Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2005. május 6. 21:02351.
    Kedves Buriburi!

    Ezt a pánsíp - történetet nem ismertem. Köszönöm, érdekes!

    Azért annak nem örülök, ha a birkák, meg a tehenke "anyagcsere termékeibe" véletlenül belelépnék a tisztáson, mikor a kedvenc helyem felé igyekszem. Az nem tartozik közvetlenül a tájba, akkor sem, ha a, magam részéről, nagyon szeretem pl. a birkapörköltet, birkagulyást, és legkedvesebb italon a frissen fejt, éppen átszűrt, még tőgymeleg, igazi tejecske!. . . Friss, foszlós kenyérrel, illatos füvön legelt tehén frissen fejt tejével: ennél pompásabb reggeli - vacsora számomra nem létezik!
    előzmény:
    Buriburi (347)
     
  2. 2005. május 6. 20:48350.
    Szia drága Virgó!!!:)))
    Jaj de jó, hogy ilyen örömet vársz!:))) Élvezd is ki!:)
    Igazad is van: Gabikánknak még annál is jobban tudunk örülni, s ezt jó, ha tudja!:)
    A Doktor nagyon mélyérzésű ember, aki minden kis rezdülésre érzékeny ami a természettel kapcsolatos, meg szerintem az érzelmekkel is!
    Így aztán jó olvasni a lelkesedését, meglátásait!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607791 (349)
     
  3. Torolt_felhasznalo_607791
    Torolt_felhasznalo_607791
    2005. május 6. 20:34349.
    Szép estét kívánok Mindenkinek!

    Először is CirmiJó , ezer köszönet a megseprűzötten erre kergetett fellegekért. Reggelre, ahogy ezek után illik, meg is érkeztek szépen sorban, és esett egész délelőtt!!! Persze azt sem hagyhatjuk figyelmen kívül, hogy Burika is felvállalta a bosziságot a nemes ügy érdekében.

    Gratulálok Nektek, ez szép munka volt!!!!:)))

    Igazad lehet Hedi, nem elképzelhetetlen, hogy a partfis, mint boszi jármű, a seprű korszerűbb változata. Ám meg sem közelíti Rózsa rakétameghajtású seprőjét. Az már nem akármi.
    Rózsa, kérded, hogy felétek miért nem hajtottunk esőfelhőt. Tényleg nem gondoltam, hogy Baján a Duna mellett -főként a Sugovica mentén:))- erre szükség lenne. Remélem azért az innen tovaröppent felhők azóta nálatok időznek.

    Szoprán Marcsika!!! De örülök, hogy megint itt vagy, sokat gondoltam Rád ma, tegnap nagyon csendes voltál, de tudom mindenkinek vannak nehezebb napjai, de szinte hallani, hogy ma "csilingel a hangod". :)))

    Kedves Dr. Faustus! Csodálatos, hogy ilyen jól "fogod" a természet "adását". De sokan nem hallják/halljuk meg, hanem eldübörgünk mellette 160 km-es sebességgel. Pedig a természet mindenütt ott van. Az úttesten átkocogó, és ijedten az autó reflektorába bámuló süni, vagy a permetlétől vergődő pillangó formájában is!!! Sokkal jobban kellene rá vigyázni, mert ahogy Balog János professzor is mondta: A Föld ember által nem pusztul el, hanem átalakul, és ugyan olyan élettelenül fog keringeni a Nap körül, mint a többi bolygó. Mi emberek csak az élővilágot pusztíthatjuk el, amelynek mi is részei vagyunk.

    Dapazsó!!! De jó, hogy megint itt vagy! Téged is nagyon jó olvasni, hisz tudod. Hidd el nem véletlen, hogyha egy kicsit ilyen-olyan ok miatt nem tudsz itt lenni, már hiányolunk.

    Még mielőtt elfogy az időm és a karakterem: Holnap jönnek a fiatalok, hozzák az UNOKÁNKAT, azután együtt megyünk ballagásra, s onnan ebédre. A unokánkat vasárnap viszik haza:(, ezért, míg itt lesz, nem valószínű, hogy itt tudok lenni. de majd jelentkezem.

    Addig is érezzétek jól magatokat a Menedékház csodálatos világában, pihenjetek sokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. május 6. 20:28348.
    Reméljük tényleg elmentek (Szatigorék), már túl is vannak rajta minden baj nélkül!
    Ne túlozzunk azért ezzel a "szegessel"!:) Valóban! Ki is próbáltam (mondjuk műanyag, de elég szúrús!)! Nem azért mondom, de ezek a fakírok lehet, hogy csak látszatra olyan. . . , szóval olyanok!:) Kifejezetten használ! Mivel az akupunktúrás pontokat nyomja. Node nem is nyomja, csak tán olyan mint a masszírozás. Nem alszom rajta, csak néha kipróbálom!:)

    Jaj Eduma! Képzeld, mikor a fiúk suliba jártak:mind a kettő hangszert tanult. Méghozzá fúvóst:baritonoztak. Péter már elég türhető dallamokat csikart ki, de Andris csak kínozta szegény szerszámot. Persze mindezt lehetőleg egyszerre tették a 5. emeleten!!! Nagyon hálás vagyok a szomszédaimnak, mert egy árva szóval nem háborogtak! Nem tüneményesek??? Azóta is imádom őket!!! Igaz, hogy én meg az erkélyen gyakoroltam a furulyát, de szinkronban az alattunk lakó lányával, aki u. abba a suliba járt. Később aztán nálunk gyűltek össze a barátok. . . , lehetőleh mind más fúvós hangszeren játszott! Nade akkor már tudtak, így inkább hangversenyt adtak! Persze már aki szerette!(Annak jó volt. )

    Rossz szomszédság török átok! Valahogy így vanN? De nekünk nagyon jó szomszédaink voltak!!!
    előzmény:
    Buriburi (344)
     
  5. 2005. május 6. 20:18347.
    Majd elfelejtettem!

    - lángost sütöttem; - aki szereti a kemencében megtalálja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. május 6. 20:14346.
    Most akadt egy kis dolgom, de még visszajövök.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. május 6. 20:12345.
    Én nem gazoltam epret, mert mi bizony panellakók vagyunk. Mi is ismerjük az előbb említett zajforrásokat, de azt hiszem a környéken mi vagyunk inkább a "rémek". Szomszédaink becsületére legyen mondva, még egy rossz szavuk sem volt.

    A receptet azonban mentettem. Minden májusnak nagy epereltevési elszánásokkal futok neki :-)
    előzmény:
    Buriburi (341)
     
  8. 2005. május 6. 20:11344.
    Úgy emlékszem Te is Marcsika, ma voltál kezelésen a derekaddal, és ma délelőtt vitte Szatigor is a feleségét anyajegy-levételre, a kullancs csípése miatt. Nagyon félt az asszonykája. Vajon hogy vannak? Állítólag nem is akart elmenni?

    Te Marcsika, vezzél magadnak szöges lábtörlőt? Ha igen, aludtál-e már rajta? - és milyen élmény volt? :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. május 6. 20:09343.
    Már lehetne, de rossz az idő. Most kedzenek kifehéredni a szemek, és napocska kellene, hogy bepirosodjanak.

    Tudtátok, hogy a piros szín a gyümölcsöknél, védekezésképpen jön létre az erős napsütés ellen, hogy ezáltal védve legyen a gyümölcs húsa, amiben beérik a további életet biztosító mag - magvak, pl. a paradicsom és a paprika esetében?
    előzmény:
    szoprán (342)
     
  10. 2005. május 6. 20:05342.
    No a tüzijáték sajnos nagyon dívik!:( Már ha kell-ha nem: puffogtatnak!!!:((( Így aztán nem is azt jelenti már amit régen. Tőlünk jól lehet látni aug. 20-án , de lassan immunisak leszünk rá!:(

    No, de szívesen ennék egy kis epret! Jó, hogy mondod! Tényleg van már igazi is?
    előzmény:
    Buriburi (340)
     
  11. 2005. május 6. 20:01341.
    Szia Eduma!

    Azt hiszem Te gazoztad a férjeddel az epret? Ha nem jól emlékszem, ne haragudj, - de azért fogadd szeretettel a Mindenkinek szánt különleges

    EPERLEKVÁR receptjét:

    Hozzávalók
    1 kg eper
    5 dl frissen préselt narancslé
    1 kg befőzőcukor
    0, 5 dl konyak vagy narancslikőr

    Az üvegeket jól kimossuk, és a konyharuhára borítva hagyjuk megszáradni.
    Az epret kicsumázzuk, megmossuk és jól lecsepegtetjük, majd félbe vágjuk. Összekeverjük a narancslével és a cukorral, felforraljuk, és 1 percig forraljuk. Levesszük a tűzről, belekeverjük a konyakot (likőrt), és azonnal az üvegekbe szedjük.
    Jó szorosan rácsavarjuk a fedelet, és fejre állítva 5 percig pihentetjük az üvegeket. Majd azonnal a hűvös kamra polcára tesszük.

    Most van a szezonja, próbáljátok ki.
    előzmény:
    Eduma (338)
     
  12. 2005. május 6. 19:54340.
    Az efféle vidámságok engem sem zavarnak. Sőt szeretem. Itt a környékünkön ha jön a jó idő, gyakran halljuk a névnapi bulikat, esküvőket, . . . Lakott a közelünkben egy Sándor nevű cigány férfi, akit minden évben a társai hegedűmuzsikával ünnepeltek. Minden szép nótát eljátszottak, elénekeltek neki. Szívesen hallgattuk, ha nyitva voltak az ablakok.

    Mostanában ropognak a tüzijátékok is, amitől a frászt kapják a kutyusok, cicusok.
    előzmény:
    szoprán (337)
     
  13. 2005. május 6. 19:48339.
    Kedves Faustus!

    Nem kell aggódnod, nem lesz bekötve a mi patakunkba semmilyen szódagyár kábelrendszere. A mi kedvünkért a vízesésnél fedeles vödrökben felfogott vízből készít nekünk - csak nekünk! - néhány üveg igazi szikvizet a szódás. :))

    Semmilyen szemetet és zajt nem tűrünk meg a környezetünkben. Csak ami, és aki ide illik. Ilyen a környék erdőkerülője, a kis birkapásztor-fiú, aki reggelente a tisztásra vezeti az a néhány báránykáját, hogy legelésszenek. Erre jöhet még a közeli faluból azaz őszülő hajú öregapó is, aki az egyszem tehénkéjét legelteti, hogy igazi tejet adhasson az unokáinak.

    Én a csendes erdei tisztást kedvelem. Letelepszem a szélén, onnan figyelek. Hallgatom a "csendet".

    Ezt a környezetet kedvelték azok a Nimfák is, akiknek az "első kenyeret sütötte a csúnya, rút külsejű, ám szerető szívű Pán. Ez a szerencsétlen patás, nagy szarvakat viselő lény szerelmes lett az egyik táncoló erdei nimfába. És, hogy a kedvébe járjon, összegyűjtött egy maréknyi fűmagot, a patájával megtörte egy kövön, és a friss harmat vizével tésztát dagaszott belőle. Egy a napon felforrósodott kövön megsütötte, és ezzel akart kedveskedni a választottjának. Ám, a csúf Pántól a szerencsétlen nimfa nagyon megijedt, elszökött és elbújt. Ijedtében nádszállá változtatta magát. De a jó öreg Pán eszén nem lehetett túljárni, megtalálta, letörte, és egy sípot faragott belőle. Így kedvesét mindig magánál tarthatta.
    Ebből lett a mindmáig létező PÁNSÍP, és ezért hívják oly sok nyelven a kenyeret "pán" - kezdetű vagy ahhoz nagyon hasonló szóval.
    Az ókori római időkben hazánk dunántúli részét is ezért nevezték Pannóniának, mert a római légiók számára szükséges kenyérhez a búzát - itt termelték meg.
    előzmény:
    Dr.Faustus (326)
     
  14. 2005. május 6. 19:43338.
    Szép estét!

    Milyen gyönyörű itt az alkonyat, mindennek más színe lesz, ahogy a lemenő nap vöröses fénye megvilágítja. Különösen a felhők alja. . . Ha képen látnám, biztos felsziszennék, hogy milyen giccses. De itt gyönyörű!!!!!!!!!!

    Olyan ritkán jutok ide közétek, remélem elnézitek nekem. Olyan jól esik leülni kicsit, hallgatni Benneteket és megkóstolni a sok-sok finomságot, amit hoztatok. Itt a hétvége, holnap nem kell korán kelni (bárcsak csemetéim is tudnák ezt :-), hoztam egy üveg vörös bort (Egri bikavér). Idekészítem a poharak mellé. Csak nem bííííírom kinyitni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. május 6. 19:39337.
    Burikám! Ebben látod igazad van, én is tudom. . . .
    Valahogy mindig Ladányra gondolok mikor kertes házról van szó!:) De aztán rájövök, hogy AZ már régen volt. . . :(((( Akkor még csend volt, nyugalom. . . . .
    Node azért van amikor mégis jó tud lenni! Pld. Elkezdődtek a ballagások és itt is ismét szokás "szerenádozni". Sokan mérgesek, hogy mit "lármáznak"! Lehet, hogy nincs igazam, de én nagyon élvezem! Jó, hogy felverik a "csendet"-ami úgysincs!!!
    Node ezek az egyébként mindig szídott kamaszok:olyan aranyosak tudnak lenni!!! Még akkor is, ha rém hamisan énekelnek, akkor is, ha zajosak. . . . !
    Tele vannak lelkesedéssel, szeretettel, amit elhoztak annak a tanáruknak akit szerettek! Ez szerintem nagyon nagy dolog!
    Volt mikor a szívem szakadozott, hogy nem jelent meg akit annyira hívtak, vártak. . . :(
    De többnyire azért remélem az emberek csak gondolnak a saját gyerekeikre is ilyenkor, és inkább élvezik, mint bosszankodnak?!
    előzmény:
    Buriburi (336)
     
  16. 2005. május 6. 19:28336.
    Marcsikám!
    A kertes házaknál sincs nyugalom. Sajnos. Errefelé az autóbuszok robognak a házak falai mellett - mintha a szobában vágtatnának. Hétvégeken 3 percenként!!
    Szerencsénkre nekünk van egy kis előkertünk.
    Az udvarokban pedig mindig fúr-farag-kalapál valaki. Hétvégén szinte minden udvarban sütés-főzés zajlik, megannyi elégetett szalonna füstös illatával, hogy a szálló pernyéktől még véletlenül se lehessen kiűlni vagy a kimosott ruhákat kiteregtni. Ősszel falevél- és gaz égetése miatt ugyanez az állapot.
    A kertbe kirakott rádiókat és magnókat egymást túlordibálva működtetik, - a veszekedésekrők, trágár beszédről és a motorkerékpár-mániás fiúkról már ne is beszéljek. Ezért ha valaki délutáni szunyókálásra hajtaná a fejét, vagy altatná a kisbabáját, minden ablakot be kell csukni.
    előzmény:
    szoprán (333)
     
  17. 2005. május 6. 19:20335.
    Sétálgassál csak, minél többet. Anyukádnak meg jó egészséget, és Neked sok erőt-türelmet kívánok hozzá, Mindannyiunk nevében.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (328)
     
  18. 2005. május 6. 18:46334.
    Hú Terefere -Gabikám!!!! De jó, hogy sikerült!!!:))))
    Egészen jó lett a kedvem, el ne menj!!!!
    Hiányzol ám nagyon!!!:))))
    Mindenkinek megvan a maga gondja, de azért örül, ha szólnak hozzá!
    Hát még mikor végre itt tudsz lenni!!!
    Lehet, hogy nem is lesz már rossz a gép, csak fenyegetőzött! Vigyázz magadra, puszillak, de remélem mostmár leszel:itt!:)
    előzmény:
    dapazso (332)
     
  19. 2005. május 6. 18:32333.
    Hú, bocsánat, de ezt gyorsan el kell mondanom. . . ! Ne aggódj, idill itt sincs, legfeljebb lakótelepi! Valaki elkezdett fúrni, nyilván most költözött. Erre az "idegbajos szomszéd " azonnal elkezdte verni a csövet. Ez a duó ment kb. fél óráig, de akkor már belépett a többi szólam is-mondván:hagyd már abba a cső verését! No mostmár szól a szimfónikus zenekar teljes hangerővel!
    Bocs, de ez azért nem volt ám "piskóta"! Most hagyták abba. . . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (328)
     
  20. 2005. május 6. 18:31332.
    Ne is mond, hat meg en !!Nem is merek kimenni, igy hagyom a gepet, aztan visszamaszok, megint hatha igy marad!!:)))))
    előzmény:
    Buriburi (331)
     
  21. 2005. május 6. 18:29331.
    Püff neki!!!

    Éppen most írtam Rólad másodszor Gabika.
    De örülök, hogy itt vagy! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. május 6. 18:27330.
    Már itt vagyok én is, csak még teszek-veszek egy kicsit - azután jövök. :)

    Dapazso/Gabika még délelőtt megismételte, hogy most sem sikerül a Kedvenceken át bejutni a topikra. Újból segítséget kért a technikusoktól, de eddig nem történt semmi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. május 6. 18:27329.
    Haliho!!!!Bejottem, ne kerdezzetek hogyan, nem tudom, valoszinuleg, hiba van valahol, mert csak az elso laprol tudok bejonni. . sehova nem megy a gepem, nem reagal a Kedvencekre, es keresni sem tudok az ekezet nelkul. . . :(((((((((((Volt mar ilyen egyszer, es megjavult. . . most sem tudom mi tortent, de nicsak be tudtam jonni. Kicsit olvastam vissza, mert felek, nem lesz idom irni, meg attol is, hogy ha nagyon kattintgatok , eltuntok. . Szopran, nagyon faj??Vagy valami mas is bant???Aggodom, csibem!!!Marika, , akkor ti nagykanallal esztek, es ne is torodj a kilokkal, nem kell mindent a spajzban tarolni. . . jobb ha egesz kozel van a tartalek. . :))))Aranyvirag, de jo, hogy vegre lattalak!!. . I, nori, te is itt vagy vegre!!Jo, hogy idetalaltal, mikor megyunk mar minigolfozni??Virgokam, most neked kell itt a csillagokat is lehozni, es megmutogatni, megmagyarazni. . de jo is hallgatni ha meselsz, es Rozsa, aki hun van-hun nincs, de igazoltan, es Burikati ugy gondoskodik mindenkirol mint egy kotlostyuk, vagy inkabb Edesanya. . . !Zsuzskam, leirtam a recipet, otthon megcsinalom, szeretunk bogracsozni mi is. . Na, akit kihagytam, mert azert tudom am, hogy mar sokan vagytok. . bocsanat, de elfogy a karakterem Maria, Szatigor, es tenyleg, hova tuntek a fiuk. . . ??No, gyorsan valamit rolam;tavaszodikitt is, sajnos, most meg a pollen miatt vagyok csipas!!No es harom het mulva 26-an jon a baba, iiiigen programozott szules, mert Lissinek meg ket hetvegi ugyeletet le kell adnia, . . . ez van. . , erett a baba, csak most izgul, hogy nehogy hamarabb jojjon, mert akkor ugy-e a vizsgak. . . Szoval, mosok vasalok, babaholmit. . . ujat, regebbit, babakocsit, es pincet takaritok es nagyon mennek a Menedekhazba, de most hiaba akarnek, [pentek !!sok a dolgom napkozben, estere meg nem talallak Benneteket, de hatha, akkor is sikerul. . . nem adom fel es sokat gondolok Ratok. . A betegek gyogyuljanak, a faradtak pihenjenek, a felhok menjenek arra amerre akarnak[ugyse mennek mashova!], minden dolog rendbe menjen, bekesseg legyen es csillagos eg, . . szep meleg este ott a Menedekhazban. baratsag, es jokedv, es. . . szeretet!!Olellek Benneteket;Gabi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. május 6. 18:19328.
    Ez a Menedékház így jó, ahogy van - a sok virággal, patakkal, póni- és szamárfogattal. Én is sokat járok ide - néha csak csendesen leülök a hátsó teraszra, vagy sétálok egy nayot a patalparton. Megnyugtat a csend, a természet.
    A kis békák is szeretik, s látod azért huppant a térdedre, mert ő is tudja, hogy nem bántod :-)
    Reggel a patakparton sétálva még őzikét is láttam átfutni a tisztáson - szóval szerintem az erdő minden népe tudja, hogy a Menedékház vendégeitől nem kell félniük
    na megyek - sátálok még egy nagyot, majd a csacsifogattal elindulok a 'civilizált' világba, mert van még sok munka, ami vár rám - bár szívesebben időznék itt veletek!
    Mindenkinek jó beszélgetést - szép hétvégét!
    előzmény:
    Dr.Faustus (326)
     
  25. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. május 6. 18:12327.
    Szia Marcsi! Igen - mindkét nap reggel az Otthonba emgyek, ahol anyum van. remélem, nem eszekedéssel, kiabálással fogad :-( Mert kedes sajos nem volt jó hangulatban, mikor meglátogattam.
    De utána azért szeretnék egy kicsit pihenni - mert most nagyon érzem, hogy fáradt vagyok. A szemem is begyulladt (sok a munka, sokat nézem a monitort) - szóval jó lenne egy madárcsicsergős erdő közepén lévő Menedékházba elbújni pár órára.
    Hétfőn újra jövök majd - csak győzzem visszaolvasni a sok beszélgetést :-))
    előzmény:
    szoprán (325)
     
  26. 2005. május 6. 18:08326.
    Kedves mindannyian!

    Nem tűntem el. . . azért a magamfajta öregembernek is vannak intéznivalói, amik miatt nem lehet ott mindig, ahol szeretne.

    A Menedékház kis patakocskáját, ott, az orgonaligeten túl, nagyon kérlek, hagyjátok meg természetes szépségében. Nem örülök, ha vize szódagyárba lenne bevezetve, ha benne mindenféle dolgokat mosnának, beledobálnának.

    Mikor felfedeztem, barangolásomban, érintetlenül tiszta volt; vize iható, pedig nem a forrás még, azt egy megfelelő időben fel fogom keresni. Nem lesz könnyű, mert igazi kis hegyi búvópatak: hol eltűnik a növényzet alatt, hol kijön két nagyobb kő között, és ez még mindig nem a forrás ám! Nagyon szép kis túra lesz a felfedezőútja.

    Nekem itt, az orgonaliget mögötti részen, a kedvenc helyem. Mikor nagyon tele van a lelkem mindenfélével, mikor roskadozik bennem minden, mikor olyan kúsza az életem, olyan kilátástalan, akkor eltámolygok ide; leülök a partján; egy kis kőzsámolyra, amit már összeraktam magamnak, hogy el ne gémberedjenek könnyen görcsölő lábaim, és nézem - nézem a kristálytiszta vizet, ahogy a nagyobb köveken minivízesést játszva, vidáman szökell alá. . . Csacsogó csobogása, mint egy jókedvű vizitündér kacagása. És joggal kinevet engem. Igen, mert minek cipelem a gondjaimat, mikor itt az enyhület?!

    És a kis vízesés alá hajtom a fejemet, és valami csodálatos nyugalom száll belém, ahogy körülvesz a tiszta víz illata, a jéghideg cseppek végigszaladnak tarkómon, homlokomon. . . Kimossák belőlem a feszültséget, oldják a szellemi görcsöt, és elpihennek a kínzó gondolatok. . . Nem kellett ide semmilyen "dilipirin": a TERMÉSZET a legcsodálatosabb gyógyító!. . . Még, ha feltör belőlünk a sírás, az itt a gyógyulás jele. A megkönnyebbülésé. . . ---- Otthon meg csak fojtogat, és nem ad levezetődést. Itt nyugalmat, békét, S Z E R E T E T E T sugároz minden. . . A hangokkal dús CSEND. . . Igen, mert nincs más, csak a természet hangja. A vízcsobogás, az éneklő madarak életvidám dala, az áldott napsugár, mely itt, a lombok között, soha nem tud perzselővé lenni, mert a fakoronák felfogják. Május van; szerelemmelteli az ÉLET. És ez nem korfüggő. Itt, ahol most üldögélek, szemben velem, a túlparton, egy kidőlt, korhadt, öreg fa. Halott. Vagy mégsem?. . . Hiszen korhadt töve mellől, abból egy nyulánk, sudár, szálegyenes kis fácska nőtt ki, és szinte szemlátomást növekszik, napról - napra!. . . Figyelgetem, hogy mennyi kis ágacskát hozott már, mennyi és mekkora levélkék vannak rajtuk. . . ----------

    És nincs már lelket nyomó gond, szorongás. . . Béke költözött a meggyötört lélekbe, az elkínzott szívekbe. . .

    Nem tudom, ez a kis levelibéka mire gondolt: térdemre huppant, és farkasszemet néz velem. Látszik, hogy egyáltalán nem fél tőlem, hiszen nem bántanám, semmi pénzért sem! Most itt napozik: a térdemen. . .

    Volna szívetek "civilizálni" ezt a csodálatos helyet?. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2005. május 6. 17:54325.
    Szia Hédike! De aranyos, kis gondoskodó vagy!:) Neked sem ártana itt egy kis pihenés madárcsicsergéssel! Pihenj is hétvégén!!! (Anyukádnál leszel?)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (324)
     
  28. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. május 6. 17:47324.
    Úgy látom a Menedékhéz hétvégére kiürült :-(
    Lehet, hogy mindenki ballagáson van? Megettettem a pónikat, bekészítettem a kávét, a hűtőben van friss zöldség rakottas és rántott hús a betérőknek. Hoztam pár újságot is és CD-n kellemes zenéket. Bár szerintem itt jobb a madárcsicsergést hallgatni. De ha éppen vihar tombolna odakint, akkor a zenehallgatás egész jó program lehet.
    Hétfőn találkozunk! Jó pihenést mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_194906
    Torolt_felhasznalo_194906
    2005. május 6. 14:04323.
    Egy pillanatra felugrottam a rakétameghajtású seprőmmel. Nem vesztem el, csak nem jutok géphez.
    Talán majd estére.

    Felénk miért nem hajtottatok esőfelhőt? most nem kellene locsolnom a palántákat, meg a földiepret, hamarabb tudnék végezni a kertben.

    Megyek tovább, mert az unokámnak borsó és zöldbab csemete kell.
    Mi anno az osztály ablakában keltettük őket és figyelemmel kisértük a fejlődést, most meg készen kell vinni.

    Mindenkinek szép délutánt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (322)
     
  30. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. május 6. 12:05322.
    De a boszik azok nem seprűn utaznak? Bár lehet, hogy a technika fejlődésével már van bosziknak fejlesztett partfis is :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607791 (297)
     
  31. 2005. május 6. 10:20321.
    Szervusztok!
    Gyönyörű időnk van. Ma reggel még mókusokkal is találkoztam.
    Marcsinak köszönjük a szép idézetet, el is teszem a Vendégkönyvünkbe.
    a hétvégi bulizókat egy kicsit irigylem, de azért mi is jól éreztük magunkat.
    A friss kenyér is megérkezett idejében. :)
    Virgó ajándékát - a garantáltan vegyszermentes, napon nevelkedett zöldféléit - eltettem a kamrába. Isteni finom. Én külön értékelem, mert allergiás vagyok, és azonnal bedagad a szám, szájpadlásom, ha valami vegyszeres zöldséget-gyümölcsöt eszem. A férjem tesztelésre is használja ezt a képességemet, csak már nem győzöm őt visszatartani, mindig a piacra akar cipelni a kifákhoz, hogy bebizonyítsa mekkorát hazdnak. :))
    Ma sok dolgom lesz, csak késő délután jövök vissza! Legyetek jók, és ne roslszalkodjatok!!! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2005. május 6. 09:46320.
    Sziasztok! Remélem a friss puha kenyeret ídőben felhozta a csacsifogatos az esti szalonnasütéshez. Nagyon-nagyon szerettem volna veletek nézni a tüzet, de a fáradtság és a készülődés teljesen levett a lábamról, a Fábryn kész: elaludtam. Remélem sokan voltatok és jól éreztétek magatokat.
    Sajnos a ma estéről is lemaradok, Dunaújvárosba megyünk női, sőt férfi kézilabdameccsre, valamikor éjjel keveredek haza és holnap szülinapi buli.
    Majd lecsípek a tortából és megmentek néhány fini falatot, hogy megosszam veletek. Addig is érezzétek jól magatokat. Szeretettel ölelek mindenkit : Aliz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2005. május 6. 07:58319.
    Mivel most nem tudok magamból semmit adni, viszont mégis üzenni szeretnék. . . . . . Fogadjátok szeretettel, bár biztos ismeritek már, de bizony nem árt újra és újra átgondolni ezeket az igazságokat:

    Gabriel García Márquez 13 gondolata

    Nem azért szeretlek, aki te vagy, hanem azért aki én vagyok melletted.
    Senki sem érdemli meg könnyeidet, aki pedig megérdemli az nem fog sírásra késztetni.
    Csak mert valaki nem úgy szeret téged, ahogy te szeretnéd, az még nem jelenti, hogy nem szeret téged szíve minden szeretetével.
    Az igaz barát a kezedet fogja és a szívedet simítja.
    Akkor a legelviselhetetlenebb valaki hiánya mikor melletted ül és tudod, hogy sosem lehet a tiéd.
    Sose felejts el mosolyogni. Még akkor sem, amikor szomorú vagy. Lehet, hogy valaki beleszeret a mosolyodba.
    Lehet, hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted magát a világot.
    Ne vesztegesd idődet arra, aki nem tart téged érdemesnek arra hogy veled töltse.
    A sors talán azt akarja, hogy sok nem megfelelő emberrel találkozz mielőtt megismered az igazit, hogy mikor ez megtörténik igazán hálás legyél érte.
    Ne sírj, mert vége lett! Mosolyogj, mert megtörtént.
    Mindig lesznek emberek, akik meg fognak bántani, tehát nem szabad feladnod a hitet. Csak légy óvatos!
    Légy jobb ember, és tudd, hogy ki vagy, mielőtt valaki újjal találkozol, akitől azt reméled hogy ismer téged.
    Ne küzdj túl erősen. A legjobb dolgok váratlanul történnek.

    Szép napot mindenkinek:szoprán
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2005. május 6. 06:35318.
    sziasztok, jó reggelt mindenkinek!
    nálunk a madarak csendben vannak, az esőfelhők tornyosulnak!
    de még nem lehet tudni mi lesz b előle puszi mindenkinek, szép napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2005. május 6. 04:36317.
    Szép jóreggelt!

    ébresztő!!!

    Csicseregnek a madarak!:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2005. május 6. 00:23316.
    Popsi- és deréktársam! -- jó éjszakát! :)) Húúú, . . . ez van! :))
    Szép álmokat Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2005. május 6. 00:20315.
    Mamácska! - egyszerűen gyönyörűek Vagytok. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. Torolt_felhasznalo_690724
    Torolt_felhasznalo_690724
    2005. május 6. 00:20314.
    A kösztüm nekem is "muszáj vásárlás" rám is rámjött 1o kg. És ez mind a deréktájamra szépen körbe, hasam, fenekem, igy aztán se szoknya se nadrág nem éri be a derekam a régiek közül.
    Ez most fordult velem elő először, 2 éve még a 2o évvel ezelőtti ruhák is rámjöttek.
    Akkor kezelést kaptam 1 évig a pajzsmirigyre. meg a korom is több lett, meg az esti jó kajálásról sem mondok le.

    egész nap lótok futok , dolgozom éjféltájt meg megpihenve istenieket tudok enni.

    Puszillak azért ne dolgozz nagyon sokáig, pihenni is kell!!!!!!!!!!!Marika
    előzmény:
    Buriburi (311)
     
  39. 2005. május 6. 00:15313.
    Jó éjszakát! . . . Itt szállnak a Tündérek és azt fürkészik, hogy kinek mi a vágya! - Jól vigyázzatok, hogy mire gondoltok!!
    Pusszantok Mindenkit!

    Dr. Faustus! - hol voltál eddig? Csak nem esett bajod, megbántott valaki? Mondd, kivel van baj, ellátom a baját a némbernek! Alig isamerünk, máris eltűnsz? Ebbena rohanó, embertelen világban felüdülés olvasni a szavaidat.

    Várom a beszámolódat, - de igaziból!! Amúgy, Neked is szép álmokat kívánok, -- gondolom mondhatom, hogy mindannyiunk nevében. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. Torolt_felhasznalo_690724
    Torolt_felhasznalo_690724
    2005. május 6. 00:11312.
    Bocsi csillagom ebben a percben vettem le mert az előbb elfelejtettem

    Puszillak
    előzmény:
    Buriburi (311)
     
  41. 2005. május 6. 00:07311.
    Valami nem stimmel! -- a gép kéri a jelszót. De, azért érezd jól magad mindkét eseményen. Új kosztümöt sajnos nekem is kellene vennem. Kicsit meghíztam, + 15 kg. -- :(( Most pihizzél egy nagyot. . . . :)) Majd betakarlak, -- én még sokáig dolgozom.

    Egy gyors "stangli recept": 1. a fagysztott leveles tésztát miután kiolvadt, belenyomkodod egy kizsírozott tepsibe. 2. derelyevágóval csíkokra metszed. 3. tojással megkened, 4. sajttal megszórod. 5. megsütöd az előmelegített sütődben. 6 széttördeled- és kész, tálalhatod :)) ennél gyorsabb stangli nincs!!! az ízesítést variálhatod a fantáziád szerit. Szia. (Ez talán jól jön, gyorssegélynek. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. Torolt_felhasznalo_690724
    Torolt_felhasznalo_690724
    2005. május 5. 23:47310.
    KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!
    előzmény:
    Buriburi (307)
     
  43. Torolt_felhasznalo_690724
    Torolt_felhasznalo_690724
    2005. május 5. 23:43309.
    Na sziasztok mégegyszer. !!
    Jól levoltam maradva , de sikerült mindent visszaolvasni. Pedig biztos megint elmaradok, mert holnap olyan 11-től tele lessz a ház szombat reggelig.
    De nem baj persze mert mindenkit szeretek aki jön, amit most irok azt csak súgom""csak nem szeretek nem az én szobámban, az én megszokott helyemen aludni"". De csak nálam van annyi hely, na de egy éjszakát kibírok. !!!!
    Mindennel kész vagyunk, rend van , kaják kész vannak, most már csak arra figyelünk majd, hogy minden rendbe menjen.
    Meg persze ne essen az eső péntek délután.
    Nagyon bosszús lennék, olyan szép világos kosztümöt vettem magamnak. !!!

    Bigi-mami, megyek ugyan esküvőre , de a vacsorára meg a bulira nem.
    Csak jó szomszédról van szó. Akiket nagyon szeretek, de mivel senkit nem ismerek a rokonságukból, kértem tekintsenek el az vendégeskedésemtől. De persze mind a két szertartáson ott leszek.
    A másik ok hogy nem itt tartják, ahol lakunk hanem Vácon, én pedig éjjel nem mászkálok egyedül.
    De nem is vágyom most ilyen murira. De azt azért majd elmesélem milyenek voltak.
    Burikám, majd a menyasszonyi ruhát is leirom!!!

    Sajnos eddig tartott a géphasználatom, megjött a "kicsi" a 18 éves szerenádozni voltak, most jön a beszámoló aztán ül a géphez mert most fogják kitárgyalni, melyik tanár milyen volt, és hogy holnap hogy lessz a hajuk. Akinek van ilyen korú lánya, vagy unokája tudja hogy megy ez.

    Azért csak a magam dolgairól irtam mert 2 napi beiráshoz már nem tudok irogatni, hisz már túl vagytok rajta.

    Dapazsóka nagyon várlak!!!!!!

    Marcsikám nagyon aggódom érted!!!!!!!!

    Mennem kell, jó éjszakát szép álmokat , pedig még a patakpartra le sem mentem.
    Lehet hogy holnap ott éjszakázom??????????

    Puszillak benneteket!!!
    Régieket, régi újakat és a teljesen újakat is. Marika

    Kinyitottam a bemlapomat, ha valakit érdekel, nekem is van kutyám , cicám, méghzzá igen jó barátságban ha megnézitek meglátjátok.
    Jajj!!! már itt se vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2005. május 5. 23:40308.
    Gabikám! - nem tudom kikor érsz ide, van már szúnyoghálónk is, szalonna is újhagymával, retekkel, paprikával, paradicsommal, meg bor is, sör is! Talán találsz még eperfagyit is a hűtőben.

    Olvassál bennünket és pihenj sokat, hiszen dolgoztál már eleget. Csak ne feledd magad után bezárni a házat. Vigyázz a sötétben, inkább hívd a pónifogatot. Szia, -- pusszantalak Mindannyiunk nevében!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2005. május 5. 23:33307.
    Mamácska! Csak olvass, és olvass!
    Sokat gondoltunk Rád, -- majd, ha elült az ünneplési hullám nálatok, várjuk a beszámolódat. Jó éjszakát!

    Gondolatban, egy csokor sötét lila messze illatozó orgonát, és dupla virágú fehér orgonát - a kertemből - viszek a ballagásra!
    Csak ne essen az eső!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_690724 (304)
     
  46. 2005. május 5. 23:29306.
    Mi vagyunk a "boszik"!! Féljenek csak tőlünk, a gaz elvetemült pernahajderek! :))

    Részemről: én "jó boszi vagyok". Akin tudok, degítek. Jó éjt! Szia!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799831 (303)
     
  47. 2005. május 5. 23:04305.
    Várjatok! Becsomagotam egy kis útra valót, meg egy kis kóstolót a családnak.

    Tiszta lihegés az életem. . . :)

    Mára én is elköszönök, tüzet eloltottam, házat kiszellőztettem és a későn jövőknek a falatkákat kikészítettem.

    Tudjátok, kulcs a lábtörlő alatt. !!! :))

    Megjegyzés:
    a Fábry műsorában, - a végén - Szakcsi Lakatos Béla "ki nem ejtette a száján azt a szó, hogy: roma". Mindiog azt mondta, hogy "cigány". Nem érdekes?
    Mintha a mai közélet résztvevői restellenék kimondani a cigány szót. Pedig ők maguk is így nevezik magukat!
    Ez elgondolkodtató . . . .

    Jó éjszakát a pihenni vágyóknak, és kellemes itt létet a később érkezőknek.
    Sajnálom, hogy dapazsó Gabikának nem sikerült belépnie, és sajnálom, hogy szoprán Marcsinak egyre kevesebb ideje van közénk jönni! :((

    Remélem, hogy csak a fizikai fájdalmak jelentenek problémát, és nincs semmi más gond? Hmm?!!

    Most már én is elköszönök, amint láttátok, ma elég sokat voltam a Házban. Le is maradtam egy kicsit a munkámmal. Ideje pótolnom.

    Jó éjszakát, álmodjatok szépeket! :)
    Még rátok igazítom a takarót, mert közben lerugdostátok. Csak nincs valami titkolni valótok?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607791 (302)
     
  48. Torolt_felhasznalo_690724
    Torolt_felhasznalo_690724
    2005. május 5. 22:59304.
    Sziasztok Mindenkinek!!!!
    Tündériek vagytok, már egy órája itt vagyok, de mivel tegnap nem voltam és nem akarok semmiről lemaradni. Csak olvasok, meg olvasok. Aztán magamban válaszolgatok, meg mosolygok. No de még nem végeztem az olvasással még egy picit megyek. Ha a végére értem jövök.
    előzmény:
    Buriburi (233)
     
  49. Torolt_felhasznalo_799831
    Torolt_felhasznalo_799831
    2005. május 5. 22:20303.
    Boszorkány. . . meg bagoly. . . szerintem esőfelhőt is tudnál csinálni. :)) De addig is küldöm, most zavargattam arra. Úgy hogy jól bele is fáradtam.

    Ezért én is elköszönök és jó éjszakát kívánok a Menedékház minden kedves látogatójának.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607791 (302)
     
  50. Torolt_felhasznalo_607791
    Torolt_felhasznalo_607791
    2005. május 5. 22:10302.
    Ha megengeded elkísérlek Mária, nehogy megijesszen egy bagoly:) Majd az úton elbeszélgetünk Dobóról, meg a kontyosokról, és Tinódi Lantos Sebestyén dalt fogunk dúdolni a póni fogaton:)

    Jó pihenést kívánok a még Menedékházban maradóknak, és már nyugovóra térőknek!

    Szoprán Marcsika! Úgy vártam, hogy csak egy ici-picit bekukkantasz ma este, de ha nem tetted, azt is megértem! Pihenj jól, és ébresszen lágy napsütés, madárfütty, csobogó patak és a Menedékház kedves lakóinak vidám dala!
    előzmény:
    bigi-mami (298)
     

Címlap

top