Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csalódás a barátokban

szamoca13
Létrehozva: 2005. május 31. 15:15
Sziasztok!
Így, névtelenül könnyű kiírni magamból a gondolataimat. Ezért gondoltam, hogy megosztom a fórum olvasóival a csalódásom tárgyát, ami nekem hihetetlenül fáj. Akkorát csalódtam most, hogy egyszerűen nem is tudom, hogy leszek túl ezen.
Az életem nem volt mostanában túl rózsás. Több éves kapcsolatom ment majdnem tönkre, egyik rokonom hazudozása miatt elvesztettem a legjobb barátnőmet, aki külföldön van, és ott is akar maradni, a családom is tiszta zizis, és csak a barátaim maradtak. Amíg elvonultam sebeimet nyalogatni a világ elől, egyetlen (!!!) barátnak hitt ember sem hívott fel, hogy mi van velem (két hétig voltam távol). Mikor visszajöttem ide, bejött ugyan egy barátnőmnek hitt nő, de nem szólt hozzám semmit. Kiderült, hogy a hátam mögött szervezkedett, és egy másik barátnőmet "elcsábította" tőlem.
Én mindi mindenkinek segítettem mindenben, önzetlenül. Keresem magamban a hibát, biztos én is tettem valami rosszat. Teljesen összezavarodtam. Úgy érzem, már senki sincs mellettem, és borzasztó érzés rádöbbenni, hogy egyedül vagyok a világban.
Lehet valamit tenni?
  1. Torolt_felhasznalo_571783
    Torolt_felhasznalo_571783
    2005. május 31. 16:3026.
    Ááá-nyugi, az még bőven belefér a naívság korába (szerintem!) :-) Az én pofára esésem 28 éves koromban következett be (két éve) - azóta már más szemmel nézek mindenkit, de talán ez nem is baj! Asszem, ez az, amikor ténylegesen felnő az ember lánya!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114580 (25)
     
  2. 2005. május 31. 16:2625.
    Szia!
    Köszönöm a biztatást!
    Nem vagyok már óvodás korosztály: 25 vagyok. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_571783 (24)
     
  3. Torolt_felhasznalo_571783
    Torolt_felhasznalo_571783
    2005. május 31. 16:2024.
    szia! sajnos ismerős az az helyzet, amikor "mindenki megmondja a frankót", csak én nem veszem a lapot - igaz, velem csak egyszer esett meg ilyen (persze az nagy bukta volt, de már mindegy!) Figyelj, most végy egy nagy levegőt, aztán rendezd az életedet. Örülj, hogy legalább kimutatta az a barátnak hitt ember a foga fehérit! Gondolj arra, hogy még mindig jobb most, mintha esetleg akkor jössz rá mindenre, amikor ez a nő sokkal nagyobb sz@rba ránt! Tudod, egy pohár vagy félig tele, vagy félig üres - rajtad múlik, hogy honnan nézed! szóval tojd le magasról, és többé ne is törődj ezekkel az emberekkel! nem kár értük! szvsz inkább legyen csak egy-két barátom, akik tűzön-vízen kitartanak, mint rengeteg felszínes ismerettségem! sok szerencsét! u. i. : azt még megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114580 (20)
     
  4. 2005. május 31. 16:2023.
    Szia!
    Nincs annál rondább dolog, mint a köpönyegforgatás. Ha a hátad mögött kibeszélnek. Nehéz dolog ez. Kiben bízhatsz? Nem tudhatod előre.
    Csak nehéz egy ilyen rossz passzban és helyzetben újrakezdeni, elfelejteni a rosszat.
    Akikben megbíztál, csalódni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828005 (21)
     
  5. 2005. május 31. 16:1622.
    Direkt vigyáztam arra, hgy ne minig az én problémáimról legyen szó.
    Édesanyám gyermekkori barátsága most bomlott fel épp emiatt. A barátnője csak akkor hívta fel, ha valami gondja volt-erreelege lett és megmondta a véleményét.
    Tovább kell lépni, persze, csak hát ez nem könnyű, főleg, hogy egy elrontott párkapcsolatot is helyre szeretnénk tenni közben. . .
    előzmény:
    liat (19)
     
  6. Torolt_felhasznalo_828005
    Torolt_felhasznalo_828005
    2005. május 31. 16:1521.
    Sziasztok!
    Én is most csalódtam hatalmasat egy "barátnőmben". Addig voltam csak a barátja, amíg nem volt munkája. Mióta megint van, azóta fel sem hív. Amikor felhívtam, akkor is mindig azt mondta, hogy hív majd és találkozzunk. Persze nem lett ebből semmi. Sosem hívott, mindig én kerestem (ja, ez nem igaz, egyszer fel tudott hívni, amikor szóvá tettem neki, hogy ha fontos lennék neki, akkor ő is felemelhetné a telefont, hogy mi van velem. )
    Mindebben az volt a fura, hogy szinte a s*ggét kinyaltam, a rossz időszakban, csakhogy ne legyen depis és én tényleg azt hittem, hogy a barátnőm. Mindig azt mondogatta akkor, hogy a legjobb barátnője lekoptatta amikor kirúgták a melóból és szerinte csak érdekből volt vele. Amikor újra lett melója, hopp, visszatért a favorit és megint sülve-főve együtt vannak. Ne értsétek félre, nem vagyok féltékeny, mert amikor megismerkedtünk, akkor is megvolt ez a leányzó. De kibeszélte nekem a lányt a háta mögött, én meg vígasztaltam. Ráadásul nemrég derült ki számomra, hogy engem is jóízűen kibeszélt a hátam mögött. Sztem ez a legundorítóbb dolog a világon! És most az van, hogy baromira le vagyok ejtve. Megbízhatatlan. És én még hittem neki. Az ilyen nem barátnő, inkább, hogy ellenség. Azok szokták egymást kibeszélni. Sosem volt barátnőm, valahogy a fiúkkal jobban kijövök. . . Ez a nő egy energia vámpír vagy nem is tudom minek hívjam. Amikor rossz passzban volt, az én erőmből táplálkozott és csak addig voltam jó.
    De nem bánkódom, az ilyen ne legyen barát. Nincs is rá szükségem. Csak fájdalmat tud okozni, örömet nem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. május 31. 16:1320.
    Most már én is rájöttem. Azt hittem, működhet a dolog. Bár többen mondták, nem lesz jó vége ezzel a nővel, mert felelőtlen. . .
    Csak rossz érzés, hogy megbíztál valakiben, akármilyen slamasztikában volt, mellette álltál. És ezt kapod vissza.
    Az édesanyám mindig azt mondja, egyszer a jóhiszeműségembe és a naivságomba halok bele. . . :) Talán igaza van, de ez olyan, mintha azt mondanád egy vaknak, hogy nézd már! Hát nem látod?
    előzmény:
    Dike (17)
     
  8. 2005. május 31. 16:1319.
    elhiszem neked, hogy nagyon sok bajod volt mostanaban. ez megesik mindenkivel. nem lehet, hogy tul sokat panaszkodtal?
    hogy minden mondat rolad szolt?
    mert bizony akkor elofordul, hogy nem eletre szolo baratok fellegeznek es inkabb nem kerdeznek. .
    nekem osszesen 1!! azaz egyetlen baratnom van, de az mar inkabb testver. 30 eve vagyunk baratok.
    a tobbieket csak haveroknak neveznem.
    tedd tul magad a serelmeden. legy megint olyan, mint regen es meglatod vagy ezek visszajonnek hozzad. . vagy ha ok mar nem kellenek, akkor jon mas. de ne keverd a haversagot a baratsaggal. . . ahhoz azert tobb kell. .
    :-))
    fel a fejjel!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114580 (13)
     
  9. 2005. május 31. 16:0918.
    A pénz már nem is érdekel, pedig nem kicsi veszteséget termelt. . . Nem szóltam egy szót sem emiatt, csakhogy ne menjen rá a barátságunk. Nem hiszem egyébként, hogy aki a segítségedet kéri, azt le kellene szólnod, csak mert sikerült az, amit ő esetleg elrontott! Mert nem állítom, hogy én nem hibáztam semmiben. Csak annyira aljas módon viszonyul a dolgohoz! Ja, és a legszebb: a csaj a főnökével azén csapatomnak a felét áthívta egy másik munkához! Nem elég az anyagi és erkölcsi veszteség, még át is vág!
    Csak abban reménykedem, hogy észreveszik, milyen ember valójában.

    Legalább sikerült kiírnom magamból ezekez a dolgokat.
    Igen, a barátság valóban felhígult mostanában. Nekem két ember volt az életemben, akik közül az egyik a mai napig igaz barátnő, de ritkán találkozunk, mert másik városban élek. A másik barátnőmet a saját testvérem űzte el, akivel szintén óriási botrányok voltak (ital, kábítózás. . . ).
    Vele szerencsére sikerült tisztáznunk a dolgokat, de már nem fog hazajönni a világ másik végéről.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. május 31. 16:0517.
    Alapszabály (szvsz), hogy barátokkal nem üzletelünk, soha nem lesz jó vége :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114580 (13)
     
  11. 2005. május 31. 16:0516.
    az a baj, hogy üzlet, és barátság csak ritkán fér meg egymás mellett. . !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114580 (13)
     
  12. 2005. május 31. 16:0515.
    Erre mondjak, Isten nem ver bottal. . .
    előzmény:
    elf75 (9)
     
  13. 2005. május 31. 16:0414.
    A johiszemuseg es joindulatusag nem egyenlo a luzerseggel, senki nem allitotta. Csak valoszinuleg az ember "hisz" a baratsagban, az emberekben, ezt foleg nagyon fiatalon hisszuk igy.
    En is igy kezdtem:-)) ma mar sokkal ovatosabb vagyok, igazi barat hihetetlenul keves van. Inkabb koncentralok udito, jo kapcsolatokra programokhoz, stb.
    előzmény:
    Dike (11)
     
  14. 2005. május 31. 16:0113.
    Nem érzem magam kisiskolásnak. Egyébként Én többször felhívtam ezt a barátnőt, és ha én vagyok -bocsánat- szarban, azén életem ment tönkre (majdnem válás, durva magánélet), tzalán nekem lenne szükségem egy kis biztatásra, nem???
    Most is én hívtam fel, és megkérdeztem, hogy valamelyik délutánra csinálunk-e közös programot, erre mondta, hogy ő má elígérkezett a másik nővel!
    Ez egyébként egy olyan nő, akivel sajnos belevágtam egy közös projektbe, de rosszul sült el. Én intéztem a pénzügyeket, aztán volt, hogy belekakált az egészbe, és most ott tartunk, hogy hiába mondom, hogy ez így nem mehet tovább, nem hallgat rám. Bevett az engedélyem nélkül egy harmadik személyt, aki egy hatalmas idióta, és mivel a másik munkahelyén ez a faszi a főnöke, nem mer neki ellentmondani. Ezen teljesen tönkrement a barátságunk, de azt akkor sem vártam volna tőle, hogy így viselkedjen. Pláne, hogy az én révemen ismert meg itt mindenkit.
    előzmény:
    festiró (8)
     
  15. 2005. május 31. 16:0112.
    Az én tapasztalatom az, hogy mostanában a BARÁTSÁG szó túl gyakori és híg!!!! lett!!! Akkor, ha valakivel, jókat tudok beszélgetni, vagy nagyon jó kolléga, v. együtt járunk táncolni, moziba, fiúzni, az még nem azt jelenti, hogy a BARÁTOM is.
    Azt ki kell érdemelni. És valóban nem elcsépelt mondás, hogy az ember a bajban tudja meg ki az igazi barát!
    A négy barátnőmmel jóban-rosszban vagyunk együtt. De itt a topicon is találtam igaz barátokat, akik a bajbaban mellettem voltak! SŐT! Nekik köszönhetem, hogy most itt ilyen békésen és elégedetten irok neked.
    Nyiss egy új lapot, és válogass az emberek között, de most már jobban!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. május 31. 15:5811.
    "Annyira igazad van!!!!!Aki jóhiszemű és jóindulatú, az mindig csalódik, azt mindig kihasználják! Sajnos ez van! Én is sokszor jártam már így. . . De remélem egyszer ők is visszakapják, amit érdemelnek! :)"

    Hát ne hari, de sztem ilyen beszólással nem lehetsz valami jóindulatú. Én is csalódtam már emberekben, de fölösleges mártírkodni. A jóhiszeműség meg a jóindulatúság nem kell hogy egyenlő legyen a lúzerséggel. Márpedig a lúzereket lehet csak többször kihasználni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. május 31. 15:5710.
    Megértelek. Nekem sem nagyon vannak barátaim, inkább csak ismerőseim. Egy barátnőm van.
    Így alakult, hiába törekszem, nincs több barátom, és szerintem ez nem az én hibám, mert én is segítőkész vagyok, rendes, meghallgatom a barátnőm problémáit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114580 (1)
     
  18. 2005. május 31. 15:549.
    Annyira igazad van!!!!!Aki jóhiszemű és jóindulatú, az mindig csalódik, azt mindig kihasználják! Sajnos ez van! Én is sokszor jártam már így. . . De remélem egyszer ők is visszakapják, amit érdemelnek! :)
    előzmény:
    *zsana (6)
     
  19. 2005. május 31. 15:528.
    Kedves Szamóca! Valóban olyan vagy mint egy kisiskolás!
    A rokonok olyanok amilyenek! De a barátok akkor barátok, ha igazán barátok. Egy embert csak akkor lehet "elcsábitani", ha az maga is akarja! Nekem 34, és 30 éves barátságaim is vannak. -ez 4 személy -
    Nem attól vagyunk egymás barátai, mert az egyik "eltilt" -bár ilyen fel sem merűlt - a másiktól. A barátság csak őszinteségen alapulhat, bizalmon, stb. A barátságot nem lehet osztogatni! Azt ki kell érdemelni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114580 (1)
     
  20. 2005. május 31. 15:517.
    Rattan, neeem is, nekem utoljára általánosban csábították el a barátnőmet, de visszaszereztem!! :))) Azóta is megvagyunk egymásnak, úgy 13 éve :)
    A topicindítótól meg én is csak azt tudom kérdezni, ő miért nem hívta 2 hétig a barátait?
    előzmény:
    rattan (2)
     
  21. 2005. május 31. 15:496.
    Szia! Valószinuleg nem ok a barataid, akiknek baratoknak hittel. Nem kar ertuk, felejtsd el oket.
    Keress uj kapcsolatokat, es tanuld meg, tul sokat ne varj az emberektol. Mert ha igen, sokat fogsz csalodni. Joindulatu, johiszemu emberek hamarabb padlora kerulnek.
    Ugy hogy fel a fejjel, ismerkedj batran!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114580 (1)
     
  22. 2005. május 31. 15:485.
    szia!
    esetleg leülni tisztázni a dolgokat?
    bár úgy gondolom, hogy, ha elcsábíthatóak a barátnőid, meg a hátad mögött szervezkednek, akkor azok nem is igazán voltak azok. . !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114580 (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_335328
    Torolt_felhasznalo_335328
    2005. május 31. 15:444.
    Most ha úgy is érzed itt a világ vége és nincsenek barátaid tévedsz!
    találsz majd másokat!
    Nekem a legjobb barátnőm a vőlegényemmel kavart és még én voltam a rossz a végén! szóval nekem elhiheted lehet találni barátokat!
    én pl. itt is találtam magamnak barátnőket akikre mindig számíthatok ha baj van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114580 (1)
     
  24. 2005. május 31. 15:433.
    Te miért nem hívtad fel a "barátaidat"?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114580 (1)
     
  25. 2005. május 31. 15:412.
    mi az, hogy elcsábított a barátnődet???ilyen utoljára nem az oviban esik meg az emberrel??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114580 (1)
     

Címlap

top