Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. Torolt_felhasznalo_682719
    Torolt_felhasznalo_682719
    2005. július 13. 18:3751.
    Ancsa!

    De jó hogy beírtad a Mezzo mazsolákat! :o)))
    A Varázsfuvolát és a Don Giovannit biztosan megnézem!

    Ezt találtam a neten:

    Marcelo Alvarez & Salvatore Licitra

    Napjaink két legkivételesebb tehetségű tenorja, akik méltó utódjai a Pavarotti, Domingo, Carreras által fémjelzett érának, Marcelo Alvarez és Salvatore Licitra fantasztikus duettlemezt készített.

    A 14 kompozíciót felvonultató albumon kimondottan erre a két csodálatos hangra komponált illetve hangszerelt romantikus balladák kaptak helyet. Francesco Sartori, akit Andrea Bocelli számára írt nagysikerű dalai révén ismer és szeret a nagyközönség, két dalt (Oltre La Tempesta, Maria) is írt erre az albumra, melynek néhány további dalát olyan klasszikus mesterek ihlették, mint Bach, Bizet, Rachmaninoff vagy éppen Faure.

    Freyaa
    előzmény:
    annaler (40)
     
  2. 2005. július 13. 14:0750.
    Szia Erika!

    Ha ajánlhatok igazán szépet, akkor Mozart, Schubert és Chopin műveit csodálatos szép előadásban hallgathatod meg Érdi Tamás előadásában.

    Érdi Tamásról annyit lehet tudni, hogy 1979-ben született és egy inkubátor-hiba következtében vak lett. Ha van akinek mond a két név valamit a televizíóból ismert Érdi Tamás és É. Szabó Éva fia. A gyerek egészen aprókorától vonzódott a zenéhez, ezért szülei rendkívüli szeretettel és odafigyeléssel mindent megtettek/tesznek annak érdekében, hogy a vak fiatalember zenei tehetségét lehetőleg mindenfelé megismerjék.
    A világ különböző pontjain nyert már zongoraversenyeken. Hála, itthon is egyre többször lehet látni, hallani a koncertjeit.
    Tiszta szivből ajánlom Érdi Tamás CD-it, nekem kettő van, egy Schubert és egy Chopin. (Nálam Chopin a nyerő ha zongora:o)))
    Mind a két CD-t eléggé kalandor körülmények között szereztem, de ez már egy másik történet.
    Minden évben szeptembertől - áprilisig a Fabini-alapítvány gondozásában megtartják a "Zenés esték a péceli Ráday-kastélyban" című rendezvény sorozatukat. Ezeken az esteken fiatal, fogyatékos művészek részére biztosítanak lehetőséget közönség előtti bemutatkozásra.
    Én egy ilyen alkalommal hallottam Érdi Tamás zongora-estjét és azon az estén kötöttem igazán és tartós barátságot a zongora hangjával. Aztán a zongora - Érdi Tamás és a "Gyertyák csonkig égnek". c. Márai színdarab alapzenéjének hatására hallgatok megnyúlt fülekkel mindent amit Chopin követett el. "A gyertyák. . " kísérőzenéje végig Chopin: Esz-dúr-nocturnje.
    Hallod? a Te kedvedért most tettem be a CD-t:o))))
    Már megint jól elszalad a kezem a klaviatúrán. Szóval ha szépet akarsz hallgatni, keress Érdi Tamás CD-t.
    Biztosan nem fogsz csalódni: Ancsa
    előzmény:
    ovics (3)
     
  3. 2005. július 13. 13:4849.
    Sziasztok!
    Tegnap láttam a Mezzo-tv-n egy beharangozót a csütötök esti "Új sztár a tenorok között: Salvatore Licitra" filmről.
    Ha módótokban van, nézzétek/hallgassátok meg tényleg szép hangja van és szimpatikus fazon is. Természetesen nem olyan sármos-csábos mint Domingo, de szimpatikus és a Levéláriát énekli az egyik reklámblokkban viszonylag hosszabb részletben, nekem tetszik a hangja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. július 13. 13:1148.
    Sziasztok, ezt most kaptam!:(((((

    A vírusírók kihasználják a londoni metrórobbantást
    2005. július 12. 02:43, Kedd - Specker Balázs

    Egy új számítógépes vírus ütötte fel a fejét, amely a londoni metrórobbantásokat használja fel arra, hogy minél több Windows-os gépet fertőzzön meg. A vírus e-mailben terjed és azzal hitegeti a mit sem sejtő címzettet, hogy a levélben szereplő linkre kattintva videót láthat majd a robbantásról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. július 12. 22:4347.
    Sziasztok!
    Csak éppen bekukkantottam lefekvés előtt, mennyi üzenet! :)))
    Csak egyszerű rajongó vagyok és zenében szinte "mindenevő", hangulattól függő. Nem igazán tudnék sorrendet felállítani, mert eléggé csapongó, gyakran szélsőséges az érdeklődésem. Ha fáradt vagyok vagy bánatos a zene helyretesz. De a tenorokat bármikor szivesen hallgatom :))
    Biztos, hogy valami különleges élményben lesz részünk, a két énekesnő külön-külön is csodálatos.
    Sajna mennem kell, de majd jövök. Jó éjszakát mindenkinek.
    előzmény:
    annaler (42)
     
  6. 2005. július 12. 21:1446.
    Szép jó estét Neked!

    Sose magyarázkodj, hiszen én kapok ajándékot és bármikor kapom, mindig örülni fogok neki.
    Egyébként sokszor gondoltam Rátok ma délután. Ahogy írtam fél 4 után a Mezzon az Otellot adták a milánói Scala egyik előadását, természetesen Otello szerepében Placido Domingoval.
    Neked mond valamit az a név, hogy Salvatore Licitra(?)? Valamelyik este egy új tenor, vagy valami hasonló címmel lesz róla egy film. Ma láttam a film beharangozóját, tényleg szép a hangja, meg szimpatikus fazonja van.
    Kíváncsi vagyok lehet hogy Ti már ismeritek Őt is? Mesélj, ha igen jó?
    Jó éjt!
    Amcsa
    előzmény:
    alchri (45)
     
  7. 2005. július 12. 19:5245.
    Szia Ancsa, képzeld el, egész nap nem volt netünk. A Telekom szerelt valamit, vagy valami hiba lehetett. Többször telefonáltam nekik és mindig megnyugtattak, "hogy a hiba nem az ön készülékében van":)))
    Így sajnos nem tudtam postázni Neked a dalokat, megpróbálom még ma este, ha nem, akkor legkésöbb holnap délután lesz újra idöm.
    Bosszant, mert ma ráértem volna!

    Itt is fura idöjárás van, néha 30 fok, fülledt meleg, aztán egy óriási zuhé. Holnaptól állítólag jön a kánikula vissza, sajnos.
    Nagyon utálom.
    Szép estét még Nektek!
    előzmény:
    annaler (44)
     
  8. 2005. július 12. 11:1144.
    Szia!
    Nekem tavaly volt két jegyem Pavarotti koncertjére, arra is nagyon készültem, aztán kb. 8-10 nappal előtte lemondta és akkor nagyon ki voltam akadva.
    Akkor azon keseregtem, hogy a szivem-csücskét (P. D. ) ha már nem láthatom, hallhatom élőben, akkor legalább Pavarotti lehetett volna a "kárpótlás". Végülis sikerült a jegyeket visszaváltani, az árát a gyerekek őrizgették egy darabig, mert azt hiresztelték, hogy ősszel azért mégis eljön, megtartja a koncertet. Aztán átment az összeg a nálam szokásos dőzsölésbe:o)) könyvre és CD-DVD-re váltottam.
    Azt hiszem a karácsonyi DVD-lejátszóba akkor fizettem be magam a Nabuccó, A varázsfuvola és a Carmen 1-1 példányára. Na nem márkás, ilyen tucat DVD-k, de nekem akkor is nagyon kedvesek.
    Az első DVD amit kaptam az természetesen azt a címet viseli, hogy "Placido Domingo", valahogy kitalálták, minek örülnék a legjobban:o)).
    Aztán az idén a szülinapomra összeadta a család a sokéves álomra a pénzt, és megszerezték nekem Puccini Turandotját -ezt már írtam- Domingoval és Marton Évával.
    Nagyon bízom benne, hogy pld. ennek a pesti koncertnek is lesz esetleg egy min. videóváltozata a gyűjteményemben (ha tv-ben leadják akkor biztos:o)), de én el tudnám képzelni azt is, hogy adják ki DVD-n is. Szerintem azt is sokan vennék.
    Nem tudom mennyire volt időd visszaolvasni, a Mezzon, ma délután -ha jól emlékszem- valamikor 3 óra körül az Otello (teljes opera) lesz Domingoval.
    Amarylnak leírtam tegnap az e-heti mezzo-érdekességeket, ott pontosan megvan.
    Mindent nagyon szépen köszönök és figyelem a leveimet.

    Itthon iszonyatos esők-viharok vannak, tegnap pld. csak kora reggel tudtam a gépet használni, mert az állandó dörgés-villámlástól folyamatos, ilyen egy-egy percigtartó áramkimaradások voltak, úgyhogy ki kellett kapcsolnom a biztonság kedvéért. Este aztán kb. 8-tól hajnali 3-ig egyáltalán nem volt villany sem itt Pécelen, de Eszteréknél Isaszegen sem.
    Nálatok milyen idő van, kegyesebb az időjárás a nyári évszakra tekintettel?

    Ancsa
    előzmény:
    alchri (43)
     
  9. 2005. július 12. 10:2443.
    Szia Ancsa:)

    Nálunk hamarosan Pavarotti lép fel, bár nem tudom lesz-e belöle valami, mert az utóbbi idöben lemondogatta a koncertjeit, meg már járni sem tud rendesen, egy ilyen járósegítséggel közlekedik.

    Nekem az ö hangszíne is nagyon tetszik, csak nála be kell a szemet csukni:)
    Ma folytatom a küldözgetést, tegnap nem értem rá.
    Puszi!
    előzmény:
    annaler (42)
     
  10. 2005. július 12. 08:0342.
    Szia Mano!

    Köszi, és ha ezzel segítek kiírom Neked, amikor ezeket éjszakai (nálam este f. 11 után már az van:o)) időpontban ismétlik, csak pöttyintsd ide pár sorban, hogy mit szeretsz nézni, hallgatni!

    Örülök hogy ezekszerint "együtt" fogjuk látni élőben Domingot. És hogy állsz a többi fellépővel? Rost Andrea és Miklósa Erika szereplése ezen a koncerten Domingoval/mellett csak nekem bizsergeti meg a szivemet?
    Zuccherot is kedveled? írjál pár sort, hogy komolyzenében, de énekhang, esetleg hangszeres zenét, operákat? melyiket hallgatod szívesebben. Te is csak szimpla rajongó vagy? vagy a foglalkozásodhoz is tartozik a zeneszeretet?

    Írjál, gyere akár éjjel is: Ancsa
    előzmény:
    mano--- (41)
     
  11. 2005. július 11. 21:2041.
    Sziasztok!
    Annyira élveztem a hozzászólásodat, teljesen belelkesültem tőle!
    Nekem is van már jegyem és nagyon várom az előadást.
    Az biztos, hogy mélyebb nyomot hagy az emberben egy koncert pláne ilyen kiváló vendégekkel.

    Annalernek köszönet a műsorismertetésért. Nálunk is van Mezzo, de én csak késő éjjel jutok hozzá, addig a többiek tévéznek. :))

    Nagyon klassz ez a topic!
    előzmény:
    annaler (36)
     
  12. 2005. július 11. 06:3740.
    Szia Amaryl!
    Ahogy ígértem következzen az én gusztusom szerint érdemesnek ígérkező Mezzo-műsor:
    Kedd: (júli. 12. ) 15, 35-től
    Verdi Otello
    (minő csoda:o))))) a főszerepben Placido Domingo és Barbara Frittoli

    Csütörtök: (júli. 14. ) 20, 45 - 21, 50
    Új sztár a tenorok között: Salvator Licitra

    Péntek: (júli. 15. ) 15, 40 - 18, 15
    Mozart: A varázsfuvola 1992-es felv.
    21, 50-től
    Templomi koncert - Victore de la Musique Cannes 2002

    Szombat: (júli. 16. ) 15, 40-től
    Hattyúk tava (a Bolsojbéli előadás felv. )
    20, 45
    Mozart: Don Govanni

    Vasárnap: (júli. 17. ) 13, 40 - 16, 25
    Mozart: Don Govanni (ism. )
    16, 25-től
    Bach: C-dúr toccata és fúga

    Én ezeket jelöltem meg magamnak, biztosan akad ami másnak még érdekes, remélem sikerül felvenni, vagy legalábbis megnézni/hallgatni.

    Jó szórakozást, remélem segítettem: Ancsa
    Ömlik az eső már megint és dörög-villámlik!!!!! Nem szeretem!!!!!!!!!
    előzmény:
    Amaryl (33)
     
  13. 2005. július 10. 13:0539.
    Természetesen az emailcím priviben megy.
    A Domingo-koncert július 29-én ste lesz a Népstadion, bocs! most Puskás Ferenc stadionban.
    Én apránként próbálom begyűjteni DVD-n amit lehet, mivel így biztosan bármikor megnézhetem/hallgathatom bármelyiket.
    Előre is köszönöm: Ancsa
    előzmény:
    alchri (38)
     
  14. 2005. július 10. 12:5838.
    Szia Ancsa:)

    Nekem a szívem csücske a Parasztbecsület!!!! Ha azt az operát hallgatom, zokognom kell, borsódzik a hátam és egy kimondahatatlan melegség önt el.

    Nagy örömömre férjem kezdi el a kórus tenor partitúráját tanulni, mert jövöre több operaházban is elöadják és ha valaki beteg, ö a beugró. Már megfenyegettem, hogy mindenhová elkísérem, ha ebben az operában kell énekelnie:) Itt Stuttgartban, jó 10 éve játszották utoljára, Mario del Monaco fia rendezte, a gyerekeim is énekeltek benne:) Mindkettö 6 éves koruktól, 15-ig, az opera gyermekkórusában nyomta:)

    Ancsa és a többi kedves Domongo rajongó! Ha priviben küldtök egy e-mail címet, postázom Nektek a legszebb áriákat a Parasztbecsületböl, amiket DOMINGO énekel! Ugyanis nekem vele van meg ez a CD-m!

    Hol lesz ez a koncert Domingoval?
    Miklósa Erika , Hamari Júlia tanítványa volt ha jól emlékszem, egy darabig itt is volt Stuttgartban Júliánál, aki különben kedves barátnönk.
    Biztosan gyönyörü lesz, kiváncsi lennék rá, hiszen 15 éve hallottam Placidot utoljára élöben:)
    előzmény:
    annaler (36)
     
  15. 2005. július 10. 12:1337.
    Amaryl!
    Remélem segítek vele, de már tapasztalatból tudom, hogy a Mezzon ezeket az előadásokat általában 3x adják le. Három különböző időpontban.
    Tehát ha most nem sikerül villámsebesen valakit találnod, akkor ma megnézheted és eldöntheted, hogy a 3. alkalomra, keressél-e tényleg videóra vételi lehetőséget.
    Majd mindjárt megnézem a jövőheti rádióújságban, hogy mikor adják 3x, ill. hogy jövő héten milyen hasonló csemege lesz.
    De sajnos szereposztást nem tudok leírni, mert az nincsen benne, azt mindig akkor tudja meg az ember, amikor elkezdődik a közvetítés.
    Nem felejtem el, jövök írom Neked!
    Ancsa
    előzmény:
    Amaryl (33)
     
  16. 2005. július 10. 12:0636.
    Szia!
    Hát én most életem egyik nagy álmának megvalósulása előtt állok, mert mint az a topic alakításának apropójából is kiderül, Hóanyótól azért "kaptam" ajándékba, mert egy másik topikon, ahonnan ismerjük egymást, eléggé koromhoz nem illő, eszetlen örjöngésbe kezdtem, amikor megtudtam, hogy Domingo Pestre jön.
    Aztán ez csak fokozódott, amikor sikerült 2 db jegyet is szereznem a koncertre. (Mi sem a VIP-páholyból, hanem oldalról és számunkra sok pénzért, de ez volt életem álma. )Esőkabát, madár-kukker kikészítve:o))
    Most, amióta a kezembe kaptam a Jegyirodában, itt van a könyes- szekrény polcára kitéve a jegy, az összes szórólapból hoztam, s mindez úgy, hogy gyakorlatilag a nappali minden pontjáról rálátok.
    Egészen egyszerűen nem tudom még most sem felfogni, hogy élőben!!!!! fogom látni/hallani Domingot, akit eddig csak tv-ből, DVD-ről és videóról nézhettem.
    Én nem értek a zenéhez, soha nem tanultam semmiféle hangszeren játszani, énekelni is csak szeretek, de csak akkor szoktam, amikor egyedül vagyok itthon, akkor viszont telitorokból, és gátlástalanul szoktam együtténekelni, akár Domingoval, akár Barbra Streisanddal, de szegény Mario Lanzát is megszoktam forgani a sírjában:o)))
    Én CSAK!! szeretem hallgatni és ehhez tény és való, hogy nagyon-nagy köze van annak is, hogy pld. Domingot nemcsak hallgatni, hanem nézni is jó. Öreg gyengülő szemeim elhomályosodnak és buckás térdeim megremegnek, amikor hallgatom és látom.
    Elárulom azt is, hogy amióta bármikor megnézhetem a Turandotot Marton Éva és Domingo előadásában, igazán azóta tudom átérezni a történetet és amikor felhangzik Domingotól Kalaf áriája, úgy tudok sírni, mint az árvaszamár.
    Tudom, ismerem a történetet, többször végignéztem már így DVD-n (addig csak a tv-ből videóra felvett egy olaszelőadást láttam), de amióta ŐŐŐŐŐ énekli, azóta értem/érzem át teljesmértékben.
    Igaz Otelloként is megríkatott:o)))
    Látta valamelyikőtök azt a felvételt, amikor valahol Németországban, egy "Spanyol est" c. koncertet vezényel végig?
    Szenzációs! egyrészt látni az arcát, hogy amikor dirigál, akkor is ordít róla, hogy élevezettel csinálja és a hab a tortán, amikor a végén, egy valószínüleg népszerű német dalt játszik a zenekar, ehhez kapcsolódik a közönség is, s végül Domingo ott hagyja a zenekart és lemegy a közönség közé és németül, lent a nézőtéren énekel Ő is.
    Én nagyon örülök annak is ezen a pesti koncerten, hogy Rost Andrea és Miklósa Erika lesznek a sztárvendégei. Azért ez is egy kicsit olyan jó érzés nem? hogy "A" világhírű tenor, magyar művészekkel lép fel egy magyarországi koncerten.
    Bár számomra az is örömteli hír volt, amikor megtudtam, hogy Zucchero is eljön. Őt is kedvelem, hangját, zenéjét, játékát és nálam plusz piros pontja van, azért is, hogy Andrea Bocellit elvitte anno Pavarottihoz.
    Tiszta szerencse, hogy csak egy percre ültem ide, mi lenne ha még időm is lenne:o)))
    Sziasztok, legyen szép, nyugodt vasárnap délutánotok: Ancsa
    előzmény:
    alchri (34)
     
  17. 2005. július 10. 10:2235.
    Sziasztok!
    Fóka köszönöm a kedves szavaid!
    :))))Maresz
    előzmény:
    foka (14)
     
  18. 2005. július 10. 09:2334.
    Sziasztok:)

    Örülök ennek a topiknak, jó ötlet volt Hóanyótól:)

    Nagy komolyzenerajongó vagyok én is, mivel 15 éves korom óta együtt vagyok férjemmel, aki tenorista.
    Jót mosolyogtam "foka" beírásán, hogy a tenor nem egy hangszín, hanem egy állapot:)
    Férjem pedig úgy fokozza a hülyeségét, amikor valamit elhibázott, hogy "Hülye, hülyébb, tenor":) Ez eredetileg egy német mondás:)

    15 éve kb. volt szerencsénk Domingót élöben a Stuttgarti Operában, a Toscában hallani. A 3. emeletre kaptunk csillagászti áron jegyeket, de nam hagyhattuk ki! Óriási élmény volt!
    Férjem hivatásának köszönhetöen nagyon sokat járok különbözö operaházakba, ahol jobbnál jobb énekeseket hallhatok. Mostanában rengeteg az orosz müvész itt Németországban, de mondhatom, hogy fantasztikusan énekelnek!

    Mint pl. itt van most a legújabb, gyönyörü és tehetséges csillaga a nemzetközi operaházaknak: Anna Netrebko

    A Mezzo csatornát pedig iagzából irigylem Töletek, sajnos nakünk itt nem jön. Amikor otthon vagyunk, sokszor bekapcsolom és ha nem is nézzük, de hallgatjuk.
    A neten azt hiszem tudom a Bartók rádiót fogni, meghallgatom ma a müsort, amit Annaler ajánlott.

    Kellemes, nyugodt vasárnapot Mindenkinek:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. július 10. 09:2033.
    Szia, köszi az infókat, és most fáj a szívem. . . ugyanis nekem Antenna Hungária
    a tv csatorna szolgáltatóm. . . és nincs Mezzo tv-m!(((((
    Most futok pár kört, hogy kivel tudnám videoval felvetetni az Álarcosbált! csak nem sok esélyem van, vasárnap lévén. . . . . .
    előzmény:
    annaler (32)
     
  20. 2005. július 10. 08:5932.
    természetesen a Mezzo-tv-re gondoltam:o)))
    előzmény:
    annaler (31)
     
  21. 2005. július 10. 08:5831.
    Találtam még egy kis csemegét!
    Igaz az időpontok egybeesnek, de legalább lehet választani, a mzzo-tv-n 13, 45-től 16, 00-ig Verdi: Álarcosbálját adják, a teljes operát.
    Szereposztás sajnos nincs, de amíg a Bartókon kezdődnek a tenoráriák, bele lehet pillantani ebbe is és eldönteni, hogy melyiket válasszuk.
    Én legalábbis ezt fogom tenni!
    Sziasztok: Ancsa
    előzmény:
    annaler (30)
     
  22. 2005. július 10. 08:5030.
    Sziasztok, jó reggelt!
    Röviden csak:

    Akit érdekel, ma délután 14, 05-től a Bartók rádióban Marcelo Alvarez népszerű tenoráriákat énekel.
    Nem Domingo, szó ami szó, de énekel Az afrikai nőből, a Carmenből, a Gocondából és ami a legszebb (bár nem Domingo!!!!)
    de Kalaf áriáját a Turandotból.

    Jó szórakozást egy kis délután pihenéshez, szerintem tökéletes kikapcs.
    Ancsa
    előzmény:
    Amaryl (27)
     
  23. 2005. július 10. 08:4729.
    Tökéletesen egyetértünk!!!! Netán Neked is van jegyed már a koncertjére? Lehet, hogy ott leszel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (28)
     
  24. 2005. július 9. 18:4228.
    Egyszerűen ímádom!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. július 9. 18:3627.
    Sziasztok!
    el fogom olvasni a topikot, amint jobban ráérek, mert imádom Placido Domingot! nála szebben senki nem énekli többek között a Gyöngyhalászt! már a pici unokám is felfigyel rá! remélem is, mert már akkor " összevesztem" a fiammal, mikor még meg sem született, hogy majd hordom kakaókoncertre , meg zeneiskolába! kell is hogy muzikális legyen!Persze gyerekeim is zeneiskolába jártak, tanultak hangszeren, csak aztán egyéb okok miatt másfelé startoltak!Viszont a zene szeretete elkíséri őket egész életükben, úgy látom! Életem nehéz korszakait azt hiszem, hogy ép ésszel át tudtam vészelni, azt nagymértékben köszönhetem a komolyzenének!
    Mindezek miatt nagyon örülök ennek a topiknak, vissza fogok járni!)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top