Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lido di Jesolo

Mókusminyó
Létrehozva: 2005. július 11. 09:35
Sziasztok!Beszélgessünk Jesoloról.Az egész fórumon visszamenöleg sem találtam róla semmit.Pedig biztos vannak olyanok akik kedvelik ezt az olasz üdülöhelyet...velem együtt.Akik már voltak ott az idén,olyan jó lenne ha elmesélnék milyen volt... hogy érezték magukat.Milyenek az árak,a vízminösége.....stb.Mi vasárnap indulunk...és nagyon reménykedünk a jó idöben.:-)
  1. Torolt_felhasznalo_592067
    Torolt_felhasznalo_592067
    2005. július 13. 21:4126.
    Szia!
    Például, hogy rengeteg magyar van. . . de ez nem hiszem, hogy gond lenne. . . még az is, hogy koszos a viz. . ???Biztos nem egy Ligur tengerpart, ennyit már tudok. . . és a sétáló utca sem valami fényes, mint ahogy többen áradoznak róla. . . . szóval nincs meg az az igazi mediterrán feeling. . éjszaka meg állitólag felkészülhetünk, hogy nincs pihizés, a nagy nyüzsi miatt. . . Igazából ilyesmiket meséltek mások, és egy picit elvették Jesolotól a kedvem, vagyis, már előre megmondták, hogy nem fogom magam jól érezni. . Majd meglátjuk. . . Egyébként milyen nyelven fogunk leginkább boldogulni??????
    előzmény:
    Mókusminyó (24)
     
  2. 2005. július 13. 10:5725.
    Sziasztok!
    Mi imádjuk Jesolót! Utoljára 3 éve jártunk ott és igaz, hogy kissé koszosabb volt a víz a megszokottnál, de ha már ez is rendbe jött. . . A Piazza Milano és Torino között, a másodikhoz közelebb van egy szuper apartmanszálló, Costa del Sol, mi ott laktunk vagy ötször. Kisgyerekeseknek is kiváló. A Piazza Milano-n pedig van egy nagyon jó étterem, a part felől az út túloldalán, a jobboldali sarkon. Kedvesek, gyors a kiszolgálás és isteni a kaja! Velencébe tényleg hajón a legjobb utazni, szinte a Szent Márk téren tesz le. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. július 13. 10:1424.
    Szia NEK!Milyen rosszakat hallottál Jesoloról?Valahol valóban olvastam, hogy snassz, mert sok a magyar. Erre gondolsz?:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_592067 (21)
     
  4. 2005. július 13. 10:1123.
    Szia, írtam privit. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970128 (22)
     
  5. Torolt_felhasznalo_970128
    Torolt_felhasznalo_970128
    2005. július 13. 08:1622.
    Sziasztok! Mókusminyót keresem. ha tudsz kérlek segíts nekem. Olaszországba szeretnénk menni augusztus 20 után. Nagyon megtetszett amit a La Fenice hotelról írtál. Szerinted mennyi az esély hogy van augusztus végén hely náluk. Hogyan érdemes felvenni velük a kapcsolatot? Nagyon sokat segítenél ha válaszolnál. Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_592067
    Torolt_felhasznalo_592067
    2005. július 12. 20:0321.
    Szia!
    Köszönöm a válaszod!!!
    Mi július 29-től leszünk augusztus 7-ig itt. . Igen láttam a netes oldalt, de mi a neckermannál rendeltük meg az utat. Gondolkoztunk, hogy félpanzióra megyünk, de inkább csak a reggelinél maradtunk. Ha már egyszer ott vagyunk, szeretnénk hangulatos kis éttermekben vacsizni. . . :):)Úgygondolom, hogy a szállodával nem lesz gond, már többen megnyugtattak, de azért, ha valaki járt már ott, akkor az irjon róla!!Valóban nagyon jó az utazás előtt hallani, vagy épp olvasgatni mindenfélét a helyről. . már vagy egy hónapja, én is a netet böngészem. Valójában nem Jesolo volt az úticél, hanem Róma. . . hát remélem nem bánjuk meg, hogy igy döntöttünk. . . Legfeljebb elmondhatjuk, hogy voltunk itt is. . . Nem akarok pesszimista lenni, de sajnos fele-fele arányban oszlanak meg a vélemények Jesoloról. . . Bizom benne, hogy kellemes csalódás lesz. . .
    Mennyi idős a pici??
    Tehát akkor biztosan talizunk veletek. . . Addig is, én továbbra is gyűjtöm az infokat. . biztos ami biztos. . . . Természetesen megosztom az infoimat. . . És én is várom mindenkitől, aki járt már ott. . . . .
    Köszi mégegyszer, és mindenkinek!!!!
    előzmény:
    norani (13)
     
  7. Torolt_felhasznalo_156995
    Torolt_felhasznalo_156995
    2005. július 12. 11:0420.
    Igen lementünk, kb 9 körül indultunk, és oylan fél egykor voltunk Pisaba, ami még messzebb van, ott megnéztük a tornyot, aztán kb 4-5 körül értünk vissza Firenzébe, ott voltunk vagy este hétig, és 10-11-re vsiszaértünk Jesoloba.

    Nem vészes távolság, és nagyon megérte:)

    Meg ami jó, hogy lehet végig haladni, bár Firenzéig kicsi dugó volt a pályán, de Firenze-Pisa kb 40 perc.
    előzmény:
    Mókusminyó (19)
     
  8. 2005. július 12. 10:3519.
    Szió. . . elmentetek egy napra Firenzébe??????????Nincs az nagyon távol ?Meg lehet fordulni 1 nap alatt??Nagyon szerettünk volna elmenni most Firenzébe is, de nem fért bele már az a szállás a költségvetésünkbe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_156995 (18)
     
  9. Torolt_felhasznalo_156995
    Torolt_felhasznalo_156995
    2005. július 12. 09:2818.
    sziasztok!

    Kocsival mentünk, Pesttől egy jó 6-7 óra alatt lenn voltunk.
    A szállásunk Jesoloban a Via Zanellán volt, ami hát inkább a világítótoronyhoz van közelebb, mint a másik végéhez.
    A Hotel Rilben szálltunk meg, nagyon fantasztikus volt, bár a szobánk kicsit pici volt, de a kilátás az kárpótolt mindenért, gyönyörű szép panoráma a tengerre, direkte tengerre néző szobát kértünk:) és elvoltunk hallva, hogy felszerelésileg nagyon jó volt, mégis árilag nem volt olyan drága. Ezt a szállodát mostanában újíthatták fel, mert 4 szintes és a felső két szint teljesen felújítva, nagyon igényesen, de tényleg, a második meg az első szint az meg még nem votl kész, az nem volt olyan jó.

    Az az igazság, hogy kevés időt töltöttünk ott, mert az az 5éjszaka kevésnek bizonyult.
    Elnéztünk Velencébe is, kocsival mentünk, szerintem így jobb, mert így többet látsz Velencéből. A parkolótól kb egy óra séta, és a Szent Márk téren vagy, és közben legalább ráérzel Velence "ízére".

    Meg elautókáztunk Firenzébe is, na azt is kár lett volna kihagyni:)
    Ez volt a szállásunk, ajánlom mindenkinek.

    www. hotelril. it
    előzmény:
    Mókusminyó (5)
     
  10. 2005. július 12. 08:3117.
    Kicsit sok a "van" az írásaimban. Stilisztikailag nem a legszebb. Elnézést. :-)
    előzmény:
    Mókusminyó (16)
     
  11. 2005. július 12. 08:1916.
    folytatom még mindíg. :-)A Piazza Milanohoz, ahol a hoteleteket van. elég közel van a Piazza Brescia. Ott hetente régiség kirakodó vásár van. Ha jól emlékszem, csütörtökön. A Brescianal van egy szuper minigolf pálya. Este voltunk ott, éjjel fél 12-ig játszottunk. Hármunknak (1 felnött 2 gyerek) volt 11 euro. Ami ár még eszembe jut tavalyról:buszjegy 1 euro. Aquapark belépö egész napra 19 euro, 1, 5 literes san benedetto narancslé -közértben 0, 75 euro, fagyi 1 gombóc (de nálunk az 3)0, 80 euro. Rengeteg játékterem van, minden korosztálynak. Ez is esti program általában. Egy zseton 0, 50 euro, de 12-t adnak 5 euroért. jégkrémek 1 euro körül vannak. Nem jut eszembe több ár, mert nagyon nem kellett semmi másra költenünk. Remélem nem fárasztottam le senkit. Ha eszembe jut valami, még megírom.
    előzmény:
    norani (13)
     
  12. 2005. július 12. 08:0615.
    folytatom. Nézzétek meg a www. jesolo. it oldalt. Ott kattintsatok a webcamerára. A partot mutatja. Konkrétan azt a részt, ahol mi nyaralunk. :-)A hotelünket is megnézhetitek a www. lafenicehotel. it alatt. Ez tulképp két szálloda, nemrég került egy tulajdonos kezébe. A La Fenice 2 csillagos, a Siesta 3. Mi ragaszkodunk a La Fenice-hez, nagyon-nagyon jól érezzük magunkat. A két szálloda abszolút átjárható. Tehát szabadon használható mind a két medencéje. A La Fenicének a tetején van. Csodálatos kilátás nyílik onnan a tengerre, ellátni az Aqualandiáig. A Siestának pedig lent van egy medencéje. Minden tiszta, pálmafás, gyönyörü. Nem közvetlenül a tengerparton van, hanem a második sorban. Ezt nem is bánom, föleg amikor a tenger felöl jön a vihar. De így sem vagyunk messze a parttól, 30 m. A szobához strandszervíz is jár. Gondolom ez Nektek is. Szenzációs a konyhájuk. Mindíg hízunk. :-)Elsö alkalommal félpanzión voltunk, de dél körül persze éhes volt mindenki. Mivel a fél- és teljes panzió között mindössze 5 euro a különbség a felnötteknek, nem érdemes össze-vissza ebédelni. Ezért már 4. éve teljes panzióra fizetünk. Sokkal jobban kijövünk. Így néz ki egy étkezés:Saláta bár van, ezer féle salátával, öntettel. Majd hozzák az elöételt, ami általában valamilyen tészta, esetleg krémleves. Majd a föétel, ami általában húsos. . . és végül a desszert. . . . . fagyi, gyümölcs, vagy süti. Mindenböl 3 féle van, tehát te választod ki elöre, hogy másnap mit akarsz enni. Nyami. MIndíg mondom, ez a nyaralás gasztronomiai nyaralás is. :-). . és a pincérek fantasztikus, hogy mennyire gyorsak. Mindez 47 euro aug. 5-ig. Utána a szállás teljes panzióval már 58, dehát az a föszezon.
    előzmény:
    norani (13)
     
  13. 2005. július 12. 07:4414.
    Sziasztok !Megnéztem a neten a hotelt ahova mentek. Négycsillagos luxusszállodának néz ki, nem hiszem , hogy gondotok lesz vele. Az árak is a négy csillagot tükrözik. :-)A Piazza Milánonál van, ami az egyik vége Jesolonak. Sokszor nem jártunk arra, mert mi a másik végén szoktunk lakni. Nem tudom tudjátok-e, hogy Jesolonak van egy kb. 15 km hosszú utcája, amit este 8-kor lezárnak a jármüvek elöl, és mindenki ott korzózik, biciklizik. Ott megy egy kisvonat is. . . Ez egy hosszú-hosszú bevásárló utca. Na ennek lesztek az egyik végén. . . . mi pedig a másikon, ahol a világítótorony is van. Valóban csendes részen lesztek, ami kisgyerekkel ideális. Bár, a mieink is kicsik voltak amikor elöször mentünk, és nem volt gond, pedig a szállodánk a föutcán van. A Tietek is. Kisgyerekkel jól gondoljátok meg, hogy átmentek-e Velencébe. Legalább is, ha kánikula van. Katasztrófa. Annyi ember van, hogy csoda, hogy még nem süllyedt el a város. Amikor mi voltunk, 5 éve, gyermekeink 5 és 7 évesek voltak. Majdnem högutát kaptak. Nem lehetett leülni sehova. . . hacsak nem beülsz egy kávézóba. Amit láttunk Velencéböl -ennek ellenére- csodás volt. A Canal Granden hajóztunk végig. A Szt Márk teret körbesétáltuk, ettünk fagyit. . . . kb. ennyi volt. Mindenhol rengeteg ember. . . hosszú sorok. Mindenképp elmegyünk még Velencébe, persze. Még az is lehet, hogy most nyáron. . ha nem lesz nagy höség.
    előzmény:
    norani (13)
     
  14. 2005. július 11. 20:3113.
    És ti NEK mettől meddig lesztek a szállodában?Mi egy kis horvát kerülővel indulunk (Porec), majd augusztus 5-től 9-ig leszünk olaszban. Már érdeklődtem elég sokat, mi is át akarunk menni Velencébe, mindenki azt mondja, hogy úgy a legjobb, ha a jesolói kikötőből megy át az ember hajóval, vagy komppal, vagy nem tudom mi is közlekedik a két város között. Állítólag az a bizonyos vízi jármű a Szent Márk tér közelében áll meg, így nem kell sokat gyalogolni. Nálunk ez főleg azért pozitívum, mert pici gyerekkel megyünk.
    Gondolom a szálloda internetes oldalát már láttad, mi interneten keresztül rendeltük meg a szállást.
    Reggelis ellátásra jöttök vagy félpanzióra. Mi először a reggelist választottuk, majd végül csak átmentünk félpanzióra, mivel a vacsi is büférendszerben működik. Tavaly Bibioneban félpanzión voltunk, így most először kicsit gondolkodóba estünk, mert tavaly a kapott vacsik nem voltak valami kedvünkre valók.
    Írjon mindenki aki volt már Jesolóban és küldje az infókat, mert nagyon jó utazás előtt információkat olvasni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_592067 (11)
     
  15. 2005. július 11. 19:5712.
    En osztalykirandulason voltam Jesoloban 2001 vagy 2002 szeptembereben es eleg szep ido volt. Mi a parton levo Hotel Zeus***-ban szalltunk meg, reggelit es vacsorat kaptunk, eleg jo volt az ellatas. Busszal pedig elmentunk Veronaba, Velencebe es a Gardaland vidamparkba, szuper volt. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_592067
    Torolt_felhasznalo_592067
    2005. július 11. 19:1911.
    Sziasztok!!!
    Én július végén indulok Jesoloba. . . A szállásunk nekünk is a Hotel Svezia&Scandinavia. . . Én is örülnék, ha valaki tudna róla egy-két dolgot. . Már csak azért is, mert nem szeretnék csalódni. . . . Még elég sokmindent szeretnék megtudni. . Ha valaki tud valami nagyon jó éttermet, vagy bármilyen jó helyet Jesoloban. . akkor várom a válaszát. . . . Szeretnék, majd átmenni Velencébe. . . hogyan érdemes átmenni, és honnan????Ha valaki segitene, azt megköszönném!!!Egyébként, ha a hotelban lesztek, akkor talizni fogunk. . :):)Én csak annyit tudok, hogy nyugodt helyen van, és azzal is már nyugtattak, hogy mivel 4cs. hotel, igy már rossz nem lehet. . . Pár képet láttam, de az elég kevéske. . . Igy már én is nagyon kiváncsi vagyok!!!Beszélsz olaszul???
    előzmény:
    norani (10)
     
  17. 2005. július 11. 17:5110.
    Sziasztok!

    Mi augusztus elsején indulunk, igaz előtte 4 napot Porecen töltünk és azután megyünk további 4 napot eltölteni Jesolóba. Valaki nem ismerti véletlenül a Hotel Svezia&Scandinaviát, az lesz a szállásunk, és reménykedek benne, hátha tud róla valaki bármilyen infót!

    Köszike
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. július 11. 14:469.
    Köszi az infot. Caorle-ba elöbb kell lekanyarodni az autópályáról?Vagy el kell menni St Donna di Piave-ig ?Végig jó idötök volt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_317693 (8)
     
  19. 2005. július 11. 12:238.
    Szia!
    Most jöttünk haza 2 hét csodás caorlei nyaralás után. Caorle 20 km Jesolótól. Ha ott leszel feltétlenül nézzétek meg mert nagyon hangulatos hely
    A pályadíj nekünk 3, 6 euro volt
    előzmény:
    Mókusminyó (7)
     
  20. 2005. július 11. 12:127.
    Autóval mentetek?Ha igen, nem emlékszel véletlenül mennyibe került az autópálya?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_156995 (4)
     
  21. 2005. július 11. 12:106.
    Hol láttatok szárnyashangyákat??Irtózom tölük. Eddíg még nem is találkoztam Jesoloban velük. Mi a gyerekek miatt szerettük meg , a meleg homokos partja miatt. Mostmár elég nagyok a gyerekeink, de még mindíg oda vágyunk vissza. Évek óta ott töltjük a vakációnkat. Lassan utána kell néznünk, milyen szórakozási lehetöség van tizenéves gyerekeknek. Tavaly pl. felfedeztük a minigolfot. Gyönyörü pályák. Éjjel fél 12-ig golfoztunk. :-)
    előzmény:
    Renhilde (3)
     
  22. 2005. július 11. 12:035.
    Szia!Voltatok a Homokszobor kiállításon is?Mi tavaly láttuk. Szenzációs volt. Július végéig tart az idén. 1 euro a belépöjegy. Ti melyik részén voltatok Jesolonak?Viszonyítsunk a Világítótoronyhoz. . . . azt ismerem. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_156995 (2)
     
  23. Torolt_felhasznalo_156995
    Torolt_felhasznalo_156995
    2005. július 11. 11:534.
    Mi szerencsére nem találkoztunk velünk:), mármint a hangyákkal.
    előzmény:
    Renhilde (3)
     
  24. 2005. július 11. 11:103.
    Mi is kb 3 hete jártunk ott, csak 1 napot töltöttünk ott, mert máshol volt a szállásunk. Nagyon szép volt, meleg is volt, kislányom is nagyon élvezte a homokos tengerpartot, nagyon szép és hangulatos a bazársora - nagyon finom pizzát ettünk ott, barátságosak voltak az olaszok is - úgyhogy csak legekben beszélhetek!
    Legözelebb biztos több időt fogunk ott eltölteni!
    Egy ami nem tetszett: nagyon sok nagy szárnyashangya volt a parton, nem tudom honnan jöttek elő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_156995
    Torolt_felhasznalo_156995
    2005. július 11. 10:132.
    Szia!

    Nemrég jöttünk haza Jesoloból. Nagyon szuper volt!!!
    Úgy visszamennék még:)

    Mi egy hétre mentünk, és pont kifogtuk a legnagyobb hőséget, szóval szuperjó votl.
    A tenger nagyon tiszta volt, meg is lepődtünk rajta.
    Az árak, ki kell fogni jól az éttermeket, de nem volt drága. Vagyis az ottani kajákért nem sok, hatalmas adag, és isteni ízek!!!

    Én most voltam először Jesoloban, de sztem szuper hely, nagyon kedvesek az olaszok is, a szállásunk is szuperjó volt:)
    előzmény:
    Mókusminyó (1)
     

Címlap

top