került a cukor,a mazsola,a méz és nállunk az alkohol is.(Mivel már 15 éves és a bulikon sajnos találkozik vele,tehát feltétlen beszélni kell rólla.Mondjuk a legjobb,ha az a természetes a számára,hogy nem kell ahhoz alkoholt fogyasztani,hogy jól érezhesd magad.)

    Úgy megszokta,hogy már mindent úgy vesz meg,hogy elötte ellenörzi a tartalmát, a gyártót és a szavatosságot is.

    Kicsit tovább tart a vásárlás eleinte,de nagyon megéri,mert annyira a vérévé válik,hogy késõbb a saját háztartásában sok hasznát veszi,majd a kislány.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. augusztus 15. 09:4373.
    Szia! Sziasztok! Itthon meg szomorúan tapasztalja az ember, hogy mindent úgy kell összevadászni. A lányom nagyon szereti a Vivil cukrait, de csak két helyen kapható. Ahol nagyobb a választék, ott meg drágább.   Engem az is elszomorít, hogy néhány üzletben egymás mellé teszik a diabetikus és a "fittnesz" termékeket. Amiben pl. a müzliszelet mézzel és mazsolával van ízesítve. Én meg magyarázhatom a gyereknek, hogy azt nem eheti, hiába van a diab. termékeknél. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521521 (72)
    2005-08-13  23:45
  5. Torolt_felhasznalo_521521
    Torolt_felhasznalo_521521
    2005. augusztus 13. 23:4572.
    Sziasztok,Szia! De Lantust használunk. Talán kevésbé,de még így is érzékeny a frontokra.A stressz,hát nem tudom.Kamaszodik,sztem az indulatai és a hangulatváltozás is közrejátszik a cukor összevisszaságában. Érdekes a fórum új arculata.--Most jártunk Szlovákiában.Ott úgy tûnik, többet adnak az üzletek a diab cuccokra.Sör és pezsgõ is van, ami a gyereket nem érinti, de szinte 3* annyi édesség,pékárú és ital van a polcokon,ami cukormentes!Figyelemre méltó!
    előzmény:
    Papagena (69)
    2005-08-08  21:37
  6. 2005. augusztus 9. 15:0571.
    :o))) A lányom borzasztóan stresszes, így sztem ha nem lenne cukobeteg, akkor is megemelkedne a suliban a cukra. Bár most tantónéni váltás lesz, így van némi remény a javulásra. (Nem a sulitól, hanem a tanártól stresszelt, mert álló nap ordított a gyerekekkel :-O
    előzmény:
    daya01 (70)
     
  7. 2005. augusztus 9. 10:2470.
    Én lantust használok, korábban humulin n-t használtam bázisnak (napi 2x-er beadós) az érzékenyebb volt valamivel a frontokra, viszont a stressz meg a lantussal mutat kicsit erősebb hatásokat (vagy jobban parázok:))
    előzmény:
    Papagena (69)
     
  8. 2005. augusztus 8. 21:3769.
    Sajnálom, hogy csak páran "járunk" erre a topicra:-(
    Gizmóka: Ti nem Lantus-t használtok? Bocs, ez nem reklám, csak tudom, hogy tavaly, mielőtt áttértünk rá, az Insulatarddal a lányomnak is a frontok felborították a cukrát. De az elmúlt egy évben, mióta Lantus-t használ, csak a stressz képes borítani. A front, de még a betegség se emeli jelentősen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521521 (68)
     
  9. Torolt_felhasznalo_521521
    Torolt_felhasznalo_521521
    2005. augusztus 7. 20:0968.
    Hű, egy kicsit pangunk. . . Nálunk nagyon összezavarta a lány CH háztartását ez az össze-vissza időjárás. A dinnye nagy találmány! Szerintem megérdemelne valamilyen díjat :) Múltkor vettünk 1/2-et, de az akkora volt, mint egy csónak. Akkor pont bele is fért a "cukorba"-semmit nem emelt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_442383
    Torolt_felhasznalo_442383
    2005. augusztus 3. 16:3267.
    Nállunk is a görögdinnye a sláger ilyen tájt.
    Mi olyan régiesen is esszük a dinnyét.
    Kenyeret eszünk hozzá. A kislánynak bele számítjuk és mindenki élvezi a hideg könnyű ebédet.
    Néha így kapok szabadnapot a konyhából. ))DDDDDDDDDD
    Ezt a fiúk főzik)))))DDDDDDDDD
    előzmény:
    Papagena (66)
     
  11. 2005. augusztus 1. 20:0266.
    Na, mire végig olvastam, beindultak a gyomornedveim :o))
    Én nagy melegben csak összevágom (általában kockára) a paradicsomot, paprikát, uborkát, kevés só és leöntöm joghurttal. Van hogy a lányom kedvéért teszek bele egy kevés párizsit és sajtot is. Hamar megvan és szénhidrátban ez is szegény. A pocakot sem terheli.
    De ha tehetné, ő ilyenkor csak görögdinnyét enne, de attól még ha többet adok neki, akkor is leesik a cukra.
    A kőrözöttet paprikába szoktuk tölteni, néha a medve sajtot is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521521 (65)
     
  12. Torolt_felhasznalo_521521
    Torolt_felhasznalo_521521
    2005. augusztus 1. 19:3065.
    Köszi! Jól hangzik. A férjem szeret kísérletezni és alkotni. Kíváncsi vagyok, mit fog kihozni belőle. (süti, kis bonbon, vagy figurák). Mi a hidegtálakat is szeretjük. Az utolsó mű egy hatalmas ovális tál volt sajt, francia és hús-salival, amiket kaszinó és strasszburgi tojások választottak el. A tál közepén egy hatalmas gomba:aminek a törzse körözött, a kalapja pedig egy piros alma harmada, vajjal bepöttyözve. A salik alapja saját készítésű majonéz, így a cukor sem veszélyeztetett. Tehát a fr. kivételével nem kellett CH-tal számolni, csak a hozzá evett kenyér tartalmát. Kitűnő vacsi, főleg ilyen melegben.
    előzmény:
    Papagena (62)
     
  13. 2005. július 31. 17:2264.
    Ezt én a Adventi naptárral szoktam csinálni:-D Szedtem két szép szoromúfűz ágat, cserépbe gipszbe állítottam. Hogy ne látszódjon csúnyának, az egészet bevontam gyűrt alufóliával. Piros anyagból kis csomagokat varrtam felaggattam az ágakra, és mindegyikbe raktam egy kis csokit vagy cukrot, vagy apró meglepetést.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442383 (60)
     
  14. 2005. július 31. 17:0163.
    Ez még lemaradt. A virsliből a lányom csak a füstlit szereti, abból is inkább a sajtosat. A párisziból a Picket (ez itt nem a reklám helye :-D).
    És persze csak mértékkel adok neki, ha magas a cukra, de utána mindig lemegy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521521 (61)
     
  15. 2005. július 31. 16:5862.
    Azt előre írom, hogy az állaga nagyon függ a krumpli víztartalmától. .
    Hamis marcipán - Eredeti recept: Egy evőkanál búzadarát fél dl vízben megfőzünk és néhány percig állni hagyjuk, hogy minden vizet magába szívjon. Kb. 15 dkg héjában főtt burgonyát még melegen meghámozzuk, villával jól összetörjük, és elkeverjük 10 dkg dióval, 10 dkg porcukorral és a megfőtt darával. Rummal vagy rumaromával ízesítjük. (Ennek a mennyiségét sajna ki kell tapasztalni, de kb. 6 ml) A masszaból gombócokat formálunk és reszelt csokoládéban meghempergetjük.
    Ha luxust akarok, akkor a dió helyett beleteszek ugyanannyi mandulát. A porcukor helyett 80g glukonon, és a rumaroma helyett mandula aroma, ami ugyan zöld, de a végén úgyse látszik. És hogy még egy kicsit csökkentsem a szénhidrátot, a diab reszelt csokit kb feles arányban összekeverem darált dióval vagy mandulával. A hempergetést kézzel nem szabad csinálni, mert a csoki nagy része a kézen marad. Én két teáskanállal ügyeskedek. A végén üvegtálon a hűtőbe teszem. Legközelebb majd a glukonont behelyettesítem gyümölcscukorral.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521521 (61)
     
  16. Torolt_felhasznalo_521521
    Torolt_felhasznalo_521521
    2005. július 30. 22:1761.
    Sziasztok! Csak csatlakozni tudok Träumerhez. Ennek a topicnak a tapasztalatok cseréje a kizárólagos célja.
    De én ismerek egy felelőtlen embert:
    -egy helyettesítő fogorvos néni, miután közöltem, h a lányom diabos, "megnyugtatta" őt, h ne aggódjon, majd kinövi. . . Vajon melyik egyetemen képeznek ilyen magasan kvalifikált gyógyítókat? :(
    A magas cukros éhséget CH mentes kajákkal szoktuk csillapítani. Mivel a CH-anyagcserezavar idővel a zsír-anyagcserezavart hozhatja magával, fokozottan illő figyelni a zsírbevitelre. De a rendszeres mozgás leüríti az izmok glikogén raktárait, így van hely a bevitt CH-nak. A párizsi és virsli sajna nem túl megbízható, mert dextrózt(szőlőcuki), maltodextrint(ez is CH) és sokszor lisztet! tartalmaz. A szóját már nem is említve.
    Ez a hamis marcipán jó ötlet. Feltennéd ide a receptjét?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442383 (60)
     
  17. Torolt_felhasznalo_442383
    Torolt_felhasznalo_442383
    2005. július 30. 20:2360.
    Dehogy tartunk felelötlennek!

    Ez az egész nem arról szól. - Legalább is szerintem
    Itt egymás segítésére adunk ötleteket, ill mesélünk a saját tapasztalatainkról.
    A legjobb itélet a munkánkról a gyerekeink állapota és ez a fontos mindannyiunk számára.

    Más:

    Mi a bécsi út másik végén élő barátosnémtól szoktunk kapni ilyen finomságokat, amik a boltban kaphatók ma már itthon is.
    Igaz az áruk itthon elég csillagásztati még ma is a kintihez képest. Ott kicsit barátibb a dolog.

    Mi finom csokikat veszünk mire a fenyő diszítés van és kockánként apró diszes csomagokat készítünk belölle. A lány azt imádja, hogy mindig meglepi milyen csoki lesz a papírban, mert több féle töltelékest is veszünk.
    előzmény:
    Papagena (57)
     
  18. 2005. július 30. 14:0859.
    Lehet venni nagyobb üzletekben marcipános diabetikus csokit, ugy évente egyszer valami nagyobb alkalomra szoktam kapni:)
    előzmény:
    Papagena (58)
     
  19. 2005. július 30. 11:5258.
    Nálunk még csak olyan volt, hogy az uzsit, vagy a tízórait kellett kihagyni. De ilyen esetre mindig van itthon virsli, vagy párizsi, trapista sajt, uborka, paradicsom, paprika. Persze sajtból csak 2-3 vékony szeletet szoktam adni, és a zöldségekből is kevesett. Mégis jól lakik vele, ám a cukrát nem emeli. Van itthon mogyoró, dió és pisztácia is, ami neki elég laktató, és eddig bármilyen magas cukra volt, ha ezt evett, a következő étkezésre rendbe jött a cukra. De ez még az Insulatardos időben volt. Egy éve álltunk át a lantusra, és azóta nem kellett étkezést kihagyni. Olyan előfordult, hogy uzsonnára csak a fél szénhidrátot adtam, de ez is csak talán 2-3 alkalommal.
    Kísérletezni nem merek vele, mert én is úgy gondolom, az ember a saját testével azt csinál amit akar, de a gyerekemen nem kísérletezek. Így nem próbáltunk ki semmit. Mint írtam, neki a Lantus nagyon bevált, így már értelme sem lenne a kísérletezéseknek.
    Krémet (cukorbetegeknek valót)a téli időszakban kenünk a lábára, mert elég izzadékony, és előfordult, hogy az ujjai köze bepirosodott. De csak ennyi.
    Az édességet én is inkább előállítom neki Ő például nagyon szerette a zselés szaloncukrot. Egy dobozzal mindig veszek és ha leesik a cukra, akkor 1-2 szemet kap belőle. De a múlt karácsonyra kitaláltam, hogy csinálok neki én. Vettem jópofa jégkocka formákat. A 0 szénhidrátos szörpből csináltam zselét, és eredetileg diab csokiba akartam mártani. De a lányomnak így "natúrban" nagyon ízlett, és ebből bármikor ehetett. Így a csoki elmaradt róla. A másik nagy vágya a marcipán. Drága is és megemeli a cukrát. A neten találtam hamis marcipán receptet. Minimálisra csökketettem az édesítőt benne, így étkezésekhez desszertként elég sokat ehet belőle. Szerintem nagyon nincs is olyan étel, amit ne lehetne diab formában elkészíteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442383 (56)
     
  20. 2005. július 30. 11:3357.
    Húúúú! Nem szeretném, ha felelőtlennek tartanátok. Mi két percre lakunk a Balcsiparttól, ahova fürdeni járunk. Csak közvetlen uzsi után megyünk, mert a bőrünk miatt nem lehetünk sokat napon, és vacsorára már itthon vagyunk. Vettem egy kis nyakba akasztható légmentesen záródó hengert, amibe belefér a szőlőcukor és pár szem keksz, amit így a vízbe is beviszek. Enni való természetesen pluszban a parton is van. Mivel rövid ideig vagyunk, nincs ok, amiért az inzulint kellene vinnem. Azzal, hogy indulás előtt mindig megmérjük a cukrát és uzsizik is (ilyenkor mindig csak tartós szénhidrátot), még soha nem fordult elő probléma. Ha hosszabb időre mennénk, én se hagynám itthon a mérőt és az inzulint.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442383 (53)
     
  21. Torolt_felhasznalo_442383
    Torolt_felhasznalo_442383
    2005. július 30. 09:2856.
    Na még egy téma:
    Ti mit adtok enni, ha nagyon magas a gyerekek cukra és órákon keresztül tartja magát. Tehát akár 2 étkezést is ki kell hagyni.

    Homeopátiás szerekről:
    Nekem az a meglátásom, hogy a gyermek nem kisérleti nyuszi. Ha felnő és ez lesz a hit vallása kisérletezhet a saját bőrével, de én nem tehetem azt meg az ővével. Ti mit gondoltok?
    Persze mi is használunk gyógy krémeket gyulladásokra, de a diabra szedhető különböző teákat stb-re gondoltam.

    Remélem nem voltam túl sok mára. Bocs a sok szövegért, de szerintem fontos, hogy egymás tapasztalatait megismerve tudjunk boldogulni ebben a helyzetben és ne kelljen mindent magunknak ki kisérleteznui a saját bőrünkön. Ami talán nagyobb baj a gyermekünk börén.
    Szép napot nektek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_442383
    Torolt_felhasznalo_442383
    2005. július 30. 09:1655.
    Sajnos sok ismerősöm mesélt hasonló történetett a gyermekéről. Nállunk is volt 2-3 kilengés az évek alaltt.
    Mi egyességet kötöttünk. Ha megkíván valamit akkor szoljon és megcsinálom olyan formában, hogy ő is ehesse. Először nem akarta elhinni, de én megcsináltam a csokis mézes puszedlit diab módon amikor azért epedezett. Ja és hogy teljes legyen vettünk egy zacsival és az övét beleraktuk, hogy az illuzio teljes legyen. Az óta minden hónapban kinézünk valami édeset amire fáj a foga és elkészítjük közösen. Az idők alaltt rá jött, hogy még ilyen módon elkészítve is milyen sok bennük a szénhidrát és egy-egy süti elviheti a fél ebédet, vacsit. Utána meg éhes maradt.
    Ma már a sajtos és linzer jellegű sütikért rajong, mert abban 1-2gr a szénhidrát és egy egy bekapása nem jár a főétkezés érdemleges csökkenésével.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_442383
    Torolt_felhasznalo_442383
    2005. július 30. 09:0254.
    Gizmóka:
    Újjbegyekre egy nállunk bevált recept.
    Esténként mosd ki a fehérneműd(szappannal).
    Tudom furcsa, de amig a zokni ill. a bugyi tiszta lesz az alatt észre vétlenül kiázik a kis kezük. S persze nem árt megtanulni, hogy kell megcsinálni a dolgot, ha nincs mosógép éppen kéznél.
    Utána hetente egyszer én egy köröm virág krémes pakolást szoktam minden újjára tenni mielött aludni megy.
    Amikor kész a pakolás egy cérna kesztyűt húzunk rá. Reggelre a legrosszabbul kinéző újjacska álapota is látványosan javulni szokott.
    Persze mi is figyelünk a váltásokra, de néha kell ez a fajta segÍtség is. Sajnos. Föleg betegségek ideje alatt, után.
    Mi is újszúrot használunk. Nagyon bevált a dolog. Kisebb sebet ejt és mégis hatékonyabb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_442383
    Torolt_felhasznalo_442383
    2005. július 30. 08:4153.
    Nagyon örülök, hogy mindenkinek volt hozzáfűzni valója.

    Papagena:
    Inkább lopják el a cukor mérőt, minthogy gond legyen.
    Az uszoda, strand az egyik legveszélyesebb terület a cukros számára, mert a vízben nem mindig érzi meg, ha gond van. Nagyon sokat vesz ki a víz a szervezetből.
    Tehát kaja, mérő+inzulin nélkül sehova, ebben benne van a strand is. Ma már a strandokon sincs állandó orvosi ügyelet, mint régen. Műszer meg egyáltalán szinte.

    day01:
    igazad van, de a kicsiknél kicsit más a dolog, mert egy 16-21 kg vékony kislányon általában nem nagyon találsz zsirt. A karokon semmi, talán combon valamennyit.
    Persze ez a tini korra javul és kevesebb az esély a csomósodásra, mert már van hova szúrni. Elvégre kicsit át formálodik a testetek és kialakulnak a vékony kislányokon is az apró zsir párnácskák és ez , így van jól.
    A fertötlenítésre vissza térve. Szintén hasonló a helyzet. A kicsik jobban benne vannak mindenben.
    Legalább is az én lányom imádott fára mászni és focizni a bátyával, de az óriási biciglis balesetek sem voltak ritkák(bukosisak és védő cuccok ellenére). Idönként alig volt rajta klazur.
    Ma már ő is higgadtabb bár a görkorival még ma is sikerül néha nagyot esnie egy-egy elem kigyakorlásakor. (bukorisak és védő felszerelés ellenére)
    Ezért irtam a fertötlenítést.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_521521
    Torolt_felhasznalo_521521
    2005. július 29. 16:4652.
    Szió !
    Remélem nem felejtek ki semmit. Az inz szurik helye nem szokott csomósodni, vagy begyulladni. Egy kritikus hely van, a tricepsz környéke. Itt viszont úgy fel tud vizesedni, h egy tornásznak nincs ilyen karja ránézésre. A mellékajálás amolyan idöszakosan (egyre ritkábban) előforduló probléma. Sajnos előfordult, h akkor is tagadta a lány a nápolyi megevését, amikor a szobája illata vetekedett egy édességboltéval. Hiába mondtuk el, milyen veszélyei lehetnek, ha édességet csent és mi nem tudjuk, ezért gyanútlanul lefekszünk, nem számítva a meglepire.
    Az ujjbegyeket nem tudom, hogyan lehet kezelni, én azt szoktam tanácsolni, hogy egyik hét-egyik kéz, másik7-másik kéz. Sajnos rommá van már szúrkálva, igazán nem tudom, mi a tökéletes megoldás. A hétköznapi sérülések gyógyulásával ált nincs gond, de egy foghúzásnál rettentő nehezen akart elállni a vérzés.
    Az oltással nem volt problémánk.
    Strandra járunk és visszük a gépet is + az inzulint. Hát bizony meg van az esélye a lopásnak, de nagyobb a gáz, ha rosszul lesz és nem vesszük észre időben. Nagy csomaggal járunk és abban van a cucc legalul. Vidéki kis strandon azért talán kisebb a veszélye a csóresznek, mint máshol.
    Az önállóság egy érdekes téma. Kaptunk egy digitális mérleget, ami szuper dolog, lecsökkenti a tévedés kockázatát. De a kamaszkorral együtt jár a szeleburdiság és a lázadás is. Ha magára van utalva, jobban vigyáz, mint amikor együtt vagyunk. Ilyenkor előfordul, h 5* is kell szólni a mérésért, v az szuriért.
    És a meleg (mert éssel nem kezdünk mondatot ugyi?) : Ezt senki nem viseli jól. Önmagában a meg nem borítja fel a szénhidrátháztartását. A frontok viszont annál inkább. Melegfr. : hipózik állandóan, ill Hfr. :15-20a cukra, akármit csinálunk.
    Nem is tudom, h kihagytam-e vmit, mert így 74celsiusban én sem vagyok vmi acélos. . . :)
    Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442383 (45)
     

Címlap

top