Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Macskaűző praktikák

szojacsira
Létrehozva: 2005. július 1. 07:56
Nem tartok macskát. Ennek ellenére a szomszéd macskája állandóan átjár a kerünkbe, összesározza a taraszt, a kerti bútoron slattyog a koszos tappancsával! Időnként bejön a lakásunkba a nyitott teraszajtón. Nem szellőztethetek nyugodtan! Időnként ide-oda pisil a mi udvarunkban, irtózatos bűzt hagyva maga után.
Mondjátok: köteles vagyok ezt eltűrni? Nem lehet egy macskát úgy nevelni, hogy ne mászkáljon el otthonról? Mit lehet tenni?
  1. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2005. július 1. 09:1751.
    a kulcscsörgést is utálják meg mindenféle éles hangot. nálunk a "nevelésre" egyedül a vízzel spriccelés vált be. mikor hazahoztuk a babát a kórházból és megpróbáltak a kiságyba beugrálni, mindig készenlétben volt a virágspricni és kaptak a képükbe. néhány alkalom után megtanulták hogy nem szabad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_249802
    Torolt_felhasznalo_249802
    2005. július 1. 09:1750.
    Nem vagy gonosz, kutyánál ez kivitelezhető, macskánál nem igazán.
    előzmény:
    szojacsira (44)
     
  3. 2005. július 1. 09:1649.
    Nahát, nekem is van több cicum, de sose tettek károkat a kertben és eszükbe nem jutna növényre ugrani! Ugyan miért kaparná ki a friss palántát? Sztem az valami más állat volt!
    előzmény:
    szojacsira (47)
     
  4. 2005. július 1. 09:1448.
    Nos, nem ismerjük a körülményeket, de az is lehet, hogy nincs hová. Én is pl. olyan macskatartó vagyok, hogy szeretem őket, de lakásba nem tartanám, mert utálom, ha minden ruhám macsakszőrös, macskaszőrt találok az ételben, ha lekaparja a falról a tapétát, szőnyegre pisil, stb.

    Nagyon szűk helyre éjjelre bezárni (amikor pláne hajtja a vadász ösztön) kegyetlenség.

    Még az jutott eszembe, beszélhetnél a szomszéddal, hogy heréltesse ki. Ha már a jelölést elkezdte, az ösztönt nem fogja kiírtani belőle, de a hiányzó hormonok miatt kevésbé intenzív lesz a szag.
    előzmény:
    szojacsira (44)
     
  5. 2005. július 1. 09:1347.
    Se kutyát, se macskát nem akarok tartani. A "kertrendező akcióról" pedig nem csak én írtam, már más is említette. Tényleg ki tudja taposni a frissen ültetett palántákat, tönkre tudja tenni a szép növényt, ha a kerítés tetejéről arra érkezik és szétlapítja a testsúlyával.
    előzmény:
    Ági-cica (43)
     
  6. 2005. július 1. 09:1246.
    :)) nem vagy gonosz csak nem ismered a macskákat! a kerthez szokott macskát NEM lehet bezárni, mert inkább nem jön haza, ha tudja hogy este bezárás következik. . .

    Az éles hang is jó megoldás, elég egy tapsolás, attól is megriad ha tudja hogy rosszban sántikál. Vagy vehetnél olyan kutyasípot amit ember nem hall, azt fújhatod éjjel is ha bemegy látogatóba.
    előzmény:
    szojacsira (44)
     
  7. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2005. július 1. 09:1245.
    igen, egy kijárós macskát nem lehet bezárni! nekünk lakás cicáink vannak, de még lakáson belül se viselik el a csukott ajtót!
    előzmény:
    szojacsira (44)
     
  8. 2005. július 1. 09:0944.
    Még mindig nem értem. Miért nem tud??? Zárja be éjszakára! Nagyon gonosz vagyok? Ez teljesen elképzelhetetlen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249802 (41)
     
  9. 2005. július 1. 09:0943.
    Szia!

    Azt írtad kicsik a kertek arra felé. . . ezért járkálnak olyan sokat nálad a cicák, mert egy macskának egy négyzetkilóméteres területe is lehet.
    A "jelölés" az a szag amit te utálsz, csak a fiú cicák sajátja. És azt sem csinálják otthon csak olyan helyen amit nem éreznek 100%-osan sajátnak. Ezzel jelzik az igényt rá!

    A jó megoldás tényleg a macskaűző növény meg a mentol lehet. Nem hiszem hogy a bors a kajában túl szép dolog lenne. Az a cica nem tehet róla hogy az ösztöneiben az van hogy mászkáljon, meg nézelődjön és a ti környéketeken kicsi a kert. . .

    Amúgy azt nem nagyon hiszem hogy a kertbe kárt tesznek a macskák. . . ilyen alapon a szarkák, sünik stb, nagyobb kárt tesznek.

    Utálod is a macskát vagy csak a szagát? Mert az is lehet hogy beszerzel egy saját fiú cicát aki aztán távol tartja tőletek a többit!
    előzmény:
    szojacsira (40)
     
  10. 2005. július 1. 09:0742.
    Igen, tisztában vagyok a korlátaimmal. Jól látod, hogy nem lennék jó kutyagazdinak sem. Aranyosan foglaltad össze a kutyatartás velejáróit! :-)
    előzmény:
    ardian (38)
     
  11. Torolt_felhasznalo_249802
    Torolt_felhasznalo_249802
    2005. július 1. 09:0441.
    Szia, hiába beszélsz a tulajjal, ha akar sem tud mit csinálni. Nekem is van ciccem, rajtam kívül még kilenc lakó, és a macs pontosan tudja, kihez lehet bemenni és kihez nem. Egyrészt én nem látom mindig, hova megy, ha rászólnék, akkor elsomfordál, de ha nem látom, úgyis odamegy. Tehát neked kell valahogy elriasztanod. Vagy kutyával, vagy vízzel, sprével, vagy odavágsz hozzá valamit. A macskamenta az nem űzi őket, de van valami spéci növény, csak sajnos annak nem tudom a nevét, a Sieberznek szokott lenni. De a kutyus a legjobb.
    előzmény:
    szojacsira (30)
     
  12. 2005. július 1. 09:0240.
    Próbálkozom az ecettel vagy valami mentolos lábfújóval. Kellemesebb lesz, mint a macska. . . szag.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_146576 (36)
     
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. július 1. 09:0239.
    :-)))))))))))))))))))))
    Köszi a borsos tippet is!
    előzmény:
    zsuzska4 (34)
     
  14. 2005. július 1. 09:0138.
    Szia!

    Sajna, ha nem szobacica, akkor a macska szabadon mászkáló lény. A szomszéddal hiába beszélsz, megnevelni nem tudja.

    A megoldás nálad van. Ahogy írták: spray-k, növények, az erkélyajtóra szúnyogháló stb, és nem jön be a cica.

    Macska ellen kutyatartást azért nem jabvaslok, mert ha a cicus ennyire zavar, akkor a kutyád is fog. Szedegetheted a jó nagy kutyagumikat, kiugrálja, kitúrja a kertet, ugat, pisil, szőrét hullatja stb.
    előzmény:
    szojacsira (33)
     
  15. 2005. július 1. 09:0137.
    Az emberiséget az ilyen véletlen felfedezések viszik előre! :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_409954 (35)
     
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. július 1. 09:0136.
    A kandúrok jelölik így a területüket.
    Remélem segít valamelyik megoldás.
    A lánycicáink nem spriccelnek szerencsére.
    előzmény:
    szojacsira (31)
     
  17. Torolt_felhasznalo_409954
    Torolt_felhasznalo_409954
    2005. július 1. 08:5935.
    A mentolos dolgokra úgy jöttönk rá, hogy a férjemnek izzadós a lábba és mentolos lábspry-t használ, én meg egyszer sportkrémmel kentem be a nyakam és akkor annyira utált minket, hogy 2 napig felénk se nézett, még a jutifalatot se vette el a kezemből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_146576 (28)
     
  18. 2005. július 1. 08:5734.
    Jo reggelt.
    Itt nalunk a Bauhausban lehetett kapni egy olyan kis zöldes müanyag tartot, amibe egy fekete - rettenetesen büdös golyocskat kellett tenni, ezt a kertben felakasztani, es a macska-kutya negy meteren belül nem jött a közelebe. ELVILEG. Masnap, amikor a macska pont ez alatt a tarto alatt brunzolt, mergemben visszavittem - 8 euro volt, es azota vizzel locsolom a macskakat. Nöni ugyan nem nönek töle, de viszont szepen tartanak tölem. Ha meglat egy, mar rohan el. Sajnos ejjelre nem müködik, akkor szabadon garazdalkodnak.
    Akinek a szomszed macskai megkajaljak a macskaeledelt, üzenem, hogy tegyen egy kis borsot ejjelre a kajaba, de a sajatjait zarja be valahova. Nalunk bevalt, igaz a kutyaval, azota nem evett meg semmi idegen ennivalot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. július 1. 08:5733.
    Régebben beszéltem vele. Sajnálkozott a történteken, de nem tűnt fel, hogy azóta valamit próbált volna tenni, hogy ne kóborolhassanak el a kedvencei.
    előzmény:
    addra (29)
     
  20. Torolt_felhasznalo_409954
    Torolt_felhasznalo_409954
    2005. július 1. 08:5732.
    A macsekokat is lehet nevelni, csak nem úgy mint a kutyusoket. Nálluk nem jön be a tekintély elv, csak trükköket lehet alkakmatni.
    Amit még nagyon utálnak az az éles zaj. Én úgy szoktattam le a konyha asztalról, hogy fedőket és evőeszközüket raktam az asztal szélére és ha felugrott azok a földre estek hatalmas zajt csapva. De az éles hangó síp is jó csak akkor ott kell lened és rásipolni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. július 1. 08:5631.
    Talán az ecetes ötletet is kipróbálom. Jól körbeecetezem az összes macskavészes helyet. Micsoda illatos lakunk lesz! ;-)
    előzmény:
    dobolyka (26)
     
  22. 2005. július 1. 08:5530.
    Ez a mentol tetszik, köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_409954 (23)
     
  23. 2005. július 1. 08:5429.
    OK, tényleg nem akartam, hogy magadra vedd. A macskatulajjal próbáltál már beszélni? Lehet, hogy ő nem is tudja, mennyi bosszúságot okoz másoknak a kedvence.
    előzmény:
    szojacsira (27)
     
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. július 1. 08:5328.
    Mi az a mentolos Spray, nem tudod véletlen a nevét, mert én is valami hatásosabbat keresnék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_409954 (23)
     
  25. 2005. július 1. 08:5227.
    Itt mindenki "új" volt egyszerre. Én nem keserítem meg senki életét. Medencének, bambuszligetnek nincs hely. Néhány növénynek, kicsi kertnek, levegőzős résznek van elég terület. A madárcsicsergést szeretem, a póktól sem sikítozom.
    előzmény:
    addra (20)
     

Címlap

top