Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Méhpempő

Torolt_felhasznalo_699762
Torolt_felhasznalo_699762
Létrehozva: 2005. május 11. 15:35
Sziasztok!

kérem, hogy aki szedett huzamosabb ideig méhpempőt, írja meg tapasztalatait. Akár jó, vagy rossz.
Köszönöm
  1. 2005. május 11. 23:0126.
    Hú! Ezt most nem értem. Lehet hogy már fáradt vagyok. .
    előzmény:
    aloe_vera (24)
     
  2. 2005. május 11. 23:0025.
    Vettem ampullásat bioboltban, de sok benne a virágpor, nem merem kipróbálni, félek hogy allergiás rohamot kapok. . . :-( Nem Flp-s. Férfiaknak is jó az Flp-s royal gelly szopogatós tabi?
    előzmény:
    aloe_vera (22)
     
  3. 2005. május 11. 22:5924.
    "nem ismerik az összetételét, és pont ez a titok lényeg, ettől segít "

    Igazad van.

    Ezert bosszanto a rizsa az aminosavakrol, enzimekrol, vitaminokrol, stb-rol. . . nincs informaciotartalma, csak jol nez ki.
    előzmény:
    micser (21)
     
  4. 2005. május 11. 22:5823.
    Flp-s vagy? Nem értem. Én úgy tudom a royal gelly beszerzési ára 6000Ft alatt van. . . Az ampullás is az Flp-től van?
    előzmény:
    aloe_vera (22)
     
  5. 2005. május 11. 22:5622.
    Eleuthero ginseng royal jelly

    Szibériai ginsenget (tajgagyökeret) és méhpempőt tartalmazó 10 db 10 ml-es ivóampulla.

    Készült: víz, méz, méhpempő (300 mg/10 ml), Eleuthero Ginseng (200 mg/10 ml) felhasználásával

    Ár: 690 Ft 10 db (=3000mg méhpempő) 0. 23Ft/mg
    http://www. hazipatika. com/store/
    ======================
    FOREVER ROYAL JELLY Ár: 10. 050. - Ft 60 darab. (15000mg méhpempő) 0. 67Ft/mg

    FOREVER ROYAL JELLY Ár: 6000? - Ft 60 darab. (15000mg méhpempő) 0. 40Ft/mg

    előzmény:
    micser (18)
     
  6. 2005. május 11. 22:5421.
    Te Flp-s vagy?? Mert akkor igen nagy hiányosságaid vannak az ismereteidben. Én nem vagyok az, de a lényeget még én is tudom!!! Olvasd el Anna Flp leírását a méhpempőről! Ezt a méhek készítik a királynőnek, x%-ban nem ismerik az összetételét, és pont ez a titok lényeg, ettől segít akár meddő pároknak!!! Ez főként női bajokra kiváló! (is!) Olyan kiváló hatóanyag, amelynek párja nincs. Az aloe más 'tészta'. . .
    előzmény:
    aloe_vera (20)
     
  7. 2005. május 11. 22:3620.
    Hogy hasonlíthatom össze az aloét a méhpempővel??? Igy:

    A méhpempő tartalmaz foszfort, ként,
    Az Aloe Vera tartalmaz foszfort, ként,

    A méhpempő tartalmaz B1-, B2-, B5-, B12-, A-, E- és C-vitamint,
    Az Aloe Vera tartalmaz B1-, B2-, B3-, B6-, B12-, A-, E- és C-vitamint,

    A méhpempő tartalmaz 20 féle aminosavat,
    Az Aloe Vera tartalmaz a 8 esszenciális aminosavból hetet és a 14 szekunder aminosavból 11-et (az egyutt 18)

    A méhpempő tartalmaz különféle enzimeket és fermentumokat,
    Az Aloe Vera tartalmaz különféle enzimeket és fermentumokat

    A méhpempő tartalmaz nikkelt, mangánt, kobaltot.
    Az Aloe Vera tartalmaz nikkelt, mangánt, kobaltot.
    előzmény:
    micser (19)
     
  8. 2005. május 11. 22:1419.
    Aloe! Hogy hasonlíthatod össze az aloét a méhpempővel??? Teljesen más a kettő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. május 11. 22:1318.
    Hú, ezen nagyon nagy a hasznod!!!!! 100%. :-(
    előzmény:
    aloe_vera (15)
     
  10. 2005. május 11. 22:1217.
    Nem szeretem én sem a reklámot, de kivételesen egyetértek Anna Flp-vel! Elég részletesen leírta a jelentőségét, és én a jószándékot látom benne (még ha egy kis reklám is van mögötte :-) ). Teljesen igaza van! Én szedtem az Flp-s méhpempő kapszulát, és nagyoooon jóóó!!! Elsősorban meddő pároknak ajánlják, megnöveli a teherbeesés esélyeit! Mindenféle női bajokra jó. Nekem volt egy elég nagy cisztám, szedtem a pempőt és elmúlt. Nem állítom hogy ettől, de azért elég fura az egybeesés. Évek óta kínlódtam vele, azt mondták a dokik ez olyan, hogy tuti nem fog felszívódni, műtét kell. Aztán mondták hogy ez csoda, és nem kellett a műtét!?! A bőröm gyönyörű lett tőle!!! Sima és tiszta! Miután elfogyott, gyorsan akartam másikat, ezért bementem egy bioboltba és vettem egy másik típust. Aztán megnéztem az összetételüket: Flp: 6-7000Ft körül egy szemben 250mg méhpempő van. Vitakaps: 1200Ft egy szemben 20mg méhpempő!!! Vicces mi? 20mg lósz. rra sem elég!!! Viszont az van az Flp-s dobozán hogy pollenallergiásoknak nem javallott. Én az vagyok elég erősen, nálam nem okozott gondot, de azért néha kicsit viszketett tőle a torkom. Ja, és az Flp-s szopogatós, ami nekem hiteltelen volt, de tényleg használt!!! És vigyázzatok a beszerzési ára Flp-seknek 6000Ft alatt jön ki, nekem volt hogy 9000Ft-ért adták el. :-( Oké hogy rátesznek, na de ennyit???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. május 11. 22:0216.
    Az Aloe Vera az jobb ennel:
    Vitaminok:
    A-vitamin (karotin)
    védi a sejteket a szabad gyököktől, jótékony hatással van bőrre, hajra
    B1-vitamin (tiamin)
    szükséges a szövetgyarapodáshoz, az energiatermeléshez, az izmok és az idegrendszer zavartalan működéséhez
    B2 (riboflavin)
    szükséges a B6 vitamin működéséhez, javítja a látást, elősegíti a növekedést, ideggyulladás és vérszegénység megelőzésének fontos anyaga
    B3 (niacin, nikotinsav)
    anyagcsere-szabályozó vitamin, az idegrendszer működéséhez nélkülözhetetlen
    B6 (piridoxin)
    fontos a vörövértestek és ellenanyagok képzéséhez, az immun- és idegrendszer működéséhez
    B12 (cianokobalamin)
    a folsavat juttatja a sejtekbe ezért nélkülözhetetlen a sejtek normális növekedéséhez
    C-vitamin
    fontos antioxidáns, segíti a gyógyulást különböző betegségeknél, hozzájárul a bőr egészségének megtartásához
    E-vitamin (tokoferol)
    védi a sejthártyákat, fokozza a sejtregenerálódást
    Kolin
    a bolygóideg ingeranyaga, segíti az anyagcserét, a zsírsavak felhasználását, a szervezet méregtelenítését
    Ásványi anyagok:
    Kalcium és foszfor
    segítik a csontfejlődést
    Kálium és kálium-szorbát
    szabályozza a szervezet vízháztartását, normalizálja a szív ritmusát, vérnyomáscsökkentő, hiánya esetén a sejtek, izmok és idegek nem látják el feladatukat
    Vas
    szükséges a vörösvértestek képződéséhez, amelyek az oxigént szállítják, elengedhetetlen bizonyos enzimek keletkezéséhez
    Nátrium
    vízháztartást szabályozó
    Klór
    antiszeptikus, fertőtlenítő hatású, gyomorsavképző
    Mangán és magnézium
    az izom- és idegrendszer funkcióképességéért, hatékony működése miatt fontos jelenléte
    Réz
    e nélkül a vas sem épülhet be a sejtekbe, nagy szerepe van a kötőszövetek kialakulásában
    Króm
    segíti a zsírsavenzimek működését, fontos a vércukor- és koleszterinszint szabályozásában
    Cink
    serkenti a fehérjék képződését, irányítja az anyagcsere-folyamatokat
    Mono- és poliszacharidok
    cellulóz, glükóz, mannóz, aldonentóz, uronsav, lipáz, aliináz, L-ramnóz, acemannon
    Aminosavak:
    Az emberi test 22 aminosavat tartalmaz, melyből 8-at esszenciális aminosavnak neveznek, mert a szervezet maga nem tudja előállítani. Az Aloe Vera a 8 esszenciális aminosavból hetet és a 14 szekunder aminosavból 11-et tartalmaz.
    Egyéb hatóanyagok
    Aloin
    enyhe purgatív és hánytató
    Barbaloin
    antibiotikus és purgatív
    Izobarbalion
    fájdalomcsillapító és antibiotikum.
    Antranol és antracén
    stimulálják a vér oxigénmegkötését
    Aloesav
    Antibiotikum
    Aloe emodin
    baktericid, purgatív
    Fahéjsav
    sebtisztító, csíraölő és fungicid
    Fahéjsav-észter
    fájdalomcsillapító, érzéstelenítő
    Éteres olaj Nyugtató
    Krizofánsav
    Fungicid
    Aloe ulcine
    gátolja a gyomorszekréciót hisztamin-reakcióval
    Enzimek
    Irányítják a sejtekben lejátszódó kémiai folyamatokat, hiányuk előbb-utóbb betegséghez vezet.
    Amiláz
    katalizálja az amidon hidrolízisét dextrózzá, maltózzá
    Bradikináz
    analgetikus (fájdalocsillapító), gyulladáscsökkentő, serken. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. május 11. 21:5615.
    Alkalmazási területek:
    Fizikai erősítés, Koleszterin, Nőgyógyászat, Sejtmegújító, Szellemi erősítés, Változás kora.
    Csomagolási egység: 60 darab.
    Ár: 10. 050. - Ft
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. május 11. 21:5614.
    FOREVER ROYAL JELLY
    [MÉHPEMPŐ]
    Növelje energiáját és anyagcseréjét, miközben a stressz ellen küzd. Az enzimekkel együtt a Forever Royal Jelly tartalmaz fehérjét, ásványi anyagokat, A, C, D, E és B komplex vitaminokat, mind a 8 nélkülözhetetlen aminosavat és 10 másodlagos aminosavat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_551680
    Torolt_felhasznalo_551680
    2005. május 11. 21:3313.
    Igazad van, pontatlan volt, egészen precízen: "hormonszerű anyagot" tartalmaz. Csak mi már le szoktuk egyszerűsíteni, mivel kis mértékben ösztrogént is pótol. Szóval 9-féle olyan anyagot tartalmaz, ami a gyermekáldást segíti elő. :-)

    Jaj, hát bánom is én, hogy amerikai vagy magyar méhecske zümmögte össze neked azt a méhpempőt. . . :-DDD
    A lényeg, hogy használjon!
    Inkább csak a nagy átverésre akartam felhívni a figyelmeteket, a DM-be és más drogériákban, fitotékákban kapható 20 mg-os kiszerelésűből 12 db-ot kéne bevenni, tehát az tényleg csak egy kis roborálásra, műtét utáni felépülésre, időskori megtámogatásra való dózis.
    De pl. a ginzengesről azt hallottam, hogy szintén nagyon jó (sejtelmem sincs, ki gyártja és forgalmazza). :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699762 (12)
     
  15. Torolt_felhasznalo_699762
    Torolt_felhasznalo_699762
    2005. május 11. 20:2312.
    én úgy tudom nem tartalmaz hormont!!!

    Én is tudom, hogy van Aloe-s is, de szerintem sokkal hatásosabb, ha a közelünkben élő méhecske csinálja.
    Úgyhogy a reklámod ellenére egy magyar méhész pénztrácáját fogom gazdagítani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_551680 (10)
     
  16. Torolt_felhasznalo_202242
    Torolt_felhasznalo_202242
    2005. május 11. 17:3511.
    Igaz nem tolem kerdezted, de azert valaszolok. :-)
    En termeszetes mehpempot eszek/szedek, mez allaga van, nekem nbem izlik, de a csalad tobbi tagjanak igen. Igy minikanalnyit eszek meg minden reggel ehgyomorra, illetve teszek a nyelvem ala. Nem tudom, hogy meddig tart egy kura, nalam addig, amig el nem fogy az anyag. :-)
    Mi bioboltban vettuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276105 (8)
     
  17. Torolt_felhasznalo_551680
    Torolt_felhasznalo_551680
    2005. május 11. 17:0410.
    A méhpempő állati termék, a fiatal, ún. dajkaméhek szervezete termeli. A pempő előállítása erősen igénybeveszi a méhek szervezetét. Emberi használatra csak az anyaálca etetésére termelt pempőt tartják alkalmasnak a szakemberek. A méhpempő összetétele függ a virágpor- és nektárforrástól, a földrajzi környezettől, az időjárástól.

    A méhpempővel táplált dolgozóálca a dolgozó méh háromszoros nagyságát is elérő anyává fejlődik. Élettartama 30-50-szer hosszabb, mint a dolgozó méhé, amely ugyan abból a petéből, de egyszerűbb táplálékon fejlődött.

    Az anya (tehát a méhkirálynő) élete során — méhpempőt fogyasztva — a saját testsúlyát meghaladó mennyiségű petét képes termelni és lerakni. A méhpempő hatására történő átalakulás és munkabírás egyedülálló az állatvilágban.

    Tartalmaz foszfort, ként, B1-, B2-, B5-, B12-, A-, E- és C-vitamint, pantoténsavat, dezencidsavat, 9-féle hormont, 20 féle aminosavat, különféle enzimeket és fermentumokat, továbbá nyomokban nikkelt, mangánt, kobaltot. Anyagának csaknem 3 %-a még ismeretlen.

    Egy dolgot fontos még tudni róla: a kereskedelmi forgalomban kapható 20 mg-os méhpempőt kizárólag beteg idős ember roborálására érdemes venni, ugyanis a 20 mg olyan kicsi adag, hogy a méhpempő hatásai nem tudnak érvényesülni.
    Tehát azt mindig meg kell nézni, hogy hány mg méhpempő van benne, mert sok az átverés.
    Van egy méhpempő-ginzeng kombináció (nem tudom, hogy kétféle kapható közül melyik ez, a drazsés-e vagy ampullás), ami nagyon jó! Meg persze az FLP méhpempője is, mivel az FLP-jé a világ legnagyobb méhészete, garantáltan bio-növényekre járó méhek állítják elő, és egy szopogatótabletta 250 mg színtiszta méhpempőt tartalmaz.

    Rengeteg mindenre jó, kevés lenne rá a maradék karakter. :-)
    előzmény:
    orsidr (3)
     
  18. AP
    AP
    2005. május 11. 16:499.
    A méhpempő vitaminokban, ásványi anyagokban, különleges fehérjékben, biológiailag hatásos anyagokban, B5-vitaminban rendkívül gazdag.

    Fellelhetők benne olyan fontos ásványi anyagok, mint a kalcium, kálium, vas, réz, foszfor, kén és szilícium. Véd a fertőzések ellen, és ellenállóbbá tesz a betegségekkel szemben. Bizonyított enyhe bakteriális- és vírusellenes hatása is. Aminosav- és fehérje tartalma serkenti az immunrendszer működését.

    Már régóta ismert és bizonyított tény, hogy növeli a potenciát, a női klimax ideje alatt és azt követően pozitív eredményeket produkál.

    A méhpempő elősegíti a csontszövet képződést és a sebek gyógyulását. Nagyon hasznos lehet a legyengyült szervezet számára, például a lábadozás időszakában. Kollegénje olyan öregedést késleltető anyag, mely segít megtartani a bőr simaságát és fiatalságát, továbbá jelentős szerepe van az izmok, a csontok, a belső szervek és mirigyek egészséges működésében.
    előzmény:
    orsidr (3)
     
  19. Torolt_felhasznalo_276105
    Torolt_felhasznalo_276105
    2005. május 11. 16:358.
    Ez mi is pontosan? És hol szerzed be? És mennyi ideig tart egy kúra?:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_246963 (2)
     
  20. Torolt_felhasznalo_312027
    Torolt_felhasznalo_312027
    2005. május 11. 16:347.
    Valaki azt mondta, vastagítja a méhnyálkahártyát! :)))))

    Tényleg immunerősítő, nekem is fáradtság ellen jött be igazán.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699762 (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_246963
    Torolt_felhasznalo_246963
    2005. május 11. 16:226.
    javítja és karban tartja az ellenállóképességet. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_202242
    Torolt_felhasznalo_202242
    2005. május 11. 16:225.
    En ugy tudom, hogy immunerosito, es igy tavassszal kulonosen jol jon!
    előzmény:
    orsidr (3)
     
  23. 2005. május 11. 16:134.
    hűha!Ide vele, gyorsan!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_246963 (2)
     
  24. 2005. május 11. 16:123.
    mire jó a méhpempő?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699762 (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_246963
    Torolt_felhasznalo_246963
    2005. május 11. 16:072.
    szia,
    rám időközönként rám jön, hogy végigszedek egy vagy két dobozzal a ginzeng-méhpempő oldatokból.
    nekem pozitív tapasztalatom volt vele, számomra a legfontosabb talán, hogy nem vagyok tőle olyan álomszuszék, mint általában.
    remélem neked is beválik :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top