Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hosszú haj-nehéz fésülés

mitio
Létrehozva: 2005. június 11. 20:58
halihó!
a tesómnak derékig érő haja van és ráadásul sok! ez mind szép és jó, de a fésülés az maga a rémálom.... :( ezen hogy lehetne változtatni???? segítsetek! előre is nagyon köszönök minden hozzászólást! :)
  1. 2005. június 12. 09:2251.
    Ez a "fáj a hajam" szindróma nekem is ismerős:-)))
    De én nem gondoltam volna, hogy ettől lehet!
    Az én lányomnak is nagyon hosszú (a fenekéig leér) és nagyon dús, (egyre dúsabb) a haja, és alig lehet kezelni. Illetve lehetne, tsak nints még hozzá türelme. (8 éves) De oly' gyönyürű tud lenni!!! Főleg, ha este hajmosás után befonom neki és másnap kibontom. Hát vmi gyönyörű hajzuhataga van!!!
    De tényleg nagyon nehéz kezelni:-((
    Én anno 8 évesen untam meg a reggeli matzerákat (merthogy nekem is ilyen hajam volt) és 8 éves korom minden tekintélyemet latba vetve levágattattam a hajam.
    Most már évek óta kb. lapotzkáig érő, de amióta szőke lettem nem nagyon nő tovább egy bizonyos hossznál:-(( Meg fáj is:-))))))
    előzmény:
    age (49)
     
  2. 2005. június 12. 00:0450.
    Mert a hosszú haj nőies, szép és a párom bolondul érte:))). Nekem seggig /pardon:)/ érő van és szeretem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986960 (5)
     
  3. age
    age
    2005. június 11. 23:1049.
    Szia!
    Enyém is félhosszú, és olyan göndörkés hogy hajmosás után 1-2 napig képtelen vagyok kifésülni.
    Viszont akkor élveztető kezelni ha már több mint 1 hetes, és simán majd 2 hétig is bírom hajmosás nélkül.
    Én sem tudok sok mindent vele kezdeni, de a párom szereti ha összefogom, lófarokba és kontyba.
    Kislányomnak(2) is ilyen haja lett, nagyon szép neki (mindenki megjegyzi) de már most alig lehet kezelni.

    Ja az én hajtövem, ha elér a hajam egy bizonyos hosszúságok fáj, akkor rohanok a fodrászhoz levágatni.
    Nektek nincs ilyen?
    Néha furcsán néznek rám, amikor mondom: "fáj a hajam"

    előzmény:
    Asosan (4)
     
  4. 2005. június 11. 22:3348.
    alvás. . . jó ötlet! érettségi után pihenni is kell! :)
    mindenkinek nagyon-nagyon meg szeretném köszönni a sok-sok segítséget! :) az eredményről majd beszámolok! és ha bármi újabb ötlet van, szívesen várom/várjuk. . . . akkár priviben is!
    további szép estét mindenkinek, én most már a puha ágyat választom. . . .
    sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. június 11. 22:3147.
    Látod, mennyi mindent tudsz csinálni a félhosszúval is? :-)) Na asszem most elmegyek a gép elől, mert a szemem már nem igen bírja a kiképzést (hétköznap is reggel este gép előtt ülök. . . :-)) Jó éjt nektek!
    előzmény:
    mitio (46)
     
  6. 2005. június 11. 22:2846.
    háááát. . . . . . :) igyekszem kihozni a hajamból is a maximumot, ahogyan általában magamból. persze csak kíméletesen! megtalátam azt, ami nekem jól áll, aztán tőlem mindenki azt gondol a hosszú (vagy éppen rövid) hajról amit akar. nekem félhosszú, és ha olyan kedvem van, leengedem, máskor becsavarom, egy harmadik alkalommal pedig bolondosan kis hullámcsatokkal össze-vissza föltűzöm! és nagyon élvezem! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_117340 (43)
     
  7. Torolt_felhasznalo_459871
    Torolt_felhasznalo_459871
    2005. június 11. 22:2645.
    Szívesen, sok sikert! :)
    előzmény:
    mitio (42)
     
  8. Torolt_felhasznalo_778201
    Torolt_felhasznalo_778201
    2005. június 11. 22:2644.
    Szerintem a sampon a titka mindennek és hogy milyen gyakran mosod a hajad.

    Én Satinique sampont használok, az vált be idáig a legjobban. 300 ml 2400 Ft. (Most éppen a korpásodásra valót használom, az 3000 Ft).
    Ennél jobbat még nem találtam. Balzsam sem kell.

    Viszont: ha nagon gáz a hajad (töredezett) akkor ajánlanám rá pakolásként a ricinus olajat tojássárgájával (aki undorodik a tojástól a fején annak csak az olajat). Fekete hajúak előnyben, mert ez az olaj egy csöppet sötétít. Bár én is használtam és szőke vagyok, de csak nyáron amikor fakított a nap (akkor nem is látszik).

    Andi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. június 11. 22:2443.
    Bizony ez így van! Hosszú hajjal is lehet reggel sokat vacakolni, meg röviddel is. . Én szerencsés alkat vagyok e téren, mert mikor rövid volt, akkor sem kellett vele vacakolni, csak átfésülni, kis hab a frufru-ra és kész. Most sok hajam van, de mivel hullmos, csak egy laza fésülés, és egy kiss lakk kell rá. (mert viszi a szél rendesen!:))

    Azért nem hinném, hogy sokban elmaradsz a testvéred mögött haj szépségileg. . . :-))
    előzmény:
    mitio (39)
     
  10. 2005. június 11. 22:2342.
    húha! ez érdekesen hangzik! :) mik vannak!!!! :) nagyon köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_459871 (37)
     
  11. 2005. június 11. 22:2141.
    persze kipróbáljuk! és nagyon köszi! csak annyira tapasztalatlan vagyok ilyen balzsam-fésülés téren, hogy gondoltam, itt tutira kapok jó tippeket! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (38)
     
  12. Torolt_felhasznalo_180227
    Torolt_felhasznalo_180227
    2005. június 11. 22:1940.
    Az Avonnak a Spa olivaolajas pakolása jött be nekem, az én hajam sem oly nagyon rövidecske :)) ettől kifésülhető, jól kezelhető lesz. Kb négy-öt hajmosásra elég ilyen hosszú hajra.

    Hogy miért növesztettem én is ekkorára? Mert szép.

    Szerintem. :)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. június 11. 22:1939.
    lustaság? lehet. . . vagy egyszerűen csak úgy gondolod, hogy vannak fontosabb dolgok is! :):)
    most belegondoltam abba, hogy sokan a rövid hajjal szórakoznak reggelente annyit, mint egy röviddel. . . beszárítás hogy álljon valahogy, aztán lakk vagy mittudomén. . . :) az hajformázáshoz nem nagyon értek, mert én általában hullámcsatokkal működök! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_117340 (34)
     
  14. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2005. június 11. 22:1838.
    akkor sajnos passz:( bár szerintem próbáljátok ki az egyenes hajra való termékeket, biztos van benne olyan, amit pont az ő haja szeret. Mert mi itt ajánlgathatunk, de pl az én hajamra más cucc jó, mint anyukáméra, mert más fajta hajunk van geyszerűen. szal ki kell próbálni többfélét.
    előzmény:
    mitio (33)
     
  15. Torolt_felhasznalo_459871
    Torolt_felhasznalo_459871
    2005. június 11. 22:1837.
    Sziasztok!

    Tapasztalat: fésülje át a hosszú haját hajmosás után babaolajjal, vagy olivaolajjal - amelyik szagát, illatát jobban viseli, és hagyja benne pár napig, ha képes rá, egy hétig is akár, egészen a következő hajmosásig. Nehéz megállni, hogy az olajtól lucskos hajat viselje napokig, de pl. befonhatja, így nem zavaró annyira. A hajtöveket nem kell bekenni.
    Az olajat a haj beszívja, és gyönyörű, erős és csillogó lesz. Pár havonta elég megcsinálni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_707032
    Torolt_felhasznalo_707032
    2005. június 11. 22:1736.
    Szerintem nagyon rovid hajjal is lehet valaki noies. . es az is vonza a tekintetett. . talan meg jobban mint a hosszu haj. Lattam mar nagyon szep lanyt 3 milimeteres hajjal is es megmaradt a noiessege, sot meg jobban kihangsulyozta a szep arcat. Ugyan akkor van sok hosszu haju lany akiben a hajan kivul semmi noies nincs.
    előzmény:
    *icecat* (20)
     
  17. 2005. június 11. 22:1635.
    alulról felfelé. . . hm. . . . érdekesen hangzik, de van benne logika! :) hát próba-cseresznye!!! :)
    előzmény:
    bucka81 (32)
     
  18. 2005. június 11. 22:1534.
    :-)) nekem is megérné. A fodrász mindig azt mondja, hogy az én hajamból milyen szép hosszú hajat lehetne növeszteni. . . hát nincs az az isten!!! asszem lusta vagyok, arra jöttem most itt rá. . :-)
    előzmény:
    mitio (30)
     
  19. 2005. június 11. 22:1433.
    a "nemfésülés" sajnos nem műkődik. . . . ez a bökkenő, hogy egyenes a haja! semmi hullám nincs benne!
    egyszerűen csak nagyon hosszú és nagyon-nagyon sok! kifésüli, és fél óra múlva olyan, mintha egy hete nem fésülködött volna, és szó sincs arról, hogy ugrál vagy a fejét rázza. . . . egyszerűen csak összegabalyodik és kész. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (29)
     
  20. 2005. június 11. 22:1332.
    Próbálja meg a tesód úgy kifésülni, hogy az alsó gubancoktól haladjon felfelé, úgy könnyebb, mintha felülről esik neki.
    Nekem mindig is hosszú hajam volt, de szerintem a rövid is lehet nagyon nőies. . . A hosszú haj viszont sokkal macerásabb, anyukám mondogatja is sokszor, hogy miért gumizom mindig össze. . . csak azért, mert sokkal kényelmesebb, hogy nem kell egyfolytában tűrögetni. . .
    előzmény:
    mitio (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 11. 22:1131.
    Kallos hajbalzsam száraz hajra, én ezt használom, még amikor a balzsam rajta van a hajamon, akkor fésülöm ki, meg miután megszáradt!!!

    Nem drága, és nagyon jó!
    előzmény:
    mitio (1)
     
  22. 2005. június 11. 22:1030.
    praktikusság. . . na itt a dolog nyitja!!!! valakinek megéri! és meg tudom őket érteni! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_117340 (28)
     
  23. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2005. június 11. 22:0929.
    Hát, nekem életem javarészében derékig érő hajam volt, sőt, igazából még akkora is volt, hogy rá tudtam már ülni:) na, akkor el is mentem, és vágattam belőle.
    Fésülési jótanácsok: Nem tom, tesódnak milyen a haja, az enyim hullámos, én úgy oldottam meg a problémát a fésüléssel, hogy egyszerűen nem teszem. mielőtt mindenki sikítana, hogy jujj, egy jó balzsamos sampon, és nem rasztásodik be, meg azért a mosásnál a víz jelentősen átfésüli mosáskor. Bár nekem most épp rövidebb, de nő.

    Ja, és hogy miért van vkinek ilyen nagyon hosszú haja? nekem pl, mert nő mint a fene, és így egyszerűbb. No meg persze, mert szép. bár ez inkább a környezetemnek fontos. Esküszöm, az ismerőseim büszkébbek a hajamra mint én:) szörnyülködött is mind, hogy most visszavágattam, de majd megnő.

    Szal egyszerűen, ha jól van levágva, fésülés nélkül is megél a haj. Persze egyenes hajra ez nem áll. De ha göndör, vagy hullámos, akkor kár fésülni, csak törik tőle. Nekem legalábbis 15, max 20 perc után sose látszott, hogy fésülködtem e, vagy nem. Akinek meg nem tetszik a nagy haj, annak meg akármennyire pöpecre belőve se fog, mert sok lesz neki.
    előzmény:
    mitio (23)
     
  24. 2005. június 11. 22:0828.
    :-)) Igen, volt már nekem is. Sőt, most is a vállamig ér (sőt már alá) és szép, dús, hullámos hajam van. Kb. 10 éves lehettem, mikor megunva a sok sírós reggeli hajfésülést, egyszerűen levágtam a copfomat egy ollóval (nagy nehezen). A család majd szívinfarktust kapott, mikor megláttak. Egyébkén nem vagyok hosszú haj ellenes, mert istentelenül gyönyörű tud lenni egy olyan haj, mint a csajnak a plakáton! De praktikusabb egy kb. 15 cm-rel rövidebb. . . nem?? vagy csak én látom így. . . ajjaj. . . :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199500 (27)
     
  25. Torolt_felhasznalo_199500
    Torolt_felhasznalo_199500
    2005. június 11. 22:0327.
    Nagyon hosszú haj ellenes vagy :)) Neked volt már? Nekem pl. a hosszú göndör hajnál nem nagyon van szebb. Pl. Revalid plakátokon lévő csajszié.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_117340 (21)
     

Címlap

top