Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2005. május 6. 23:17401.
    (Elnézést Vágó Úr! véletlen volt a kisbetű!)
    előzmény:
    Buriburi (399)
     
  2. 2005. május 6. 23:16400.
    Álmodj szépeket! :))
    előzmény:
    Eduma (398)
     
  3. 2005. május 6. 23:13399.
    Nagy baj ez a "turbózás"! Szépen elmegyünk egymás mellett, és nem látunk semmit!! Nem érzünk lassan semmit, csak a hajtás, a hajtás, . . . És vajon miért? Hová sietünk?
    Néha belekukkantok a vágó műsorába, - tesztelem magam egy kicsit -, és megdöbbenve tapasztalom, hogy a mai tizen-huszon évesek mennyire keveset tudnak a közelmúltról. Tisztelet a kivételnek.
    Ez is azért van "felturbózták" a tananyagot, a tantervet. :(((
    előzmény:
    Eduma (394)
     
  4. 2005. május 6. 23:13398.
    Jó éjszakát! Én is nyugovóra térek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_985504
    Torolt_felhasznalo_985504
    2005. május 6. 23:12397.
    Köszönöm Kati as szives invitálást, lassan járok, tekintettel leszek az alvókra. A nevem a kedvenc sziámi cicám neve, jó ómen nekem. A kedves , jámbor cica a környékbeli gyerekek kedvence. véletlen maradt meg nekünk, de annyi kedvesség van benne, hogy életünk része lett. Hárman vannak láynok Kincső az anya méltóságteljes, Hicoka a kedves, Pöttöm Panna az akaratos kamasz.

    Magamról . Mária a nevem az Alföldön élek, imádom a hegyeket, szeretek jókat enni, sütni, néha borozgatni, hallgatni másokat, olvasni, kirándulni. Küzdelmes volt az életem, de minden történésnek van oka és hiszem valaki vigyázz ránk. Két gyeremekem van felnőttek, de velem élnek. Elváltam, kedves társam is családjával él, de ott van akkor amikor kell, sokat turázunk együtt. Még egyszer jó az ötlet. Támogatom. Ha jól olvastam nem is régi a topik?
    Te mit csinálsz, merre élsz, . .
    előzmény:
    Buriburi (391)
     
  6. 2005. május 6. 23:11396.
    Szervusztok! Szintén megyek. . . Jó éjt!:)
    előzmény:
    Buriburi (393)
     
  7. 2005. május 6. 23:10395.
    Veszünk a póninak egy párt. Jó lesz? Ketten csak elbírnak már? Erős kis jószágok ezek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799831 (390)
     
  8. 2005. május 6. 23:10394.
    A mai világban, ahol minden turbó, nem hiszem, hogy ne találnánk turbó-partfist. . . (Nem hallatszott, de azért egy ici-pici gúny-féle vegyült a hangomba a turbó-világnál)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799831 (390)
     
  9. 2005. május 6. 23:08393.
    Jó éjt! - aludjál jól! Szia!
    Jól takard be magad, nagyon hideg lett!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_985504 (392)
     
  10. Torolt_felhasznalo_985504
    Torolt_felhasznalo_985504
    2005. május 6. 23:06392.
    Kedves Ház asszonya!

    Már leirtam egy köszönetet az ötletért, amit ez a topik jelent, gratulálok. Szeretnék én is pihenni néha köztettek. Még dolgozom egy pár évig és bizony fárasztó az élet. ha elemnt előzőirásom. akkor is mégegyszer köszönet és küldök neketek kakaóscsigát és friiss kávét, meleg tejcsit. Néha jövök. hallgatni, olvasgatni. ismerkedni. Jó éjt. hicoka
    előzmény:
    Buriburi (1)
     
  11. 2005. május 6. 23:04391.
    Szia Hicoka!

    GYere-gyere. De ha már itt vagy, maradj is itt éjszakára. Ne mászkálj a sötét erdőben egyedül. Most már olyan későre jár, hogy a pónifogatot sem engedjük ki.

    A kamrában találsz élelmet, az ebédlőben tortát, finom bort. Csak csendesen közlekedj, mert alvó vendégeink is vannak. Majd holnap, ha ráérsz, mesélj Magadról.
    Érdekes a neved, van története? Mi már elég gyakran a keresztnevünket használjuk. Ha akarod, írd meg a Tiédet is. Jó? Én Kati vagyok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_985504 (387)
     
  12. Torolt_felhasznalo_799831
    Torolt_felhasznalo_799831
    2005. május 6. 23:01390.
    Ajaj akkor a pónilovakat nagyon jól kell tartani, mert ha belőlem is gömb lesz, akkor nem fogok bírni felmenni hozzátok, de még szegény pónik sem bírnak majd felvinni. A partfisomról meg nem is beszélve. :))
    előzmény:
    Eduma (381)
     
  13. 2005. május 6. 23:00389.
    Hát persze, hogy itt is alhatsz! Helyezd magad kényelembe, és aludjál nyugodtan. Az ajtók elég vastag tölgyfából vannak. Nem halljuk, ha netán horkolnál.
    No, meg elég edzettek vagyunk, a legtöbb férfi szokott horkolni.
    Aludjál jól, jó éjszakát!!
    Reggelire hozok Neked friss tejet, . . . . :)
    előzmény:
    Dr.Faustus (385)
     
  14. 2005. május 6. 23:00388.
    Aludj csak nyugodtan! Itt biztos szépeket álmodsz majd és az erdő ébreszt!:)
    A horkolásod(ha netán mégis hangot hallatsz) pedig senkit nem fog zavarni!:)
    Jó pihenést!
    előzmény:
    Dr.Faustus (385)
     
  15. Torolt_felhasznalo_985504
    Torolt_felhasznalo_985504
    2005. május 6. 22:59387.
    Kedves Házasszonya!

    Nagyon jó ötlet ez a manedékház, végig olvastam, jó ötlet. Jó megpihenni egy-egy fárasztó munkás nap után, még dolgozom. Unokám csak pót van, vagvyis én lehetek póznagyi. Sok-sok gyerekem van a szakmám kapcsán. Ha befogadtok, szivesen jövök, lehet csak nézzelődni, olvasgatni, kikapcsolódni. Köszönöm az invitálást, reggel friss kakóscsigát és finom haboskávét küldök a pihenőknek. Mégegyszer nem tudom ki vagy, de az ötlet kitűnö. Köszönet. Hicoka
    előzmény:
    Buriburi (1)
     
  16. 2005. május 6. 22:57386.
    Ez aranyos volt! :))

    Erről egy vicc jutott az eszembe:

    Fiú az apjához:
    - apu, ugye nem baj ha a suliban a srácokkal mindig a lányok melléről beszélgetünk?
    - dehogy baj, ez teljesen normális dolog. Azt azért tudnod kell, hogy a női mell változik:
    1. a fiatal lányoké olyan, mint a dinnye, szép kerek, és kemény,
    2. az asszonyoké olyan, mint a körte, már egy kicsit megnyúlt,
    3. az idős nőké pedig olyan, mint a hagyma.
    Fiú:
    - Hmmm?
    - sírni kell tőle.

    Jó pár évvel ezelőtt, nehéz időket éltem át, és az idegességtől én is lefogytam, - háát, mit mondjak: tőlem is lehetett volna akkor sírni.
    Most viszont kűzdök a mínuszokért. :))
    előzmény:
    Eduma (381)
     
  17. 2005. május 6. 22:57385.
    Jó éjt, mindenkinek!

    Ma valahogy elücsörögtem nagyon a kedvenc helyemen; nincs kedvem hazamenni. Remélem: egyszer - egyszer itt is alhatom?. . . Ha nagyon horkolnék (nem szokásom) bökjetek oldalba. Egy kicsit rendbeteszem magam, és lefekszem az egyik földszinti vendégszobában.

    Aludjatok jól, álmodjatok nagyon szépeket!

    Jó éjtszakát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. május 6. 22:56384.
    Nagyon örülök és szurkolok Neked!!! Majd elmeséled, ha túl leszel a nehezén?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799831 (382)
     
  19. 2005. május 6. 22:54383.
    :)))) De aranyos!!!!!
    Egyetértek!:)
    előzmény:
    Eduma (381)
     
  20. Torolt_felhasznalo_799831
    Torolt_felhasznalo_799831
    2005. május 6. 22:54382.
    Mostmár végre lesz munkám megint, csak még a munkaügyi központ és a munkaadóm között egy szerződésnek kell létrejönni ahhoz, hogy bértámogatást tudjanak adni. Remélem minden jól alakul majd. Hétfőn kell majd mennem egy megbeszélésre. Igen szörnyen éreztem magam, és nagyon megnyírbálta az önérzetemet, de mostmár remélem minden jól alakul majd. Látjátok a jókedvem és humorérzékem is lassacskán visszatért.
    előzmény:
    szoprán (380)
     
  21. 2005. május 6. 22:44381.
    Nahát, épp ezért jöttem gyalog, hogy lelkiismeret furdalás nélkül nyithassam ki Nálatok a hütőt :-)
    A fogyókúra nálam is aktuális, de mivel matek szakon végeztem, tudom, hogy a gömb a legtökéletesebb forma :-) Szóval azért küzdök derekasan. . .
    előzmény:
    Buriburi (379)
     
  22. 2005. május 6. 22:42380.
    Jó éjt, szép álmokat Rózsa, Bigi-mami!

    Ó szegény! Azóta sem sikerült munkát találnod? Sajnos én is belekóstoltam ebbe a szörnyű keserű érzésbe!:( Épp úgy mint Te:alaposan belefogytam. Az még nem is lett volna baj, inkább a lelkem sérült meg és főleg az önértékelésemet kezdte ki.
    Azért remélem Neked minél hamarabb sikerül túljutnod ezen a rossz időszakon!

    No, mostmár bizony nekem is fogynom kellene! Hipp-hopp itt termett jónéhány felesleges nem hívott kiló!:((( Persze azért, mert ezek után nagyon megnyugodtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799831 (373)
     
  23. 2005. május 6. 22:36379.
    Miért nem füttyentettél a pónifogatért. Kényelmesebben jöhettél volna. Találsz mindenféle finomságot, ételt-italt.

    De néhányan már haza mentek, a hétvégi ballagásra készülnek. Sokan vendéget várnak.
    Éppen CirmiJó édességimádatáról beszélgetünk, meg a fogyókúráról.
    előzmény:
    Eduma (377)
     
  24. 2005. május 6. 22:33378.
    A kis menyjelöltem a palacsintába betekeri az érett banánt, és kívülről mézet csorgat rá. Ez a kedvence. :))
    Nem bírnám megenni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799831 (373)
     
  25. 2005. május 6. 22:31377.
    Én is ide értem végre. Bevallom, kicsit féltem a sötét erdőben, még a csillagokat is eltakarták a fehők. De végig arra gondoltam, hogy erre nem járnak rossz emberek.
    De jó meleg van Nálatok! Kicsit melegszem a kandalló mellett. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2005. május 6. 22:31376.
    Jó éjt Mária!

    Majd néha megnézlek, és megigazítom a takaródat. Álmodj szépeket.
    előzmény:
    bigi-mami (374)
     
  27. 2005. május 6. 22:28375.
    Felétek nem irtják a szúnyogokat?!! Micsoda dolog ez?

    Aludd ki magad, és holnapra legyen felétek egy kis csendes eső. Legalább egy locsolásra való. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_194906 (372)
     
  28. 2005. május 6. 22:26374.
    Úgy elálmosodtam itt a meleg kandalló mellet, fel is megyek az emeleti szobába, még egy kis keresztrejtvényt fejtek és azt hiszem álomba merülök.
    Akik holnap ballagásra mennek, azoknak jó szórakozást és Napsütéses időt kívánok!
    Aki még marad a tűz mellett, annak jó csevegést, aki aludni megy, szép álmokat. Üdv. Mária
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_799831
    Torolt_felhasznalo_799831
    2005. május 6. 22:20373.
    Azzal nincs gond legfeljebb megint hordom a régit:)) Tavaly amikor munkanélküli lettem egy fél év alatt 14 kilót fogytam bánatomban. Na persze minden lógott rajtam. Azért nem kell félni még így is maradt belőlem, de azóta 3 kiló visszajött. Hiába az édességeknek nem bírok ellenálni.
    előzmény:
    Buriburi (370)
     
  30. Torolt_felhasznalo_194906
    Torolt_felhasznalo_194906
    2005. május 6. 22:18372.
    Kedves Júlia!
    Egész du. kapkodtam, de még egy bárányfelhőt sem sikerült elkapni. A tetejébe még a szivattyú is bedöglött, úgy hogy kannával kellett locsolnom, a férjem meg húzta a vizet. Már alig várom, hogy 1-2 napig essem az eső, hogy legyen időm veletek egy kicsit cseverészni.
    Ha nem lenne rakétameghajtású söprűm nem is győzném az iramot.
    Nálunk eső helyett szúnyogokat lehet sűrű felhőben látni. Ha nem kenem be magam ki se tudok menni. Este meg nem is lehet megszólalni, mert az ember jólakik velük.
    Most beveszem magam a fürdőszobába és nem csak a koszt, hanem a szunyogriasztót is lemosom magamról.

    Az éjszakai Baglyoknak meg szép csillagfényes éjszakát a többieknek szép álmokat kívánok
    Eta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607791 (349)
     
  31. 2005. május 6. 22:16371.
    Narancslét adok, - megtaláltátok a lángost a kemencében?
    előzmény:
    bigi-mami (369)
     
  32. 2005. május 6. 22:15370.
    És mi lesz a ruhatáraddal?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799831 (366)
     
  33. 2005. május 6. 22:12369.
    Jó ötlet, hogy begyújtottál, itt is lehült nagyon a levegő én is most csuktam be az erélyajtót. Kicsit levegő mániás vagyok, mindíg nyitva van valami, még télen is. Azért is nagyon jó itt a Menedékházba és környékén, mert nagyon jó a levegő!
    Ha lehet én csak buborékosat kérek, vagy egy kis naracslevet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2005. május 6. 22:08368.
    Kifejezetten hideg lett mifelénk (Bp. ) Fúj a szél, borús az ég. Nincsenek csillagok az égen!
    Szégyen ide, szégyen oda, befűtöttem.

    Itt a Menedékházban is begyújtom a kandallót. Gyertk ide köré kávézni, borozni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2005. május 6. 22:05367.
    Júlia Kedves!

    Kifejezetten irigyellek! Élvezd ki a hétvégét. Majd gondolok Rátok.
    Fincsi volt a vegyszermentes ajándék, köszönjük!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607791 (349)
     
  36. Torolt_felhasznalo_799831
    Torolt_felhasznalo_799831
    2005. május 6. 22:02366.
    Le a fogyókúrával! Itt a hétvége, ilyenkor az egész család eszik csak pont én ne?
    előzmény:
    Buriburi (364)
     
  37. 2005. május 6. 21:59365.
    Igazatok van, nekem is libabőrös lett a karom tőle, semmi másra nem hasonlítható az a síró, mégis fenséges hang.
    Úgy hallottam szoprán, hogy te nagyon szépen énekelsz. . . gratulálok. Én sajnos csak a rádióval együtt tudok énekelni, ha az elhallgat, akkor jobb ha én is elhallgatok. De azért a zenét nagyon szeretem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2005. május 6. 21:57364.
    Jajjjj! Fogyókúrázók is vannak itten kérem szépen! :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799831 (359)
     
  39. 2005. május 6. 21:56363.
    Torkoska!:) Nagyon finomakat tudsz csinálni!:) Nem szeretem ugyan az édességet, de ez bíz . . . !:) A gyümölcsös finom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799831 (359)
     
  40. 2005. május 6. 21:56362.
    Kedves Doktor!

    Biztosan nem lépsz semmilyen "melléktermékbe", mert a birkákat és a tehénkét is inkább a széles legelőn tartják a gazdáik. És, ha ezt tudjuk, akkor oda nem megyünk. :)

    Egyébként a friss tejet én is nagyon szeretem - szeretném!! Gyermekkoromban nyarakat töltöttem egy zalai falucskában, ott minden este és reggel a fejésnél "öregapám" öntött a hasas bögrébe nekünk gyerekeknek friss tejecskét.
    Itt, ahol lakom, még tartott egy család tehenet úgy 25 évvel ezelőtt. Vettem is tőlük tejet, de a gyermekeimnek nem ízlett. Már csak a mű tejet szeretik. Sajnos!
    előzmény:
    Dr.Faustus (351)
     
  41. 2005. május 6. 21:55361.
    Ha jól esett a sütemény. . . akkor egészségedre!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2005. május 6. 21:54360.
    Hú, erről jut eszembe, tavaly mikor kirándultunk Visegrádon vitézi-torna bemutatót tartottak a várban. Ott volt akkor az a pánsíp művész, aki egyike azon keveseknek, aki ért ehhez a hangszerhez . Csodálatos volt. Úgy igaz ahogy mondtad Burika! Majdnem elsírtam magam! Ilyen hatást vált ki! Megrendítő volt!
    előzmény:
    Buriburi (358)
     
  43. Torolt_felhasznalo_799831
    Torolt_felhasznalo_799831
    2005. május 6. 21:47359.
    Szorgos-dolgos? Inkább nagyon torkos. Míg itt olvasgattam észre sem vettem hogy leküldtem itt majdnem egy doboz csokis teasütit.
    előzmény:
    szoprán (357)
     
  44. 2005. május 6. 21:45358.
    Dél-amerikai - általában mexikói - diákok hozzák- viszik ezt az ősi zenét. Én is nagyon szeretem meg ezt a hangszert. Olyan hatással van rám a hangja, hogy megborzongok tőle, és sírhatnékom támad.
    előzmény:
    bigi-mami (355)
     
  45. 2005. május 6. 21:27357.
    Hűha!!! Azt óvatosabban repítsd!
    Juj, de szép!! Köszönjük!:) Nagyon szorgos-dolgos vagy még így este is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799831 (356)
     
  46. Torolt_felhasznalo_799831
    Torolt_felhasznalo_799831
    2005. május 6. 21:24356.
    :)) Most vigyázzatok, mert megy a tejszinhabos feketeerdő torta is!
    előzmény:
    szoprán (354)
     
  47. 2005. május 6. 21:18355.
    Buriburi! Nagyon szép történet volt a pánsípról, annál is inkább, mert én nagyon szeretem a hangját. Ide a városba szokott minden nyáron jönni egy vándor együttes, mindíg a téren játszanak pánsípon is, nagyon szép.
    Azt hiszem indiaiak, indián tollakkal és öltözékkel díszítve, amikor a közelmúltban kinn voltam Svájcban Montreux főtéren is ott játszottak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2005. május 6. 21:17354.
    Hányat ? Na. . . Bumm! Köszi! Egy kiömlött!:( Nem baj?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799831 (353)
     
  49. Torolt_felhasznalo_799831
    Torolt_felhasznalo_799831
    2005. május 6. 21:14353.
    Sziasztok, Szép Jó Estét Mindenkinek!

    Boossszorkányos! Hááát még is sikerült?! Itt ma már nem esett, de nem hittem, hogy így elsőre sikerül úgy elzavarnom a felhőket, hogy az egyből oda is találjon hozzátok. Akkor most valaki kapja el gyorsan, mert küldöm a fahéjjal meghintett kapuccsinókat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2005. május 6. 21:03352.
    Sziasztok! Látom már ki van világítva a Menedékház, ez azt jelenti, hogy már néhányan itt vagyok. Olyan jó kedvvel jön ide az ember. A napi sok tenni való után gyógyír az embernek. Látom a fűszálakon csillog a nemrég lehúllott esőcsepp.
    Itt nálunk is hatalmas zápor volt délután. Elfejtettem előtte bevenni a virágokat, ami ki van ralva az erkélykorlátra (4 db láda) az eső úgy kiverte belőle a földet, hogy nagy takarítást kellett utána csinálni.
    Virgóka! Jaj de jó lesz neked, megszeretgetheted az aranyos kis Mikit. Majd gondolok Rátok.
    Imádom az írásodban, hogy UNOKA nagybetűvel írtad. Erre szokták azt mondani, hogy a "számból vetted ki a szót" Valóban nagyszülőnek lenni a legjobb dolog a világon. Én azt érzem, hogy ami az életben legjobb dolog történhetett velem, az hogy UNOKÁIM vannak. Puszi nektek Mária
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top