Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. 2005. július 15. 13:1776.
    Nekünk a Cable-net. A város más részein pedig a Fibernet. Azoknak elég sok problémájuk van a szolgáltatóval, nekünk kevesebb. Csak éppen olyan csomagot találnak ki, amelyre a mi családunk spéci nem nagyon vevő, pl. 3-4 sportcsatorna is van. A fiam is, a férjem is aktívan sportol, de nem néz semmit, még olimpiát sem.
    előzmény:
    annaler (75)
     
  2. 2005. július 15. 11:2975.
    Hali foka!

    Hogyan tudnék segíteni? nálunk a Monortel a kábeltv-szolgáltató, ezekszerint nálatok más. Kár!
    Szívesen segítenék, ha van ötleted a hogyanra, írd meg hátha meg tudjuk oldani.
    Ancsa
    előzmény:
    foka (72)
     
  3. 2005. július 15. 11:2774.
    Szia Margica!

    Én is néztem, de én végig kutya-koncert aláfestéssel:o))) Valóban szép a hangja, de azt hiszem nálam Ő is az a kategória lesz, akit inkább hallgatok majd mint nézek.
    Igen, ma délután Varázsfuvola, de sajna minimális az esély, hogy enyém a kábeltv, Kristóf is itthon van és ráadásul Tőle kaptam meg DVD-n. Különlegessége, hogy Miklósa Erika énekli ezen az Éjkirálynőjét.
    Ugyhogy lehet, hogy csak az ácsingózás marad, de majd amikor nem kell udvariaskodni, akkor megnézem ezt a DVD-n lévőt.
    Viszont este, 21, 50-től Templomi koncert lesz ugyanitt, mivel abszolúte csak hallgató vagyok, fogalmam nincs kellene-e jelenteni valamit a további címnek:
    "Victoire de la Musique" Cannes 2002.
    Nem a Cannes 2002-re vonatkozik természetesen a nem tudom mit jelent:o)))

    Ha valaki erre jár aki tudja mit jelent, megköszönöm ha felírja. Csak következtetek hiányos ismereteim és a rámragadt logika alapján, hogy ez valami győzelmi zene? győzelmes zene? a zene győzelme?

    Nem találgatok hátha akad valaki, aki pontosabban le tudja fordítani.
    Én ezt szeretném meghallgatni, vagy legalábbis belenézni, hogy mi lehet, mert a templomi koncertek számomra mindig különleges hangulatúak.
    Szerintetek nem?
    Ancsa
    előzmény:
    eremita (73)
     
  4. 2005. július 15. 10:5373.
    Szia Ancsa!

    Nekem tetszett az új tenor sztár az este, igaz időnként átment háttérzenébe, mert közben hazaérkezett a családom, és megkezdődött a beszámoló a történtekről. DE az utólsó számot azt mejdnem teljes hangerővel hallgattam, a Sorrentói emlék, régi "alvó"emlékekeket hozott a felszínre. A tegnapi nap is nagyon kellemesen fejeződött be a számomra. :-)))
    Ma délután ott leszel Mozart:A varázsfuvola közvetítésén??
    előzmény:
    annaler (71)
     
  5. 2005. július 15. 09:0372.
    Szia Ancsa!
    A mi társaságunk nem adja a Mezzo műsorát.
    előzmény:
    annaler (71)
     
  6. 2005. július 14. 19:4171.
    Olvastad a mai esti mezzo-műsort?
    előzmény:
    foka (69)
     
  7. 2005. július 14. 19:4070.
    Igen, ez is az egyik kompromisszum, a fiúk nagyon szeretik és ezt még én is szívesen nézem!
    előzmény:
    eremita (68)
     
  8. 2005. július 14. 19:3369.
    Sziasztok!
    Tudom, hogy ez nem amit nézzünk a tévében fórum, mégis leírom, mi eleve 2 szobába, mindkét készülékhez beköttettük a kábelt. Tehát baj csak akkor van, ha parabolás adót akar vki nézni, mert az csak a nappaliban van, akkor mindannyian, akik mást néznénk, anyám picike szobájába szorulunk. Mondjuk én nagyon ritkán nézek tévét, a férjem meg alig van itthon, de 2 tévén sem könnyű 3 embernek osztozni.
    előzmény:
    annaler (66)
     
  9. 2005. július 14. 19:2168.
    Húú!!!Időnként jól összetalálkozik az ízlésünk. A Csengetett Mylordot én sem tudom megunni, mindíg megnézem, ha valamelyik csatornán rátalálok. Most éppen a Cool tv sugározza, a következő rész vasárnap 13, 20-kor lesz. Tudtad????
    előzmény:
    annaler (66)
     
  10. 2005. július 14. 19:1167.
    természetesen "áldozatul" esem. . . . .
    előzmény:
    annaler (66)
     
  11. 2005. július 14. 19:0966.
    Irigyellek, én mindig kemény kompromisszumok árán tudom elérni, mert csak a nappaliban van a kábeltv-nek madzagja.
    Ilyenkor áldazul esem egy-egy Mr. Bin, Csillagok háborúja, és most nem jut eszembe a neve, aki abban a filmben játszik, amiben valami maszk okoz galibákat, meg állati nyomozót alakít.
    Én nem szeretek rendelésre nevetni, sőt -most eltakartam a szemem!- az angol humor nálam a Csengetett Mylord-dal ki is merült.
    Én ma este megint bevállalom a földszint alvás és a két fiúkutyát, cserébe nézem a mezzot. Apuka meg felmegy Sárikával (a pulilány) az emeletre és azt nézi, amit a fenti tv-n fogni lehet.
    De hál'Istennek annyit volt ma kint a délutáni viharig, hogy akármit választ, ugyis el fog aludni, tehát könnyű volt egyezséget kötni:o)))

    Akkor nézzük együtt, jó szórakozást nekünk:o))
    Ancsa
    előzmény:
    eremita (60)
     
  12. 2005. július 14. 18:3465.
    Ez a jó ebben az internetben, hogy itt az emberre nap, mint nap ragad "valami"o))). . . . . (valami új).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_682719 (64)
     
  13. Torolt_felhasznalo_682719
    Torolt_felhasznalo_682719
    2005. július 14. 18:1864.
    Látod én is ezért használom. Mindig eltűnik az aktuális heti műsorújság. Ráadásul én kíváncsi is vagyok, és a kedvenc sorozataim történéseibe is bele szoktam nézni.
    előzmény:
    eremita (63)
     
  14. 2005. július 14. 18:1063.
    Ez SZUPER!!!!
    Még pillanat kép is látható az éppen aktuális műsorról:-)))
    Megtudtam, hogy most pontosan Nicolas Angelich játszik zongorán.
    Nem is kell ide tv-r újság.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_682719 (62)
     
  15. Torolt_felhasznalo_682719
    Torolt_felhasznalo_682719
    2005. július 14. 18:0362.
    Szívesen! :o))))
    előzmény:
    eremita (61)
     
  16. 2005. július 14. 18:0161.
    Szia!
    Ez is egy nagyon jó ötlet, már teszem is a kedvencek közzé a linket.
    Köszönöm:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_682719 (59)
     
  17. 2005. július 14. 17:5960.
    Köszi az infókat:-)))
    20, 45-kor ott van a helyem a tv előtt, és veled "együtt" hallgatom(nézem) az új sztárt a tenorok között.
    Elolvastam Freeya hozzászólását, ennyivel is tájékozottabb lettem.
    Nálunk az a jó, mind a 3 szobában külön tv készűlék van, így aztán én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nem kell osztoznom senkivel a távkapcsolón, mindíg azt nézek(hallgatok) amihez éppen kedvem van:-)
    előzmény:
    annaler (58)
     
  18. Torolt_felhasznalo_682719
    Torolt_felhasznalo_682719
    2005. július 14. 17:5659.
    Itt a neten is meg lehet nézni a műsort, a port. hu oldalt szoktam használni, azon minden rajta van két hétre előre.

    De Ancsa a mazsoláid azért jók, mert így előre lehet készülni. Én kitűzöm a gépre, mert régebben karikáztam az újságban, de az aktuális heti általában mindig eltűnt mire kellett. :o))))
    előzmény:
    annaler (58)
     
  19. 2005. július 14. 13:0858.
    Halihó! Kergetjük egymást:o))))
    A tegnap esti műsor (most látom az olvasószemüveggel az ablaknál:o)))
    21, 20-tól volt: J. Katlewicz és a Simfonietta Cracovia hangversenye lengyel szerzők műveiből.

    De ma estére is van figyelnivalóóóóó!
    Ma 20, 45-21, 50 - Mezzo-tv: "Új sztár a tenorok között: Salvatore Licitra" címmel. (Vasárnap 16, 50-kor ugyancsak itt: "Sztárvendég: Salvatore Licitra)

    Valahol itt előttünk Freeya leírta, amit talált erről az új tenorról, ha egy picit visszaolvasol, biztosan megtalálod és érdemes már ezekismeretében hallgatni ma este.
    Mi egyébként a Színes RTV-t szoktuk venni, de abban csak a címek vannak, igaz hogy a Mezzo egész napra vonatkozó műsorát kiírják.
    Ez most a TVR--hét, ebben csak délutántól írják le, viszont itt kiírják pld. az Otellonál is) a szereplőket, ill. a főszereplők neveit mindig.
    Hát mindenkinek szája íze szerint lehet választani a két újság között.
    Ha addig nem, este háromnegyed 9-kor talizunk a tv előtt, mert a beharangozókból hallottam, hogy szépeket és szépen énekel a pasas. Már az én fülemnek:o))))
    Ancsa
    előzmény:
    eremita (57)
     
  20. 2005. július 14. 11:3857.
    Szia!
    Éppen most jártam ott, és kértem, hogy írdd meg, sőt még azt is melyik tv műsort vegyem meg, hogy én is tudjam követni, vagy Te beirod majd a későbbiekben ide??
    Abban a tv-r ujságban nincs meg a Mezzo műsora, amelyiket én szoktam venni:-((
    előzmény:
    annaler (56)
     
  21. 2005. július 14. 10:2956.
    Szia Margica!
    Írtam Neked odaát, hogy nappali világosságnál megnézzem-e, hogy mit hallgattunk tegnap este?
    Te megtudod nézni a Mezzo-műsorát, mert igyekszem "háziasszonyi" minőségben minden olyasmire odafigyelni, ami az ésszerűség határain belül az érdeklődőket új infokhoz segíti.
    Gyere máskor is: Ancsa
    előzmény:
    eremita (55)
     
  22. 2005. július 14. 10:1655.
    Halihó Ancsa!

    Itt vagyok:-)
    Tegnap megigértem, hogy benézek erre a topikra is, és én egy olyan lány vagyok, ha egyszer megigérek valamit, akkor azt teljesítem is, vagy pedig meg sem igérek semmit.
    Az este még idejében szóltál, csodálatos élményben volt részem.
    Kimazsoláztam a műsorok kezdési idejét, nagyon örülök neki, hogy beírtad.
    előzmény:
    annaler (50)
     
  23. 2005. július 13. 19:1454.
    Valóban. . . . . . . . . ismerem Érdi Tamást. Tehetség. A sorsát is követtem és mindig örülök, ha egy sérült embert elfogad a társadalom. Azt hiszem, tudod miért.
    Jártál a vakok szinházában?Előadnak egy műsort"Vakrepülés". Ott teljesen átélheted a helyzetüket. megdöbbentő volt és közel hozza őket az egészségesekhez.
    Szóval zene, zene, zene. . . . . . . . . . . . . . Nekem van egy cd sorozatom:Egy este az operában. Ezeken a dallamos , ismert opera részletek vannak. Nem igazán szeretem az operát, de ezek kivételek.
    előzmény:
    annaler (50)
     
  24. Torolt_felhasznalo_682719
    Torolt_felhasznalo_682719
    2005. július 13. 18:3953.
    Nem duplán akartam! :o)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_682719
    Torolt_felhasznalo_682719
    2005. július 13. 18:3852.
    Szia Ancsa!

    De jó hogy beírtad a Mezzo mazsolákat!
    A Varázsfuvolát biztosan megnézem. Imádom!!!!

    Ezt találtam a neten, sajnos képet nem engedte bemásolni:
    Marcelo Alvarez & Salvatore Licitra
    2003-07-31 10:00:00 (Hírek)

    Napjaink két legkivételesebb tehetségű tenorja, akik méltó utódjai a Pavarotti, Domingo, Carreras által fémjelzett érának, Marcelo Alvarez és Salvatore Licitra fantasztikus duettlemezt készített.

    A 14 kompozíciót felvonultató albumon kimondottan erre a két csodálatos hangra komponált illetve hangszerelt romantikus balladák kaptak helyet. Francesco Sartori, akit Andrea Bocelli számára írt nagysikerű dalai révén ismer és szeret a nagyközönség, két dalt (Oltre La Tempesta, Maria) is írt erre az albumra, melynek néhány további dalát olyan klasszikus mesterek ihlették, mint Bach, Bizet, Rachmaninoff vagy éppen Faure.

    Freyaa
    előzmény:
    annaler (40)
     

Címlap

top