Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Joghurtkészítő gép

Bebinyul
Létrehozva: 2005. május 24. 17:18
Sziasztok!

Kinek milyen tapasztalatai vannak, használ-e gépet és milyet, milyen recepteket tud ajánlani?

Kezdésképpen:
Kb. 4 éve vettem egy Hauser-gépet és imádom!! Ez az egyik olyan háztartási gép, ami rendszeres használatban van és nem porosodik valahol a szekrény mélyén (a másik a kenyérsütő :-) )
Hetente készítek egy adagot, 7 üvegcsés az enyém, tehát minden reggelre jut egy. Ami nekem bevált: Mátratej, Bakonytej (2,8-as) és a Sole 3,6-sa. Joghurtból pedig sokáig Danone 8sima natúr), legújabban, pár hónapja pedig Bakony Joghurt Plusz. A többi joghurtfajta szerintem elfelejthető.

üdv,
Bny.
  1. 2005. május 31. 16:1276.
    13 W-os, az kicsi, igaz?
    előzmény:
    Bebinyul (74)
     
  2. 2005. május 31. 16:1175.
    Hauser JM-700
    előzmény:
    Bebinyul (74)
     
  3. 2005. május 31. 15:4374.
    Igen, salátára is szoktam tenni vagy ha vmilyen kajába tejföl vagy tejszín kell.

    Típusod? mármint: a gépedé :))
    előzmény:
    foltosocsk (73)
     
  4. 2005. május 31. 15:3173.
    Én rendszeresen használom tejföllel, tejszínnel, keverve, vagy csak magában
    előzmény:
    Bebinyul (70)
     
  5. 2005. május 31. 15:3072.
    A MOM Parkban , a Keravill-ban vettem, anno
    előzmény:
    Bebinyul (70)
     
  6. 2005. május 31. 15:2871.
    Furcsa recept:1. , :Tenger gyümölcse joghurt
    4 evőkanál natur joghurthoz +2 ek majonéz
    1 tk torma1 ek, s. paradicsom1 ekWorchester szósz2 ek. citromlé1 gerezd fokhagyma, só, bors, turmixolni kell az egészet
    2. , Uborkás joghurtmártás
    275 g natur j. fél uborka1 g fokhagymametélőhagymafél citrom levesóÖsszeturmixolni, és kész.
    előzmény:
    Bebinyul (67)
     
  7. 2005. május 31. 15:2570.
    Tartós tejből?????

    Nekem is csak akkor erjedt a gyümi, amikor a gépben a joghurtban ázott 8-10 órát :))
    előzmény:
    foltosocsk (69)
     
  8. 2005. május 31. 15:2369.
    Szia Mindenki! 4-5 éves az én kéészülékem, idehoztam a recepteket is. Én nem tudom kivárni, míg elkészül, ezért: atejet mikróban jól megmelegíte, aztán hozzáteszem a joghurtot, /saját, az előzőből/ és ö. keverve öntöm a poharakba, Garantáltan 3-4 óra alatt kész, . legtöbbször sovány, és Tartós tejből készítem. Lehűtés után ízesítem kizárólag friss gy-el, és azonnal megeszem/nem marad ideje az erjedésre!/
    előzmény:
    exe2 (68)
     
  9. 2005. május 31. 14:5368.
    Lányok egyenlQre nem tudok adni gombát senkinek :(
    Ha valakit érdekel kb. 2 hét múlva lesz.

    írjatok e-mailt: info@gyapju. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. május 31. 14:0167.
    Asszem arra nem válaszoltam, hogy mennyi aroma:
    én a kis üvegecskébe 1 kávéskanálnyi aromát teszek.

    Édesítőböl pár csepp, kb. fél kávéskanálnyi, de ez ízlés kérdése, sztem kóstolgasd :)

    Persze, a gyümi közvetlenül evés előtt kerül vele. . ha olyanom van és gabonapehellyel eszem, azt is evés előtt :)
    előzmény:
    vfna (66)
     
  11. 2005. május 31. 13:2166.
    És mennyi cukor vagy édesítőszer kell hozzá? Mondjuk egy kis üvegcsébe?

    De az idénygyümit már csak akkor kevered hozzá, ha elkészült, ugye?
    előzmény:
    Bebinyul (65)
     
  12. 2005. május 31. 13:1865.
    Jó, de evés előtt mindenképpen keverj hozzá vagy cukrot vagy édesítőt (én polisweetet szoktam, mert az folyós :))), mert a sima, kissé savanykás joghurt gyümölcsaromával nem túl jó :-) vagyis: borzasztó :))

    Én még idénygyümit is teszek bele, ma reggel pl. epret :-)
    előzmény:
    vfna (64)
     
  13. 2005. május 31. 13:1564.
    Szia, na akkor ma kipróbálom gyümölcsaromával. Mi tonnaszámra esszük a joghurtot, de inkább a gyümölcsöset, s most már nem győzöm venni, olyan drága.
    előzmény:
    Bebinyul (63)
     
  14. 2005. május 31. 13:0563.
    Huuh, befőttet nem próbáltam még :-)
    A sima gyümölcs tutira megerjed.

    Persze, olyan, mint a rumaroma, kb. 4 centi magas műanyag flakonban van, Kaisers, Auchan, Tecsó stb nagyobb boltokban lehet kapni.

    Úgy jöttem rá, hogy mindenáron gyümijoghurtot akartam csinálni, de nem jött össze, erre megnéztem, h mi van a boltiban - és persze hogy aroma :)))
    előzmény:
    vfna (62)
     
  15. 2005. május 31. 12:5062.
    Köszi, de ez milyen aroma? Olyan pici üvegben van, mint pl. a rumaroma? Vagy ez valami spéci dolog?
    És mennyit teszel hozzá?
    Igazi gyümölccsel próbáltad már? Azt olvastam, hogy az inkább megerjed, nem lesz jó az íze? De ha valamit csinálok előtte a gyümölccsel, akkor sem érdemes próbálkozni? Pl. ha befőttet teszek bele?
    előzmény:
    Bebinyul (60)
     
  16. 2005. május 31. 09:2961.
    Az enyémhez asszem csak annyi recept volt, hogy natúr joghurtba öntsünk tejet és hagyjuk a gépben 6-8 órát :)

    Ja, és úgy emlékszem, hogy tejport is írt bele, de sztem arra semmi szükség.
    előzmény:
    vfna (57)
     
  17. 2005. május 31. 09:2660.
    Vanília, császárkörte, meggy, citrom, banán, vérnarancs. . ezeket általában.

    Bár citromot és banánt Szlovákiában tudtam csak szerezni :) Kissé drágább, mint itthon, viszont kb. fél évig kitart egy kis flakon.
    előzmény:
    vfna (57)
     
  18. 2005. május 31. 09:1759.
    Jóóóó reggelt mindenkinek :-)

    Igen, az aromát az elején beleteszem.

    Az enyém haszn. utija szerint 6-8 óra a készítési idő, én min. 8 óráig benne hagyom, de van, amikor tovább. Pl. este bekészítem 7-8 körül és reggel veszem ki. (Vagy fordítva :-))
    Minél hosszabb ideig hagyod benne, annál sűrűbb lesz.

    Az is fontos sztem, hogy hűtőben legyen, mert amikor a gépből kivéve kihűl, utána eléggé folyós, de pár óra hűtés után besűrűsödik. Az sem mindegy, h milyen joghurtot vettél hozzá alapból, pl. a milli nagyon sz. . r.

    Bny
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. május 31. 08:5058.
    Szia Cora4, nézz be a Kefirgomba topikba, ott cserélhetsz tapasztalatokat.
    előzmény:
    Cora4 (56)
     
  20. 2005. május 31. 08:4957.
    Szia Bebinyul,
    te milyen aromát veszel a joghurthoz? Én is szívesen csinálnék gyümölcsös joghurtot, de nem tudom hogyan kell?

    Korábban írta valaki, hogy recept is volt a géphez. Milyen receptek? Mit lehet még azzal a géppel "kotyvasztani"?
    előzmény:
    Bebinyul (53)
     
  21. 2005. május 31. 07:1356.
    Sziasztok! Nem olvastam el a topikot, de munka után megteszem.
    Azt szeretném elmondani Nektek, hogy a hétvégén kaptam a kolléganőmtől joghurtgombát, amire tejet kell önteni és fél nap múlva kész az igazi joghurt!!!:) Kipróbáltam, és nagyon finom, az az igazi, kaukázusi kefír, kicsit csípős. A gomba úgy néz ki, mint a karfiol szétszedett rózsája. Úgy kell csinálni, hogy műanyag szűrővel a fél napos gombás tejet leszűrni műanyag, -üveg, -porcelán tálba, a szűrőben lévő gombát folyóvízben átmosni, vissza a befőttesüvegbe, ráönteni a tejet, kistányér a tetejére. Ennyi. Tegnap ezt uzsiztam, ma ezt reggeliztem. Azt mondják nagyon egészséges. Ha van tapasztalatotok erről, írjatok! (Milyen egészségügyi hatása van stb).

    Majd elolvasom az előzőeket is, bár szerintem a gép drága lehet, ez meg ingyen van. :)
    előzmény:
    Bebinyul (1)
     
  22. Torolt_felhasznalo_763708
    Torolt_felhasznalo_763708
    2005. május 30. 22:3555.
    Sziasztok, köszi a tippet, holnap megnézem, hogy itt milyen aromákat lehet venni. Az a kérdésem, hoy elején beleöntöd az aromát is, együtt készül?És mennyi ideig szoktad a gépben készíteni? Nekem egy kicsit híg lett, gondolom tovább kell a készülékban hagyni. Nagyon az elején vagyok, úgyhogy kísérlet alatt van minden. :-)

    előzmény:
    Bebinyul (54)
     
  23. 2005. május 30. 09:3354.
    Az alapjoghurt nálam a boltból jön :)
    Bakony joghurt plusz, ami jó és a Sole 3, 6-os teje.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763708 (51)
     
  24. 2005. május 30. 09:3253.
    Sziasztok :-)

    én próbáltam eleinte sima gyümölcsöt beletenni, de erjedt íze lett :(

    Én úgy csinálok gyümölcsjoghurtot, hogy veszek sima aromát (kb. 50 ft/üvegcse) és azt löttyintek bele, így együtt készül a joghurt.
    Fogyasztás előtt pici polisweetet teszek hozzá. Így tök olyan, mint a bolti gyümijoghurt.
    Ja, és ehhez még teszek gyümölcsöt, ami éppen van. Pl. Nagyon finom a vanília-aromás joghurt eperrel, vagy a vérnarancs-aromás naranccsal. . nyammnyamm :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_754032
    Torolt_felhasznalo_754032
    2005. május 28. 20:3352.
    Anyu a nagy joghurt gyártó, de ő is géppel csinálja. a friss gyümölcs nem volt jó bele, csak úgy, ha picit előfőzzük. nem tudom gyümölcsnél ezt hogy kell mondani, nem vagyok nagy konyhatündér.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_763708 (51)
     

Címlap

top