Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fejfájás - örökké?????

Torolt_felhasznalo_537171
Torolt_felhasznalo_537171
Létrehozva: 2005. május 11. 20:21
Sziasztok!

Néhány hónapja nagyon gyakran és erősen fájt a fejem, ezért elmentem neurológiára. Ott csináltak nyaki gerinc és koponya röntgent, és ebből kiderült, hogy elég rossz állapotban van a nyakam, és biztosan emiatt fáj a fejem. (Nyaki porckopás, kezdődő meszesedés, kiegyensedett nyaki "valami" és gerincferdülés meg még egy pár dolog, amit nem nagyon értek, mert latinul van.)
Járok kezelésre és gyógytornára, de sajnos a fejfájás nem nagyon múlt el, néha olyan erősen fáj folyamatosan, hogy megijedek. Sokszor a gyógyszer sem segít, csak szenvedek.
Szerintetek érdemes tovább kutatni ezt a dolgot, mert esetleg lehet mástól is? Például fejfájás-ambulancián? Vagy tényleg ettől lehet, és törődjek bele, hogy ezentúl mindig fájni fog a fejem? :(( (Ráadásul pánikbeteg is vagyok, és a fejfájás miatt erősödnek a pánikos rosszulléteim. :(( )

Van valakinek valami jó ötlete??
  1. 2005. május 11. 22:3426.
    sziasztok

    Sajnos én is a migrénes csapatba tartozom. Nem jó de ez van.
    nekem a melegfronttól szokott jönni. Olyan vagyok, mint egy jó időjós.
    A Szilárd elbujhat mellettem :))

    Régen algopirint szedtem doboz számra. . , Ma már Cataflan, illetve Algoflex.

    Van egy nagyon jó neurologus doki. Kb két éve felirta a Zoloft nevű gyógyszert. Antidepresszáns gyógyszer. Egy hónap után jöttek ki igazából a hatásai. Sokkal jobban aludtam, nem voltam feszült és nem fájt a fejem.

    Sajnos abba kellett hagyni, és ahogy abbahagytam rá egy kis időre vissza is tért a fejfájás.

    most gyógyteákat iszok. Cickafarkfű meg citromfű teát.
    Az izük pocsék, de annál egészségesebbek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_932720
    Torolt_felhasznalo_932720
    2005. május 11. 22:2125.
    Hosszú évek óta szenvedtem a migrénnel. Elmúlasztásában csak és kizárólag a Cataflam segített, ami mint tudjuk rengeteg káros mellékhatással rendelkezik.
    A migrénemtől teljesen függetlenül elkezdtem egy vitaminkúrát, aminek része volt egy természetes B-komplex nevű vitamin (Nutrilite) - és megszűntek a migrénes panaszaim. Mivel számomra is hihetetlennek tűnt a dolog, abbahagytam a kúrát és a migrén visszatért. . .
    Most ott tartok, hogy hosszú hónapok B-vitamin kúrája után NINCS migrénem, illetve ha előjön - mint például ma a melegfront hatására - igen enyhe lefolyású és gyógyszer nélkül hamar elmúlik.
    Nem tudom, másnak használna-e, mindenesetre úgy gondoltam, megosztom Veletek ezt a tapasztalatot. (A B-vitamin amúgy mindenképpen jót tesz, hajra, körömre, idegekre, stb. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. május 11. 22:1324.
    Nekem kétféle fejfájásom van: van olyan, ami enyhe, nem nagyon zavaró, viszont volt, hogy egész héten át egyfolytában fájt, szünet nélkül!
    A másik az igazi szaftos migrénes nyavalya, látászavarokkal, hányással, stb. Ez hálisten nincs gyakran, párszor egy évben fordul elő.

    Érdekes a fahéj. . . pár hete vettem fahéj illóolajat, és azóta egyfolytában azt párologtatom; csak azért vettem, mert imádom az illatát, abszolút nem a fejfájás miatt. És mintha azóta kevesebbet fájna. . . (mindig írni szoktam noteszbe, mikor, meddig és hogyan fáj). De lehet, hogy a tavasz miatt, mert utálom a telet, és rossz telem is volt. Nem tudom. De tényleg kevesebbet fáj azóta. . .

    A migrénesre nekem egy elég szimpla "orvosságom" van, de mindig bevált: két antineuralgica után egy nagy tál jéghideg vizet leteszek az ágyam mellé, jól beleáztatom az agyonrongyolódott ruhazsepimet és azt a homlokomra teszem (akkor is, ha nem ott fáj). Aztán sötétben lefekszem, és addig forgolódom, míg kényelmes pozíciót nem találok (volt, hogy hason, kifacsarodva feküdtem, mert azt esett jól, és így volt kevésbé hányingerem). Ablak nyitva, jót tesz a friss levegő is. Közben a zsepit többször újravizezem. És aztán el kell tudni aludni. . . mire felébredek, már nem fáj. Ez eddig mindig bevált.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_388543
    Torolt_felhasznalo_388543
    2005. május 11. 22:0123.
    Sziasztok, SEMMIFÉLE termékforgalmazó nem vagyok, megnézhetitek a bemoldalamat.
    Nagyon röviden: 13 éves korában jött elő a nagyfiamnak először a migrénje, az a bizonyos klasszikus, "aurás" migrén. Több topicban írtam erről. Látótérkiesés, kéz-majd száj-majd nyelvzsibbadás, ezt követi egy 20-30perces beszélési nehézség, ezután jön az őrült fejfájás.
    Millió neurológus, pszichiáter, EEG, MRI, egyértelműen diagnosztizálták a migrént. Ez a roham kb. 3-4 óra hosszáig tartott, többféle gyógyszert felírtak, Samdomigran, Replax, stb. SEMMI nem használt. Itt a neten találtam a Nospa-Qualerin kombinációt, ami enyhíteni tudta a fejfájást. Volt olyan hónap, hogy 5-6szor, de olyan nem, hogy legalább 2szer ne jött volna elő. Indítottam egy topicot, azt hiszem, Aurás migrén címmel.
    Jöttek a tanácsok, priviben a termékforgalmazók, és valaki rábeszélt, hogy próbáljuk ki a mágneses ékszert. Úgy voltam vele, tökmindegy, maximum még valami, ami nem használ, de legalább NEM gyógyszer. Egy karkötőt rendeltünk decemberben. Azóta a gyerekenek 2szer volt migrénje (!!!!!!!), de nem voltak aurás tünetek, CSAK a látótérkiesés, és egy nem túl erős fejfájás, ami a Qualerintől elmúlik!!!!!!!!!!
    Nem akartam elhinni. . . . de hát május van, 5 hónapja hordja.
    Üdvözlettel és jobbulást Mindenkinek:Diszkoszju
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_286964
    Torolt_felhasznalo_286964
    2005. május 11. 21:5822.
    Szia!

    Nekem is a nyaki nyavalyáim miatt szokott fájni a fejem (néha még az ujjaim zsibbadnak tőle). A torna segít valamennyit, de az igazi kilábalást a masszás szokta meghozni. Naponta 2-szer fahéj olajjal, mert az élénkíti a vérkeringést. Mondjuk nekem tapinthatók az izomcsomóim a nyaki tájékon Ja és persze nagyon oda kell figyelni a tartásra, ülésre (vettem szuper irodaszéket, lábam alatt sámli) és az alvásra (megfelelő párna).

    Sok szerencsét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537171 (1)
     
  6. Torolt_felhasznalo_544227
    Torolt_felhasznalo_544227
    2005. május 11. 21:5821.
    Na ilyet én is csináltam. Felirta az orvos az ampullákat: pipolfen hányásra igaz azt ritkán szoktam, seduxen és algopirin. Nyaralás előtt kiváltottam őket hogy kint beadja az orvos ha baj van de nem volt. Aztán itt Magyarországon mikor egy őrült fejfájássak bementem az ügyeletre majd a kórházba szabályosan kiröhögtek hogy miért este jövök és hogy ha fáj a fejem vegyek be egy algopirint. Ezt egy neurológus akinek pontosan tudnia kellene hogy ha a legerősseb létező migrén ellenes szert, az Imigran injekciót beadtam magamnak és nem használt akkor az algopirin se fog. Szóval a legközelebbi erős rohamnál az ügyelettel nem próbálkoztam, egy pohárba összekevertem a 3 ampullát egy kis vizzel. . . rettenetes. . . vártam a hatást. Nemnagyon láttam egy olyan 15 perc múlva próbáltam aludni de 2 óra múlva se múlt el. . gondoltam megiszom még egy koktélt csak kórházba ne kelljemn menni. . . egy nap múlva tértem magamhoz. . . egyedül lakom sajnos. . . azóta mint a kisangyal megyek a kórházba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_423207 (20)
     
  7. Torolt_felhasznalo_423207
    Torolt_felhasznalo_423207
    2005. május 11. 21:4820.
    sziasztok. . .

    nekem 20 eve van migrenes fejfajasom. . . . . 13 eves korom ota. . . . . akkoriban a letezo ossze vizsgalatot megcsinaltak, amit csak meg lehetett csinalni az ok kideritesere, de mindig azt mondtak az orvosok, hogy tul magasra notem es a belso reszeim nem tudnak utanam nyulani. . . . . aztan, amikor mar 20 eves voltam es hetente 3-4 nap is kiutott a migren, akkor azt szajkoztak az orvosok, hogy majd szulok 1-2 gyereket es meg fog szunni a migrenem. . . . . jelenleg 3 szulesen vagyok tul es ott tartok a migrenekkel, hogy van amikor 2-3 honapig nem jon, aztan meg 2-3 nap is van egymas utan, akar naponta ketszer is. . . . . . (nekem ugy kezdodik, hogy nem latok rendesen). . . . .

    ez csak a nagymamadrol jutott az eszembe. . . . . .

    regen en is a legvaltozatosabb gyogyszereket probaltam ki, miutan a ferjem orvos, osszeallitott nekem egy nagyon eros koktelt, tobbfajta fajdalomcsillapito, nyugtato, koffein van benne. . . . . . ha jottek a rohamok beadta nekem, kiutott, de meg almomban is jajgattam a fajdalomtol. . . . . . . . most jelenleg zomig-ot hasznalok, mindig hordom is magammal, mert volt mar ra pelda, hogy vezetes kozben jott a roham es ilyenkor teljesen elszall az agyam. . . . . a zomigot gyorsan elszopogatom es kb. 1 ora varakozas utan ujra mukodokepes az agyam. . . . . . .

    regebben meg olyanra is vetemedtem, hogy az algopyrint magamnak adtam be vanaba, mert majd megorultem a fajdalomtol. . . . . de ezt keretik nem kiprobalni. . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276548 (9)
     
  8. Torolt_felhasznalo_544227
    Torolt_felhasznalo_544227
    2005. május 11. 21:4719.
    Az a baj hogy a tudomány megállt a triptánoknál. . . migrénre felesleges algopirint vagy vény nélkül kapható gyógyszert bevenni mert úgyse használ. . ez a migrén egíyik fő ismérve. Persze van akinek bejön. Az orvosok Magyarországon minden fejfájásra ami komolynak tűnik és a ct negativ azt mondják hogy migrén. Nekem 5 éven keresztül mondták hogy migrénem van. Kiolvastam az egész internetet és szakirodalmat és már a 2. nap rájöttem hogy ez nem lehet migrén mert nem hányok vele, nincsennek látási szenzációim, nem vagyok fényérzékeny és nem múlik el a sötét csendes szobában levő alvástól. . . mindenhol ezt irják. . . Aztán egy németországból hazatért orvos megcsinált velem egy tesztet amiből kiderült hogy se nem migrén se nem tenziós fejfájás csak épp nem tudni hogy mi. A hhirekben sokszor hallani megvan a megoldás. . . botox. . . ez. . azz aztán mikor a neurológusnál rákérdeztem mégcsak nem is hallott róla. Szerintem a fejfájásnál nincs rosszabb betegség.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992648 (16)
     
  9. Torolt_felhasznalo_830848
    Torolt_felhasznalo_830848
    2005. május 11. 21:4418.
    Bocs a helyesírási hibákért!
    Meszes csigolyára csontkovács. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830848 (17)
     
  10. Torolt_felhasznalo_830848
    Torolt_felhasznalo_830848
    2005. május 11. 21:4217.
    Szia!

    Mióta az eszemet tudom fáj a fejem. Hol migrénként hol csak egyszerűen. Vizsgáltak, állítólag nem szervi próbléma. valószínűleg örököltem. Meg kell anulni kezelni. Mostanában vagy Apranaxot (izületi fájdalom, gyúlladáscsökkentő) vagy amikor kezdődik közvetlenül Algopyrin és Quarelin egy-egy szem. Ha már működik: fekvés, csend, nyugalom.
    Kaptam alkati szert, homeopátiásat, azóta nem fáj olyan gyakran.
    Azért nézesd meg magad mindenképpen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_992648
    Torolt_felhasznalo_992648
    2005. május 11. 21:4016.
    Sziasztok, miutan kb. ket hetig total kivoltam a gyermekem fejfajasa miatt ezert neztem be ide. A kisfiam kilenc eves, neki egyszeruen elkezdett fajni a feje, ejjel nappal fajt ugyhogy teljesen idegbeteg voltam tole. Az se jo ha az embernek sajat maganak van valami baja, de annal rosszabb nincs ha a gyereknek. Szoval voltunk neurologusnal is, csinaltak CT-t is ami negativ lett, tehat semmi komoly szervi dolog. Migren. Es az orvosok egybehangzoan mondtak (kb. 7 orvos latta ket het allatt, ebbol volt ket gyerekorvos, ket neurologus) hogy a migren oroklodo betegseg, ha a szulok fejfajosak, nagy valoszinuseggel a gyerek is az lesz.
    Ezen kivul az okok kozott van a szem (kellene szemuveg de nincs, vagy nem hordod, vagy nem eleg eros), a stressz.
    Nekem annak idejen, mikor allando migrenem volt, akkor megallapitottak hogy korosan keves a vasam, mikor szedtem vasat, elmultak a migrenjeim. Ezen kivul fogamzasgatlo is okozhat allando fejfajast.
    Ha panikbeteg vagy, akkor zarj ki minden betegseget ami szervi eredetu lehet, az megnyugtat akkor legalabb amiatt nem kell izgulni.
    Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_537171
    Torolt_felhasznalo_537171
    2005. május 11. 21:4015.
    Nálam meg 27 évesen van meg. . . ez sem túl jó. Nálunk is elég fejfájós a család. . .
    előzmény:
    *sunshine (13)
     
  13. Torolt_felhasznalo_544227
    Torolt_felhasznalo_544227
    2005. május 11. 21:4014.
    SZiasztok!

    Hát én nem akarok senkit elkeseríteni, nekem 6 éve van migrén szerű fejfájásom most vagyok 25 és méág csak meg sem tudták mondani miféle fejfájás mert ilyen tipusról még csak a könyvekben sem irnak. . A lényeg hogy semmire sem reagál se megelőző kezelésre se fájdalomcsillapítóra. . . csak egy méregdrágára de az is nagyon veszélyes. Én már próbáltam kb 5-6 féle fejfájás ambulanciát, akupunktúrát, kineziológust, pszichológust de még csak az okát sem sikerült megtalálni. . . nem front. . nem fogamzásgátló. . minden lelet negativ. . . . szóval kitartás de nincs sok esély. Vioszont a nyakcsigolyától tényleg lehet. Én jártam gyógytornára vele hátha segít de csak egy minimális változást értek el nálam. Ha gondolod priviben megírom a számát mert ha neked kimutathatóan a nyakadnál van a gond segíthet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. május 11. 21:3613.
    Persze, gondolom én, hogy nem magadtól:) Senkinek nem hiányzik ilyesmi az életéből, igaz?

    Egyébként a kezdődő nyaki meszesedés nálam is megvan. . . 24 évesen. Azt mondták, tornával le lehet "koptatni" a meszesedést róla, csak én meg szédülős vagyok:)))

    Nekem egész kiskorom óta fáj a fejem, akkor még elég volt a Calmopyrin, már nem. A családban nagyon sokan egész életükben ilyenek voltak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537171 (11)
     
  15. 2005. május 11. 21:2912.
    Különmben mióta szültem nekem is ritkultak a fejfájások, de az is leht, hogy egy baba nem okoz annyi streszt mint egy munkahely! :o))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276548 (9)
     
  16. Torolt_felhasznalo_537171
    Torolt_felhasznalo_537171
    2005. május 11. 21:2911.
    Köszi, a pánik miatt járok pszichiáterhez, nem magamtól állítottam fel a diagnózist.

    A fejfájás meg állítólag a meszesedő és elkopott nyakam miatt van, csak nem tudom elképzelni, hogy attól ennyire tud fájni. . .
    előzmény:
    *sunshine (8)
     
  17. 2005. május 11. 21:2810.
    A baj az, hogy az agyről a dokik is nagyon kevest tudnak. . . . . . . . . ezért sok idegredszeri betegség ma még gyógyíthatatlan :o(.
    előzmény:
    Selloke (5)
     
  18. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2005. május 11. 21:269.
    Szerintem érdemes elmenni fejfájás ambulanciára. Én is ilyen fejfájós vagyok, nálam semmi szervi okot nem találtak, pedig voltam mindenféle elképzelhető vizsgálaton. Egyetelen dolog segít, ha még a fejfájás kezdetekor megiszok egy ampulla Algopiryn injekciót, és beveszek két No-spát. (Érdekes, mert tabletta formájában semmit nem segít az Algopiryn, és más gyógyszer sem. ) Viszont ha nem veszem be időben ezt a kombinációt, akkor akár két napig is egyfolytában fáj a fejem. Nem sikerült kideríteni, mitől van, nem migrén, de migrén-szerű. Nagymamám mesélte, hogy lánykorában neki is volt, aztán miután szült, elmúlt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. május 11. 21:238.
    Nekem is rengeteget fáj a fejem. Genetika. Az egész család ilyen. Semmi bajom a világon, voltam már mindenhol. Algopyrin és antineuralgica segít. Észrevettük, hogy időváltozás miatt fáj a legtöbbet. Hátha nálad is ez van? Ja, és az erős napsütés. 5 perc elég, hogy szabályosan rosszul legyek tőle!

    Szerintem a pánikbetegségen nem a természetgyógyász segít, hanem a pszichiáter. Ne háborodj fel, hogy ezt írtam, nekem is volt már szükségem rá, bár nem pánikbetegség miatt. Vagy egy pszichológus. Nekem az egyik tanárom pszichológus volt, sokat segített.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_537171
    Torolt_felhasznalo_537171
    2005. május 11. 21:217.
    Kineziológusra már én is gondoltam, sokan mondták, hogy tud segíteni. Csak ez a fejfájás már megőrjít, és folyton azon parázok, hogy milyen súlyos betegségtől lehet. :((
    előzmény:
    snoek (4)
     
  21. Torolt_felhasznalo_537171
    Torolt_felhasznalo_537171
    2005. május 11. 21:186.
    Köszönöm a válaszokat. Szerintetetk lehet valami nagyon komoly dologtól? :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. május 11. 21:085.
    Hello, nekem is volt ilyen problemam. A fejfajasnak ezer es ezer oka lehet. Az enyemnek a okara persze, hogy nem jottek ra a doktorok, mondtak, szedjek fajdalomcsillapitot, ha panaszom van. Kivizsgaltathatod magad, vagy lesz eredmenye, vagy nem. En is abbahagytam egy ido utan az ok kutatasat. Te hatha tobb szerencsevel jarsz. Udv. S
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537171 (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. május 11. 21:024.
    Keress fel egy kineziologust /termeszetgyogyaszt , mindjart a panikbetegsegeden is segit. Semmikeppen ne torodj bele hogy fejfajassal kell elned. Ilyen nincs!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. május 11. 21:013.
    Én is így kezdtem volt CT és MRI vizsgálatom is. Most ott tart a dolog, hogy figyeltem a körülményeket amikor előjött a migrén szerű fejfájás és rá kellt jönnöm, hogy érzékeny vagyok a hidegfrontra és a téli időszak nap nélküliségét nem bírom ilyenkor sokkal sűrübben jönnek a fájdalmak. Én Apranaxot szedek ha jön a roham, állapotosan pedig Sandomigrant. Midkettő kiüt. . . szóval akkor csak alszom, de ha nem tudok aludni akkor is nagyon kába vagyok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537171 (1)
     
  25. 2005. május 11. 20:512.
    Érdemes továbbvizsgáltatni magad. Irány a fejfájás ambulancia, ott elküldenek EEG-re, carotis Doppler-re, ezek eredményétől függően koponya CT-re, MR-re.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537171 (1)
     

Címlap

top