Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombik 40 felett

Torolt_felhasznalo_604696
Torolt_felhasznalo_604696
Létrehozva: 2005. május 5. 17:41
sziasztok! a sok lombikos topik mellett gondoltam, hogy egy kicsit leszűkítve a kört, nyithatnánk egy olyat, amiben szerintem szintén sokunk édekelt. Vagy rosszul gondolom és mégsem vagyunk olyan sokan? Nagyon örülnék, ha megoszthatnánk aggályainkat, tapasztalatainkat egymással.
Magamról: idén leszek 42, az első két sikertelen lombikon vagyok túl, következik a harmadik, és addig nem adjuk fel, amíg az orvosunk azt nem mondja, hogy nincs tovább!
  1. 2013. január 13. 14:277476.

    Dindis, tudod, hogy nekem chorionboholy-biopsziám volt, nem amniocentézis, de mivel nem sok a különbség a 2 között, kiindulhatsz az én tapasztalatomból. Én csak a vizsgálat napján feküdtem, mert akkor szurkált az alhasam, másnap már szép lazán tettem-vettem a lakásban (rámoltam, mosogattam, bepakoltam a mosógépet, stb.) Nem sokat hajolgattam. A 3. naptól aztán minden ment a régiben, porszívózástól a bevásárlásig. Tornázni csak az utána következő héten mentem először. Nem volt vészes egyáltalán, én rosszabbra számítottam.

     

    Nem hegytetőn lakunk, hanem a hegyoldalban kb. 870 m-en. Még az kéne, hogy a hegytetőn... Az itt 2000 m!
    Igen, a férjem osztrák, most már több, mint 7 éve élek itt. 

    előzmény:
    dindis (7475)
    2013-01-11  20:01
  2. 2013. január 11. 20:017475.

    Sziasztok Lányok,egy gyors kérdésem lenne.a jövő szerdán lesz elvileg az amnio,sajnos 18+3 naposan kb de ez van,rengetegen vannak. A doki semmit nem mondott csak a koromat említette,hogy 2-3% a down kockázat ebben az anyai életkorban,míg a vetélésé 1%. Az APF,UH egyéb eredményeimat meg sem nézte. Mindegy,mondta h pihenni kell,ágyban feküdni. 2 napig. A kérdésem az lenne,hogy szerintetek mikortól lehet újból normális életet élni? Azt értem,hogy 2 nap fekvés,de utána már mehetek bárhová,dolgozni bevásárolni és mozogni ,tornázji mikortól nem veszélyes? A doki csak 2 napot mondott de ez nekem elég fura,utána tuti nem lehet baj?

    Bgambi,átérzem a laktózos problémádat ,nekem is hasonló gondjaim vannak a tejes dolgoktól,nem mindig de előfordul gyakran. Mondjuk nem is nagyon iszom tejet,de egy tejes kávétól is uyganaz történik velem is mint veled..:(

    Hegytetőn laktok Ausztriában?? Szép lehet. Osztrák a férjed? Régóta élsz ott?

    S Carol,a rizs nálam már tiltón van régóta,nekem is kivágta a cukromat,nagyon rossz a GI-je. Már barna riszt sem eszem egy ideje. Semmilyet.krumplit néha egy keveset,tészta semmi,kenyeret sem. Elég sok ételt kizártam az IR miatt,de egyenlőre tartom a normál súlyomat evvel a babával. Sőt,talán csak a pocakom nőtt ,máshol még inkább keskenyedtem is picit.Pedig ha a régi étrendemen lennék,már tuti nem itt tartanék.

    Neked a szülés után rögtön elmúlt a diabétesz?vagy ez ilyenkor mennyi idő alatt áll vissza? Már ha visszaáll.

     

    előzmény:
    S.Carol (7474)
    2013-01-07  01:44
  3. 2013. január 7. 01:447474.

    Gambi, ez elég rémes lehet...

    Olyan 25 hetes terhes lehettem, mikor kiderült, épp mentünk Skóciába karácsonyozni.

    Reggelire vékony szelet speckó kenyér, felvágott, saláta. Végülis a húsokat, salátákat vég nélkül lehetett enni. Meg teát ittam, hol feketét, hol vöröset. Gyümölcsöt óvatosan, kisebb alma jöhetett. Érdekes tapasztalatom volt, hogy a fehér rizs nagyon felnyomta a vércukromat, a főtt tészta meg nem annyira. Naponta asszem 6* kellett mérni a vércukrot. Reggel meg étkezések után. Nem irígylem a cukorbetegeket...

     

    Én semmit nem tornáztam, de sokat sétáltam, folyton úton voltam.

     

    Egy fél snapszot nem lehet megkockáztatni kivételesen?

     

    Loki is holnaptól megy oviba, mind a ketten várjuk...

     

    Dindis, tényleg jó későn lesz az amnió. Ilyen hosszú a várólista? De azért reméljük, minden o.k. lesz.

    előzmény:
    bgambi (7473)
    2013-01-06  20:54
  4. 2013. január 6. 20:547473.

    Dindis, nem járok terhestornára, mert itt a faluban nincs, minden tornára le kellene autóznom vagy buszoznom a hegyről valahova a környékre, amit télvíz idején nem vállalok. Most az ünnepek alatt nem sokat mozogtam, az biztos, csak amennyit egy 3 éves mellett muszáj. De most van vége a karácsonyi szünetnek, Gábris holnaptól újra jár majd oviba, és amikor csak tehetem az időjárástól függően, gyalog viszem le, és caplatok utána fel haza a hegyre, kb. 10-15  perc tempótól függően. A 10 perc jó erős sétatempó, szerintem most inkább 15 perc lesz ez. A szénhidrát-bevitelre odafigyelek, az ünnepek alatt ez is elég nehéz volt. Ha az ember süt-főz, csak megkóstolja mit alkotott, meg vendégségben is voltunk.

     

    Carol, nálad mikor jöttek rá a cukorbetegségre a terhesség alatt? Engem eddig még nem küldött az orvos terheléses cukorvizsgálatra, és ha küldeni is fog, az már csak a 25. hét után lehet, mert addig nem megyek már hozzá. Ha nem ehettél sem müzlit, sem péksüteményt, akkor mit reggeliztél? Sima tejeskávét vagy teát? Én nem hagyatkozhatom csak a tejtermékekre a laktóz-intoleranciám miatt, mert ha a szervezetemnek éppen úgy tetszik, akkor jó kis görcsök kiséretében a fenekemen pisilem ki a kaját...A héten is volt épp egy ilyen eset, csak sejtem hogy az étteremben elfogyasztott ebéd miatt (sült hal krumplisalátával és majonézzel), mert a reggelin kívül mást aznap nem is ettem. Késő du. kezdődött a hasmenés görcsökkel, és tartott még éjjel is kis szünetekkel. A végén már véreset kakiltam, és úgy fájt az egész alsófelem - még a farizmaim is - , mintha szétrúgták volna. Azt hittem, hogy a gyerek is elmegy, olyan rosszul voltam. Másnap persze csak egy kis sós főtt rizst ettem, meg teát és vizet ittam, és csak lassan tudok visszatérni a normalitásokhoz, mert az emésztésem még mindig nem az igazi. Emlékszem Gábrissal is volt egyszer-kétszer ilyen, akkor is nagyon szenvedtem. Az a baj, hogy nem tudom előre, hogy a tejtermékek okoznak-e kólikát, vagy sem. A tejszín és a vaj legtöbbször igen, úgyhogy azok eleve ki vannak iktatva az étrendemből, de a többi (tej, joghurt, tejföl, túró, sajt és az ezzel készült ételek) vagy igen, vagy nem. Nálam a reszelt almás túró is veszélyes lehet, ha az emésztőrendszerem éppen úgy gondolja. Ha nem lennék állapotos, benyomnék 1-2 kupicát após snapszából, és el lenne intézve a dolog egy fél nap alatt, de így...

    előzmény:
    dindis (7471)
    2013-01-05  17:18
  5. 2013. január 5. 17:207472.
    Carol,reszelt almás túrós....hmmm,nem is rossz ötlet:)) Én ilyesmit sütöttem gluténmentes vagy zablisztel keverve ,cukormentesen.Fini.:)
    előzmény:
    S.Carol (7470)
    2013-01-05  03:49
  6. 2013. január 5. 17:187471.

    Sziasztok ,mindenkinek BUÉK! 

    Gambi,hogy vagy,jársz terhes tornára? Próbálsz diétázni vagy mozogni ,hogy kevesebb súlyt kelljen cipelned? Sztem is a CH -cukor ,fehérliszt stb megvonása,csökkentése segíthet,de lehet h csak víz van benned ,ami a súlyt okozza nem? Nekem is fájdogálnak a lábaim,és már kerekedek,20án megyek megint védőnőhöz,hát kiváncsi leszek hogy mennyi a súlyom,bár ott ruhástól,cipőstől mázsálnak.

    Az AFP jövő héten van készen,és genetikára is jövő 7 csüt megyek,de ez még csak megbeszélés,az amnio nemtom mikor lesz bár ideje lenne,de mostanra volt hely. 17 hetet töltöm most kb. Jövő 7 már 18 ,kicsit későinek érzem,de mit tudok tenni .

    Sztem eddig kb 3-4 kiló megvan ,de végig sportoltam,spinningezek,lassabban mint a többiek,de muszáj,a cukor nálam is bejátszhat még. Mondjuk nagyon vizesedem,ha edzek utána összezsugorodok szó szerint,kimegy egy csomó felesleges folyadék. De estére visszajön,iszom eleget ,citromos vizet vagy sima vizet.CH ra nekem is figyelnem kell az iR alap nálam.

    Uh-n múlt héten voltunk,99% ra kiscsajt modtak. :)

     

    előzmény:
    bgambi (7469)
    2013-01-02  18:36
  7. 2013. január 5. 03:497470.

    Hát én már csak boldog új évet tudok kívánni, de remélem a karácsonyotok nélkülem is vidáman telt...

    Ha átmegyünk matematikusba, akkor a 8 kg az 50-hez képest %-ban több, mint a 70-hez. Szóval megértelek, Gambi.

    Az első 2 kölöknél én is valahol +17-18 kiló körül végeztem, ellenben Lokinál a cukorbetegség miatt diétázni kellett és csak +8 volt, ha jól emlékszem. Vagyis a szénhidrátra figyelj oda nagyon, Gambi. Már csak arra emlékszem, hogy speckó kenyeret ettem, abból is keveset, gyümölcscukorral édesítettem és a kedvenc eledelem a reszelt almás túró volt. Müzlit sem volt szabad enni. Közben majd megvesztem egy szelet lekváros kenyérért, de tiltólistás volt az is.

    előzmény:
    bgambi (7469)
    2013-01-02  18:36
  8. 2013. január 2. 18:367469.

    Először is boldog új évet kívánok nektek, jó egészséget és sok örömet!

     

    Ani, látom átérzed a súlyproblémát: én is úgy gondolom, majdnem mindegy a kiinduló súly, a +20 kg az +20 kg, azt annak a szervezetnek kell megmozgatni, cipelni, amelyik 20-al kevesebbhez szokott, és ez igénybe veszi a lábakat, a belső szerveket. Persze megértem én az orvosokat is: én plusz 20 kilóval sem leszek igazán több 70-nél, sokan meg ennyivel kezdik a terhességet. Nyilvánvaló, hogy náluk húzzák meg a vészharangot és írják elő a diétát, hamarabb mint nálam.


    Én mindenesetre nagyon odafigyelek most mit és mennyit eszek. Ez elég nehéz és szokatlan, mert én ugye azon szerencsések közé tartozom, akiknek egész eddigi életében nem kellett  foglalkozniuk a súlyukkal, ettem, amit és amennyit megkívántam, évente ha 2x ráálltam a mérlegre, mert úgysem mutatott +/- 2 kilónál többet vagy kevesebbet, azt meg magamtól is éreztem, ha  jobban szorított a szoknya vagy a nadrág, és akkor kicsit rákapcsoltam a sportra, hogy ledolgozzam. Most meg lelkiismeret-furdalásom is van, ha nem tudom megállni a 3.-4. szelet beiglit, ami eddig sosem zavart.

     

    Gábrissal a 27. hét körül nyomtam annyit, mint most a 20.-on, ha sokat állok fájnak a lábaim, kényelmetlen a hajlongás, szuszogok, ha gyalog  jövök fel a hegyre az oviból. Szóval nagyonis érzem a plusz kilókat!

     

    Dindis, kérdezted mennyit híztam az előző terhességem alatt: 49,5 kg-val indítottam és a 38. héten voltam 63 kiló, akkor mértek utoljára, szóval kb. +15 kg jött fel a végére, és ez le is ment csaknem teljesen 9-10 hónap alatt a szülést követően. A szoptatás alatt olyan gyorsan fogytam, hogy mindenki kérdezte jól vagyok-e, el is mentem orvoshoz, de nagyjából rendben talált mindent, csak a pajzsmirigy-értéknél volt minimális eltérés, de az lehetett a szoptatás miatti hormonváltozások miatt is, mondta az orvos, meg hogy legyen több a kalória-bevitelem. A mostani terhességnél sanszosabb a +18-20 kg.

     

    Engem szerencsére elkerült a viszeresség, pedig családi hajlamom lenne rá, apám mindkét lábát megműtötték már elég fiatalon. A lábaim szoktak fájni, ha sokat állok, mint pl. most az ünnepek alatt sütés-főzés közben, meg néha görcsöl a vádlim vagy a talpam, de nem vészes.

     

    Mi volt az AFP-n? Amnióra mentél?

    előzmény:
    ani66 (7467)
    2012-12-24  10:53
  9. 2012. december 24. 17:387468.

    Én is Boldog Karácsonyt kívánok  Nektek!

    Nálam is szépen lassan de beindul a hízás,pocak növekedés. 

    Már kezdem kicsit nehézkesnek érezni magam,bár ez még talán víz ,sajnos hajlamos vagyok az ödémásodásra,hormon kezelések alatt is sokat visszatartottam,aztán pikk pakk kiment belőlem,szülések után is mindkétszer brutál vizesen mentem szülni,majd 2 hét múlva szinte nem volt rajtam semmi.Remélem ez most is vhogy így alakul,de már most zavar hogy cipelnem kell egy kis plussz folyadékot,fájnak a lábaim,az ereim kékülnek :(

    De nem hisztizek nektek,majdcsak kibírom még ezt a  röpke 5és fél hónapot.

    Boldog Ünnepet mégegyszer! 

     

    előzmény:
    ani66 (7467)
    2012-12-24  10:53
  10. 2012. december 24. 10:537467.

    Örülök, hogy jól vagytok Kismamik!!! Gambi, én átérzem a súly gondodat, én is sokat híztam ( 20 Kg ) és nem tudom mitől. Hiába indul a terhesség kis súlyról, sajnos a plusszt cipelni kell és ez megterhelő. Nálam mind a két gyereknél +20 kg. hízás volt, de 2 éves korukra le is adtam ( jó, most nem teljesen, maradt még 3-4 kiló, de lehet, hogy ez már nem fog lemenni...)

     

    Kár, hogy már alig ír ide valaki, olyan sokszor szembe jut, hogy mi lehet a régiekkel, remélem jól vannak...!

     

    Kívánok mindenkinek Békés Boldog Karácsonyt!

    előzmény:
    bgambi (7466)
    2012-12-23  22:00
  11. 2012. december 23. 22:007466.
    Szeretetteljes karácsonyi ünnepeket kívánok!
  12. 2012. december 17. 19:327465.

    Szia,

    Szerintem ne aggódj a hízás miatt,tényleg nagyon vékony voltál,nem baj ha most picit több felmegy,lehet hogy tényleg lelassult az emésztésed,ezt olvastam én is ,hogy sajnos van ilyen a terhesség alatt.Bár tudom hogy én is aggódni fogok ezerrel ha megindul a hízás. Az előző babádnál mennyit híztál?

    Nekem picit a viszereim lettek csúnyák,vhogy belilultak,és sajna fájnak is. Kenegetem lioton géllel de mégis.Vettünk terhes nacit,de még bazi nagy a has része,a sima farmer meg rámjön  de feszít a hasamnál,főleg ha ülök vagy vezetés közben pl.

    Tornát még próbálom pár hónapig húzni,a második trimeszter végéig legalább. Persze majd meglátom.

     

    előzmény:
    bgambi (7464)
    2012-12-16  18:29
  13. 2012. december 16. 18:297464.

    Én sem tűntem el, be-benéztem ide, de láttam semmi mozgás, így nem írtam.

     

    Mi is jól vagyunk, a héten voltam orvosnál, mindent rendben talált. A baba mérete a korának megfelelő, a súlya kb. 300 gr., éppen  kitátotta és becsukta a száját az UH alatt (vagy ásított vagy nyelt egy nagyot a vízből). Kb. 2 hete érzem a mozgását rendszeresen. Először a 17. héten éreztük együtt a férjemmel egy erősebb mozgását, aztán egy jó darabig nem. 

     

    Ami kicsit aggaszt, az a súlyom. Kb. 8 kilót híztam a terhesség eleje óta, és most kezdtem a 21. hetet. Az orvos erre nem mondott semmit, valószínűleg azért, mert ugye a terhesség előtti súlyomnak köszönhetően még 60 kiló alatt vagyok, de én ezt soknak tartom, mert nekem kell cipelni, nem másnak, és ez egyre nehezebb. Pedig tényleg nem zabálom fel a hűtőt, alig eszem többet, mint egyébként, de valószínűleg teljesen átállt az emésztésem, nem olyan gyors az égetésem, mint egyébként szokott, és több tápanyagot hasznosít a szervezetem.

     

    Kedden voltam utoljára tornázni, a következő szériát már nem fizetem be, mert egyes gyakorlatok már nem estek jól, a hasonfekvősöket pedig már  több hete kihagyom egyébként is. Az oktató és társak így is megdícsértek, hogy milyen jól csináltam eddig.

     

    A lombikozóknak és a babára vágyóknak egy biztató hír: az orvosom a héten mesélte, hogy egy páciense 7 sikertelen lombik után lett most spontán terhes 44 évesen. 

    előzmény:
    dindis (7463)
    2012-12-15  15:43
  14. 2012. december 15. 15:437463.

    Sziasztok,

    Nálunk minden ok,kezdek pocakosodni picikét.

    A 12 ik heti genetikai uh éródekesen alakult,az utolsó mensi alapján a 12ik héten lementem a kórházba,ahol azt mondták,hogy picike a bébi,a gép 10+5 napot írt ki.Egy hét múlva vissza.Akkor 11+5 napos volt ,a tarkóredő rendben,minden ok.

    Két napra rá elmentünk magán uh-ra,4dimenziósra.

    Ott a bébi 1cm-el hosszabbnak mutatkozott és a gép 13+4 naposnak számította ki. Nem igazán értem,nem tudom melyik uh szarabb,nyílván a kórházi.

    Szóval,most vagyunk kb 14 hetesek vagy 15 :))

    Az AFP -re a kórházi adatok szerint kell mennem két hét múlva,amikor a bébi már valszeg 17 hetes is lesz. Így borítékolható a rosssz eredmény,ami ugye amúgysem ér egy fabatkát sem.de kötelező megcsináltatni.

    Amniora meg jan 10megyek,illetve akkor még csak az orvoshoz és utána vmikor a vizsgálatra.

    Tegnap éreztem mintha mozgott volna este. de nem vagyok biztos benne,hogy ő volt,mégis más mint amikor az embernek a gyomra mocorog vagy a bélrendszer. Ez egy picike de gyors rugásféle volt.aztán csend. És néha érzek ilyet mikor lefekszem este.

    Hányinger elmúlt,sportolgatok,nem mama torna hanem rendes,de jól bírom még. Velünk ennyi.Ti hogy vagytok?

    Gambi mi újság? 

    előzmény:
    S.Carol (7462)
    2012-12-14  21:04
  15. 2012. december 14. 21:047462.

    Nekem is hiányérzetem van...

     

    előzmény:
    ani66 (7461)
    2012-12-14  12:24
  16. 2012. december 14. 12:247461.

    Sziasztok!

     

    Nagy a csönd...

     

    Hogy vagytok kismamik????

  17. 2012. december 1. 01:397460.

    Gambi, szerintem Gábris egyáltalán nem hiperaktív. Nálunk egyébként nincsenek kötelezően leülős foglalkozások, csak felajánlja az óvónő a lehetőségeket és ki-ki csinál, amit akar, játszik, ha ahhoz van kedve. A kiscsoportosok még alig vesznek részt az "alkotómunkában", inkább játszanak. A nagycsoportosokra azért már gyakorolnak némi nyomást az iskola emlegetésével, de ha egy gyerek nagyon nem akar menni, nem erőltetik túl. Gábris itthon teljesen a korának megfelelő lenne, nem tudom, az osztrák gyerekek hogy ilyen fegyelmezettek.

     

    Asszem a bizonyos helyzetekben meg nem szólalás a mutizmus. Szorongás áll a háttérben és érdemes cihológus segítségét kérni.

     

    Dindis, a két nagy után nekem a kicsi is simán született, bár a doki azt mondta, hogy gyorsabban kapna a szikéhez, mint egy fiatalabbál, de nem kellett. És mint Aninál, nálam is sokkal gyorsabban ment, mint az előzőek. Az egyételmű szülési fájdalmak kezdete után 2 órával meg is született Loki.

    előzmény:
    bgambi (7455)
    2012-11-18  22:05
  18. 2012. november 20. 11:367459.

    Köszi Gambi, talán ez megnyugtató számomra, hogy sztrájkol más gyereke is az ovival. Ma a reggeli sírásnál mondtam óvónéninek, hogy lehet Peti nagycsoportosan is bőgni fog reggelente, azt válaszolta, hogy ez semmi, ez igazán nem gond. Hát, ha ő így látja, akkor talán tényleg nem  :-))). Egyébként jól érzi magát, beszél, a foglalkozásokon részt vesz, játszik, de a gyerekekkel óvatos, aki verekedős attól messze megy...

     

    Örülök, hogy jól vagytok kismamik!!!

     

    Dindis, én 16 év után szültem Petit, ő a 2. gyerekem, de sokkal könnyebb szülés volt, mint az első. Szerintem nyugodtan bízd magad az orvosodra, majd ő látja, ha mégis császár kell, ez úgyis olyan sok mindentől függ.

     

     

     

    előzmény:
    bgambi (7455)
    2012-11-18  22:05
  19. 2012. november 19. 23:277458.

    Dindis, örülök, hogy minden rendben.

    Én most 16+1, május 5. a várható időpont.

    Gábris császármetszéssel született, nem volt előre tervezett császár, de így alakult. Egyáltalán nem volt vészes, nem ijednék meg egy újabbtól sem. Inkább, mint hogy bármi baja legyen a babának a hosszas vajúdás miatt.

    előzmény:
    dindis (7457)
    2012-11-19  16:50
  20. 2012. november 19. 16:507457.

    Sziasztok Lányok,

    Minden rendben volt az uh-n,ma egy hete voltunk,16mm es volt akkor az ülőmagassága a picinek,és mocorgott ide oda:)

    Két hét múlva kell mennem a genetikai uh-ra,illetve be kell jelentkeznem amniocentézisre.

    gambi,köszi a linket,megnéztem a vizsgálatokat,kár h nálunk minden ilyen horror áron van:(

    Sztem én elmegyek az amniora,sok ismerősöm volt,és nem volt probléma,nálam se lesz remélem. de azt gondolom,hogy meg kell nézetni.

    Én is mozgok,szerencsére semmi gond nincs,lassan elhagyhatom az utrót is.

    Kicsit javult a hányinger,ritkábban van talán.

    Gambi,te most hány hestes is vagy? Mikorra vagy kiírva?

    Kisfiad spontán szülés volt,nem császár?

    Én két spontán nagy gyerkőcöt nevelek,de gondolkodom,h vajon most 13 év után hogy fog menni egy újabb szülés.Bár nem szívesen császároztatnám magam,de féltem a bébit is.

    előzmény:
    bgambi (7454)
    2012-11-18  21:20
  21. 2012. november 19. 15:047456.

    Dindis, ezt a cikket éppen most találtam a Down-kór szűrővizsgálatairól.

     

    http://www.origo.hu/egeszseg/terh esseg/20121112-downkor-szurovizsgalatok-magyarorszag-2012.ht ml

     

    Az az új teszt, amit nekem is javasolt az itteni klinikán a doktornő, Prenatest néven fut. Erről is írnak a cikkben. Eddig nem is tudtam, hogy már otthon is elérhető 2 magánklinikán.

  22. 2012. november 18. 22:057455.

    Már én sem emlékszem pontosan mi mindent írtam össze-vissza az oviról, azt tudom, hogy jó hosszúra sikerült és azt gyanítom, hogy azért szállt el, mielőtt elküldhettem volna, mert nem maradt már több üres karakter...

    Az biztosan benne volt, hogy Gábris is szokott néha sírni, hátam mögé bújni, lábamba kapaszkodni, mikor ott akarom hagyni az oviban, de az csak addig tart, míg kilépek az ajtón, utána azonnal abbahagyja - mondja az ovónénije. A gyerekek az oviba beszoktatásra különbözőképpen reagálnak: pl. van egy kislány Gábris csoportjában, aki az oviban egyszerűen nem hajlandó megszólalni. Otthon be nem áll a szája, de ott max. bólogat vagy a fejét rázza. Egyébként mindent szépen megcsinál, játszik a többiekkel - csak beszélni nem akar, pedig ő volt bölcsis is, így nem annyira új neki a helyzet. Egy kisfiú pedig többször is bepisilt, pedig már előtte szobatiszta volt.

    Gábrissal főleg az a gond, hogy nem képes nyugodtan maradni. Az elején ezért az ovónénivel kellett tízóraiznia, nem ülhetett a többiekkel egy asztalhoz, de most már megtanulta, hogy amikor esznek, akkor az asztalnál kell ülnie, nem játszhat és nem zavarhatja a többieket. Még mindig nehéz neki arra a 20 percre - fél órára nyugodtan maradnia, míg a közös foglalkozás (énektanulás, mondókázás stb.) tart. Ilyenkor körben ülnek kis székeken, nem állhatnak fel, nem foglalkozhatnak mással. Azt mondja az ovónénije, hogy ha már nagyon nem bír egy helyben maradni, akkor ki szokott kéredzkedni pisilni. Ilyenkor kiengedi, mert nem biztos benne, hogy ez csak kifogás, vagy tényleg kell neki. Még az ovi elején egyszer bepisilt Gábris - lehet, hogy az is hasonló helyzetben történt, nem tudom, mert Gábris nem volt hajlandó beszélni róla.

    Nincs kitartása az alkotó foglalkozáshoz sem. A vagdosás és a ragasztgatás még elmegy, a festés is, ha jól belemászhat a kezével, de a rajzolás, színezés, gyöngyös kirakós játék nem tetszik neki. Elkezdi, de aztán 2-3 perc múlva közli, hogy ő már készen is van, és megy játszani.

    Ha sétálni mennek, akkor Gábris az ovónéni kezét kell fogja, mert nagyon gyors, pillanatokon belül el tud tűnni. 

    Most azért kapott dorgálást, mert 2 ovis társát is megharapta. Itthon hosszas nógatásra azt mondta azért, mert a kislány elvett tőle valamilyen játékot, a fiú meg odaült az ő helyére. Valamelyest értem, miért csinálta: ezek a gyerekek 1-2 évvel idősebbek tőle (vegyes korcsoportban vannak), és Gábris frusztrált attól, hogy nem tudja velük szemben érvényesíteni az akaratát. Megkapta tőlünk is a szidást a harapás miatt, reméljük leszokik róla, hogy így vezesse le a dühét, ha nem kapja meg, amit akar.

     

    Carol, szerinted a leírtak alapján Gábris hiperaktívnak nevezhető? Te tanultál ilyesmit is, ugye? 

    előzmény:
    ani66 (7453)
    2012-11-12  13:55
  23. 2012. november 18. 21:207454.

    Sziasztok!

     

    Dindis, mi volt az orvosnál?
    Én csütörtökön voltam, mindent rendben talált, megerősítette, hogy kisfiunk lesz (talán csak azért volt ilyen magabiztos az UH-n mutogatva, mert már előtte kézhez kapta a klinika levelét, amiben benne volt az xy kromoszóma is - nagyot nem tévedhet.)

    Kimondottan hányingerem már nem nagyon van, bár 1 hete este ki kellett hagynom a fogmosást, mert ahogy benyúltam a számba a fogkefével, már öklendeztem is. Van viszont helyette az a telítettség érzés, amit a múltkor írtam. Főleg esténként rendszeresen ott érzem a kaja végét a torkomban, és csak több pohár erős ásványvíz (néha kóla) hoz valamelyest megkönnyebbülést. Az alhasam egyre többször szúrkál, néha úgy érzem, mintha a hüvely felől szúrna köldök felé. Az orvos erre azt mondta, hogy nem gond, valószínűleg letapadások vannak a császár után, amik a méh növekedésével fellazulnak.

    Még járok tornázni hetente 1x, gerinctornára, olyasmi mint a jóga, egyáltalán nem megerőltető - legalábbis nekem - nem szoktam megizzadni sem. (Eddig ezt tartottam a hátrányának, és ezért mentem tavasszal-nyáron inkább zumbázni, de most éppen ez jön jól). A hasonfekvős gyakorlatokon kívül még minden megy, bár a hajolgatásnál már egyre inkább zavar a hasam. Még van 4 alkalom, ha minden rendben lesz, akkor végigcsinálom, aztán már nem fizetek be újabbra. Kismama-torna itt nálunk nincs, el kellene miatta autózni a szomszéd faluba, amihez nincs kedvem, főleg télvíz idején. 

    Most 55 kiló vagyok (bruttó 56 kg minusz 1 kg a ruhára, mindig így számolja az orvos asszisztense ), Gábrissal ennyi idősen (16. hét) csak 53 voltam. Valószínűleg valamennyivel több volt a kiinduló súlyom is, nem tudom, mert az itthoni mérleg nem pontos, a férjem éppen azért szereti, mert mindig kevesebbet mutat 1-2 kilóval. Amikor a tesztet csináltam, azért kiváncsiságból ráálltam itthon a mérlegre: 49 kilót mutatott, ez igazából lehet 50-51 kiló körül. Gábrisnál 49,5 voltam a 7. héten, mert akkor a klinikán precízen lemázsáltak. 

     

    előzmény:
    dindis (7452)
    2012-11-11  13:45
  24. 2012. november 12. 13:557453.

    Sziasztok!

     

    Ezek szerint kismamik jól vannak, ennek örülök. Dindis, majd írj, hogy mi volt az UH-n!

     

    Gambi, akkor sosem tudom meg, hogy mit írtál volna...:-).

    Már jobb a helyzet az oviban, csak az a baj, hogy minden nyavaját elkap Peti, most is náthás, itthon van. Ráadásul a bárányhimlő is kitört a múlt héten, sanszos, hogy elkapjuk, pedig a múlt hét már egész jól ment. Reggel van egy kis sírás, fél perc az egész, amint kilépek az ajtón abbamarad. Állítólag egész nap csacsog, játszik. Van egy-két kisfiú, aki nem bír magával, kissé agresszív ( nem csak Petivel ), de ezen kívül már jól érzi magát, szerencsére. Talán az év végére be is szokik :-).

     

    előzmény:
    bgambi (7451)
    2012-11-09  20:15
  25. 2012. november 11. 13:457452.

    Sziasztok,

    Mi jól vagyunk,köszönöm,ma elvileg vetöltöm a 9 hetet. Reggel,délelőtt vannak iszonyat erős émelygések,ami aztán lassan elmúlik délutánig,este aztán megint előjön.Étvágyam eddig nem is volt,most kezdek éhes lenni néha. Járok mozogni,óvatosan de megyek.

    Jövő héten tervezzük,h megyünk megint orvoshoz,uh-ra.Várom már.

    Ti hogy vagytok?

    gambi,még émelyegsz?

    előzmény:
    bgambi (7451)
    2012-11-09  20:15

Címlap

top