Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab férfit szeretni...

Torolt_felhasznalo_537593
Torolt_felhasznalo_537593
Létrehozva: 2005. június 21. 00:40
Kedves nlc-sek!

Nehéz helyzetbe kerültem,de nem én vagyok az egyetlen...arab férfit szeretek,egy muslimot,aki hisz Allahban...én pedig Istenben sem hiszek.:) Nem zavarja. Maroccoi és Qatarban él. Modern,jól szituált és pontosan nekem való...nemsokára találkozunk azonban mégis félek...elovlastam A lányom nélkül soha c. könyvet....megilyedtem...én 19vagyok,ő 32. Nem zavar,állatira összeillünk és testileg is megvan minden....
Mit tanácsoltok? MIt tudtok az arab pasikról? Mert én csak rosszat....:(
  1. Torolt_felhasznalo_537593
    Torolt_felhasznalo_537593
    2005. június 27. 00:25101.
    Jézusom szegénykém. . . . hát igen. . . . . :(((( Nagyon szereti, mi? Hátigen, nagyon lehet őket imádni. . . valahogy másmilyenek mint a magyar pasik. . . . . .
    előzmény:
    kószáló (99)
     
  2. 2005. június 27. 00:10100.
    Meg mindig nem sikerult vegigolvasnom a topicot, de mar nem is fogom, csak majd holnap este (az utso 20 hozzaszolast), mert kiegnek a szemeim. . . .

    Szoval, a topicinditonak: Figyu, nekem is volt arab baratom, es qatari volt, mi nem a neten taliztunk de a kapcsalat nagyresze tavolsagi kapcs. volt. . . . Majd elmeselem a storyt holnap. Most mar Angliaban elek es a munkatarsaim 90 %-a muszlim, azon belul is nagyreszt pakisztani, bangladeshi, sri lankai. Szoval eloszor is hadd helyesbitsek: arabokrol beszelgettek, holott nem minden muszlim arab. . . . Ezt azert irom, mert pl. a pakisztani munkatarsaim is ugye muszlimok es kozuluk ketto nem eppen huseges tipus. Van egy afgan is, o is muszlim , de epp tegnapelott bevallotta hogy ugyan nem veti meg az alkoholt. Pakisztanban es Indiaban a legtobb csaladban a fiataloknak a szulok altal kivalasztott szemellyel kell osszehazasodni, nem igazan van beleszolasuk a dologba, de persze vannak kivetelek, de a tobbseg. . .

    Szoval, a lenyeg hogy nem szabad altalanositani, de mivel en is mar sokat tapasztaltam, hallottam, lattam, stb. . . . arra kerlek hogy legyel vele ovatos, foleg mivel csak neten keresztul ismered. Hidd el en is megjartam mar nem egyszer. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. június 26. 23:1999.
    Nem olvastam végig az egész topicot, igy elnézést, ha már egész máshol jársz.
    A barátnőm arab emirátusban stewardesskedik, és két éve szeret egy arab férfit, aki pilóta. Nagyon jól kijönnek, tényleg nagyon liberális a srác, nem terrorizálja, vagy ilyesmi. . . Egy dolgot tisztázott nagyjából a kapcsolat elején: ebből soha nem lesz se házasság, se gyerek, mert azt a családja nem tűri. Be se mutatta őt a szüleinek, és ha eljön az ideje, akkor elvesz majd egy arab lányt. Ez a lány ezeket a feltételeket anno elfogadta, ma viszont nagyon-nagyon szenved tőle. Akkor azt képzelte, ki tudja, mi lesz jövőre, két év múlva, mostanra nagyon beleszerelmesedett a srácba. Nekem a szivem szakad érte. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537593 (98)
     
  4. Torolt_felhasznalo_537593
    Torolt_felhasznalo_537593
    2005. június 26. 23:1498.
    Engem teljesen elbűvöl és meg is ráz a kultúrájuk, világuk. Eyszerűen nem tudom hova rakni. . . De ahgoy én Őt megismertem teljesen olyan, mint bárki más. . . mint én például. Dehát lehet, hogy ő a kivétel. Lehet, hogy édes egy fazon tényleg. De lehet, hogy csak ilyennek mutatja magát amit kétlek. Majd kiderül élőben. :)
    előzmény:
    szekine (97)
     
  5. 2005. június 26. 23:0697.
    Nincs mit, szívesen:-). . . nem tudom, hogy kinek mi a véleménye, de magam részéről csak túristaként szeretném látni azokat az országokat, ahol az iszlám vallás a meghatározó az emberek tudatában. . . számomra nagyon idegen, . . . . aki abba születik, ott él születésétől fogva, talán természetesnek veszi azokat a hagyományokat és szokásokat, melyek meghatározzák többek között a nők helyét azokban a társadalmakban. . . számomra teljesen idegen, nem szeretném ott leélni az életemet. . . Hirtelen nem jut eszembe Szadat ex egyiptomi elnök feleségének könyvének címe, mely eléggé érdekesen ábrázolja az észak-afrikai arab világot. . . a hölgy ott született, haladó szellemű családban, mégis a férje pozicíiója miatt sokmindenben kellett gyökeresen változtatni az életén. . . . tanulságos olvasmány. . .
    Későre jár, elköszönök, minden jót Neked, jó éjt!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537593 (96)
     
  6. Torolt_felhasznalo_537593
    Torolt_felhasznalo_537593
    2005. június 26. 22:4396.
    Nagyon szépen köszönöm! Igazából a srác akivel "összejöttem" moroccoi. . .
    Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy!
    előzmény:
    szekine (95)
     
  7. 2005. június 26. 22:3595.
    69/. . . a "nőverés" Iránban, az Irak -Irán közötti háború idején vetődött fel, ami a 80-as évek elején zajlott (ami azért nem történt meg, mert pénzzel fizette ki a bírságot a lejárt okmány miatt, ami nem volt kevés). . . lehet, hogy a háborús helyzet miatti emberi brutalitás miatt volt így. . . az biztos, hogy így volt, mert az az ismerősöm szavahihető ember, aki még nagyon sok mást is mesélt a Közel -keleten élő emberekről, fotókat, filmeket is készített a háborús helyzetről, a hetenkénti halottasmenetekről, a bombázásokról. . . . . azóta más lett a világ persze, de a fanatikusság, az agresszió, a nők nem emberkénti tisztelete nem sokat változott. . . persze ez sem általánosítható, mert ott is élnek rendes emberek, akik szeretik a feleségüket. . .
    Persze, ha most meghkérdezed az ismerőseidet, ők már nem feltétlenül tudnak ilyesmiről, hiszen ez nem ma történt. . .
    Azonban az Iszlám vallás iránti fanatikus elhivatottság az emberekben továbbra is ugyanolyan elvakult sok (nem minden) esetben, ami mérlegelendő mindenképpen akkor, ha párt választ az ember lánya. . .
    Én most is kitartok azon véleményem mellett, hogy atz a kultúrát és emberi hozzáállást nem tudnám elfogadni, megszokni, remélem a gyerekem sem kerül abba a helyzetbe, hogy neki ilyen választás elé kelljen állnia. . . bízom abban, hogy megtalálja a társát az itthoni körülmények között. . . Neked is csak a lehető legjobbakat kívánom, vigyázzál Magadra!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537593 (69)
     
  8. Torolt_felhasznalo_537593
    Torolt_felhasznalo_537593
    2005. június 26. 17:2994.
    Ok. Elnézést.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_839352 (93)
     
  9. Torolt_felhasznalo_839352
    Torolt_felhasznalo_839352
    2005. június 26. 00:4893.
    Poli, ne haragudj, de mar nemcsak naiv vagy, hanem banto is. Atestel a lovacska masik oldalara.
    Az en ferjem, bar o perzsa, pl NEM ver, tjekoztatlak, nem alaz meg es meg gyerekunk sincs. Ne basszusozz, mert ez sem all jol neked.
    Tenyleg gyerekesen fogod fel, egyik pillanatban odavagyerte, meg a vilagaert (ez butasag, mert itt nem minden rozsaszin), masik pillanatban meg kiborulsz (ami szinten butasag, mert ugyanakkor nem minden fekete)

    Maradj a magyaroknal. Tenyleg. Es ha erdekel a Kozel-Kelet, javaslom Bernard Lewsit, Armstrongot, Goldzihert. . . kicsit szinvonalasabbak, mint a lanyom nelkul es ok sem muszlimok, tehat tuti, hogy nem felesegvero nepek:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537593 (68)
     
  10. Torolt_felhasznalo_537593
    Torolt_felhasznalo_537593
    2005. június 26. 00:2492.
    Neked is jó éjt!Köszönöm!Várlak legközelebb is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954953 (90)
     
  11. Torolt_felhasznalo_537593
    Torolt_felhasznalo_537593
    2005. június 26. 00:2291.
    Nekem tetszik a vallásuk és jobban tisztelem az övéket mint a katolikust. . . ha már csak atörténelmet nézzük leköpném a katolikus egyházat. . . templomba be se teszema lábam elviekből.
    Nemtudom. . . muslim tudnék lenni. . de csak itthon. :DDD Nem csadorban.
    Anyja csadorba jár Hollandiában. . . megkérdeztem (kíváncsi voltam mit reagál) : "MIért?" Mire azt mondta "hát mert ő szereti hordani" Hmm. . . . 4en vannak testvérek. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954953 (89)
     
  12. Torolt_felhasznalo_954953
    Torolt_felhasznalo_954953
    2005. június 26. 00:2090.
    Sok sikert és jó éjt, most már megyek aludni!

    Örülök, hogy beszélgethettünk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_954953
    Torolt_felhasznalo_954953
    2005. június 26. 00:1989.
    A lényeg az szerintem, hogy szerintük a hitetlen ember nem ember. Megkockáztatom, hogy talán még a keresztény hitű emberek "alá" helyezik a sorban. Ill. úgy vélik, hogy a hitetlen embert Allah vezérelte útjukba, hogy jó útra térítsék. (A jó útra térítés eszközeit most hagyjuk. )

    Gondolj bele, hogy az ő életükben mennyire központi szerepet játszik a vallás: a hygéniai szokásoktól kezdve a jogalkotáson át az akármiig.

    Javaslom, tényleg ismerkedj meg egy kicsit közelebbről a kultúrájukkal és ne az ő szájából olvass, mielőtt döntesz! Mert ha mellette döntesz, számolnod kell azzal, hogy fel kell számolnod eddigi nézeteidet és új eszméket kell magadévá tenned!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537593 (88)
     
  14. Torolt_felhasznalo_537593
    Torolt_felhasznalo_537593
    2005. június 26. 00:0988.
    Hát ez így tényleg eléggé érdekes. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954953 (87)
     
  15. Torolt_felhasznalo_954953
    Torolt_felhasznalo_954953
    2005. június 26. 00:0687.
    Nem tudom, most mi van vele. (Talán ez is elárul valamit. . . )

    A férjét én is jó fej srácnak tartottam, bár inkább férfit kellene mondanom, mert pár évvel idősebb volt nálunk, ill. ők szvsz hamarabb válnak férfivá, mint nálunk a fiúk (egyrészt így szocializálja őket a társadalom, másrészt idegen országban hamarabb a saját lábára kénytelen állni az ember).

    Három napos lagzija volt kint (az országot inkább nem írom le), itthon semmi. A szülei, a testvére nem vettek részt rajta, valahogy senki sem tartotta fontosnak, hogy ott legyenek, senki sem törődött velük, egyszerűen fel sem fogták, hogy a lányuk férjhez ment, olyan jól le volt minden zsírozva.

    Nem mondom, így is lehet, ill. a barátnőm tudja, milyen fontos számára a családja.
    De azért én azt szeretném, ha az én páromnak is fontos lenne az, hogy mindkettőnknek megmaradjon a családja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537593 (75)
     
  16. Torolt_felhasznalo_537593
    Torolt_felhasznalo_537593
    2005. június 26. 00:0586.
    Igen, ezen a tisztelet szintjén én is megragadtam. De gondolom ha hozzámentél volna megtérített volna ő bármilyen módon. . . bár nem tudom. . . . sztem egyik se viseli el ha a felesége nem hisz Istenben. Én katolikus vagoyk de nem hiszek. . . . . néha érzem, hogy mintha zavarná amikor erről van szó. . . . mondogatja, hogy "hinni kell" és kész. :)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794246 (85)
     
  17. Torolt_felhasznalo_794246
    Torolt_felhasznalo_794246
    2005. június 26. 00:0185.
    Nemigen emlékszem rá, hogy milyen volt az ágyban, de nem volt rossz vele. Abszolút figyelt rám. Totál vallásos hapi volt, naponta többször imádkozott. És fanatikusan hitt a muszlim vallásban. Próbált engem is térítgetni, könyveket vet nekem meg sokat mesélt, de nem dőltem be neki. Mendemellett nagyon tisztelem a vallásukat és érdekenek tartom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537593 (82)
     
  18. Torolt_felhasznalo_537593
    Torolt_felhasznalo_537593
    2005. június 26. 00:0184.
    Én most töltöm a 19et. Épp egyetemre készülök. :)) De én is idősebb vagyok a koromnál. . . . sokan megkérdezik, Te tényleg 19lennél?:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794246 (83)
     
  19. Torolt_felhasznalo_794246
    Torolt_felhasznalo_794246
    2005. június 25. 23:5883.
    Te hány éves vagy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537593 (81)
     
  20. Torolt_felhasznalo_537593
    Torolt_felhasznalo_537593
    2005. június 25. 23:5882.
    :)) És milyen volt az ágyban? Azt mondják ők nem figyelnek a nők kélyére. . . . bár én úgy gondolom ez emberfüggő. . . . . mesélj!:)
    Mint ember milyen volt? Vallás? TE hiszel? őt zavarta ha nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794246 (80)
     
  21. Torolt_felhasznalo_537593
    Torolt_felhasznalo_537593
    2005. június 25. 23:5781.
    :)))) TEtszik amit írtál az iróniával együtt! Jogos-jogos!:))
    Nem élő szex. . . csak olyan cyber. . . (pirulok állatira dehát ez is megvolt és állati volt:)) )! Nekem azt mesélte hgoy neki voltak már kapcsolatai. . . meg alkalmi kapcsolata sok. . . . nemtudom. Tudom hogy náluk tabu a szex házasság előtt dehát azé sztem senki se veszi komolyan. Most gondolj bele. EReje teljében lévő 20éveseket meghazudtoló 32éves állati sexy arab pasi, egyedülálló, jó pozícióban. . . döglegnek utánna an ők. . nem gondolja senki hogy majd ő fogja megtartóztatni magát. :) Mesélt egy csomó minden kalandot. . . . olyan mintha csak magyar lenne akár. . . csak jobban tisztel, szebben beszél velem. De ő amerikaiak között él és velük és nekik is dolgozik, amerikai barátai vannak és mesélte hgoy ők mondták neki hgoy nem gondolták hogy ilyen normális. Amúgy meg ő maroccói szóval semmi köze az amerikai gyűlölethez. Az Irán és Iraq ügye stb. . . Marocco Észak-Afrika ezek meg Ázsia. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954953 (78)
     
  22. Torolt_felhasznalo_794246
    Torolt_felhasznalo_794246
    2005. június 25. 23:5680.
    Dehogynem feküdtünk le, onnak tudta meg, hogy szűz vagyok :) Ettől aztán tiszta boldog lett :) Persze nem azonnal bújtunk ágyba, hane egy hosszabb idő után. Egyébként tök rendes hapi volt, minden szempontból. A tenyerén hordozott és tisztelt. Akkoriban én is a jóval idősebbekre voltam rákattanva, de most is azt szeretem, ha a pasi idősebb - legalább egy kicsit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537593 (79)
     
  23. Torolt_felhasznalo_537593
    Torolt_felhasznalo_537593
    2005. június 25. 23:5279.
    Uh szegény. . . . . dehát normális volt a reakciót. Nekem is mindig idősebb pasiaim voltak!:) 5-6évvel. . . ő most picit több. :)) De nekem ez jön be.
    Nem ez nem vicc amit mondtál, náluk ez kurva nagy dolog lett volna. . . de lehet otthon meg beidomított volna. . . . de végülis 1év kurvasok hogy kiismerd. . . milyen volt????Mesélj kérlek!!Nem feküdtetek le???1év alatt??JÉzusom!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794246 (77)
     
  24. Torolt_felhasznalo_954953
    Torolt_felhasznalo_954953
    2005. június 25. 23:5278.
    68-ra

    Furcsállom, hogy lehet, hogy mindenben annyira összeilletek, ha még a hitetek sem azonos (szándékosan nem vallást írtam). A házasság (mert gondolom előbb-utóbb ez lenne a cél) nem díszlet!

    A Te problémád is egyébként abban a nézetemben erősített meg, miszerint a muzulmán férfiak hitében/elveiben (főleg akik egy ideig Európában élnek) és az életvitelükben / a gyakorlatban szöges ellentétek vannak.

    Ha jól olvastam alant, volt már köztetek szexuális kapcsolat. Ezt ő mégis hogyan egyezteti össze azzal, amit a vallási tanítások elvárnak tőle?
    Vagy nála is érvényesülhet az a nézet, miszerint minden európai (amerikai) nő k**va és még annyi tiszteletet sem érdemelnek, mint . . .
    - és így borzasztó hamar alapot teremtenek fals okfejtéseiknek a nők feletti hatalmukról, bántalmazásuk jogosságáról.

    . . . ja, hogy nem ezzel szokták kezdeni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537593 (68)
     
  25. Torolt_felhasznalo_794246
    Torolt_felhasznalo_794246
    2005. június 25. 23:5077.
    Jemeni volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537593 (72)
     

Címlap

top