Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab férfit szeretni...

Torolt_felhasznalo_537593
Torolt_felhasznalo_537593
Létrehozva: 2005. június 21. 00:40
Kedves nlc-sek!

Nehéz helyzetbe kerültem,de nem én vagyok az egyetlen...arab férfit szeretek,egy muslimot,aki hisz Allahban...én pedig Istenben sem hiszek.:) Nem zavarja. Maroccoi és Qatarban él. Modern,jól szituált és pontosan nekem való...nemsokára találkozunk azonban mégis félek...elovlastam A lányom nélkül soha c. könyvet....megilyedtem...én 19vagyok,ő 32. Nem zavar,állatira összeillünk és testileg is megvan minden....
Mit tanácsoltok? MIt tudtok az arab pasikról? Mert én csak rosszat....:(
  1. 2005. június 21. 12:3851.
    "rögtön ugrik, ha akrok valamit"

    "testileg is megvan minden"

    hi-hi-hi de hát hogyan????
    ne legyé' "HÜJE" ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537593 (9)
     
  2. 2005. június 21. 12:3350.
    így van. Az én nőgyógyászom szíriai, a lányom egyik gyermekgyógyásza jemeni. Imádom mind a kettőt, tökéletes úriemberek, pedig mind a ketten szegény családból származnak, és azért jöttek Magyaroszágra tanulni, mert Amerikát nem tudták megfizetni. Mind a ketten magyar lányt vettek feleségül, mind a ketten itt teremtettek egzisztenciát (nulláról, mint minden orvos), itt születtek a gyerekeik. Remek férjek, ismerem az asszonypajtásokat is (mind a kettő nővérke volt), mintaházasságokban élnek. Mint rendes magyar férjek. Eszük ágában sincs hazamenni.
    No de egy katari diplomata. . . aki azt sem tudja, hol lehet Katarban magyar vízumot szerezni. . . hááááááááááááááááááát
    előzmény:
    Ági-cica (49)
     
  3. 2005. június 21. 12:2449.
    igen, igen. ez itt a legnagyobb probléma.
    nem tudom olvastátok-e amit beírtam az egyiptomi pasiról. ő abszolút nem volt vallásos, ivott is (ugye azt tilos). ő amikor nős volt kint élt a nőnél svájcban. és otthagyta a gyereket válás után. a családja (a kuzinjával beszéltünk) el is ítéli a viselkedését!!! a pasi nem nagyontalálja a helyét otthon, már csak az a kérdés hoyg behódol-e a nyomásnak, vagy megint eljön európába. . .
    előzmény:
    fatimama (47)
     
  4. 2005. június 21. 12:2348.
    mindenki általánosit de sneki nem fog biztatni, hogy menj hozzá feleségül és utazz ki Qatarba!!!!

    öööhm. . hát amig nincs meg a csaj gondolom addig kedvesek. . aztán mehetsz mögötte 6 méterrel az utcán meg bezár a házba és ö lesz urad és parancsolód!!!! :) és ha szeret, akkor se fog körüludvarolni, meg randizni vinni, meg ágybavinni reggelit. . . .

    nem azért mert rossz emberek, csak náluk mások a szokások, más világ, más életforma. . ami még az arab nöknek is iszonyatosan nehéz!!! ök is "lázadnak" hát még te, egy európai. . . . !!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537593 (1)
     
  5. 2005. június 21. 12:1947.
    Ja, és egy hívő muzulmán nem sokáig nézi el, ha a neje nem követi a vallásban is. A legkevesebb, hogy a barátai kiröhögnék, ha nem sikerül elérnie, hogy két hónapon belül megtérítsen. De gondolomn, úgy sem hiszed el.
    előzmény:
    fatimama (46)
     
  6. 2005. június 21. 12:1746.
    Tulajdonképpen mit vártál? Bátorítást? Helyeslést? Ne viccelj már.
    Volt dolgom az általad leírt arab férfitípussal. Legjobb esetben egy leszel a száz nyugati nő közül, akibe szintén szerelmes.
    Több barátom van Szaud Arábiában, Bahreinben és az Emnirátusokban. valóban nem egyszerű feleséget találniuk, ha mélyen vallásosak, akkor pláne nem. (Nem szeretik a modern nőket. ) Ilyenkor vezetik le az energiáikat a neten.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537593 (36)
     
  7. 2005. június 21. 12:1645.
    Bocsánat ha azt érezted kinevetlek!
    Szó sincs róla, szerintem semmi ilyesmit nem is mondott senki. Mindenki csak a csalódástól akar megkímélni, de ez a beírásod bizonyítja, hogy már lényegében bárki bármit mondhat. . . te úgyis a saját fejed után fogsz menni. . . én is csak azt kérem amit a többiek:
    -jól nézz körül, és tiszta fejjel gondolkozz mit teszel
    -ne hamarkodj el semmit
    -maradj magyarországon!!!

    amúgy ha vallásos a pasi elkezdhetnéd olvasni a Koránt, nagyon sok utalást tartalmaz arra vonatkozóan hogy hogy kell egy nőnek viselkedni. . . (elvileg tilos lefordítani más nyelvre, nem is tudom hogy történt, de megrendelhető a neten, nekünk is van egy példány)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537593 (36)
     
  8. Torolt_felhasznalo_768544
    Torolt_felhasznalo_768544
    2005. június 21. 12:1144.
    Juhuj, én se sok jót. Az ő értékrendjük más mint a miénk a nőkkel kapcsolatban, akármennyire is nagy a LUV!!!! :-O
    Ha már kinnt vagytok többet nyom a mérlegben a rokonság és az ottani elvárás, ezt ne feledd.
    Ég és föld az ő hazája ás Ma. o.
    Nem a korkülönbség a lényeg. . . dehogy is. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537593 (1)
     
  9. Torolt_felhasznalo_827659
    Torolt_felhasznalo_827659
    2005. június 21. 12:1043.
    igen, igen. a könyvet nagyon rég olvastam, viszont fél éve láttam filmen, asszem a duna tv adta, az jobban rémlik, ott asszem úgy volt hogy nem hagyta ott. . . vagy csak rövid időre? a fene se emléxik. . . de nekem ez akkor is durva, el kell fogadni ahogy az előbb is írták a csajok, hogy teljesen más világ. lehet bírni, remélni, hinni, hogy ő más, ő egy felvilágosult, modern, nyugati eszméket elfogadó arab, de a gyökerek. . . rengeteg ilyen könyv van a témában, és ezek sajnos nem holmi kamu sztorik, az írónők agyszüleményei, de más ember szájából, ami megtapasztalta a valóságot, is ugyanaz jön le. . . messze el kell kerülni őket:)
    mármint úgy hogy oda ki mész. . .
    télleg talizzatok itt Mo. -n. ha meg sok a pénze, magas beosztású, simán ki tud ruccani Magyarországra, nem hiszem hogy anyagilag megterheli, ja, hogy vízum. . . hát csak kérje szépen, mert asszem valami ilyesmit írtál, hogy a vízumra hivatkozott. . . jaj, ne hagyd magad palira venni, ha nagyon szeret, eljön érted, akkor nem ismer lehetetlent.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_951329 (42)
     
  10. Torolt_felhasznalo_951329
    Torolt_felhasznalo_951329
    2005. június 21. 12:0342.
    Zoldcsibe, en ebben a konyvben csak azt nem ertem, hogy az asszony elment a ferjevel Iranba, es OTTHON HAGYTA a ket kisfiat, Joe-t es John-t. Et senkinek nem tunik fel a tortenetben? En biztos nem mennek hosszabb idore kulfoldre egyik gyerekem nelkul sem!
    A no naivitasa legalabb akkora hiba volt abban a konyvben. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827659 (40)
     
  11. Torolt_felhasznalo_951329
    Torolt_felhasznalo_951329
    2005. június 21. 12:0241.
    Szia polikala!

    nem arab, de indiai a pasim (mar volegenyem) es a latszat neha tenyleg csal, vannak rendes arabok is, sot arab ferjjel rendelkezo nok is, akiket mar olvasgattam itt az nlc-n. Az tenyleg valtoztat a mentalitason, hogy nyugaton elt-e hosszabb ideig.
    DE!!!
    ne te menj Hollandiaba, hanem jojjon o teged meglatogatni! Itt megiscsak biztos terepen mozogsz es szukseg eseten le tudsz lepni, esetleg egy baratnod beszervezhetsz aki tud segiteni, ha baj van!
    Hollandiaban mit csinalsz, ha elvonszol es elveszi a penzed, teszem azt?
    Ez tul kozkazatos. Ha annyira odavan erted, megerti az aggodalmad es o fog jonni hozzad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_827659
    Torolt_felhasznalo_827659
    2005. június 21. 11:5040.
    baszkiiii. . . . ha egy csepp eszed is van, akármennyire szereted, kurvára nem mész sehova, pláne nem hozzá. tudom hogy ez pocsék érzés, és ahogy írtad, olvastad a könyvet is. . . hidd el, nem véletlen az a könyv, nem mese, és az csak egy a sok közül!!!Érted??
    100% hogy hasonló sorsra jutsz, egyszerűen ők más emberek, ahogy az előttem levő is hozzászólt, tök igaza van, csicska leszel. És akármilyen rendes üzletembernek tűnik, meg minden passzol köztetek, a hazájában más az ember. Elvisz haza, és mi van a rokonokkal?? Ott aza szent amit ők mondanak, és akármennyire szereted téged, te ott egy alávetett senki lennél a hazájában, megcsalna, bezárna, ott más törvények uralkodnak. A nőket lenézik, a nő gyereket szülni jó. Bocs a kirohanásért, de olyan fiatal vagy még, legyen eszed basszus, ha nagyon szeret téged, hát maradjatok itt Magyarországon, de lécci ki ne költözz valami arab országba, mert halálra ítéled magad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537593 (1)
     
  13. 2005. június 21. 11:3939.
    nem nevet ki teged senki. csak annyira nem hiheto, hogy egy 32 eves jobeosztasu intelligens arab ferfinek igy kell feleseget talalnia, hirtelen. . . interneten, 19 evest, mas kulturajut. . :(
    a csaladjaval komoly problemaid lennenek. . :(
    erted?
    aggodunk. itt valami becsapas van. esetleg valamire jo leszel neki. .
    a sok kozul. . ;(
    itt sok marokkoi csalad van. ha mind a ketto marokkoi, akkor talan az asszony tudja, mit tehet meg es mit nem. amugyis latja a csaladjaban a noi szerepet, abban no fel. egy marokkoi ferfi nem ad penzt a felesegenek. elmegy o bevasarolni. fozni, takaritani kotelesseged. gyereket szulni evente.
    szeretik a nagy csaladot.
    aztan van itt vegyes par. gruz az asszony, marokkoi a ferj. . huhuuuu:-))
    jo parositas. . . hol az egyik veri meg a masikat, hol a masik az egyiket.

    marokkoi csaladban a gyerekek azt csinalnak, amit akarnak. mar altalanosiskolas korukban kessel jarnak. . . az elso szora elo is rantjak, mar boknek is vele. . :(

    keress magadnak hozzad illo part. ne asdd el meg magad. nem akarsz te rabszolga lenni. neked meg szorakoznod kell, ismerkedni, bulizni, tanulni. . ELNI!
    hidd el, nem gonoszsagbol mondom. .
    okos legy!
    :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537593 (35)
     
  14. Nik
    Nik
    2005. június 21. 11:2238.
    Doha - West Bay, Zone 66. Saha 83.
    Villa Embassy of the Republic of Hungary, State of Qatar, Doha NO7, P. O. Box: 23525

    Ez pedig a dohai magyar nagykövetség címe, itt kérelmezheti a magyar vízumot.
    Telefonszám, ahol az ügyfélfogadásról érdeklődhet: (00-974)493-2531
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537593 (36)
     
  15. Nik
    Nik
    2005. június 21. 11:1537.
    Nagykövetség. Nem külügyminisztérium, nagykövetség.
    Az Egyesült Államok külügyminisztériuma Washington DC-ben található és nem hinném, hogy arabokat alkalmaznának. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537593 (35)
     
  16. Torolt_felhasznalo_537593
    Torolt_felhasznalo_537593
    2005. június 21. 10:4736.
    Egyébként ott azért nincs visa, mert nincs kidrendeltség. . . mindegy. Köszönöm a hozzászólásokat de aki ki akar nevetni inkább nézzen egy vígjátékot a tv-ben! Köszönöm!
    előzmény:
    Ági-cica (30)
     
  17. Torolt_felhasznalo_537593
    Torolt_felhasznalo_537593
    2005. június 21. 10:4635.
    Sziasztok!

    Köszönöm a hozzászólást, ne aggódjatok több topicot nem nyitok. . . Igen, tapasztalatlan vagyok, ezért jöttem ide tanácsot kérni! Testileg meg van mindene, ettől nem tartok. Látom őt minden nap webcamerán. Igen, lehet h van valahol felesége ha szkeptikus akarnék lenni de őszintén szólva valahogy úgy érzem, megbízhatok benne. Soha nem tett olyan kijelentést, mozdulatot amivel az ellenkezőjére sarkallna. És bár igen, csak 3hónapja ismerem nagyon közel kerültünk.
    Másik: igen, van amerikai külügyminisztérium qatarban, itt a címe:
    http://qatar. usembassy. gov/ Kattanj rá v. másold be. Sok képet küldött magáról, de nem csak képen látom hanem bármikor amikor akarom camerán is. Hogy miért nincs felesége? Az első találkozáskor megkérdeztem, mert én is tudom és ő is mondta hogy ők korán házasodnak. Azt mondta egyszerű:nem találta még meg azt a nőt akit elvenne. Modern ember, voltak barátnői is. Figyeljetek csak, mi végülis egy 32éves férfiről beszélünk. Hány 32éves férfi rohangál itt Mo. -n? Kurva sok aki egyedülálló mert. . . és sorolhatnánk.
    Elnézést kérek a topic megnyitásáért, azt reméltem egy kis őszinteség nem fog fájni senkinek részemről és hogy "tapasztalt" hozzászólásokat kapok, amik egy zömét meg is kaptam. Köszönöm. . .
    előzmény:
    Ági-cica (30)
     
  18. 2005. június 21. 09:1934.
    most lehet hogy sokan megköveznek ezért a kérdésemért, de mit keresne egy 19 éves lány egy 32 éves felnőtt férfi mellett? hogy lehetnek egyenrangú felek? mert később már nem olyan nagy ez a korkülönbség pl 39-52. . . de most? amit a lány még csak most kezd megtapasztalni az életből azon a pasi már 3x túlvan. . .
    valahogy azt gondolom hogy ettől a lány még inkább elveszti önállóságát és a pasi mégnagyobb befolyást szerez, mint amit a kultúrája miatt tenne. . .
    (nem véletlen hogy náluk gyakori az a párosítás hogy 13-14 éves kislányt adnak 40 éves pasihoz. . . )
    persze ez is csak általánosítás. . senki sem dönthet helyetted, neked kell kitapasztalnod mi a helyzet. . . de ha lehet ezt itthon tedd!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. június 21. 09:1033.
    Nekem volt arab pasim (palesztin), amikor Németországban éltem. Fiatal voltam és szerelmes, de lassan rájöttem, hogy az ő mentalitása abszolút eltér az enyémtől és nem tisztel, mint barátnőt. Szóval nem könnyű eset, az egyszer biztos, de hátha neked sikerül!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. június 21. 08:5832.
    Mire gondolsz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (27)
     
  21. 2005. június 21. 08:5231.
    Én is ezt tapasztaltam.
    Ha itt élsz egy arabbal akkor az hozza a megtanított viselkedési normáit: tisztelni a családot, mindent megadni a feleségnek stb. Viszont mivel nincs a háta mögött a családi nyomás téged sem fog elnyomni és szolgasorba kényszeríteni. Mivel náluk az a szokás hogy a férj mindent megtesz a feleségéért, de cserébe az asszony teljesen az övé. Dönthet arról hova menjen, mit vegyen fel, kivel beszéljen. És sokan azt hiszik hoyg a születendő gyerek neméről is dönthetnek. . . .
    előzmény:
    boris75 (23)
     
  22. 2005. június 21. 08:4830.
    Igen elég érdekes a bevezető. . . hogy lehet meg testileg is minden?

    Különben erre csak úgy megjegyzésül, nemrég Egyiptomban jártunk, és ott megismerkedtünk egy arab férfival. . . ő is felvilágosult, meg tanult, meg modern. Valami miatt nagyon megkedvelt minket és mesélt az életéről. Van egy felesége svájcban, fehér nő, és nagyon sokat beszélt róla meg a fiáról. Aztán egyik beszélgetés alkalmával kiderült hogy elváltak, és a kisfiát otthagyta a nőnél. Nagyon meglepődtem és tisztelet ébredt bennem iránta. Mert ugye nem ezt hallani. Mondta hogy ő sosem csalta meg a feleségét, de most hogy már külön vannak akadnak szexkapcsolatai. És azt mondta hogy bár nagy tisztelettel bánik azokkal a nőkkel (láttam egy smst amit az egyik küldött neki: sose felejtelek el meg stb. . . ) semmibe se veszi őket, mert neki olyanok mint a sima prostik. . . na most ebből erősen kiderül hogy akivel könnyen van testi kapcsolatuk azt nem becsülik. . . ja és ez a pasi 26 éves volt. . . és mindenki akivel megismerkedtünk korán nősült vagy el volt jegyezve. . . szerinted tényleg nincs senkije egy 32 éves arabnak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_782207 (21)
     
  23. 2005. június 21. 08:4429.
    Egyetértek Grétával, nagyon tapasztalatlannak tűnsz (nem minősíteni akarlak). Hogy jelentheted ki, hogy úgy érzed, hogy ő az igazi, amikor még nem is találkoztál vele? Valaki igaz v. sem, azt az idő (20-30 év!) dönti el, nem pedig napi egy-két óra chat a messengeren. . . Nem azt mondom, hogy Neked ő az igazi, de neten keresztül így érzeni. . . .
    Tavaly nekem is volt egy ilyen netes "kapcsolatom", a srác német volt, naponta több órát chateltünk, képeket küldött, mindenben megegyezett a véleményünk, stb. . . . , stb. . . , úgy éreztem, hogy hosszútávú kapcsolat lesz közöttünk, aztán decemberben találkoztunk. Hát, a személyes találkozás nagy csalódás volt, el nem tudom mondani mennyire. Teljesen más volt életben (külsőre és belsőre is!), mint, amikor chateltünk. Nem elriasztani akarlak, mert az, hogy velem ezt történt, nem jelenti azt, hogy Te is így fogsz járni. (Van ellenpélda is. :))
    Az, hogy arab. . . , hát, nézd, több rosszat hallani róluk, mint jót.
    Nekem van két ismerősöm, akinek arab férje van, az egyikük nagyon jól megvan, kedves, aranyos a férje, a másik viszont tulajdonának tekinti a feleségét, és időnként meg is veri. . . . Nem hiszem, hogy rájuk lehet "húzni", hogy jók v. rosszak, mert közöttük is van ilyen is olyan, ahogy a magyar férfiak sem egyformák. :)
    Azt már több embertől hallottam egyébként, hogy házasság előtt nagyon kedvesek, aranyosak, utána meg mintha kicserélték volna őket. Nem tudom ebből mi igaz.
    Én azt mondom, hogy ismerd meg, de ha lehet itt Magyarországon, ne Te utazz, aztán dönts. És csak magadra hallgass. . .

    (Megjegyzem ez a mondat, nem túl bíztató: "Ő nagyon féltékeny. . . csak az övé vagyok és punk tum. :) még ha egy földrész választ is el. "
    Senki nem birtokolhat senkit, mert senki nem a tulajdona senkinek. A birtokló, önzésen alapuló "szeretet" nem szeretet, szerintem. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. június 21. 08:3328.
    Nem baj, menjen csak oda, lakjon vele! :->
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (27)
     
  25. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. június 21. 08:2927.
    . . . és még azt hittem én vagyok naív:-))
    előzmény:
    tittibaba (26)
     

Címlap

top