Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombik 40 felett

Torolt_felhasznalo_604696
Torolt_felhasznalo_604696
Létrehozva: 2005. május 5. 17:41
sziasztok! a sok lombikos topik mellett gondoltam, hogy egy kicsit leszűkítve a kört, nyithatnánk egy olyat, amiben szerintem szintén sokunk édekelt. Vagy rosszul gondolom és mégsem vagyunk olyan sokan? Nagyon örülnék, ha megoszthatnánk aggályainkat, tapasztalatainkat egymással.
Magamról: idén leszek 42, az első két sikertelen lombikon vagyok túl, következik a harmadik, és addig nem adjuk fel, amíg az orvosunk azt nem mondja, hogy nincs tovább!
  1. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 13. 09:55126.
    Igen Csary, nagyon kiokosított 3des és Klani. Nagyon felkészültek a csajok. Te meg csak dolgozzál, hogy a jól elvégzett munka után édes legyen a pihenés :)
    előzmény:
    csary (123)
     
  2. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 13. 09:52125.
    de, úgy emlékszem Kati volt. December elején. Miért????? Ja, nagyon kellenek az ilyen kapaszkodók. Én inkább hajlamos vagyok az ilyen kézzelfogható esetek miatt bizakodni, mint a csodákra számítani.
    Apropó! Ma reggel hallottam a Klub Rádióban az Újhelyit, nagyon szimpatikusan beszélt a témáról! Hajrá Petíció! Annak ellenére drukkolok nagyon, hogy valószínűleg én már nem leszek az esetleges pozitív kimenetelben érintett, ugyanis mire ezt keresztülviszitek, nekem már lejár az időm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993066 (124)
     
  3. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. május 13. 08:33124.
    Sziasztok!

    Toulony, igen a tavaly márciusban volt a BMC-ben a "dokinknál" ;-) A punkciónál és az ET-nél sem voltunk egy szobába elhelyezve, de ettől függetlenül a férjekkel együtt egy szobában tömörültünk. Az emeleti kétágyas szobába amikor belépett a dokink nagyon meglepődött, hogy 8 embert talált és ráadásul épp hahotáztunk. ;-) A leányzó elkeseredve telefonált otthonról, mert a kisfia többször is ráütött a hasára. Én meg vicessen mondtam neki, hogy most ágyazódtak be az embriók. És így lett! Nem Kati volt véletlenül az említett szobatárs? ;-)

    Ami az elkeseredést illeti, én tanusíthatom, hogy ez a lány és a férje is nagyon vidám teremtések. Ők adtak erőt nekünk is és mostanábban is amikor szoktunk beszélni, mindig azt mondják ne adjuk fel. Amikor ők elkezdték nagyon rosszak voltak az eredményei. Alig volt 1-2 használható petesejtje és 7-es nyk-ja. A 7. re lettek a legjobbak az eredményei, 5 petesejt, ebből 5 embrió és 10-es nyk. Mindig azt kérdezte, 36 éves kormra megtáltosodtam? :-))) Előtte 6 inszemjük is volt, tehát időben fiatalon kezdték el a próbálkozásokat. De valahogy a gyermekek csak most akartak jönni.

    1-2 hete beszéltünk utoljára, akkor azt mondta a petíciónk kapcsán: "Bele sem merek gondolni, hogyha nem lett volna pénzünk akkor most egy gyermekünk sem lenne. De hál' Istennek így van három".

    Elég szomorú, hogy a pénz kérdésen múlik . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604696 (121)
     
  4. 2005. május 12. 21:05123.
    Sziasztok lányok! Nem tüntem el teljesen, csak most elég sok a munkám. Azért arra mindig van időm, hogy benneteket olvasgassalak!
    Remélem Toulony már tudod a két protokoll közötti különbséget! :-)
    3des nagyon szorítok neked!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_964952
    Torolt_felhasznalo_964952
    2005. május 12. 20:33122.
    Baratsag ?!
    Mar 10 eve ismerjuk egymast , kozben atmentunk 1-2 baraton mire o ferjhez ment , elottem . . . . . "veletlenul " terhes lett , beszeltem a parjaval batoritgattam , eskuvojen helyette is roptam mert mar pocakosodott , sot a kiulfoldi vendegek egyreszet is nalunk szallasoltuk el, az a;berletemben . A magzatviz vetelnel atugrottam es foztem a nekik ( csekely egy orara lakunk es nem volt kocsim) . AZtan latogattam a korhazba es otthon . . . . . - biztos ismeritek mindenkinek van ilyen baratnoje na nem vagyunk olyan kozeli viszonyban de ket magyarlany kulfoldon osszetart . . . . . . Aztan masodszorra is terhes lett megint veletlenul . . . . . uganugy folyattuk. . . . aztan harmadszorra is tehes lett megint veletlenul - mind ezt 4 ev alatt . . . . Mikor mi az eskuvot terveztuk naluk kezdodtek a bajok , mentem beszeltem a ferjevel probaltam segiteni. Aztan ki bokte hogy felt hogy nem lesz gyereke mert naluk mindekinek mar 35 felett elmulik a menszesze ezert van ennyi gyerek , ami sajnos nem a legjobban hat a hazassagukra:( Az eskuvomre nem jottek mert ugy dontott hogy elvallnak es koltozik vissza MO-ra , kerleltem hogy halssza el az indulast ket nappal hogy eltudjon jonni , de nem jottek . Ket hettel utanna vissza tertek es akkor derult ki hogy a vissza jegy is mar megvolt de az en eskuvon nem illet az idotablaztba :(
    Most hogy probaljuk a babat es ugye lombikozunk , csak a kozeli baratokat avatjuk be es azoknak sem mondjuk el hogy kinel es mi a problema. Az utolso telefon beszelgetesunk meg mindig a fulembe cseng . . . . . panaszkodtam neki hogy sok bajt csinalnak mh-en es az elso kor nem sikerult . . . . erre a kedves baratnom mondta hogy nem baj ha nem lesz gyerek nem mindenkinek van es nem mindenkinek kell !!!! vagy ha nagyon akarok akkor talan kedjunk orokbe fogadni mert igy soha nem lesz . . . . . . . . . Es talan keresek valami jobb allast !
    Hat ennyit akrtam megosztani veletek a baratsagrol :((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 12. 18:05121.
    Te Klani, ez az eset nem a BMC-ben volt? Az elsőnél, mikor bent feküdtem, a szobatársnőm mesélte szóról szóra ezt a sztorit. Sokat szoktam gondolni rá, mikor el vagyok keseredve, hogy nem sikerült 2 lombik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993066 (120)
     
  7. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. május 12. 16:35120.
    Igen tudom, Cicka is 5-öt kapott vissza a 2. kísérletnél.
    A külföldi oldalakon viszont azt olvastam, hogy 35 éven felül 2-nél többet nem szabad, mert sokkal nagyobb az esély az ikerterhességre.
    A BMC eddig az egyedüli hely ahol 4-5 embrióval kísérleteznek. Az EU-ban, az USA-ban s ahogy látom Israelben sem tesznek vissza 2-3 nál többet. . .

    Sajnos én még nem ismerek olyan lányt akinek 5 -ből sikerült volna.
    4-et igen. Tavaly az egyik 36 éves sorstársnőm 4-et kapott vissza és 500 lett a hcG-je. Mind a 4 embrió megtapadt. Az UH-ra az egyik felszívódott, a 8. hétben pedig 2-re redukálták. Azóta már 5 hónapos a kislány és a kisfiú. Ez a 7. lombik kísérletük volt. Az 5. ből már van egy 3 éves kisfiú. Ő egyébként a Gynevacra esküszik, mert soha nem volt annyi petesejtje, mint a 7. alkalommal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604696 (119)
     
  8. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 12. 16:10119.
    sziasztok: jó olvasni a sok okosságot, amit itt összehordtok. szerintem a "lombik 40 fellett" témába vág, hogy nekem azt mondta a tanár ÚR :), hogy ebben a korban ahány embrió van, azt mindet vissza kell ültetni. Ha netán öt van, akkor mind az 5-öt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_964952
    Torolt_felhasznalo_964952
    2005. május 12. 12:10118.
    Lattam hogy a lenyeget mar feltettek - ismerem az eredeti lapokat :)
    keresek olyat ami nem nagyon "orvosi"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993066 (117)
     
  10. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. május 12. 11:55117.
    A tv. szerint itt is lehetőség van zigóta transzferre. Én decemberben egy 7 sejtes másfél napos és egy kis zigótát kaptam vissza, de ugyanazzal a módszerrel. A dokim mondta is az ET után, hogy az embrió megtapadására 20% az esély, míg a zigóta megtapadására 0%.
    Ez nagyon érdekes amit leírtál. Nekem is visszahelyezhették volna a petevezetőbe, mert átjárható vagyok. . .

    Így igaz, nem a mennyiség, hanem a minőség a lényeg!!!

    Azt hittem a tegnapi 3 óta van frisebb infotok.

    Találtál nekem is hasznos linkeket, amit feltehetnénk a lombikbaba. com honlapunkra?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964952 (116)
     
  11. Torolt_felhasznalo_964952
    Torolt_felhasznalo_964952
    2005. május 12. 11:37116.
    Szia

    11 szivtak le, 7 szurtak meg - es a tegnapinap alapjan 3 indult be a tobbirol nem tudunk . Nalunk az elso 3 probalkozasnal csak 2 tesznek vissza - a torveny alapjan . . . . . errol is olvastam hogy :))
    Tobb esetben a quantityes nem a quality ervenyesul . . . . . ha egy meragad akkor % szam nagy hogy az osszes megragadjon ezert csak modjaval raknak vissza tobbet mint 2/3 .
    En kaptam teljes progi tamogatast is + Utro
    Nalunk van lehetoseg Zigota transferre egy nappal a leszivas utan a Petevezetokbe rakjak oket vissza laproszkopiaval es persze altatasban.
    (Zift )
    Teljesen belastam magam a temaba :)) nekem kicsit olyan mintha scifi -it olvasnek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993066 (115)
     
  12. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. május 12. 10:12115.
    Jó reggelt!

    A short csak a rövidésge miatt hasonlít az antagonistára, de pont abban különbözik, hogy az is agonista kezelés, mint a long.

    Lassan már ledoktorálhatunk. ;-)

    Az én E2 tavaly júniusban a 9. stimulációs napon 50 volt, a long protokoll eredményeképen. Természetesen tüszőkkel sem áltam jól, tehát nem volt aki - ami hormont termeljen :-(

    A decemberi antagonista protokollra sokkal jobban reagáltam, de a 32 mm-es tüszőm félrevezető E2-t produkált. . .

    Szóval én sem vagyok egy statisztikai adat.

    Hány versenyződ van ??? És végül hányat kérsz vissza holnap?

    Egy másik fórumban olvastam immungyengítő tablettákról, a megtapadás érdekében. Odakint, hogy néz ki a kezelési séma?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964952 (114)
     
  13. Torolt_felhasznalo_964952
    Torolt_felhasznalo_964952
    2005. május 12. 09:38114.
    Szep jo reggelt

    Klani koszi nem is vettem eszre . . . biztos szerencsethoz :)))))

    Latom atmentunk szakforumba - En masik tanulmany ovastam a short es long protokol kozott , azt allitjak nincs kulonbseg a siker rata kozott.

    Az E2 szint mint latod = mennyi erett tuszod van . . . persze ha ez csak normalis esetkben. Van olyan hogy nem ugyan azt latjak az Uh mint amit a vervetel E2 szama !!!! pl: PCO (polycistic ovaris ) ahol E2 magas es meg sincs erobenlevo tuszo
    Ami a lenyeg hogy lehet hogyha csak 1/2/3
    erett tuszo van ezert ilyen alacsony a E2 szint - ez igy ertheto es magyarazhato , kiveve ha van valami mas is pl; Progeszteron szint ami 15 felett van . . . es akkor az is bekever
    Elnezest mindenkitol aki ninsc a temaban - ez Klaninak valasz :)
    Szerintem is nagyon erdekes az osszes ilyenjellegu kutatas es foleg statisztikailag kihogy valasztja meg a "vizsgalt csoport" osszetetelet. . . .

    Persze itt mindenki "egyeniseg " es nem statisztikai adat , megis ez alapjan allitka fel a korismet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 12. 09:04113.
    Klanika, profi vagy! Millió köszönet, most már kezdek én is profi lenni. Csak nehogy elmenjek a végén lombikos nőgyógyásznak :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993066 (110)
     
  15. Torolt_felhasznalo_309633
    Torolt_felhasznalo_309633
    2005. május 11. 17:50112.
    Ja, bocs, 2 db 300 egységes patron. /300 IU/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_309633
    Torolt_felhasznalo_309633
    2005. május 11. 17:50111.
    Sziasztok!

    Eladó 20000 Ft-ért 2 patron Puregon. /2005. 07. hónapig eltartható/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. május 11. 16:05110.
    Ez még nem került fel a honlapunkra, de érdekes lehet:

    "Csiszár P. , Bodnár B. , Tándor Z. , Kassai Zs. , Varga E. , Csiszár É. , Borsos A. DOEC Női Klinika, Asszisztált Reprodukciós Osztály KEZDETI TAPASZTALATAINK GNRH ANTAGONISTA (CETROTIDE) ALKALMAZÁSÁVAL IVF STIMULÁCIÓBAN POOR RESPONDER ESETEKBEN Bevezetés: A tanulmány célja annak vizsgálata volt, hogy az újonnan bevezetett GnRH antagonista készítmény mennyire használható ill. sikeres olyan esetekben, amikor IVF során az életkor már előrehaladott, vagy előzményben sikertelen stimulációs kísérlet szerepel. Más esetekben alternatív lehetőségként alkalmaztuk. Anyag és módszer : A vizsgálatba hat poor responder, vagy idősebb életkorú páciens adatai kerültek be. Az idősebb életkort 35 éves, vagy afölötti korban határoztuk meg. Az előzményükben vagy sikertelen IVF céljából történt stimuláció szerepel, mely során a programot abba kellett hagyni alacsony E2 hormonszint, ill. az ultrahang kép miatt, vagy az adott életkor volt magasabb 35 évnél. A stimulációs protokoll clomiphene citrát (CC) nélküli gonadotropin injekciók adásából állt, valamint GnRH antagonista (Cetrotide 0, 25mg, SERONO) alkalmazásából a 7-8. stimulációs naptól. Ezt attól tettük függővé, hogy az ekkor mért LH szint meghaladta-e a 10 mmol/ml értéket. Elemeztük a megfelelő stimulálás eléréséhez szükséges HMG mennyiséget, a stimulálás időtartamát, az ösztrogén szintet a HCG beadás napján, az aspirált oocyták számát, a transzferált embriók számát és a klinikai terhesség arányát. Eredmények: A programban szereplő betegek átlagos életkora 40, 2 év volt. A stimulálás időtartama szignifikánsan hosszabb volt az általunk rutinszerűen alkalmazott long protokoll során, mint az antagonista csoportban (P<0, 0001). A bevitt gonadotroph injekciós ampullák száma a GnRH antagonista csoportban 31, 0 ampulla volt. Ez magasabb, mint az u. n. normál long protokoll csoportnál (24, 8) fogyott. A HCG beadás napján mért ösztrogén szint 737, 6 mmol/ml. Egy aspirációra vetített oocyta szám 3, 3. A transzferált embriók átlagban 1, 8 volt. Egy esetben nem történt embriótranszfer. A klinikai terhességi ráta 16, 6% volt szemben az átlagos 27, 3%-al egyéb eseteink átlagát véve. Megbeszélés: Magyarországon a GnRH antagonista közel több, mint egy éve elérhető. (A cikk 2001-es kongresszusról való-AK) Ebben az előzetes tanulmányban próbáltuk meg elemezni egy alternatív kezelés eredményét azokban az esetekben, melyek előzményében vagy sikertelen stimulációk, vagy idősebb életkor szerepel IVF során. Előzetes eredményeink azt sugallják, hogy ez az alternatív kezelési lehetőség sikerrel járhat az előbb említett populációban. Előnyként említhető a lutealis fázisban adható csökkentett mennyiségű progeszteron szubsztitúció. Természetesen tudjuk, hogy esetszámunk nem elegendő mélyreható következtetések levonására ill. megfelelő statisztikai értékelésre. Az esetszám növekedése esetén ismét értékeljük előzetes megállapításainkat. "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. május 11. 15:59109.
    Akarom mondani Fogalmak II . . . eredetileg volt csak szószedet ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. május 11. 15:56108.
    Egyén függő, pontosabban az eredményeidtől függ. Ahol rendben vannak a hormonok és egy jól reagáló petfészekre számítanak, ott többnyire Long Prototokollt alkalmaznak. Nekem az első kettő ez volt. De mivel a második csúfosan végződött, azt mondta a doki nálam már sajnos többet nem jöhet szóba a Long. A shortban állapodtunk meg, de közben megjelent az Orgalutran és Puregon Pen és így antagonista (nem agonista) protokoll lett belőle. Az antagonista és agonista szavak magyarázatát megtalálod a honlapunkon. Hasznos infók, szószedet2. Egy egész éjaszakát dolgoztam az anyag összegyűjtésével és bepötyögésével. Lusta vagyok még egyszer leírni. . . . ugye nem baj?
    Nemsokára a protokollok és a különbségek is felkerülnek, de várjuk az orvosi szakvéleményt. Csak a saját magyarázatunkat nem aakrjuk feltenni, mert nem biztos hogy jól tudjuk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604696 (107)
     
  20. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 11. 15:38107.
    lányok, ha már itt tartunk: magyarázza már el nekem valaki, hogy mi a különbség az antagonista és a long protokol között? ki melyiket kapja, és miért? Nagyon szégyellem, de nekem fogalmam sincs. Melyikkel van több esély? Melyik a radikálisabb. Én mindkét alkalommal antagonstát kaptam, szóba se jött a másik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. május 11. 15:16106.
    Igen ugyanaz, mint az előző kettőnél, ez bevált. :))))Na ha ezt tudom én is rástartolok a kerek számra. :))))Majd szemfüles leszek:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993066 (104)
     
  22. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. május 11. 15:09105.
    3des valamikor a Lombik Baby fórumon a kerek számok szerencsét hoztak a lányoknak, babásak lettek és ezért egy időben mindenki rástartolt a kerek hsz-ra.

    Ez szerintem jót jelent itt is, 3des a tied a 100-as hsz. Sikerülnie kell !!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964952 (100)
     
  23. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. május 11. 15:06104.
    Cicka, antagonista protokollod lesz megint?
    előzmény:
    *cicka (103)
     
  24. 2005. május 11. 14:38103.
    Sziasztok!

    Klani:a jövőhét végén mi lehet, hogy kinézünk, de ez még nem 100%. :)

    3des:itt is nagy gratula. :))Mennyi termékenyült meg a 11-ből már lehet tudni????A drukk pénteken is megy. :)Egyébként én május vége fele kezdem a stimut ismét. Nem tudom, hogy előttem esetleg van-e vki akinek most van folyamatban az akciózás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 11. 14:28102.
    Nagyon örülök a jó híreknek, tovább folytatom a drukkot! Tényleg, az a jövőre vonatkozóan nagyon megnyugtató lenne, hogyha lehetne fagyibabátok. Csak a biztonság kedvéért, ínségesebb időkre. Várom a további fejleményeket, különös tekintettel a pénteki transzferre.
    Az altatást én is mindig nagyon jól bírom, sőt kifejezetten szeretem azt az alvás előtti állapotot. Már múltkor mondta is a férjem, hogy nehogy a végén narkós legyek! Egyébként én is mindig nagyon bőbeszédűen és kicsorduló szívvel ébredek, legszívesebben az egész világot a keblemre ölelném!
    Különben ne sajnálj engem a hormonok miatt, nem veszem én ezt olyan tragikusan, csak egy kicsit ijesztő volt. De most, hogy tudom már, hogy a hormonoktól van és úgyis elmúlik ha vége van a stimunak, már nem fogok foglalkozni vele. 2 hetet guggolva is kibír az ember, nem igaz? Nekem egyébként az első 2 stimu, meg lombik procedura mindent egybevetve kellemes csalódás volt. Legaábbis sokkal rosszabbra számítottam minden szempontból.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964952 (100)
     

Címlap

top