Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Macskaűző praktikák

szojacsira
Létrehozva: 2005. július 1. 07:56
Nem tartok macskát. Ennek ellenére a szomszéd macskája állandóan átjár a kerünkbe, összesározza a taraszt, a kerti bútoron slattyog a koszos tappancsával! Időnként bejön a lakásunkba a nyitott teraszajtón. Nem szellőztethetek nyugodtan! Időnként ide-oda pisil a mi udvarunkban, irtózatos bűzt hagyva maga után.
Mondjátok: köteles vagyok ezt eltűrni? Nem lehet egy macskát úgy nevelni, hogy ne mászkáljon el otthonról? Mit lehet tenni?
  1. 2005. július 1. 08:5126.
    Próbáld ki a Pánik B-t. Befújod azt a részt ahova nem akarod hogy menjen a macska.
    Az ecet locsolás is hatásos(tapasztalat nagyon utálják), bár a növényeknek nem tesz jót. De talán jobban elviselitek egy nap az ecetszagot az ajtó elött mint több napig a macskapisi szagot. Lehetne valami kis tálba kitenni ajtó elé, vagy rongyra locsolva hogy a követ se tegye tönkre.
    És állítólag a citromlevet sem bírják.
    előzmény:
    szojacsira (17)
     
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. július 1. 08:5025.
    Hogy milyen igazad van! Tényleg vannak ilyen emberek. . . nem is értem, zöldövezet és az egész udvar viacolor. . . .
    Na de topicindító szép kertre vágyik!
    előzmény:
    addra (20)
     
  3. 2005. július 1. 08:4924.
    A helyzet az, hogy macska és kutya tartóként nem tudok jó megoldást javasolni. ha a mi kutyánkból indulok ki, akkor ő még örül is, ha a mi két macskánkon kívül másik is jön, mert ő szereti a cicákat, igaz csak azóta, hogy nekünk is van. előtte ugatta őket. Szóval lehet, hogy mégis érdemes kutyát beszerezni.
    és igen, a cicák öntörvényűek, és bár nagyon okosak, nekik nem lehet iolyanokat megtynítani, mint a kutyáknak: hová lehet menni, hová nem. A mi 2 cicánk, mindig jóllakott, minden rendben van velük, mégis szeretnek szomszédolni, besomfordálni másik konyhájába. Szerencsére ők már azt megtanulták, hogy hová érdemes menni, és hová nem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_409954
    Torolt_felhasznalo_409954
    2005. július 1. 08:4923.
    Sziasztok kedves macskák által zaklatottak!
    Bár én nagy cicabarát vagyok, azért szeretem ha a cic tiszteletben tartja a magánéletemet és a kedves szomszédokét is.
    Tehát néhány tapasztalat.
    Voltak olyan helyek amiket én sem szerettem volna ha a cicus rendszeresen látogat, ami nagyon bejött az a mentolos spray vagy kenőcs ezt úgy utálják, hogy 100 méterre futnak tőlle és egy idő után elszoknak a helytől.
    De állatfelszerelés boltokban lehet kapni ún. helytől távoltartó spray-t.
    Remélem segítettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. július 1. 08:4922.
    Szomorú ám, hogy más kedvence mennyi bosszúságot tud okozni! :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_146576 (16)
     
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. július 1. 08:4821.
    Igen, én is hallottam erről!
    Nálunk a kanapé meg a fotelok vannak befújva cicariasztóval, mert a fehér szőr a tűzpiroson. . . . . .
    Időnként újra be kell fújni. De ez beltéri.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988896 (15)
     
  7. 2005. július 1. 08:4820.
    Akkor miért laksz kertes házban? Azoknak találták ki a metróközeli nagyteraszos társasházi lakásokat, akik steril környezetre vágynak.
    Ez nem gonoszság, ne értsd félre: de családi házas övezetben meg tudja keseríteni a bevált szomszédi viszonyokat egy olyan újonc, aki a 800 nm-es telkére felhúz egy 400 nm-es házat, a maradék területet legyeptéglázza meg medencézi-bambuszligetezi-térkövezi, és irtózik minden póktól meg madárcsicsergéstől. . .
    előzmény:
    szojacsira (13)
     
  8. Torolt_felhasznalo_720829
    Torolt_felhasznalo_720829
    2005. július 1. 08:4719.
    Ha jól tudom, vannak erre a célra kifejlesztve spray-k. Olyan szagot árasztanak, ami a macskákat távoltartja. Érdemes lenne állatkereskedésben megkérdezni. Lehet, hogy ha ebből szétfújsz egy keveset a küszöbre, vagy a kerítéshez, akkor ez segít.
    előzmény:
    szojacsira (13)
     
  9. 2005. július 1. 08:4718.
    A macskasprayt csak szappanos víznek hívjuk itthon. Kb. annyit ér!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988896 (15)
     
  10. 2005. július 1. 08:4617.
    El tudnám ám viselni, hogy szegény állatokat korlátozgasság egy kicsit éjjelente!
    előzmény:
    addra (11)
     
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. július 1. 08:4516.
    Hát megértelek. . . nekem is ezért van inkább cicám, hogy kert legyen, nem számoltam a szomszéd pulijával, akit csak mi babusgatunk, mert a gazdái nem törődnek vele, olyan a szőre, hogy szörnyű, már szóltam fürdettessék, meg nyírassák már meg, de ők jobban örülnének, ha inkább elcsavarogna vagy elveszne. . . . . ezért van folyton az utcán, na meg nálunk. . . . . Na ha off voltam bocs.
    előzmény:
    szojacsira (13)
     
  12. Torolt_felhasznalo_988896
    Torolt_felhasznalo_988896
    2005. július 1. 08:4515.
    Sziasztok!

    Vannak állítólag olyan növények, amelyek riasztják a macskákat, például a macskamenta. Olvass erről a növényről a neten! Nekem is van, évelő, bár azt nem tudnám megmondani, hogy a szomszéd macskája emiatt nem jár-e a kertnek azon a részén. A többin viszont igen. . . Lehet, hogy van benne valami. . . .

    Próbáld ki, maga a növény gyorsan nő, az enyém még csak egy éves, de már hatalmas kiterjedt bokor, kis kékes-lila virágokkal, a levelét megdörzsölve elég kellemetlen az illata, de ezt messziről nem érezni.

    A másik, nem ennyire természetes védekezési mód a kutya-macska riasztásra használt spray. Ezt gazdaboltokban lehet kapni, és be kell fújni azokat a területeket, ahová nem szeretné pl. "illatmintát" kapni.
    Nem tudom, mennyire hatásos, de egy próbát megér, mert hátha hatásos (elvileg erre lett kitalálva).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. július 1. 08:4414.
    Az emeleti tetőablakon is beugrott már! Arra nem lehet szúnyoghálót tenni. A teraszajtót ha este kinyitjuk, akkor redőny le. A macska úgy nem tud bejönni, de levegő sem sok.
    előzmény:
    addra (11)
     
  14. 2005. július 1. 08:4113.
    Tudod, nem régen lakunk kertes házban, eddig soha nem volt kutyánk. Nem igazán vágyom erre a megoldásra, bár eddig ez tűnik az egyedül célravezetőnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_146576 (9)
     
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. július 1. 08:3912.
    Nem akarok ellenkezni, de nálunk a szomszéd kutyája talál mindig átjárást, hiába barrikádozunk, tiszta ösvény, meg csapás a kert, a fiam előkapta a légpuskáját, de én megtiltottam neki, hogy ilyen célra használja. . azóta is folyton nálunk a kutya.
    előzmény:
    eimrow (7)
     
  16. 2005. július 1. 08:3911.
    A szomszédunk macskái inkább kíváncsiak: akkor jelennek meg nálunk, amikor hazaérünk, és érdekli őket a nyüzsgés (valszeg a gazdáik csak tartják őket, és unatkoznak otthon). Éjszaka nálunk csak az ablak van nyitva, azt csak a saját macskáink használják, nekik meg szabad. És ha szúnyoghálót raknál az ajtóra? Annyira csak nem elszántak, hogy átrágják :-)
    A kerthez szokott macskát nem lehet bezárni. Akkor azért nem aludnál, mert a szomszédodnál egész éjjel hisztizne a szabadságában korlátozott állat. A macskák márcsak ilyen öntörvényű dögök :-)
    előzmény:
    szojacsira (6)
     
  17. 2005. július 1. 08:3810.
    Szörnyű! Igen, ezeket is átélem, a kitaposott virágokat, az ajtó elé pisilést. Nem akarooooom!!!! Rendezett kertet, nyugodt szellőztetést akarok!
    előzmény:
    eimrow (7)
     
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. július 1. 08:379.
    Tartsatok kutyut!
    Tutira nem jön át.
    Nekünk két cicánk van, a szomszédéknak kutyája, és eszük ágában sincs odamenni.
    Viszont van a környéken egy szemtelen kandúr, aki a macskaajtónkon bejön időnként és megeszi a cicalányaim kajáját.
    Egyszer szembetalálkoztunk, mindketten annyira megijedtünk (éjszaka), hogy amikor menekülni akart letépte a szalagfüggönyt, két cserepes virágot összetört. . . . talán nem jön többet. . . bár gyanúsan "sokat" esznek éjjel a macskáim megint. . .
    előzmény:
    szojacsira (4)
     
  19. 2005. július 1. 08:358.
    Lehet, hogy egy macskatartónak természetes, ha macskát talál a lakásában, de ránk a szívbajt szokta hozni az akcióival.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. július 1. 08:357.
    Épp a napokban volt heves vita erről az egyik levlistán, magam is részese voltam. A macskatulajok többsége sajnos baromira nem törődik azzal, hogy mit csinál a macskája MÁSHOL. Szerintük a macska egy szabad lény, nem lehet korlátok közé szorítani. Na kösz! Az anyukám maximális gondoskodással dédelgetett kertjét is összevissza járkálják, kitúrják a friss palántákat, szétkaparják a virágokat, ültetéskor sose tudod, mikor nyúlsz elásott macskasz@rba. :-((((( És bónuszként még jól összehugyozzák (bocs) a bejárati ajtó környékét. Sajnos a macska - a kutyával ellentétben - nem igazán tanulékony. Egy ismerősünk napközben jól oldalba szokta lőni vízzel (slaugból) a szomszéd macskát, de éjszaka ugyanúgy jönnek. :-( Éjjel-nappal meg nem lehet őrt állni. . .
    előzmény:
    szojacsira (1)
     
  21. 2005. július 1. 08:346.
    És mi van éjszaka? A kánikulai szellőztetésben már olyankor is jött a drága látogatóba! Akkorra sem lehet bezárni egy macskát?
    előzmény:
    addra (5)
     
  22. 2005. július 1. 08:305.
    A mi egyik kedvencünket szeretik a szomszédok, mert átjár hozzájuk "béregerészni" :-)
    De velünk szemben lakik két pimasz dög, ők hozzánk is bejönnek a nyitott ajtón. Akkor jól megkergetem őket, egy darabig ez hat.
    A macskákat nem lehet nevelni, nem a szomszédod tehet a dologról. Ettől még persze lehet bosszantó, de egy egész kertet nem fogsz tudni macskátlanítani, csak ha beszerzel egy kutyát :-) De szukát, mert különben a kutyapisit szagolhatod :-) Tulképpen ezek a dolgok a kertes ház szépségei. . .
    előzmény:
    szojacsira (3)
     
  23. 2005. július 1. 08:274.
    Még egy kicsit levelezek magammal, amíg bekerül az új topikok közé.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. július 1. 08:263.
    Jöhetek a jól bevált macskaűző ötletek! Kedves Macskatartók! A ti kedvenceitek nem zavarják a szomszédokat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. július 1. 08:222.
    Látom, "a cica a lakásban" topik a topon van. De mi van, ha a cica nem a saját lakásában van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top