Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. 2005. október 6. 21:011001.

    Szép estét Mindenkinek

    Julicsi, itt küldöm a képeket:--------->

    Folyt. köv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (1000)
    2005-10-06  20:39
  2. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 6. 20:391000.

    Holnap:

    9.24.Népszerü operarészletek

    Rossini-Tell Vilmos

    Bellini-Alvajáró

    Auber-Fra divadolo

    Adam -a longjumeauipostakocsis

    13.31.olivia Dominguez operafelvételeiből

    Donizetti-A kegyencnő

    Rossini-Olasznő Algirban

    Verdi-Trubadur

    Bizet-carmen

    Cilea-Adrianna Lecouvreur

    16.05.Muzsikáló délután

    21.27.Puccini operáiból

    Lidércek,Manon Lescaut,Pillangó,Edgar,Bohémélet

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 6. 17:40999.
    Szia kollega!Örülök,hogy itt látlak!Lukin László lánya Lukin Márta pedig az Operaház csapatát erősiti-kiegészitésül-
    előzmény:
    foka (997)
    2005-10-06  15:57
  4. 2005. október 6. 17:34998.
    Lukin Laci bácsi fogalom- azt hiszem- a korosztályunknak / és környékének/.
    előzmény:
    foka (997)
    2005-10-06  15:57
  5. 2005. október 6. 15:57997.
    Nemcsak azért, hogy én legyek az 1000. hsz tulajdonosa, de nekem is sok szép emlékem van Lukin tanár úr zenei foglalkozásairól. Volt szerencsém élőben is hozzá többször a Főv. Műv. Házban. Csodálatos lélekkel "billentyűzött" a hallgatóság figyelmén, akármilyen korosztályról is volt szó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (996)
    2005-10-06  15:21
  6. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 6. 15:21996.

     Lukin László emléknapok keretében dombormüvet avatnak Érden okt.7-én.lukin tanár urat az én nemzedékem nagyon jol ismerte,zenei ismertetésben élen járt,gondoljunk csak a hajdani zenélő órák c.ismertető müsorra

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 6. 13:26995.
    Szia,igen ez a Traviata film van meg nekem is videon.Amugy a traviata nem az esetem,csak részleteiben.Nagyon szép volt pl hétfőn az Operacsillagokban Bazsinka Zsuzsi és Káldi Kiss Andris kettőse /Violetta-Germont/ez a kedvenc részem egyébként is.Hallottam már ezt a Dvorky-Cotrubas felvételt is.nekem talán Pavarottival énekel Cotrubas,és van egy Renata Scottó-Alfrédó Krauss felvételem is-no meg anit mi adtunk elő:pitti Katalin-Kelen Péter/
    előzmény:
    annaler (994)
    2005-10-05  21:14
  8. 2005. október 5. 21:14994.
    Szia Juli!

    A Traviatára kiváncsi vagyok nagyon, mostmár a CD-k mellett -hála Jutkának- itt van videón is. Most szeretném meghallgatni más előadásában is.
    Bár nem hiszem, hogy befolyásolná a Domingo-film és hangfelvételek iránti ragaszkodásomat, de kiváncsi vagyok mégis.
    Az 1. kép annak a filmnek a plakátja, ami itt van nekem is, Teresa Stratassal, a második kép pedig 1961-ben készült egy akkori Traviata előadáson.

    Mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát: Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (993)
    2005-10-05  21:00
  9. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 5. 21:00993.

    Holnap.

    8.30.Tom Krause operafelvételeiből

    Mozart-Cosi fan tutte

    Donizetti-Don Pasquale

    Lorting-Vadorzó

    r.Strauss-Elektra

     

    12.06Feszt ivál zk játszik

    Beethowen 8.szinf,B dur zongoraverseny,

    16.05-Muzsikáló délután

    19.05Verdi-Traviata

    Violetta-Lucia Alberti

    Alfréd-Peter Dvorsky

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. október 5. 13:05992.
    Szia!
    egál!! nekem pedig a borítékom villog, aztán rákatt! "foka üzent a P.D..... fórumban....." katt és aztán NINCS ÚJ ÜZENETEM!!:O))

    Te legalább létezel, csak Mátyás-módjára írsz is meg nem is!! hát nem szeretném dícsérni, mert nem találnék megfelelő szavakat, de amit ma művel az nlc., az már a vicc-kategóriát is messze-messze meghaladja.

    Az hogy nem lehet le nyílt "válasz erre" vagy "új hozzászólás"-t írni, az se kutya, dehogy eltüntek a kedvenc topikjaim, eltűntek a "barátaim" c. listáim, az már azért sok.

    Az egyetlen ami vigasztal ebben, hogy nem az én gépemmel van még ebben is baj!
    Örülök, hogy hallottam Rólad ha ilyen formában is: Ancsa
    előzmény:
    foka (991)
    2005-10-05  12:57
  11. 2005. október 5. 12:57991.
    Most másodszor kapom a választ, hogy annaler nevű felhasználó nincs.
    előzmény:
    annaler (989)
    2005-10-05  12:04
  12. 2005. október 5. 12:06990.
    TERMÉSZETESEN A KÉRÉS AZ EMAILCÍMEKRE IS VONATKOZIK!!

    Kicsit későn érő típus vagyok és most q...a ideges, hogy mindenem elszállt!
    előzmény:
    annaler (989)
    2005-10-05  12:04
  13. 2005. október 5. 12:04989.
    Nem enged írni ez a DÖG!! megint elszállt a levél, hogy sajna nem tudom hogy csinálta az előző hsz-ban,hogy nekem nem tud odatenni képet, most meg kiírta, hogy kapcsolódó képek, aztán nincs alatta semmi.

    TUDJATOK RÓLA!!

    JELEN PILLANATBAN NINCSEN HASZNÁLHATÓ EMAILCÍMEM SE, ÉS A MESSENGER SEM FOGADJA EL AZ EDDIGI NEVEMET JELSZAVAMAT!!

    AZT SZERETNÉM KÉRNI, HOGY AKIKKEL A MESSENGEREN BESZÉLGETNI SZOKTAM, ILLETVE VAN MSN-PROGRAMJA ÉS A JÖVŐBEN IS BESZÉLNE VELEM, PRIVIBEN ÍRJA MEG A MSN-CÍMÉT, MERT EGYSZERŰEN NEM FÉREK HOZZÁ AZ ELŐZŐ LISTÁMHOZ.

    AZ ÚJ EMAIL- ÉS MESSENGER CÍMEMET ITT PRIVIBEN MINDENKINEK ELKÜLDÖM, HA MÁR TELJESEN BIZTOS LESZ, HOGY NEM TUDJUK VISSZAHOZNI.

    Köszönöm előre is: Ancsa
    előzmény:
    annaler (988)
    2005-10-05  11:55
  14. 2005. október 5. 11:55988.
    Szia Spykee!

    Írtam neked egy szép hosszú levelet, nézz körül a világban mert egyetlen villanás után elszállt, hiába keresem itt nincsen.

    Most megpróbálom újra összeszedni a gondolataimat, de úgylátszik vissza kell térnem a régi szokáshoz, hogy mielőtt rákattintanék az "elküld" kockára az egérrel a másolás-gombot kell használnom, mert akkor igaz, hogy újra kell kezdeni, de legalább megvan a szöveg.

    Szóval!
    A DVD-kel kapcsolatban csak a két legfontosabb infót nem írtad ide; mi a címük és mennyibe kerülnek!

    Az új cím: www.imdb.com.
    A keresőbe beírt P.D.-katt után adja a listát, kronológiai sorrendbe szedve, hogy melyik évben, melyik operafilmet készítették Domingo főszereplésével. Lehet mindenféle csúrgós-csöpögős ácsingózásba bocsátkozni, hacsak nem nyered meg az e heti ötöst:o))

    Van 2 db kép is róla, két nagyon klassz felvétel, csak nem tudom miért nem lehet ide betölteni. Az előbbis akkor tűnt el egy pillanat alatt "Tatjána-levele", amikor a képet akartam csatolni.
    Mégegyszer megpróbálom, de előtte lementem a szöveget.

    Írj ha volt időd megnézni újra a DVD-címeket-árakat: Ancsa

    Ui.: nem engedi pedig tényleg piszok jól néz ki a pasi! az első kép 1996-ban készült és mivel van a fickónak színkultúrája, természetesen a kékszín dominál a szerkóján, a másik fotón pedig a családjával, ill. az egyik fiával, feltehetőleg annak a feleségével és Márta asszonnyal látható, ez 2002-ben készült a képaláírás szerint.
    előzmény:
    spykee (986)
    2005-10-05  06:25
  15. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 5. 11:18987.
    No persze,.csak bizony erős állóképesség kell hozzá,türelem,hit...
    előzmény:
    alchri (984)
    2005-10-04  21:15
  16. 2005. október 5. 06:25986.

    Jó reggelt Mindenkinek.

    Pár napig nem voltam a fórum közelében,egyébb elfoglaltságok miatt.
    De örmmel olvastam Ancsa legutolsó hozzászólását,hogy kapott egy új Domingos honlapcímet.
    Ird le légyszí ....

    Ebként tegnapelött betévedtem a West-end Média Markt-ba,és a dvd részlegnél meglepődve tapasztaltam hogy lehet kapni P.D.-s operákat dvd-n.Legalább 5-6 félét fedeztem fel,többek között pl. a Rigolettot.

    Szép napot Nektek

     

     

    előzmény:
    annaler (985)
    2005-10-04  21:37
  17. 2005. október 4. 21:37985.
    Elköszönök! Mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát kívánok, mert nem nyűglődök tovább. Olyan lassú, hogy szörnyű és nem enged oda írni, ahova én szeretném!

    Aludjatok jól, holnapra talán meggyógyul az nlc.
    Ancsa

    Ui.: a sz.gépes-fiútól kaptam egy újabb honlap-címet, ahonnan Domingoról lehet olvasni, találni képeket, életrajzot, és főleg!! az összes operafilmet amiben Domingo énekel, kronológiai sorrendben leírva. Rendelni is lehet szerintem, csak valszeg borsos áron. Már nekünk!!
    előzmény:
    alchri (984)
    2005-10-04  21:15
  18. 2005. október 4. 21:15984.

    Na, megpróbálom újra.

    Tehát....

    Remélem egyszer vagy többször, én is hallhatlak Benneteket, Téged!  

    A gyakorlást, tanulást én is átélem nap mint nap a férjemmel , jó dolog lehet ez valahol!

    Így marad friss az agy ! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (982)
    2005-10-04  20:54
  19. 2005. október 4. 21:06983.

    Nem tudok hozzászólni . Ha most ez megjelenik, akkor még próbálozom.

    Írtó vacak ma az nlc!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (982)
    2005-10-04  20:54
  20. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 4. 20:54982.

    Nagyszerü,csak igy tovább.Azéneklés-minden gondom-bajom elfeledteti.Igaz sokast kell tanulni,és nap nem mulhat el gyakorlás nélkül,de...

    Tegnap hallgattam az Operacsiilagokat.Sok-sok kedves szólistatársat hallottam,s sokszor élveztem őket.családom pedig hallgatja,mert ol,a Violetta-Germont kettőst végigénekeltem,meg még sok minden mást is,mert nem tudom megállni.

    De az igazi pl a Posa-Carlos barátnőmmel,aki szoprán igy ő Carlos.Ezzel komoly sikerünk szokott lenni

    előzmény:
    alchri (979)
    2005-10-04  19:12
  21. 2005. október 4. 20:24981.
    a BARTÓK RÁDIÓ műsorával kezdeném szokás szerint:

    11:00 James King operafelvételeiből
    1. Weber: A bűvös vadász - Max áriája az I. felvonásból, 2. Beethoven: Fidelio - Florestan áriája a II. felvonásból (km.: a Bécsi Állami Operaház Zenekara, vez.: Dietfried Bernet), 3. Wagner: A nürnbergi mesterdalnokok - Walter versenydala, 4. Saint Saëns: Sámson és Delila - Jelenet és a III. felvonás fináléja (km.: Christa Ludwig, Bernd Weikl, a Bajor Rádió Énekkara és a Müncheni Rádió Szimfonikus Zenekara, vez.: Giuseppe Patan&eacute

    14:55 A puritánok
    A kalóz
    Részletek Bellini operájából
    km.: Montserrat Caballé, Flora Rafanelli, Bernabé Marti, Giuseppe Baratti, Ruggero Raimondi, az Olasz Rádió és Televízió Római Ének- és Zenekara, vez.: Gianandrea Gavazzeni

    16:05 Muzsikáló délután
    Válogatás Telemann, Soler, Elgar, Franck, Kodály
    és más szerzők műveiből

    21:35 Bogányi Gergely Chopin mazurkáiból zongorázik
    Bogányi Gergely Chopin mazurkáiból zongorázik
    &Magyar Kornél

    22:05 Ileana Cotrubas operafelvételeiből
    1. Mozart: Figaro házassága - Rózsaária, 2. Donizetti: Szerelmi bájital - Adina és Dulcamara kettőse a II. felvonásból (km.: Geraint Evans), 3. Verdi: A végzet hatalma - Leonóra áriája a IV. felvonásból, 4. Massenet: Manon - Zárókettős (km.: Alfredo Kraus és a Toulouse-i Capitol Színház Zenekara, vez.: Michel Plasson)

    Még megnézem a tv-műsorokat is, de félek, hogy már ezt sem fogom tudni elküldeni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. október 4. 20:11980.
    Nem tudom említettem-e már, hogy mennyire tele van ..... az akácosút ezzel a nyüglődéssel, amit az nlc. csinál amióta kitalálták ezt az új módit!

    Erikának szerettem volna választ írni az igazán szép-családias tegnap estéjükre, de nem engedi a gép, valami angol-hablatyot ír, ahányszor próbálnék a "válasz erre" kockára kattintva írni.

    Kapcsoljátok be a tv-t a magyar 1-en egy fiatal, számomra ismeretlen énekesnő jelmezben a Vilja-dalt énekli. Valami közvetítés lehet, mert körülötte is jelmezesek állnak.

    Megyek műsort egerészni, remélem feltudom majd írni, meggyógyul végre a rendszer.

    Most mondja Tomi, hogy "Kívánság-műsor" van az M1-en, abban volt a részlet, és most megint operett-részlet következik. Én inkább megyek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. október 4. 19:12979.

    Szólok anyunak, a templommal szemben lakik .

    Most van egy kis idöm, elmesélem a tegnapi elöéneklést.

    Férjem már tiszta idegbeteg volt az izgalomtól, egész nap csak erröl beszélt, fiunkat énekeltette, aki különben egész "cool" volt,hogy a fiatalok szavaival éljek .

    Mivel azuramnak "Istenek alkonya" volt este az operában, ott volt ö is fél 8-kor a közelben. Kint hallgatta a folyosón az elöéneklést. Remegett az izgalomtól..... Attól félt, hogy a gyerek megint túl lezserül veszi a dolgokat, mint ahogy azt itthon is sokszor megtette.

    Aztán egyszercsak azt hallotta az ajtón át , hogy gyönyörüen kinyílt Chri hangja, úgy odatette a dalokat mint Caruso . Ma mondta a férjem , hogy abban a pillanatban a  plafonra ugrott örömében. Öt jobban kikészítette ez az egész, mint Chrit. Egész éjjel nem aludt. Ebböl is látszik, hogy mennyire a szívére veszi a dolgot.

    Útána meg felhívta fél Magyarországot és a háromnegyed Németországi ismerösöket .

    A karvezetö meg mondta, hogy gyakoroljon csak szépen tovább a gyerek, tanítsa az apja szorgalmasan, mert még sok darabban benne lehet.

    A Bonni opera karvezetönöje meg most mondta a férjemnek a telefonba, hogy, hogy ha a gyerek továbbra is énekel és ennél marad, az iskolája elvégzése után meghallgatja és szívesen felveszi egy próbaévre.

    Hát azt hiszem, a férjem ma éjjel sem fog aludni   .

    Csak még mindig azt kell írjam, hogy Chri még nem érzi ezt a hivatásának. Abban reménykedünk, hogy idöközben csak rájön, hogy ez egy jó lehetöség lenne a megélhetéshez.

    Aztán tegnap este a nagy "fellépés" után, nagyon megakarta nézni másodszorra, a Zongorista cimü filmet. Így levetettük magunkat a kanapéra és filmet néztünk. Tényleg szép és megrázó film.

    Utána még órákig zongorázott a gyerek a szobájában.

    Szép estét Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (978)
    2005-10-04  18:43
  24. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. október 4. 18:43978.
    nem irja,egységesek a jegyárak:1500 ft.Lehet venni a gimnáziumban,vagy a kórház portáján közel vannak egymáshoz.Illetve a Városmajori templomban is.Ahogy látom fiatal operaéneksek lesznek,de ők is nagyon jók.Medgyessy-*Scwarz Lucia,Szcétek Laci már ismert nevek.
    előzmény:
    alchri (977)
    2005-10-04  18:36
  25. 2005. október 4. 18:36977.

    Szívesen elmennék én is, ahogy Ancsa is, én is sokszor "vendégeskedtem" ott, jó párszor érfestésre, egyszer meg egy nagy operációra....1972-ben, Bodor Elek doktor operált.

    Ö már most szíveket ültet át, ugye?

    Majd anyunak szólok, hogy menjen el ha ráér. Kell rá jegyet foglalni vagy rendelni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (975)
    2005-10-04  15:51

Címlap

top