Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Balea arckrémek

Miracle*
Létrehozva: 2005. május 8. 13:57
Van valamilyen tapasztalatotok a Balea (DM saját termék) arckrémekkel kapcsolatban? Találtam egy hasonló fórumot, de ott az arcápolókról nem sok szó esett.

Olvastam valahol, hogy a szemránckréme például sokkal jobb, mint a Vichy, vagy Avon és ugye csak a felébe-harmadába kerül. Sokszor csak a márkanevet és a promóciós költségeket fizetjük meg, ami a Baleanak nincs. A DM egyik eladója szerint pontosan ugyanaz, mint a Nivea, csak más csomagolásban. Nem tudom, hogy ez igaz, vagy csak "hazabeszélt" a hölgy.

Én eddig Vichy arckrémeket használtam, nagyon nem vagyok elájulva tőlük, de nem is rosszak. Olyan átlagos. Most kaptam az egyik barátnőmtől egy komplett Balea csomagot (nappali és éjszakai Q10-es krém és szemránckrém) és mielőtt kipróbálnám, kíváncsi vagyok, kinek mi a tapasztalata.
  1. 2009. Április 22. 11:2965.
    ja ne ide akartam írni, sorry!!! hanem a másik baleás fórumba:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. Április 19. 23:3164.

    sziasztok!

     

    nagyon lelkes lettem a sok jó tapasztalattól, és vettem pár dolgot.

     

    balea med tusi: nem rossz, nem viszketek tőle, nem leszek kiütéses, kicsit büdi

     

    ugyanez samponban: nagyon rossz, viszket tőle a fejbőröm... pedig azért vettem, mert ez érzékeny bőrre való

     

    tejes barackos hajbalzsam: nem lehet rendesen kimosni a hajból, mű illat, szerintem gagyi

     

    tejes mézes foly. szappan: nem rossz, de az állaga nem tetszik.

     

    van mi natural tiszt. betét: nem jött be, szöszölődik!!!

     

    kék antibakteriális arclemosó, először volt arcpír töle, de már jó, és sztem van olyan jó mint a Vichy!! és csak 599, vichy 3000 ugyanúgy szalicilsavas mindkettő. szóval ezt fogom venni.

     

    sajna a nagyrésze nem jött be, de lehet még próbálkozom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. március 16. 13:3563.

    Nagyon sajnálom, ami történt, megfontolandó, amit írtál...

    De egy adalék ahhoz, hogy mennyire különbözőek vagyunk... 3 éve nagyon komoly allergiám volt, égett az egész arcom, és mély repedések voltak rajta... valószínüleg szintén valamelyik kozmetikum, de nem tudtam, melyik, mert össze-vissza kentem magam mindenfélével... akkoriban Neogranormont kellett kennem az arcomra, és amikor rendbejöttem, az első termék, amit elviselt a bőröm, az a Balea volt.

    Nekem sajnos a NIVEA túl zsíros, azt a jó kis zsíros bőrre való lotiont meg nem árulják már.

     

    előzmény:
    Edó* (60)
    2006-03-14  09:35
  4. 2006. március 14. 10:1462.

    Sziasztok!

    Balea Alverde tengeri algás arclemosó nekem nem jött be, érdes lett tőle a bőröm.Balea Q10(?)-es éjszakai szemránckrémtől reggelre kissé bedagadt a szemem, délutánra  egy ronda pattanás jött elő a szem körüli érzékeny részen( addig soha nem volt).

    Azért kell a minőséget megfizetni, mert abban minőségibb hatóanyagok vannak.

    Ez éppen olyan , mint az olcsó virsli.Aki  elhiszi, hogy 300 Ft/kg-os áron olyan virslit lehet kapni, amiben hús is van, annak kedves egészségére.

    Kár hogy ezekre a dolgokra mindig csak utólag jön rá az ember, miután kidobta a pénzét az ablakon!(

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. március 14. 09:4261.
    sziasztok

    Tévhit az hogy ugyanolyan jó egy sokkal olcsóbb termék mint a drágább és hogy csak a reklámot fizetitek meg.
    Ez igy nem igaz.
    Azt fizetitek meg hogy sokkal jobbak az összetevők és hogy többen veszik mint az olcsóbbakat. Mivel kereslet van rá és igen jók ezért drágábbak.
    A dm saját termékeinek köze nincs a jó összetételhez ahhoz meg amiket ráirnak végképp.
    Én használtam többfélét már tölük, de mind rossz volt, egy sem vált be, viszont nivea pl hibátlan. Nincs vele baj.
    Legutobbi tévedésem a dmes alverde volt, egy olivás krémmel, ami iszonyat büdös és olyan lesz tőle az arc mint a pergő rinocéroszbőr.
    Szóval inkább kicsivel többet ad ki az ember minthogy a bőre tönkremenjen.
    Gondoljátok meg mit kentek magatokra, lehet hogy egy ideig nem érzitek a hatást, de a bőr meghálálja a törődést.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. március 14. 09:3560.

    Sziasztok!

    Én nagy Balea fan voltam, de októberben olyan allergiám alakult ki (akkor még nem tudtam, hogy mi okozza) , hogy most március elejére lettem tünetmentes. Szóval kezdődött úgy, hogy a karjaim viszkedtek, de kegyetlenül  !!! Elmentem a bőrgyagyászhoz, aki Zyrteket meg egy szteriodos kenőcsöt írt fel, amitől bár elmúlt a piropöttyös karjaimról a viszketés, viszont az egész felsőtestemre (illetve alsóhastól nyakig ) átterjedt a viszketés, mindeféle külső jel nélkül. Azt mondta a doki, hogy tuti , hogy valami kozmetikum. Mivel testápolónak a Baleát használtam, arra gyanakodtunk. De én nem hittem el, bekentem újra, 1 percen belül olyan allergiás reakvióm volt, hogy az egész testem vörös lett, a fent említett területen. Na akkor már tuti volt, hogy ez okozza. Letettem, ez november elején volt, és most március elejére múlt el a viszketés!!! Az elmúlt hónapokban a poklot éltem meg, az állandó borzalmas viszketéstől néha gondolkodni sem tudtam! Egyetlen segítség a szteroidos kenőcs volt, de ez egy borzalmasan zsíros (mint a disznózsír) állagú kenőcs, amivel ha a viszkető testrészeimet bekenem, akkor nem kell leülni, lefeküdnivolt. Minden nap!Eltudjátok képzelni? Arra ébredni éjszaka, hogy viszketsz, de kegyetlenül? És akkor még a gyógyszerek , stb. áráról nem is beszéltem...

    Szóval: Köszönöm Balea ezt a felejthetetlen élményt    !!!


    Most Niveát, és Loreált használok, amitől semmi bajom nincs. Most viszem vissza a DM-be a még októberben felvásárolt Balea testápolókat, azt mondták visszaveszik. Ja, egyébként nem vagyok érzékeny bőrű. Összehasonlítottam a Niveát és a Baleát, hát baromira sok összetveő nem egyezik, hogy hogy az a téveszme, hogy a két kence ugyanaz, gyorsan felejtsétek el! Ugyan tavaly október előtt még én is ezt vallottam. Hát vigyázzatok magatokra! Jó egészséget!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. március 13. 15:2159.
    Elnézést, azt kihagytam, hogy a Balea-illat...hát, nekem sem ez a kedvencem! Kár, mert sokaknak nem tetszik, és ezért válsztanak mást...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. március 13. 15:1958.

    Sziasztok! Én már szinte mindent kipróbáltam, amit megengedett a pénztárcám: L'Oreal, Garnier, NIVEA, GIGI, Selvert, Ilcsi, Apotheker Scheller, fel sem tudom sorolni. A Balea termékek a legjobbak, de lehet, hogy csak nekem, mert megnyugtatják a bőröm, nem lesznek pitos foltjaim, és szerintem az is számít, hogy az áruk miatt nincs lelkifurdalásom

    AZ összetételt viszont minden terméknél megnézem, és meg is kell nézni, a zsíros bőrömre pl. nem veszek folyékony paraffint tartalmazó krémet vagy lemosót, a vízhiány miatt az alkoholos toniktól tartózkodom, a metil-dibromo-... pedig szerencsére már nincs Balea-termékekben (bocsánat az off-ért, pl. az Oriflame vitaminos maszkjában, és a Rossmann-cuccokban van!).

    A sh-e sminkszerekkel viszont bevallom, nem vagyok megelégedve.

    Most épp glicerines szappant keresek, tud valaki ajánlani?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_501513
    Torolt_felhasznalo_501513
    2005. december 5. 10:3657.

    ?? sima kisimító Q10 nélkül...nem ismerek ilyet...mondjuk nem hiszem, hogy sokáig maradok a baleanál, mert a szemem szabályosan kifolyik tőle, iszonyatosan könnyezem egész nap, folyik szét a szemfesték, de hát most a szükség törvényt bontott, és megvontam az arcomtól a jól bevált Clinique-t meg Estee Laudert, mert pont így utazás+karácsony előtt fogyott ki...de meg is bosszulja magát, egyre inkább azt látom.

    az arckrém-részét ajánlom bátran mindenkinek (bár hosszú távon, nemtom, hat-e úgy mint a minőségi krémek), de a szemkrém az engem szabályosan megríkat

    előzmény:
    krysztynka (56)
    2005-12-04  17:20
  10. 2005. december 4. 17:2056.

    szerintem erre még nincs szükséged!olyan bőrkisimítóval kéne kenned magad ami nem tartalmazza ezt a q10 koenzimet.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501513 (55)
    2005-12-04  17:07
  11. Torolt_felhasznalo_501513
    Torolt_felhasznalo_501513
    2005. december 4. 17:0755.

    vettem tegnap egy-egy nappali és éjszakai BALEA Q10-es krémet meg egy hozzá való szemkrémet, és azon túl, hogy a szemkrém kissé csípi a szemem, és állandóam könnyezik, ok...az arrckrémek jók , eddig, de kérdés, hogy 25 évesen nem árt-e többet egy ilyen Q10-es cucc, mint amennyit használ...nem akartam már sima hidratálót venni, mert szolizom heti 2-szer is, és biza az is rongál...januártól visszaállok az Estee Lauderre, de most kissé kiköltekeztem magam, ezért kipróbáltam ezt, és ahhoz képest, hogy épp a tizede, hát eddig nem rossz

    nyugtasson meg valaki, hogy nem vágom magam haza a Q10-es ránctalanítóval 25-évesen

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. november 28. 17:3254.
    nem zsíros, viszont nehezebben szívodik be a bőrbe, de nekem az a lényeg  hogy reggelre gyönyörő lesz az arcbőröm!ezt az eddigi éjszakai krémeknél nem tapasztaltam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336846 (51)
    2005-11-28  15:26
  13. 2005. november 28. 17:3053.
    igen 18 vagyokde sajna ha nem ápolnam akkor borzasztóan pattanásos és fénylőarcú lennék.. azért nem úgy van hogy a 18 éveseknek alapból hamvas és rózsás az arcuk.az igaz hogy ránctalan de álatlában rettenetesen pattanásos is ha nem tartják fenn a bőr megfelelő egyensúlyát!
    előzmény:
    kivike (52)
    2005-11-28  17:19
  14. 2005. november 28. 17:1952.
    Bocs, ha jól emlékszem, 18 éves vagy (korábban mintha írtad volna), milyen lenne a bőröd, ha nem hamvas rózsaszín?? Szerintem bármit kennél rá, ugyanaz lenne az eredmény
    előzmény:
    krysztynka (50)
    2005-11-27  16:04

Címlap

top