Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. 2010. Április 18. 07:5112101.

    Kedves Andi!

     

    A "szokásos" módon kívánok Neked boldog névnapot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_473800
    Torolt_felhasznalo_473800
    2010. Április 17. 23:0512100.
    Köszönöm a segítséget ! Már megrendeltem a jegyeket a MOM mozi előadására. Még nem néztem a veszprémi műsort. Nem tudok róla, hogy ők vetítenének operát. De most meg fogom lesni a neten. Ha mégis vetítenék, úgy itt nézem meg és nem fogunk találkozni. Amit őszintén sajnálnék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. Április 17. 19:2312099.

    Szia Cherubin!

     

     

    A gportál nyítóoldalára feltettem a kért információkat :o)) Jutkának köszönhetően természetesen!

     

     

    Egyébként nem szégyellem bevallani, hogy most ennek a hírnek a kapcsán kerestem rá a MOM- mozi oldalára, ahol havi rendszerességgel vetítenek számunkra érdekesnek tűnhető filmek vetítése .... csak sajnos este 19,00, ill. 20,00 órai kezdettel.

     

     

     

    Idemásolom Nektek a linket, ahol utána lehet olvasni a MOM-mozi műsorának, jegyet lehet rendelni .... de ha beírjátok a google keresőjébe a Cinema Palace szavakat, akkor az ország egész területén található Palace-plaza mozik oldalait kiadja a rendszer.

     

    Judit!

    most nézem, hogy Cinema City plaza-mozi akár Veszprémben is található (cím, tel.szám. stb.)

    http://www.plaza.info.hu/profil_mozi.html

     

     

     A MOM-park moziban pld. a júniusi Don Giovanniban Erwin Schrott, is énekel, aki mostanában a MűPa-ban is koncertezett.

    Ahogy nézem, a Cinema Palace mozikban általában olasz operaházakból vetítenek, de láttam most Ausztria-Salzburgi előadás címét is.

     

    Ez ugyan csak a MOM-park linkje, de ugyanígy megtalálható az országban található többi mozijuk oldala is:

    http://palacecinemas.hu/events/default.asp?event= 82

     

     

    Remélem találsz majd kedvedre és közelben lévő vetítést:
    Ancsa 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_473800 (12097)
    2010-04-16  21:49
  4. 2010. Április 17. 13:3112098.
    PALACE MOM MOZI!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_473800 (12097)
    2010-04-16  21:49
  5. Torolt_felhasznalo_473800
    Torolt_felhasznalo_473800
    2010. Április 16. 21:4912097.
    Kedves rajongók !  A mi kedves Domingónk valószínű a mai napon, éppen az opera végefelé bűvöli a közönséget. (Mindenki pityereg.) Irigylem az összes hallgatóját. Én úgy értelmeztem a cikket, hogy pénteken fog fellépni a Scala-ban. Azt a hírt, hogy 2010. április 29.-én közvetítik a Simon Boccanegrát magyarországi mozik is, az nagyon biztatóan hangzik, csak kérdés, hogy melyek ? A MÜPA nem jelezte a programjában, Szegeden és talán Kecskeméten van HD közvetítésre alkalmas mozi.Talán Győrben is van lehetőség ? Győr nekem jó lenne ! Van remény ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  6. 2010. Április 16. 16:2812096.

    a link vajon miért nem ment át????

     

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (12095)
    2010-04-16  16:26
  7. 2010. Április 16. 16:2612095.

    Mégegy link és dátumok .... a Scala műsora:

     

     

     

     

    Giuseppe VerdiSimon Boccanegra

                   Április 2010 :  16,   18,     21,      24,      28,      29

                    május 2010:    4,      7

    előzmény:
    felkaiferencne (12093)
    2010-04-15  11:40
  8. 2010. Április 16. 16:1412094.

    Szia Éva!

     

    Géppel fordítva a Scala honlapjáról:

     

     

    Simon Boccanegra

    Néhány mozi Olaszországban, Európában és Amerikában, élőben közvetíti április 29 opera Simon Boccanegra Giuseppe Verdi, rendező Federico Tiezzi és karmester Daniel Barenboim.
     

    Olaszország


    További információ a szikes lásd a külön oldalon.

     

    Európa

     

    AusztriaBelgiumBulgáriaDániaNémetorsz ágAngliaÍrországLettországLengyelországKöztársaság 
    CsehSzlo vákiaSpanyolországTörökországMagyarország    

     

    előzmény:
    felkaiferencne (12093)
    2010-04-15  11:40
  9. 2010. Április 15. 11:4012093.

    Szevasztok!

    Mira az előbb küldött egy cikket, amit ha jól értek, akkor Placido ápr. 14-én, azaz tegnap énekelt a Scalaban? 

    Ha többet tudtok, írjatok!

    előzmény:
    Tsancsa (12091)
    2010-04-12  22:55
  10. 2010. Április 12. 23:0612092.

    Akkor mar sogornomnel leszunk, Ontarioban-teljesen kizart, hogy a radio szolni fog...pedig ugye OTT is kozvetitik majd, csak kora delutani kezdessel.

     

    Majus elsejen egy ismeretlen Rossini van musoron, cime Almida. Meseszeru darabnak tunik...a cimszerepet, a varazsereju Almida-t Rene Flemming enekli.EZ a mozikban is lesz (evadzaro) es persze a RADIOKBAN is. Addigra mar otthon leszunk.

    előzmény:
    Tsancsa (12090)
    2010-04-12  22:49
  11. 2010. Április 12. 22:5512091.

     

     Bocsi!

    az előbbi levelemhez tartozik .... csak a gépem úgy döntött, már ennyi elég volt! 

     

     

     

    Angela Gheorghiu (Violetta), Thomas Hampson (Giorgio Germont)

     

     

     

     

    James Valenti (Alfredo), Kathryn Day (Annina)

     

     

     

    szép jó éjszakát Mindenkinek:
    Ancsa 

    előzmény:
    MPiggy (12086)
    2010-04-07  17:00
  12. 2010. Április 12. 22:4912090.

    :-((((

     

     

     

    Szomorkásan mesélem el Neked, hogy most szombaton a

     

     

     

     

    Bartók rádióban  19,00 órától 

     

     

     

     

    19.00 Kapcsoljuk New Yorkot, a Metropolitan Operaházat
    Verdi: Traviata Háromfelvonásos opera Szövegét ifj. Alexandre Dumas A kaméliás hölgy című regénye nyomán Francesco Maria Piave írta Vezényel: Yves Abel, km: a New York-i Metropolitan Operaház Ének- és Zenekara (Karig.: Donald Palumbo) Szereposztás: Valery Violetta - Angela Gheorghiu (szoprán), Germont Alfréd - James Valenti (tenor), Germont György - Thomas Hampson (bariton), Bervoix Flóra - Theodora Hanslowe (mezzoszoprán), Grenvil doktor - Paul Plishka (basszus), D´Obigny márki - Louis Otey (basszus), Douphol báró - John Hancock (bariton), Gaston - Eduardo Valdes (tenor), Annina - Kathryn Day (szoprán), Joseph - Juhwan Lee (tenor), Küldönc - John Shelhart

     

     

     

    Alfredo - James Valenti

     

     

    Alfredo és Violetta = Georghiu és Valenti -gondolom ezt az előadást hallhatjuk majd szombaton- 

     

     

     

    Angela Gheorghiu (Violetta), Thomas Hampson (Giorgio Germont)

    előzmény:
    MPiggy (12086)
    2010-04-07  17:00
  13. 2010. Április 12. 22:3612089.

    HOLNAP ESTE!

     

     

     

    MEZZO-televizíó - 20.30-tól 

     

     

     

    Placido Domingo-est   -   Covent Garden 1998. (silver-gála cimmel ismerjük!)

     

     

    rögtön utána

     

     

    Hommage Pavarotti - Petra     -  a már ismert Pavarotti emlékkoncert ismétlése

    Domingo énekel Carreras-szal -Non ti scordi di me ....

     

     

    és a MARAVILLA-t is !!!!! 

    előzmény:
    felkaiferencne (12083)
    2010-04-06  20:31
  14. 2010. Április 12. 22:2012088.

    Szia Gyuri!

     

     

     

    Örülök, hogy itt vagy, előkerültél!!!

     

     

     

    A SZÉP MAESTRO ez év decemberében Bécsben énekli -eddigi tervek szerint- az új, a Neruda regényből készült operát .... Neruda= Placido Domingo 

    Il Postino címmel .....

     

     

    Lehet hogy ott találkozunk?

     

     

     

    jó újra látni itt:
    Ancsa 

     

    előzmény:
    gyuribacsi68 (12087)
    2010-04-11  21:32
  15. 2010. Április 11. 21:3212087.

    Kedves Ancsa és minden Domingóbarát !

     

    Itt vagyok újra, volt némi gond a gépemmel ill a ... szolgáltatóval,

    meg én is voltam beteg, ilyen légúti fuldoklós köhögősben.....

    de most már ujra jövök, már ha épp ráérek.....

    Tegnap vittem a népet O/ettszínházba a Rebeccára, az a szerzőpáros

    akik a Mozartot is jegyzik, és szerintem a maga műfajában igen

    jóra sikeredett....bár itt az igazi főszerep a házvezetőnőé szerintem,

    és Polyák Lilla igen magas színvonalon oldotta meg, és látványban is ott van a dolog, bár tényleg filmszerű a dolog kissé, de

    Hitchcockkot követni nem szégyen.....

     

    Aki teheti nézze meg......

     

    Örulök, hogy a Maistro jobban van, és remélem ha idén nem akkor

    jövőre csak eljön hozzánk, mire vége lesz az évnek tán elkészul a

    hangversenyterem is Pécsen.....

     

    még jövök.....

    udv

     

    Gy.

    előzmény:
    MPiggy (12039)
    2010-03-15  02:31
  16. 2010. Április 7. 17:0012086.

    Igen..tudom, elkuldted!! De a 14 nem jo sajnos. A 6 meg sokkal inkabb jo lett VOLNA.

     

    Igen, igy van....kozeleg!!!

     

    Most egy Molnar Ferenc darabra indulunk a Pesti Szinhazba-attol tartok jol ismerem a regmultbol! Cime Egy-ketto-harom...olyan "mokas" darab, aminek Horvath Tivadar jatszotta foszerepet az ozonviz elott.(ezuttal Kern a foszereplo...)

     Remelem tevedek.

     

    előzmény:
    Tsancsa (12085)
    2010-04-07  13:39
  17. 2010. Április 7. 13:3912085.

    Katóka!

     

     

    Neked nem küldtem volna el????? április 14-én az Aréna Plaza mozijában (Keleti pu.-Kerepesi út) délutáni előadásban egy 2008-as, Covent Gardenben felvett előadást vetítenek.

     

    Mi néhányan megyünk .... még kettőt kell aludni és jön a ..... ??? 

    előzmény:
    MPiggy (12084)
    2010-04-07  07:54
  18. 2010. Április 7. 07:5412084.

    Jo reggelt! Hatha ma vegre latjuk a Napot?? Gyorsan mulik az ido, alig egy het es uton leszunk!! A Husveti hetvege jocskan "megtizedelte" azaz megszabta rovid tartozkodasunkat. Persze jo volt, szep volt...es kicsiket sokat ettunk...Marcsak azert is, mert a rossz idojaras miatt sok egyeb tennivalo nemigen akadt...

     

    Vegre beneztem a portalra is, milyen sok szep es erdekes es fontos olvasnivalo!!!

     

    A legujabb foto tanusaga szerint a Maestro ragyogoan nez ki. Vivat!!!

     

    Ha o  ugy gondolja maris fol kell lepnie akkor biztosan teljesen folepult. A szukszavu informacio azt sugallja korai volt a baj- ez nagy szerencse.Milyen jo dontes, hogy elaruljak mi is volt a mutet oka, igy legalabb nem talalgat, nem szornyukodik a bulvar sajto. Remelhetoen.

    Az pedig, hogy egyuttal a "kolonoszkopias" szurovizsgalatot tamogatja egyuttal, komoly es nagylelku segitseg -masoknak.

     

     

    Joeg tudja miert ilyen eles nyelvuek a kritikusok-"hozzaertok", ezuttal Zejlko Lucic kap "batorito" de nem valami kedves vallveregetest...persze meg mindig jobban jar mint a szegeny szopran.

     

    Sajnalom, hogy nem a Traviatat neztuk meg tegnap a szinhaz helyett....Szabo Magda "Az ajto" cimu darabjara mentunk a Magyar Szinhazba.....Jo volt viszontlatni mindket Mariannt a ket foszerepben ( Csernus es Moor) de a szinpadi valtozat merfoldekkel maradt el a konyv mogott.

     

    Megyek....napsutesben remenykedve...

    Mindenkinek  kellemes szep szerdat kivanok!!

    Kata

    előzmény:
    Tsancsa (12080)
    2010-04-05  20:34
  19. 2010. Április 6. 20:3112083.

    Sziasztok!

     

    Ennél, mármint hogy Domingo jól van nagyobb öröm nem is érkezhetett volna !!! Valahol éreztem, hogy Ő ki fog jönni ebből, de hogy ilyen hamar, azt nem is mertem remélni! Csak nehogy túl hamar legyen a visszatérése !!

    előzmény:
    moty (12081)
    2010-04-06  17:11
  20. 2010. Április 6. 17:1612082.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  21. 2010. Április 6. 17:1112081.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  22. 2010. Április 5. 20:3412080.

    Ha nincs ló, jobb a szamár is? (A Simon Boccanegra Zürichben)

     

     

     

    Persze, hogy Plácido Domingo miatt szerveztem meg zürichi utamat, érdekes lett volna Berlin és New York után Svájcban is látni Boccanegraként. .....   Csak az a nagyon pici „plusz” nincs meg benne, ami megmagyarázhatatlan, a nobilitás, a rendkívüli egyéniség, formátum valamiféle keveréke, ami Domingót minden idők egyik legnagyobb operaénekesévé teszi.

    És akinek mielőbbi teljes felépülésért milliók drukkolnak. ... "

     

     

     

    A teljes cikket olvashatjátok a www.gportal.hu/komolyzenekedvelok portálon ezzel a fotóval >>> 

    előzmény:
    sangrila (12074)
    2010-04-02  08:51
  23. 2010. Április 4. 21:2812079.

    Jó estét!

     

     

    A mai hangulatom betetőzése ..... a dal magyar címe: Amikor egy gyermek született ....

     

     

     

    Cserháti, Komár hangján "Édes kisfiam" ... címmel ismert.

     

     

    Persze ez a három hang együtt is rátett az egerek itatására .... Sissel, Domingo és Aznavour .... szép, és fájdalmas dal .... 

    előzmény:
    felkaiferencne (12070)
    2010-04-01  09:16
  24. 2010. Április 2. 18:2112078.

    Nosztalgiáztam ....

     

     

     

    emailben is elküldtem, de ezt utána vettem észre ...

     

     

     

    http://adiosamigoadios.blogspot.com/2009_ 07_01_archive.html

     

     

     

    BAL oldalon egy picike zöld csíkban ott a szó RADIO - KATT! és valami eszméletlen szép, kicsit franciás hangzású dallam indul el .... de csak Domingo oldalán :o)))

    Kipróbáltam, bár én nagyon kedvelem Thomas Hampson hangját is, de például az Ő oldalán nincsen ilyen zene :o))

     

     

     

    Hát hiába úgy tűnik, ennek a spanyol nyelvű blog-tulajnak van ízlése :o)))))

     

     

    az alatt a fotó alatt, ahol Horváth Csaba, Domingo és Marta asszony látható a Gundelban, ezt fordítja a program:

     

    " ..... nyilatkozatai szerint a tenor, Magyarország egyik legkedveltebb országok budapesti úgy érzi, mintha otthon lennék. .... "

     

     

    EMLÍTETTEM MÁR, HOGY MENNYIRE KEDVELEM EZT A SÁRMOS SPANYOL FICKÓT???? hát nem aranyos, hogy ennyire szeret minket??

     

    előzmény:
    sangrila (12074)
    2010-04-02  08:51
  25. 2010. Április 2. 16:1012077.

    Mi tagadás, Schumannról amit eddig ismertem, amennyi zenéjét hallottam, sosem gondoltam volna, hogy az életrajza nem kifejezetten vidám ..... a depressziótól a kezének betegsége, lebénult ujjak .... házasságellenző após .... aztán a végén a jeges Rajna..... és ideggyógyintézet ...

     

     

    Nem jobb ha nem tudjuk ezeket mikor hallgatjuk a zenéjét? pld. a nekem olyan szép Traumerei (?) ..... szinte hihetetlen, hogy ilyen szépeket tudott alkotni .... igaz ott vannak a sikeres düsseldorfi évei?

     

    Ez például Panka felfedezése ..... Ő látta meg a YT-on a "babát" ....azóta hallgatjuk  

     

     

    Ambróczi könyvében(?) vagy talán Székely Júlia: Halhatatlan kedves-ében, amikor Beethoven halála idején a "fiatal" zeneszerző nemzedék ott kesereg a nagy mester házában .... ahogy ott ír Schumannról .... egészen más kép volt eddig a fejemben ..... naaa! kellett nekem Schumann után kutakodni ! 

     

     

    Megyek vissza a húsvéti kalácshoz! 

    előzmény:
    MPiggy (12076)
    2010-04-02  11:45

Címlap

top