Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombik 40 felett

Torolt_felhasznalo_604696
Torolt_felhasznalo_604696
Létrehozva: 2005. május 5. 17:41
sziasztok! a sok lombikos topik mellett gondoltam, hogy egy kicsit leszűkítve a kört, nyithatnánk egy olyat, amiben szerintem szintén sokunk édekelt. Vagy rosszul gondolom és mégsem vagyunk olyan sokan? Nagyon örülnék, ha megoszthatnánk aggályainkat, tapasztalatainkat egymással.
Magamról: idén leszek 42, az első két sikertelen lombikon vagyok túl, következik a harmadik, és addig nem adjuk fel, amíg az orvosunk azt nem mondja, hogy nincs tovább!
  1. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. május 11. 11:24101.
    Ez igen!!! Ezek nagyon szép eredmények. Biztos több is beindul még, hisz még korai a dolog. Úgyhogy majd kistesóért is mehettek majd vissza.

    Motoflo kismaminkat kiengedték a kórházból, de egy ideig még nem lesz net közelben.

    Lányok május 21-22 NLC buli lesz a Margitszigeten. Mi tervezzük egy páran, hogy 22-én kimegyünk. Sátrat is akartunk bérelni, de nagyon borsós áron mérik. . .

    Ki tud jönni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964952 (100)
     
  2. Torolt_felhasznalo_964952
    Torolt_felhasznalo_964952
    2005. május 11. 11:12100.
    Sziasztok lanyok

    Minden siman ment 11 tuszot szivtak le - 7 tudtak megszurni es mar harom beindult . . . . . ez nem rossz . Bar remenykedtunk hogy tudunk lefagyasztani is , de igy is jo nem baj .
    Ugy nezz ki jol birom az altatast . . . . en rogton , es nagyon bobeszeduen ebredek . . . . . . tovabbra is csak a munkamrol almodok :)
    Penteken 11 kor kerulnek vissza - eloretervezetten csak ketto - de ha lehet hogy harom majd megbeszeljuk a dokival. NIncs hasfajas nem is volt . . . . . mindenkinek ilyen sima punkciot kivanok a jovoben .
    A kozeliterv par nap pihenes itthon aztan vissza a meloba :)

    Toulony nagyon sajnalom hogy rosszul vagy a hormonoktol :( majd kuldunk ++++++energiat talan az segit egy kicsit !!!!!!!
    Ki a kovetkezo a sorban ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993066 (99)
     
  3. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. május 10. 17:5299.
    3des várjuk a jó híreket! Gondoltam Rád, már biztosan túl vagy rajta. Várjuk, hogy jelentkezz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. május 10. 12:5598.
    Mert örökmozgó ;-) és kicsit túlcipelkedte magát az utóbbi időben. Pénteken begörcsölt és azóta bent van. Azóta már jól van és várja, hogy hazaengedjék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604696 (97)
     
  5. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 10. 11:4297.
    Köszi! ez aztán tényleg a sikersztori! Miért van most kórházban?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993066 (96)
     
  6. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. május 10. 10:3696.
    Motoflo története dióhéjban:

    1. lombik, 2004. 10. 07-n volt, 13-m petesejt ebből 12 szép embrió az ET 3 babót kapott vissza, orvosa: Krizsa - a "Mágus" a Kaáliból. A megmaradt embrióit lefagyasztották.

    Reméljük ma kiengedik a korházból és személyesen majd többet mesél. Egyébként hiperaktív kismama. ;-) Most már épp ideje lesz egy kicsit pihennie is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604696 (95)
     
  7. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 10. 10:0195.
    Aha értem! Motoflo az egyik sikersztorink! Na ilyenből kellene még jó sok ide! Lehet tudni róla többet? Hova járt? Mi volt a probléma, hányat ültettek neki vissza, stb?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993066 (90)
     
  8. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 10. 09:5194.
    Szia! Kösz a lelkiismeretes utánajárást! Lényeg a lényeg: mindenkinek mindegyik más tünetekkel, és ami még talán fontosabb, más kimenetellel jár. Értem ezalatt, hogy ugyanannyi (vagy esetleg még nagyobb) hormonadagokkal is lehet kevesebb petikét elérni és fordítva. A fene se érti ezt! Azt hiszem ez az a pont, ahol véget ér az orvostudomány, és jön elő a természet. Ez van. Ez ellen semmit se tudunk tenni, csak végigcsinálni amit a dokink mond és reménykedni. Magam részéről nincs ezzel bajom, lesz@rom a szédülést, hízást és egyéb nyalánkságokat, ez a legkevesebb, amit a gyerekünk érdekében tehetünk. A neheze majd úgyis csak azután jön, ha megszületik, bárcsak már ott tartanánk :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964952 (91)
     
  9. 2005. május 10. 08:5493.
    Szia 3des!

    Megy a drukk ezerrel, hoyg minél több petikéd legyen. :)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964952 (91)
     
  10. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. május 10. 08:4192.
    Szia!

    De jó, hogy bejelentkeztél. Természetesen angolul is jó az iromány. Sőt nemsokára angolul fogok inetrjúzni lombik témában, így nem árt ha gyakorolom a szakkifejezéseket. A www. lombikbaba. com-ra is tettünk fel angol nyelvű linkekket, de azok többnyire angol és amerikaiak.

    Ami a fekvést illeti, sztem se jó hatású. Én perpentum mobile vagyok, és az elsőt végig feküdtem. Az a gyanúm, hogy ezzel csak rosszat tettem. A másodiknákl is sokat pihentem, mert féltem, hogy az Utro golyócskák kicsúsznak. De legközelebb biztos, hogy normálisan fogom megélni a hétköznapokat, mert csak rontanám a vérkeringésem a sok pihenéssel. A spontán terhességek sem akkor jönnek létre amikor a nő hetekig ágyban fekszik. . .

    Szegény fejed, jó sokat kell éhezned. Én mindig kértem, hogy korán legyen a punkció, mert nem bírom ki étlen szomjan.

    Képzeljétek, évekkel ezelőtt úgy jártam, hogy senki nem mondta, hogy nem lehet műtét előtt enni. Az volt az első műtétem, ráadásul nem 10 perces altatás. . . Jól beebédeltem és csak azután mentem be a kórházba.
    Ott egy kicsit kiakadtak tőlem, de azt mondták nem baj, majd én leszek az utolsó és addig eltelik 6 óra. Nem így történt, 3 óra után úgy kerültem be e műtőbe, hogy még az altatorvos sem látott, az altatást sem írtam alá. . . Ehhez képest a punkciós alattaások sokkal lightosabbak.

    Megy a drukk mára: ++++++++++++++++++++++++++++

    Ugye beszámolsz majd, hogy hány petike indul versenyre ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964952 (91)
     
  11. Torolt_felhasznalo_964952
    Torolt_felhasznalo_964952
    2005. május 10. 08:2391.
    Szep jo reggelt

    Elnezest lemaradtam a valaszolgatassal . . . . sokat dolgozom es a mostani korben sokkal faradtabb is vagyok :(
    Szoval stimu az elso korben semmi bajom nem volt csak a hasam pufadt es nem fertem a normal ruha kollekcioba :) -2 Menogan 1 Gonal
    Mostani korben is jol erzem magam kevesbe puffadt a hasam de sokkal faradtabb vagyok estere - de ez lehet a mh bajok miatt - 3 Menogan 3 Gonal - es hosszabb timu.
    En "tul " jol erzem a stimu alatt igy kerdeztem a dokim es kicsit utanna olvastam es E2 -estradiol hormon = boldogsag hormonom :)))) van akiknel ez depressziot okoz; en csak "normalis " ember lettem tole csak sokkal boldogabb :)
    Sajna a masodik korben nekem se ment siman es 4 napig nem ugrott az E2 szint 1000 fole . . . . . . de aztan kaptam az alap 2+2 hoz meg egy adagot es akkor felment .
    Nalunk nem kell varni 3 honapot a probalkozasok kozott nalunk 6-ot fizetnek / gyerek !!!! gyogyszerek 90% terites elso gyerek 80% terites 1 gyerek utan - Klani osszeszedem magam es megirom rendezetebben !!!!
    En teljesen beastam magam a szakirodalombam es kutatasi eredmenyekbe , emik szerint eleg egy egyszeru hormon szint meres hogy tudjak ki kesdheti ki nem !!!! Nalunk nem fektetik a lombikosokat sot beteg szabadsag sincs - errol is olvastam es pont ugyan olyan % eslyuk van azoknak akik fekszeknek es azoknak akik nem !!!
    Szivesen kuldok linkekek errol ( angolul) nagyon vilagossan es egyszeru nem "orvosi " szoveg .
    Kerdeztem nalunk itt a lanyokat kinek hogy megy mindenkinek valtozo de senki sem beteg az en dokimnal nem halottam OHSS hiperstimut es az itteni forumon is alig . .
    Toulony szoval meg nem jottem ra en sem miert ment a masodik kor rosszabbul . . . . . de azert meg kutatom az okat :))

    Ja ma itthon leszek - etlen szomjan es 16:30 Punkcio- leszivas altatasba - nekem a multkor nem fajt a hasam , remelem most is siman fog menni .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. május 10. 08:0990.
    Jó reggelt!

    Motofloról, akit említettem, hogy 40 éves múlt amikor sikerült neki az első lombik. Első kisbabáját várja június 27-re.

    Ződ, még mindig el van havazva munkával, de azt ígérte, hogy hamarosan csatlakozik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604696 (89)
     
  13. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 9. 22:4189.
    az ám! mi van Ződdel? Klani, milyen "kismamink"-ról beszélsz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993066 (87)
     
  14. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. május 9. 22:1888.
    Olvassátok el a legfrisebb hírt a honlapunkon: "Petesejteket hoztak létre őssejtekből"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. május 9. 22:0487.
    Nagyon szép a jeled, most már csak én piszkítok ide a virágszirmommal. :-))) Remélem hamarosan , mind vaníliás karikák leszünk!!!
    Cicka majd megírom priviben, hogy hol olvastam :-)))

    A kismamink még mindig korházban van, de ha kienegedik remélem jelentkezik. Ződ is megígérte.

    3des mizujs? Tudsz már valami közelebbit a punkciódról?
    előzmény:
    *cicka (86)
     
  16. 2005. május 9. 21:1586.
    Ez sem rossz, bár igazad lenne, de én akkor sem emlékszem, hogy ez lett volna a jelem. Az első jelem az volt, hogy egyik csoporthoz sem tartozom és utána javítottam ki, hogy párkapcsolatban és most, hogy ne bátsa senki szemét. :)))
    előzmény:
    tzg1 (85)
     
  17. 2005. május 9. 20:4985.
    megelőlegezés. fogd fel egy pozitív jelnek:))))
    előzmény:
    *cicka (84)
     
  18. 2005. május 9. 20:4684.
    Szia Klanicska!

    A jelem kijavítva és nem állt szándékomban senkit félrevezetni. :)Megmondom őszintén, hogy én a jelekkel sosem voltam elfoglalvan senkinél.
    Hogy gyermeket várok én nem emékszem, hogy ilyen jelem lett volna vhol, sőt biztos vagyok benne, hogy ez vmi félreértés lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993066 (77)
     
  19. 2005. május 9. 20:3983.
    Igen május végén kell mennem a mensi 2. vagy 3. napján. Majd összehozzuk és talán sikerül végre találkoznunk is. :)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604696 (78)
     
  20. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 9. 15:1582.
    na látod, máris megnyugtattál, ezért jó ez a topik. Te vagy az első, akitől azt hallottam, hogy szédült a szuriktól. A dokik is azt mondták, hogy ők még ilyet sose hallottak, hogy vakai szédült. Mondjuk annak ellenére, hogy az életemet teljesen ellehetetlenítette, azt mondtam, hogy nem érdekes, ha ez az ára annak, hogy gyerekem legyen, hát akkor szédüljek, két hetet, amig a stimu megy guggolva is ki lehet bírni. Csak valahogy idegesített a dolog, mert olyan érzésem volt, mintha tele lenne vízzel az agyam, és valami komoly bajom lenne. Tényleg néha már olyan állapotban voltam, hogy a férjem majdnem felhívta éjjel az ügyeletet. És nem vagyok hisztis! írtam Neked privit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993066 (81)
     
  21. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. május 9. 13:5281.
    Mintha magamat olvastam volna. Én is pont így jártam. Az elsőt vidáman dalolva csináltam végig, munka és sport mellett. Semmi különöset nem éreztem. A másodiknál minden bajom volt, még az izomba adott injekciók is nagyon fájtak. Szédültem, figyelmetlen voltam, és azt hittem mindez azért van, mert jól reagálok. Az orvos azzal magyarázta, hogy a szervezet ellenállt a nagy hormon mennyiségnek és ezért voltak ilyen tűneteim. A legutolsónál meg a bal petészkem feszített, de hamar kiderült, hogy a vezér tüsző óriási mérete miatt. . .
    Nálunk az is volt a baj, hogy áprilisban derült ki, hogy nem sikerült és már június elején újra kezdtük a második stimulációt. Állítólag nem ütült ki a szervezetem. . .

    Te is BMC-s vagy? Ki a dokid?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604696 (80)
     
  22. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 9. 12:0980.
    Klani, 3des! nem tudjátok mitől lehet, hogy mindegyik stimura másképp reagál az ember? Mi befolyásolhatja vajon ezt? Én pl. az első alatt semmit nem éreztem, semmi melléktünetem nem volt. A másodiknál meg úgy szédültem végig, hogy már létezni nem tudtam. És pont a másodiknál, a melléktünetek ellenére végülis a stimu maga is rosszabb eredménnyel járt, kevesebbet lehetett leszívni, ergo visszaültetni is. Nagyon megijedtünk, mert azt hittük, hogy ez már a kor miatt van, és hogy ez egy tendencia, ettől kezdve mindig egyre rosszabb lesz. De megnyugtatott a doki, és azt mondta, hogy ez még nem a petefészek kimerülését jelzi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993066 (65)
     
  23. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 9. 12:0379.
    jut eszembe cicka! Neked ugye most kell megint menned? mikoris? május végén akkor talákozunk? én akkor kezdem újból. csak azt nem értem, hogy hogy lehet, hogy te ilyen hamar jössz. nálam egy hónappal később csináltad a legutóbbit. nekem azt mondta a doki, hogy a lehető leghamarabb jöjjek megint és az most van. akkor neked hogy lehet hogy már ilyen hamar lehet?
    előzmény:
    *cicka (76)
     
  24. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 9. 12:0278.
    jut eszembe cicka! Neked ugye most kell megint menned? mikoris? május végén akkor talákozunk? én akkor kezdem újból. csak azt nem értem, hogy hogy lehet, hogy te ilyen hamar jössz. nálam egy hónappal később csináltad a legutóbbit. nekem azt mondta a doki, hogy a lehető leghamarabb jöjjek megint és az most van. akkor neked hogy lehet hogy már ilyen hamar lehet?
    előzmény:
    *cicka (76)
     
  25. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. május 9. 11:5677.
    Cicka, azt ugye tudod, hogy a jeleddel sok embert félrevezettél már ;-) Valamelyik fórumon döbbenten olvastam, hogy első gyermekedet várod. . .

    Aki nem ismer téged, nem olvas rendszeresen, az hajlamos félreérteni. ;-)
    előzmény:
    *cicka (75)
     

Címlap

top