Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Joghurtkészítő gép

Bebinyul
Létrehozva: 2005. május 24. 17:18
Sziasztok!

Kinek milyen tapasztalatai vannak, használ-e gépet és milyet, milyen recepteket tud ajánlani?

Kezdésképpen:
Kb. 4 éve vettem egy Hauser-gépet és imádom!! Ez az egyik olyan háztartási gép, ami rendszeres használatban van és nem porosodik valahol a szekrény mélyén (a másik a kenyérsütő :-) )
Hetente készítek egy adagot, 7 üvegcsés az enyém, tehát minden reggelre jut egy. Ami nekem bevált: Mátratej, Bakonytej (2,8-as) és a Sole 3,6-sa. Joghurtból pedig sokáig Danone 8sima natúr), legújabban, pár hónapja pedig Bakony Joghurt Plusz. A többi joghurtfajta szerintem elfelejthető.

üdv,
Bny.
  1. 2005. augusztus 10. 10:56101.
    Kicsit felhozom. .

    A hétvégén kipróbáltam a joghurtkészítést a piacon vásárolt házitejből. . Óriásit csalódtam :(((( Az amúgy nagyon finom házitejből valami elképesztően híg, rossz szagú és ízű jogi lett, úgyhogy az összeset kivágom a kukába :(((( és maradok a "bóti" tejnél. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. július 5. 08:43100.
    valakinek valamikor megígértem, hogy beszámolok. kaptam egy -szerintem- régebbi braun joghurtkészítőt. activiából és 3, 5ös lidl tartós tejből csináltam és isteni finom lett. nem folyós, hanem olyan keményke. mi kezdők, lekvárral ízesítettük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. június 9. 22:1399.
    A tormás üvegnek úgy tudom, hogy műanyag a teteje.
    előzmény:
    vfna (95)
     
  4. Torolt_felhasznalo_134520
    Torolt_felhasznalo_134520
    2005. június 9. 20:4698.
    Sziasztok! Eltört üvegeimet pici konzervesüveggel (pl. Erős Pista üvege, dzsemesüvegek) is helyettesítem. Ugyaolyan jó lesz a joghurt benne. Sosem csavarom rá a tetőt, mielőtt bekapcsolnám, mert akkor folyékony lesz. Ja, és élőflórás tejföllel készítem, nem joghurttal.
    Sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. június 6. 13:5397.
    Nemtom, hogy a mizo jogi milyen, én eccer vettem kényszerűségből millit, na azzal télleg joghurtital lett. :(

    Próbáld ki a Danone K+F natúrt, vagy a Bakony Joghurt Pluszt-t, nekem ezek a legjobbak.

    Üvegcse-kérdésben én már tájékozódtam eccer, amikor elhagytam az egyiket, a Hauser hivatalos márkaszervízében lehet venni, elég drága, ha jól emlékszem, olyan 6-800 ft volt (1 üveg!!!, 2002-ben). Szerencsére csak valaki véletlenül vitte magával és meglett a sajátom, de mindenesetre hauserhez tutira lehet venni (asszem a szív u-ban van/volt a szervíz. . )
    előzmény:
    vfna (95)
     
  6. 2005. június 6. 08:2896.
    Szlovákia végül is nincs messze, nyáron úgyis megyünk mindenfelé kirándulni, valószínűleg átsétálunk, hátha találunk új ízeket is.

    Megnéztem, az enyém is Marina márkájú, abból egy kávéskanállal teszek egy kis üvegbe. A vaniliásnak attól pont ideális az íze, de a vérnarancsosból szerintem egy ici-picivel lehetne többet is tenni.
    előzmény:
    Bebinyul (94)
     
  7. 2005. június 6. 08:2395.
    Sziasztok,
    a házitejet én is kipróbálom, az Örs úgy sincs messze hozzánk.

    Miért van az, hogy akár 4, akár 8-10 órára hagyom bent a gépben a joghurtot, sosem lesz túl sűrű? Inkább folyós, szinte inni lehet (végül is ezzel megoldottam a joghurtital kérdést is :))
    Lehet, hogy a tej és a joghurt minősége miatt?
    Egyébként Mizo 2%-os poharas joghurtot használok.

    És tudja valaki, hogy hol lehet kis üvegeket venni a géphez? Tudom, hogy olyan, mint bármelyik befőttes üveg, viszont azoknak nem műanyag a tetejük.
    előzmény:
    Bebinyul (93)
     
  8. 2005. június 6. 08:2094.
    Itthon általában vanília, vérnari, császár- és villamoskörte van, esetleg puncs, ananász. . láttam már csokisat is, bár a joghurt savanyú ízével sztem nem harmonizálhat vmi fényesen. . .

    Szlovákiából hoztam citromot, Horváto-ból banánosat. . ezek kint relatíve drágák (kb. 300-400 ft egy 20 ml-es), viszont, mivel sokkal töményebb, így állati sokáig kitart (kb. fél év), míg a marinás kb. 1, 5 hónap.

    Télleg, lassan ideje kiruccani beszerző-körútra :)
    előzmény:
    vfna (90)
     
  9. 2005. június 6. 08:1693.
    jóóóreggelt :)

    Vfna, a sole 3, 6-os teje nem tartós tej. . valaki már írta, hogy a lidliben vesz tartós tejet és az is megerjed. . hát nemtom, az enyém haszni utija szerint az nem jó, így csak akkor teszek bele pótlásként, ha az "1 liter"-es tej csak 9, 5 deci :(

    Én is a Kaisersben veszem, vagy Auchan, Cora és társaiban. Én azt szeretem, ami ilyen kis flakonszerűségben van és csavaros a teteje (Marina a gyártó), az a kiszúrós kissé nehezen kezelhető. . .

    Még egy tipp a közös egészségrombolásra :)): van pl. vilmoskörte-ari, az is nagyon finom, de átlátszó. . na mármost az esztétikai élmény kedvéért én teszek bele pár csepp ételfestéket is, pl. sárgát, pirosat.

    Vki írta, hogy a házitej is jó. . . örömmel jelentem, hogy szombaton az örsön nyílt új vásárcsarnokban felfedeztem, h 2 árusnál is volt, 3, 7-es. Kár, hogy nem volt nálam palack, de majd legközelebb kipróbálom azt is :)
    előzmény:
    vfna (90)
     
  10. Torolt_felhasznalo_763708
    Torolt_felhasznalo_763708
    2005. június 5. 19:0792.
    Sziasztok!Rohanós napjaim voltak, sajnos nem tudtam a fórumot látogatni. Szóval, a császárkörtés nagyon jó volt. Eperrel kevertem a kész joghurtot, ez egy kicsit furcsa párosítás volt, de nagyon ízlett. Nézegetem mindenhol az aromákat, de nemigazán találok olyat, ami tetszene. Mindenhol inkább rumaromát látok, ami nemigazán ebbe való.
    Köszönöm az ötletet, és próbálkozom további ízekkel. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. június 3. 15:1191.
    A szilas. hu (Szilas Aroma) honlapon több mint 30 féle aroma található, vajon hol árusítják őket?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. június 3. 08:1690.
    Este megettük, isteni finom. Mindkét aroma érvényesült, s ugyan tettem bele cukrot, az sajnos leülepedett az aljára, így a teteje savanyúbb, az alja édesebb volt. De összekeverve finomabb, mint az igazi!!

    Aromát hol lehet venni? Nálunk a Kaiser's-ben inkább alkoholos aromák vannak, de gyümölcsöset nem nagyon találtam.

    H. adri, na milyen a császárkörtés jogi?

    Bebinyul, azt írtad korábban, hogy Sole 3, 6-os tejjel készíted a jogit, az nem dobozos tartós tej? A tartós is megerjed?
    előzmény:
    Bebinyul (89)
     
  13. 2005. június 2. 10:1089.
    Na Lányok, mi a tapasztalat???? :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. június 2. 08:5888.
    Szia, tegnap próbálkoztam először aromával, vaniliával és vérnaranccsal, de még nem kóstoltam meg, még nem tudok nyilatkozni.
    De az illata teljesen olyan, mint bármelyik gyümölcsjoghurté.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763708 (86)
     
  15. 2005. június 2. 08:5787.
    Szia, én is tegnap készítettem először aromával. Az egyikbe vérnarancsot, a másikba vaniliát tettem. Délután fogom megenni, kiváncsi vagyok rá nagyon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763708 (86)
     
  16. Torolt_felhasznalo_763708
    Torolt_felhasznalo_763708
    2005. június 1. 23:2486.
    Sziasztok! A mai napon vettem egy császárkörte aromát, kíváncsi leszek, milyen lesz. A színét megfogta, az már biztos. Éjszaka szépen elkészül, és így holnap lehett enni. Ez a joghurt azért kicsit hígabb mint a bolti, az tele van mindenféle állományjavítókkal.
    vfna, Te is kipróbáltál valamilyen aromát?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. június 1. 17:0985.
    Sztem ha kevés ideig tartod benne, akkor folyós lesz. . nem? az majdnem olyan, mint a joghurtital (bár én azt kb. egyszer ittam eddig életemben) :-)
    előzmény:
    vfna (84)
     
  18. 2005. június 1. 15:5784.
    Sziasztok, nincs valakinek abban tapasztalata, hogy ezzel a géppel lehet-e joghurtitalt készíteni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. június 1. 06:4983.
    Szia Adri! Ennek a gépnek az a lényege, hogy langyosan tartja a tejet?Mennyi idő alatt van kész?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763708 (79)
     
  20. 2005. június 1. 00:1082.
    nah, jót kérdezel :)))
    egy villanykörtét nem tudok kicserélni :))

    nekem is hauser van, kerek alakú!

    előzmény:
    foltosocsk (76)
     
  21. 2005. június 1. 00:0981.
    nah, jót kérdezel :)))
    egy villanykörtét nem tudok kicserélni :))

    nekem is hauser van, kerek alakú!

    előzmény:
    foltosocsk (76)
     
  22. 2005. június 1. 00:0880.
    wow, ez naon olcsó :)

    nekem is a legjobb a bkony joghurt plusz.

    és még a danone K+F natúr.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763708 (79)
     
  23. Torolt_felhasznalo_763708
    Torolt_felhasznalo_763708
    2005. május 31. 23:0579.
    Szia, a múlt héten vettem a Metro áruházban 2. 500, - forintért. Ez olyan, amiben 1 nagy tégelyben készül a joghurt, és nem több kicsiben.
    Én házitejből készítem, és az oltóanyagom bakony natur joghurt. Más joghurtból még nem próbáltam. Ezügyben mi a tapasztalat nálatok? :-)
    előzmény:
    Cora4 (78)
     
  24. 2005. május 31. 17:2678.
    Szia! Mennyibe került a joghurtkészítő gép?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763708 (49)
     
  25. 2005. május 31. 17:2177.
    Oké, megyek, nézem!
    előzmény:
    vfna (58)
     

Címlap

top