Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Béranyaság.

Torolt_felhasznalo_554970
Torolt_felhasznalo_554970
Létrehozva: 2005. június 15. 11:43
Csak azt szeretném felvetni, hogy 5 éve szeretnék béranya lenni hogy segíthessek másokon, de a magyar jogszabáj nem engedi.
Szerintetek legalizálják?
veronik
  1. 2005. június 15. 13:2526.
    Nem ezt mondtam, de nem olyan mértékű, hogy ezért legyen deficites szegény gyerek, sajnos ha az lesz az genetikai probléma. Azt mondják az okosok hogy ha a magzatot külső hatások érik, ilyen pl. ha sokat idegeskedik az anyuka, akkor sírós lesz, nyugtalan stb. De én ezt sem hiszem, mert nálam nyugodtabb kismama nem hiszem hogy volt, és a nagyobbik fiunk majdnem kilenc hónapos koráig minden éjjel 2-3-szor felsírt, akkor aludt ha ott álltunk a kiságyánál, egy örökmozgó lett és a mai napig pörgős, a másik pedig a világ legnyugodtabb gyereke volt kicsinek is és most az nagynak is. Na ezt mivel magyarázod? Egy apától egy anyától még különbözőek, és még azt sem lehet mondani hogy az egyik férjemre, a másik rám hasonlít mert mindkettő jól össze lett gyúrva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2005. június 15. 13:0925.
    Szerinted a méhben nem él át semmit a magzat???? A legújabb kutatások nem ezt támasztják alá!
    előzmény:
    190208 (24)
     
  3. 2005. június 15. 13:0724.
    Az érzelmi deficit az átélt dolgoktól alakulnak ki és nem a méhben. Ilíen esetben tényleg csak a kihordó nőtől függ hogy hogyan érez, azért írtam hogy van ilyen is és olyan is. Nem tudom mikor de láttam a TV-ben valami külföldi filmet a béranyaságtól ahol ezt engedélyezik, és persze meg van a veszélye, de ott általában működött, vagy csak olyanokat interjúvoltak meg az is lehet. Egy tény van aki vállalná és van aki nem, és ez mindenkinek a joga.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (23)
     
  4. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2005. június 15. 13:0323.
    Szerintem nem attól lesz vki anya, hogy apetesejtjét adja. Ha már így nézzük, akkor a kihordó az egész testét, vérét adja, ami csak több egyetlen sejtnél? Na és az érzéseit! Számomra itt van a dolog rákfenéje! Hogy érez egy béranya a baba iránt míg kihordja? Közömbös, tudomást sem vesz róla? Próbálja érzelmileg távol tartani magát a babától? Akkor a baba ilyen érzelmi deficittel jön világra? Vagy imádja, babusgatja, mint a sajátját? Akkor meg az elválástól retteg a béranya, ami szintén nem jó se neki, se a babának.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. június 15. 13:0122.
    Nem tudom hány éves vagy, de a házasságban előbb vagy utóbb a gyermek kívánalom, és ez a férfi részéről is így működik. Azért házasodnak össze, vagy élnek együtt mert szeretik egymást, idővel a nagy szerelem szereteté alakul és valahogy kell a baba, mintegy talán összekötő kapolcsnak (ez biztos rossz szó) vagy azért hogy gyönyörködhessenek a gyermekükben a párok, hogy meglegyen a "család" stb. De erre egyszer te is rá fogsz érezni nagyon remélem.
    előzmény:
    Nero (19)
     
  6. 2005. június 15. 12:5221.
    A lányaimnak legfeljebb, abban az esetben ha a megtermékenyitett petesejt a lányomé és a párjáé.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. június 15. 12:4820.
    Az örökbe fogadott gyereknek vagy nem, vagy csak nagyon későn mondják meg hogy nem a sajátjuk. Itt arról van szó, hogy az igazi édesanyjától veszik le a petesejtet és az igazi apukájától az ondót, tehát itt tényleges szülőkről van szó! Látod fogalmad sincs hogyan működik a dolog csak pálcát törsz mások felett. Az a nő aki béranya az általában pénzért vállalja, persze van kivétel, na ez a becsülendő hogy vállalja a kilenc hónapot, és a szülést ami nem piskóta. Én sem vállalnám az biztos, de aki ilyen feltételekkel vállalja az szereti, tiszteli azokat akiknek ezt megteszi, vagy olyan szegény hogy muszály neki valahogy pénzt keresni, hogy el tudja tartani pl. a gyermekeit!
    Igy is, úgy is nagy áldozat az biztos és nem betegség!!!
    előzmény:
    Nero (17)
     
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 15. 12:4419.
    Valóban nem jött még el az idő, de szerintem az a pasi is görény, amelyik lelécel a meddő felesége mellől. Ez benne van a pakliban.
    előzmény:
    190208 (14)
     
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 15. 12:4218.
    A nagy családi banzájkor meg a gyerek látja és tudja, hogy Ildianyu nem az igazi, hanem az a másik. . . No ne!
    előzmény:
    motala (12)
     
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 15. 12:4117.
    Kösz a jókivánságot! Te persze szülnél nekem egyet, ha esetleg a feleségem (aki még nincs nekem) nem tudna szülni. Aztán meg majd a kamaszkölyköm elkezdni keresni a biomamáját és szép kis magatartászavarai lesznek. Vagy a biomami kattan be, hogy neki mégis kéne a gyerek. . . Aha! Sajnálom azokat a nőket, akik nem tudnak szülni. De attól a nőtől nekem nem kéne gyerek, amelyik csak a "kihordását és megszülését" vállalja. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384380 (11)
     
  11. Torolt_felhasznalo_622779
    Torolt_felhasznalo_622779
    2005. június 15. 12:4016.
    Én nem kövezném meg azért Nérót sem. Persze a megfogalmazáson lehet finomítani, de ez a véleménye.
    Borzasztóan sajnálom azokat akiknek nem lehet gyerekük, vagy elvesztették. Tudom miről beszélek, én is elvesztettem egyet.
    Tisztelem, becsülöm azokat akik vállalják akár a béranyaságot, akár a petesejt donorságot.
    Azt tudom, én nem vállalnám a béranyaságot, mert hiába nem az én petesejtemből van, akkor is belőlem növekszik, nekem rugdos, bennem csuklik. Ez mind olyan csoda, ami után nem tudnám odaadni a vérszerinti szüleinek. Tudom szemét dolog, de én nem lennék rá képes.
    Aki erre képes, azt becsülöm. Én nem vagyok ilyen nagylelkű. Ennél sokkal önzőbb vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_384380
    Torolt_felhasznalo_384380
    2005. június 15. 12:3815.
    nem, nála még nem jött el az időőőőőőőőő
    nagyon nem. . . . . . .
    előzmény:
    190208 (14)
     
  13. 2005. június 15. 12:3014.
    Látszik hogy férfiből vagy, az eszed másképp jár mint egy nőnek, tudod egy nő mindent megtesz hogy gyermeke legyen, vagy ne legyen. A gyermek normális esetben a nő női nemének a csúcsa, aki nem tud gyermeket szülni az sosem érzni magát teljes értékű nőnek. Sajnos ebben az esetben az a beteg aki nem tud szülni. Ti férfiak ha nem tud szülni a párotok legfeljebb tovább álltok egy másik nőhöz aki tud szülni, mert egy idő után nektek is fontos az utód. De gondolom nálad még nem jött el ez az idő.
    előzmény:
    Nero (6)
     
  14. 2005. június 15. 12:2913.
    én megtenném ha olyan kérne meg rá, aki megérdemli. mert az nem az én gyerekem lenne, hanem az övé. elvégre az ő petéje meg a férje spermája keresztezéséből lesz az, amit beültetnek
    előzmény:
    Nero (9)
     
  15. 2005. június 15. 12:2812.
    SZtem ha valaki idegennek vallalja, penzert, akkor beteges.
    Ha csaladtagnak, akkor nem neveznem annak. . . .
    előzmény:
    Nero (9)
     
  16. Torolt_felhasznalo_384380
    Torolt_felhasznalo_384380
    2005. június 15. 12:2811.
    De dili vagy!!!!!!
    Ha pont a te feleséggeddel esne meg hogy eü. okok miatt nem tud babát szülni, akkor beteg agyú lenne az a nő aki kihordaná és megszülné nektek???
    Ne itélkezz, hogy ne ítélhessenek. . . . . . . . .
    előzmény:
    Nero (9)
     
  17. 2005. június 15. 12:2810.
    Szerintem nem az. Én biztos nem vállalkoznék rá, márcsak azért sem, mert az én terhességem nem volt problémamentes. Arról nem beszélve, hogy mennyi vizsgálattal jár egy várandósság, mennyi mindenre oda kell figyelni. És ez így stresszelheti a kismamát, hát még ha "más gyerekét" hordja a szíve alatt. Biztos vannak családok, ahol ez lenne a végső megoldás. Ha vállalkozol rá és legalizálják, sok sikert kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554970 (2)
     
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 15. 12:269.
    Én most nem arról a nőről beszélek, amelyiknek nem lehet gyereke, hanem arról, amelyik vállalja, hogy ennek amelyiknek nem lehet gyereke szül egyet. Mert ez beteg. Jó és szép dolog az önfeláldozás, de ennyire???
    előzmény:
    alexaa (7)
     
  19. 2005. június 15. 12:268.
    Igen az ötlet jó lenne de. . . . Gondoljátok el valaki szülne mondjuk a testvérének, ott előtte nőne fel a gyerek, óhatatlanul beleszólna sok mindenbe, talán az jobb lenne ha rokonságilag sem kötődne az ember senkihez, és persze mondjuk egy pszyhiáter végig felkészítené a szülés utáni elválásra. A másik hogy ha valakinek van saját gyermeke talán könnyebben tudja az időszakot átvészelni, és lemondani a babáról. Tehát én ha tehetném csak annak engedék ilyent ha már a magának betervezett gyermekeket megszülte, és persze azok egészségesek.
    A másik pl. a gyermek betegségei, ha mondjuk olyan műtétre, vagy vérátömlesztésre kerülne sor. . . . . szóval nagyon bonyolult dolgok lehetnének ezek szerintem.
    előzmény:
    alexaa (3)
     
  20. 2005. június 15. 12:257.
    ti férfiak nem tudjátok elképzelni milyen lehet ha vki nem tud szülni és bármit megtenne hogy így vgy úgy gyereke lehessen. . .
    előzmény:
    Nero (6)
     
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 15. 12:236.
    Már ne haragudj, de szerintem ez nem megvetendő, hanem beteg dolog! Most komolyan! Kövezzetek meg, de szerintem normális nő ilyenre nem vállalkozik. Ehhez beteg agy kell!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554970 (2)
     
  22. Torolt_felhasznalo_384380
    Torolt_felhasznalo_384380
    2005. június 15. 12:205.
    Nem megvetendő dolog!
    Én is gondoltam rá!
    Ahol élek 50 ezer dollárt fizetnek érte.
    De előbb szüljek magamnak :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554970 (1)
     
  23. 2005. június 15. 12:194.
    Hát szerintem elég megosztott erről a vélemény.
    Az lehet a legnagyobb probléma, hogy nem tudhatod előre, hogy milyen érzelmi kötődés alakul ki közted és a kihordott baba között.
    Fájó és csúnya dolgok adódhatnak. Bár ez az én véleményem, én biztos nem vállalkoznék rá. Mikor terhes voltam az volt a legklasszabb dolog az életemben. Gondold csak el 9 hónapig benned cseperedik egy kis élet, megszülöd, aztán másnak kell adnod. Inkább ne is gondold el, nem hiszem, hogy nálunk ezt legalizálják.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554970 (1)
     
  24. 2005. június 15. 12:163.
    miért lenne megvetendő? sőt!! szerintem nagyon szép és önfeláldozó dolog :)

    pár hete olvastam a nők lapjában erről. ha jól tudom most tiltja a törvény teljesen, de mintha olyasmi lett volna hogy nagyon közeli hozzátartozó legvégső esetben lehet béranya. . .

    de az tuti hogy hivatalosan gyerekkereskedelem vagy vmi hasonló besorolásba kerül. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554970 (2)
     
  25. Torolt_felhasznalo_554970
    Torolt_felhasznalo_554970
    2005. június 15. 12:072.
    Még annyit hogy ez megvetendő dolog hogy mernék vállalkozni rá?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top