Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

QAF-Fiúk a klubból!!Cool!

Adrienn22
Létrehozva: 2005. június 16. 14:44
Gondoltam indítok egy új témát,ami remélem sok hozzászólót fog idevonzani!Pár hónappal ezelőtt teljesen véletlenül a Cool Tv csatornájára tévedtem egyik péntek este(akkor még péntek esténként sugározták a sorozatot).
És mit látok?!?5 meleg pasit,egy-két kivétellel tuti jó külsővel(lássuk be nem elhanyagolható),fantasztikus humorral,és merész életfilozófiával.Azonnal magával ragadott a sorozat.Kedvencem Brian-,azt hiszem nevezhetem bátran főszereplőnek-a nem túl pozitív jellemű ember.Egyébként nagyon tud szeretni,csak nem meri,akarja,kimutatni szerintem.Millió mondatba foglalhatnám annyira szeretem őket,de nem teszem,inkább nézzétek meg,ha van kedvetek,és szóljatok hozzá új témámhoz.
Hozzáteszem,ezt a filmet,nem csak melegek nézhetik!Sőt!Ideje lenne kicsit jobban tolerálni kedves ember társaim az ő életvitelüket is,mert nem rosszabb,különbebb emberek minálunk,sőt!!Én egyébként egy fiatal egy gyermekes családanya vagyok,de azt hiszem mondhatom valamennyire ismerem az ő életüket,mert volt egy meleg fiú osztálytársam,és nagyon jó barátok vagyunk mai napig!Okosak,humorosak,de semmiben sem különbek,rosszabbak minálunk.
Szóval nézzétek a sorozatot,azt hiszem kezeskedhetem a tanulságos,és nagyon nagyon vicces élethelyzetekért!!
A sorozatot hétfőtől csütörtökig,23 órakor láthatjátok a COOL TV műsorán!!!!
Sziasztok!
  1. 2009. június 5. 13:4718601.

    2009. 06. 05. 13:13
    Döbbenet! Bizarr „szexjáték” gyilkolta meg a filmsztárt?

    Menedzsere nem öngyilkosságnak, hanem „tragikus balesetnek” nevezte a történteket.
    Mint tegnap kiderült, David Carradinet, a Kill Bill sztárját holtan találták bangkoki szállodai szobájában. A 72 éves színész a BBC értesülései szerint valószínűleg öngyilkos lett, a helyszínelő rendőrök ugyanis egy kötelet találtak a nyaka körül. Az újabb hírek azonban már elvetik az öngyilkosságot.

    Carradine 1964-ben jelent meg először a filmvásznon, azóta nevét több sikeres és kevésbé sikeres alkotásból is ismerhetjük. Híressé a Kung fu című sorozat tette, de az igazi áttörést Tarantino Kill Billje jelentette. Úgy tűnt, hogy a színész újra megtalálta helyét a filmes világban, több főszerepet is kapott, az öngyilkosság lehetőségét emiatt is többen megkérdőjelezik.

    Annál is inkább, mivel a rendőrség által megerősített információk szerint Carradine meztelen teste a függönyökhöz használt bársonykötélen lógott a Swissotel Nai Lert Park Hotel egyik luxusapartmanjának gardróbszekrényében. A holttestet pénteken boncolják fel, többen azonban máris tényként kezelik: a színész egy bizarr szexjátékba halt bele.

    Spiegel.de/Blikk

     

    Na, mit mondtam?

    előzmény:
    Antalbaba (18600)
    2009-06-04  20:05
  2. 2009. június 4. 20:0518600.

    Egy bangkoki hotelszobában holtan találták ma reggel David Carradine-t, aki Quentin Tarantino Kill Bill-jében Uma Thurman ősellenségét, Billt alakította. A 72 éves Carradine június 2-a óta tartózkodott Thaiföldön, ahol éppen a Stretch című filmet forgatta. A színész szerda este, június 3-án nem jelent meg a stábbal közösen tartott vacsoránál, kollégái azonban azt hitték, hogy Carradine idős kora miatt pihent le kicsit. A színészt a szálloda alkalmazottja találta meg ma reggel 10 órakor. A rendőrség jelentése szerint ekkor már legalább tizenkét órája halott volt. Carradine-t nyakára és más testrészeire csavarodott függönyzsinórral találták meg, a halál feltételezett oka öngyilkosság. Ugyanakkor Carradine menedzsere, Chuck Binder azt nyilatkozta, hogy a halál okát még vizsgálja a rendőrség. "Megrázó" - reagált a halálhírre Carradine producere, aki elmondta a színész jó hangulatban volt a múlt héten, amikor utoljára beszéltek.

     

    Finomítják, van olyan hír, ahol már csak szimplán akasztás... Gyanús...

    előzmény:
    Antalbaba (18599)
    2009-06-04  18:01
  3. 2009. június 4. 18:0118599.

    Felakasztotta magát David Carradine

        * Index

    | 2009. június 4., csütörtök 16:41 | Frissítve: kevesebb, mint 1 perce

    Nyaka és pénisze körül kötéllel találtak rá egy bangkoki hotel szekrényében szerda éjjel.

    Holtan találták David Carradine [1] amerikai színészt, a Kill Bill és más filmek, sorozatok (Kung Fu) sztárját egy bangkoki szállodában. A 72 éves hollywoodi színészt felakasztva találta meg a szobalány egy szekrényben, nyaka és pénisze körül kötéllel. A rendőrség szerint vélhetően öngyilkosságot követett el. Carradine halálhírét az Egyesült Államok bangkoki nagykövetsége is megerősítette.

    Az amerikai színész legújabb filmjének, a Stretch-nek forgatása miatt tartózkodott Thaiföldön - írja a BBC. David Carradine színészdinasztiából származott, apja híres karakteszínész volt, és három fiútestvére is szakmabeli. Folkénekesként kezdte, a hatvanas években westernfilmekben szerepelt. Nagyobb ismertséget a harcművészetekben szerzett tapasztalatának köszönheti. Legtöbben a Kung Fu című sorozatból ismerhették, amiben Kwai Chang Caine szerepét játszotta. A sorozatban Bruce Lee volt a tanácsadója.

    A Woody Guthrie folkénekes életét feldolgozó Bound for Glory [2] lett még ismertebb filmje, illetve Ingmar Bergman Kígyótojás [3] című filmjének főszerepe Liv Ullmann-nal. Az elmúlt két évtizedben B-kategóriás filmekben szerepelt.

    A nagy visszatérést Tarantino Kill Billj [4]ében Uma Thurman partnereként Bill szerepével lépte meg, ezt Warren Beatty passzolta át neki. 2004-ben ötödszörre nősült: Annie Biermant vette el. Mindkét lánya színésznő lett.

     

    Valahogy ez inkább egy QAF-jelenetre hajaz, mint öngyilkosságra, nem?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. június 4. 08:3018598.
    "Homoszexuális" pingvinpár nevel egy fiókát az egyik német állatkertben

    FH
    2009-06-03 21:46


    Sikeresen kiköltött egy "homoszexuális" pingvinpár egy tojást, amit az igazi szülők magára hagytak, és a pár immár büszkén neveli a fiókát. Ezt az észak-németországi Bremerhaven állatkertje közölte szerdán.

    "Amióta a fióka kikelt, a Z és Vielpunkt nevű hímpár úgy neveli őt, mint ahogy azt tenné egy nőstény-hím pár" - közölte az állatkert szóvivője. A bremerhaveni állatpark azt állítja, hogy hat "homoszexuális" Humboldt pingvinjük van, amelyek külön csoportot alkotnak. A Humboldt pingvin veszélyeztetett faj. A német állatkert hat, különleges pingvinjéről állítólag 2005-ben derült ki, hogy a szexuális érdeklődésük nem a megszokott. Ekkor érkezett meg Svédországból négy nőstény, de a hímek rájuk sem hederítettek, csupán egymással foglalkoztak.

    A bremerhaveni állatkert szerint nem szokatlan az állavilágban a homoszexualitás. Ezt számos tudós vitatja. Bruce Bagemihl, a téma egyik kutatója évekkel ezelőtt publikált egy könyvet az állati "homoszexualitásról". Ebben leírt a szerző számos olyan eseményt természetben élő állatoknál, amelyekben a szexuális aktus bizonyos részeit a hímek vagy a nőstények egymással folytatták.

    Csányi Vilmos magyar etológus szerint az a probléma ezekkel az esetekkel, hogy nagyon nehéz meghatározni, hogy valójában mi is történik ilyenkor. Ha például egy másik hím van a közelben, amelyik nem túlságosan tiltakozik, és nőstény hiányában az váltja ki a párosodási reflexet, akkor nem beszélhetünk homoszexualitásról, csupán azt mondhatjuk, hogy a szexuális viselkedés egyik eleme valamilyen oknál fogva megjelenik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. június 3. 20:5018597.

    Nahát, ezt jó tudni!!!!!!!

    Nem gondoltam volna, hogy ezt így kitolják....Nekem lehet telibetalálja a nyaralásomat........(márha még lesz munkám akkor, és sikerül megszervezni...) De tény, hogy így az ember valóban könnyebben tud tervezni. Köszi Trem!

    előzmény:
    Tremont6 (18596)
    2009-06-03  18:12
  6. 2009. június 3. 18:1218596.
    Új tervekkel az idei Budapest Pride

    Új időpontja van a 14. Leszbikus, Meleg, Biszexuális és Transznemű (LMBT) Film- és Kulturális Fesztiválnak, hogy a szervezők sokkal több LMBT és heteroszexuális embert szólíthassanak meg, mint a korábbi években.

     

     

    A Meleg Méltóság Menete pedig olyan felvonulás lesz, amelyre szexuális érdeklődésére való tekintet nélkül mindenkit várnak, aki ki akarja fejezni szolidaritását az LMBT emberek mellett, és elítéli az ellenük irányuló erőszakot.

     

     

    Múlt szerdán ismertette a Szivárvány Misszió Alapítvány az idei LMBT Film- és Kulturális Fesztiválról szóló terveit. Idén a Fesztivál 2009. augusztus 30. és szeptember 6. között lesz. Az előző évekhez hasonlóan naponta számos filmet tekinthetnek meg a nézők, valamint műhelyfoglalkozásokon és beszélgetéseken vitathatják meg az LMBT embereket érintő személyes és társadalmi kérdéseket, ismerhetik meg az LMBT emberek kultúráját.

     

     

    Az egyik legfontosabb változás, hogy az eddig megszokott négy nap helyett idén egy teljes hétig fog tartani a kulturális szemle. Azért is tették későbbre a fesztivált, hogy legyen idő arra, hogy az LMBT közösségen belül és a heteroszexuálisok számára is hirdessék, és így igazi kapocs lehessen a különböző szexuális érdeklődésű emberek között. "Szeretnénk, ha minél többen olyanok is ellátogatnának a fesztiválra, akik eddig nem jártak, és a kulturális programokon keresztül megismernének minket" mondta Steigler Sándor a szervező alapítvány kuratóriumának elnöke. Megújult az LMBT fesztivál itt látható logója is, amely ezt a sokszínűségét fejezi ki.

     

     

    Már tavaly elkezdődött az a szolidaritási hullám, amelynek hatására az LMBT emberek mellett számos közéleti személyiség és egyszerű heteroszexuális állampolgár is kifejezte a felvonuláson való részvételével, hogy az LMBT embereknek jár a zavartalan gyülekezés és véleménynyilvánítás szabadsága. "Idén kifejezetten úgy hirdetjük a Meleg Méltóság Menetét, hogy várjuk mindazokat, akiknek fontos az LMBT emberek jogegyenlősége, és várjuk a felvonuláshoz csatlakozni vágyó csoportok és társadalmi szervezetek jelentkezését" fogalmazott Steigler.

     

     

    A Yale Egyetem lapjában nemrég megjelent elemzés szerint szükség is van erre a szolidaritásra. Míg Budapest egyre inkább kozmopolita hangulatú világvárossá válik, ahol elfogadott leszbikusnak vagy melegnek lenni, az ország politikailag épp jobbra tolódik, és a nyíltan az LMBT emberek elleni erőszakra buzdító Jobbik bekerülhet a parlamentbe.

    Többet az amerikai elemzésről itt olvashatsz: http://tyglobalist.org/index.php/20090511205/Features/Ho mophobia-in-Hungary.html

     

     

    A FESZTIVÁL WEBOLDALA: http://www.budapestpride.hu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. június 2. 21:3518595.
    Ezt a cikket én is az előbb olvastam A 3ik film nekem megvan otthon videón, de az első érdekel....sőt, én ugye a Melegkonyháról is lemaradtam....
    előzmény:
    Antalbaba (18593)
    2009-06-02  20:38
  8. 2009. június 2. 20:4018594.
    + ha valaki lemaradt: MELEGKONYHA is lesz!!!
    előzmény:
    Antalbaba (18593)
    2009-06-02  20:38
  9. 2009. június 2. 20:3818593.

    Mozi???

     1., 3.??? Naaa?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. május 31. 20:1118592.
    Bár már lassan vége a napnak, de ma ünnepel Sharon Gless alias Debbie. Ma van a 66-ik szülinapja. Isten éltessen sokáig!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_803374
    Torolt_felhasznalo_803374
    2009. május 25. 19:2718591.
    More gimme more gimme more if you love me gimme more gimme more Imádom ezt a zenét, meg rövighajú is aranyos (tudom, mindenki másnak a hosszúhajú borostás jön be)
    előzmény:
    Tessa24 (18590)
    2009-05-24  20:56
  12. 2009. május 24. 20:5618590.
    Nah remélem ez már így menni fog.
    előzmény:
    Tessa24 (18589)
    2009-05-24  20:55
  13. 2009. május 24. 20:5518589.
    D&G
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_803374 (18588)
    2009-05-24  18:12
  14. Torolt_felhasznalo_803374
    Torolt_felhasznalo_803374
    2009. május 24. 18:1218588.
    Nem tudom megnyitni
    előzmény:
    Tessa24 (18587)
    2009-05-24  17:49
  15. 2009. május 24. 17:4918587.

    Nem tudom megállni, hogy ne tegyem be ide én is a kedvencemet. Tudom, sokaknak mutattam már, de ezt nem lehet megunni................

     

     http://www.youtube.com/watch?v =ikXwbQTf250

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. május 24. 17:4418586.
    Na igen, ennek aztán van feelingje............
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_803374 (18585)
    2009-05-24  12:26
  17. Torolt_felhasznalo_803374
    Torolt_felhasznalo_803374
    2009. május 24. 12:2618585.
    Ha már így belendültünk a reklámokkal, itt van az általam említett:
    Campari
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_434608 (18583)
    2009-05-24  10:02
  18. 2009. május 24. 11:4118584.

    Imádom, ez valóban szenzációs reklám............

     

     

    Igen, egész kis stábja van, figyelőkkel, fordítókkal   Szerintem amúgy csaj...

     

     

    További szép hétvégét mindenkinek! Használjátok ki, mert holnap ismét hétfő...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_434608 (18583)
    2009-05-24  10:02
  19. Torolt_felhasznalo_434608
    Torolt_felhasznalo_434608
    2009. május 24. 10:0218583.

    Ja és a job intejús reklám, majd elfelejtettem!

     

    job interview - hanggal az igazi!
    http://www.youtube.com/watch?v=HKV0QuQsonk

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_434608
    Torolt_felhasznalo_434608
    2009. május 24. 09:5618582.

    Azt vágjátok, h annak a csajnak (vagy pasinak? ) aki felrakta ezt az interjút, egy egész playlistje van Gale Harold interjúkból???

    Érdemes böngészni...

    előzmény:
    Tessa24 (18579)
    2009-05-21  09:10
  21. 2009. május 23. 18:3518581.

    AfterElton 2009 Top100as listájából néhány érdekesség:

     

    Robert Gant(Ben): 36-ik

     

    Randy Harrison(Justin): 33-ik

     

    Gale Harold(Brian): 9-ik

     

    És: Gale honlapjának címe némileg változott, immáron:

    www.gale-online.org

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. május 22. 09:3918580.

    Cigányt vagy meleget nem alkalmaznának
    2009. május 22. 09:26
        
    Csak minden negyedik cég foglalkoztat romát is – hangzott el a Munkahelyi esélyegyenlőség – vállalati felelősségvállalás című országos felmérés eredményeinek bemutatásakor. A válaszadók inkább nőt, mint romát vagy meleget alkalmaznának. A vizsgálatban 345 hazai cég vett részt.
    A felmérésben a munkahelyi esélyegyenlőségről és a vállalati felelősségvállalásról (CSR) kérdezték a hazai cégeket. A fő cél az volt, hogy minél több szervezet bevonásával valós képet kapjanak arról, hogy Magyarországon ezek a területek mennyire léteznek a gyakorlatban – mondta Tardos Katalin szociológus, a Nemzetközi Üzleti Főiskola (IBS) tanára a Hungarian Business Leaders Forum (HBLF) a sokszínűség érdekében rendezett programsorozatának csütörtöki konferenciáján. A rendezvényen hazai vállalatok és civil szervezetek képviselői vettek részt – írja a Roma Sajtóközpont.

    Rauh Edit a szociális tárca esélyegyenlőségi szakállamtitkára szerint az egész világon trend a társadalmi felelősségvállalás, és fontos lett mára az esélyegyenlőség a munka világában is. A szakállamtitkár úgy vélte: „az elöregedő országokban” szükség van azoknak a munkájára is, akiket eddig egyébként diszkrimináltak. Adriány Kincső a HBLF ügyvezető igazgatója arra hívta fel a figyelmet: a humán erőforrással foglalkozó szakma felelőssége az esélyegyenlőségi eszközök használata, ez azonban a vállalatok vezetőinek együttműködése nélkül nem megy.

    Nem tolerálják a másságot

    Az internetes felmérés egyik hangsúlyos kérdése volt, hogy a cégek az úgynevezett hátrányos helyzetű, vagy valamilyen szempontból „mássággal” bíró csoportokból választanak-e alkalmazottakat. A válaszadók a hátrányosnak nevezett csoportok közül inkább a nőket, a pályakezdőket, a 45 éven felettieket és a gyermeküket egyedül nevelőket alkalmaznák. A romákat, a fogyatékosokat és a melegeket azonban kevésbé.

    A szervezetek közel felének még egyáltalán nincs munkahelyi esélyegyenlőségi politikája, vagyis egyetlen intézkedést sem tettek ennek érdekében – derül ki a kutatás eredményéből. Tardos Katalin azt is elmondta: a válaszadó cégek mindössze egy tizedének van antidiszkriminációs, illetve zaklatásra vonatkozó szabályzata, esélyegyenlőségi terve, stratégiája vagy éppen esélyegyenlőségi referense.

    A hátrányos helyzetű csoportoknak – a nőknek, a fogyatékossággal élőknek, a nemzeti, etnikai szexuális kisebbségekhez tartozóknak – nagyon alacsony a foglalkoztatottsága. A nőké 10 százalékkal alacsonyabb, mint a férfiaké, a fogyatékossággal élő embereké mindössze 10, a roma származásúaké pedig 21 százalék. Az Európai Unió országaihoz képest nagyon sok az inaktívak aránya az idősebb emberek körében is. Pedig sokan jó munkaerők lennének, ha be tudnának jutni a munkaerőpiacra – mondta Koltai Luca, a Budapest Esély Nonprofit Kft. innovációs igazgatója.

    Oktatják az esélyegyenlőséget

    A munkahelyi esélyegyenlőségről szóló felsőoktatási tananyagot dolgozott ki a leendő, munkaügyi és humánerőforrás (HR) területen elhelyezkedő szakemberek számára a Szociális és Munkaügyi Minisztérium (SZMM) Munka és Magánélet Munkacsoportja a Pécsi Tudományegyetemmel együttműködésben.

    A tananyag részeként a hallgatók tizenöt részes előadássorozat keretében ismerkedhetnek meg az esélyegyenlőség és sokszínűség alapkérdéseivel, az egyenlő bánásmód követelményének hazai jogi intézményrendszerével és a hátrányos helyzetű célcsoportokkal kapcsolatos ismeretekkel. Emellett olyan módszereket, technikákat és támpontokat kapnak, amelyek segítségével képesek lesznek a sokszínűséget támogató munkahelyi stratégia és eszközrendszer kialakítására, például esélyegyenlőségi terv vagy esélyegyenlőségi cselekvési program kidolgozására. A tantárgyat a Pécsi Tudományegyetem és a gödöllői Szent István Egyetem már beillesztette képzési programjába.

    A képzést az MTI-nek ismertető Koltai Luca hozzátette: hazánkban a munkahelyek még nehezen tudják integrálni a hátrányos helyzetűeket, pedig az ő foglalkoztatásuk pénzben is mérhető előnyökkel járna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. május 21. 09:1018579.

    Napsütéses jó reggelt!!

     

    Kedvenc oldalamon találtam egy apró kis szösszenetet Gale Harold visszatéréséről. A Reflektor TV riportja, úgyhogy magyarul van. Hála az égnek, azt hiszem tanult a balesetéből...

    Továbbra is:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=LatSKtP6JNY&feature=PlayList&p=2CA14B6EB22DAB57&playnext=1&playnext_from=PL&index=68

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. május 20. 21:4718578.

    Sziasztok!

    Mint a filmes hírek szállítója

     

    Igazi különlegességgel, egy kínai melegfilmmel nyílt meg az idei cannes-i filmfesztivál: a Kínában cenzúrázott Lu Jö "Tavaszi lázas éjszakák" című filmje egy szenvedélyes homoszexuális kapcsolatról szól.
    A rendező gyakorlatilag titokban forgatotta a tabutémát feldolgozó filmjét, mivel a hatóságok három éve ötéves forgatási tilalommal sújtották egy politikai tartalmú filmje miatt.
    A filmben (angol címe: Spring Fever) egy megcsalt asszony magándetektívet bérel fel, hogy kikémlelje férje titkos homoszexuális viszonyát egy másik férfival.
    A két férfiszerető közti naturális szexjelenetek nagy bátorságot követeltek meg a szereplőktől (Qin Hao, Wei Wu, Chen Sicheng), akiknek azonban a rendező meglehetős szabadságot adott.
    Lu Jö (Lou Ye) szerint kézikamerákkal forgatott, szürke és komor tónusú filmje nem annyira a homoszexualitásról, mint inkább szerelmi dráma, amely az emberi kapcsolatok bonyolultságáról, az érzelmekről, a szerelemről szól.
    A formális forgatási tilalom ellenére a rendezőt nem akadályozták munkájában a hatóságok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. május 20. 09:2318577.
    Melegházasság határon innen és túl
    2009. május 20. | szerda
    Egy emrégiben készített közvélemény-kutatás eredményei szerint az amerikai állampolgárok több mint fele ellenzi a melegek házasságkötését.
    A CNN/Opinion Research Corporation áprilisában - több mint 2000 fő megkérdezésével - készült közvélemény-kutatása szerint az amerikai állampolgárok 54 százaléka ellenzi, 44 százaléka támogatja az azonos neműek házasságát.

    Jelentős az eltérés azonban a korcsoportok véleménye között. A 18 és 34 év közötti fiatalok körében a megkérdezettek 58 százaléka vélte úgy, hogy legalizálni kell a melegek házasságát, míg az idősebb korosztályba tartozók ennél jóval kisebb arányban támogatják az azonos neműek állam által elismert házasságát. A 35-49 év közötti korosztály 42, az 50-64 év közöttiek 41 százaléka vélekedik így. A legalacsonyabb az egyetértők aránya a 65 év fölöttiek körében, ahol mindössze 24 százalék támogatná két férfi vagy két nő egybekelését. Az ellenzők jelentős része - mintegy hatvan százaléka - a legális házasságkötést nem, de az együttélést elfogadhatónak tartja.

    A válaszadók elmondása szerint nagyjából minden második embernek van az ismeretségi körében meleg. Ez az arány 8 százalékos növekedést jelent az 1998-as és 17 százalékos emelkedést az 1992-es, hasonló megkérdezéshez képest. A felmérés szerint  az azonos neműek házasságát támogatók aránya egyértelműen nagyobb azok között, akiknek ismeretségi körében vannak leszbikus vagy meleg párok, mint azok esetében, akiknek nincsenek.

    A magyarok többsége kitartó ellenző
    A magyar állampolgárok véleményét az elmúlt években több alkalommal is megkérdezték a kutatók az azonos neműek házasságával kapcsolatban. A válaszok alapján úgy tűnik, hogy bár növekszik a  támogatottság, a jelentős többség továbbra is ellenzi a homoszexuális házasságkötését.

    Egy 2003-as Eurobarometer kutatás szerint az akkori megkérdezetteknek alig egyötöde tartotta elfogadhatónak az azonos neműek házasságkötését. 2005-re ezek aránya alig néhány százalékot emelkedett. A Medián felmérése szerint a megkérdezettek 23 százaléka támogatta, míg a társadalom csaknem háromnegyede ellenezte a melegek házasságkötését. 2007-re - miután Szetey Gábor akkori államtitkár a nyilvánosság előtt is vállalta másságát - a támogatók aránya 30 százalékra emelkedett, míg az ellenzőké 65 százalékra csökkent.

    A 2007-es felmérés rávilágított arra is, hogy bár a megkérdezettek több mint fele szerint a másság magánügy, ugyanakkor a társadalom egy része szerint az államnak be kellene avatkoznia a melegek életébe. A megkérdezettek 34 százaléka értett egyet azzal az állítással, hogy az államnak jogi eszközökkel kell korlátozni és szabályozni a melegek, leszbikusok életét.

    Forrás: ELTE-TáTK
    Szabad Föld Online
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
8 9 10 11 12

Címlap

top