Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. 2005. október 21. 20:491101.
    A szombati rádióújságban is a BARTÓK RÁDIÓVAL kezdtem:

    11:20 Névtelen hősök
    Részletek Erkel operájából
    km.: Pászthy Júlia, Barlay Zsuzsa, Gulyás Dénes, Berkes János, Korcsmáros Péter, Melis György, Kertész Tamás, Gregor József, a MR Énekkara és Szimfonikus Zenekara, vez.: Kórodi András
    (1. kép Gulyás Dénes; 2. Melis György; 3. Gregor József)

    14:05 Opera-művészlemezek
    Szerkesztő: Varga F.István
    1.Boieldieu: A fehér asszony - Nyitány (Párizsi Zenekar, vez.: Mark Minkowski), 2.Rossini: Ory grófja - Flambeau áriája az I. felvonásból (Samuel Ramey), 3.Donizetti: A kegyencnő - Leonóra áriája a III. felvonásból (Marilyn Horne), 4.Weber: Euryanthe - Adolar áriája a II. felvonásból (Ben Heppner), 5.Wagner: Tannh;user - Csarnokária (Anna Tomova-Sintow), 6.Csajkovszkij: Az orléans-i szűz - Johanna áriája az I. felvonásból (Ewa Podles), 7.Verdi: Nabucco - Zakariás áriája a II. felvonásból (Nikolaj Gjaurov), 8.Gounod: Faust - Az opera fináléja (Cecilia Gasdia, Jerry Hadley, Samuel Ramey, a Walesi Nemzeti Operaház Ének és Zenekara, vez.: Carlo Rizzi

    18:05 Kapcsoljuk a Zeneakadémia nagytermét
    Emlékhangverseny Liszt Ferenc születésének 194. évfordulója tiszteletére
    Közreműködik: Balog József, Oravecz György - zongora
    és a Győri Filharmonikus Zenekar
    Vezényel: Medveczky Ádám
    1.Liszt: II. magyar rapszódia (Balog József), 2.Schubert-Liszt: a)Wanderer fantázia, b)Liszt: I. Mefisztó keringő, c)Beethoven-Liszt: Athén romjai - fantázia (Oravecz György), 3.Liszt: Mazeppa - szimfonikus költemény (zenekar, vez.: Medveczky Ádám)

    A MEZZO-n holnap délutántól:

    15:45 Klasszikus tánc - Rómeó és Júlia
    A Lyoni Operaház balettegyüttesének előadása, Angelin Preljocaj és Enki Bilal koreográfiája

    20:50 Klasszikus opera - Mozart: Don Giovanni

    Hát ennyi holnapra! Sajnos a Don Giovanni szereposztását nem tudom előcsalogatni.

    Mindenkinek jó szórakozást: Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. október 21. 19:441100.
    Szia, jó estét!

    Picikét irigyellek csak nem baj? Ugyanis nekem CSAK!! itthon, de egy olyan, de olyan szenzációs tenor énekel a fülhallgatómban, hogy bocsi, de nem cserélném el senki másra!!
    Ki találod ki ŐŐ:o))?? segítek egy fotóval jó?
    bár itt Alfrédo, a fülemben meg Ernanit énekli, de azt a képemet már feltettem tegnap este.

    Remélem szép estéd van, várjuk a képet, hangot és egyáltalán a beszámolódat: Ancsa
    előzmény:
    alchri (1098)
    2005-10-21  15:02
  3. 2005. október 21. 19:281099.
    Kedves Tamás!
    Igazán örülök hogy ideértél, gyere, mindig szivesen látunk és olvassuk a véleményedet, van-e kedvenced, és ki Ő, milyen zenét szeretsz jobban hallgatni? Hangszeres-zenét, vagy énekhangot?

    Az én kedvenceimról teszek fel neked képet:o)) sose találod ki ki lesz a képen:o))
    Az 1-2. képen a Nürnbergi mesterdalnokokban, és "civilben" akinek a hangját éjjel-nappal szívesen hallgatom;
    a 3-4. képen Érdi Tamást láthatod, róla ha visszaolvasol sok információt találsz, ő is többünknek kedvence. Gyönyörűen zongorázik, számomra különösen szépen, mert neki is Chopin az egyik kedvence!

    Várunk, amikor időd és kedved van mindig: Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_606878 (1097)
    2005-10-21  12:02
  4. 2005. október 21. 15:021098.

    Sziasztok

    Ma estére egy váratlan meghívást kaptunk egy nagyon elegáns olasz étterembe. Lányommal megyek kettesben.

    Rendszeresen fellép náluk egy fiatal, most kb. 24-25 éves lehet, cigányszármazású, olasz tenorista:http://www.tenor-fausto.de/

    Faust Reinhart a neve, a híres Django Reinhart cigány dzsessz zenész leszármazottja.

    Beszél vagy 7 nyelven, köztük a magyart is

    2 éve hallottuk elöször itt énekelni, fantasztikus kisugárzása van a srácnak, asztaltól asztalig rohangált éneklés közben, a hölgyeknek kezet csókolt közben, letérdelt elöttük, úgy énekelt, egyszóval showman a fiú!

    Bemutatom neki lányomat , két éve Alexet csak a mobilomban lévö képen  láthatta, már akkor is felvisított lelkesedésében. Persze nem mintha feltétlenül hiányozna  mégegy tenor a családba   !

    Majd fotózok és felteszem holnap. Ha tudok, hangfelvételt is csinálok, csak a mobillal vacak minöség lesz.

    Szép napot még Nektek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. október 21. 12:021097.

    Kedves Ancsa,

    Koszonom a meghivast, ez egy komoly helynek latszik. Tetszik ez az oldal, de itt mar reggel 4 ora van es ideje lefekudni. Hamarosan fogok irni reszletesebben. Ujra felujitom a bemoldalat is.

    Bye for now, 

    előzmény:
    annaler (1096)
    2005-10-20  21:27
  6. 2005. október 20. 21:271096.
    RENATO BRUSONRÓL találtam életrajzot és képeket. Miért pont róla? Azért, mert a Parasztbecsületben sokat hallgatom P.D. mellett őt is csak akkor még fiatalabb volt:o))

    " Renato Bruson Veneto tartományban, Granzéban született 1936-ban. Zenei tanulmányait a padovai konzervatóriumban végezte, ahol az az Elena Fava Ceriati volt az énektanára, aki többek között a világhírű tenoristát, Giuseppe Giacominit is tanította. Operaszínpadon Spoletóban debütált Verdi A trubadúr című operájának Luna grófjaként, majd meghívást kapott a Római Operába, ahol Bellini A puritánok című operájában lépett először közönség elé. Karrierjének egyik fontos állomása volt, amikor 1970-ben a firenzei Teatro Comunaléban először találkozott Riccardo Mutival. Két évvel később már az olasz opera fellegvárában, Milánóban debütált, a Scala Linda di Chamounix-produkciójában. Repertoárján olyan rendhagyó Donizetti-operák bariton főszerepei is megtalálhatók, mint a Robert Devereux, a Gemma di Vergy, a Poliuto vagy a Maria di Rohan.

    1975-ben Verdi Az álarcosbál című operájában hallhatta őt először a londoni Covent Garden közönsége, ahol további öt Verdi-operában, az Otellóban, a Falstaffban, a Don Carlosban, a Traviátában és a Simon Boccanegrában is nagy sikert aratott. Még abban az évben a tengerentúlon, San Franciscóban is bemutatkozott, majd három esztendővel később a bécsi Staatsoper Macbethjénak címszerepére kapott meghívást. A firenzei Maggio Musicale 1975-ös nyitóelőadásán Verdi: A szicíliai vecsernye című operájának bariton főszerepét énekelte, Riccardo Muti vezényletével, majd egy sorozat Falstaff-előadás következett Los Angelesben, Londonban és Firenzében.

    Emlékezetes alakításai közül is kiemelkedik három Scala-beli produkció: az Otellóban Carlos Kleiber vezényletével keltette életre Jagót, Riccardo Muti dirigálásával a Nabucco címszerepét énekelte és az 1988-as Verdi-előadás, A két Foscari bariton főszerepében is színpadra lépett. A bolognai Teatro Comunaléban az 1989/90-es szezon évadnyitó Giovanna d’Arco -előadásán lépett színpadra Riccardo Chailly vezényletével, majd visszatért Bécsbe, ahol A végzet hatalma és a Don Carlos bariton főszereplőit alakította. A következő operai évad két fontos előadása a Covent Garden Attila- és a párizsi Bastille Opera Otello- produkciója volt.

    Az 1991/92-es szezonban végigjárta a világ szinte valamennyi jelentős operaszínpadát, Bonntól, Firenzén át egészen Tokióig. A Scalában állandó vendégművészként minden szezonban színpadra lép. 1995-ben Riccardo Muti vezényletével a Rigoletto címszerepében aratott tomboló sikert, majd a Salzburgi Ünnepi Játékokon a Traviata következett, utána pedig egy berlini Otello-előadásra kapott meghívást, amelyet Claudio Abbado vezényelt.

    1996-ban Jagót a bécsi Staatsoperben és Simon Boccanegrát a Római Operában. Abban az esztendőben adományozták számára a bécsi opera kamaraénekesi címét is.
    Már több alkalommal szerepelt a Magyar Állami Operaházban: a Rigolettóban, Traviatában, a Toscábanés az Otellóban."
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. október 20. 20:381095.
    Bár veszett módon zavar, hogy nem látom a sorok végét,azért keresgéltem és találgattam:o)) a Bartókon például:

    9:16 Magyar zeneszerzők
    Népszerű operarészletek
    Szerkesztő: Varga F.István
    1.Mascagni: Parasztbecsület - Intermezzo (Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara, vez.: Kórodi András),
    2.Verdi: Ernani - Elvira áriája az I. felvonásból (Maria Callas), 3.Boito: Mefistofele - Mefistofele áriája a Prológusból (Boris Christoff), 4.Bizet: Carmen - Micaela áriája a III. felvonásból (Pilar Lorengar), 5.Massenet: Cid - Cid áriája a III. felvonásból (Franco Corelli), 6.Csajkovszkij: A Pikk Dáma - Paulina románca az I. felvonásból (Galina Boriszova), 7.Borogyin: Igor herceg - Polovec táncok (Birminghami Szimfonikusok Kórusa és a Birminghami Szimfonikus Zenekar, vez.: Sergiu Comissiona)
    (1.kép Maria Callas)

    14:55 Hangvarázs - válogatás az elmúlt év legszebb lemezeiből
    Hangvarázs - válogatás az elmúlt év legszebb lemezeiből
    Martha Argerich zongorázik, Gidon Kremer hegedül, Jurij Basmet brácsázik, Mischa Maisky gordonkázik
    1.Schumann: Fantasiestücke op.88. (Argerich, Kremer, Maisky), 2. Brahms: g-moll zongoranégyes op.25. (Argerich, Kremer, Basmet, Maisky)
    Szerkesztő-műsorvezető: Bánkövi Gyula
    Következő rész: október 30. vasárnap, Bartók: 21,50-

    16:05 Muzsikáló délután
    Válogatás Berlioz, Schubert, Chausson, Bach, Debussy és más szerzők műveiből

    19:30 Verdi: Ernani
    Négyfelvonásos opera
    Szövegét - Victor Hugo drámája nyomán - Francesco Maria Piave írta
    Vezényel: Riccardo Muti
    Km.: a Milánói Scala Zenekara és Énekkara
    Karigazgató: Romano Gandolfi
    Szereposztás: ERNANI-PLACIDO DOMINGO
    Don Carlos-Renato Bruson, Don Ruy Gomez de Silva-Nikolaj Gjaurov, Elvira-Mirella Freni,Giovanna-Jolanda Michieli, Don Riccardo-Gianfranco Manganotti, Jago-Alfredo Giacomotti

    FIGYELJETEK!!
    Valami gubanc van, mert a rádióújságban az
    Ernani DOMINGOVAL 19,05-kor kezdődik,
    itt a radio.hu-n pedig amit bemásoltam.21,55-ig tart,
    csak közben zwancig-millió hírek, vers, és stb. lesz, tehát felvételnél ott kell ülni mellette!!
    (a 2. képen P.D. Ernaniként 1969-ben, a 3. képen dedikálás közben:o))

    Mást nem is írok, nem is nézek, mert ez a rádióműsor eldöntötte az én holnap esti programomat!

    Jó szórakozást: Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. október 20. 20:131094.
    Lányok!

    Valaki írjon már légyszííí, hogy nála is el van-e csúszva a topikunk? Tehát nekem reggel óta a Domingo-topik hozzászólásainak utolsó szavait nem tudom elolvasni, mert a oldal-reklám rácsúszott. Ebből adódóan nekem van a másik oldalon, a neveink előtt egy fehér csík, és sehogy sem tudom helyrerakni. Ill. fogalmam nincs mitől van ez?

    Más fórumnál nincs ilyen, írjon valaki!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. október 20. 19:581093.
    Kedves Maresz!
    Azért külön megérdemelsz mindenféle külön jókívánságot, mert életre hívtad ezt a topikot! Sok boldog születésnapot és gyere gyakrabban!!!
    előzmény:
    Hóanyó (1092)
    2005-10-20  18:19
  10. 2005. október 20. 18:191092.
    Sziasztok!
    Köszönöm ,hogy gondoltatok rám!
    Igazán megvagyok hatva,nagyon jól esett....
    Maresz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. október 20. 12:511091.

    Nagyon boldog születésnapot kívánok Neked én is, jó egészséget és sok örömöt az életben!

       

    előzmény:
    Hóanyó (1)
    2005-07-03  13:34
  12. 2005. október 20. 10:281090.
    Kedves Hóanyó-Maresz!!

    Igaz egy másik topikon olvastam és onnan tudtam meg, hogy Te ma egy nevezetes napot ünnepelsz!
    Szeretnék mindannyiunk nevében, akiknek örömöt szereztél ennek a topiknak az indításával nagyon-nagyon sok ilyen napot kívánni, és ha lehet picikét többször olvasni a leveleidet!

    Minden egyéb magyarázat helyett beszéljenek a képek, igyekeztem olyanokat összeválogatni, amik szerintem illenek Hozzád és amiknek ismereteim szerint biztosan örülni fogsz!

    Aláírás helyett, azt hiszem a 6. kép megfelel, mert ez illik ide!

    Mégegyszer sok boldog október 20-át!
    a Domingo-rajonbók nevében: Ancsa
    előzmény:
    Hóanyó (1)
    2005-07-03  13:34
  13. 2005. október 20. 08:421089.
    A hiba nem az én készülékemben van, gondolom, mert most, az előbbi válaszom kint a topikon úgyanúgy bent van a reklám alatt:o))

    Sorry, ezen nem tudok segíteni, de remélem ki tudjátok hámozni a lényeget.
    előzmény:
    annaler (1088)
    2005-10-20  08:41
  14. 2005. október 20. 08:411088.
    Szia!
    Köszönjük szépen a fordítást, alkalomadtán máskor is szívesen olvassuk.

    Nem tudom másnál hogy van, de nekem elcsúszott Erika fordításának szöveges része, az oldalt lévő reklám alá. Így a hosszabb sorok vége nem olvasható.

    Nekem bejött, hogy rákattintottam a "válasz erre" kockára és akkor a válasz hozzászólás alatt olvasható ugye annak a levele, akinek írni akarunk. Nos ha itt letekertek, akkor ott gyönyörű folyamatosan elsőtől az utolsó betűig tisztán olvasható a Pavarotti-kritika minden betűje.
    Ancsa

    előzmény:
    alchri (1087)
    2005-10-20  07:08
  15. 2005. október 20. 07:081087.

    Jó reggelt Domingorajongók

    Kicsit megkésve, de nem elfelejtve, beírom tömören Pavarotti kritikáját.

    A zongoránál ülve énekelte végog a koncertet. A nézökkel nem "flörtölt", a kivetített képen egy vastagon sminkelt arcot lehetett látni. Valahogy a zenekar és a partnernö ellenére Pavarotti elhagyatottnak tünt.

    Csak ritkán emlékeztetett a hangja az egykori nagy tenorra. Mehanikusnak tünt az éneke. De egy 70 évesnek ezt nem lehet zokon venni.

    Kínos csak akkor lett, amikor az ember beleolvasott a programmfüzetbe, amiben az állt, hogy Pavarotti kétségtelenül minden idök legnagyob tenora, meg az, hogy az est bevétele a szudáni éhezö gyerekeknek megy. A belépöjegyek 58 és 280 Euro között mozogtak, de az egész este nem emlékeztették a nézöket arra, hogy ez a pénz jótékonysági célokra megy. Csak a füzetben volt megjegyezve.

    A 8000 féröhelyes aréna, majdnem tele volt. A hangtechnikával nem stimmelt valami, minden hang mellett egy zavaró recsegés volt. A MAV zenekar hösiesen húzta, a szoprán partner is igyekezett, de az ö hangját inkább egy operaházban lehetne elképzelni inkább és nem kierösítve. Azonkívül muszáj volt neki pont egy tenoráriát énekelnie? A vágyom egy nö utánt adta elö.

    "Buona notte, buona notte" így búcsuzott Pavarotti a nézöktöl és elöször az est folyamán meglengette a több m² nagyságú zsebkendöjét. 3 ráadást adott.

    Ez csak egy durva fordítás volt részemröl.

    Itt még több cikk található róla:

    http://www.stuttgarter-nachrichten.de/stn/page/detail.php/16624/komfort_suche_ergebnis?_suchtext=pavarotti&x=4&y=5

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    annaler (1086)
    2005-10-19  22:07
  16. 2005. október 19. 22:071086.
    Egy kis csemege holnapra! Most is a BARTÓK rádióval kezdve a sort:

    :30 Pódium
    Thomas Hampson operafelvételeiből (1.kép)
    1.Rossini: A sevillai borbély - Figaro belépője, 2.Donizetti: A szerelmi bájital - Nemorino és Belcore kettőse a II. felvonásból (km.: Jerry Hadley), 3.Mozart: Don Giovanni - Zerlina és Don Giovanni kettőse az I. felvonásból (km.: Barbara Bonney), 4.Verdi: a) A haramiák - Francesco jelenete a IV. felvonásból (km.: Timothy Robinson és a Felvilágosodás korának Zenekara,
    vez.: Richard Armstrong), b) Don Carlos - Posa és Fülöp kettőse az I. felvonásból (km.: Samuel Ramey és a Müncheni Rádió Zenekara, vez.: Miguel Gómez-Martínez),
    c) Ernani - Don Carlos áriája a III. felvonásból

    16:05 Muzsikáló délután
    Válogatás Gesualdo, Purcell, Dvorák, Hummel, Glazunov
    és más szerzők műveiből

    Jó szórakozást, jó éjszakát! Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. október 19. 18:391085.
    Süni baba!
    előzmény:
    alchri (1082)
    2005-10-19  16:46
  18. 2005. október 19. 18:381084.
    Sziasztok!
    Szeretnék megosztani veletek 1weboldalt,akit érdekel látogasson el!
    www.freechoice.hu
    Dr. Lenkei Gábor- Cenzurázott egészség
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. október 19. 17:231083.
    Érdemes bóklászni! Vegyétek elő a képzelőerőtöket és tegyétek félre a jóképű, sármos kedvencünkről őrzött képet, mert:

    Új operaévad: az európai színvonal 2005.09.15. Fidelio

    Az alábbiakban ízelítő következik az öreg kontinens vezető operaházainak a 2005-2006-os évadra kínált új produkcióiból.
    ...A londoni Royal Opera House idei új előadásai között találjuk többek között a Toscát új rendezésben, Angela Gheorghiuval a címszerepben, egy valódi kuriózumot, az olasz Alfano Franco (1875-1954) Cyrano de Bergerac című operáját PLACIDO DOMINGOVAL A NAGYORRÚ NEMES SZEREPÉBEN, Carl Nielsen 1906-ban írott Maskarade című művét, valamint a Siegfried és az Istenek alkonya új előadását..."

    Mennem kell, keresek a Royal Opera Hause épületéről fényképet, legalább azt lássuk, ahol kedvencünket felorrozzák:o((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. október 19. 16:461082.
    Meg ezt is kaptam, azzal a címmel, hogy " Vigyázzatok gesztenyeszedés közben!"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. október 19. 16:441081.

    Tagnap kaptam e-mailben egy kedves topikbarátnömtöl ezeket a képeket.

    Úgy nézzétek, hogy marcipánból készültek!

    Puszi!

    előzmény:
    annaler (1079)
    2005-10-19  14:08
  22. 2005. október 19. 16:291080.
    Olvasgattam a fidelio.hu-n, ezt találtam:

    Óriási siker A próba az Erkelben
    2005.10.06.
    Magyar Állami Operaház
    A fiatalok talán másként értékelnek, másként éreznek, de a táncban, az értékek és érzések megmutatásában ugyanolyan tehetségesek, mint húsz évvel ezelőtt – ez vált világossá A próba című rockbalett tegnapi bemutatóján. A Fodor Antal koreográfiájával, J. S. Bach és Presser Gábor zenéjével készült darab felújítása óriási sikert aratott az Erkel Színházban.
    „A kor nyelvén szerettem volna megszólalni, melyet minden fiatal ért és örömmel képes befogadni” – Fodor Antal ezen szavait fiatal táncosok váltották valóra A próba XXI. századi premierjén az Erkel Színházban. Bach és Presser Gábor különleges zenéjének ötvözete, a szerelem és üldöztetés története és a Schäffer Judit tervezte egyszerre aktuális és kortalan jelmezek együttes sikert arattak.
    A próbát októberben további hat alkalommal mutatja be az Operaház balett-társulata. Az évad folyamán Nagy Tamás és Cserta József, Keveházi Krisztina és Tsygankova Anna, valamint ifj. Nagy Zoltán és Szegő András váltott szereposztásban táncolják Jézus, Mária Magdolna, illetve Júdás szerepét.

    A rockbalett ősbemutatóját szintén az Erkel Színházban tartották 1982-ben, ahol aztán tizenhárom évig maradt műsoron. Az előadás híre és sikere nem is maradt az országhatáron belül. Az Egyesült Államoktól Indián át Nyugat-Európáig szinte az egész világon bemutatták, műsorára tűzte számos kelet-európai színház, még a világhírű leningrádi Kirov Balett is, s a világ hat televíziója készített filmet az előadásokból.

    (További előadások: 2005. október 7., 12., 13., 19., 20., 21.)

    Szívesen megnézném/hallgatnám és Ti?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. október 19. 14:081079.
    Juli!
    Köszönöm az infót és ne haragudj ha itt teszek fel neked is egy kis meglepit, ezeket is ma találtam és Te jutottál eszembe!
    Picit mosolyogj és akkor már!! megérte letöltenem neked!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (1078)
    2005-10-19  12:54
  24. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 19. 12:541078.
    www.fidelio.hu
    előzmény:
    annaler (1075)
    2005-10-19  12:04
  25. 2005. október 19. 12:361077.

    Sziasztok, szia drága Ancsa

    Ma este több idöm lesz megint és akkor bepötyögöm a Pavarotti kritikájának a lényegét.

    Ancsa, mi meg dumcsizhatunk egyet az msn-en és akkor szóban mindent lefordítok Neked, ami érdekel, jó?

    Nagyon klassz programmjaitok lesznek, szívesen Veletek lennék !

    előzmény:
    annaler (1076)
    2005-10-19  12:10

Címlap

top