Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. 2010. Április 2. 11:4512076.

    Az jo, hogy mindig van KIT unnepelni!!

    Egesz delelott a Bartokot hallgattuk, nagyon szep zene volt. ma este van a Handel koncert a MuPa-ban, majd oda ekszulodunk. Del tajban belepunk a Voromarty teri "bazarba"  ahol rozmaringos libacomb juhturos puliszka, kurtoskalacs, kocsogduda, kekfesto es babszinhaz kinalja magat....

    En az aranyos-festett-zomancos laboskakbol akarok venni amit lattunk a minap. nem torik es a lanyok konyhajaban aranyos lesz.

     

    A hetvege =videk, nem tudom fogok-e jelentkezni. Igy

     

    Mindenkinek Nagyon Kellemes Szep Husveti Unnepeket kivanok!!

    előzmény:
    Tsancsa (12073)
    2010-04-01  23:04
  2. 2010. Április 2. 10:4012075.
    Mindenkinek békés, vidám ünnepeket kívánok!
    előzmény:
    sangrila (12074)
    2010-04-02  08:51
  3. 2010. Április 2. 08:5112074.

    Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok minden Domingo és

    zenerajongónak ! 

     

     

    sangrila

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. Április 1. 23:0412073.

    Szép estét .... vagy már jó éjszakát????

     

     

     

    Tudtátok, hogy ebben az évben ünnepeljük ROBERT SCHUMANN születésének 200. évfordulóját is???

     

     

     

    A www.gportal.hu/komolyzenekedvelok portálra tettem fel egy cikket erről .... akit érdekel. 

     

     

     

    Jó éjszakát az általam leginkább ismert és kedvelt Schumann felvétellel.

    Ancsa 

    előzmény:
    MPiggy (12072)
    2010-04-01  22:00
  5. 2010. Április 1. 22:0012072.

    Igaz, a Zenetorteneti Muzeum nem kezd  semmifele "evet". Majusban lesz a kovetkezo hangverseny, mint altalaban, havi egy-ketszer koncerteznek. Mi nagy szerencsevel kaptuk el a tegnapit.

     

    Holnap meg a varost jarjuk, este Handel koncert a MuPa-ban..aztan szombaton reggel indulunk Dunantulra,

    Bizony nagyon gyorsan fut az ido!!

     

    Mindenkinek nagyon Kellemes Szep Husveti Unnepeket kivanok, sok-sok zenevel!!

     

    Jovo pentek ....!!!!

    Kata

    előzmény:
    Tsancsa (12069)
    2010-03-31  22:03
  6. 2010. Április 1. 18:4412071.

    Szia Éva!

     

     

    Elnézést, Erkelhez még itt olvastam adatokat ..... márhogy ezen a tarjangabor.hu oldalon ...

     

     

    cserébe idemásolok Nektek egy linket .... a napokban leltem rá és bevallom hosszú ideig bóklásztam, annyi érdekesség, olvasni való van itt ...

     

     

    http://theatre.freeblog.hu/archives/2007/02/ 03/Bohemelet/

     

     

     

    Az Erkel-évről szóló cikk I. részét felmásolom majd a szokásos helyre a gportáon .... jó?

     

     

    Köszönöm, hogy erre is figyeltél :o)))

     

    és pluszban némi gyönyörűség, amit most kaptam Dantől .... Ő találta, szerintem fantasztikusan szép és kellemes hallgatni való ... ugye? 

     

     

    További szép estét, lehet még visszanézek az este folyamán!
    Ancsa 

    előzmény:
    felkaiferencne (12070)
    2010-04-01  09:16
  7. 2010. Április 1. 09:1612070.

    Szia Ancsa!

     

    Erre a linkre kattintva azt írja ki: NOT FOUND!

     

    Az Erkel életrajzot hol találom? Érdekelne. Csak annyit udok róla, hogy magyar opera ..... sakk...

    előzmény:
    Tsancsa (12065)
    2010-03-30  17:25
  8. 2010. március 31. 22:0312069.

    Jaj de aranyos Simon!!!!

     

     

    A Chopin év már egy ideje tart .... tavaly október 17-én kezdték -asszem-, azóta tart .... most az Erkel évet kezdik majd.

     

     

    Gondoltam Rád! hazafelé láttad a táblát ugye? 95 % a jövő péntek!

     

     

    Mi még egy picit zenét hallgatunk, aztán hajcsi! holnap megint Panka-nap lesz, tehát fő a pihenés ... felkészülés .... holnap megyünk sonkát venni a közértbe ... Panna is .... legalább a levegő után hamarabb elalszik ...

     

     

    Jó éjszakát Nektek:
    Ancsa 

    előzmény:
    MPiggy (12068)
    2010-03-31  21:41
  9. 2010. március 31. 21:4112068.

    Nagyon szep volt a "zaro" Haydn koncert ma este. Kivancsi vagyok, talan holnaptol Chopin ev lesz a Zenetorteneti Muzeumban (ott jartunk).

     

    Gyorsan telnbek a napok, a Husvet elveszi majd az egesz hetveget. ma kozel jartunk hozzad, lattam legalabb az utjelzo tablat...

    Jovo pentek biztosan jo lesz!!!

     

    Eddig hallgattuk a radiot a neten, most eltunt a hang..az internet sajnos igazabool megbizhatatlan zeneforras!! Menjunk aludni-igaz???

    Kata

    előzmény:
    Tsancsa (12067)
    2010-03-31  17:20
  10. 2010. március 31. 17:2012067.

    Szia Kata!

     

     

    Igen, persze! a találkozó a szervezés utolsó stádiumába jutott ..... talán már holnap megírom EMAILBEN, hogy melyik nap jó többünknek ... a hely ugye adott .... csak nem itt írjuk le :o)) jól belénk rögződött a gyanakvás ilyesmiben.

     

     

    A Haydn-évnek vége? nem is tudtam, hogy most! elvagyok havazva a Chopin és Erkel-év figyelésével ... pontosabban Erkelnek olyan érdekes, olvasmányos és főleg sok-sok nekünk is ismerős infót tartalmazó életraját tudtam összeszedni, hogy a végén most csak I. rész jelenik meg, a következő számban a műveiről, munkásságáról pedig egy II. részt rakok össze.

     

    Hegedű és zongora együtt .... gyönyörű ugye?

     

    Jelentkezem amint tudom a napot!

     

    Kellemes, szép napokat idehaza:
    Ancsa 

    előzmény:
    MPiggy (12066)
    2010-03-30  19:57
  11. 2010. március 30. 19:5712066.

    Hahooo! Evekkel ezelott mar vegigjartuk az epuletet, talan mikor altalad is ismert kanadai barataink velunk voltak. nagyon szep..nagyon elegans es nagystilu minden.

     

    Talaltunk egy Haydn kiallitast a Varban ami HOLNAP zar be egy ev utan (vege a Haydn evnek!!) Ma mar nem engedtek be 4-kor de holnap otig lesznek, ujra megprobaljuk.

     

    Megint szemunk elott pattannak, bomlanak, nyilnak a hatalmas gesztenyefak oklomnyi rugyei...Ket het alatt minden zold lesz, meg szines...meg szep.

     

    Jo itthon, de gyorsan telnek a napok.  Jovo heten...????????Raertek????

     

    Osszejovunk valahol a varosban ahol mindenkinek jo...ugye???

    előzmény:
    Tsancsa (12064)
    2010-03-30  17:07
  12. 2010. március 30. 17:2512065.

    Kerestem, kerestem .... tudom, hogy létezik ... és most itt van! csak megváltozott a linkje:

     

     

    http://www.tarjangz.eu/libretto/index.ph p

     

     

     

    Tehát TELJES operák szövege MAGYARUL!!! ezen az oldalon! 

    előzmény:
    felkaiferencne (12059)
    2010-03-23  19:47
  13. 2010. március 30. 17:0712064.

    HALLÓ OPERABARÁTOK .... itthon és külhonban élők ... itt az alkalom!

     

     

     

    Már láttam, olvastam és tervezgetjük is évek óta .... most talán több esély lenne egy ilyenre?

     

     

     

    Operalátogatás

    Operalátogatás naponta 15.00 és 16.00 órakor idegenvezetéssel angol, német, spanyol, olasz, francia és magyar nyelven. Csoportok részére (10 fő felett) előzetes bejelentkezés a 332-8197-es telefonszámon, vagy a latogatas@operabal.com e-mail címen.

    A program ára:

    Belépődíj: 2.800 Ft/fő
    Magyar állampolgároknak: 800 Ft/fő

    Iskolai szervezésű diákcsoportok valamint nyugdíjas szervezetek további kedvezményt igényelhetnek.

    További információ: http://www.operavisit.hu/

    előzmény:
    MPiggy (12047)
    2010-03-16  16:59
  14. 2010. március 28. 19:5912063.

    Szia! 

     

     

    Igen, köszönjük szépen megvan a cikk ! :o)) remélhetőleg azért csínján "forgolódik", és betartja az orvosok utasításait.

     

     

     

    A pontos idézet inkább így -már ha az én átírt Heltai soraimra gondoltál-

     

     

     

                            AZ ÉLET SZÉP! .... DE DOMINGO HANGJÁVAL MÉG SZEBB!

                                                     TINÉKTEK MAGYARÁZZAM ?

     

     

    Ma is ezt hallgattam ....nemtok betelni ezzel a zenével+hanggal :o))) vagy ez nem meglepő??? 

     

     

     

    Találtam, pontosabban kaptam valami csodaszépet ... aki szívesen hallgat hangszeres klasszikus zenét .... a fiú többi felvétele is igen-igen figyelemre méltó! 

     

     

     

    Azért írjatok ha erre jártok ... vagy már azt sem???? :-(

    Ancsa 

    előzmény:
    felkaiferencne (12062)
    2010-03-28  19:35
  15. 2010. március 28. 19:3512062.

     

     

    Sziasztok!

     

    Ugye már mindenki tudja, hogy Domingo jól érzi magát, már Los Angelesben az operában forgolódik, és  énekelget is, készülvén a jövőbeni elkötelezettségeire?  Ancsa után szabadon:

     

    "az élet szép, néktek magyarázzam?"

    előzmény:
    Tsancsa (12061)
    2010-03-26  17:44
  16. 2010. március 26. 17:4412061.

    Aki még esetleg nem tud róla, nem látta:

     

     

     

     

     

    2009 Pécs szabadtéri koncert (CD)Placido DomingoAlexey KudryaJulia NovikovaSimon BrigittaAnnalisa StroppaAuxiliadora ToledanoWenwei Zhang,Pannon FilharmonikusokIsrael GurskyMegakoncert 2006 Kft.  A felvételen a 2009. augusztus 8-án, a Pécsi Székesegyház előtt megtartott szabadtéri koncert műsorszámaiból összeállított válogatás hangzik el. A rögzítés időpontjában szeles időjárás volt.  Online ár: 2 849 FtEredeti ár: 2 999 Ft
    Megtakarítás: 5%Szállítás: 1 munkanap

     

     

     

     A CD ezen a linken látható, megrendelhető:

    http://www.polc.hu/zene/2009_pecs_szab adteri_koncert_cd/205605/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  17. 2010. március 23. 21:5812060.

    :o)))

     

     

     

    Ni mit kaptam a facebokkon :o)))) hátha Nektek is teccccik ez a jóképű, sármos, nevetős barna szemű fickó ..... aki nagyon bízom benne, hogy most valahol ilyen szép barnára sülve pihen ..... >>>>>

     

     

     

    Jó éjszakát Mindenkinek:
    Ancsa 

     

     

    A YT-on a spanyol Domingos lány fantasztikus videót tett fel!!!! 

    előzmény:
    felkaiferencne (12059)
    2010-03-23  19:47
  18. 2010. március 23. 19:4712059.

    Szia Ancsa!

     

    Kösz, hogy utána néztél ennek a Turandotnak. A Port.hu-n látható Kalaf akár Domingo is lehetett volna.. bár lett volna......    28-án majd belenézek az ismétlésbe. Rendetlenkedett a dekoderem, de már működik...  Ha ehhez a fiam hozzá kötné a DVD-t is író felvevőmet, akkor jó lehetőségeink lennének. 

    előzmény:
    Tsancsa (12056)
    2010-03-22  21:19
  19. 2010. március 23. 17:0812058.

    Szia!

     

     

    Én találtam,bár nem DOMINGO ÉNEKLI!!!!!

     

     

     

     

    A MEZZO-n március 27-én 20,30-tól

     

     

     

     

    RICHARD WAGNER: LOHENGRIN c. operáját közvetítik!!

     

     

     

     

    Igaz nem Domingo énekel, de talán ahhoz, hogy az ember kicsit próbáljon ismerkedni, megbarátkozni Wagner zenéjével, arra pont a Lohengrin a legjobb lehetőség.

     

     

    A szereposztásból: Klaus Florian Vogth, Solvejg Kringeborg, Hans Peter König, Waltraud Meier, Tom Fox!

     

     

     

    Nézem a jövő hetet is :o)))

     

     

    További szép napot Nektek:
    Ancsa 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_473800 (12057)
    2010-03-22  23:19
  20. Torolt_felhasznalo_473800
    Torolt_felhasznalo_473800
    2010. március 22. 23:1912057.

    Kedves Ancsa ! Sajnos 24.-re nem találtam kedvünkre való műsort. A következő hét műsora is inségesnek tűnik számunkra. Ha mégis találnék, rögtön jelzem !

    Judit

    előzmény:
    Tsancsa (12055)
    2010-03-22  20:51
  21. 2010. március 22. 21:1912056.

    Éva és Minden Turandot kedvelő!!!!

     

     

     

    Megtaláltam!!!!

    A már említett MEZZO-tv Turandot előadását ismétlik

     

     

     

    2010. március 28-án 17,00 órakor MEZZO-TV

     

     

    Turandot: Giovanna Cabolla, Kalaf: Serge Larin, Liu: Barbara Frittoli

     

    ezekszerint még lesz egy ismétlés, tán jövó héten valamelyik délelőtt!

     

     

    Még átnézem az újságot, ha találok még érdekeset, hozom!

     

     

    Szép estét, jó estét Mindenkinek:

    Ancsa  

    előzmény:
    felkaiferencne (12051)
    2010-03-20  21:42
  22. 2010. március 22. 20:5112055.

    Szia Judit!

     

     

    Örülök, hogy sikerült idetalálnod!

     

     

    Sajnos nem hallottam a 20.-ai rádióműsort, pedig a gportálon írtad, mégsem jegyeztem meg pontosan .... kár!

     

     

    Nem írtatok 24-re is valamilyen műsorról, ahol Domingo énekel? Ha bármit találsz, ahol a SZÉP EMBER énekel, vagy előadást, rádióközvetítést, ide írd fel, sokan leszünk hálásak érte.

    Évának már írtam, de Neked talán még nem, hogy többen vannak akik olvasnak minket, akik itt nyíltban nem leveleznek, mégis nap, mint nap jönnek olvasni a híreket, meghallgatni egy-egy szép felvételét közös kedvencünknek.

     

     

    Jó hogy Te is itt vagy!
    Ancsa 

     

     

    Ui: Ha választ írsz, például nekem erre a pár sorra, akkor kattints ennek a levelemnek a levél-kerete alatt található "válasz erre" szavakra, akkor kapsz egy "Fórum hozzászólás" ablakot ..... és az elküldés után akinek szól a leveled, annak az nlc küld egy értesítést, hogy levele van ezen a fórumon. Bocsi, nem oktatás, csak praktikus segítség, hogy mielőbb válaszolni tudjunk egymásnak.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_473800 (12054)
    2010-03-21  21:46
  23. Torolt_felhasznalo_473800
    Torolt_felhasznalo_473800
    2010. március 21. 21:4612054.
    Kedves Ancsa és Mindnyájan. Szeretettel üdvözlök minden kedves fórumozót. A Szépember március 20.-án énekelt a Bartókon, mégpedig Liszt Faust szimfóniája IV.tételének tenor szólóját. Sajnos a TV expertem az új gépen még nem működik, így csak szalagra tudtam felvenni. Mondanom sem kell , nagyon szépen énekelte. MINT MINDIG ! Jó lenne híreket hallani felőle, mire készül, miket tanul az elkövetkezendő időben. Azt a pletykát hallottam, hogy Rigolettót is fog énekelni. Egy nyomorékot bevállal ez a Szépember ? A Simon Boccanegrában hallgatva nem igazán éreztem a hangját baritonnak. A pozitív szerepben elfogadható a magasabb hangszín, Rigoletto azonban egy összetett sötét lélek, fontos a sötét hang ! Hm. Azért abban is meg fogom hallgatni. Remélem, lesz rá alkalom ! Apropo, ha elfogadható áron jegyhez lehetne jutni, az Il postino bécsi előadására bátorkodnék bejelentkezni én is. ( A Coven Garden Boccanegra 2.oszt árait átszámolva égnek állt a hajam...) Remélem a bécsi kevesebb lesz. A MŰPA 2011.febr.26.-i Gluck Iphigenia  MET.közvetítésére szintén szeretnék jegyhez jutni. Ha esetleg híre megy, mikor kezdik a jegyeket árulni, kérek szépen előrejelzést a rutinos MŰPA látogatóktól. Végre sikerült regisztrálnom és most mindent kiadtam, ami a lelkemet nyomta. Judit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  24. 2010. március 21. 18:0112053.

    Itt a tegnapi Turandotról, amit a MEZZO oldalán találtam:

     

     

    Turandot , opéra de Puccini. Dans la Cité interdite de Pékin-Chine.

    Type: Opera / lyric
    Duration : 02h 05min
    Director: Hugo Kach

     

     

    Sajnos a fekete alapról nem tudom másolni! de itt a tegnapi közvetítés oldalának linkje:

     

    Turandotot NEM Barbara Frittoli énekelte!!!! Ő Liu szerepében volt látható .... 

     

     

    http://www.mezzo.tv/programme.php?day=20&mois=3&annee=2010&_pro=6929

     

     

    Sajnálom, próbáltam de nem megy másképp!
    Ancsa 

    előzmény:
    felkaiferencne (12050)
    2010-03-20  21:31
  25. 2010. március 21. 17:5212052.

    Szia Éva!

     

     

    Ahogy az este már "beszéltünk" róla, sajnos nem Domingo felvétele volt a tegnap esti Kalaf ..... Turandotot Barbara Frittoli énekelte, de Kalafot egy számomra ismeretlen énekes .... kár, kár, kár!!!

     

     

    A gportálon Cherubinnal nem Ti találtatok valami műsort a SZÉP EMBERREL? ami tán mintha dátumra ezekben a napokban lenne aktuális???

     

     

    További szép vasárnap estét Mindenkinek!
    Ancsa 

    előzmény:
    felkaiferencne (12051)
    2010-03-20  21:42

Címlap

top