Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. 2005. október 19. 12:101076.
    Most látom félreérthető a szöveg Pécelre vonatkozó része;

    Pécelre a Keletiből minden órában indul vonat, és 25 perc alatt ér ide. A teljesáru jegy (retúr) vasárnaptól kb. 530-540.- forint (még nem tanultam meg az új árat), és általában minden óra 20-kor indul a külső, 2-.es vágányról.

    A kék buszról az előbbi infó rendben, az időben hosszabb, de sűrűbben járnakm a 69-es pld. óránként három. Órakor, 20-kor és 40-kor RK.túr-városközpontból. Onnan már áltban 15 perc alatt kint van.

    Gyertek, várok mindenkit szivesen és nagyon: Ancsa
    előzmény:
    annaler (1075)
    2005-10-19  12:04
  2. 2005. október 19. 12:041075.
    Szia Juli!

    Nincs erről valahol bővebb információ? pld. egy honlap, vagy hogy melyik honlapon lehet utána olvasni? a három napot értem, de időben ez mit jelent? reggel x órától délután y-ig? vagy hogyan?
    Bár bevagyok táblázva rendesen!
    Miért ilyenkor csinálnak minden rendezvényt?

    október 22-én este Pécelen Fabini koncert a Ráday-kastélyban;
    október 26-án Óbudai Társaskör, Érdi Tamás jótékonysági koncertje;
    október 30-án Érdi Tamás koncert Gödöllőn;
    november 3-án Szenthelyi Miklós hegedűestje a Zsinagógában;
    november 5-én este Fabini koncert Pécelen a Ráday-kastélyban;

    Nehogy félre értsetek, ez egy nagyon-nagyon jó dolog, csak az idő mellett, vagy egy másik, nem elhanyagolható oldala is:o))

    Aki esetleg hajlandó kirándulni a péceli Fabini-koncertek valamelyikére, az az én vendégem, szívesen látom és kalauzolom.

    Pécel 25 perc vonattal a Keletiből, és az Örs vezér térről a 61Express, és tovább K.túrról a 69-es kék autóbusszal kb. 45 perc.
    Vonat óránként, kék busz a szombati menetrendek szerint van.
    A mellékelt fotón a "Zenés esték a péceli Ráday-kastélyban" című, a Fabini Teofil János alapítvány rendezésében és szervezésében zajló, és fiatal, fogyatékos művészek koncertjeinek helyszíne. Az előadások, a bejárat nagy zöld kapuja felett látható erkélyes, csodaszép díszteremben történnek. A díszteremről is próbálok képet szerezni:o)) hátha a látvány is csábító.

    Írjatok, a felajánlás komoly: Ancsa


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (1074)
    2005-10-19  09:35
  3. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 19. 09:351074.

    Erről egy szót sem szólnak,gondolom a helyszinen.Nagyon aranyosak a képeslapok-megnéztem,mert ugy látszik már sose lesz nyugi.Viszont:

    A zene megértése cimmel tart tanfolyamot Duncan Lorien angol zenepedagogus a B elcantó étteremben.nov 10-13 között.A tanfolyamra hivatásos és nemn hivatásos,zeneszeretőket váárnak,pl olyanokat is,akik sohasem tanultak zenét

    előzmény:
    annaler (1068)
    2005-10-18  13:05
  4. 2005. október 19. 08:471073.
    Bocsánat mindenkitől, ez a sok össze-visszaság nyilván nem érdekel senkit, priviben akartam, de mellényomtam...Öregszem!
    előzmény:
    moty (1072)
    2005-10-19  08:14
  5. 2005. október 19. 08:141072.
    Drága Ancsa!
    Köszönöm a képeslapokat és a szép szavakat, amelyek tudom, hogy nemcsak szavak...!!!!
    Tegnap sajnos valamit mellényomtam és megszökött a levelem 10 óra felé.Nem tudtalak behívni msn-re sem...
    Mindenféléről össze-vissza írtam.Pl., hogy miért nem szeretek főzni, hogy mit művelnek velem a gyerekeim, hogy inkább Rád bíznám mégis a Requiem átvételét, mint Szilviékre.Most hallgattam meg 2x.Kicsit más, mint egy requiem, kicsit más, mint Webber általában.De mikor meghallom a hangját...!
    Most itthon maradtam,mert sok volt szombat-vasárnappal egyfolytában....
    A monitorunk kapcsolója még mindig rossz.Hónapokkal ezelőtt kértem a gyerekeket, hogy tegyék be a kocsiba, elviszem megcsináltatni...Hát azt már nem, egyszerűbb itt ülni, és mondogatni, hogy szar.
    Most olyan izgatottam várom ezt a Zalakarost, mint mikor Berlinbe mentünk./Az az érzés még mindig tisztán bennem van,hogy megint látom-hallom Őt, egy héttel a budapesti koncert után.../. Most persze nem fogom, de kiszakadok egy hangyányit ebből a darálóból.
    Gödöllőn jártam, többször is, nem is erről szólna - látom-, nem tudom.....Nekem nagyon messze van, az autóm folyton cserbenhagyásos cselekményeket hajt végre. Most környékezem éppen a szerelőmet, akinek az idegeire megy a Wartburgom.
    Jó lenne már találkozni!
    előzmény:
    annaler (1071)
    2005-10-19  07:35
  6. 2005. október 19. 07:351071.
    Szia Jutka!

    Mivel a privát levél nem enged képet feltenni, ezért itt küldenék Neked, MA képeslapot, hogy szép legyen ez a napod!
    Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. október 18. 18:291070.
    Sziasztok!
    Este nem lesz időm műsort nézegetni, most meg várnom kell, így csalingázok a rádióműsorok között. Természetesen a BARTÓKKAL kezdtem:

    11:00 Várady Júlia operafelvételeiből
    1.Verdi: Nabucco - Abigél áriája a II. felvonásból,
    2.Wagner: Tannh;user - Csarnokária, Erzsébet és Tannh;user kettőse a II. felvonásból (km.: Peter Seiffert, Dietrich Fischer-Dieskau és a Bajor Állami Zenekar, vez.: Dietrich Fischer-Dieskau), 3.Richard Strauss: Capriccio - A grófnő zárójelenete (km.: Dietrich Fischer-Dieskau és a Bambergi Szimfonikus Zenekar,vez.: Dietrich Fischer-Dieskau)

    14:54 Magyar művészek operafelvételeiből
    1.Dohnányi: Simona néni - Nyitány (MR Szimfonikus Zenekara, vez.: Kovács János), 2.Poldini: Farsangi lakodalom - Kálmán diák dala a II. felvonásból (Udvardy Tibor), 3.Kodály: Háry János - Örzse és Háry kettőse az I. felvonásból (Sándor Judit, Palló Imre), 4.Puccini: Gianni Schicchi - Lauretta áriája (Tokody Ilona), 5.Smetana: Az eladott menyasszony - A komédiások tánca (MR Szimfonikus Zenekara, vez.: Pál Tamás), 6.Donizetti: Rita - Rita áriája (Kalmár Magda), 7.Erkel: Sarolta - Mátyás áriája a III. felvonásból (Simándy József), 8.Rossini: Olasz nő Algirban - A II. felvonás fináléja (Szabó Rózsa, Tordai Éva, Barlay Zsuzsa, Réti József, Melis György, Bordás György, Várhelyi Endre, a MR Énekkara és Szimfonikus Zenekara, vez.: Lukács Ervin)

    16:05 Muzsikáló délután
    Válogatás Carulli, Paganini, Donizetti, Giordano, Cilea
    és más szerzők műveiből

    18:05 A tegnap hangversenyeiből
    Alföldy Boruss Eszter fuvolázik, Alföldy Boruss Csilla csembalózik
    1.Balbastre: Négy csembalódarab - a) La d´Héricourt,
    b) La Ségur, c) La Castelmore, d) La Courteille (Alföldy Boruss Csilla), 2.Platti: G-dúr szonáta (Alföldy Boruss Eszter, Alföldy Boruss Csilla), 3.Bach: e-moll toccata és fúga BWV. 914. (Alföldy Boruss Csilla), 4.Bach: d-moll triószonáta BWV. 527.(Alföldy Boruss Eszter, Alföldy Boruss Csilla), 5.Forqueray: Négy csembalódarab - a) La Boisson, b) La Léon, c) La Montigni, d) La Guignon (Alföldy Boruss Csilla), 6.Blavet: h-moll szonáta (Alföldy Boruss Eszter, Alföldy Boruss Csilla)

    21:10 Agnes Baltsa operafelvételeiből
    1.Bizet: Carmen - Habanera (km.: a Párizsi Opera Énekkara), 2.Wagner: Tannh;user - Vénusz és Tannh;user jelenete az I. felvonásból (km.: PLACIDO DOMINGOOOOOO és a Philharmonia Zenekar, vez.: Giuseppe Sinopoli), 3.Verdi: A végzet hatalma - Rataplan kórus (km.: az Ambrosian Operakórus és a Philharmonia Zenekar, vez.: Giuseppe Sinopoli), 4.Rossini: Hamupipőke - Angelina áriája a II. felvonásból, 5.Richard Strauss: A rózsalovag - Hármas a III. felvonásból (km.: Janet Perry, Anna Tomova-Sintow és a Bécsi Filharmonikus Zenekar, vez.: Herbert von Karajan)

    Csak megemlíteném, hogy ma reggel a Domingo hangjára kaptam fel a fejem, mert a reggeli műsorban többek között ŐŐ is énekelt, természetesen gyönyörűt és gyönyörűen!!

    A képeket; Tokody Ilona,Kalmár Magda,Réti József,Melis György, és!! Domingo-don José a Carmenből! Ennyit találtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. október 18. 13:091069.
    ÉRDI TAMÁS RAJONGÓK FIGYELEM!!

    Ma reggel hallottam a Bartókon a Muzsikáló reggelben, hogy október 26-án este az Óbudai Társaskörben(?) Érdi Tamás ad jótékonysági koncertet, egy vak gyerekek részére működő -ha jól értettem- óvóda javára. Pontos infót már kértem, ha megérkezik természetesen másolom ide.

    OKTÓBER 30-án (vasárnap este 19,00 órakor) pedig Gödöllőn a Királyi Kastélyban lép fel Tamás, jegyek még rendelhetők, vagy vásárolhatók, 1000., 1.500., és 2.000.- forintos áron.
    A Örs vezér térről induló HÉV majdnem előtte áll meg és nagyon szép hely látványosságnak is, hátmég Érdi Tamás játékával párosítva.
    A programról csak annyit tudok, amennyi a www.erditamas.hu oldalon a koncert-program címszó alatt található.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. október 18. 13:051068.
    Szia Juli!
    tudom tövig rágott csont, de mennyiért és mennyivel előbb kell a jegyet lestoppolni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (1067)
    2005-10-18  10:01
  10. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 18. 10:011067.
    Folytatódik az Operacsillagok klub.A tavasszal elinditott beszélgetéses müsor okt.25-én folytatódik a Zsolt udvar Étteremben/1016 Bp.Zsolt u 8/b./Őszi-Tóth Gabriel vendége okt.25-én Sólyom Nagy Sándor,November 22-én Kertesi Ingrid,dec.13-án Kincses Veronika.206.első félévében pedig Gregor Józseffel,Ptti Katalinnal.Kiss B attilával,és Miller Lajossal találkoznak az érdeklődök.Az előadások 19 orakor kezdődnek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. október 17. 21:041066.
    Juliéhoz -mivel én napközben is tudom hallgatni- hozzátenném a Bartók műsorából:
    11:00 Népszerű dallamok
    1. Albinoni-Giasotto: Adagio (I Musici di Roma Kamarazenekar), 2.Vivaldi: Gloria (Teresa Berganza, Lucia Valentini Terrani - ének, Új Philharmonia Ének- és Zenekar, vez.: Riccardo Muti)

    19:05 Roberto Alagna operafelvételeiből (1-2. kép Angela Georghiuval)
    1.Ponchielli: Gioconda - Enzo románca a II. felvonásból,
    2.Halévy: A zsidónő - Eleázár áriája a IV. felvonásból,
    3.Bizet: A gyöngyhalászok - Nadir és Zurga kettőse
    az I. felvonásból (km.: Bryn Terfel), 4.Donizetti: Don Pasquale - Ernesto áriája a II. felvonásból, 5.Verdi: Aida - Aida és Radames kettőse a IV. felvonásból (km.: Angela Gheorghiu, a London Voices és a Berlini Filharmonikus Zenekar, vez.: Claudio Abbado (3. kép)

    Bár későn van, de hátha akad "éjszakai bagoly" akinek jól jöhet egy kis zene a Kossuth rádióból:

    23:04 Operákból, daljátékokból és operettekből
    Zempléni Mária és Molnár András énekel
    Szerkesztő: Varga F.István
    1.Leoncavallo: Bajazzók - Madárdal (Zempléni Mária),
    2.Wagner: Lohengrin - Grál elbeszélés (Molnár András),
    3.Mozart: Figaro házassága - Cherubin áriája a II. felvonásból (Zempléni Mária), 4.Beethoven: Fidelio - Florestan áriája a II. felvonásból (Molnár András), 5. Salieri: Falstaff - Mrs.Ford áriája az I. felvonásból (Zempléni Mária), 6.Weber: A bűvös vadász - Max áriája az I. felvonásból (Molnár András), 7.Suppé: Boccaccio - Olasz kettős (Molnár András, km.: Kincses Veronika), 8.Johann Strauss: A cigánybáró - Barinkay belépője (Molnár András), 9.Csajkovszkij-Klein László: A diadalmas asszony - Bánja az ördög! (Zempléni Mária, km.: Rozsos István), 10.Sárközy István-Innocent Vincze Ernő: A szelistyei asszonyok - Madárdal (Zempléni Mária), 11.Huszka Jenő-Martos Ferenc: Lili bárónő - Cigaretta-keringő (Zempléni Mária, Molnár András)

    Sajnos a magyar énekesekről nem találtam képeket. Jó szórakozást, akinek lehetősége lesz valamelyiket meghallgatni: Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (1065)
    2005-10-17  20:32
  12. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 17. 20:321065.

    holnap:

    9.30.Muszorgszkij operáiból

    Sziroscsini vásár,Borisz Godunov,Hovanscsina,Salambó

    14.54.Tokody Ilona és Takács Klára énekel

    Donizetti,Ponchielli,Bellini

    16.05Muzsikáló délután

    18.05-150 éve született Nikisch Artur karmester

    19.05.Robertó Alagna énekel

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 17. 09:031064.

    Nagyon  huzós hetet zártunk tegnap-A Liberális hét nagyon sok munát igényelt,viszont remek volt.

    Kiegészitésül Ancsá soraihoz.

    15.30.Alföldy-Borusd Eszter fuvolamüvész játszik

    16.05.Muzsikáló délután

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. október 17. 08:291063.
    Szia, jó reggelt!

    Jókora nagy csend van itt az kétségtelen. Az én hétvégém kicsit szomorkásabbra sikerült, a márványtermi koncertet végül csak a rádióban tudtam meghallgatni.
    És a rádióújságban meghírdetett Érdi Tamás fellépés is elmaradt a műsorból.
    Sajnálom,hogy lemaradtam, mert így itthon hallgatva is nagyon szép volt, tényleg jó lett volna a helyszín-adta hangulatot is átélni.
    Viszont jó hír azoknak akiket érdekel, hogy Érdi Márta válaszolt, hogy Tamás nem betegség miatt nem volt ott, hanem Szabadkán koncertezett -természetesen:o))- nagy sikerrel és remélhetőleg mi is meghallgathatjuk hamarosan.

    Viszont a megszállott DOMINGO-RAJONGÓKNAK -bár már nem vagyok benne biztos, hogy tényleg van értelme felírni- csak megemlíteném, hogy most

    délelőtt 10.58-tól a BARTÓK RÁDIÓBAN

    Wagner: Siegfried c. operájából Brünhilde és Sigfrid kettősét Deborah voigt és PLACIDO DOMINGO előadásában közvetítik.

    Többet nem másoltam, másolok mert ez a nagy csend azt hiszem feleslegessé teszi és csak a helyet foglalná.

    Való igaz, aki olvassa jól érzi, kicsit leeresztettem, de még bízom abban, hogy lesz mitől újra lelkesedni: Ancsa

    előzmény:
    alchri (1062)
    2005-10-17  07:54
  15. 2005. október 17. 07:541062.

    Jó reggelt Domingo rajongók, szia Ancsa

    Jól elvoltatok a hétvégén a topik nélkül, ahogy látom.....

    Nekem felmentésem van !

    Donaueschingenben voltam, ahol a kortárs szerzök ösbemutatóinak a fesztiválját tartják már évek óta, rendszeresen ebben az idöben. Mivel férjemék is állandóan fellépnek itt, van "szerencsém" részt venni benne.

    Tegnap valami olyan borzalmas müvet adtak elö, hogy a végén a publikum búzott és bekiabálták, hogy "felháborító" meg, hogy "szégyen", stb. Van egy olyan érzésem, hogy ezt az unokáink SEM fogják már hallgatni!!!!

    A közönség is egy külön réteghez tartozik. Rögtön látni rajtuk, hogy a fesztiválra jöttek .

    Felfedeztem viszont egy érdekes plakátot------->

    Meg felteszek még pár képet a próbáról, hogy lássátok, hogy mennyi zenész kellett ennek a "csodálatos" münek a bemutatásához.

    Pavarottiról talán ma jön kritika, a szombati újságban csak egy rövid cikk jelent meg. De sokan hallották a rádióban elhangzott kritikát és aszerint az elsö részben elég gyenge volt, aztán a második részre lett jobb. Majd beírom pontosan, ha a kezembe kerül.

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    annaler (1061)
    2005-10-15  08:45
  16. 2005. október 15. 08:451061.
    Sziasztok, jó reggelt!

    Akit esetleg még érdekel:
    Ma délután a rádió Márványtermében a Fehér Bot Világnapján élőkoncert lesz, ahol a rádióújság szerint Érdi Tamás is fellép.
    A Márványteremben megtartott koncertek INGYENESEK!! az egyetlen feltétel, hogy a kezdés előtt min. 15 perccel el kell foglalni a helyeket, mert ÉLŐADÁSBA megy a műsor.
    Tehát akinek még nincs programja, szereti a komolyzenét, azoknak jó szívvel ajánlom.

    Ha valaki még erre jár és most olvassa; negyed 4-kor találkozunk a 3-as metró Kálvin téri aluljárójában, a metró bejáratnál.
    A koncert egyébként 16 órakor kezdődik, a helyeket legkésőbb 15,50-ig kell elfoglalni.

    Aki nem tud eljönni, de szívesen hallgatná, azoknak pedig;
    a Bartók rádión 16,05-től élőben közvetítik a műsort.
    Oldalra teszek fel Érdi Tamásról fotókat, hátha segít a döntésben és újra felteszem a meghívót, amin rajta van a pontos időpont, hely, megközelítés módja.

    Mindekinek biztosan egy szép délután lesz, jó lenne találkozni Veletek:
    Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. október 14. 20:561060.
    Kedves Ancsa! A chello webmail nem működik, így itt küldöm a 3. cd-borítót. A többi rajta ráadás.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. október 14. 20:461059.
    Sziasztok!
    Itt küldöm az emlegetett Horizont cikket, kicsit hevenyészve szkennelve...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. október 14. 19:401058.

    Szép estét Domingorajongók, szia kedves Ancsa

    Holnap korán reggel utazom a férjemhez Donaueschingenbe, így sajnos nincsen sok idöm ma este. Nagyon jó volt Veled Ancsa tegnap az msn-en beszélni, ezt még megismételjük sokszor! 

    Ma este énekel Pavarotti müvészúr itt Stuttgartban, jött is egy cikk vele az újságban. Ide fel is teszem a képet------->

    A cikkben az áll, hogy a svábok megtisztelve érzik magukat, hogy itt adja az utolsó koncertjét. Pavarotti meg azt nyilatkozta, hogy biztosan sírni fog. A képen a baden württembergi miniszterelnökkel látható.

    Meg az sincs kizárva, hogy jövöre, a foci világbajnokság megnyitóján, itt Németországban, esetleg ö fog énekelni. A mai koncert belépöiböl a bevétel, pedig az afrikai éhezö gyerekeknek lesz adományozva.

    Röviden ennyit, majd hétfön beírom a kritikát Nektek.

    Szép estét és kellemes hétvégét Mindenkinek!

    előzmény:
    annaler (1057)
    2005-10-13  20:04
  20. 2005. október 13. 20:041057.
    Telefont várok, közben nézegetem a holnapi rádióműsort. Persze most is a BARTÓK RÁDIÓ műsorával kezdtem:

    9:15 Népszerű operarészletek
    Szerkesztő: Varga F.István
    1. Gershwin: Porgy és Bess - Bölcsődal (Renée Fleming, km.: a New York Voices), 2. d´Albert: Hegyek alján - Farkaslegenda (Siegfried Jerusalem), 3. Smetana: Az eladott menyasszony - Másenka áriája a III. felvonásból (Házy Erzsébet), 4. Kodály: Háry János - Tiszán innen, Dunán túl (Komlóssy Erzsébet, Melis György), 5. Erkel: Bánk bán - Bánk áriája a II. felvonásból (Simándy József), 6. Ponchielli: Gioconda - Méregária (Grace Bumbry), 7. Gounod: Faust - Jelenet és Mefisztó szerenádja (Jerry Hadley, Samuel Ramey, a Walesi Nemzeti Operaház Zenekara, vez.: Carlo Rizzi), 8. Puccini: Pillangókisasszony - Jelenet az I. felvonásból (Mirella Freni, Luciano Pavarotti, km.: Christa Ludwig és a Bécsi Filharmonikus Zenekar, vez.: Herbert von Karajan)
    1.-2.kép: Renée Fleming
    3. kép: Simándy József
    4. kép: L.Pavarotti

    14:56 Életműtöredék
    Életmű-töredék
    Arthur Rubinstein zongorázik (C/50. rész)
    1. Mozart: c-moll zongoraverseny K.491. (RCA Szimfonikus Zenekar, vez.: Josef Krips) /1958. április 12./ (33p), 2. Chopin: Három új etűd op.posth. /1958. április 21./ (5p), 3. Chopin: Bölcsődal op.57. /1958. április 21./ (5p), 4. Beethoven: F-dúr (Tavaszi) szonáta (km. Henryk Szeryng ű hegedű) /1958. december 30-31./ (21p)
    Sorozatszerkesztő: Bánkövi Gyula
    Következő rész: október 18. kedd, Bartók: 22,45

    16:05 Muzsikáló délután
    Válogatás Sweelinck, Brixi, Beethoven, Zemlinsky, Kodály és más szerzők műveiből
    A mikrofonnál: Némethy Attila
    Szerkesztő: Miklósi András

    22:05 Horgas Eszter fuvolázik, Vígh Andrea hárgázik
    Horgas Eszter fuvolázik, Vígh Andrea hárfázik
    22:20 Leonard Bernstein operarészletek vezényel
    Leonard Bernstein operarészleteket vezényel
    1. Weber: A bűvös vadász - Nyitány (New York-i Filharmonikus Zenekar), 2. Beethoven: Fidelio - A II. felvonás fináléja (Gundula Janowitz, Lucia Popp, Adolf Dallapozza, René Kollo, Dietrich Fischer-Dieskau, Manfred Jungwirth, Hans Sotin, a Bécsi Állami Opera Énekkara és a Bécsi Filharmonikus Zenekar), 3. Verdi: Falstaff - Nyitójelenet és becsület-monológ (Dietrich Fischer-Dieskau, Murray Dickie, Gerhard Stolze, Erich Kunz és a Bécsi Állami Operaház Zenekara), 4. Wagner: Tannh�user - Nyitány (New York-i Filharmonikus Zenekar)

    20:00 A lélek hangjai
    Gospelek és spirituálék feketén fehéren
    Munkatárs: Nagy Imre
    Szerkesztő: Jeney ErzsébetA tartalomból: - Hangképes összefoglaló az V. Jubileumi Gospel Fesztiválról 2. rész: a Bolyki Brothers és Big Daddy Wilson műsorából (a felvétel 2005. augusztus 27-én készült a solymári PEMŰ Sportpályán) - Exkluzív interjú Kanada egyik legnépszerűbb gospel kórusával, a Toronto Mass Choir-rel, akik európai turnéjuk során hazánkban is felléptek - Gyárfás István és együttesének nyárbúcsúztató koncertje a Vörösmarty téren szeptember 9-én - A Gável Testvérek Végtelen című országos turnéjának zárókoncertje az Erzsébet téren - Bemut
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. október 13. 18:501056.
    Szia Erika!

    Nagy jó lenne egyszer már egy ilyen kérdésre kapásból rávágni, hogy IGEN, de sajnos hazudnék.
    Viszont azt tudom, hogy a Rákóczi úton melyik könyvesbolt kirakatában van kitéve Domingoval a borítón.

    Látod ez is hozzátartozik, egy bizonyos fokig válasz a felvetett témára, amiről írtál.
    Ifjúkoromban nem is érdekelt, de akkor sem telt volna operabérletre, most meg amikor már csak ezt hallgatnám egész nap, most meg MÁR! nem engedhetem meg magamnak.

    Nagyon sok emberben szerintem ezért is alakul ki az idegenkedés, mert nincs lehetősége hozzáférni egy-egy előadáshoz. Ergó nem ismeri, nem is tudja megismerni, mert ha jól belegondolsz, hol van lehetőséged egy olyan koncertre elmenni, mint pld. Domingoé volt júliusban? Ahol hallgatsz operát, operettett, musicalt, szóval szép lassan bekúszik a füledbe a szép dallamos zene egy gyönyörű hang előadásában.

    Nem tőled kéne megkérdeznem, tehát a kérdés csak költői marad, dehol tud megfizetni ma itthon pld. egy huszonéves egy opera, vagy más komolyzenei előadásra szóló jegyet, aki dolgozik, lakásra gyűjt, mellette mondjuk fizeti az albérletet, vagy éppen otthon él még de segítenie kell a szülőknek?

    A magam példáját már annyiszor írtam, hogy szerintem tele van már vele a hócipőtök, de gondolj bele a Zsidó Fesztivál nyítókoncertjére ahova Érdi Tamás miatt mentünk, egy darab jegy 2.500.- forintba került. Ha ráadásul a férjeddel, vagy a gyerekeddel együtt szeretnél elmenni, akkor annyiszor 2.500.- forintot kell kipengetni.

    És ezt ma azt hiszem nem sokan engedhetik meg maguknak. Olvastam az előbb Juli ajánlóját a Kongresszusi Központban következő műsorról. Lehet hogy ez már fóbia, de meg se merem nézni a jegyárakat.

    Az pedig a másik fele sajnos a dolgoknak, hogy tényleg nagyon kevés fiatal érdeklődik a komolyzene iránt, de mentségükre szóljon, hogy nincs in aki felhívja a figyelmüket erre, vagy netán apránként (Lukin tanár úr!) a dallamosabb darabokon keresztül megszerettesse velük.

    Hát ez az én véleményem, remélem van értelme, mert közben vendégem volt, akivel megnéztük/hallgattuk kétszer a Szuperkoncertet, mivel Bán bán imádó. Oszt nem bííírtam ki, hogy hagyja már Simándyt, igen végtelenül tisztelem és becsülöm, de mutatnék valakit, aki gyönyörűen énekli magyarul is. A véletlenek egybeesése csupán:o)) hogy mire hazaindult, egyszerre mondtuk ki a sármos spanyol tenorról, hogy imádjuk a hangját. Jön máskor is ha van még ilyen hallgatnivaló!

    És van, úgyhogy szereztem magamnak a téli estékre partnert a Domingo kazetták hallgatásához!
    Húú! bocs, de egy kicsit azt hiszem elszaladt a kezem megint! Bocs!
    Ancsa
    előzmény:
    alchri (1054)
    2005-10-13  11:44
  22. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 13. 14:371055.
    Izraeli-magyar operagála lesz a Kongresszusi Központban okt.16-án.19.30-as kezdettel.A koncert a két ország müvészeinek közös kezzdeményzésére jött létre,emléket állitva a II. vh.áldozatainak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. október 13. 11:441054.

    Sziasztok

    Ancsa drága, meg van Neked Domingóval az Aida?CD-n?  Mert ha nem, akkor kiabálj egyet nekem !

    Képzeljétek a múlt héten másodszor láttam az Aidát Ulmban, férjem 6 énektanítványával néztük végig. Ök egy amatör kórusban énekelnek, nem ez a hivatásuk, de ettöl függetlenül a mai napig nem térek észhez azon amit mondtak.

    Még életükben nem voltak operában, Verdiröl, Aidáról most hallottak elöször, az interneten olvastak utána mind a szerzönek, mind a müvének.

    És nem szegény emberek, ezt hangsúlyozom, az egyik a Mercedesnél dolgozik, van vagy 4 méregdrága autójuk, a másiknak saját autószerelö firmája van, a harmadik meg egy kisváros tanácsházán valamilyen fontos beosztásu nöci.

    Ha belegondolok, hogy én sem nöttem fel zenész családban, csak késöbb sodort a sors a férjem mellé, mégis kiskorom óta az operában volt bérletem, olyan kedvenc operáim voltak, mint pl. a Carmen, amit még külön többször megnéztem. Vagy emlékszem, hogy a Pillangókisasszonyon ott zokogtam az operában, talán 10 éves lehettem.

    Valahogy elgondolkodtató. Na mindegy a lényeg az, hogy most nagy kedvet kaptak és más operákat is megszeretnének nézni, amiben a férjem énekel. Sok Wagner is közte lesz, mindjárt a mélyvízbe dobjuk öket  .

    Különben most a rádióban, ahol a férjem dolgozik, képzeljétek el, kitalálták, hogy társadalmi munkában az énekeseknek járni kell az óvodákat, iskolákat, hogy terjesszék a zenét. Kezdenek rájönni az emberek, hogy a mai generációból ez hiányzik és így próbálják tovább adni a zeneszeretetet. Férjem már tulajdonképpen el is kezdte ezt mielött erröl szó lett volna. Csak hát ezek az emberek már felnöttek .

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    annaler (1051)
    2005-10-12  14:04
  24. 2005. október 12. 21:371053.
    Bocsánat az általam emlegetett "augusztusi" koncert július 29-én volt! Sorry!/én dúskáltam, mert augusztusban is voltam.../
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. október 12. 16:181052.
    Sziasztok!
    Kaptam valakitől egy szeptemberi HORIZONT újságot, ami a Malév laoja.Benne riport, na kivel? Egy augusztusi koncert kapcsán.....Jó képekkel, majd szkennelek....Viszont! Azt mondja a wachingtoni Bánk bán kapcsán : " Énekelni nem fogok benne, valószínűleg vezénylem majd.Lehet, hogy egy teljes magyar társulatot hívok meg."
    Azért azt sajnálom, hogy nem hallunk egy Hazám, hazám-ot TŐLE!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top