Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Macskaűző praktikák

szojacsira
Létrehozva: 2005. július 1. 07:56
Nem tartok macskát. Ennek ellenére a szomszéd macskája állandóan átjár a kerünkbe, összesározza a taraszt, a kerti bútoron slattyog a koszos tappancsával! Időnként bejön a lakásunkba a nyitott teraszajtón. Nem szellőztethetek nyugodtan! Időnként ide-oda pisil a mi udvarunkban, irtózatos bűzt hagyva maga után.
Mondjátok: köteles vagyok ezt eltűrni? Nem lehet egy macskát úgy nevelni, hogy ne mászkáljon el otthonról? Mit lehet tenni?
  1. 2005. július 1. 10:27101.
    Valaki ajánlotta, hogy teraszos társasházba költözzek. Úgy tűnik, oda is átjönne a szomszéd macskája. Nem a kerttel van itt a baj!
    A másik oldalról én is mondhatnám: ha félti a macskáját valaki, akkor tartson szobacicát, és nem kell félnie, hogy azt bárki megmérgezi. Ugye, aki panellakásban tart macskát, az nem engedi szabadon, hogy kiélje az ösztöneit? Akármit is mondtok, én akkor is birtokháborításnak tekintem a dolgot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687790 (97)
     
  2. 2005. július 1. 10:27100.
    Ez igaz. . . .
    De nekünk is kell áldozatokat hoznunk. . .
    Ha kutya van, nincs előre megágyazott terasz. . .
    és akkor nincs bosszúság!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133027 (99)
     
  3. Torolt_felhasznalo_133027
    Torolt_felhasznalo_133027
    2005. július 1. 10:2299.
    Ez egy 16m2-es fedett terasz, és ha egy forró nyári álmatlan éjszakán kedvem van kifeküdni és bámulni a holdat, nem szívesen kezdem ágyazással a dolgot. Kutyám már sajnos nincs, amúgy kevés olyan eb van, amelyik ne akarna a lehető legközelebb lenni a gazdihoz (egy villámlós-dörgős éjszakán) tanítás ide, vagy oda.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687790 (94)
     
  4. 2005. július 1. 10:2098.
    csírátlan. . .
    bocs
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687790 (97)
     
  5. 2005. július 1. 10:2097.
    egyébként már nem tudom ki írta, de teljesen igaza van, hogy aki csírátlak környezetben akar élni, az ne kertes házban lakjon!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_322604
    Torolt_felhasznalo_322604
    2005. július 1. 10:1796.
    A legtutibb praktika egy busa fejű 70kg-os rottweiler.
    tuti náting macsek a környéken sem többé:-D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_133027
    Torolt_felhasznalo_133027
    2005. július 1. 10:1695.
    A mi macskánk a szomszédba jár a dolgát végezni, (nehogy már otthon piszkítson) a szomszéd kutyája egy kennelben van bezárva. Cserébe a másik szomszédom macskája meg hozzánk jár át. Szóval mégiscsak tiszta, pedáns állatok :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133027 (92)
     
  8. 2005. július 1. 10:1394.
    de miért kell akkor a teraszon lennie az ágytakarónak, ha nem vagy otthon? vagy éjjel?

    hétvégén nappal meg gondolom rá tuddsz szólni hogy ne menjen fel vagy valami. . . .
    a kutyát ilyen dolgokra simán meg lehet tanítani
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133027 (92)
     
  9. Torolt_felhasznalo_389486
    Torolt_felhasznalo_389486
    2005. július 1. 10:1293.
    Sziasztok!
    Akkor telt be a pohár amikor egyszer hazajöttem és a nyugágyamon a 3 szomszédom 4 macskája heverészett békésen.
    Számomra is megoldhatatlan gondnak tünt a macskák távoltartása, hosszas próbálkozásom után a fekete bors megtette a hatását. Körbeszótam a teraszom szélét 1 hétig nap mint nap és láss csodát a macskák nem jönnek, csak a szomszéd teraszáig. Az igaz, hogy azóta is ferde szemmel néznek rám és ha közeledek fújnak is egy kicsit, annyi baj legyen, de a ház macskái nem randiznak az én nyugágyamon.
    Az állapot fenntartása érdekében időnként most is szórok ki egy keveset.

    Szép napot nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_133027
    Torolt_felhasznalo_133027
    2005. július 1. 10:1092.
    A kutya is telegumizza a kertet, gödröt ás, lábtörlőt eszik, cipőket visz a házába. . . szóval meggondolandó. Talán egy icipici kutya, amelyik nem bírja el a cipőt, de még elrettenti a szomszéd kandúrt. :) Persze az is összesározza a teraszon az ágytakarót. A tövis működik. Közvetlen a kerítéshez kívül-belül, bent meg lehet elételepíteni szép, nem szúrós sövényt, bokrokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687790 (87)
     
  11. 2005. július 1. 10:0891.
    Szia!

    Én is nagy macskás vagyok, a mieink is egész éjjel lófrálnak a környéken, nappal meg a karosszékben henyélnek! :)
    Gondos gazdiként vittük minden ivartalaníttatni, oltatni, és igyekszünk a bolhákat is távol tartani tőlük.
    Tehát, a mi tuti a macska távoltartására (meg jó pár napos sértődöttségre), az a bolha spray. Vagyis veszel 1 flakon Bolfót (2-3 E Ft körül van), ha átjön a cic, megfogod a grabancánál, eltartod magadtól, hogy még véletlenül se karmoljon meg, és jó alaposan befújod. Annyira utálják, hogy hamar le fog szokni arról, hogy átmenjen hozzánk. Egy-egy akció után a mieink napokig kerülnek-engem-, és rettenetesen mag vannak sértődve. Szerintem ha nem nálunk laknának, nem is jönnének többet.

    Vannak helyek, ahova mi sem engedjük a cicókat, de itt csak azzal értünk el eredményt, hogy siccegtünk és neveltük őket, mert az ilyen-olyan mcskariasztók, növények, és egyéb házi praktikák meglepetést okoztak nekik csupán, de akadályt nem.

    előzmény:
    szojacsira (1)
     
  12. 2005. július 1. 10:0690.
    Nem a macskák a hibásak, hanem a gazdáik. Nekem is parázs vitáim voltak a szomszédommal, mert a macskái odajártak sz@rni a kertembe. Reggel nem mehettek ki a gyerekek játszani, mert előbb össze kellett szednem a macskasz@rt. Pfuj. Volt vagy 8 macskája, és egy nagytestű kutyája. Lakótelepen, társasházban lakuknk, a kertek kicsik, alkalmatlanok állattartásra. Mindent kipróbáltunk a macskák távol tartására, de semmi nem használt. A dögök átjártak, büzt és koszt hagyva maguk után. Gondolom valamelyik lakó megelégelte, többször feljelentette, néh el-eltűnt egy egy dög. Szinte tapsoltunk, mikor megszökött akutyája, és örömtüzet gyújtottunk mikor végre elköltözött.
    Azóta gyűlölöm a macskákat. Egy-egy visszajárt még a kertünkbe, de adtam neki a slaggal meg a partvissal. Lehet ítélkezni felettem, hogy nem vagyok állatbarát, de uram bocsá' a gyerekeimet előbbre tartom mint egy koszlott macskát. A másik, lakótelepen nem engedném az állattartást, így is a kutya, macskasz@r országa vagyunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. július 1. 10:0489.
    Közben eszembe jutott valami. Az apuékhoz is átjár a szomszéd cica, pont a konyha ablakuk alá szeretett kakikni. Apu 2 módszert haszált: örölt borsot szórt ki, ill. alufóliát terített a terasz feljáróra esténként.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. július 1. 10:0088.
    mozgásérzékelő+öntöző :))) szuper!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133027 (86)
     
  15. 2005. július 1. 09:5987.
    Ha tövises növényt ültetsz, akkor megoldják máshogy a macsik hogy átmenjenek. . .

    Anyáméknál a szomszéd ápolt kertjébe végezték a dolgukat a macskáink, de ugye ezt mi sosem láttuk inflagranti. . .

    szomszéd néni ránkförmedt, hoyg a kerítés alján lévő rést, ahol átbújnak, deszkázzuk be. . .
    bedeszkáztuk. . . most átmásszák a kerítést. . . .

    szóval sajnos a kinti macska azt csinál, amit akar, hisz egész nep nem is vagyunk otthon, hogy fogyeljük hova megy, mit csinál. . .

    Megértem viszont hogy bosszantó a bűz, meg a lepisilt bútor, és a macskaszar. . .
    lehet hogy tényleg egy kutya az egyetlen megoldás. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133027 (85)
     
  16. Torolt_felhasznalo_133027
    Torolt_felhasznalo_133027
    2005. július 1. 09:5686.
    Ja! És ez jó még kutya és ember távoltartására is. Esetleg mozgásérzékelővel összekötni az öntözőrendszert (már ha van) Aztán nem elfelejteni reggel kikapcsolni :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133027 (85)
     
  17. Torolt_felhasznalo_133027
    Torolt_felhasznalo_133027
    2005. július 1. 09:5385.
    A Conrad-ban kapható ultrahangos "riasztó"-t a macskám 2 cm-ről sem reagálta le, visszavittem, szó nélkül visszaadták a pénzem. Szóval ez nem jön be. Meg a spray sem. Csak annyit szerettem volna, hogy a TERASZON levő heverőt ne sarazzák össze a macsekok. Tövises sövény a kerítés mellett végig talán segít.
    előzmény:
    Jeniana2 (83)
     
  18. 2005. július 1. 09:4784.
    Hát, akkor ez a cica direkt téged akart bosszantani.
    Érdekes. De ha idén nem jön, akkor nincs gond.
    előzmény:
    annath (82)
     
  19. 2005. július 1. 09:4683.
    Hát nem olvastam végig, csak bele, nem is vitatkozni szeretnék, de létezik egy olyan spray, macskariasztó, ami nem tesz kárt a cicákban, de ha lefújod vele azt a sarkot, részt, amit rendszeresen "megjelölnek", akkor állítólag kerülni fogják. Tehát nem a macskát kell lefújni, bántani, hanem pl. a kerti bútort, amit jelölget, vagy a virágcserepet. Én is állatbarát vagyok, de érzékenyen érint, ha a szomszéd macska belepisál a kintfelejtett papucsomba, és lespricceli a kerti bútort a teraszon, vagy összekakálja a szépen ápolt füvemet, amiben mezitláb szaladgálnak a gyerekek. Attól még mi is simogatjuk, megetetjük, ha nincs otthon a gazdája, megnézzük a kiscicáit, de nálunk nincs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. július 1. 09:4682.
    Az én kertemet írtó macska nem EGY virágot írtott ki, hanem éveken keresztül rengeteget. Azonkívül a házunk körül, meg körben a szomszéd házak körül is szép nagy kert van, laza-homokos talajjal, a kertünkben a krítések mellett bokrokkal, amik alatt kifejezetten puha a föld. Tehát az sem igaz, hogy nem volt hova menjen. Azt is írtam hogy most is rengeteg macska kószál keresztbe-kasba a kertek között, de érdekes módon azok találnak más helyeket is klozettnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. július 1. 09:4281.
    Akkor is megszivatnám őket, mondjuk feljelenteném, vagy elkezdenék mézes-mázosan mesélni nekik hogy mennyit lehet kapni állatkínzásért!!!
    Biztos nem maradnának meg emellett a szokásuk mellett!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_307605 (77)
     
  22. 2005. július 1. 09:4180.
    köszi a tippet, majd beszerzek valahonnan:))
    mert a spriccelés meg ilyenek nem jönnek be. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_307605 (79)
     
  23. 2005. július 1. 09:4179.
    Én ezt azzal védtem ki, hogy folyami kavicsot tettem a cserepekbe, ami rendkívül esztétikus is !
    előzmény:
    ruzsmi (76)
     
  24. 2005. július 1. 09:4078.
    Mivel normálisan állsz a témához, és látszik hogy megoldást keresel, és nem bántani akarod őket ezért semmi baj nincs veled! Nem szereted őket és kész!
    Az olyanokkal van baj akik nem szeretik, és ez abban nyilvánul meg náluk hogy úton útfélen pusztítják őket ha ártott nekik ha nem. . . .

    Remélem találsz olyan megoldást ami mindenki számára megnyugtató lesz :))) neked is meg a cicáknak is :)))
    előzmény:
    szojacsira (73)
     
  25. 2005. július 1. 09:3977.
    Egy kedves, aranyos idős házaspár, akik mézes-mázasak a szemedbe.
    előzmény:
    Ági-cica (72)
     

Címlap

top