Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bartholini mirigy ciszta

Torolt_felhasznalo_993066
Torolt_felhasznalo_993066
Létrehozva: 2005. július 5. 08:08
Sziasztok!

Olyan hasonló cipőben járó hölgyeket keresek akiknek műtét során megnyitották már a Bartholini mirigyet és évek után ismét kiújult. Szeretnék hinni a csodában, abban hogy az antibiotikum hatására visszafejlődik és nem kell a nyaralás helyett ismét a kórházat és a műtétet választanom.

Ötleteket várok azzal kapcsolatban, hogy ki mit vetett be azért, hogy az újabb műtétet megússza, vagy elkerülje. Borogatás, ülőfürdő? Valami csoda krém?

Válaszaitokat előre is köszönöm.
Klani
  1. 2016. október 8. 12:0930.

    Kedves juccci323!


     


    Megkérdezhetem hogy mit jelent pontosan az hogy kihámozták a cisztát? Hogy eltávolították teljesen? 


    Nekem Kedden volt egy műtétem, és eredetileg csak megnyitástól volt szó, de a" kihámoztam mint egy tojást" kifejezést használta az orvos utána, és most nem vagyok biztos benne hogy kivette-e. Mert nem arról volt szó.


    Neked azóta van bármi nehézséged ezzel kapcsolatban?


    (az én műtétem után nagyon erős vérzés lépett fel, majd mivel befele is vérzett, egy ronda nagy lila ödéma lett a nagyajakban, ami hetek alatt szívódik fel)


    Nekem a másik oldalon pár éve begyulladt és 2 nap után kifakadt magától. Csinált magának 1 lukat, ami azóta is ott van és azóta semmi problémám vele nincs.


    De ott erős fájdalomcsillapítót és antibiotikumot adtak, csak hely hiányában nem tudtak megműteni (külföldön történt). Szerencsésen alakult így, utólag látva-akkor ki voltam akadva.


    Köszönöm a választ !


     

    előzmény:
    juccci323 (29)
    2013-07-02  13:03
  2. 2013. július 2. 13:0329.

    Szia!

     

    Engem 3x műtöttek tályoggal, végül kihámozták a cisztát.

    Ha gondolod meg tudom adni az orvos nevét, aki végül megszabadított a nyűgömtől. Sajnos nem volt olcsó mulatság, de 3évi idegeskedés után bőven megérte.

     

    előzmény:
    Katalin19 (28)
    2013-04-20  15:23
  3. 2013. Április 20. 15:2328.

    Sziasztok!

    Látom hogy már elég rég nem írt ide senki de szeretnék segítséget kérni!Olyan problémám van hogy nekem is bartholini cisztám van de már 5-6 éve és eddig még egy orvos sem vállalta a műtétet, mondván hogy amíg nem fáj annyir, hogy nem tudok járni vagy ülni addig nincs értelme műteni! Ahogy olvastam mindenkit megműtöttek cisztára és nem várták meg míg begyullad vagyis tályog lesz belőle, nem értem hogy engem mért nem vállaltak eddig, ennyire veszélyes lenne ez a műtét? Nem értem! Szeretném leszedetni mert engem nagyon zavar és már a párom is teljesen elhidegült tőlem amióta tudja hogy mi az és mért van ott! Főleg hogy már síkosító nélkül nem megy (és ez számomra 20-on évesen nagyon elszomorító!)!! Kérlek segítsetek adjatok ötletet hogy kihez fordulhatnék! Köszönöm!

  4. 2011. július 26. 12:2527.

    Sziasztok!

    Engem pár napja műtöttek. És már jövök megyek nem fáj. Bezzeg előtte vártam a csodát sokáig húztam de nem tudtam már se ülni se járni se feküdni. EGY NAGYON FONTOS JÓ TANÁCS!!!!! Amint érzitek, hogy ott van, azonnal menjetek orvoshoz. Minél később mentek annál nagyobb fájdalom és annál nagyobb vágás. És hiába fakad ki magától, kitisztulni nem tud teljesen. Így később kiújjul és a mirigy elvesztésébe is kerülhet. Ami köztudott kellemetlenségekkel jár az életben.Mindenképp műteni kell . Nekem mütét előtti nap Dalacin 300mg tablettát írtak fel. Ezt kellett szednem négy napon keresztül napi 4 szemet. Napról napra jobb lett. A műtétnél altattak utánna volt pici fájdalmam , de már közel sem olyan mint előtte. Egy hét múlva varrat szedés, és bízom benne hogy mindez már csak egy múló rossz emlék marad. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_372348 (25)
    2010-04-17  23:32

Címlap

top