Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Macskaűző praktikák

szojacsira
Létrehozva: 2005. július 1. 07:56
Nem tartok macskát. Ennek ellenére a szomszéd macskája állandóan átjár a kerünkbe, összesározza a taraszt, a kerti bútoron slattyog a koszos tappancsával! Időnként bejön a lakásunkba a nyitott teraszajtón. Nem szellőztethetek nyugodtan! Időnként ide-oda pisil a mi udvarunkban, irtózatos bűzt hagyva maga után.
Mondjátok: köteles vagyok ezt eltűrni? Nem lehet egy macskát úgy nevelni, hogy ne mászkáljon el otthonról? Mit lehet tenni?
  1. 2005. július 1. 09:3876.
    Nekem is beleszokott kakilni a virágomba, amit nem tudok feléleszteni, de azért nem csapnám agyon a dögöt. . . . :((
    nehogy má egy virág inkább, mint a macska. . .
    előzmény:
    annath (70)
     
  2. 2005. július 1. 09:3875.
    Az a macska nyilván nem tudott máshova piszkítani, mert betonra, kőre nem fog, csak puha talajra. Nyilván a környéken az a rész volt a legkönnyebben kikaparható, mert ugye a cicu nem hagyja ott mint eb a sz@rát, hanem elkaparja.
    Erre a célra meg jó a vörösfenyő kéreg a növények alá, és akkor gaz sem nő :o)))))) (igaz, ez megint költség. . . )
    előzmény:
    annath (70)
     
  3. 2005. július 1. 09:3874.
    Hmm érdekes, de biztos így van ha mondod, csak én még nem hallottam róla! Az dög biztos direkt téged akart szekírozni! :))
    előzmény:
    annath (70)
     
  4. 2005. július 1. 09:3773.
    Igen, vannak gyerekeim. Sose jártak át a szomszédba a dolgukat végezni, senkinek nem kellett utánuk takarítani. Senkit nem ijesztgettek álmukban. :-)

    Ez félig a vicc helye volt. Kérlek, hadd szabadjon nekem kívülről szemlélni a macskákat! Nem szeretem a macskaszőrt, a macskapisit, nem szertem a kerti asztalon (ahol enni is szoktunk) látni a sáros macskanyomokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_976589 (68)
     
  5. 2005. július 1. 09:3572.
    Ha tudom ki az, addig verném a sötét utcán amig mozog!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_307605 (69)
     
  6. 2005. július 1. 09:3371.
    Jajj kedves szomszéd! Olyan aranyos ez a macska, úgy aggódom érte. Olvastam hogy mennyi baj leselkedik rájuk, és ha ivartalanítva vannak, sokkal jobbak az esélyeik, mert nyugisabbak! Vigyük el fizetem a felét! :))))
    előzmény:
    szojacsira (65)
     
  7. 2005. július 1. 09:3270.
    Sziasztok! Olvasom, hogy itt vannak olyanok, akik nem hiszik el, hogy egy macska micsoda károkat tud okozni egy kertben. Hát, akkor ők igen szerencsések, ha még soha nem volt ilyen "élményben" részük. Én macskaimádó vagyok, világ életemben volt (voltak) macskám, most is van egy perzsám, 15 éves. Az utóbbi években azonban odáig jutottam már, hogy ha egyszer sikerül elkapnom azt a piszok macskát, aki megkeseríti az életemet, hát agyon csapom. Az ablakaim előtt van egy kis virágos kert, amit több éves kemény munkával gaztalanítottam (mielőtt oda költöztem senki nem gondozta), majd elég sok pénzt, fáradtságot, időt áldozva rá széppé varázsoltam. Aztán kb. négy évvel ezelőtt egy dög macska elkezdett oda járni (főleg éjjel) és módszeresen felásta és tele pisilte, kakilta. Több kiló macskasz. . t szedtem össze, megőrültem a pisi bűztől és sokszor majdnem sírva fakadtam, mikor reggelente azt láttam, hogy megint újabb kráterek vannak a virágok között és megint kiásta a virágpalántáimat, amit előző nap vettem és ültettem. Mindenféle módszert kipróbáltam, ültettem mentát, drága pénzért vettem macskaűző növényt, stb. Minden hatástalan volt. Nem akarom elkiabálni, de az idei az első év, hogy békén van hagyva a kertem. Lehet, hogy elpusztult a kertgyilkosom? Egyébként tele a környékünk vándorló ciccekkel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. július 1. 09:3169.
    Látod én is ettől féltem, amikor beköltöztünk a városszéli új házunkba pár hónapja, mert mondták a szomszédok, hogy egyik környékbeli (tudják is, hogy ki) sorra mérgezi a cicákat. Már azt, amelyik bemegy hozzájuk, nekik is mérgezett meg kettőt, de sajna nem tudják bizonyítani, így marad a félsz.
    előzmény:
    Ági-cica (63)
     
  9. Torolt_felhasznalo_976589
    Torolt_felhasznalo_976589
    2005. július 1. 09:3168.
    nem feltétlenül erre a hozzászólásodra reagálok. . . . inkább az összesre. . . . .
    gyereked van már?
    ajánlok macska weblapok olvasgatását a macska tulajdonságáról, viselkedéséről. . .
    te mit szólnál, ha korlátoznának a szabad mozgásokban?

    nekem a lakásban is van cica. . . lehet élni macska nélkül, csak nem érdemes. . . és a kertünkben is. . . öröm nézni, h a kertszomszédaim még télen is kijárnak, h a cicákat etessék. . . alig várjuk, h a cicamama megmutassa tavasszal és ősszel a kicsinyeit. . . .
    és még soha senki nem panaszkodott, h kárt tett volna a kertjében. . . igen, hederegnek az átmelegedett földön, de, h olyan kárt tettek volna, ami tragédia lenne. . . . . hmmm. . . . .

    ne haragudj, de én azt olvasom ki a soraidból, h neked nem a macskapisivel van elsősorban bajod, hanem zsigerből utálod ezeket a kis dögöket. . . .

    minden élőlénynek vannak jó dolgai. . . próbáld meg a macskában is megtalálni. . . szándékosan keresd, és meglátod, megtalálod és szépen lassan meg is fogod szeretni. . . .
    ha valami miatt nyavalygunk, az még rosszabb lesz. . . ha pedig elfogadjuk, h kellemetlen és tenni kell ellene, akkor kevésbé érint bennünket érzelmileg. . . .

    kívánom, h lásd meg, érezd meg a természethez tartozó szépségeket
    előzmény:
    szojacsira (47)
     
  10. 2005. július 1. 09:3167.
    Köszönöm! kedves vagy, meg mindenki más is, aki segített az ötleteivel. Inkább megszokni, mint megszökni szeretnék!
    előzmény:
    Ági-cica (63)
     
  11. 2005. július 1. 09:3166.
    Az egyik ismerősömnél is ez volt. A szomszéd em törődött a macskájával (lány cica), inkább mindig megölte volna a kölyköket. . . Az ismerősöm vitte el ivartalanítani a saját (fiú) cicájával együtt. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_307605 (62)
     
  12. 2005. július 1. 09:2965.
    Vajon hogy fogom én csomagolni ezt az ivartalanításos tippet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_307605 (62)
     
  13. 2005. július 1. 09:2864.
    Jut eszembe, én is melóhelyen vagyok :-DDDDDD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. július 1. 09:2863.
    Hát igen, ez van! Segítséget kértél és felsoroltuk hogy mit tehetsz ami hatásos. Ezzel jár a kert.
    Vannak olyanok is akik ezt nem tudják feldolgozni és halomra mérgezik a szomszédok mászkáló állatait, de te nem ilyennek tűnsz!!!
    Tudom vannak pofátlan meg kíváncsi macskák, de attól még mert 2 golyóval kevesebb van neki attól még kíváncsi lesz, csak a párzási időszak nem érdekli.
    Engem rendszeresen felébresztenek amikor éjjel hazajönnek, de én már megszoktam, és szeretem őket annyira hogy ne zavarjon. Persze megértelek, ezt egy idegen macskától én sem tűrném el.
    Elég pár alkalommal elzavarni/megilyeszteni és nem akar többet odamenni. Ők is okosak, léegyél te is az, használd az itt írt praktikákat, és sose legyél kedves velük. Nem kell bántani őket, csak ne simogasd őket, se te se senki tőletek. Akkor leszoknak a kertedről!
    előzmény:
    szojacsira (53)
     
  15. 2005. július 1. 09:2762.
    Hát persze, nekünk is megérte, olyan kis nyugis lett, mint egy plüssállat, de topicindító szomszédja lehet, nem így gondolja. . . .
    előzmény:
    ardian (61)
     
  16. 2005. július 1. 09:2661.
    Atya-gatya, elütések!!!
    BOXBAJNOK!
    előzmény:
    ardian (60)
     
  17. 2005. július 1. 09:2560.
    Nekünk megérte. Azelőtt hetente kellett különböző sérülésekkel orvoshoz vinni (nem volt egy boxbanaknok, na), az ivartalanítás költségkímélőbb megoldás volt.

    Na, bocs, most mentem, dolgopznom is kell. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_307605 (58)
     
  18. 2005. július 1. 09:2459.
    Ez sajna nem így van, ha későn ivartalanítják, megmarad az ösztön, tapasztaltuk. De az igaz, hogy sokkal kevésbé szagosat pisil és nyugisabb, otthon-ülőbb lesz. Ez jó érv lehet a szomszédnál is, meg az is, hogy kevésbé szerez sérüléseket, nem üti el az autó, nem mérgezik meg, nem csavarog el, stb. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687790 (55)
     
  19. 2005. július 1. 09:2358.
    Mi akciós áron 20 ezerből oltásokkal, féregtelenítéssel úsztuk meg a dolgot.
    Ha nem érdeke a szomszédnak, nem hiszem hogy rá tudják venni ilyen költségek mellett. :-(((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687790 (55)
     
  20. 2005. július 1. 09:2157.
    Nem veszem támadásnak, köszönök minden ötletet! Nem is akarok én sem vadul támadni, mert tiszteletben tartom, hogy a szomszédaink (akikkel egyébként semmi bajunk) szeretik a macskáikat.
    előzmény:
    Ági-cica (54)
     
  21. 2005. július 1. 09:2056.
    Ismerős ez a babaágyba-ugrálósdi!
    Én mindig jól megijesztettem ilyenkor, hamar le is szokott róla! (akkor még csak egy volt, de az nagyon okos, szinte nevelhető cica)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929102 (51)
     
  22. 2005. július 1. 09:1955.
    Gyerekkorom óta kertes házban éltem amíg el nem költöztem otthonról, és mindig volt macskánk.

    Ahogy már mondták itt, csak a fiú macska jelöl, de ha ivartalanítják, akkor az sem!
    Aőt, ha akár nőstény akár fiú macskát ivartalanítanak, az nem fog csavarogni. Oké, a közvetlen szomszédokhoz átmegy, de lényegesen nyugodtabbak, és otthonülőbbek lesznek.

    Úgyhogy meg kéne beszélned a tulajjal, hogy a cicáját ivartalanítsa, mert gondolom a saját házánál is jelöl nem épp kellemes szagút. . .
    előzmény:
    szojacsira (47)
     
  23. 2005. július 1. 09:1854.
    Ne vedd támadásnak, amit írtam az az én tapasztalatom. Igaz a mi kertünk 300 négyszögöl, és nincsenek a kerítés mellett palánták, de 2 macskánk van (és 2 kutyánk is), de nem láttam a macska okozta rombolást még soha. ellentétben a többiekével. . .

    Akkor marad a macskaűző növény, a mentol, és a hirtelen zaj. Ennyit tudsz tenni. . .
    előzmény:
    szojacsira (47)
     
  24. 2005. július 1. 09:1853.
    Látom lelki szemeim előtt, hogy megszervezzük itthon az éjjeli macskaügyelelet. Fújjuk a sípot, hogy az éppen pihenő családtagokat ne zavarja meg a hívatlan látogató.
    Ha alvás közben "támad", akkor már fújhatom, az aktuális szörnyethalás megtörtént!
    Ezt atraumát viszont nem kívánom még egyszer átélni. Igaz, elég rosszul alszunk, az apró réseken keresztül nem sok friss levegő jön be a lakásba.
    előzmény:
    Ági-cica (46)
     
  25. 2005. július 1. 09:1752.
    Persze, minden állat tud kárt tenni, nekünk egy vakond keserítette meg múlt ősszel az életünket, újra kellett füvesíteni, de a rigók is képesek valósággal felásni a gyepet, ha gilisztát sejtenek valahol.

    Szerintem jó megoldás, ha a kerítés köré kissé szúrós sövényt vagy rózsát telepítesz, a macska sem önmaga ellensége, nem fog ott leugrálni többet.
    előzmény:
    szojacsira (47)
     

Címlap

top