Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ekcéma, segítség!

Torolt_felhasznalo_144996
Torolt_felhasznalo_144996
Létrehozva: 2005. július 5. 19:23
Sziasztok!
Évek óta ekcémás a kezem, tudom, hogy a tábla kréta és a különböző mosó és fertőtlenítő szerek ártanak a bőrömnek.
Alkcéma és elocom krémet használtam, de különösebben nem használnak.
Olvastam, a patikalap.hu-n, hogy 2004 januárja óta hozzáférhető egy nem szteroid immunmoduláns krém ekcéma ellen. persze a neve nem szerepel. Tudja valaki, hogy mi lehet ez a krém? Egy olyan kisvárosban lakunk, ahol legközelebb július végére lehet időpontot kérni a bőrgyógyászatra.
Köszi a segítséget!
  1. ppp
    ppp
    2005. július 28. 08:4645.
    Az általam ismert legdrágább magánrendelés sem kerül több tízezer forintba. (Ráadásul az általam ismert legjobb bőrgyógyászok nem mindig a legdrágábbak).
    előzmény:
    Iza104 (44)
     
  2. 2005. július 27. 13:4244.
    Jó, jó, de akkor mitévő legyek? Egyszerűen nincs több tízezer ft-om magánorvosra. Viszont szenvedek. . .
    előzmény:
    ppp (43)
     
  3. ppp
    ppp
    2005. július 27. 13:3143.
    A másik fórumban is céloztam már rá: az ekcémát nem lehet 10 perces rendelésen elintézni. Legalább első alkalommal fél órát rá kell szánni tapasztalatom szerint. Sajnos ez olyan rendeléseken, ahol 30-40 (sőt néha 70-100) páciens jut naponta egy orvosra, lehetetlen megtenni.
    előzmény:
    tonyné (42)
     
  4. 2005. július 26. 11:2742.
    Hát igen az én bőrgyógyászaim nagyon kedves kisöregek, de azontúl hogy felírnak valami(ke)t, csak talánok vannak(lehet, hogy a felgyülemlett méreganyagok, talán a sok napozás/szolárium, esetleg allergia ételre/vegyszerre stb. ), vagy csak kezembe nyomják a papírokat, no napozás, ilatasított tusfürdő/testápoló/parfüm meg tetőtől talpig ruha és kérik a következőt. . . Pedig itt olvasgatva azt látom, hogy nagyon sokan azok közül se akik régóta szenvednek az ekcémától-vagy amit annak gondolnak-tudják mi használ nekik igazán, vagy mit szabad és mit nem, vagy rájönnek maguktól hogyan előzzék meg vagy orvostól orvosig járnak. . . :-(((
    előzmény:
    ppp (40)
     
  5. Torolt_felhasznalo_524766
    Torolt_felhasznalo_524766
    2005. július 25. 20:3041.
    Ugye Te kérted a cseppek nevét? Leírom, de jobb lenne, ha doki írná fel, mert szerintem az adagolásnál számít a súlyod. Sőt, biztos vagyok benne.
    1. ) PÖNIX PHÖNOHEPAN
    2. ) PHÖNIX SOLIDAGO II/035b
    3. ) PHÖNIX ANTITOX
    Lírom azt is, hol tudod feliratni. Hippokratész Medicentrum. Bp. XI. Bartók Béla út 134. Tel: (36-1)204-06-06
    előzmény:
    Csokoládé (32)
     
  6. ppp
    ppp
    2005. július 25. 20:1940.
    Ahogy olvasom a hozzászólásokat, mindig elszomorodom: eszerint csomóan vannak, akivel még soha nem beszélte át egy bőrgyógyász, hogy mik a lehetőségek. (Most attól függetlenül, hogy ő nem ment el, vagy elment, de a bőrgyógyásznak nem volt ideje a rendelésen).

    Az elmondottak alapján egyszerűen rosszul van kezelve jónéhány ekcéma.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. július 25. 17:3939.
    és mi lesz a veséddel? Nem sok ez egy kicsit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736845 (34)
     
  8. 2005. július 25. 16:2438.
    2500, - Ft az ára.
    előzmény:
    tonyné (37)
     
  9. 2005. július 25. 16:0837.
    szia!És tényleg csak ezer a protopic?
    előzmény:
    Iza104 (31)
     
  10. Torolt_felhasznalo_812694
    Torolt_felhasznalo_812694
    2005. július 25. 15:5336.
    Szia, nem olvastam végig, hogy a többiek mit tanácsolnak, úgyhogy lehet, hogy már javasolták, de a következők a tippjeim:
    -tudok egy nagyon jó, de elég drága bőrgyógyászt, priviben megadhatom a számát, nekem mindig segített
    -gyerekeknél, de szerintem felnőtteknél is sokszor okozza tej, mert olyan koncentrált tápanyagokat tartalmaz, amit a bocinak talált fel a temészet, nem az embergyereknek, pláne nem felnőttnek
    -kolláganőmnek sokat segített a ligetszépe olaj-kúra, 10-20 csepp naponta

    előzmény:
    Csokoládé (35)
     
  11. 2005. július 25. 14:3135.
    Oké megpróbálom :)
    Akinek van még valami jó tippe azt várom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736845 (34)
     
  12. Torolt_felhasznalo_736845
    Torolt_felhasznalo_736845
    2005. július 25. 14:2534.
    Figyelj, ha a krémek nem használnak, igyál naponta 2-3 szor egy pohár kalcium pezsgőtablettát! Nekem használ!
    előzmény:
    Csokoládé (23)
     
  13. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. július 25. 14:2333.
    a nővérem is ekcémás(volt?? most tünetmentes)neki jót tett a napfény. Pontosabban talán a D vitamin(?). Nyáron sokkal szebb volt a bőre mint télen(olyankor előjön a viszketés . . néha a húsig szétvakarja a kezét)Most viszont egy ideje tünetmentes pedig semmit nem csinált(nem szed semmit, nem ken rá semmit. . )Remélem így is marad sokáig.
    előzmény:
    Csokoládé (29)
     
  14. 2005. július 25. 14:2032.
    HGát így elkég nehéz már eldönteni hogy mi a jó és mi nem :(
    előzmény:
    Iza104 (31)
     
  15. 2005. július 25. 13:4531.
    Tévedés! A napfény és minden, ami szárítja nagyon rosszat tesz neki. Amúgy most én is meglehetősen el vagyok keseredve. Nem rég irattam fel Protopicot, mellé az üzemorvosunk javaslatára Fenistil tbl-t szedtem. A tüneteim szinte rögtön enyhültek és a bőröm kb. 3 nap alatt rendbejött. Boldog voltam hogy meg van a csodaszer, amit 15 éve keresek. Igenám, de a doki azt mondta, hogy 10 napig szedhetem a Fenistilt. Ahogy abbahagytam, rögtön jött vissza a viszketés mindenhol 1 hét sem telt el és ugyanolyan rossz, mint azelőtt. Azóta hiába kenem Protopiccal, kénytelen voltam újra elkezdeni a Fenistilt. Na de ez így nem mehet a végtelenségig! :-(((
    előzmény:
    Csokoládé (30)
     
  16. 2005. július 25. 12:5830.
    Én nem zavartatom magam felveszem ugyanúgy a topot meg a szoknyát ha meleg van és azt olvastam hogy a napfény jó hatással van rá.
    előzmény:
    tonyné (24)
     
  17. 2005. július 25. 12:5729.
    Úgy érzem én jóba vagyok a világgal és mostanában nagyon boldog vagyok leszámítva az ekcéma visszatérését :(
    előzmény:
    pikpik (26)
     
  18. 2005. július 25. 12:5628.
    Légyszi ird be a pontos nevét engem érdekel
    Köszike :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_524766 (27)
     
  19. Torolt_felhasznalo_524766
    Torolt_felhasznalo_524766
    2005. július 24. 23:2227.
    Sziasztok!
    Két évvel ezelőttig én is nagyon ekcémás voltam, a tenyerem borzalmasan nézett ki. Kb 15 éven keresztül kínlódtam ezzel a betegséggel. Egy vagyont fizettem ki orvosokra és szteroidokra, de egyre csúnyább lett. Olvastam újságban egy dokiról, aki homeopátiás gyógyszerekkel gyógyít. Elmentem hozzá és felírt 3 különböző Phoenix üveges homeopátiás löttyöt. Ezeket 3 naponkénti váltásban kell alkalmazni naponta 3x teába keverve meginni. Mindegyik löttynél felírta, h melyikből hány cseppet kell a teába tenni. Lényegében ez egy nagyon hatásos tisztító kúra, a gyógyszerész mondta, h évente egyszer megcsinálja ő is ezt a kúrát. Egy kúra 3 hónapig tart, és évente egyszer kell megismételni. A hatása garantált, teljesen tünetmentes lett a kezem, gyönyörű a bőröm. Ja és recept nélkül kapható!!!. Ha valakit érdekel, holnap leírom mindhárom lötyi pontos nevét. Szívem szerint visszamennék a volt bőrgyógyász dokijaimhoz, akik baromi sok lóvét leszedtek rólam, és felvilágosítanám őket. Ráadásul határozottan emlékszem, h az egyiknél a polcán láttam is a Phoenixes üvegeket. De akkor miért nem javasolta nekem. Nagyon elgondolkodtató. Talán akkor nem kellett volna többet mennem hozzá???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top