Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombik 40 felett

Torolt_felhasznalo_604696
Torolt_felhasznalo_604696
Létrehozva: 2005. május 5. 17:41
sziasztok! a sok lombikos topik mellett gondoltam, hogy egy kicsit leszűkítve a kört, nyithatnánk egy olyat, amiben szerintem szintén sokunk édekelt. Vagy rosszul gondolom és mégsem vagyunk olyan sokan? Nagyon örülnék, ha megoszthatnánk aggályainkat, tapasztalatainkat egymással.
Magamról: idén leszek 42, az első két sikertelen lombikon vagyok túl, következik a harmadik, és addig nem adjuk fel, amíg az orvosunk azt nem mondja, hogy nincs tovább!
  1. Torolt_felhasznalo_964952
    Torolt_felhasznalo_964952
    2005. május 6. 17:4751.
    Sziasztok lanyok

    Jottem erositeni a csapatot . . . . ugyan "csak" 38 eves vagyok , en keson mentem ferjehez :)) tavaly nyaron . Hamar rajottunk hogy baj van . En meg szivesen huztam volna a mezes heteket de az anyosom nagy aggodalma miatt elmentem a dokihoz - gondoltam a tokeletes eredmeny meg fogja nyugtatani . . . es akkor derult ki 3 honapi elesbe proba utan , hogy a ferjem "kiskatonai" meg egy cirkalo ors szamat sem erik el nem hogy egy hadsereget es elegge "faradtak " is. Egy sikertelen inszem es egy sikertelen lombik . (ez evben ) Most a masodik lombiknal a Punkcio elott allunk . . . . . . .
    Mindenkinek sok sikert ++++++++++++++++++++++++++
    Ha mar kivansag musornal tartunk en egyenkent szeretnem a babakat , remelhetoleg lesz idom haromra :)

    Primavera remelem atmegy a tv javaslat az egyedul allo noknel . Nalunk minden 35 even feluli egyedu allo no jogosult a lombikra es Spermara .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 6. 17:4350.
    Persze, Klani, tök jó lenne, ha rögtön ikreid lehetnének! Drukk, drukk, drukk. Biztos sikerülni fog a baba, hisz előtted még az élet :)
    Kösz a tippet, rávetem magam a külföldi linkekre most a hétvégén, még ezeket nem volt időm olvasni. Tényleg ilyen bíztatóakat ír? Na, már alig várom hogy elolvassam!
    Aláírom a petíciót, ha bemegyek most legközelebb a BMC-be.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993066 (48)
     
  3. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. május 6. 17:1849.
    Primavera ajánlom a figyelmedbe a legfrisebb Népszabadságos cikket a honlapunkon. Annyit még megsúgok, hogy hétfőn tárgyalják a Parlamentben az egyedülálló nők részvételét a lombik programban.
    Amint van már valami info megírom. Rendben? Ha szeretnél Te is az ügy érdekében harcolni, vagy hétfőn részt venni ezen a tárgyaláson akkor szólj, mert megadom az illetékes címét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920922 (22)
     
  4. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. május 6. 17:1448.
    Én is nagy családra vágyok, ezért nagyon szeretném, ha ikreim lennének. Természetesen egy babának is nagyon örülnék, de ha már ennyire rohan az idő, akkor jöhetne kettő egyszerre. Nem?

    Hölgyeim, ha már ilyen szép számban összegyűltünk akkor kérnék tőletek segítséget. Segítsetek nekünk a Lombíkpetícióban, legalább az aláírásotokkal. A www. lombikbaba. com honlapunkon fent van a webes cím ahol elektronikusan is alá lehet írni.

    De, ha formanyomtatványon szeretnétek aláírást gyűjteni, akkor szívesen küldök nyomtatványt is.

    Eszembe jutott valami, a külföldi linkeken amit a honlapunkra feltettünk nagyon sok jó dolgot lehet olvasni a 40-en felüli lombikkal kapcsolatban. Az USA szerint az igazi probléma 48 éves kor felett kezdődik amikor kimerül a petefészek. A méh viszont ez után is képes kihordani a kisbabát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604696 (47)
     
  5. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 6. 16:5347.
    Világos, Primavera. Én is alapból annak lennék híve, hogy "normális" kapcsolatból szülessen jó sok aranyos gyerek, akik aztán majd "normális" házasságban, "normális" családban nőjenek fel boldogan. Igenám, csak ahhoz, hogymindez összejöjjön, nagyon sok mindennek kell időben összestimmelnie. Én csak azt szerettem volna sugallni, hogy ha valami mód van rá, nem szabad lemondani a gyerekszülésről. Persze gondolom, ezzel nem mondtam nagyot, hiszen valószínűleg mindannyian ebben a topikban tisztában vagyunk ezzel, hiszen ezért vagyunk itt. Én egy abszolúte családcentrikus nő vagyok, mindig sok gyereket akartam, én is nagycsaládban nőttem fel, és a családunkban válás, mint olyan nem létezett. Aztán mégis elváltam 3 gyerekkel, mert nem működött a kapcsolat. De a gyerekeket sosem bántam meg. Na ennyi "okosság" talán most elég, ha bizonytalankodsz, fordulj hozzám bizalommal, majd én rábeszéllek a gyerekre. Pedig nem vagyok egy felelőtlen típus, azt elárulhatom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920922 (46)
     
  6. Torolt_felhasznalo_920922
    Torolt_felhasznalo_920922
    2005. május 6. 16:2746.
    Sziasztok. Kösz a vigasztalástés a tanácsokat MINDENKINEK!! Jó ez a klub!Az ember hajlamos (volt) azt hinni, hogy csak én járok ebben a cipőben. és most teljesen ledöbbentem, hogy mennyien vagyunk!!Legszívesebben megölelném mindegyiteket!(vegyétek úgy, hogy megtettem) Klani nemcsak te vagy úgy, hogy még nem szültél. én sem szültem még és nagyon szeretnék. Csupán az a dilemmám, hogy várjak-e egy "normális" kapcsolatra, vagy érjem be - a cél érdekében persze - akár futó kapcsolat reményében történő fogantatással. A "normális"kapcsolat alatt persze azt értem, hogy nem egy-két görbe estén felszedett pasival létesített esetlegesen egy estés, egy alkalmis viszony, hanem amiben már induláskor is több lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. május 6. 15:3345.
    Klani:sikerülni fog majd meglátod Te is nagyon erős csajszi vagy és nem győzhet le semmi és senki:)))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993066 (42)
     
  8. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 6. 11:3544.
    Persze Klani, én tudom, hogy sokan vannak (sajnos), akik időben elkezdik, nagyon sokáig próbálkoznak és mégsem jön össze. Minden tiszteletem és megértésem az övék. Csak arra akartam rámutatni, hogy ez egy tendencia most, minél később szüni (ezt is teljesen megértem, megvan ennek is az előnye), és ha netán nem jön össze egyszerűen (mint ahogy ez mostanság nagyon gyakran történik), akkor sitty-sutty "40 feletti lombik"-topikosok lehetünk. Ezért vetítem előre, hogy szerintem pár év múlva még sokkal több 40 feletti nő lesz a különböző meddőségi központok folyosóin. Tehát: szerintem (sajnos?/hálistennek?)népszerű lenne egy külön oldal a lombikbaba. com-on. Amúgy meg nagyon drukkolok Neked, olvastam sokat már Rólad. Hidd el, össze fog jönni, időd mint a tenger :) Őszintén drukkolok Neked is, és mindenkinek, aki ebben a cipőben jár, annak ellenére, hogy tavaly ilyenkor még igazán azt se tudtam, hogy mi is az a lombik, meg se fordult a fejemben, hogy valaha lesz hozzá közöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993066 (42)
     
  9. 2005. május 6. 11:3143.
    Pedig azt hittem, hogy csak én járhatok így!:-) Pont most 3 éve, hogy elhatároztuk jó lenne egy közös baba is. Mivel az előző házasságból mindkettőnknek van gyereke nem gondoltuk, hogy ez nem is olyan egyszerű. Sajna a sperma minőségével és mennyiségével van a gond. Nagyon kevés az ép és az egészséges. Természetes módon azt mondták, hogy szinte nincs is esélyünk. De azt gondoltuk mikor ez kiderült, hogy most már biztos a siker. 2004 novemberében volt az első, 6-ból 3 termékenyült meg, melyet vissza is helyeztek. Sikertelenül. A második márciusban volt, 7-ből ismét 3 sikeredett, de ez is eredménytelen lett. Nem tudni miért. Két 8 sejtes és egy morula került vissza. A BMC-be járok. Az orvosok állandóan azt mondják, hogy nagyon jók az eredményeim, folytassam. Te hol tartasz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604696 (41)
     
  10. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. május 6. 11:1542.
    Ahogy így elnézem, én vagyok itt csak egyedül akinek még nincs gyermeke és soha nem is volt terhes.

    Toulony, az az igazság, hogy a gyermektervezést előbb elkedztük és nagyon reménykedtünk abban, hogy 35 éves korig az első összejön. De közben úgy elrohant az idő, hogy észre sem vettük. Van köztünk olyan is aki szintén 36 éves múlt és már több, mint 12 éve küzdenek az első babáért. Éppen ezért én úgy gondolom, hogy akinek már van 1-2 gyermeke annak a szervezete emlékszik a terhességre és kortól függetlneül sokkal hamarabb összejön neki, mint nekünk akiknek soha nem sikerült még két csíkost produkálni. :-( De ettől függetlenül mi sem adjuk fel!!!

    Ja, és van köztünk olyan kismama is, aki hasonlóan hozzád Toulony új kapcsolatban él. Az ő sikertörténetét érdemes elolvasni a www. lombikbaba. com oldalon. Ajánlom figyelmetekbe a többi történetet is. Van köztük nagyon tanulságos is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604696 (36)
     
  11. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 6. 11:0041.
    Na Csary, szinte pontosan ugyanabban a cipőben járunk: 42 év, már van nagy gyerek(ek), aki simán, gyorsan összejött, új házasság, 2 sikertelen lombik. Nálunk is elvileg minden rendben volt a lombikoknál, a doki szerint "akár terhes is lehettem volna", mégsem lettem az. Hova jársz, Nálatok mi a gond? Mi volt az indok a lombikra? Mikor kezdtétek? Milyen kezelést kapsz? Hányat szívtak le, hány termékenyült meg, hányat ültettek be? Mivel bíztatnak a dokik? Bíztatnak egyáltalán?
    előzmény:
    csary (39)
     
  12. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 6. 10:5240.
    Mamaja, Te pedig egyenesen bearanyoztad a napomat ezzel a sikersztorival! Látod ezért nyitottam pont! Hogy ilyeneket halljunk, ezekbe kapaszkodhassunk. Köszönjük!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_151938 (16)
     
  13. 2005. május 6. 10:4939.
    Én is két sikertelen beültetésen vagyok túl. Elvileg minden rendben, de a végén mindig nulla a HCG. Nyáron ismét próbálkozunk, mert vészesen ketyeg az én "órám" is! Szorítok mindenkinek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604696 (37)
     
  14. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 6. 10:4638.
    Szia Primavera: miért mondod, hogy nincs esély normális kapcsolatra? Én is ezt gondoltam, mikor elváltam, de aztán nagyon gyorsan, villámcsapásszerűen jött az igazi, 37 éves koromban! Aztán meg (de ezt csak nagyon halkan mondom), hol van az előírva, hogy csak normális kapcsolatból lehet az embernek gyereke? Meg egyáltalán, mi az, hogy normális? Nekem "nem normális" kapcsolatból van 3 gyerekem, és egy pillanatig nem bántam meg! Sőt: ők tartják bennem a lelket a sikertelen lombikok után!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920922 (20)
     
  15. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 6. 10:3937.
    Szia: sajnos vannak. A másodikon vagyunk túl. Most kezdjük a harmadikat pár hét múlva. Már tűkön ülünk. És Te?
    előzmény:
    csary (35)
     
  16. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 6. 10:3736.
    szia klani! Neked is nagyon örülünk itt! Nagyon jó ötletnek tartom a lombik 40-en túli lombikosok külön oldalát, látod, milyen sokan vagyunk! Szerintem egyre többen leszünk, úgy érzem ez a téma egy általános kérdés lesz pár éven belül. Egyre jobban kitolódik a szülési kor a nőknél, és aki pl. 35 utánra tervezi az első gyerekét, pár évbe beletelik, hogy nem jön össze olyan egyszerűen, mint ahogy kezdetben mindenki képzeli. (a sok, napjainkban felmerülő "nyavalya" mint pl. rossz spermakép miatt) Könnyen 40 körül járhat már, mire kiderül, hogy lombik lesz a vége. Aztán itt van még a másik tendencia, amilyen az én esetem is: új kapcsolat, közös gyerek. Előző házasságból van már gyerek, tehát gond ugy nem lehet. Eleve nem húszévesen megy bele az ember új házasságba, tehát már többnyire elhagytuk a 30-at. Optimista próbálkozások, mennek az évek. Én így lettem 40, mire kiderült, hogy csak lombikkal jöhet össze. Szóval van, és egyre inkább lesz létjogosultsága az oldalnak. Hajrá Klani!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993066 (28)
     
  17. 2005. május 6. 10:3735.
    Szia toulony! Te most kezded el a lombikot, vagy már vannak tapasztalataid is? Hol tartasz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604696 (34)
     
  18. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 6. 10:2434.
    köszönöm a szorítást! Akkor Te is hasonló helyzetben vagy, mint én, ami a nagy gyerekeket, meg az új házasságot illeti. Gondolom nagyon-nagyon boldog lehetsz a közös bébivel! Párod is az, remélem! Ezt nem lett volna szabad kihagynotok! Gratulálok, és drukkolok, hogy nagyon szép legyen a terhességed hátralevő része, na meg majd a babázás! Próbáld meg minden egyes percét tudatosan kiélvezni. Aztán majd a nagyok is megbékélnek, meglátod! Szerintem az enyémek se egyből örülnének az ötletnek, na de reméljük hamarosan megláthatjuk, hogyan reagálnak. . . . !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_575360 (17)
     
  19. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 6. 10:1633.
    sziasztok csajok! ezt a tolongást álmomban sem reméltem volna! egyfelől nagyon örülök, hogy ilyen szépen összejöttünk, akik hasonló kételyekkel, problémákkal küzdünk. Másfelől viszont elszomorít, hogy ilyen sokan vagyunk. Lényeg a lényeg: talán tudunk valami támogatást nyújtani egymásnak az elkövetkezendő hónapokban. Továbbra is várjuk a pozitív eseteket, kérjük jelentkezzenek! Azt hiszem, mindannyiunk nevében megköszönhetem a sok bíztatást, egészen meghatóak vagytok! Befőttes üvegekbe rakom őket, és rosszabb napokon mindenki jelentkezhet nálam egy kis adag bátorításért. Mert igen sajnos, vannak rosszabb napok is, amikor rájövünk, hogy megint eltelt egy (még) termékeny hónap, és az óra meg marha gyorsan ketyeg tovább. Na de azért ugye nem vagyunk pesszimisták, és bízunk magunkban, bzunk a természetben, meg bízunk az orvosainkban is, mert hát ugye, ők azért vannak, hogy segítsenek, ezt tanulták és nekik is érdekük, hogy sikersztori legyen a miénk is a sok többi mellett!! Szóval lányok, tartsunk ki és feltétlenül osszuk meg egymással akár jó, akár rossz élmény ér bennünket! Mindenkit ismerve/ismeretlenül üdvözlök a hajón, touly
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. május 6. 10:0832.
    Szia Klani!
    Köszi a levelet, válaszoltam is rá! Nagyon tetszik a csapat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993066 (31)
     
  21. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. május 6. 09:4531.
    A petíciós csapatban ;-) "Lombikpetíció". Sajnos most nincs netje, de küldök neki sms-t, ha legközelebb net közelben lesz akkor nézzen be ide. Rendben?

    előzmény:
    csary (30)
     
  22. 2005. május 6. 09:2030.
    Melyik csapatban? De jó ilyeneket olvasni!! Talán ez sokunknak erőt ad a továbbiakban!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993066 (28)
     
  23. 2005. május 6. 09:1529.
    Szijjjjjjjjja Klanicska!
    Mi mindenhol ott vagyunk????:)))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993066 (28)
     
  24. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. május 6. 09:0328.
    Sziasztok!

    Én még "csak" 36 múltam, de szívből örülök ennek a topiknak, mert ez nekünk - a 40-hez közeledőknek is erőt ad.

    A www. lombikbaba. com oldal azért született, hogy minél több segítséget, információt nyújtsunk egymásnak. A segítségetekkel akár csinálhatunk egy külön oldalt, lombik 40-en túl vagy valami ilyesmi.
    Várjuk az ötleteket, pontosan mire lenne igény?

    Egyébként elárulom, hogy a csapatunkban van olyan kismama aki 40 éves múlt és az első lombikja sikerült !!! Júniusban fogja megszülni első gyermekét. Ezenkívül van egy közeli ismerősöm, aki szintén 41 évesen szülte első kisbabáját. Neki spontán sikerült, de a tragikus az volt, hogy előtte húszon és harminc évesen mindig elvetélt. Utoljára 37 hetesen a 6 hónapos ikreit vesztette el. Ezután teljesen lemondott az anyaságról és tavaly 41 évesen 4, 5 kg, 62 cm-es kisfiút hozott világra. 1 naposan láttuk a babát a korházban, olyan volt mint egy egy hónapos baba.

    Cicka, Arikan üdv nektek ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. május 6. 08:5627.
    Szép napot mindenkinek!
    Sikerült már valakinek 40 fölött a lombik? Jó lenne hallani valami biztatót is! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top