Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lido di Jesolo

Mókusminyó
Létrehozva: 2005. július 11. 09:35
Sziasztok!Beszélgessünk Jesoloról.Az egész fórumon visszamenöleg sem találtam róla semmit.Pedig biztos vannak olyanok akik kedvelik ezt az olasz üdülöhelyet...velem együtt.Akik már voltak ott az idén,olyan jó lenne ha elmesélnék milyen volt... hogy érezték magukat.Milyenek az árak,a vízminösége.....stb.Mi vasárnap indulunk...és nagyon reménykedünk a jó idöben.:-)
  1. 2008. augusztus 8. 11:11126.

    ó = jó

    hihi nem tudok gépelni 

    előzmény:
    hogica (124)
    2008-08-08  11:11
  2. 2008. augusztus 8. 11:11125.

    Szia,

     

    ajánlom a mi szállodánkat.www.lafenicehotel.it

    Fél panzió 55 euro/fő telljes panzió 62 euro/fő.......

    szuper a hely. Rengeteg visszajáró vendégük van.Mi is 8. alkalommal voltunk.De ismerek magyar családokat,akik 12-16 éve járnak ugyanoda.

    A kaja kiváló. Sok az olasz vendégük is.Nekik ugye nem főzhetnek akármit.4 fogásos az ebéd és a vacsora is.Salátabár,előétel (4 féle közül választható)főétel (3 féle közül) és desszert (3-4 féle közül választható)

    Fagyi (vanília a legfinomabb),gyümölcs,sütemény,puding vagy panna cotta......

    Már is nagyon hiányzik nekünk az egész olasz lét....

     

    Ebben az árban benne van a strandszervíz a parton. Napernyő és két nyugágy....

     

    Két egymás mellett lévő szálloda teljesen átjárható....Két medence van.Az egyik hotel tetején,a másik  a kertben....

    Minden vasárnap vacsora előtt üdvözlő aperitív,apró sós sütikkel.....minden héten egyszer gyertyafényes vacsora.....

     

    Ti a főszezonban mentek.Azért kerül ennyibe.

    Mi 51 eurot/fő fizettünk ....teljes panzióra.....

    A fél panzió 47 euro volt....

     

    A szobák légkondicionáltak...Nincs időpont megkötés...Angolul is tudnak,de nem sokat....Németül viszont jól beszélnek...

     

    La Fenice az egyik hotel La Siesta a másik....

    Én az elsőt ajánlom.Igaz,a másikban még soha nem laktunk....

    Az étkezés is a La Fenicében zajlik.

    A part 30 méter.Szuper.

    Lehet biciklit kölcsönözni....nem kell fizetni érte.

     

    Írj nekik e-mailt,válaszolni fognak.Nem kell előre fizetni. 

    előzmény:
    forumozok (118)
    2008-08-05  17:43
  3. 2008. augusztus 8. 11:11124.

    sziasztok

    de ó hogy mindenkinek jól alakult a nyaralása

    szerintem is ó idő van még szeptemberben, az még utószezon

    remélem ezt Szt Péter is tudja

     

    Nekünk úgy alakult hogy nem megyünk sajna. Majd jövőre... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. augusztus 8. 11:11123.
    Köszi,meg is keresem!
    előzmény:
    Mókusminyó (122)
    2008-08-08  10:48
  5. 2008. augusztus 8. 10:48122.

    Szia,

     

    sajnos nem tudom szeptemberben milyen idő szokott lenni...de ajánlok egy oldalt,ahol 15 napos előrejelzés van.Én azt nézegettem,és teljesen bejött...

    www.tempoitalia.it Ott a Venezia-ra kattincs,majd menj lejebb az oldalon,és megtalálod a helység nevek között Jesolot.Nem Lido,de nem lehet akkora az eltérés pár kilométeren belül....Rákatt Jesolora....szerintem megtalálod,de ha mégsem,akkor írj....

     

    A Balatont mi évek óta hanyagoljuk.Mi is rendszeresen rossz időt fogtunk ki.Jesoloban viszont mindíg a jót.  kop-kop-kop 

    előzmény:
    chili99 (120)
    2008-08-07  20:55
  6. 2008. augusztus 8. 01:41121.

    Szerintem tuti jó idő lesz. Talán nem fogsz melegkiütést kapni, de a tenger is meleg és az idő sem fullasztó.

    Fáj a szívem, hogy túl vagyok az idei üdülésen.

     

    Az elöző hozzászolónak:ennyi pénzért szállodát is találsz.

    Nézz körül a limba.sk-n.

    Sokszor foglaltam náluk, csak az olasz utat nem mertem.

    Az alattunk lakók neten foglalták az appartmant és 60000 olcsóbb volt nekik.No comment.

    És sokan voltak akik nekivágtak az útnak.

    Szerencséjük volt, mert nagyon sok üres lakás volt és válogathattak.

    Hogy én ezt miért nem merem megtenni????

    Mert nem ismerem a nyelvüket ők pedig nem ismernek nagyon más nyelvet. Vagy talán nem akarják mutatni.

    A sör az étteremben 3.5 Euro. De a kávé is.

    A tésztás kaja 5-6 E +2E a felszolgálás. A halas kaja az húzós:18E-tól kezdődik. És nem olyan finom mint Horvátországban. Vagy talán nem jó éttermet találtunk.

     

    előzmény:
    chili99 (120)
    2008-08-07  20:55
  7. 2008. augusztus 7. 20:55120.

    Szia!

     

    Mi szeptember 6.-án indulunk jesoloba,és az lenne a kérdésem,hogy milyen időre számítsunk akkor? Mi sajnos minden nyaralásunk alkalmával kifogtuk a rossz időt,tök mindegy hova és mindegy mikor mentünk. Idén nyáron is az egy hetes balatoni nyaralásunk 13 fokban telt:-) és úgy volt,hogy már nem is lesz más idénre,de mégis sikerült,és nagyon szeretném,ha még jó időnk lenne. Köszi

    előzmény:
    Mókusminyó (1)
    2005-07-11  09:35
  8. 2008. augusztus 5. 17:44119.

    Szia Hogica....

     

    kérdezz bátran....csak a sör árát ne,mert azt nem tudom.  

    előzmény:
    hogica (113)
    2008-07-30  11:50
  9. 2008. augusztus 5. 17:43118.

    Sziasztok!

     

    Úgy alakult, hogy párommal szabin leszünk augusztus 15-től 20-ig.

    Egy hete keresgélünk szállást jesoloban. Utazási irodák honlapján 7-8 éjszakás ajánlatok vannak, ergo online nem tudunk foglalni.

    Ismerősöket végigkérdeztük, semmi.

     

    A keret nem túl nagy,  maximum kb 70-80 euró/fő/éjt tudnánk bevállalni. Fogalmam sincs, mi fér bele ebbe. Nekem nagy álmom, hogy tengerpartra néző szoba legyen (sosem nyaraltam még külföldön és nem láttam még tengert), és a hotelnek legyen medencéje.

    Szerintetek? Tudtok ajánlani jó helyeket?

     

    Most megyek, de este, vagy holnap legkésőbb jövök!!

     

    Köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. augusztus 5. 17:43117.

    Sziasztok,mi is megjöttünk 4-én.

    Nagyon,nagyon jó volt.

    Később mesélek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_788721
    Torolt_felhasznalo_788721
    2008. augusztus 5. 11:14116.

    Mi úgy választottunk apartmant, hogy tuti legyen parkolója, bár volt némi vitánk, mert elég nagy autóval voltunk és meglehetősen szűkös helyet akartak adni, végül megoldodott.

     

    A ricsajozó magyar fiatalokat mi is kifogtuk, engem hálisten nem zavart különösebben, de a páromat és a hugomat is ébrentartották...elég ciki volt, mert szidjuk mi a német fiatalokat a balatonnál, hogy mekkora parasztok, de ugyanezt csinálják a mieink is...nekem kellemetlen volt, hogy magyarok...

     

    Klíma járt a szobánkhoz, ha fizettünk még 60 eurot, akkor megkaptuk a klíma távirányitóját, tvnk volt, és a Duna tvt is lehetett fogni.

     

    Nem luxuslakosztályunk volt az tény, és ki sem volt takarítva, az ágy csupa homok volt...fel sem volt söpörve, az edények tiszta porosak voltak, úgyhogy első nap takarítással indult. Mi nem így adtuk át, nekem inkább az volt a fura, hogy nem ellenőrizték rendesen, és takarítottak ki az előző lakók után, ha látták, hogy nem egészen okés.

     

    Nem mennék még egyszer ide, csak ha nincs másik, de elviselhető volt.  

    előzmény:
    gale (115)
    2008-08-02  21:46
  12. 2008. augusztus 2. 21:46115.

    Nagyon nagy szerencsétek van, hogy nem ma jöttetek.Álltunk az olasz pályán 1  órát  /nem a fizetőkapunál, hanem rögtön Jesolo után/és Ausztriában is lépésben jöttünk, mert a vihar miatt lassan is mentek az autók és a sok olasz jött az autóversenyre.

    Odafelé nem álltunk a lehajtó előtt, mert a GPS elvitt másfelé egy kis keskeny mellékútra.

    Én az appartmannal nem igazán voltam megelégedve, kicsi volt és koszos 250000Ftért.Se TV, se klíma és parkolóhely sem volt annyi, mint amennyi a lakások száma. Volt akinek a fizetősbe kellett állnia. A sétálóutcára nézett . Éjfél után meg az  alattunk ricsajozó magyar fiataloktól nem lehetett aludni.

    Ettől függetlenül nagyon jól éreztük magunkat, kibírtam volna még 1 hetet.

    Ahol a kulcsot átvettük, ott lehetett olcsóbban kapni jegyet a vizividámparkba-ha jól emlékszem:gyerek16, felnőtt20.

    Tele van nagyobb bevásárlóközponttal a környék van ami egy kicsit  drágább van ami olcsóbb,összességében nem igazán érdemes semmit sem vinni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788721 (114)
    2008-08-02  10:13
  13. Torolt_felhasznalo_788721
    Torolt_felhasznalo_788721
    2008. augusztus 2. 10:13114.

    Sziasztok :)

     

    Tegnap éjjel megérkeztünk, ma van a Placido koncert és arra haza akartunk érni, meg aztán ma káosz van az olasz utakon, nem csak turnus váltás, hanem az olaszok szabijának kezdete is, szóval ők is útra kelnek.

     

    Amire készüljetek esti séta közben, nagyon sok a szúnyog idén. Nem győztük fújni magunkat...amúgy az időjárás csodás volt, napsütés és 34 fok körüli, volt borongosabb nap is, de délre kitisztult, mindenki élvezte. Vásároltunk, híztunk és barnultunk.

     

    Velence le lett szavazva, ugyanis szavazásra bocsájtottuk a családi kupaktanácsban, hogy Velence vagy Aqualandia, ennyi gyerekkel nem csoda hogy az aquapark nyert De nem is baj, mert meleg volt városnézéshez. 

     

    Az apartman jó volt, azt leszámítva, hogy klima csak a nappaliban volt. Egyébként elégedettek voltunk vele, én szeretem ha van konyha, akkor is ha nem főzők benne, de a reggeli kávé, kakaó stb, kell az ennyi embernek.  Kétszer főztünk, akkor nem volt kedvünk kint enni, a többi estén étterem volt.

     

    Az autopálya 9,90 euro volt, a belépéstől a végéig. Megbüntettek a rendőrők, a biztonsági őv nem használata miatt, Jesolo előtt. Állt a dugó a pályán, a rendőrők meg a leállósávban keresték a büntetendőket. 70 euronk bánta.

     

    Aqualandia 24 euro felnőttnek, 20 gyereknek, vagyis 100cm-140cmig, a fölött már felnőtt jegy kell, alatta ingyenes. Érdemes reggel kimenni, mi délben mentünk ki, és mivel elég hosszú sorok állnak minden csuszdánál, a 18 órás zárásig nem sikerült végigjárni mindent, bár mi sokan voltunk, és más más korosztály. A vonalkodós cetli amit kaptok egy egy csuszda után, a bejáratnál lévő fülkéknél megvehető fényképet jelentenek. Mi nem kaptunk, de kikerestettem a képet, és végül megtaláltuk. Szóval ezt is lehet, csak tudd kb hánykor mentél le az adott csuszdán. 

     

    A fagyi gomboca 1 euro továbbra is, innivaló 2 euro (a parton) ice tea 2,5 (0,5 l.) Azt hiszem ennyi.

     

     

    előzmény:
    hogica (113)
    2008-07-30  11:50
  14. 2008. július 30. 11:50113.

    már alig várom hogy hazaérjetek és meséljetek

     

    én lélekben már ott vagyok, és gyűjtöm az infókat, tervezek számolok költségvetek

     

    jajj de ott lennék már

     

    már csak 3 hét 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. július 26. 08:48112.

    Köszi. Ez is fontos info.

      

    előzmény:
    Molna (111)
    2008-07-25  17:31
  16. 2008. július 25. 17:31111.

    Sziasztok! Nem akarok ünneprontó lenni, de vigyázzatok a cuccaitokra! A sógoromékat tegnapelőtt rabolták ki Jesolóban. Feltörték az apartmant és vittek mindent.

    Amúgy szeretem Jesolót, kisgyerekeseknek szuper! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. július 25. 16:43110.

    Hogica,köszi.

    A bátyáméktól nem kaptam infot.Majd a saját tapasztalatokat mesélem el.

     

    Szia. 

    előzmény:
    hogica (106)
    2008-07-25  10:19
  18. 2008. július 25. 16:41109.

    Ha még benézel: Nagyon jó utat Nektek.

    Lehet,hogy éppen szembe találkozunk majd a sétáló utcán...... 

    Az Europa Apartmannházról azt tudom,hogy magyarok üzemeltetik.Magyar a recepciós is.És nincs medencéje.

     

    Nekünk fontos  a medence is.Gyerekeink szeretik elsősorban.

     

    Én nem szeretek főzni,ha nyaralok vagy utazok.Legyen nekem is pihenés a pihenés.A szállodánkban nagyon finoman főznek.Változatosan.Természetesen olaszosan.Nagyon szeretjük.És mi is hízunk. ...és sokkal jobban jövünk ki,mintha mindíg étteremben ennénk.Nagyon sok olasz is visszajáró vendég a "mi" hotelünkben.Nekik is izlik a koszt.

     

    Úgy néz ki ,jó időnk lesz jövő héten... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788721 (108)
    2008-07-25  11:26
  19. Torolt_felhasznalo_788721
    Torolt_felhasznalo_788721
    2008. július 25. 11:26108.

    A kajálást mi jobb szeretjük egyénileg megoldani, nekem nagyon tetszik az apartmam emiatt, reggel lemegyünk bevásárolunk felvágottak stb, és együtt reggelizünk ki mit szeretne. A párom rá van kattanva a vaniliás fánkra, de csak azt szereti amit ott lehet megvenni

     

    Imádom az olasz konyhát, rendszeresen járunk olaszba, mindig hízok...sok helyen jártunk már ott, idén sziciliában voltunk, és a riviérán, bár ott már franciao. is volt benne.

     

    Ebédre bevágunk pizzát vagy valami hasonlót, vacsorára meg kiválasztjuk séta közben a leghangulatosabb kisvendéglőt. Még nem csalódtam az olasz kajában, egyszer volt félreértés, mert olyan tésztát kértem ami nem volt az étlapon, kihozták, de visszavitték amikor kiderült a félreértés, és megcsinálták amit kértem. Még szinte soha nem vacsoráztunk a szállodánk éttermében, akármerre jártunk a világban, mindig esit sétával választjuk ki a legszimpibb éttermet, ez amolyan hagyomány már nálunk. 

     

     

    Imádom a kávéjukat, alig várom hogy végre olasz földön legyünk, első AutoGrillnél veszek egy latte machiátot

     

    Rólam rendszerint azt hiszik olasz vagyok, sötét haj, sötét szem, és tök jó a kiejtésem, arra a pár mondatra amit tudok használni De érteni értem az olaszt, és mindig sikerült kibogozodni, ő mondja olaszul én értem, és kiveszem a dumájából a szavakat amire szükségem van, azt elismétlem, és megoldjuk.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788721 (107)
    2008-07-25  10:57
  20. Torolt_felhasznalo_788721
    Torolt_felhasznalo_788721
    2008. július 25. 10:57107.

    Sziasztok :)

     

    Mi holnap hajnalban indulunk. Tavaly is voltunk, szerintem rendszert csinálunk majd belőle.

    Ezúttal 7en megyünk én a párom az ő gyerekei az enyémek, és a hugom a párom nagyfia helyett jön aki lemondta.

    Összesen heten, mint a gonoszok.

     

    1 hetet leszünk kint, az Europa apartmanházban, még nem voltunk itt, nem ide akartunk jönni, de addig húzodott a foglalás, amíg végül ez maradt.  Jövőre korábban fogjuk lefoglalni Az volt a gond, hogy 7 személyes apartmant nem könnyű találni. Jövőre még kutyulit is el kéne vinni, jó lenne ha időben találnánk szállást. 

     

    Tavaly a párom fiaival voltunk, akkor bele is zúgtam a helybe, hogy mennyire gyerekbarát, és már akkor megbeszéltük, hogy idén mind kimegyünk.

     

    Mi bemegyünk Velencébe, mert a kicsik még nem látták és a hugom sem, szóval bemegyünk, de sorban állni nem fogunk.

     

     

    előzmény:
    hogica (106)
    2008-07-25  10:19
  21. 2008. július 25. 10:19106.

    na hát jó utat!!!

     

    várom majd a beszámolókat!

     

    érezzétek jól magatokat

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. július 21. 09:08105.

    én már sokszor voltam velencében, nyáron is karneválon is

    viszont akikkel megyek ők még nem voltak, és nem tudni mikor járunk arra legközelebb tehát megpróbáljuk kikbírni

     

    amúgy én mindig előszezonban voltam júliusban akkor kibírható, és a sorbanállás is max 15 perc volt a doge előtt

     

    egyszer mentünk csak be főszezonban.... na azt nem kell bemutatnom szerintem

    előzmény:
    Mókusminyó (104)
    2008-07-20  18:27
  23. 2008. július 20. 18:27104.

    Velencébe nem érdemes nyáron menni.Persze ha jól bírjátok a tömeget és a kánikulát együtt,akkor bármikor mehettek.

    Mi egyszer voltunk,kb.7 éve.Soha többet nyáron.

    Borzasztó volt.Velence szép ,persze.Meg kell nézni.Végig hajóztunk a Canal Grande-n.

    A Dózse palotához nem álltunk sorban.

    Majd egyszer.....ősszel vagy tavasszal.

    De Velencének varázsa van,az igaz.

    Anno ,mi autóval mentünk.Fura volt.hogy rögtön a sziget bejáratánál ott kellett hagyni a parkolóházban.Ráadásul nem lehetett bezárni.

    De Ti fiatalok vagytok (ha jól gondolom ),könnyebben átvészelitek a nehézségeket.  

    előzmény:
    hogica (103)
    2008-07-20  11:23
  24. 2008. július 20. 11:23103.

    ti bementek velencébe?

     

    melyik napon van ott a kegkisebb tömeg?  

    előzmény:
    Mókusminyó (102)
    2008-07-17  19:49
  25. 2008. július 17. 19:49102.

    Mi is Pesten lakunk,de Győrből indulunk...

     

     

    előzmény:
    hogica (101)
    2008-07-17  16:13

Címlap

top