Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ekcéma, segítség!

Torolt_felhasznalo_144996
Torolt_felhasznalo_144996
Létrehozva: 2005. július 5. 19:23
Sziasztok!
Évek óta ekcémás a kezem, tudom, hogy a tábla kréta és a különböző mosó és fertőtlenítő szerek ártanak a bőrömnek.
Alkcéma és elocom krémet használtam, de különösebben nem használnak.
Olvastam, a patikalap.hu-n, hogy 2004 januárja óta hozzáférhető egy nem szteroid immunmoduláns krém ekcéma ellen. persze a neve nem szerepel. Tudja valaki, hogy mi lehet ez a krém? Egy olyan kisvárosban lakunk, ahol legközelebb július végére lehet időpontot kérni a bőrgyógyászatra.
Köszi a segítséget!
  1. 2005. július 24. 22:3326.
    Az ekcéma ugyanúgy az immúnrendszer túlműködése, mint az allergia, vagy asztma. A bőr a külvilágtól határolja el az embert. Kérdés: Mi bajod a világgal, kit - mit nem tudsz elviselni. Ha megbékélsz a világgal, a bőröd is megbékél veled. Ha ez egyedül nem megy, kérhatsz segítséget egy pszichoterapeutától. Megéri.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. július 24. 19:0025.
    Én is az Itchstoppert tudom ajánlani, nekem a gyerekem már két éve tünetmentes, de használni kell állandóan. A viszketést rögtön megszüntette, akiütések is eltüntek, van ahol egész halvány folt maradt.
    előzmény:
    tonyné (24)
     
  3. 2005. július 24. 17:4324.
    nkem is jólenne vmi gyors segítség, mert NEMBÍROM EZT A VISZKETÉST, MEG HÁT CSÚNYA IS. . . egyébként hogyan oldjátok meg ilyenkor ha meleg van, de mégis menni kell vhová, hosszú ujjú, nadrág?én így nem szívesen mennék ki:-(((
    Csokoládé-most nézegettem a neten azt mondják a protopic jó, meg az elidol. csak orvossal kell feliratni mind2t + nagyon drágák-bár lehet hogy ezek régi árak, de a neten még mindig 8ezer a protopic, az elidol meg 4.
    előzmény:
    Csokoládé (23)
     
  4. 2005. július 24. 17:0423.
    Nekem is kijött mindenütt és nagyon lehangol :(((((
    De valami extra gyors javítókúrára lenne szükségem mivel nem sokára megyünk nyaralni és elég ciki lesz ilyen piros pöttyösen fürdőrucit húzni :(
    Valkinek ötlet ?
    előzmény:
    tonyné (21)
     
  5. 2005. július 24. 12:3822.
    sziasztok!
    nekem nagyon durván volt mindenhol a testemen, de nagyjából eltűnt, igaz a kezemen, és nyakamon egy kicsit néha elűjön, de az már semmi:)
    a protopic-ot akkor javasolják, ha a steroid nem segít, de az is elég erős. ami nekm segített, nem steroidos, és hasonló hatású, de nem olyan erős, az elidel. ezt babáknak is szokták felírni. én elsősorban az arcomra kentem, és nagyon gyorsan rendbehozta, de mindenhova mehet, csak sajnos kicsi a krém, és drága, asszem 4e ft. lehet hogy azóta van rá támogatás. orvos írja fel.
    az is igaz, hogy amikor nekem eltűnt, én többféle dolgot használtam belsőleg: csalántea kúra, ligetszépeolja kapszula, fenistil tabletta, kalcium pezsgőtabletta. szerintem ezek együtt hatottak, de az eidel nagyon kellett. de tényleg nem elég csak külsőleg kezelni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. július 24. 12:2021.
    Sziasztok!
    Kb 3 hete jött ki az ekcéma a lábfejemen és a bokáimon, gyógyszertári kutyulékot kaptam, most kezd csak múlni, viszont 2 napja kijött rajtam mindenhol(karok, has, hát, arc stb. )Most olvastam a neten a protopicról, tényleg jó és csak 2ezer?Valami kell sürgősen, ez a második eset, hogy kijött így rajtam mindenhol. 4 éve akkor kórházban voltam vele, több mint 4 hét kellett, hogy elmúljon, pedig több gyógyszert szedtem meg inekciót kaptam, mint az összes beteg együtt. . . :-)))Rettenetes, én nem is tudom hogy lehet ezzel együttélni, bármikor számítani kell rá. . . ráadásul tényleg fogalmam sincs mitől jöhet ki, bár idén sokkal többet voltam napon, mint az elmúlt években. . . Na mindegy nem pofázok többet, a krémre vagyok kiváncsi, légyszi válaszoljatok!!Addig vkaródzom még kicsit. . . :DDDD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567034 (10)
     
  7. Torolt_felhasznalo_464887
    Torolt_felhasznalo_464887
    2005. július 7. 09:1720.
    Van egy Itchstopper Ld című topik, az erre való készülékről ír, kérdezd meg a hozászólókat, én most olvastam át, lehet, használható is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144996 (1)
     
  8. 2005. július 7. 08:4719.
    sziasztok, nézzétek meg: www. neoplant. hu (nem ügynök vagyok, hanem ekcémás, és nekem mintha tényleg használna ez a magyar kence. Q. drága, kb. 3000 Ft, és gyógynövényboltokban kapható).
    Nekem a tenyeremen van ez a lepra már vagy húsz éve, hol jobb, hol rosszabb, de ott van. sok kis apró hólyag, atópiás ekcéma a neve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_170725
    Torolt_felhasznalo_170725
    2005. július 5. 22:4418.
    És mondd legalább bevált a Protopic?
    Némely bőrgyógyász szerint jobbak a szteroidok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567034 (10)
     
  10. Torolt_felhasznalo_696090
    Torolt_felhasznalo_696090
    2005. július 5. 22:0517.
    Nekem az elocom nagyon bevált, hiába szteroidos, én használom, de higítva, és csak ha már nagyon ronda a bőröm. Még egy jó kence: Repaire (lipobase) csak gyógyszertárban, kb 1500 Ft.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_184723
    Torolt_felhasznalo_184723
    2005. július 5. 22:0016.
    Nem olvastam a topicot, csak az utolsó hozzászólásban láttam a gumikesztyűt. Múltkor láttam a Metróban orvosi gumikesztűhöz hasonlót fillérekért, ezer forint alatt volt, azt hiszem száz darab volt benne. Nem néztem közelebbről, de megakadt a szemem rajta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. július 5. 21:5315.
    Nekem is volt egy időben ekcémám. Szerintem a legtutibb megoldás, hogy megtanulsz gumikesztyűben mosogatni, mosni, takarítani. A viledának van egy olyan terméke, mely kifejezetten az ujjak végén nem csökkenti az érzékenységet, most vettem, nagyon bevált. Világoskék és az ujjak végén sötétkék, nem olcsó, 800 forint, de napok óta alig használok kézkrémet, szóval ott megtakarítom.
    Sokan vannak, akik ódzkodnak a gumikesztyűtől, hát eleinte én is eltörtem pár edényt, de ez a tanulópénz, utána már sokkal jobb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144996 (1)
     
  13. 2005. július 5. 21:4614.
    Valaki azt mesélte, hogy pikkelysömörje volt, és az aloe vera növényből törögetett le leveleket, kinyomta a trutyit belőle, azzal kenegette a bőrét, és meggyógyult. Ilyesmit erre az esetre nem lehetne alkalmazni esetleg? Vagy ez is egy kamu sztori lehetett, amit hallottam?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. július 5. 21:2913.
    Ja, de azért ne feledjük, ha a szteroidtól tart valaki, akkor e kenőcs hatóanyaga a tacrolimus, ami mellesleg az egyik legerősebb immunszupresszív szer!!! Szervátültetetteknél alkalmazzák. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. július 5. 21:2512.
    Támogatással most 2517 ft.
    előzmény:
    mercedes30 (11)
     
  16. 2005. július 5. 21:2511.
    Egyetlen problémája, hogy CSAK ÉS KIZÁRÓLAG bőrgyógyász szakorvos írhatja fel, legalábbis először.
    előzmény:
    Arikan (9)
     
  17. Torolt_felhasznalo_567034
    Torolt_felhasznalo_567034
    2005. július 5. 21:2410.
    Szia!

    Én is kiskorom óta ekcémás vagyok. Múltkor az Elidel-t írták fel, mert 4000ft volt akkor, a Protopic pedig 8000. De most a gyógyszerár változáskor a Protopic nagy támogatást kap, így 2000körül van az ára. A 0, 1%-os nagyon erős, nekem 0, 03%-ost írtak, de ennek is riasztó a betegtájékoztatója. De szerintem ne olvasd el, mert nagyon jó, goyrsan eltüntette (nálam) a tüneteimet. Üdv. K!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144996 (1)
     
  18. 2005. július 5. 21:139.
    az Elocom streroidos krém!
    a lányomnak is ezt írták fel és a gyógyszertárban derült ki, h szteroidos!!!

    EZ AZ A KRÉM, AMIKŐL HALLOTTÁL:
    Atópiás Dermatitisz: A Protopic® javítja az életminőséget és költséghatékonyabb a lokális szteroidoknál

    Új eredmények és az alkalmazási előirat változásai

    München [Dátum, 2004]. A Budapesten 2004. április végén megrendezett EADV Tavaszi Szimpóziumon bemutatott új adatok szerint a Protopic® (tacrolimus kenőcs) szignifikánsan nagyobb mértékben javítja az atópiás dermatitiszben szenvedő betegek életminőségét, mint a lokális szteroidok. Egy, a gyógyszer gazdaságosságát elemző tanulmány szerint pedig a Protopic® költséghatékonyabb az atópiás dermatitisz kezelésében, mint a lokális szteroidok.

    Az elmúlt ötven évben a helyileg alkalmazott kortikoszteroidok jelentették az atopiás dermatitisz kezelését. Használatukat azonban korlátozza, hogy a hosszú távú kezelés során mellékhatások - mint pl. a bőr elvékonyodása, striák megjelenése, a használatuk abbahagyását követő fellángolások és az egyre erősebb szerek használatát szükségessé tevő hozzászokás - alakulhatnak ki.

    Az atópiás dermatitisz tünetei nagy mértékben befolyásolják az ebben a betegségben szenvedők és családjaik életminőségét. A tünetek a betegek életminőségére gyakorolt hatását a Dermatology Quality of Life Index (DLQI, Bőrgyógyászati Életminőségi Index) kérdőív segítségével lehet meghatározni: a kérdőív méri a viszketés intenzitását, a fájdalom mértékét, a tünetek közösségi életre (pl. munkahelyi és iskolai teljesítmény, szabadidős tevékenységek) gyakorolt hatását, az önképet és az önbizalom mértékét.

    Egy 6 hónapos, multicentrikus, kettősvak tanulmány (n=972), melyben a DLQI kérdőívet használták a tesztelt készítmények értékelésére azt mutatta, hogy a Protopic® kenőcs nem csak jobban csökkentette az atópiás dermatitisz tüneteit, mint a szteroidok, hanem a betegek életminőségét is nagyobb mértékben javította azoknál.
    A Protopic-kal kezelt betegek több, mint 90%-a esetében volt sikeres a Protopic kezelés a vizsgálat 6. hónapjára, ami jobb érzelmi és egészségi állapotot jelentett a szteroidot használókhoz képest. 1

    Az Egyesült Királyságban (UK) a gyógyszerek gazdaságosságára vonatkozó új adatok szerint a Protopic® legalább annyira költséghatékony, mint a hagyományos szteroid terápiák olyan gyermekek és felnőttek esetében, akik közepesen súlyos vagy súlyos atópiás dermatitiszben szenvednek, de kezelésük nem lehetséges a hagyományos terápiákkal. 2 A közepesen súlyos atópiás dermatitiszben szenvedő Protopic® terápiában részesülő betegeknek sokkal több tünetmentes napjuk volt (a betegségkontroll jobb volt), mint a szteroid kezelésben részesülő betegeknek, ráadásul a Protopic kezelés olcsóbb volt, mint a szteroid kezelés (90 nap tünetmentesség 11 font/nap, illetve 58 nap tünetmentesség 17 font/nap). Bár a súlyos atópiás dermatitisz kezelésének költsége magasabb, mint a közepesen súlyosénak, az
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769056 (5)
     
  19. Torolt_felhasznalo_769056
    Torolt_felhasznalo_769056
    2005. július 5. 20:578.
    összetevőkkel együtt, ekkora a recept
    szerintem, másold ki, nyomtasd és vidd be egy gyógyszertárba, ott megmondják, hogy mi a helyzet
    előzmény:
    stesa (7)
     
  20. 2005. július 5. 20:547.
    ez a neve?jó hoszzú, de akkor ez vény nélkül nem kapható
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769056 (5)
     
  21. 2005. július 5. 20:536.
    sziazstok!
    szia!
    nemrég láttam az ujságban a Neoplant krémet, azt írja róla:a bőresztétikai tüneteket enyhíti . a böresztétikai panaszok lehetnek a gyulladás és viszketés , a bőr hámsejteinek túlzott mértékü termelődése. A promlémás területen a bőr megvastagodhat viszkető , vöröses színű és felszinén esetleg ezüstös hámló pikkelyes réteg képződhet.
    -hidratáló hatással rendelkezik
    -elősegíti a bőrsejtek megujulását és az öngyógyító folyamatokat felerősíti
    -hatását már néhány napos használat után érezni lehet. . és patikában bio-gyógynövényboltban árusítják

    hogy mennyire hatásos , azt nem tudom mert még nem próbáltam de én mindenféleképpen megveszem mert nekem a lábamon ilyen bőrpír van . egy próbát megér
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_769056
    Torolt_felhasznalo_769056
    2005. július 5. 20:505.
    na akkor íme:

    Rp. crem Elocom
    gta 15. 0(quindecim)

    ung Boraxati FoNo
    ung Burow
    aa gta 40, 0(quadraginta)

    MSD:ekzemás bőrre este

    nekünk nagyon bevált, remélem tudtam segíteni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. július 5. 20:434.
    igen léci
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769056 (3)
     
  24. Torolt_felhasznalo_769056
    Torolt_felhasznalo_769056
    2005. július 5. 20:403.
    sziasztok
    a fiam bőre is állandóan ekcémás és a doktornéni írt fel gyógyszertári kikeverős krémet
    nem tudom, nekem is volt párszor és én is azzal kentem és nagyon jó volt!!
    leírjam ami a recepten van???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_502882
    Torolt_felhasznalo_502882
    2005. július 5. 20:312.
    Szia! Én is küzdök ezzel, nekem egy másik fajta betegségből alakult ez ki. Időszakonként előjön, a tisztítószerek és a sok kézmosás se jó neki. A sógornőm gyógyszertárban dolgozik, ő hoz nekem kenőcsöt ha kell. Flucinarral próbálkoztam, és nekem nagyon bevált. Már egy estéről reggelre szembetűnő a javulás.
    Amit konkrétan keresel, abban nem tudok segíteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144996 (1)
     

Címlap

top