Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Borravaló Ausztriában

Ariandre
Létrehozva: 2005. július 14. 21:20
Már több éve nyaralunk Ausztriában ,mégsem tudom az ottani éttermi és szállodai szokásokat a borravalót illetően.Ha valaki tudja ezeket, kérem irjon. Köszi.
  1. 2005. július 15. 15:1431.
    Egy német hotelben dolgozom és tudom, hogy milyen keveset keresnek a szobalányok, így ők minden centért hálásak. Illik is 1-2 eurot otthagyni, főleg ha az ember olyan disznó módjára viselkedik, mint ahogy én is tapasztaltam egy pár szobában, mikor 1 hónapig takarítanom kellett. Volt, hogy egyszer sírva mentem haza, mert egy lengyel nő olyan ocsmány szeméttelepet hagyott maga után, hogy ha ma visszagondolok, nem értem, hogy tudtam kitakarítani a szobát anélkül, hogy el ne hányjam magam. Bocs az offért!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. július 15. 10:4130.
    Szállodában általánosságban nem kell adni borravalót, csak bizonyos szolgáltatásokért szokás. Ilyen pl. a londíner igénybevétele, ill. a portásokat akkor, ha valami extrát kérünk/rendelünk tőlük (pl. jegyet foglaltatunk velük az operába, virágot hozatunk a szobába kedvesünknek, stb. )

    Mivel ezen esetekben nehezen alkalmazható a 10%-os irányelv, a szokásjog 1-2 EUR-t javasol (legalábbis nekünk anno az idegenforgalmi szakiskolában így tanították).
    előzmény:
    Ariandre (27)
     
  3. 2005. július 15. 09:3929.
    Na nem baj, akkor mostmar nagyon kimuvelodtuk magunkat Ausztriarol es Ausztraliarol is borravalo tekinteteben :)). Na igen, AU lehet Ausztria es Ausztralia is.
    előzmény:
    zsizzsik (26)
     
  4. 2005. július 15. 09:3728.
    En is itt elek AU-ban, es ma reggel volt ez a musor a radion. Tehat hogy mig mashol szinte szemtelenseg ha nem adsz borravalot, itt AU-ban abszolut nem varjak el, es a tobbseg nem is szokott adni. Ez a taxira meginkabb ervenyes, ott foleg nem szoktak adni. Errol volt szo reggel a radioban.
    előzmény:
    zsizzsik (25)
     
  5. 2005. július 15. 09:3727.
    Pár éve Bad Hofgasteinben voltunk a Bellvue szállodában, szerintem puccos hely- és a recepción ki volt téve egy doboz felirattal, amiből arra következtettem, hogy oda lehet betenni a borravalót.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225243 (10)
     

Címlap

top