Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Macskaűző praktikák

szojacsira
Létrehozva: 2005. július 1. 07:56
Nem tartok macskát. Ennek ellenére a szomszéd macskája állandóan átjár a kerünkbe, összesározza a taraszt, a kerti bútoron slattyog a koszos tappancsával! Időnként bejön a lakásunkba a nyitott teraszajtón. Nem szellőztethetek nyugodtan! Időnként ide-oda pisil a mi udvarunkban, irtózatos bűzt hagyva maga után.
Mondjátok: köteles vagyok ezt eltűrni? Nem lehet egy macskát úgy nevelni, hogy ne mászkáljon el otthonról? Mit lehet tenni?
  1. Torolt_felhasznalo_825802
    Torolt_felhasznalo_825802
    2005. július 7. 15:12126.
    Sziasztok!

    Sajnálom, hogy nem szereted a cicusokat, de azért megértelek. . . :)
    Az én rosszaságaim is átjárnak a szomszéd gyönyörűen rendbe rakott virágoskertjébe, ott végzik a dolgukat stb. főleg ha frissen van kapálva a terület. . . . Mérgelődnek miatta.
    Haragszom én is a cicusra, mert szófogadatlan, dehát a macska nem tanítható, mint a kutya, mivel öntörvényű jószág. . . Én annyit teszek, ha látom, hogy odajár, elkergetem onnan. . . . :)
    előzmény:
    szojacsira (3)
     
  2. 2005. július 4. 08:45125.
    Lehet, hogy jó lenne. Pláne, ha egy kis borsot meg ecetet is belekevernék. ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275715 (124)
     
  3. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2005. július 4. 08:37124.
    Gondolom be kell kenni a helyet ahonnan távol akarjuk tartani a jószágot. Ez Nektek az ablakra sztem jó lenne.
    előzmény:
    szojacsira (123)
     
  4. 2005. július 4. 08:34123.
    Zselé? Ezt hogyan kell használni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275715 (121)
     
  5. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2005. július 4. 08:30122.
    Sziasztok. Ez ugyan sem kuty sem macskatéma, de nagyon aranyos dolog történt az este. Az este a macsekot ettetem volna a garázsba, de semmi nem kellett neki, a végén kapott szárazat, és a garázs ajtót résnyire hagytam hogy ki tudjon menni. Közben átjöttek a szomszédok és kiabál a férjem hogy menjek gyorsan. Képzeljétek egy süni bent a garázsba ferfordította függőlegesbe a téglalap alakú műa edényt, és boldogan lakmározott a macsek kajájából. Már tavaly is rájöttem hogy szereti, de eddig csak kint járőrözött körbe a kertbe, most meg szépen besétált a garázsba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2005. július 4. 08:26121.
    Most láttam, egy nálunk megnyíltkereskedésben, távoltartó zselé macska-kutya (de hozzáértő szerint is jó) v450 gr. 1450 Ft Saját tapasztalat nincs, a gyerekem is most akarja megpróbálni a kutya kaparásai ellen. Hátha Neked beválik.
    előzmény:
    szojacsira (113)
     
  7. 2005. július 1. 19:54120.
    Ennek nagyon örülök, hogy nem tekinted egyenértékűnek. . . én sem. . . . bár ha jobban belegondolok ez is negatív diszkrimináció rendesen a legyekkel szemben:-))
    előzmény:
    szojacsira (117)
     
  8. 2005. július 1. 19:50119.
    A cicáim 15 évesek múltak. Az első évben nappal kijárósak voltak, akkor még kicsik és bátortalanok, nem mentek el a háztól. Aztán az egyiket félig hasfelmetszette az egyik akkori kutyám, innentől kezdve nem engedtem ki őket a házból. Most már öregecskék, nem is tudnak magasra ugrani, amikor kiengedem őket nem mennek ki a kertünkből, át se tudnának menni a kerítésen.
    De ezt csak a lakásban tartott cicáknál lehet megvalósítani, hogy mondjuk csak nappal engeded ki őket, és akkor sem mennek messze, persze ehhez az is kell hogy ivartalanítva legyenek. A tipikus ház körül élő cicát nem tudod ránevelni, hogy ne menjen más kertbe is. . . . a kutyát is csak azért tudod mert ugye ott a kerítés amin nem tud átmenni, legalábbis optimális esetben:-))
    El kell fogadni, hogy közös az életterünk, meg kell próbálni megtalálni a mindkét félnek elfogadható megoldást. . . . . és ez részünkről is lemondással jár.
    előzmény:
    szojacsira (118)
     
  9. 2005. július 1. 19:29118.
    Hogyan tudod elérni, hogy nem járnak ki a cicáid a kertből?
    előzmény:
    Kapuc (114)
     
  10. 2005. július 1. 19:28117.
    A macskát továbbra sem tekintem a szúnyoggal, darázzsal, léggyel egyenértékű betolakodónak. Vagy annak kellene? Akkor mindenki vadul irtaná a közelébe kerülő macskákat.
    előzmény:
    Kapuc (114)
     
  11. 2005. július 1. 16:38116.
    >>nagy örömömre szolgál ez a vélemény

    Igen, ilyen hozzáállást hiányolok a legtöbb macskagazdiból. Mert ha látnám, hogy legalább megpróbálja. . . De nem. A legtöbb elintézi ezzel az egyszerű felkiáltással, hogy a macska öntörvényű. Puff neki. :-( Nem tudom, mit szólnának, ha a kisgyerekesek azt kiáltanák ki, hogy öntörvényú a gyerekem, nem tehetek róla, hogy köveket dobál át a szomszéd kertjébe. . .
    előzmény:
    szojacsira (113)
     
  12. 2005. július 1. 16:31115.
    (97)
    >>aki csírátlak környezetben akar élni, az ne kertes házban lakjon!<<

    Remélem, azért érzed, hogy ez egy óriási sarkítás!!! Az antiszeptikus környezet és a bűzös, koszos kert között millió átmenet van. Attól, hogy utálok macskaszarba tapicskolni, meg mások után rendet rakni, felszedni, újraültetni és hasonlók, még szerethetem a természetet. Tele van a kertünk saját kihelyezésű odúval, telenként több ezret elköltünk madáreleségre. . . Yannanak igaza van, a gyerekek egészsége sokkal előbbre való!

    Én se értem, hogy a panel-macskák öntörvényűségével, szabadságvágyával mit csinálnak a gazdák? Ne mondjátok, hogy azokban kikapcsolják ezt a funkciót. :-))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687790 (97)
     
  13. 2005. július 1. 15:33114.
    Szia!
    Én is macskatartó vagyok, kertes házban élek, az én cicáim nem járnak ki, a szomszédéi átjárnak hozzánk. . . . lepisilik az ajtót, odakakilnak a fűre, virágoskertbe, stb. . . . . én sem örülök neki, és én is boldog lennék ha vhogy távol tudnám őket tartani. Van 3 gyerekem, a lakásban nyuszik, tengerimalacok, hörcsögök, stb. , őket is a kertben szoktuk sétáltatni, és nagyon félek hogy összeszednek vmi nyavalyát a szomszéd cicáktól, én is minden reggel nagyítóval járom be a kertet és takarítom a "melléktermékeket". A riasztóspray nem hogy kint, bent sem ér semmit, mással még nem próbálkotam. Azok az ötletek, amiket itt írtak, állatbarát megoldásnak tűnnek és remélhetőleg vmelyik használ is.
    DE: ez a bolygó nem kizárólag a mi, emberek tulajdona. . . . sőt, a macskák régebb óta élnek rajta mint mi. . . . . tehát én úgy gondolom, ha kertes házban élek, akkor vállalnom kell a vele járó "társbérlőket" is, mint macska, légy, szúnyog, darázs, stb. Nekik igenis ugyanannyi joguk van itt élni mint nekünk. . . . . . . azért mert felparcelláztuk az egész bolygót szinte nehogymár azt mondjuk hogy "birtokháborító" az állat ha őt nem érdekli a földhivatalnál lévő bejegyzés!!
    Remélem sikerül vmelyik "macskabarát" módszerrel távol tartanod a nem kívánatos látogatóidat. . . . . .
    előzmény:
    szojacsira (113)
     
  14. 2005. július 1. 13:18113.
    "aki szereti a cicákat mint én is, és Ti is , nekünk kell arra vigyázni , hogy a szomszédainkat ne háborgassa a cica"
    A macskás topikon olvastam, nagy örömömre szolgál ez a vélemény.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. július 1. 13:02112.
    Nem kell hozzá artistának lennie. Sorház, így simán felmászik az emeleti teraszról és hopp, máris ott a szomszéd tetője, ablaka, szobája!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275715 (110)
     
  16. 2005. július 1. 13:00111.
    Húúúúú! Ez is kész horror! Fogadd együttérzésemet utólag is!
    előzmény:
    annath (109)
     
  17. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2005. július 1. 12:59110.
    Hát az igaz, hogy mifelénk még nem láttam a tetőn mászkálni macsekot. Nagyon agilis lehet ez a jószág
    előzmény:
    szojacsira (106)
     
  18. 2005. július 1. 12:29109.
    Hozzám meleg nyári éjszakákon a nyitvahagyott franciaerkély ajtón keresztül (földszint) látogatott be néhányszor egy kandúr. Majdnem infarktust kaptam és szörnyethaltam, mikor legszebb álmomból arra ébredtem, hogy úgy éreztem valaki áll az ágyam mellett. Kinyitottam a szemem és a sötétben, közvetlen az arcom mellett egy szempár meredt rám mereven. A cicc az első két lábát felrakta az ágyam szélére és úgy bámult bele az arcomba. DE megcsinálta azt is, hogy körbejelölte a hálószobát azzal a mérhetetlenül büdös spriccével. Gondolhatjátok, padlószőnyeg, tapéta, szövetbevonatú ágy, földig érő függöny+sötétítő. Napokig a nappaliban aludtunk a kihúzható kanapén, mert hiába mostam ki többször is a függönyöket, takarítógéppel 2-3-szor átmostuk a szőnyeget, mindent elkövettünk, de nem lehetett a szobában megmaradni. Brrrr. . . rettenetes volt. Azóta kicseréltük az ablakokat és az erkélyajtót alul fixre csináltattuk, franciaerkély lévén úgy sem volt funkciója.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687790 (108)
     
  19. 2005. július 1. 11:54108.
    bemásznak a tetőablakon???
    Az azért nem semmi. . .

    Én amikor tetőtérben laktam, egyik nyári éjszaka kitárva maradt az ablak. . .
    felébredtem, nézem, macska sehol. . . megyek az ablakhoz, már jön vissza, és vigyorogva élvezi hogy a tetőn mászkálhatott. .

    képzelem, hányan kaptak szívrohamot, ha bemászott valakihez. . .
    :))
    utána csak résnyire volt nyitva. . .
    előzmény:
    szojacsira (106)
     
  20. Torolt_felhasznalo_133027
    Torolt_felhasznalo_133027
    2005. július 1. 11:35107.
    A sövény se olcsó :(
    előzmény:
    szojacsira (106)
     
  21. 2005. július 1. 11:28106.
    Szétnézetem a velux. hu-n. Ötvenvalahány ezer Ft-ért csináltathatok a tetőablakokra szúnyoghálót. Éljenek a szomszéd szabadon mászkáló macskái!
    Azért megfontolandó. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275715 (104)
     
  22. Torolt_felhasznalo_732429
    Torolt_felhasznalo_732429
    2005. július 1. 11:19105.
    Sziasztok!

    Nálunk is sajnos aktuális ez a "probléma" úgymond.
    Van nekünk is egy 15 m2-es teraszunk, egy lépés és a zöld fű ott van a lábunk alatt. Élveznénk a terasz adta sajátosságokat. Egy bökkenő van, az üvegajtó tele van macskapisivel, és amikor szellőztetek ne tudjátok meg milyen émelygő büdös, hiába takarítom le azonnal, még utánna is érezzük(van 3 ajtó a teraszra).
    Hiába van nekünk egy lány cicánk, vannak macskák ami elől ő is bemenekül, szóval visszatartó erő nincsen az idegen bak macskák ellen.
    Ami kint van kerti garnitúra össze-vissza van járva, meg azt is lepisilják, szóval elég bosszantó dolog.
    Riasztó sprayt, meg lötyöt meg macskariasztó virágokat nem használhatok a saját macskánk miatt, mivel ő is kijár. Szóval róka fogta csukát helyzet van nálunk.
    Szóval minket inkább a macskapisi bűze zavar, de nagyon. Járjanak fel a teraszra, de ne hagyjanak nyomot. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2005. július 1. 11:11104.
    Szia/sziasztok. Mi is kertes házban lakunk, és jelenleg egy macsekom van, az elmúlt évben 3 macskanáthában pusztult el, 2 csak úgy eltünt, 1 a szomszéd kutya szájában végezte. Nos én teraszon lévő hintaágyról és székekről felhajtom, ill. elrakom a párnát, így nincs mire üljön/ üljenek, bár nem veszem észre hogy más macsek is akarna ott aludni. Persze a telken keresztül járnak, de csak akkor ha nem látnak mozgást. Sajna volt valamelyik szomszédban egy macsek aki elég erőszakosan járt át, főleg télen, amikor volt lánycicám is, de próbáltuk riogatnoi. Mióta csak az öreg kandúr van nem látok más látogatót. Az asztalt pedig mielőtt eszünk letörlöm és ecettel fertőtlenítem. Be nem jár, az ajtón szúnyogháló van. Etetni a garázsba etetem, éjszakára nem teszek ki kaját, hisz ezzel odaszoktatnám a többit, bár volt már amikor hagytam kinn, mert észrevettük hogy rendszeresen jár egy süni. Viszont van a szomszédnak egy tacskója, ami rengeteget ugat és alkalmasint nagyon zavar, néha meg tudnám fojtani, dehát ez van, ezzel kell együtt élni egy kertes házban. Sőt hajnalban a verebek is csiripelnek éktelenül, mert a tetőn a cserép alatt fészkelnek, de sajna velük sem tudok mit tenni. Sőt rengeteg darázs is szokott lenni, meg légy és szúnyog, hát ez ilyen. Tudom ezzel nem lett megoldva a problémád, de mondjuk az ajtót, ablakot akkor sem hagynám szúnyogháló nélkül, ha macsek nem lenne. A béka is beslattyog néha. A teraszajtót pedig éjszakára becsukom, csak az ablak van nyitva.
    előzmény:
    szojacsira (101)
     
  24. 2005. július 1. 10:29103.
    Mondtam már, megértem hogy ez neked probléma. . .
    Nem mindenkinek ápolt a macskája, én sem szeretném, ha egy rühes, vagy bolhás macska fetrengene a nyugágyamon. . .

    de csak van valami megoldás hogy ne járjon át annyiszor korzózni!!!
    előzmény:
    szojacsira (101)
     
  25. 2005. július 1. 10:28102.
    Egyébként piszokul irigykedem a 16 négyzetméteres teraszodra:))))

    Mit nem adnék, ha kertes házban lakhatnék. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687790 (100)
     

Címlap

top