Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kertészeti tanácsadás

sophi
Létrehozva: 2002. Április 15. 20:10
Kedves Attila! Van a kertemben egy új virágágyás, ahová tavaly ősszel hagymásokat ültettem. Most nyílnak, gyönyörűek. A kérdésem az lenne, hogy mit lehet csinálni az ágyással, ha május végére az összes hagymás elvirágzott? Ültessek egynyárit az ágyásba? Vagy inkább évelőt? Egyáltalán, nem zavarja a hagymákat, (nem akarom kiszedni őket) ha mellette más növény gyökeret ereszt? Köszi a választ!!
  1. Torolt_felhasznalo_487449
    Torolt_felhasznalo_487449
    2003. szeptember 16. 11:121601.
    szia , én árvacska maggal nemigen boldogultam, de a veresegyházi piacon tavasszal vásároltam 500 Ft-ért kb 50 tő árvácskát egy nénitől és az most újra kihajtott. Ősszel az erkély ládákba rozsdaszínű apróvirágú krizantémot szoktam ültetni, mert az bírja legjobban a fagyot. Nem látszik rajta, esetleg üless mellé még egy kis boprostyánt is , jól mutat. Drupa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_461342 (1599)
     
  2. 2003. szeptember 15. 23:251600.
    Sziasztok !
    Pozsgásokkal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, mégpedig hogy milyen földbe ültessem őket. Van aki tőzeget javasol, van aki agyagos földet, és van aki virág földet. Már próbáltam sok mindent, de nem igazán jött be egyik sem. Ha valakinek van valami ötlete, vagy tanácsa kérem segítsen !
    Előre is köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_461342
    Torolt_felhasznalo_461342
    2003. szeptember 15. 10:351599.
    Kedves Brigi!
    Vettem Árvácska virágmagot.
    1. kérdés: Erkélyládába érdemes-e ültetni?
    2. kérdés: mikor kell elvetni a magot, s hogyan?
    Nagyon kezdő vagyok, de szeretném szépíteni az erkélyemet.
    Előre is köszi!
    Üdv. : Judit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588437 (1598)
     
  4. Torolt_felhasznalo_588437
    Torolt_felhasznalo_588437
    2003. szeptember 12. 17:151598.
    Kedves Olvasóink!

    Miután Attila elbúcsúzott Tőletek, a topicot áthelyezzük szeptember 22-től a Teremtsünk otthon csatornába.

    További kellemes kertészkedést és csevegést!

    Üdvözlettel: Rácz Brigitta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989139 (1597)
     
  5. Torolt_felhasznalo_989139
    Torolt_felhasznalo_989139
    2003. szeptember 12. 17:031597.
    Most vettem fehér tulipán hagymát! :) Alig várom, hogy elültethessem őket, csak most nem igazán kedvez az idő a kertészkedésnek :((

    Kellemes hétvégét mindenkinek!
    előzmény:
    tavasz77 (1596)
     
  6. 2003. szeptember 11. 18:441596.
    Kedves Drupa. Katarzis !
    Köszönöm a segítséget, próbálkozom :)

    Üdv
    tavasz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. szeptember 11. 10:151595.
    szevasz tavasz!

    "A tulipánhagyma hajtatható is. Ha szeptemberben cserepezzük be, és árnyékos védett helyen a szabadban tartjuk, majd januárban visszük be a szobába, ahol kezdetben 8-12 °C-on tartjuk, majd a hőmérsékletet 18-20 °C-ra emelve virágoztatjuk ki a növényt. " - mondá szépen Bálint gazda
    előzmény:
    tavasz77 (1584)
     
  8. 2003. szeptember 11. 09:541594.

    szia brigi!

    ajánlhatom a lakáskultúra egy régebbi számának cikkét?
    remélem megtalálod benne a te orchideádnak megfelelő kezelésmódot. ha bizonytalan lennél a meghatározásban, írd be a neveket egy keresőbe és a képek alapján biztos menni fog.

    http://www. arcanum. hu/lakaskultura/lpext. dll?f=templates&fn=main-hit-h. htm&2. 0

    sok szerencsét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203691 (1583)
     
  9. Torolt_felhasznalo_989139
    Torolt_felhasznalo_989139
    2003. szeptember 11. 09:461593.
    Köszi a jótanácsokat Drupa! Annyi mindenre kell figyelni :( Női - férfi olló, meg egy élű - két élű. . . én teljesen jól elvoltam a régi "gagyi" ollóinkkal, csak kellene még egy, és gondoltam az legyen valami normális. Beleásom magam a témába, aztán majd beszámolok, hogy mit vettem. Azért ha van még köztetek aki szívesen megosztaná a metszőollós tapasztalatait akár priviben is, nagyon megköszönném!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_487449 (1591)
     
  10. 2003. szeptember 11. 09:211592.
    szia Drupa. Valószínűleg eltévesztettél valamit, nekem nem a metszőollóval van bajom, hanem a cycasommal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_487449 (1591)
     
  11. Torolt_felhasznalo_487449
    Torolt_felhasznalo_487449
    2003. szeptember 11. 08:431591.
    Szia Bocskor, én legutóbb gardena 67 számú ollót vettem , ezen állítható az átvitel erőssége, nem mindegy hogy férfi vagy női kéz vág vele. Egyébként 4 ollóm van, egy hót gagyi, amivel a szobanövényekről csípek le egy-egy levelet, egy fux nevű ami már 15 éves, ezt használom általában a kertben, van ez a gardena, amit gyümölcsfákhoz vettem és a negyedik az a háború előttről való még az édesapámé volt, tehát sokáig kitartanak, de annak nagyon erős a rugója, az én kezem meg gyenge. Szóval ne légy szégyenlős és a boltban csattogtasd egy kicsit az ollókat, hoy melyik a legkényelmesebb a kezednek, utána kérjél arról leírást nézd át , nézd meg mekkorák a sövény ágak átmérői, és bírja-e a választott olló. Válassz jól és könnyű lesz vele dolgozni. Arra is figyelj nehogy beszorulhasson bármi is a két nyíró él közé. Ez talán a legfontosabb. Drupa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989139 (1587)
     
  12. 2003. szeptember 11. 08:131590.
    Szia Katarzis! Nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltál nekem. Az én cycasom úgy néz ki, hogy a belső levélkör rádől a külsőre, világosabb zöld, kétszer olyan hosszú, és a vége be van tekeredve. olyan mint aki két hónapja nem fésülködött. egyébként teljesen egészséges, nem szárad, nem barna. Egy 4 méteres erkélyfal előtt áll, de az lehetett a baj, hogy mint a növényeink királynőjét a virágtartó tetejére raktuk, így csak oldalról kapta a fényt. fordítgattam én, de úgy látszik már késő volt. Mit tudok most csinálni vele, hogy újra cycasos kinézete legyen szegénynek? Vágjam le méretre a leveleket, vagy tőből? Ez lenne a legutolsó amit megtennék. Mondták, hogy tegyük ki a teraszra, de féltettem az időjárás viszontagságaitól. Előre is köszi a választ! Ja még valami. Mi az a bemoldal és hogy tudom én azt megnézni?
    előzmény:
    katarzis (1563)
     
  13. 2003. szeptember 11. 08:011589.
    aaaaa
    előzmény:
    katarzis (1563)
     
  14. 2003. szeptember 10. 22:311588.
    Kedves fórumlátogatók!

    Nem megy, nem fér bele, sok. . .

    Kár lenne szépíteni a dolgot; mint már 'talán' észrevettétek nem vagyok Veletek és nem válaszolok. Egyszerűen be kell látnom, hogy eme 'szerelemből' végzett tevékenység nem fér bele az időmbe és tisztességgel nem tudom ellátni. Az év első felében még késéssel, de válaszoltam, bár már akkor is necces volt a dolog. Ez mostanra teljesen összeomlott, bár a beindított fórum már-már önálló életre kelt.
    Mentségem nincs, hazudni meg nincs pofám, így egyszerűen csak ez a rövid búcsú marad. . .

    A tervek szerint egy nálam sokkal ráérőbb és odaadóbb szakértőt kaptok cserébe. Remélem - ha ideje engedi - hamarosan jelentkezik és mindenre válaszol. . .

    Őszintén bocsánat. Sok sikert a zöldségekhez, SZIASZTOK!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_989139
    Torolt_felhasznalo_989139
    2003. szeptember 10. 15:481587.
    Szia Katarzis! Köszi a választ a metszőollóról, kinyomtattam az útbaigazító anyagot is, átrágom rajta magam ígérem! Viszont nagyon megkönnyítenéd a dolgom, ha priviben írnál egy kipróbált márkát / fajtát. :) Nekem csak hobby célra kellene, és rászánom a nagyobb összeget, csak jó minőségű legyen és jó pár évig kitartson. . . . Mondjuk ujjnyi ágakat vágnék vele max. , szőllő metszésre, sövény ritkításra, virág vágásra használnám.
    Köszi!
    előzmény:
    katarzis (1562)
     
  16. Torolt_felhasznalo_639522
    Torolt_felhasznalo_639522
    2003. szeptember 10. 15:321586.
    Kedves Drupla!
    Köszönöm szépen a tanácsodat, tavasszal különösen jól fog jönni, mivel az udvart akkor parkosítjuk. Szeretnék kerti tavat is. Erről is sok infot bekell majd gyüjtenem!
    Hello
    Barbex
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_487449 (1582)
     
  17. Torolt_felhasznalo_487449
    Torolt_felhasznalo_487449
    2003. szeptember 10. 14:291585.
    Szia, agyagcserépbe ültesd, úgyhogy a fele kilátszik a földből és sötét hűvös helyre tedd, esetleg takard le egy papír zacsival. Öntözgesd de ne vidd túlzásba. Amikor már látod a virág bimbóját vedd a a takarót és állítsd meleg napos helyre. Nagyon klassz lesz a végeredmény. Drupa
    előzmény:
    tavasz77 (1584)
     
  18. 2003. szeptember 10. 13:161584.
    Sziasztok !
    Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy csomag játszint és egy csomag tulipán hagymát, szeretném lakáson belül cserépbe ültetni őket, hogy tavasszal, amikor virágoznak díszítsék a lakást. Viszont sehol nem találok útmutatót, hogyan tegyem ezt. Csak el kell ültetni, locsolni és kész? vagy hajtatni kell őket előszőr? Aki tud, kérem segítsen !
    Előre is köszönöm !!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_203691
    Torolt_felhasznalo_203691
    2003. szeptember 10. 09:451583.
    Koszonom szepen a segitseged Bromelia ugyben, es bombaznalak meg nehany kerdessel.
    Remelem Orchidea ugyben is otthon vagy.
    Van ket fajta orchideam, az egyik tavaly mar viragzasnak indult, de valoszinuleg huzatot kapott es ledobalta a viragait.
    A masikrol azt hittem mar el is pusztult, de kitettem az erkelyre tavasszal, es gyonyoruen magahoz tert.
    Az lenne a kerdesem, hogy mivel es hogyan lehetne oket viragzasra birni.
    Koszonom.
    előzmény:
    katarzis (1580)
     
  20. Torolt_felhasznalo_487449
    Torolt_felhasznalo_487449
    2003. szeptember 10. 08:471582.
    Szia Barbex, az öntözéshez még egy segítség. A GAEDENA Spinkler rendszernek van egy tervezési segédlete, ami alapján sima földi halandó is megcsinálhatja magának a tervet és az öntözőredszerek katalógusból kiválogathatod a megfelelő felszerelést is. A nagy boltokban kérjél ilyen füzeteket. A címük 1158 Bp. Késmárk u. 22. Emiljük gardena@gardena. hu az oldaluk www. gardena. com A metszőollókról is van leírásuk, úgy könnyebb választani. Én nem ott dolgozom, de nem messze tőlük és az agyagbeszerzőm átugrott ilyen füzetért, hogy pontosan leírjam a címét. Drupa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639522 (1574)
     
  21. Torolt_felhasznalo_310659
    Torolt_felhasznalo_310659
    2003. szeptember 9. 11:331581.
    hát az tényleg az. . .
    a képekről itélve porcsinunk van, meg valószinűleg tarack is. . hát ez nem túl biztató. . . mindenesetre megpróbáljuk gyomirtó nélkül kezelni először, aztán meglátjuk az eredményt.
    előzmény:
    katarzis (1579)
     
  22. 2003. szeptember 9. 11:301580.
    szia brigi!

    mekkora a sarja? ha már van elég levele és gyökere az önálló léthez, akkor szét lehet ültetni őket.

    vedd ki őket a cserépből, lazítsd meg a földet, majd lassan húzd szét őket. nem sok gyökerük van az ilyen epifita növényeknek, de azért maradjon valamennyi. ha leszakadna egy pár, ne aggódj, legfeljebb elágazik majd a sérülés felett.
    ültetés, mint ált.

    az ananászod tök jó esélyekkel indul. :))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203691 (1578)
     
  23. 2003. szeptember 9. 11:111579.
    a paréj egy nagyon mocsok gaz, ha nem sikerül kitépni és beszakad, akkor kétcentisen is tud virágozni és terjedni, amúgy ez érvényes a parlagfűre is.
    a másik, hogy nem szabad hagyni, hogy szétszórja a magjait, jobb a virágzás kezdetén kihúzni és megsemmisíteni, különben képes beérlelni a magokat a kupacra téve is.
    felrakok a bemoldalamra egy képet a porcsinról, ami egy húsos szárral és levelekkel rendelkező növény, a kezelési elvet lásd fenn.
    és felrakok egy képet az erős szárúról is, a szulákról/tarackról. ha ez van nálatok is. . . nos, vele se egyszerű az élet.
    2 m-ig is gyökeresedik. a gond vele a más növényekre való rákúszáson, folytogatáson kívül az, hogy szinte irthatatlan. ha kitéped, nem jön ki az összes gyökere, hiába kunkorodik a kezedben belőle vagy fél méter. odalenn kihajt a gyökerén (tarack) egy újabb rügy és kezdi előről az egészet. ilyennek rotációssal nekiesni. . . a tarackot ahány felé vágná a kapa, annyi új ellen keletkezne. . . ha bennmarad! de felszínre forgatott darabok összeszedésével egész jól kezelhető. persze nem jön ki mind. .

    ahhoz képest, hogy csak röviden akartam válaszolni. . bocs, hogy ilyen hosszúra nyúlt.

    sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_310659 (1577)
     
  24. Torolt_felhasznalo_203691
    Torolt_felhasznalo_203691
    2003. szeptember 9. 10:551578.
    Ha mar Attilank nincsen, tudna nekem segiteni valaki, hogyan kell a Bromelia sarjat levalasztani, es tovabbultetni?

    Egy ananaszrol pedig levagtam a csucsat, es beletettem egy cserepbe, letakarva egy nylon zacskoval, ami most "meleghazkent" funkcional.
    Van ra esely, hogy eletben maradon?
    Vagy mashogy kellene eletet lehelni bele?

    Elore is koszonom a segitseget!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_310659
    Torolt_felhasznalo_310659
    2003. szeptember 9. 10:361577.
    hát paréj az rengeteg van benne, annak elég nagy részét kihúzkodtuk kézzel, de jön újra.
    van benne valami terülő gyom is, ami nagyon hajlamos a szaporodásra, fogalmam sincs, hogy mi a neve, de az nem birja a vágást, tehát remélem elszárad.
    meg van benne mégegy fajta, szintén fogalmam sincs, hogy mi a neve, nagyon vékony és erős szára van, picike levelekkel. . talán ez a porcsin???
    azt hiszem, jobb lesz tényleg, ha a 2. verziót választjuk. remélem, a felülvetéssel megoldódik ez a probléma. meg beleolvasok Bálint gazda oldalára is
    még egyszer köszi a segitséget!
    előzmény:
    katarzis (1575)
     

Címlap

top