Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. 2005. október 9. 18:291026.

    sziasztok!

    Találtam egy autogrammos képet,amelyet Domingo és a nagy svéd soprán,Birgit Nilsson irt alá.A képen együtt szerepelnek egy Turandot előadáson.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. október 9. 14:501025.
    Hali!
    Tegnap annyit szórakozott velem a nlc, hogy meguntam...
    Kedves foka, nem tudom kire gondolhatsz? Most megnéztem a finn operaház honlapját, de ilyeneket találtam csak tervezőkként: Eero Hyvamaki /az a-k fölött két pont/, Jukka Karhunen, Risto Parkkinen. Egyik sem hasonlít hangzásban sem "Sibelius"-ra.
    előzmény:
    foka (1024)
    2005-10-09  13:42
  3. 2005. október 9. 13:421024.

    Sziasztok!
    Tegnap olvastam egy másik topikon egy bugyuta mondást, de annyira zsong a fülemben, és ideillőnek is érzem, hogy megosztom veletek.
    Így hangzik: Beethoven a zene Mozartja. (Tudom, hogy buta, de mindig kacagok rajta)
    Apropó zenei mellékterület: Napok óta nem jut eszembe a finn operaház tervezőjének a neve, pedig olyasmi hangzása van, mint Sibeliusé. Nem tudjátok, kire is gondolhatok?
    Mindnyájatoknak jó hétvégét, zenehallgatással, vagy anélkül.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 9. 09:211023.
    Bizony,ez nagyon emlékezetes alakitás.Márti nagyszerü Julia volt.Péter pedig olyan Rómeót tudott énekelni,amilyen a nagy könyvben meg volt irva.Most hogy hallom a rádioban,visszajönnek az emlékeim is....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. október 8. 20:521022.
    Szép jó estét Mindenkinek!

    végignéztem a holnapi rádióműsorokat, és ezeket jelöltem magamnak, természetesen a BARTÓK rádióval kezdtem:

    9:05 Emlékezetes alakítások
    Emlékezetes alakítások a Magyar Állami Operaházban
    Gounod: Rómeó és Júlia
    Júlia - Szűcs Márta

    11:25 Csajkovszkij: Csipkerózsika - balettszvit
    (Suisse Romande Zenekar, vez.: Ernest Ansermet)

    12:05 A Frankfurti Rádió Szimfonikus Zenekarának hangversenye
    A Frankfurti Rádió Szimfonikus Zenekara játszik a frankfurti Alte Operben
    Vez. Hugh Wolff
    1. Händel: Vízizene - I. szvit, 2. Haydn: G-dúr szimfónia, No. 88., 3. Rahmanyinov: Szimfonikus táncok (2004. október 15.)

    14:05 Új lemezeinkből
    Rolando Villazón olasz operaáriákat énekel(1-2. kép)
    km.: a Müncheni Rádiózenekar, vez.: Marcello Viotti
    1.Donizetti: a) Szerelmi bájital - Nemorino románca a II. felvonásból, b)- Matteo Salvi: Alba hercege - Marcello áriája a IV. felvonásból, c) Lammermoori Lucia - Edgar áriája a III. felvonásból, 2. Verdi: a)A lombardok - Oronte kavatinája az I. felvonásból, b) Don Carlos - Carlos áriája az I. felvonásból, c)Macbeth - Macduff áriája a IV. felvonásból, d)Rigoletto - A herceg áriája a II. felvonásból, 3.Puccini: a)Bohémélet - Rodolphe áriája az I. felvonásból, b)Tosca - Levélária 4.Mascagni: a) Fritz barátunk - Fritz áriája a III. felvonásból, b)Nerone - Nerone áriája a III. felvonásból, c)Cilea: Az arles-i lány - Federico románca
    (A felvételek 2003. júliusában készültek a Bajor Rádióban)

    a PAX-tv-n délután:
    13:45 Klasszikus opera - Pimpinone
    Vígopera

    Jó szórakozást! Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. október 8. 20:031021.
    Szia Maresz!

    Írtam neked egy szép hosszú levelet, amihez csatolni akartam egy jóképű ürgének a fotóját, aztán villant egyet az elküld után a gép és azóta nem tudtam belépni sem az nlc-re, a levél meg kóvályog valahol.

    Megpróbálom újra leírni jó? Bármikor van időd és kedved, gyere és írjál, mert az is idetartozik és érdekel, hogy jól vagy-e, mi van veled!

    Andi fotóját köszönjük. Még mindig kint van Londonban? Mond csak mennyire hasonlít a leányzó a mamájára?
    Mivel -ahogy te is írtad- esténként mi beszélgetünk, de személyesen még nem találkoztunk, kiváncsi lennék rád, legalább így:o))

    A "jó pasi"-ról teszek neked ide pár hasonlóan nagyon jól sikerült képet, mentsd el.
    Néha, főleg az ő CD-inek hallgatása közben, jó egy-egy pillantást vetni rá:o))!!
    Az 1. kép 2005-ben készült, a 2. kép egy ifjúkori plakát fotója, és a 3. képen Dubaiban egy koncerten 2004-ben.

    Köszi mindent: Ancsa

    előzmény:
    Hóanyó (1020)
    2005-10-08  17:48
  7. 2005. október 8. 17:481020.
    Sziasztok kedves Domingo rajongók!
    Ancsám,köszönöm a hozzám küldött szavakat,de részemről csak annyi történt,hogy szerettem volna Neked örömöt szerezni!Bár személyesen nem ismerjük egymást,de az éteren keresztül a kedves szavaid kapcsán és a nyiltságod miatt is, döntöttem igy,hogy megakarlak valamivel lepni a Névnapod alkalmából,ha már mást nem tudtam adni a távolság miatt....
    Úgy érzem sikerült és ez nekem nagy öröm...
    Megkell ,hogy mondjam,én nem vagyok ilyen zeneértő mint Ti,de nagyon szeretem a zenét,úgymond minden evő vagyok.
    Kicsit vagy nagyon romantikus alkat vagyok és a lágy zenét szeretem amit ismerek tartalmilag..
    Valamikor anno nem is tudom hányba ,olvastam az operák könyvét,és mély nyomot hagyot bennem....
    Szivesen nézek ilyen jellegű filmet is...
    A távolmaradásom oka ez,hogy nem igazán tudok hozzá szólni,ezt nézzétek el nekem....
    A szivem telev örömmel,és itt szeretném megköszönni, Mindenkinek aki vette a fáradságott és ide katt,hogy megossza velünk az zene iránt érzett szeretetétt és örömét....

    De lányok ezt a palit nem lehet nem szeretni!
    Már maga a nézése is megnyugtató ,vagy felkavaró,de mindenestre NAGYON JÓ PASI!

    Ő az én kislányom!
    előzmény:
    annaler (1004)
    2005-10-06  22:15
  8. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 7. 20:511019.

    De én nem a Masangerre gondoltam most éppen.

    Magnot hallgatnia Pasarát-Goldmann György tér utvonalon szoktam,hol ezt-hol azt vegyesen

    előzmény:
    annaler (1017)
    2005-10-07  16:51
  9. 2005. október 7. 20:291018.
    Péceli szép jó estét kívánok! Bolyongtam egy kicsit a radio.hu-n és ezeket találtam elsőként most is a BARTÓK RÁDIÓ műsorában:

    10:05 Hangfelvételek felsőfokon
    Carolyn Sampson és Christoph Prégardien operafelvételeiből
    Részletek Rameau, Haydn, Mozart és Weber operáiból
    Szerkesztő: Varga F.István

    14:05 Opera-művészlemezek
    Szerkesztő: Varga F.István
    1.Verdi: Aida - Győzelmi kórus, bevonulási induló és balettzene a II. felvonásból (Római Opera Ének- és Zenekara, vez.: Zubin Mehta), 2.Wagner: Rienzi - Rienzi imája (Ben Heppner), 3.Gounod: Faust - Siebel dala a III. felvonásból (Jennifer Larmore), 4.Csajkovszkij: A Pikk Dáma - Jeleckij ariózója a II. felvonásból (Dmitrij Hvorosztovszkij), 5.Erkel: Dózsa György - Dózsa ítélkezése (Gulyás Dénes, Daróczy Tamás, Gáti István és a Magyar Honvédség Művészegyüttesének Férfikara), 6.Dvoýak: Ruszalka - Polonéz (Kassai Filharmónia Zenekara, vez.: Robert Stankovsky), 7.Massenet: Thais - Tükörária (Beverly Sills), 8.Gershwin: Porgy és Bess - Crown dala és a II. felvonás fináléja (Leona Mitchell, Barbara Hendricks, McHenry Boatwright, a Clevelandi Énekkar és Szimfonikus Zenekar, vez.: Lorin Maazel)

    17:05 Balettszvitek
    1.Adam: Giselle a) Pas de deux az I. felvonásból, b) Pas de deux és Finale a II. felvonásból (Párizsi Conservatoire Zenekara, vez.: Jean Martinon)(13p), 2.Delibes: Coppélia a) Előjáték, b) Jelenet és keringő, c) Csárdás, d) Jelenet és a babák tánca, e) Ünnepi tánc, f) Galopp - Finale (Londoni Filharmonikus Zenekar, vez.: Stanley Black) (22p) 3.de Falla: A háromszögletű kalap a) Bevezetés, b) A molnárné tánca, c) A szomszédok tánca, d) A molnár tánca, e) Finale (Philharmonia Zenekar, vez.: Carlo Maria Giulini)(19p)

    22:44 A nürnbergi mesterdalnokok
    Wagner: A nürnbergi mesterdalnokok - A III. felvonás zárójelenete
    km.: a Drezdai Állami Operaház és a Lipcsei Rádió Énekkara, a Drezdai Állami Zenekar, vez.: Herbert von Karajan
    Szereposztás:
    Hans Sachs - Theo Adam, Veit Pogner - Karl Ridderbusch,
    Beckmesser - Geraint Evans, Kothner - Kelemen Zoltán,
    Stolzingi Walter - René Kollo, David - Peter Schreier,
    Éva - Helen Donath, Magdaléna - Ruth Hesse

    a PAX-tv-n ismétlik:
    13:55 Vámos Miklós beszélget - Békés Pállal

    Ennyit jelöltem magamnak, jó szórakozást mindenkinek! Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. október 7. 16:511017.
    A hangszóró: nekem most magyarázta el a kisfiam, hogy ha van mikrofonom, akkor a messengeren van olyan a felső sorban, hogy "hang" és akkor nem kell írni, hanem ott lehet beszélgetni.
    Egy fülhallgató és egy mikrofon kell hozzá a messenger-program pedig adott.

    Kicsit megnyugodtam:o)) akkor csak itt vagyok csodabogár a ballagós-magnómmal! Mert ha egyedül megyek befelé, akkor vonaton, vagy a buszokon szoktam hallgatni egy szép hangú fickót.

    Te mindent hallgatsz utazás közben? Azért kérdezem, mert engem zavar pld. ha áriákat énekel ilyenkor P.D. Pontosabban nem ő zavar, hanem azokat csak úgy szeretem hallgatni, ha itthon és csend van körülöttem. Inkább úgy fogalmaznék, nem szeretem menetközben, zajban hallgatni.
    Útra azokat a kazettákat viszem, amiken a könnyedebb számai vannak; Granada, Be my love, most új szerzeményem, tőle a Love story, La Paloma stb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (1016)
    2005-10-07  16:32
  11. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 7. 16:321016.

    Sejtem.Igfen,már páérszor mondták,hogy bátor vagyok.De ne felejtsd el-én itt egyetemisták között élek,elég jol  elvagyok velük.

    Én magam is szoktam a wolkmannt hozzni,ha nem vagyok kiváncsi éppen a külvilág szövegeire.De van olyan fejhallgató is,amelyből nem halltszik ki semmi.

    Más:van szép uj nyomtatom,tud szineset is nyomtatni,és végre van hangszórom,bár még nem jöttem rá,hogy hogyan szólal meg.

    Vasárnap talán lesz időm megcsodálni uj szerzeményeimet

     

    előzmény:
    annaler (1015)
    2005-10-07  14:28
  12. 2005. október 7. 14:281015.
    Juli!
    Bátor vagy és mázlisa! Én azóta nem is próbálok ezért szólni, mióta a kiskölyök, -mert szerintem nem volt több 13-14-nél- anyukámat is felemlegetve még hangosabbra állította. Ráadásul az út hátralévő részében én éreztem magam kellemetlenül, mert egyértelmű és még számomra is elgondolkodtató jelzőkkel beszéltek "erről" és intettek felém:o((

    Szóval bár tökéletesen igazad van, máskor jól mérd fel kinek szólsz ezért, mert nem biztos hogy mindegyik srác ilyen udvarias.

    Bocsi, elbambultam! A Bajazzókat hallgatom, sosem találod ki énekli Caniót:o))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (1014)
    2005-10-07  13:32
  13. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 7. 13:321014.
    ezzel a monoton bürgéssel a világbol lehet kizavarni.Szemben velem ült egy fickó-fülhallgatojábol bömbölt a ricsaj.Mondom neki:ne haragudjon,honnan tudja hogy szeretem-e én is ezt?Csodálkozva nézett,aztán elmosolyodott,és halkabbra vette
    előzmény:
    annaler (1011)
    2005-10-07  12:15
  14. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 7. 13:291013.
    Az egyházzene csodálatos dolog.Ha tudom,vasárnap mindig meghallgatom a Jubilate Deot,hisze vass M. Katalinól rengeteget lehet tanulni
    előzmény:
    foka (1010)
    2005-10-07  11:30
  15. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 7. 13:261012.
    Látod,milyen kicsi a világ....
    előzmény:
    alchri (1007)
    2005-10-07  09:54
  16. 2005. október 7. 12:151011.
    Nagyon sok boldog szülinapot a "korosodó" fiatalembernek, nekünk pedig sok olyan fiatalt, akik szeretik és nemcsak hallják, hanem hallgatják!! is "A" zenét. Konkrétan zenére gondoltam, nem az ütemes tam-tam-ra, ill. arra a ricsajra, amit ma sokan hívnak zenének.

    Valamelyik nap mentem be Pestre busszal. 2 tizenéves kislány ült előttem, én álltam mellettük, így akarva-akaratlanul is muszáj volt hallgatnom ami a leányzó fülében lévő fülhallgatóból kihallatszott:o((

    Mélységesen aggódóm ezekért a gyerekekért:

    1./ mert ha az én fülemnek kiválóan hallható a forgalomban haladó buszon, ami neki a fülébe van dugva a fülhallgatóval, mennyi idő alatt lesz belőle halláskárosodott?

    2./ hogy közülűk hányan fognak eljutni arra a pontra a ma divatos - pop? vagy nem is tudom minek hívják most - zeneszerű izé hallgatása mellett, hogy tényleg zenének minősülő dolgot is meghallgassanak?

    3./ az aztán már tényleg csak kukacoskodás, hogy mered a maradék hajam az égnek, amikor a szövegeket hallgatom:o)) hááát bizony igen-igen nehéz, mélyszántó, és tartalmas 3-4 mondatból álló kántálást hallok, amit való igaz nem lehet nehéz megjegyezni.

    Egy szó mint száz sajnálom őket, mert mi is hallgattuk anno az Illést, a Metrót (én még verekedtem is értük:o)), Omegát, de most pontosan ezek a fiatalok igazolják, hogy nem voltak olyan rossz számok azok, hiszen a tam-tamolás mellett még sok mai "énekes" ezeket a régi számokat énekli más ritmusban. Lelke rajta néha!
    Helyenként Máté Péter, Ihász Gábor nyugalmáért aggódóm, szegények ha hallanák helyenként mit csinálnak a valóban időt álló, szép szerzeményeikből.

    Na ez volt egy vénasszony kötekedése-értetlenkedése a mai divat miatt! na de meddig tart a divat? remélem legalább egy dallamosabb új követi a mait!
    előzmény:
    foka (1010)
    2005-10-07  11:30
  17. 2005. október 7. 11:301010.
    Dénesnek ma van a 22. szülinapja. A zenével való jó kapcsolata nem annyira nekem köszönhető, és nem is annak, hogy apja/anyja/nagyanyja szeret énekelni, és zenét is hallgat néha-néha, hanem annak, hogy immár 4. éve barátkozik a kántorunkkal. Tőle aztán rengeteg, nemcsak egyházzenei, de főleg olyan CD-t kap, másol, hallgat. És váratlanul dúdol, fütyül egy dallamot, és mindig tudja, hogy mi az. Egyébként ő 2 teljes hétig zeneiskolába is járt, de miután nem engedték hegedülni, illetve azon tanulni, elment tőle a kedve. A barátja nagy szintetizátorán már pötyögött le egy-két dalt, az otthoni kicsit csak az apja használja. Viszont rengeteg elektromos zeneszerkentyűt ismer, szerel, felvételeket készít, hangzó és és egyéb dvd-ket, cd-ket játszik le. Én a látványtól is elszédülök, hogy miket csinálnak ők ezekkel a gépekkel. Dehát ez a jövő zenéje. Még szerencse, hogy viszont amit játszanak velük, az klasszikus!
    előzmény:
    annaler (1009)
    2005-10-07  11:20
  18. 2005. október 7. 11:201009.
    Tudod az elfogult anyát elfolytva, -már ha lehet ilyet- nekem az volt és mind a mai napig az a meglepő, hogy anno Kristóf egy-egy ilyen gyerekelőadás alatt megjárta a székek alját. Fogolódott mint a tojós-galamb. Megszámolta a csilláron a csüngőket, és mégis amikor a Lánchídon át baktattunk a Nagyihoz ebédelni, felismerhetően dúdolta vissza azokat a dallamokat, amiket ott fent a szinpadon játszottak.
    Egyébként ezt mind a mai napig őrzi, hogy soha nem tanult zenélni, de gitáron és szintetizátoron mindig visszatudta és tudja játszani a dallamot.
    Na nem művészi fokon, de egyértelműen azt amit hallott.

    Ez nekem most nagyon jól jön, mert tiszteletben tartja a komolyzene iránti érdeklődésemet és ő is gyűjti nekem ha hall valami olyant, amiről úgy ítéli meg hogy nekem tetszene. És 10-ből 9x bele is talál. Dehát az ÉN FIAM!!
    előzmény:
    foka (1008)
    2005-10-07  10:29
  19. 2005. október 7. 10:291008.
    Ne légy kicsinyhitű, Ancsa! Lesz itt még 10. ezredik hsz is!
    Egyébként hasonló mint Kristófoddal sok gyerekkel megesett a családban, br ott más a poén. Én voltam az 1.,  utánam jópár évvel meg a legnagyobbik keresztlányom (ma már 3 gyerekes anya), és a fiam is mondta már azt az ominózus mondatot iskolában, vetélkedőn, bárhol: Minek jelentkezzek, mikor úgyis tudom?!
    előzmény:
    annaler (1004)
    2005-10-06  22:15
  20. 2005. október 7. 09:541007.

    Jajj, persze. Minden a számon volt, csak ez nem, de tudtam, hogy fura név.

    Heidelbergben élnek, szeretnénk már öket régóta meghívni hozzánk, remélem egyszer eljutnak.

    Sabine régebben sokat volt nálunk. Nagyon aranyos lány, jól megtanult magyarul. Ö sokat kisegített férjemék kórusában.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (1006)
    2005-10-07  09:02
  21. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 7. 09:021006.
    Köszi ő Klucsik Géza,nagyon-nagyon régi tagja az Opőeraház csapatának
    előzmény:
    alchri (1002)
    2005-10-06  21:15
  22. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 7. 09:001005.
    Bizony.Én is egy ilyen gyerek voltam-s első rádiomat Lukin ur kezéből kaptam az Operaház szinpadán.Amit ő tett a zene megismertetéséért.arany betükkel áll majd a zenepedagogia könyvében
    előzmény:
    annaler (1003)
    2005-10-06  21:35
  23. 2005. október 6. 22:151004.
    Sziasztok Mindannyian, régiek és újak, úgy összesen a Domingo rajongók!!

    Elhagytuk az ezredik hozzászólást és ez már egy olyan eredmény, amiről júliusban még álmodni sem mertem.

    Szeretném megköszönni MINDENKINEK! és különösen Hóanyó-Maresznak, aki kitalálta nekem ezt a topikot és megalapította, hogy idejöttetek, itt maradtatok és itt vagytok most is.

    Úgy érzem, hogy azontúl hogy hol kisebb, hol nagyobb intenzítással de mindig tudunk egymással miről beszélni, annál is fontosabb, hogy olyan barátokra is találtunk, akikkel van közös érdeklődési területünk, van közös témánk, tudunk egymásnak segíteni, újat mondani, kiegészíteni stb.
    És ez számomra sokkal többet jelent, mint egyszerű esti csacsogás.

    Én már elmondhatom magamról, hogy tőletek, általatok olyasmit kaptam az nlc.-től, amit soha senkivel el nem cserélnék.

    Nem akarok picsogni, csak simán szeretném megköszönni, hogy vagytok, itt vagytok estéről-estére és bírjátok cérnával a nyüzsgésemet.

    Köszönöm az itt szerzett barátságokat, és szeretném minimum ugyanezt a szöveget újrafogalmazni a 2000. után is!!
    Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. október 6. 21:351003.
    A két Csontos-gyerek Lukin tanár úrat hallgatta -minden hónapban egy vasárnap délelőtt- a zenéről a mai Duna-palotában. Egy egész nézőtérre való gyereket tudott lekötni és még nekünk felnőtteknek is jól jöttek a magyarázatai. világos, egyszerű és érthető szavakkal beszélt, magyarázott, énekelt.

    Azért egyetlen, de mély lyukat hagyott a fiam lelkén:o)) minden ilyen délelőtti gyerekműsor végén kiválasztott egy gyereket, aki jól válaszolt a feltett kérdésre és az felmehetett a szinpadra a könyvért, lemezért, amit éppen azon a vasárnapon ajándékba adott.
    Nahát Kristófkám akkor cca.7-8 éves volt, amolyan örökmozgó gyerek. Az egész előadás alatt forgott, nézelődött, de a végén mindig motyogta a választ, de nem volt hajlandó jelentkezni. Amikor századszor kérdeztem már kicsit zaklatottabban, hogy miért? az volt a válasz, hogy neki nem kell a könyv, ő a hegedűt, meg a dobot szeretné kipróbálni, majd akkor válaszol ha azt lehet csinálni.

    Úgyhogy Lukin tanár úrra még az én gyerekeim is emlékeznek! Ő tényleg maradandót alkotott, hagyott magaután.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (996)
    2005-10-06  15:21
  25. 2005. október 6. 21:151002.
    Még képek:-------->
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (1000)
    2005-10-06  20:39

Címlap

top