Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. 2009. július 7. 17:3111301.
    Megvárunk :o)))
    előzmény:
    Bölcssali (11299)
    2009-07-07  17:06
  2. 2009. július 7. 17:3011300.

    Szorítok Neked!

     

     

     

    André Rieu ilyen drága??

     

     

     

    Kellemes pihenést a nyárra:

    Ancsa

    előzmény:
    gyuribacsi68 (11297)
    2009-07-06  20:32
  3. 2009. július 7. 17:0611299.

    IL  Divo- valóban múltidő, mármint a Wtadthalleban- március 24, ott voltam!:)

    De azért köszönöm az infót!

    És mindenkinek a kedves szavait, ígérem visszatérek de most nincs időm semmire!:(:(:(:(:(

    előzmény:
    gyuribacsi68 (11297)
    2009-07-06  20:32
  4. 2009. július 7. 16:1111298.

    Milyen sok erdekeset beirtal- pedig csak belekukkantottam...

    Most nem jut eszembe melyik nagy orosz zeneszerzo- Musszorszkij vagy Rimszkij Korsakov ?? orvos volt- ha jol tudom megmaradt a palyan, csak idonkent irt zenet....felallasban!

    Ma reggel Brahms magyar tancaival ebredtem. DE idebent nem tudok zenet hallgatni meg ma sem- az uj szamitogep uj rendszere csak egy hangszorot enged meg, az pedig a diktalassal kapcs. Nincs leha zeneles!  Mar szoltam az illetekeseknek ne szorakozzanak mar, majd utananneznek mennyire valtoztathato meg.

    persze Cd lejatszom van, maszeke s fuggetlen a nettol...de az tul..babras...

    most megyek, munkaklazbol kifolyolag. Mintha kevesebbet kohognek...? talan mulik...!

     

    A salatamat mint lelegelik a meztelen csigak, de ugy latom a mangoldot-halistennek NEM kedvelik! (en igen! majd megprobalom a piritoskenyeres otletet!)

    előzmény:
    Tsancsa (11296)
    2009-07-06  19:22
  5. 2009. július 6. 20:3211297.

    Halihó !

     

    El Divo azt hiszem már csak volt a Wiener Stadthalleban....

    Ugyanitt:  2010 május 10-én 19.30-tó André Rieu und Orchester

    (talán a Wiener Mozart Orchester, oder Der Wiener Philharmoniker

    ich weiss es nicht....)

    Jegyek 47 eurótól = Kakasülő oldalsó nyakzsibbadásos hely.

    avagy 50 Euróért  közép lelátó legeslegteteje....tengerészeti távcső használata megengedett....

     

    Hahó Veszprém Megye !

    Vannak még helyek a szept 27-i operagálára a pesti operába

    és dec. 19-re a Müpaba a Wesminster orgonistájának és a kórusnak karácsonyi műsorára....

     

    Balatonvolán utazási iroda honlapját lehet fölkeresni ez ügyben...

     

    Most augusztusig itthon aztán megint beindulunk....remélem....

    (Pivo dobré Devce hezké to sjo dari zeme Cseské !)

     

    Riő Bandin még gondolkozom....lenne e elég érdeklődő....

     

    üdv

    Gy.

    előzmény:
    Tsancsa (11290)
    2009-07-05  21:07
  6. 2009. július 6. 19:2211296.
    offmann meséi

    Színlap - Hoffmann és Offenbacha rendező - felvonásról felvonásra
      két Olympia - két Hoffmann - képgaléria

    Két élet, egy mű
    E. T. A. Hoffmann és Jacques Offenbach

    Igazi művészfigura volt az 1776-ban született Hoffmann - zseniálisan tehetséges és sokoldalú, szertelen és elszántan szorgalmas -, aki azonban még hivatalnokoskodni volt kénytelen, hogy megélhetését biztosítsa.

    Nem csak író

    Egészen a kormánytanácsosságig vitte, ám inkább zeneszerző kívánt lenni, és a mércét magasra tette: ezt jelzi nevében az Amadeus, amelyet a keresztségben kapott Ernst Theodor mellett szereplő Wilhelm helyett vett fel a példaképnek tartott Mozart tiszteletére, akinek Don Juanjáért rajongott. Daljátékokat, misét, zenei tárgyú recenziókat írt, többek között Beethoven V. szimfóniájáról; karmesterként, rendezőként, díszlettervezőként és -festőként is dolgozott, irodalmi, zenei társaságokat alapított, emellett rajzolt és festett. Csak harmad(negyed?)sorban tartotta magát írónak - 33 éves, amikor első novellaremeke, a Gluck lovag megjelent, és még egy jó évtized adatott meg számára, hogy a német romantika nagyhatású műveit - Az arany virágcserép, a Scuderi kisasszony, A kis Zaches, a Murr kandúr életszemlélete - megírja. 40 éves, amikor Undine című operáját bemutatták. Közben pedig megszállott színházi emberként társulatokhoz szerződött, Shakespeare-, Calderon- és Kleist-darabokat rendezett.

    Élete során bejárta egész Poroszországot: a keleti tartomány fővárosában, Köngisbergben (ma Kalinyingrád, Oroszország) született 1776-ban, az ottani egyetemre járt, de Kant óráit nem látogatta. A végzett jogászt Posenbe (ma Poznan, Lengyelország) helyezték, ahol a város tisztjeiről készült gúnyrajzai miatt egy sivár lengyel kisvárosba, Plockba száműzték. Közben megházasodott. Egy befolyásos barát segítségével Kelet-Poroszország nagyvárosába, Varsóba helyezték. Megszületett a kislánya, aki kétévesen meghalt. A napóleoni háborúk kora ez. A Varsót elfoglaló franciák elől Berlinbe ment, nyomorúságos körülmények között élt, majd színtársulatokkal Lipcsében, Drezdában dolgozott. Aztán ismét a főváros következett, ahol a társaság kedvence lett. Erejét emésztő lázas életet élt, újra és újra konfliktusba került a hivatalosságokkal. Ágynak esett, és a gerincsorvadás az egész testét megbénította. 1822 tavaszán 46 évesen hunyt el.

    Életműve hatással volt Wagnerre éppúgy, mint később Kafkára. Varázslatos meséi ihletették Delibes Coppélia és Csajkovszkij Diótörő című balettjét. És az ő életét és történeteit zenésítette meg Offenbach a Hoffmann meséi című operájában.

    De mielőtt a zeneműről szólnánk, lássuk a másik német, Jacob - később Jacques-ra franciásított és a párizsi operett atyjaként emlegetett - Offenbach élettörténetét.

    A zeneszerző

    1819. június 20-án született Kölnben, a helyi zsidó hitközség kántorának fiaként. Apja Párizsba vitte, hogy zenét tanulhasson a rendkívül tehetséges kis Jacob. 1833-ban a Conservatoire-on gordonkázni tanult és magán zeneszerzés-órákat vett. Eleinte a nagyhírű Opéra-Comique csellistájaként dolgozott, és hamar a párizsi szalonok érdekes és kedvelt figurájaként tartották számon az alacsony és csúnya, de annál tehetségesebb emberkét. Színházi vállalkozásba kezdett: saját társulatot szervezett, és ő lett a Bouffes-Parisiens igazgatója.

    Első és rendkívüli sikerét az Orphée aux enfer vagyis az Orfeusz az alvilágban című vígoperával aratta 1858-ban. Ez a mű lett az operettek prototípusa, és ez alapozta meg a mester hírnevét és vagyonát.

    Rendkívül hajszolt életet élt, elképesztő tempóban dolgozott, körülötte népes családja zsibongott, naponta fogadta vendégeit, és színházat igazgatott. A

    60-as évektől köszvény gyötörte. 1864 elejétől 1867 elejéig komponálta a Szép Helénát, A Kékszakállt, A gerlodsteini nagyhercegnőt, A párizsi életet, és még tizenegy operettet, revüt, vígoperát. 1873-75-ig a Théatre de la Gaîté igazgatójaként működött, de ez a vállalkozása csődbe jutott. Hogy a válságból kilábaljon, Amerikában utazott, ám az 1876-os körút nem hozott kellő sikert és pénzt. Ettől kezdve csak zeneszerzéssel foglalkozott. Régi tervének megvalósításához fogott hozzá élete végén: 102. és egyben utolsó színpadi kompozícióját, egyetlen operáját, a Hoffmann meséit már súlyos betegen komponálta.

    Az opera

    Jules Barbier és Michel Carré Hoffmann meséi című "fantasztikus drámáját" 1851-ben mutatta be a párizsi Odéon. Offenbach látta a darabot, de az hosszú és bonyolult történet, amíg a dráma alapján az opera komponálásába belefogott.

    A librettó végső változatát készítő Carré felhasználta Hoffmann-nak a berlini Szerapion-testvérek elnevezésű körről írott művét. A kör névadója egy remete volt, aki a IV. századi Egyiptomban élt és mártírhalált halt Szent Szerapionnak képzelte magát; a tagok ennek szellemében a valóság és az illúzió viszonyáról "szóló" csavaros és fantasztikus történetekkel szórakozatták egymást, akárcsak az opera Hoffmannja.

    Az első felvonás babájának, Olymipának a meséje az igazi Hoffmann Homokember című novellája alapján született, Gulietta szerelmét és hűtlenségét a Mese az elveszett tükörképről című elbeszélés ihlette, míg a beteg Antonia alakja a Szerapion-testvérek sorozat Krespel tanácsos című darabja alapján született.

    Offenbach 1876-ban kezdett terve megvalósításához. Művét azonban már nem tudta befejezni, 1880-ban hunyt el Párizsban. Offenbach fia Bizet Carmenjének bécsi, standarddá lett változatának komponistáját, bizonyos Ernest Guiraud-t kérte fel, hogy készítse el a partitúra előadásra alkalmas formáját. A Hoffmann meséit 1881-ben mutatták be a párizsi Opéra-Comique-ban.

    Az opera előadás-történetét ekkortól fogva nem csupán sikerek jelzik, hanem a szerző által be nem fejezett, másként fogalmazva: "nyitva" maradt mű folytonos újragondolásának szükségessége. Az 1881-es változat ugyanis az operának csupán az egyik lehetséges verziója. S hogy Miskolcon melyik kerül színre? Olvassák el, mint mond erről a rendező, Halasi Imre.

    Kornya István

     

     

     

    előzmény:
    MPiggy (11294)
    2009-07-06  16:53
  7. 2009. július 6. 19:1611295.

    Szia Tinka!

     

     

     

    Gyógyulj, gyógyulj!! Ha van a közeledben olyan patika, vagy naturabolt, vagy nemtom ott hogy hívják, próbálj Lándzsás útifű szirupot szerezni .... az általában segít az ilyen makacs köhögésen.

    A hangod? hát arra nálunk azt szokták mondani amikor jön a menetrendszerű gége-,hangszalaggyulladás-hörghurut, "átmegyek" néma kacsába. Azt mondják néha nem is baj ....

     

     

     

    Anno a munkahelyemen igencsak gondot okozott, mert hiába vettem fel a csörgő telefont -persze olyankor szólt állandóan-, mert mondtam én, hogy halló! ..... de a vonal másik végén nem hallottak belőle semmit .... aztán egy idő után rájöttem, hogy a golyóstollal kopogtam, hogy ott vagyok, csak diktálják az éppen esedékes adatokat ... :o)))

     

     

     

    Katóka drága! a mángold igazából spenótféle .... amit ha mikor úgy összepittyed a picike olajon, akkor megbolondítod egy pici t.borssal, sóval és foghagymával -tehát esti, vagy hétvégi kaja-, kicst megvagdosod, hogy pépesebb legyen, aztán pirítósra kenve szenzációóóóóóósan finom reggelit lehet rittyenteni .... a vércséknek lehet valami adni, de igazán finom, laktató és főleg ott terem a kertben ....

     

     

     

    Ma remélhetőleg sikerült ellesnem Kristóftól, hogyan kell ezt a vánnyadt Nero-programot használni, meg aztán úgy döntöttem -most még-, hogy ezekben a forró délutánokban visszahozom divatba a délutáni hűvös nappaliban elindított DVD-nézést, hallgatást .....

    A Sámsont sikerült végignéznem utoljára a múlt héten, de most van kilátásban néhány újdonság, ami pont elég indok arra, hogy a meleg elől behúzódva megnézzem.

    Tegnap? vagy szombaton? a MEZZO-n a Hoffmann meséit adták. A zene oké, de nekem nemigazán jön be a történet .... 

     

     

     

    Viszont találtam valamit ami érdekes ... tudtátok, hogy a Hoffmann meséit -ahogy Puccininál is megtörtént- Offenbach halála miatt nem Ő fejezte be???

    indjárt idemásolom a cikket, de egy másik hsz-be, mert aztán nem viszi át az nlc és elszálllllll az éterben, pedig érdekes. Legalábbis szerintem:
    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (11294)
    2009-07-06  16:53
  8. 2009. július 6. 16:5311294.

    Vagyok...vagyogatok...de nem iagazan nagy leleksedessel. Egy hete-ket hete lassan huzodo kisebbfajta natham penteklen beerositett, estere eltunt a hangom ( ami tan nem nagy baj?) . Szerintem igaza, bekebeli legcsohurut..a sok kohogestol a fejem megfajdul... teazom renduletlenul, valamit segit.

     

    ZSofik itthon jart, sot ma delutan utazik, majd en viszem  a repterre-ezert most dolgozni kene, ha kedvem volna hozza, de nincs. Szombaton a varost jartuk egyutt, tegnap persze kijott a csalad masik fele a gyerekekkel- sajnos az esozes meg mindig tart, csak delutan volt kis szunet. Abban nem panaszkodhatom, hogy a konyhaban kellett volna ugykodnom allandoan- sot, nagyon jol beosztottuk. Tegnap este a gyerekek midnent raraktak a grillre- halat, tengeri herkentyut, csirkehust..ananaszt, lilahagymat...nekem csak a tepsiskrumpli maradt- es sajat mangoldom ELSO szuretelesebol adodo kis zold korites (roppant osszesett, akar a spenot!)

    Na megyek, 3 ora mulva ertem jon oszt viszem elrepulni.Jo volt, szep volt, kar, hogy :"szetkohogtem"!

    előzmény:
    Tsancsa (11293)
    2009-07-06  10:48
  9. 2009. július 6. 10:4811293.

    Merre jársz Kis-Kató??

     

    Hiányoltalak, hiányollak!!! 

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (11277)
    2009-07-03  16:02
  10. 2009. július 6. 10:4711292.

    Pihenős, vidám hetet .... és viharmenteset MINDENKINEK!

     

     

     

    Hello Bölcssali!

    hát ez a felsorolás már magában igen-igen tiszteletre méltó .... nem csodálom, ha a lelkesedésed fönt jár az egekben ....

    A videóit hallgatva-nézve, tökéletesen át- és megtudom érteni a szavaidat ....

     

     

     

    Nekem ugyan Domingot hallani-látni a legnagyobb élmény, de az érzés és az a HANGULAT ami ilyenkor ezeken a koncerteken van, azt soha semmi más nem pótolhatja, nem adhatja vissza semmilyen felvétel.

     

     

     

    Természetesen ez az élő koncertek hangulata minden olyan előadóra vonatkozik, aki magával tudja ragadni a közönségét.

    Volt szerencsém Érdi Tamás -az akkor még kicsit fiatal- zongoraművész koncertjét többször végighallgatni, és a végén akkor is ott is akkora örömzenélésbe fordult a koncert hogy amíg élek el nem felejtem, pedig Chopin, Schubert darabjait játszotta .... de ehhez kell például Tamásnál -és másoknál is-, hogy érezni lehetett, hogy Ő is élvezi, szereti amit csinál....

    Ültünk mi már többször Varnus Xavér koncertjén, ahol tomboló siker volt és nem nagyon akart a jónép az utolsó metró ellenére sem a kijárat felé indulni...

     

     

     

    Persze a legkedvesebb, a legszebb, a legszívet melengetőbb az mindigis az lesz és marad, amikor az este Domingoval-ról szól! 

    és ami talán a mi korunkban van akit meghökkent, hogy pld. tavaly Pécsen, a koncert előtti beéneklést is végighallgatva a kerítésen kívülről, már szenzációs, frenetikus volt a hangulat .... már akkor ott kint a koncert tényleges megkezdése előtt a kerítés másik oldalán is az elkötelezettek kortól függetlenül nyomták a vastapsot és szállt a BRAVO DOMINGO!! BRAVO PLACIDO!! és ez annyir jó dolog, akkor ott senki nem néz Rád, mint a csodabogárra, hanem egyformán nevetve, egymást mélységesen megértve örül és ünnepli a kedvencét ...

     

     

    Igen, pontosan értelek ..... remélem az OPERALIA-kapcsán az idén is találkozunk a mi közös kedvencünkkel!!

     

     

    további szép napot, kellemes zenehallgatást MINDENKINEK!

    este jövök, addig bősz előkészületeket bonyolítok a nagy találkozásra Pécsen!

    Ancsa 

    előzmény:
    Bölcssali (11291)
    2009-07-05  23:05
  11. 2009. július 5. 23:0511291.

    Drága Ancsa, bizony jól látod a dolgot!:) Rajongó vagyok- egyszerűen nem lehettem más, mikor a gyermekem egyfolytában Őket hallgatja a közös lakásunkban. :)

    Útra meg természetesen útra keltem- előszor Budapesten láttam Őket 2006-ban, sajnos azóta két turnéjuk volt de egyik sem jutott el idáig. Aztán tavaly teljesen véletlenül- véletlen, mert egy másik régi nagy kedvencem, Cliff Richard koncertjével lepett meg a lányom, ami Londonban volt de éppen akkor jelent meg az Il Divo legújabb lemeze és éppen akkor éppen Londonban voltak mikor mi is.... Szóval akkor sikerült bejutnunk az Old Streeten a St Lucas templomba egy rádiófelvételükre. Na, az se volt semmi élmény! Ezek után az idén 5 koncertjüket láttam. Sorrendben:

    Birmingham, London O2, Cardiff, Bécs és Belgrád..... Mindezt egy hónap leforgása alatt.

    Egyébként igen, jól hallod, a négy fiúból háromnak komolyzenei képzettsége van, operaénekesek- a negyedik, a francia " csak" musicalszínész és popénekes. Egy hosszú válogatás előzte meg az együttes létrejöttét- és véleményem szerint remek munkát végzett a csapat amelyik összeállította a végleges névsort. 2003-ban volt a válogatás és 2004 elején kezdtek el együtt dolgozni. Mára olyan összhang alakult ki köztük, hogy egy szemvillanásból értik egymást a színpadon, és a hangjuk..... Mintha egymásból építkeznének, valami csodálatosan szól együtt.

    Hogy hogy megy az unneplés egy ilyen koncerten?:)

    hihetetlen hangulatot tudnak teremteni Ők négyen, és a bizony 5 évestől 90 évesig minden korosztály képviselteti magát a nézőtéren. engedj meg még egy linket, ami talán megmutat valamicskét a hangulatból...... Volt szerencsém mind a négy fiúval kézfogásig jutni, persze nem egyetlen este- de hihetetlen élmény volt!:)

     

    http://www.youtube.com/watch?v=DMDqh13Gd-g&feature=channel

     

    Természetesen örülök a kérdéseidnek!:)

     

    előzmény:
    Tsancsa (11290)
    2009-07-05  21:07
  12. 2009. július 5. 21:0711290.

    Bocsi!

     

    Kicsit olvasgattam én is ..... hát Te sem simán csak zenekedvelő, zenehallgató  Il Divo-rajongó vagy  :o)))

     

    Ahogy olvastalak, akkor Te tényleg értheted, hogy ha egy hangot megkedvelsz, ha egy hang beletud telepedni a füledbe, akkor azután még útra is kelsz ..... ez tetszik!

     

     

    Elárulod merre jártál az Il Divo után??? komolyan érdekel. Nekünk van saját élményünk egy Domingo koncertről, ahol felszabadultan, korhatár nélkül lehet ünnepelni -no nem idehaza-, hogy van ez egy együttesnél?

    Egyáltalán az Il Divo tulajdonképpen együttes? vagy hogyan szokás mondani? bevallom, én csak hallottam Őket, tudom, hogy négy fiatalember .... de valójában kik Ők? mikor? mióta vannak együtt? honnan indultak? netán komolyzenei hátterük van?? mert nekem néhány felvételük után ez a tippem....

    Bocs, ha sokat kérdezek, de tényleg érdekel és nem tudom a választ ..... hallgatni, hallgattam már Őket, de nem tudok róluk semmit ..... segítesz???

    Ancsa

    előzmény:
    Bölcssali (11289)
    2009-07-05  20:40
  13. 2009. július 5. 20:4011289.

    Csak még egy dal, ezt majdnem elfelejtettem idetenni, pedig szerintem öti a " szívhez szól" mércét!:)

    szeretettel minden zenekedvelőnek, egy zenekedvelőtől:

    http://www.youtube.com/watch?v=OOLUkxqsZmY&feature=channel

    előzmény:
    Tsancsa (11287)
    2009-07-05  18:59
  14. 2009. július 5. 20:3811288.

    Köszönöm, nagyon kedves vagy. Bár őszintén szólva elég ritkán van időm még írni is, inkább " kukkolok" és bele-belehallgatok a zenékbe.

    Nagy zenerajongó vagyok magam is, és nagyon értem, mit jelent az, hogy a zene segít és gyógyít- az általad ajánlott felvételt meghallgattam és értem is amit mondasz. Ha egy hang ennyire szívből jón az szívhez ér, és a zenének ez a lényege.....

     

    előzmény:
    Tsancsa (11287)
    2009-07-05  18:59
  15. 2009. július 5. 18:5911287.

    Szia és nagyon szépen köszönjük!

     

     

     

    Azért nekem legalábbis piszok jó érzés tudni, hogy van aki ha a háttérből is, de benéz hozzánk és ráadásul még jószándékkal is .... ez ma már igen ritka .... köszönjük a köszöntést, nagyon jól esik olvasni.

     

     

     

    Bevallom Josh Groban hangját én Domingo "Pápás" CD-je óta hallgatom, bár a fiam bebizonyította, hogy itt van a gépemen, Ő feltett nekem egy egész albumot Tőle .... de ha olvastál már, akkor az sem lep meg, hogy nekem időnkénk csak Domingo hangja, neve hatol át az agyamon, fülemen.

    Nem nagyképűségből, egyszerűen azért, mert gondok, problémák .... úszok, ill. próbálok úszni az árral szemben .... és ilyenkor csak Domingo hangja tud segíteni.

     

    Ezt ha megnézed, hallgatod, talán kicsit érthetőbb miért KELL rajongani Domingoért :o)))

     

     

    Köszönjük szépen az ajándék felvételt is! A topik nevétől függetlenül, MINDEN TÍPUSÚ ZENÉT! szívesen hallgatunk, ami szép, ami fülbemászó ..... és persze mindenkinek a maga ízlése és vérmérséklete szerint bejön ....

    Tehát gyere bátran, hozd el, másold fel a Te kedvenceid felvételeit, szívesen vesszük, hallgatjuk meg.

     

     

     

    Mint írod "időnként olvaslak Benneteket...", akkor azt is tudod, hogy itt általában találsz zenét és híreket, infokat .... és mivel hosszabb ideje vagyunk már együtt, ezért aztán néha a magán-, azaz a családi dolgainkból is akad téma.

    Gyere, ha van kedved és időd, nézelődj, hallgass zenét és hátha sikerül összebarátkoznunk, megismerkednünk nekünk is Veled!

     

     

     

    Örülnék Neked, mint minden jószándékkal közeledő zenekedvelő-szerető sorstársnak:

    Ancsa

    előzmény:
    Bölcssali (11284)
    2009-07-05  14:30
  16. 2009. július 5. 18:1011286.

    Szia Erika!

     

     

     

    HIPP-HURRÁ! a megérdemelt elismerésért a kórusnak és külön a hozzádtartozó oszlopos tagjának :o))

     

     

    Most már csak azt kéne valahogy levajaznod, hogyha az illetékesek nem, legalább Te is képviselhesd ...... a mi kíváncsiságunkat és ott lehetnél azon a díjkiosztón..... de szép is lenne igaz??

     

     

     

    A többi sikeres, szép hangú férfiúnak is gratula, de leginkább Neked, aki nagyszerűen állod, tartod a frontot mellettük.

     

     

     

    Vártalak a héten:
    Ancsa

    előzmény:
    alchri (11281)
    2009-07-04  13:46
  17. 2009. július 5. 15:2711285.

    Köszönöm szépen Nektek!

     

    Októberben felveszem úgyis az egész müsort, már Domingo miatt is, lehet, hogy mutatnak részleteket a kórus koncertjeiböl.

     

    Chriröl mailben küldök egy tegnapi felvételt, a föiskolának nyári partyja volt, egész nap zenéltek, énekeltek, evészet, ivászat volt, az idövel is szerencséjük volt, nagyszerüen éreztük magunkat. Rengetegen voltak. 

     

    Az elsö vizsgája énekböl 1,2 lett, itt az 1-es a legjobb jegy.

     

    Szép délutánt Mindenkinek!

     

    1. Az úgynevezett "Turm" = torony. Az aljában egy hatalmas koncertterem van ahol már sok filmet készítettem Chriröl. A tetején pedig egy kör alakú tetöterasz, a tegnapi utolsó programmot ott adták elö. Csodálatos kilátás volt. Egész este diiavetítövel buborékokat vetítettek a toronyra, érdekes látvány volt.

     

    2. Felülröl a kilátás

     

    3. Felülröl a belsö udvar, ahol egy nagy színpad volt és szünet nélkül zenéltek az iskola jazz növendékei, nem kis sikerrel.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. július 5. 14:3011284.

    Üdv a topiktagoknak! Bevallom, időnként olvaslak Benneteket és láttam korábban, hogy Josh Groban dalait is szívesen hallgatjátok. ezért veszem most a bátorságot- nyolc napba még belefér- hogy a saját kedvenceimmel köszöntsem a születésnapos topikot!

    Remélem, lesz akinek tetszeni fog!:)

    http://www.youtube.com/watch?v=h1rtE4_5y6s&feature=channel_page

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. július 5. 08:4211283.

    Erika!

     

    Biztosan nagyon örültök,hogy   díjat kapott férjed a legnagyobbak között. Gratulálok !!

    előzmény:
    alchri (11281)
    2009-07-04  13:46
  20. 2009. július 4. 20:1611282.

    Szia !

     

    Gratulálok Férjedéknek! Tényleg büszke lehetsz!

    előzmény:
    alchri (11281)
    2009-07-04  13:46
  21. 2009. július 4. 13:4611281.

    Boldog szülinapot a topicnak !

     

    Ancsa!!!!  Képzeld el, férjemék is megkapták az Echo Klassik díjat, a menedzsernöjük Domingoval együtt fogja átvenni októberben!

     

    A kórus persze nem ér rá sajnos aznap.

     

    Baromi nagy szó, büszke vagyok rájuk!

     

    Kellemes hétvégét!

    előzmény:
    Tsancsa (11280)
    2009-07-03  20:59
  22. 2009. július 3. 20:5911280.

    Halihó DOMINGO RAJONGÓK!!

     

     

     

     

    Ahogy Maresznak írt levelemben már olvashattátok

     

     

     

     

                                    BOLDOG 4. SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK MAGUNKNAK!!

     

     

     

    mivel pontosan ma négy éve indította Hóanyó az ajándéknak szánt, szabad örjöngésre, lelkesedésre, rajongásra nyitott fórumot.

     

     

     

    Judit!

    Én már csak azért sem hiszek az augusztus 3.-ai pécsi gála-koncertben, mert a július hónap a LEGEK-LEGJÉNEK -egyébként is- a szokásosnál is sűrűbb;

     

     

    Barvikha (Moscow), Russia
    July 12, 2009

    Quebec, Canada
    July 17, 2009
    Festival d’été de Québec

    Verona, Italy
    July 24, 2009
    Arena di Verona
    Plácido Domingo's 40th Anniversary

    Palma de Mallorca, Spain
    August 4, 2009

     

     

     

    Figyuzzatok!!! most nézem!!

    mindenhol azt olvasom, hogy az OPERALIA versenyzői július 22-én érkeznek Mo.-ra.... viszont a LEGEK-LEGJE július 24-én még Veronában énekel!!!

    Úgye nem ezt jól látom???? hogy ezek szerint a LEGSZEBB HANGÚ TENOR ugyanazon a napon érkezik, mint mi????? .... JUHÉJJJ!

    előzmény:
    sangrila (11278)
    2009-07-03  20:02
  23. 2009. július 3. 20:4511279.

    Sziasztok, szép, viharmentes jó estét!

     

     

    Katóka!

    Néhány órája írtam Neked egy szép hosszú "virágos" levelet .... aztán jött egy villámlás, aztán egy hosszú fülsértő sípolás .... és fekete lett monitor és gép és minden .... a levél pedig szállllllll a fotókkal együtt :-((

     

     

     

    Az egészséges táplálkozás írtó jó dolog, nem tudom Felétek hogy van, de idehaza enyhén fogalmazva is kicsit költséges.... 

     

     

     

    Kata!

    A kerted irigylésre méltó .... és az a kúszónövény nem lonc-féle??? nekünk is van, mindjárt megmutatom jó? >>>>

    A neten megnéztem, hát azt tudtam hogy többféle van, dehogy ennyi????? nézd csak a fotódon látható narancssárga -ha az- annak ha csak szemre választottad is, gratulálok ..... a hivatalos neve: MAGYAR LONC :O)))

     

     

     

    A zenehallgatás nálam ma még eddig csak Mareszkának a születésnapi köszöntőhöz kiválogatott dalok hallgatása volt .... és úgy tűnik mára nem is jut több idő.

    Talán most már elcsitul az idő odakint. Nagyon nem szeretem a vihar hangjait, a fényeiről már nem is beszélve. Borsónak minden szőre szála külön reszket, és az az igazság, hogy az ablakkal szemben ülve, olyan villámlások voltak, hogy nappali fény lett a szobában .... utána meg a dörgés .... NEM SZERETEM!!!

     

     

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (11277)
    2009-07-03  16:02
  24. 2009. július 3. 20:0211278.
    Nem beszélve arról,hogy julius 24.-én is van koncertje valahol Európában.
    előzmény:
    Tsancsa (11275)
    2009-07-03  10:08
  25. 2009. július 3. 16:0211277.

    Kellemes szep hetevegt neked is Ancsa es minden errejaro rajongonak! Ma meg nem hallgattam semmi zenet, ideje bepotolni. keso ejjel befutott csopp leanyom Zsofi ( legkisebb de legmagasabb lenykam! nalam tan 2 cm-el alacsonyabb. de ahogy azido mulik ez mar nem is olyan biztos!)

    Automat teremszetesen szokas szerint "kolcsonkerte" igy ma fuggetlensegem oda.

    Munka van, esik az eso- mas ujsag pillanatnyilag NEM jut eszembe...A hetvegi fozest kell majd atgondolni- atkonzultalni...a gyerek most eppen nagyon egeszsegsen etkezik - tonkolybuza, zoldfelek, gyumolcsok...csakis bio csirkemell..hat a kezem alaposan meg lesz kotve.

    Lelkesedesem, -attol tartok-mar nem a regi. 

     

    Jokora viharra ebredtunk, pedig szerintem lassan mar lejar Medard is!

     

    Ez itt kertunk legkulturaltabb sarka- 10 perccel funyiras utan. Tiszta Udvar, Rendes Haz!

     

    előzmény:
    Tsancsa (11275)
    2009-07-03  10:08
  26. 2009. július 3. 13:5611276.

    Szervusz Hóanyó-Mareszka!

     

     

     

     

    Már csak néhány perc és a Te ajándék topikod képzeletbeli tortáján meggyújthatjuk a 4. szál gyertyát is ...

     

     

     

    igen, igen! ma négy éve, hogy Hóanyó nagyon-nagyon jó barátként egy másik, teljesen más aprópóról beszélgető topikban rájött, nem lesz jó vége, hogy én ott Domingo rajongásommal szántom telis-de teli az oldalakat .....

     

     

     

    ahogy azt a topik indító soraiban is olvashatjátok, Mareszka barátságból, jószándékból, megértésből indított nekem, nekünk egy olyan fórumot, ahol kedvünkre adózhatunk kedvenc hobbinknak a zenehallgatásnak, a LEGSZEBB HANG iránti feltétel -nálam néha mértéktelenül nagy- és határok nélkül lelkesedésnek.

     

     

     

    Hol vagy Maresz!

    Mint minden évben, az idén is szeretném megköszönni Neked itt mindenki előtt, hogy anno ennyire jóbarátom voltál/vagy, bár mind a mai napig személyesen soha nem találkoztunk egymással.

    Szeretném megköszönni ebben az évben is, hogy lehetőséget teremtettél egy olyan baráti kör kialakulásához, mint amilyenné mi váltunk az évek során.

    Igaz voltak akik csak "áthaladtak" rajtunk, ki-ki a maga intelligenciájához illő módon, de végül is hála Neked, kialakult egy olyan szoros barátság az évek óta együtt maradók között, ami ritkaság számba megy!

    Mi elmondhatjuk magunkról, hogy igazán keményen álltuk a sarat jóban és rosszban, de mindig együtt! hogy megjártuk a hazai lehetőségek mellett most már külföldet is Domingo után utazva, de EGYÜTT! és az idén, a közeli napokban is megint vonatra szállunk, hogy a LEGKEDVESEBB, LEGSZEBB HANG tulajdonosával találkozhassunk Pécsen!!

     

     

     

    AKAROM HINNI!!, hogyha nem is írsz nekünk, azért néha-néha benézel, ránk nézel, azért itt vagy velünk!

    Tudom, hogy nem vagy egyedül ezzel, hiszen többen is vannak akik a háttérből olvasnak, figyelnek, zenét hallgatnak velünk, csak éppen Ők nem szívesen írnak idekint .... de azért jóval többen vagyunk, mint ahány nevet folyamatosan látni lehet a fórumon.

     

     

     

    Az elmúlt 4 év alatt megunokásodtunk, sőt ma már büszkén elmondhatjuk, hogy nekünk bizony már van egy "topik-babánk" is, hiszen van egy fiúnk, aki majdnem az első perctől itt van velünk, és ma már boldog apukája egy édes pici lánykának.....

     

     

     

    és még sorolhatnék olyan eseményeket, történeteket, melyeket mind-mind azért mesélhetünk, mert anno Te elkészítetted ezt az Anna-napi ajándékodat!!

     

     

     

    Gyere! írj csak pár sort, hogy mi van Veled! várunk mindig szeretettel és köszönettel ezért a topikindításért:

    Ancsa 

    előzmény:
    Hóanyó (1)
    2005-07-03  13:34
  27. 2009. július 3. 10:0811275.

    Szia Gyuri!

     

     

     

    Tökéletesen igazad van, persze hogy vannak még tömegével szép helyek .... ez az én egyéni "nünükém", hogy Prágában egyszer .... és ott talán lehetne Benackova felvételeket is találni és nem néznének az emberlányára mintha holdbéli témáról beszélne.

     

     

     

    Xavér programjairól közvetlenül Tőle, vagy a -ha még/már működik- a xaver.hu oldalon tudsz viszonylag pontos infókat találni.

     

     

     

    Domingo után a következő nagy dobás, de az már családi lenne, ha sikerülne elcsípni Xavér talán már megszokottnak mondható őszi, Zsinagógabéli koncertjét..... szenzációs hangulatot tud varázsolni .... csak észnél kell lenni a "gyalogos" orgona-Varnus-rajongóknak, mert még az utsó metróról is lemaradhatnak, ha Xavér is belelendül .... akkor nem nagyon nézi az órát  :o)) de talán pont ez is a jó benne ....nekem sokat jelent, ha látom, érzékelem az előadón, hogy nem a "muszáj" érzéssel énekel, játszik ... akkor valahogy sokkal fesztelenebb, felszabadultabb és teljesebb tud lenni a zenehallgatása ....

     

     

     

    Ha teheted, nézz utána Érdi Tamás koncertjeinek. ŐŐŐŐ aztán az, aki úgy játszik a vékony ujjaival, hogy a hatalmas zongorából olyan hangokat csal elő .... húúúúh .... Chopint szerintem senki nem tud úgy mint Tamás .... és mindezközben az arcán látod -igyekeztem úgy helyet választani-, hogy Ő is élvezi, hogy Neki is örömöt jelent amit csinál.

    Ha ismered, bocs!

    Érdi Tamás az a vak fiatalember, akit nem vettek fel idehaza a ZAK-ra a vaksága miatt, aztán kiment Torontóba és azóta egyre több helyre hívják és ismerik el a tehetségét tudását AZ EGÉSZ VILÁGON!!

    Közvetítésben esetleg tudok segíteni!

     

     

     

    :o))) nézz be a www.gportal.hu/komolyzenekedvelok portálra .... ott vannak időpontok, helyszínek .... no és persze a cset-ablakban már a szokásos: TALÁLKOZZUNK ISMÉT PÉCSEN!  :o))) tehát sikerült, ott leszünk, ha nem is a hangját hallgatjuk, de 3 teljes napon át, bármikor találkozhatunk Vele és végignézhetjük ott a helyszínen a két elő-, és a középdöntőt .... a pesti operaházi DÖNTŐRE nem nyugdíjasoknak találták ki a jegyárakat!

     

     

     

    Domingo beígért(?) vagy csak fellebbentett INGYENES GÁLA-KONCERTJÉRŐL pedig pont tegnap este tettem fel ismét egy cikket a gportálra, ahol a június 24.-ei keltezésű cikkben még mindig csak azt írják, hogy két héten belül nyilvánosságra hozzák! .... tartok tőle, hogy mese-mese-mátka ..

     

     

     

     

    ugyanis szép, sármos tenorunk 

     

    júli. 25-26-27-én Pécsen az elő- és középdöntőkön

    aug. 1-én a DÖNTŐN az Operaházban,

    aug. 2-én Forma-1 Mogyoródon,

     

     

     

    a honlapja szerint pedig augusztus 4-én már Palma de Mallorcán ad koncertet .....

     

    minden feltétel nélküli rajongásom ellenére, nem nagyon tudok hinni benne, hogy ezek közé betenne -már a hangja miatt sem!- egy 

     

     

    augusztus 3.-ai (hétfő esti) HATALMAS INGYENES KONCERTET PÉCSEN!!

     

     

    Ha igen, ismételten, sok századszor őszinte tisztelettel fejet hajtok az elhivatottsága előtt ..... és még jobban kezdek aggódni, hogy jót tesz-e ez Őneki?????

     

    Bár azt is meg kell mondanom, hogy a mai hírleveleket még nem olvastam.... és ugye tegnap óta lehet hogy már megint van valami változás ebben a témában is!

    Ha igen, okvetlenül megtaláljátok a gportálon!

     

    Szép napot Mindenkinek:

    Ancsa

     

    előzmény:
    gyuribacsi68 (11273)
    2009-07-02  22:27
  28. 2009. július 3. 05:1211274.

    Kittykem megneztem a vajcsomagon, amin 3 fele modon jelolve vana suly-terfogat etc.

     

    A 1/2 cup (bogre) ami ugyebar 125 ml lenne az eppen 125 gm vaj. Azaz 12 es fel deka. szep mennyiseg, nem vitas.

    En sutesre leginkabb legtobbszor az atkos margarint hasznalom, egyszeru...nagyszeru...hm. karos?  Az 1 bogrenyi dobozban jon aannak ecceruen kikaparom a felet. Ebbol az is kiderul, hogy NEM szilard az illeto, hanem puha allagu. De ha ripsz ropsz osszekevered egy villaval aztan morzsolgatod piciket, akkor az eredmeny teljesen jo. ( ha van vajad AZT reszeled)

    Van ennek valami kemia-fizikai magyarazata, mikeppen is all ossze a liszt meg a vaj es sutes kozben a zsiradek korul levego keletkezik...ettol lesz aztan "leveles". Ez lenne a tudomanyos magyarazat.

     

    Valamikor a regi vilagban az amerikai haziasszonyok novenyi zsirral sutottek EZT a bizonyos "edes pogacsat" is-  meg a hires gyumolcsos lepenyuk tesztajat is- allitolag az az igazi, leveles, omlos lesz a teszta.

    Azok a gyumolcslepenyek csak akkor finomak ha igazi hozzaerto kesziti-ilyen az en baratnom, o finomra es NEM edesre alkotja, az ovet megeszem, maset NEM.  Rendszerint kortevel suti, az nagyon jo- kis gyomber meg reszelt citromhej izesiti...

     

    Szerintem ez az edes pogacsa angol "talalmany" ok se cifrazzak nagyon a cukraszatot ugyebar..., az oly nagyon amerikainak kikialtott gyumolcslepenyek pedig francia eredetuek.

     

    Annak a tesztaja sutopor nelkuli, - csak liszt, csipet so  zsiradek ( novenyi zsir, margarin vagy vaj) es pici hideg viz... Ezt hipp-hopp osszeallitjak, cipo formajaban pihentetik huvos helyen utana vekonyra kinyujtjak, ket korlapot vagnak ki egyikkel  kibelelik a kerek kis tepsit es jol megrakjak gyumolcs+cukor+ mazsola meg valamifele iz keverekkel (alma a legnepszerubb, eper, rebarbara...korte...cseresznye...sot sutotok pure is, osszel!)

    A tetejere raboritjak  a masik kerek lapot- voila'!  Jol sokaig sul mert a gyumolcs sok levet ereszt...

     

    De en meg soha nem vallalkoztam ra.  A tieid talan nem szeretnek, mert kicsit olyan a belseje mint egy sult befott...

    Ancsaeknal nagy siker lenne- de sut o mast, eleget!

     Akartam illusztraciot keresni, de mikor leszedtem a kepet az internetrol lefagyott az egesz- igy nem bajlodtam vele.

    En ha nagyon el akarok valakit buvolni sokkal szivesebben elokapok egy doboz reteslapot es azzal bajlodom keveset- nekem az ismeros.

    na mentem, locsogok itt a vilagba.

     

    Ejfelre jar, azert vagyok meg fent mert Zsofika most jon haza nehany napra- Torontobol. Az apja kiment a repterre-en meg probalok ebren maradni.....zzzzzzzzzzzz...zzz...z

    előzmény:
    doknagyi (11271)
    2009-07-02  22:04
  29. 2009. július 2. 22:2711273.

    Kedves Ancsa  !

     

    Vért izzadva ugyan kín keservesen...de eljutottam odáig, hogy jövő héten

    elkezdem összeszedni a pénzt a Dél csehországi kastélyok Felső Ausztria + Melk +Mariazell útra.....kis csapat lesz kis busszal de remélhetőleg nagy élményekkel így augusztus 20-21-22-ét ismét tengelyen töltöm....Csehországról mindenkinek Prága jön elsőre be, pedig rengeteg szép és értékes dolog van ám még arrafelé....

    Cesky Krumlov maga a csoda (ha nem viszi el addíg az árvíz....)

    3 napos nehéz út lesz már nekem felkészülésileg...de  ebben a válságos adóemelgetős időben örülni kell a kis dolgoknak is.....

    És nem utolsó sorban Ceske Budejovice a budvár sör ősforrása.....

    Nem vagyok egy nagy serivó, de az ottani csapolt barnának nem tudok ellenállni, a másik a velkopopovicei de abból is a sötét színűt kedvelem....Hluboka nad Vlatavoura ,Rozsmberk nad Vlatavoura is érdemes rákeresni a neten, végre nem barokk.....kastélyok nagyon szép ép állapotban világörökségek....

     

    Xavér koncertről nincs valamellyőtöknek konkrét informácioja valamikor ősszel esetleg -ezzel régóta nyaggatnak....

     

    Kicsit lanyhult az érdeklődés, vannak még helyeim a szept. 27-i operagálára, és a dec. 19-i orgonakoncertre a Müpaba, ha netán veszprémi vagy környéki olvasó rejtőzködne a hálózat valamely végén.....

     

    Sikerült Pécs ügyében infohoz jutni,??? az operáliára gondolok.....

     

    üdv

     

    Gyuri

    előzmény:
    Tsancsa (11238)
    2009-06-27  12:08
  30. 2009. július 2. 22:0611272.
    Ó, hisz pont ezt meséltem Ancsának.!!Nekem már hónapok óta nincs egyik sem. Megértelek!!!!!Vigyázz ne a Tigert válaszd.Valamivel olcsóbb, de nagyon megbízhatatlan, egy szomszédnőm panaszkodott.
    előzmény:
    moty (11270)
    2009-07-02  22:02
  31. 2009. július 2. 22:0411271.
    Köszönöm!!!
    előzmény:
    MPiggy (11269)
    2009-07-02  20:38
  32. 2009. július 2. 22:0211270.

    Sziasztok!

     

    A UPC megint kivette a mezzot a csomagból..............piszkosul elegem van belőlük. A Travel channel volt az egyik fájó pontom, most ez a másik. Keresem az új megoldást/ szolgáltatót!

     

    Ancsa! Nálatok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2009. július 2. 20:3811269.

    Igazad van, ez igy maceras. Luke amerikai receptek bogreznek ( 1 cup...1/2 cup...2/3 cup!? A vaj es margarin, csokolade, etc. eseteben nagyon nem koser. Szerencsere a vaj "rudakban" kaphato es rajta van a sulya is, terfogata is.

     

    Megnezem otthon pontosan- OK??

     

     

    előzmény:
    doknagyi (11267)
    2009-07-02  19:34
  34. 2009. július 2. 19:4711268.
    No sikeresen el is mentettem a Receptek szímszó alá. Esteleg 7 és fél dkg a vaj, ill. margarin?
    előzmény:
    MPiggy (11266)
    2009-07-02  19:26
  35. 2009. július 2. 19:3411267.
    Katám!Köszönöm, jól hangzik, csak a vaj mennyiségét add meg nekem másképp, mert a 75 ml- csak akkor tudom, ha felolvasztom. No pont ezt nem lehet, ha jól értem, a reszelés szimpatikus módszer, de végül is hány dkg vaj ez?
    előzmény:
    MPiggy (11266)
    2009-07-02  19:26
  36. 2009. július 2. 19:2611266.

    Nem felejtettel ak em Kitty! Ez itt egy oszibarckkal keszult valtozat-azaz ugyanaz pepitaban!

     

     

    Edes "pogacsa": (azaz Peach shortcake)

     

    2 bogre liszt  (500ml)

    2 csapott evoknal cukor ( 30 ml)

    1 csapott evokanal sutopor ( 15 ml)

     

    1/4 kaveskanal so

     

    5 evokanal vaj vagy margarin (75 ml)

     

    3/4 bogre tej   ( 175 ml)

     

    Egy nagy talban keverd ossze a lisztet, cukrot, sot es sutoport. Ket kes segitsegevel "vagd" bele a vajat, gyors kezmozdulatokkal morzsold sosze -a vajas liszt ugy nez ki mint durva morzsa. Villaval is lehet mindezt- en neha durva reszelovel belereszelem a vajat a talba.

    Hozzaotod a tejes, lazan osszekevered, csak annyira, hogy nedves legyen. Formazz belole egy cipot, par pillanatig gyurd a lisztezett deszkan- nem kell "simanak" lennie, csak az lenyeg, hogy osszealljon. A kezeddel lapogasd egy kerek "lapos lepeny" formara, kb 2 cm vastagsagura.

     

    Egy jokora, kb 8 cm atmeroju kerek formaval vagy pohar aljaval vagj ki belole 10 "pogacsat."

     

    Jo meleg sutoben ( 230 C.)  12-15 percig susd, csak addig amig a teteje szep aranyszinu lesz. 

    Ha jol sikerult akkor szep magasra feljonnek ennyi ido alatt- leveles, konnyu lesz.

     

    Mikor kihult vagd oket kette, az also reszekre kanalazz ra a 1-2 kanalnyi  gyumolcskevereket, helyezd ra vissza a tetejet. Ujabb par darab gyumolcs, utana ontsd nyakon a citrompudinggal, avagy citromos joghurttal ( ez a legdietasabb valtozat)

     

    Hagyomanyosan folvert tejszin kerul ra. ( ossz kaloria akkor allitolag 400, mig joghurttal csekeny 257 cal.)

     

    A citromos joghurt egyszeru- a joghurthoz kis kavaeskalnalnyi cukrot, citromlevet, reszelt citromhejat keversz.

     

     

    A megmosott, meghamozott, laskara vagott oszibarackokat  ( allitolag 10 kell ennyi sutemenyhez)  hagyd allni egy par csepp citrom es 1 evokanal cukor rahintese utan.

     

    Ugyanezt teszed az eperrel is. Ha afonyaval keszul  a "szendvics" akkor azt egy keves vizzel cukorral erdemes osszeforralni par percig,  hogy megpuhuljanak, osszeerjenek.

    .........................

     

    Sos-sajtos  valtozatat egesz evben csinalom- kb heti 1 reggelire. UGYANEZ, csak nincs benne cukor.  A vaj hozzaadasa ELOTT 2-3 kanalnyi reszelt sajtot keversz  hozza.

     

    Mindket esetben-sosan, cukrosan- csak frissen jo. masnapra dermedt furko lesz...!

     

    ..................

     a leirasom kicsit komplikalt, pedig nagyon egyszeru am!

    előzmény:
    doknagyi (11258)
    2009-07-01  19:55
  37. 2009. július 2. 18:5711265.

    Hát mi tagadás, a jazz-énekes hölgy engem sem taglózott le .... de az Őt felkonferáló sármos, veszettül snájdig tenor .... háááát bizony megrezzentette pontosan ezekben a percekben egy éves pacemakeremet :o)))

     

     

     

    Elkészült a meglepi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

     

     

    Ha időtök engedi, tegyétek meg a kedvemért, hogy nézzetek be a www.gportal.hu/komolyzenekedvelok   portálra ...... ha gazdag lennék, a fotó nélkül, ezt szerettem volna feltetni egy hófehér pólóra ..... és július végén ilyenben kószálni napközben a jövő évi Európa Kultúrális Fővárosában ...... hátha ....

     

     

     

    Most nagyon-nagyon örülök, mert nekem ez hosszabb ideje járt a fejemben, viszont sajnos még mindig nem értem el számítógépes tudásban azt a szintet, hogy össze is tudjam rakni ..... de jött kicsi fiam és percek alatt .... Neki a fotó rátétele sem okozott gondot ..... 

     

     

     

    AZ ÉLET SZÉP!!!       MONDTAM MÁR NEKTEK!!!          főleg ha megint számolhatja az ember a napokat, amikor elfordulhat, hogy ott állhat a LEGSZEBB HANG tulajdonosa előtt .... és napokon keresztül ez előfordulhat vele .... még három hét és egynap .... és ilyenkor már ....

     

     

     

    Így aztán mától számomra megint naponta előforduló szlogen lett megint, hogy

     

     

     

    Casi en vista otra vez en Hungría, Pécs... ĄDomingo es un maestro!    -    A közeli viszontlátásra Magyarországon, Pécsen .... Maestro Domingo!!!

    előzmény:
    doknagyi (11264)
    2009-07-02  12:49
  38. 2009. július 2. 12:4911264.

    Olyan édes ez a gyerek!!!!! Tulajdonképpen a szinei tisztára az apjától örököltek, de közben Eszter vonásait is fel lehet fedezni.Nagyon jól áll neki a kalap.

    Ma Ricsiért kell mennünk a Szigetre , mert Anyája dolgozik, így aztán megyünk a hosszú és mosolygós kamaszért , aki  olyan kedves és beszédes.

    A sütőben sült szilvát egyik szomszédnőm mesélte, már meglehetősen koros volt, amikor ezt a receptet megkapta, kellemes meglepetés  volt számára.

    Megnéztem az ajánlott zenét, én nem vagyok egy jazz szerető, de a nagy Ő  rettentő kedves, sármos.

    Majd jelentkezem baracklekvár ügyben.

    előzmény:
    Tsancsa (11262)
    2009-07-02  08:49
  39. 2009. július 2. 08:5111263.

    Óóóóóóó!!!!

     

     

     

    ha kint borult is az ég, de idebent ...... 0,00-tól 0,49-ig ÓÓÓÓÓÓÓÓ!!!!! bárki találta ki a beállást, a színeket .... hát tud hárfázni egy Domingo rajongó pudvás szívén :o))

    előzmény:
    moty (11199)
    2009-06-20  14:17
  40. 2009. július 2. 08:4911262.

    Pankás jó reggelt mindenkinek!

     

     

     

    Kitty!

    Valahogy megoldjuk, ne pironkodj, CSAK SZÓLJ! OKÉ???? nekem viszont mindenféle-fajta formában fogy, vajaskenyérre,süteményre, rakott-tésztába .... és ha már minden elfogyott a fentiekből, akkor a "mártírok" akár kanállal is üvegből ... :o))))

    Tehát nyugodtan, pironkodás nélkül, csak szólj!! megoldjuk!

    Látod? olvastad Katóka már ismeri a sütőben sült szilvalekvárt .... és bár én azt gondoltam amíg itt vannak .... aztán kiderült, hogy világjáró lett a lekvárom :o)) és azért bevallom őszintén ez felettébb hizelgő rám nézve .... 

     

     

    Egy kis coffossal már zenélünk, megnéztük néhány változatban Titout, sőt már túl vagyunk a Papa-pingvin első pár visszajátszásán .... most éppen a SZEMVŰ BÁCI-t hallgatjuk :o))) így azért mindjárt szebben indul a nap .... itt a kiscsaj, és még Ő is hallgatja a LEGSZEBB HANGOT .... 

     

    Ancsa

     

     

    előzmény:
    doknagyi (11261)
    2009-07-01  22:22
  41. 2009. július 1. 22:2211261.
    Ancsa!Értem én tökéletesen, csakhogy ez nálunk nem fogy. Befőtt soha, szó szerint soha, lekvár, dzsem, max süteménybe.Szóval így aztán mikor jön a karácsonyi bejgli sütés és kellene a töltelékhez egy kis házi baracklekvár , mindig kérincsélek valahonnan nagy pironkodva. Tényleg ilyen szégyenlősen!.
    előzmény:
    Tsancsa (11260)
    2009-07-01  21:21
  42. 2009. július 1. 21:2111260.

    :o)))

     

     

     

    Némi vigazs szegény gyereknek .... pocsék érzés felnőttként is, hátmég ilyen kicsi gyerekként megismerni ezt .....

     

     

     

    Kitty kedves!

    Az az igazság, hogy nem hős vagyok, hanem .... hmmm hogyis mondjam???? nyugdíjas ... így asszem egyértelmű miért csinálom.

    Ráadásul én nem tudom máshol hogy van, de nálunk folyton kiürülnek a lekváros-dzsemmes polcok .... miért???

     

    Az idén nem nagyon lesz szilva, tehát pótolni kell mással. Egy régi ismerősünk, aki hobbi-kertész -no meg élni is kell-, évek óta házhozszállítja a szebbnél-szebb gyümölcsöket, meg ami terem Nála.

    Így már a kamrában "pihen" a 10 kg cseresznyéből, a tavalyról a fagyasztóban megmaradt meggy, dzsemmé formálva;

    ma pedig egy teljes polcnyi kimagozott, zacskózott meggy -gyüm.leves, szósz, sütibe-

    és az előbb lettem kész a másik felével, amibe viszont a tavaly nyáron Pankának gombóconként lefagyasztott őszibarackot tettem hozzá .... tehát ez meg meggyes-őszibarack?? vagy őszibarackos-meggy??? még az a szerencse, hogy teljesen mindegy, csak édes legyen és kanalazni lehessen :o))

     

     

    Igazából még csak most kezdődött  a nyárnak ez a rend kívül "izgalmas" elfoglaltsága .... még sárgabarackot és őszit ..... a fosókafán >>>>> idén kevés lesz, de amit lehet abból is, aztán jön a savanyító ..... szóval nem fogok unatkozni.

    Úgy tűnik, hogy az idén is almahegyekkel fogok bírkózni >>>>>>>>

     

    A már említett jó az egészben, hogy közben lehet büntetlenül azt hallgatni, AKIT ÉN LEGSZÍVESEBBEN ..... :O))))

     

     

    Ancsa 

     

    előzmény:
    doknagyi (11258)
    2009-07-01  19:55
  43. 2009. július 1. 21:0811259.

    ÓÓÓÓÓÓÓÓ de jó látni, olvasni!!!

     

     

     

    Már nagyon hiányoltalak!!!! a hírt is, de a "résen" létedet is köszönjük előre is!!

     

     

     

    Várlak oké?
    Ancsa

    előzmény:
    alchri (11257)
    2009-07-01  16:38
  44. 2009. július 1. 19:5511258.

    Ancsa!Beszéltem Vikivel, kapott kölcsönt az egyik tanítónőtől, valami jeges izét ivott.

    Te  egy hős vagy !!!!Ennyit eltenni!!!!!Remélem már túl vagy a rengeteg meggyen.

    előzmény:
    Tsancsa (11256)
    2009-07-01  16:12
  45. 2009. július 1. 16:3811257.

    Szia Ancsa, sziasztok!

     

    Nem tudtam még visszaolvasni, így nem tudom, hogy volt-e már erröl szó.

     

    Placido Domingo október 18.-án a drezdai Semperoperában megkapja az Echo Klassik díjat.

     

    Állítólag a ZDF közvetíti, résen leszek .

     

    Puszi Mindenkinek!

    előzmény:
    Tsancsa (11256)
    2009-07-01  16:12
  46. 2009. július 1. 16:1211256.

    Szia!

    Mit ne mondjak .... a leveled eleje -Vikiről- igazán szivet melengető .... ám a vége ..... hol élünk??? mennyi időre ment a kislány? most ott lesz egy fillér nélkül??

     

     

     

    Úgy általában szeretem azokat a műsorokat, amiket régi nagy ászok (Érdi Sándor, Szegvári, Petrányi ... ) készítenek ....

    régebben még lehetőségünk is volt élőben ott megnézni, de az idő és az alkatrészeink azóta berozsdásodtak a késő esti utazáshoz.

     

     

     

    Viszont most így Érdi Sándorról eszembe jutott, hogy utána illenék néznem, hogy Tamással mi van? vajon hol tart? mert "elindult a szekere" azt érzékeltük kb. 2 éve? és azóta jó hogy én se írtam már heti rendszerességgel, de Márti sem jelentkezett, az unokája megszületése óta tán csak egyszer.

     

     

     

    Most még vár rám egy hatalmas vájling megggyyyyy ..... rájöttem nem is szeretem annyira .... 15 kg .... a nagyobbik fele már kimagozva, bezacskózva, dobozolva a fagyasztóban, most a másik fele várja, hogy a kezeimmel dzsemmet varázsoljak .... de jó is lenne igaz?

    Nem kéne órákig magozgatni, aztán kutyulgatni, üvegelni .... csak a varázspálcával csiribi-csiribá és máris készen felcímkézve sorakozna a kamra poldán .... de szép is lenne .... asszem sokkal jobban járok, ha felébredek és megyek gályázni :o)))

    A meggyel kaptam ajándékba egy hatalmas -szó szerint hatalmas- ölnyi friss kaprot, még azt is meginvitálom a fagyasztóba, abból sosem elég!

     

     

     

    Az egyetlen vigasz ilyenkor, hogy hála mindenkinek, a meggy fölötti monotóniában a LEGSZEBB HANG "szórakoztat" ... ennyi jár nem??

     

     

    Este még idenézek, vigyázz Magadra

    Ancsa

    előzmény:
    doknagyi (11255)
    2009-06-30  20:39
  47. 2009. június 30. 20:3911255.

    Ancsám!Néztük , de azt hiszem ez csak az  első rész volt. Vagy nem?Nekem nagyon tetszett, igaz nem az elejétől néztem, de meg fogom nézni a portálon. Köszönöm, hogy szólsz.

    Képzeld Viki zenei táborban van, egy évig furlyázott, jövőre fuvolázni kezd majd, szeretnénk, ha a zenei pálya felé orientálódna.No szóval kivitték őket a strandra, a kis tapasztalatlan kivitte a pénztárcáját,  el is lopták a 3000 ft zsebpénzzel együtt. Amúgy a gyerek jól van, arany virágom.

    előzmény:
    Tsancsa (11254)
    2009-06-30  20:21
  48. 2009. június 30. 20:2111254.

    Szia Kitty!

     

     

     

    Most tettem fel a www.gportal.hu/komolyzenekedvelok portálra a szombat esti Halhatatlanok Társulatának gálaestjéről egy cikket .... nem tudom ki, hogy van vele, mi szoktuk nézni .... hátha Ti is!

     

     

     

    Itt már megint alakul az idő ... dörög az ég és jönnek a fekete fellegek .... pedig már nagyon elegem van, hogy Borsó a legkisebb villámtól, vagy égdörgéstől is az utolsó szőreszáláig reszket-remeg .... fogni kell, csitítgatni, vigyázni ki ne tudjon futni .... annyira fél!

    Talán némi enyhülést hoz, hogy rájött a kanapé végénél, betud bújni teljesen a falig .... aztán az egész szekrénysor rezeg az ő remegésétől ... vagy a WC-ajtót kell nyitva hagyni és akkor beül oda .... néhány másodpercre .... jó, jó kell az eső, bár kétlem hogy ennyi, de legalább essen szép csendesen ... nem szeretem a vihar hangjait!!!

     

    Ancsa 

    előzmény:
    doknagyi (11252)
    2009-06-29  18:49
  49. 2009. június 29. 21:4611253.

    Csak következtetek, hogy az olaszoknál ez valami tehetségkutató? vagy Ki? mit tud? vagy Megasztár-szerűség lehetett???

     

     

     

    Mindenesetre jó látni, hogy akadnak tizenévesek, akik azért a komolyzenefelé kacsintgatnak.

     

     

     

    Emlékszel? pár éve tán Kata? meg Jutka?  említette a Kóristafiú c. filmet és az abban éneklő francia, akkor szintén tizenéves fiút .... szenzációs hanggal .... és ma már állítólag a popzene felé fordult, az hamarabb hoz sikert, ismertséget ....

     

     

     

    Jó lenne, borzasztóan tudnék örülni mondjuk egy olyan Varnus-koncertnek ott a Dohány u.-i csodaszép épületben, amikor Ti is, mi is, no meg szivem Kata-Kató-Katinkája is ott ülhetne .... atya-világ, de nagy show lenne .... képzeld el! Varnust hallgatni együtt és Katinkával .... én figyelek....

     

     

     

    Egyébként nem tudom segít-e, azért leírom, hogy ÉN HISZEM!!! hogy a Te akaraterőddel, összeszedettségeddel, eljön az a kontroll is, amikor a várva-várt szavakat kimondják.... HISZEM ÉRTED?!

    Ancsa 

    előzmény:
    doknagyi (11252)
    2009-06-29  18:49
  50. 2009. június 29. 18:4911252.

    Ó szóval erre a zenére érkezett.!!! Nagyon szép és igaza volt, hogy orgona muzsikát  kért

    Ez a három fiu tüneményes,az Adaggio mintájára már néhány ilyen   3 személyes énekes társaság van.Micsoda hangok ,ilyen fiatal gyerekek, az ember csak csodálja.!!!!Köszönöm, hogy szóltál.

     

    Én boldogan mennék ősszel Xavér hangversenyre. !!!!!Veletek persze !!!!

     

    Úgy várom, hogy mondják azt a következő kontrollon, hogy szépen gyógyulok. Annyira szeretném, a lelkem mélyén annyira reménykedem. 

    előzmény:
    Tsancsa (11251)
    2009-06-29  13:18

Címlap

top