Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. november 20. 04:45275051.

    Jó reggelt mindenkinek. 

  2. 2017. november 19. 21:10275050.

    Leona  csak úgy ragyog ...szép napok voltak.


    Pötyikém ...van az úgy .....mikor csak zsinórban történnek a lenkeségek.A vége mégis jó lett .


     


     


    Évikém  hamar megvan a megfázás.Vigyázz nagyon magadra!!!


     


     


    Aludjatok jól .

    előzmény:
    potymama (275044)
    2017-11-19  18:06
  3. 2017. november 19. 20:28275049.

    Pötyike akkor ez nem a te napod.


    Mindenkinek további szép estét....

  4. 2017. november 19. 19:00275048.

    Látom, Julika, hősiesen tartod magad, és még poént hozni is van kedved. Tudod mit gondolok? Talán el is van dugulva a füled. Én most úgy éreztem. Kérdezte is a lányom: hogy rosszabbul hallok-e? Ezen jól elvidámkodunk, de közben mit szenvedek!.


    Marika, írjátok a festést, meg a pakolást. Igazat adok, rém sok időt elvesz kigondolni, mit hova? hogy amikor kell, .vhogy elő tudjuk venni. 


    Annuska, nagyon jól esik, hogy így óvsz minket, figyelsz ránk, pedig magad sem vagy jól.


    Ildike és Anikó, szerintem otthon van azon a szép dimbes-dombos vidéken, nem kell félniök.  Úgy gondolom, hogy rossz emberek nem járnak arra,   vigyáz rájuk erdő mező, madara, nyulak, ....hoppá, ..őzek is szoktak lenni? ..És ott van valahol a Válicka patak tündére, ő, minden lépéseteket vigyázza. Így képzelem. 


    Most egy kosztümös filmet nézek, kicsit mese inkább, ..biztos azért vagyok így elvarázsolódva.

    előzmény:
    Picivirág1 (275042)
    2017-11-19  17:13
  5. 2017. november 19. 18:38275047.

    Macsika, nem jön az orromon a levegő. A fülemen a meleg só, a lábam meg egy forró vizes müa. vödörben. Lavórunk nincs. Utána mindíg jobb. Délelőtt ezt nem tudtam csinálni, csak most. A  vőm vill.szerelést csinált a helyisségekbe. Neki melege volt, kinyitott, nekem nem volt melegem. Lejött a két kis vakarcs kutya is  vele, azok is ki-be, ..én meg nyitogattam csukogattam. De lőn világosság! Megérte. 


    Most lapozok,....megnézem Julika és a Többiek hogy vannak? Örömmel olvasom, h. Te jól vagy már.

    előzmény:
    macska54 (275043)
    2017-11-19  17:48
  6. 2017. november 19. 18:33275046.

    Pötyike, nagyon édes a képen Leona!!  Az idegességtől történtek a konyhás kudarcok, de jól megoldottad!!. Eltúlzod a bajt, ...hiszen ízlett, még vittek is. Nagyon  hamar letelik a lányodéknak a  látogatás!!! Mindent mesélj el, légy szives!

    előzmény:
    potymama (275044)
    2017-11-19  18:06
  7. 2017. november 19. 18:32275045.

    Érdekes nekem is vacakol a vérnyomásom, de már pár hete. Egyik nap 130 a következő nap 160-170..ilyenkor nagyon szédülök én is. Gyorsan bekapok a vérnyomás csökkentőt..de csak 150-re viszi le, aztán egy pár napig normális. Meséltem a reumatológián, mert ez akkor van amikor fáj a hátam, nyakam..de csak hümmögött a dr.-nő és minden marad a régiben.


    Most jut eszembe..volt egy kolléganőm 200 volt állandóan a vérnyomása.és akkor érezte jól magát, amikor levitték neki majd belehalt olyan rosszul volt.


    Na, ne panaszkodjak!

  8. 2017. november 19. 18:06275044.

    Sziasztok!


    A lányomék kedd késő este érkeznek vissza...csak, mert kérdeztétek.


    Teszek ide két képet..a vejem az unokájával.


    Bolond egy napom volt. Egész nap sütöttem főztem és mindent elrontottam. Magunknak csináltam spenótot, mert volt még pörkölt maradék rá..az jól sikerült. Ja meg karalábé levest..nem illettek össze, de itt árválkodott szegény karalábé.


    Felhívtam a Zsuzsit jön-e ebédre?..Közben itt van a barátja is..de spenótot nem kérnek! ÚJRATERVEZÉS! Ha előveszek a hűtőből húst soká olvad ki..ezért leloholtam a boltba, vettem cs.mellet megtöltöttem szilvával, sajttal és kirántottam, csináltam krumplipürét..sütöttem körtét vajban (újdonság és finom lett) és sütöttem maffint.


    A maffin tetejét egy kicsit megégettem..ráfogtam így jó, mert ropogós, a krumplipürét takarékra tettem és csak az égett szagra lettem figyelmes..lekozmált..a wc-ben landolt. Gyorsan elkaptam a hűtőből egy kis krokettet a második adagot megégettem....


    Azért elég lett a kaja, még csomagoltam is a Zsuzsinak.

  9. 2017. november 19. 17:48275043.

    Helló kislányok. Most értem haza. Mindenkit olvastam. Magdika nem irigyelek a festés miatt, de sajna néha az is kell. Remélem hamar túl leszel. rajta. Sacikát én is nagyon szűkszavúnak találom. Remélem nincs baj. Borsika sem volt. Ildikó, Anikó csak módjával azt a munkát. Nusika most úgy nézem a körülményekhez képest jól vagy, leszámítva a szemed. Marika történés mentes, kivételesen. Pötyikém lesz majd mesélés ha a lányodék megérkeznek. Bizti jól érezték magukat. Julika és Erika lábadozik. Nálam minden okés.


     

  10. 2017. november 19. 17:13275042.

    Magdikám!


    De jó, hogy van hová menned. Mi az ablak cserénél úgy laktunk, mint ha valami természeti csapás, földrengés után lennénk. De túléltük...olyan jó, hogy az ember egy idő után csak a szépre emlékezik. 


    Már azért is jó, hogy nem leszel ott, mert akkor a festő azt fütyül, amit akar. Most a rejtvény arról szólt, hogy ha a csak az Öröm ódát fütyülheti, felemeli a festés árát


    Sajnos orvost kell keresnem a fülemhez...ennek a végéra kell járni. 

    előzmény:
    harangvirag08 (275040)
    2017-11-19  15:49
  11. 2017. november 19. 16:06275041.

    Szervusztok!


    Magdi nem irigyellek a festés miatt.Az összerámolás a legnehezebb szerintem.Mostanában olyan ügyesen letakarnak mindent, nem kell félni, hogy valaminek baja lesz.Jó, hogy tudsz hova menni.Mikor nálunk utoljára festés mázolás volt, az egész napot a kertben töltöttük.Szerencsénk volt, mert nagyon jó idő volt.


    Ildikó jó sokat dolgoztál.A hegyen is meg otthon is mindig szorgoskodsz.


    Anikó is ha egy kicsit jobban érzi magát, máris keres valamit.Vigyázz magadra.


    Saci ugye nincs baj, csak sok munkád van.Végeztetek a favágással?


    Pötyi úgy emlékszem a lányodék valamikor a hét közepén jönnek, vagy már letelt?


    Itt nem történt semmi, pár telefonon és Skypén kívül. Így nem is tudok mit írni magunkról.


    Akit nem említettem, arra is szeretettel gondolok.


    Betegeskedők mielőbb gyógyuljatok.


     

  12. 2017. november 19. 15:49275040.

    Az előbb valamit elfelejtettem.Nekem évek óta van madársóskám / bordó levelű/.. Régen szabad földben volt a kertben.Csak mióta nálatok láttam azóta teszem cserépbe.Ősszel mindig kiszedem ..a fiait újságpapírban tartom a garázsban.


    Elég jól haladok az elpakolással.Sajnos ...de talán jobb is ..nincs segítségem. Majd apránként végzek mindennel.Inkább érzelmileg visel meg / mert én ilyen hülye vagyok /kicsit hasonlít  a költözéshez....és akkor még ketten voltunk.Bár a csomagolást ....és ez minden költözésnél úgy volt ....egyedül szerettem csinálni.J-éknál nagyon tisztán dolgoztak ....remélem itt is így lesz.


    Én is várom a hiányzó kislányokat.


    Most pihenésként megnézek  egy rész filmet ....mert megérdemlem .

    előzmény:
    franci47 (275036)
    2017-11-19  14:58
  13. 2017. november 19. 15:47275039.

    Annuska, általában mindig vannak helyiek a hegyen. 


    Tegnap is voltak. Vannak akik állatokat tartanak fent és minden nap mennek.  Még egy utam biztos lesz. 


     


    Mai gondolat:


    Milyen jó lenne, ha a sorsunk olyan egyenes lenne, mint egy bambuszbot. 


    Azonnal láthatnánk kifogja a másik végét. De a sors olyan, akár egy piros fonal. Egy fonal azonban képes összegubancolódni, ezért nem tudjuk úgy szőni sorsunk fonalát, ahogy szeretnénk.Néha pedig el is tud szakadni.


    Azt beszélik egyetlen dolgot nem tudunk csak irányítani, ez a szív.Ez néha mélyebben megsebzi az ember mint egy kard. 


    /The king Loves d.koreai filmből. 


     

    előzmény:
    Nusimama (275038)
    2017-11-19  15:14
  14. 2017. november 19. 15:14275038.

    Ildike, halkan jegyzem csak meg, hogy bátor vagy.,annyi rosszat hall az ember és Te egyedül mész, ill. vagy a hegyen. Lehet, hogy felétek jobb emberek élnek, de sokszor még az utcán is nagy ivben el kell kerülni egy- egy embert akiből árad a rosszindulat.


    Én is várom, hogy jöjjenek a többiek is. Vajon Pötyike,tudott beszélni Leonával, s mit szólt. A  lányáék meg ha jól tudom ma jönnek vissza.


    Betegeink gyógyuljatok, nagyon hiányoztók, persze a többiek is.

    előzmény:
    franci47 (275036)
    2017-11-19  14:58
  15. 2017. november 19. 15:05275037.

    Magdika, nem irigyelek az elpakolás , na és a festés és az utána következőkért. Sok munkád lesz mire mindent sikerül dobozolnod. Azért ne idegeskedj és stresszel, mert utána viszont nagyon kellemes lesz a lakás. Csak az idő is kedvezzen.


     Itt most eseget.

    előzmény:
    harangvirag08 (275035)
    2017-11-19  14:15
  16. 2017. november 19. 14:58275036.

    Sziasztok


     


    Kb egy másfél órája már írtam nektek, de valami kóc volt a géppel, nem tudtam visszatérni a normális helyzetbe így elveszett. Utána jelzett az avast, hogy frissítsek, ezután inditsam újból a gépet. 


    Magdikám, az avarban járás? Néha nagyon jó, de itt az udvarban nagyon nem szeretem, és a hegyen sem szerettem, mert ha nem szedem össze, akkor tavasszal nagy gond, arra, már fele odarothad.  Értem ám, hogy mire gondolsz,az erdőn én is imádom.


    Festés,  akkor  most lesz a nagy munka, takarítás - nem tudom valaki segít-e ? - visszapakolás, háááát  hosszú munka, és fárasztó, de nézzük az eredményt. Az jó lesz. 


    Legalább még egy alkalommal nekem is el kell mennem a hegyre. 


    Annuska, ezek szerint ujra lett szürkehályogod.  Először azt hittem, valami más folt de biztos ez az amire én gondolok. Tudom, hogy műlencse van a  műtötteknek, hisz én is így jártam. Még azt hiszem előtted, a nálam találkozás évében. 


    A vadállatoktól nem félek, hisz nem jönnek világosban. Most is a nyomukat láttam, ahogy elgereblyéztem az gesztenyefa levelét. Ha gyanus idegennel találkozom az úton, van egy technikám, amit már előre bevetek. Eddig még minden rendben. Kop-kop-kop.


    Jobbulást a betegeskedőknek, az ágyban fekvőnek. Borsot még nem láttam ma, Sacit, Marikát is hiányolom. Pötyi majd jön. ha már nem lett volna, remélem Anikó is csak benyomja az ajtót. 


    Erika, nekem  kétféle madársóskám van, az egyik bordó levelű, a másik zöld. Jól felnyúlt itt bent. 


    Viszont kinyílt a szülinapi  virágom, az egyik azálea, és a ciklámen. Sajnos a másik azálea vegetál. Kéregetem szépen őkelmét, hogy szedje már össze magát. 


    Nemrég végeztem el azzal amit kimértem magamnak, és azzal is ami hátráltatta, hogy tovább tartson a mai meló. 


    Kutya meleg lett hirtelen itt, bekapcsolt a gázkazán is, és a vegyes is. Jól érzem magam ilyen melegben.


    Most megyek, befejezem a filmemet, 4 x fél óra és vége. 


     


     

    előzmény:
    harangvirag08 (275035)
    2017-11-19  14:15
  17. 2017. november 19. 14:15275035.

    Szép napot Mindenkinek!


    Itt ugyan szomorkás esős idő van.Kicsit zaklatott vagyok ....most mentek el a festők ....felmérték a terepet.Kedden megkezdik..Legszívesebben azt énekelném " Valaki mondja meg "....hova pakoljam azt a sok holmit.Megbeszéltük, hogy amit nem tudok elmozdítani majd ők megcsinálják .....ne emelgessek  stb. .....de még mindig ott van a sok apróság.Még egy kicsit sajnálom magam ...aztán elindulok a garázsba.....hozok fel nagy dobozokat és nekiállok a képeket leszedni a falról stb.Kedden átköltözöm a másik házba. Ennyi .......ha tovább nyavalygok verjetek fejbe.


    Ildikém ...tegnap sok mindent elvégeztél.Ezt a kekszet én is szoktam csinálni.A kinyomós szerkentyűtől érzékeny búcsút vettem ....nem fog több bosszúságot okozni ...nekem nem sikerült vele semmi.Pedig több kísérletem is volt.


    Reggel elmentem a városba.Azt hittem a kis Spar vasárnap is nyitva van ....hát nem volt.A bolhapiacon viszont találtam egy gyöngyfűzőt  aki megcsinálja a gyöngyömet.A kézimunkást és a porcelánost nagy ívben elkerültem.


    Vigyázzatok magatokra....a gyengélkedőknek jobbulást kívánok!


    Anikó ...én is nagyon szerettem / szeretek az avarban járni.A Benjivel szándékosan mentem mindig arra ahol sok lehullott levél volt.Voltak évek amikor szinte egyszerre estek le a levelek ....most még nálunk sok  van fent...a zöld hulladékot meg csak tavasszal  viszik újra.A héten jó lenne a fenyő maradványokat is eltakarítani....vagy marad az is tavaszra.


     

  18. 2017. november 19. 11:10275034.

    Szervusztok


     Nem jó, hogy ennyien betegek vagytok.


     Macsi tartja a frontot. A reggeli képen jó kinézni az ablakon,


    Julika gyógyulj meg és a géped is jöjjön rendbe. Örülök, hogy jelentkeztél, gyógyulgas.


    Anikó ugye megint szembe jött a munka és nem tudtál ellent állni. remélem jól vagy?


    Ildike, Te sem lustiztál. Jó sokat  csináltál. Nem félsz ott fent a hegyen egyedül, hogy  oda mennek az állatók amikor ott vagy?Remélem nem vitted azért túlzásba és nem lesz utóhatás. Nálunk ezt a receptet Borzas Katának hivják és egy hete csináltam ekkora adagot a családnak. A szemmel kapcsolatban, a szürkehályog mütétnél mülencsét tesznek be.


    Sacika mi van veled? Nagyon szűkszavú voltál. Remélem nincs semmi baj?


    Erika, ejnye, nem kell ám utánozni Julikát Remélem helyre billen a vérnyomásod és megszünik a szédülés.


    Itt olyan fele más idő van, de nincs hideg


    Pötyike, Marika, Magdika, Borsika remélem jól vagytok.


    Mindenkinek kellemes vasárnapot kivánok.

    előzmény:
    macska54 (275033)
    2017-11-19  10:41
  19. 2017. november 19. 10:41275033.

    Julika, Erika és még azoknak is akik gyengélkednek jobbulást kívánok. 

    előzmény:
    Picivirág1 (275032)
    2017-11-19  10:07
  20. 2017. november 19. 10:07275032.

    Szervusztok!


    Jó a macska a háznál..a Macskamert van aki őrzi a lángot. 


    Én gyorsan átszaladtam a nappaliba mert csak onnan tudok írni. Olvasom, hogy Erika is olyan nyavalyával is küzd mint én. Most nekem véletlenül nagyon jó a vérnyomásom, nem éri el a 120 at. máskor meg magas...és ez szédülést okoz. valamit már javult a közérzetem, ma már fel is öltöztem mert szörnyű volt a fekvés. bezzeg pénteken húzott az ágy, aludtam egész nap. tegnap már nem volt olyan jó a fekvés, de fent sem volt jó. A fülem még vacakol meg nagyon elgyengülök ha sokat vagyok fenn. Kúrálom magam mindennel, de azt olvasom ez nem  egy két napos baj. Szóval rugdosom magam..egyszer csak ki is rúgom. megyek vissza a vackomra. 

  21. 2017. november 19. 09:22275031.

    Szervusztok!


     


    Olvasom milyen sokan betegeskedtek....jobbulást.....Tegnap én is felkerestem Macsi rendelőjét........a vérnyomatom vacakol......leesik, felveszem, akkor meg felmegy, nem akar a helyén maradni.....szédülök.....mondhatni, hogy egy szédült tyúk vagyok...Ma sem tökéletes, de majd csak lesz valahogy......


     


    Itt kisütött a nap, de hideg van......de ez kell most......nyáron meg meleg......


     


    Macsi, megnéztem a gatyót, de vagy fekete vagy tarka van.......ugye én válogatós vagyok, most épp drapp kellene.....Már tegnap is akartam újra menni, de a szédülésem akadályozott.....Ma is készültem, de még nem merek elindulni......majd holnap, mint Pató Pál.......Te biztos mész csavarogni, ez az idő pont jó......


     


    Francika a receptedhez, nekem volt a húsdarálóba olyan betétem amivel ki lehetett nyomni a kekszet, de idők folyamán valahová elkeveredett......


    Ancsa szeretném kérdezni, hogy a madár sóskát hol tartod? Itt a lakásban csak nőnek magasba.....lehet hogy melegük van....Lehet kint is teleltetni? A tied olyan szép volt......


    Legyen szép napotok!!!!!!!!!!Gyógyuljatok!!!!!!!!!! 

  22. 2017. november 19. 09:02275030.

    Szép vasárnapot Mindenkinek!


    Pihenjetek jól.....a betegek gyógyuljanak....

  23. 2017. november 19. 05:20275029.

    Jó reggelt mindenkinek. Betegeinknek gyors gyógyulást. 

  24. 2017. november 18. 20:27275028.

    Mindenkinek további szép estét.......

  25. 2017. november 18. 19:44275027.

    Darálós keksz,mint retro süti. Ez nem a kinyomós változat. Nekem is van ilyen készülékem, de nem sikerült vele soha jó formákat nyomni. 


     


    Darálós keksz

     


    Hozzávalók:

    70 dkg liszt
    25 dkg vaj
    20 dkg cukor
    2 rúd vanília
    4 tojás
    2 evőkanálnyi sütőpor
    1 citrom
    1 csipet só

    Elkészítés ideje:

    Egy éjszaka + egy óra.


    Elkészítés menete:

    Végy elő egy szép nagy tálat, mérd ki a lisztet meg az összes többi hozzávalót, a citrom héját reszeld le, a vaníliát kapard ki, és nemes egyszerűséggel dolgozd őket össze. Mivel valószínűleg nem kevés keksz lesz a végeredmény, az a legjobb, ha több részre osztod a hozzávalókat, és több, kisebb masszát állítasz össze. Legalább a klasszikus sima és kakaós változatokat - utóbbihoz két evőkanálnyi kakaópor szükséges a felsoroltak mellé, a citrom pedig kihagyható - készítsd el, de remek lehet a kész keksz egy kis gyömbéres-fahéjas ízesítéssel, valamint kókusszal is.


     

    Ha összeállt a tészta, csomagold fóliába, és tedd a hűtőbe egy éjszakára pihenni. Miután letelt az éjszaka, másnap fitten és üdén keresheted elő a spájz mélyén bujkáló húsdarálót, hogy eredeti funkciójának nem teljesen megfelelően használd. Kezdd el ledarálni a tésztát, és öt-hat centi hosszú darabonként vágd le a darálóról a kiérkező anyagot, majd tedd sütőpapírral bélelt tepsire. Kétszáz fokra előmelegített sütőben süsd készre, nagyjából 15-20 perc alatt sül meg.

  26. 2017. november 18. 18:05275026.

    Jó estét kislányok!


     


    A rossz éjszakám után sokáig pihentem, 9 óráig és közben sikerült is valamit aludnom.


    Néztem az idő, úgy láttam hegymenet lesz. A szél nagyon kicsit fújt, igaz a napot nem láttam, valahol  magasan a felhők felett volt, nem bírta áttörni az akadályt. 


    11 óra felé mégis úgy döntöttem megyek. Hála az égnek, hogy elmentem, közben jó idő lett. A vizet akartam kiengedni a hordóból, de mégsem tettem meg,mert közben haza vándoroltak a vödrök, amiben engedtem volna. Így később próbálkoztam a lomb elégetésével. Meg is tettem a hatalmas gesztenyefa levél halmazt elégettem, jó sok diófa levéllel együtt. Maradt egy kis kupac, de az majd kell nekem a következő  munkához, mert még maradt jócskán ág. Kettő, aztán három kis kupacban gyújtottam meg, így  jobban bírtam vele,mintha egy nagy lett volna.  Közben nyesegettem az orgonát, alacsonyabbra tettem. 


    Nem vittem igazán ételt azt hittem gyorsan jövök vissza, de aztán 3/4 4-kor indultam haza. 


    Akkor még szépen sütött a nap. örültem, hogy megcsináltam, mert lehet, hogy csak tavasszal került volna sor rá, mint általában. Azt hiszem szarvasok járhattak az udvaron szétszórták rugták az avart amit még ezelőtt összegereblyéztem, jó nehezek lehettek a patanyomokból ítélve. 


    Haza érve tettem Bea csinált rántott sajtot szalmakrumplit,  és sütit, megittam a déli kávémat is 5-kor, megfürödtem. 


    Látom kevesen voltatok,  mi lehet a csapattal?  Na majd csak ide érnek, mint én is, és talán valami érdekességgel is tudnak szolgálni. 


    Annuskám örülök én is az új egerednek. Használd egészséggel. Mi az a műlencse hiányosság? És mi van a szemedben? Nekem is van egy homály,  ami jár ide-oda, az olvasásban nagyon zavar, állítólag valami leszakadt "valami" de  nem mindig látom. Van akinek felszívódik,úgy látszik nekem nem. Semmit sem lehet vele csinálni. Csak ennél rosszabb ne legyen. Kedden megyek a szemészetre ellenőrzésre /fél évente kell menni/, és csk-hoz is.  


    Macsi kösz az üzenetet Julikától. Jobbulást neki. Örülök,hogy te már ilyen virgonc vagy, remélem nem korai ugye a csavargás.  Nem tudom ma hol jártatok. 


    Ezermester Anikó ezek szerint sikerült megcsinálni a téliesítést, Ha el kell dőlni, akkor nem kerek a világ, hanem elipszis. Remélem minden jó lesz holnapra. 


    Magdikám,  mit főztél? Több napos, akkor az valami finomság,biztos. Sikerült a beteglátogatás? 


    Pötyi, örülök, hogy a lányod egyet unokázhatott, és annak is,hogy  te is pihenhettél egyet, igaz előtte rá kellett dolgoznod. Lajos hogy van? 


    Többieket nem láttam még. Nincs felsorolás. 


    Szép estét, egyet filmezek  még 9 rész és vége a sorinak. 


    Lehet, hogy ma még eszem egy kis gesztenye pűrét, most nagyon megenném. Most  próbál felolvadni a hütött állapotából. 


     


    Na.... megint litánia volt, bocs. 


     

  27. 2017. november 18. 17:54275025.

    Halihó mindenkinek. Én most értem haza. Csavarogtam.


    Ide másolom amit Julika a messengeren írt. 


    Macsikám! Hiába próbáltam a citrommal is regizni a kis gépről nem enged írni. Olvasni már tudok A közérzetem valamit javult, már nem szédülök, de a fülem még rossz, süket vagyok, és hurutos..hagyma főzettel inhaláltam ...ágy nyugalom még megy....Puszi mindenkinek.

  28. 2017. november 18. 15:11275024.

    Mi történt  összesen csak 3-n jelentkeztünk.  Ha hó!!!!!  Hol vagytok Lányok.


     Itt időközben a nap  kisütött és az ég is kitisztult. Szerintem az éjjel jó hideg lesz.


     Itt volt a fiam,hozott egy új egeret. Én aki az élőt utálom és irtozom töle, ennek bizony örültem.

    előzmény:
    potymama (275021)
    2017-11-18  12:51
  29. 2017. november 18. 14:36275023.

    Szervusztok.


    Nagyon lassú a tempóm, de ideértem. Végre befejeztem a hátsó ajtó szigetelését, nagyon elfáradtam, most már csak az a kérdés hogyan funkcionál. Azzal kezdtem, hogy kerestem. A héten vettem csavaros kampós szeget, ez kellett a felrakáshoz, de sehol nem találtam, végül a táskámban maradt, pedig úgy emlékeztem hogy kiraktam. Fel akartam menni a temetőbe téliesíteni, de nincs hozzá energiám, talán holnap.


    Pötyi, örülök hogy sikerült a családot elérned, ezek szerint Leona duplán örült, még a sulinapot is kihagyhatta.


    Magdikám, a beteglátogatás nem egy örömteli esemény, de az élet velejárója, és amíg megtehetjük addig jó.


    Macsi, kösz a reggeli szép képeket, még felnőtt koromban is imádtam a nagy avarban járni.


    Eldőlök még egy kicsit, nem kerek a világ.

  30. 2017. november 18. 13:45275022.

    Sziasztok!


    Itt meg napsütés van  végre ....de elég hideg.


    Jó lehetett a lányod napja Leonával....gondolom volt babaöltöztetés.


    Eseménytelen  a mai nap..Főztem ....megint több alkalomra  lesz elég.Délután filmezek ....talán egy beteglátogatás is belefér.


    Sacikám ...jól tetted, hogy kimozdultatok....néha kell egy kis nosztalgia.Végeztetek a fával?


    Annuska akkor meg is csinálják a beavatkozást, vagy az egy újabb vizsgálat?


    Minden fájásra enyhülést kívánok!

    előzmény:
    potymama (275021)
    2017-11-18  12:51
  31. 2017. november 18. 12:51275021.

    Sziasztok!


    Itt is ködös és hűvös idő van. Egy kis milánói makarónit csinálok ebédre..és van maradék birsalma levesem.


    Szerintem ma csendes napom lesz..eddig az volt! Zsuzsinak van kajája..délig alszik...aztán meg pihen , de jól teszi, elég hajtás van az egyetemen , így az utolsó évben.


    Dió is otthon van, Balázs ma ráér, az egyetemen csak 2 órája lesz.


    Remélem Pici kirúgta már magát!

  32. 2017. november 18. 11:19275020.

    Szervusztok


     Brr, ronda idő van. 


    Macsi ma nem ülök melléd az ablakba, fázok. Kösz a hir Julikáról.


     Julika, gógyulj meg. Timi vigyázz, óv, tehát most már csak rajtad mulik a gyógyulás.


    Pötyike, hogy mondját," jó, ha  minden jó a végén" Nálatok is igy történt. Leonának nagy öröm, s a kocsit is csinálják. Zsuzsi is biztos hálásan gondolt a nagyira amikor a kaját ette.


     Kedves Lányok, ha kimentek jól öltözzetek fel, ronda olyan kabát alá bujó hideg levegő van és esik is.


      Ettől függetleül kellemes, fájdalommentes , vidám hétvégét kivánok.

    előzmény:
    macska54 (275019)
    2017-11-18  04:45
  33. 2017. november 18. 04:45275019.

    Jó reggelt mindenkinek. Gyengélkedőinknek jobb napot.

  34. 2017. november 17. 22:10275018.

    Pötyi örülök hogy sikerült utolérni a családod és most már nyugodtan tudsz majd lepihenni. Na és a kis Leona örömének is. 

    előzmény:
    potymama (275017)
    2017-11-17  21:46
  35. 2017. november 17. 21:46275017.

    Most vitte El Balázs a Diót, rendes kutya volt ..7 óra felé eldől és aludt mint a bunda.


    Alig hogy elment Dió hazaért Zsuzsi, fel se jött mert késő van..csak beledobáltam a kaját egy kosárba és levittem neki..meg is örült "ennyi minden" ? Mondtam ne örüljön..csak azért tettem bele, mert így kényelmesebb volt levinni.


    Beszéltem a lányommal is..mesélte kiélvezte a helyzetet, ő maradt otthon Leonával (nem ment iskolába) és egész nap játszottak, a többiek kocsit javítottak. Minden babaruha jó lett a többi ajándéknak is nagyon örült. Ideges voltam, mert egész nap lestem őket se az interneten nem voltak se a telefont nem vették fel. Kisült ott se rózsásabb a helyzet..nem volt net a telefonnal is galiba volt.

  36. 2017. november 17. 20:36275016.

    Mindenkinek további szép estét mindenkinek.

  37. 2017. november 17. 19:49275015.

    Magdikám gyönyörű az a sárga trombitavirág, nekem rózsaszínben volt, de mindig problémás volt a teleltetés, így már jó pár éve nincsen. Az a névvel ellátott tök szuper.


    Annuska, nem úgy van rendben a kert és az udvar ahogyan szeretném, de az idén ez van, nem stresszelem magam, annyira nem katasztrofális. A szemészeti időpont elég jó, csak legyen eredményes a kezelés.


    Macsi, köszi a helyzetjelentést , igazi őrangyal vagy.


    Julika jobbulást kívánok, valóban kell a meleg ágynyugalom, remélem sitty-sutty túl leszel rajta.


    Nyugodalmas, pihentető jó éjszakát kívánok.

  38. 2017. november 17. 18:57275014.

    Julikát hívtam, mert nem szokott kimaradni. 


    Kicsit a füle, az epéje és még meg is fázott kicsit. Ágynyugalomra rendelte Timi. Ha holnap is ilyen lesz akkor még marad ágyban, de ígéri kirúgja magát. Kéri senki se ijedjen meg. 

    előzmény:
    macska54 (275013)
    2017-11-17  18:46
  39. 2017. november 17. 18:46275013.

    Julika, Borsika, Sacika... kit nem láttam még? Hol vagytok? Remélem nincs semmi baj?

  40. 2017. november 17. 17:45275012.

    Szervusztok


     Eddig nem tudtam belépni, nem engedett a gép.


    Délelött voltam csontsürüség vizsgálaton, majd elmentem a szemészetre idöpontot kérni. elég rossz igy   vezetni. Dec. 28 ra kaptam időpontot.


    Pötyikém, a kutyuk is tudják mi a jó A lényeg, hogy szerencsésen megérkeztek Lányodék és az alkatrészek is. Most biztos már csinálják is a kocsit.


    Sacika, a kezelés legalább használ. Hogy érzed?


    Erika, ne szorong biztos jók az eredmények.


    Ildike, szép gondolatot hoztál.Jó, hogy ilyen segitség van a  favágáshoz. A szemem mind a kettő 2x volt mütve. A mülencse hiányosság okozza a rossz látást.


    Magdika, remélem nem emelted meg magad a virágok hurcolásával. 


     Macsi csábitasz a szép diszpárnák köté egy kávéra, ill. egy szép alma elmajszolására. Tényleg már rendbe vagy?


    Borsika, ugye nem könnyelmüsködsz és ha kimész felöltözzől melegen.


    Julika,gyógyulgat a füled? Ugye most inkább a meleg szobát választod és a kerti dolgokat hagyod?


    Marika, Te is a takaritás közben ugye vigyázzól ,hogy ne fáz meg? A falevél söprés ebben az esős időben, brrr.


    Anikó, Te is ugye befejezted a kerti dolgokat és inkább csak bent tevékenykedsz? Csinálj szép rajzokat az biztos megnyugtat.


    Mindenkinek fájdalommentes szép estét kivánok.

    előzmény:
    potymama (275007)
    2017-11-17  16:03
  41. 2017. november 17. 16:58275011.

    Ez óriási, jól elvackolták magukat.

    előzmény:
    potymama (275007)
    2017-11-17  16:03
  42. 2017. november 17. 16:58275010.

    Marika nekem nincs szerencsém a tökkel.Első éven ...amikor még semmi sem volt , hogy ne gazosodjon beültettem Halloven tökkel. Az egész könyéket mi láttuk el, Azóta semmi ...se a dísztök se a sütőtök nem megy semmire..már nem is kísérletezem.


    Az első évben ilyen szép trombitavirágom volt ....már az sincs.A ház is nagyon fura a fa nélkül ...majd megszokjuk.


     


    Macsi ...nagyon jól néz ki a káposzta ...biztosan nagyon finom.

    előzmény:
    harangvirag08 (275008)
    2017-11-17  16:41
  43. 2017. november 17. 16:50275009.

    Én három arany, maszat kutyit látok. 


    Marika nagyon finom lett, meg is kóstoltam rögvest. 

    előzmény:
    potymama (275007)
    2017-11-17  16:03
  44. 2017. november 17. 16:41275008.

    Szenzációs ez a felvétel ...és milyen  békésen heverésznek .


    Örülök, hogy megtörtént a találkozás.Gondolom Leona már öltözteti a babákat.


    Erikám ...biztosan jók lesznek az eredmények.Nagyon ügyes vagy  a karácsonyi készülődéssel.Jó volt olvasni az írásod.


    Ma szabadnapot adtam magamnak.Reggel voltam a városban. Hideg volt és mire végeztem esett az eső.Aztán csak "voltam " itthon.Na ...valamit mégis csak csináltam....diót törtem."Ajándéklónak ne nézd a fogát"...megszívtam..

    előzmény:
    potymama (275007)
    2017-11-17  16:03
  45. 2017. november 17. 16:03275007.

    Hány kutya van a heverőn?


    Amíg a Dalma valamit a konyhában rendezkedett feltűnt neki a nagy csend és a nappaliban ezt találta!!


     

  46. 2017. november 17. 15:35275006.

    Szervusztok!


    Reggel nagyon friss volt a társaság, mostanra elfáradtatok?


    Macsi látom szegény bagoly nagyon fázott.Kapott sapkát és mellénykét is.Finom lett a káposzta?


    Erika örülök a jó eredménynek és annak is hogy nem csak bekukanttotál, hanem írtál is.


    Saci a favágást csak ha nagyon muszáj akkor csináld. A kezed biztos nem örül neki.Jó programod volt este./Poór P.nem a szívem csücske./


    Magdi úgy látom kicsit megnyugodtál.Nekem is most kezd bimbózni három orchideám, viszont a névnapi ciklámenem idáig bírta.Sajnos elég hamar tönkremegy.Ilyenkor kiviszem a teleltető szobába és kicsit észhez tér.Virágozni nem nagyon szokott ott.


    Pötyi  örülök, hogy a lányodék szerencsésen megérkeztek.Sajnos hamar elszalad ez a pár nap, de vigasztalja őket, hogy karácsonykor együtt lesz a család.


    Gondolok Julikára, Anikóra, Borsika és a többi gyengélkedőre.Simi oda, ahol fáj.

  47. 2017. november 17. 12:15275005.

    Sziasztok!


    Erika jó, hogy megjöttél..biztosan jók lesznek az eredményeid!!


    Idáig főztem..jön a Zsuzsi haza és nincs itthon az anyukája..nehogy már éhen haljon. Délután megyek át kutyát legeltetni (ha igaz) és viszek neki, valami fontos órája van még ma délután csak estére ér haza.


    Az angliai híveimmel még nem tudtam beszélni..eltűntek..nincsenek otthon. Alexa kibérelt egy javító műhelyt (meg kellett adni milyen szerszámok kellenek, stb) lehet oda mentek.


    Itt borús idő van, de nincs hideg.


    Most a Firefoxot "ránctalanították" ..ami jobb oldalon volt az most a balon!...


    Rákényszerítik az embert.."haladjon a korral"...

  48. 2017. november 17. 09:24275004.

    Szervusztok.


    Korán ébredtem én is, átköltöztem ide a TV-hez, bekapcsoltam, de itt meg elbóbiskoltam. Köszönöm a virágom dicséretét, kár hogy ilyen hamar lepotyognak a virágok.


    Macsi, köszönöm a szépséges képeket, örülök, hogy már tudtál csavarogni, újra primőr vagy. A gatyót megnézem itt nálunk, mert én nagyon fázós vagyok, jó lenne itthonra.


    Magdikám a lakásban nálam is tönkremegy minden virág, még valóban az orchideák bírják leginkább. Az Ilditől kapott most van épp bimbós állapotban.


    Pötyi, de jó hogy sikerült kivinni az alkatrészeket, gondolom hatalmas az  öröm. Kíváncsi vagyok a munkamegosztásra, ismerős a helyzet, és a mama mindig mindenre ráér.


    Annuska remélhetőleg mielőbb használ a kezelés, nagy szükséged van rá, hogy tudjál vezetni.


    Erika, gratulálok a jó eredményekhez, bízom benne, hogy ezzel az útólsóval is minden rendben lesz.


    Julika, Borsika Ugye Ti is gyógyultok?


     

  49. 2017. november 17. 09:22275003.

    Magdika jó hogy jöttél, meg Ildikó is. Legalább nem vagyok egyedül. Erát nem említem, mert vele beszéltem az előbb. Gyertek lányok. Hiányoztok. 

    előzmény:
    harangvirag08 (275000)
    2017-11-17  08:14
  50. 2017. november 17. 09:13275002.

    Szép napot Mindenkinek!


    Itt csúnya, szürke idő van....azt hiszem már igazi napos egy ideig nemvárható..


    Pötyike.....örülök, hogy lányodék szerencsésen megérkeztek, biztos nagy öröm van ott.....Te mikor kezded a kezeléseket? Gondolom most a varrás és a kutyavigyázás miatt eltolódott?


    Annuska....a lézer kezelés a műtött szemedre kell?Reméljük minden rendben lesz...


    Anikó..gyönyörű a virágod...valamikor nekünk is volt karácsonyi és húsvéti is.....aztán eltűntek...


    Macsi...örülök, hogy jól vagy....az Fb-n a képeidet nem lehet megosztani...nem szeretnéd?...lehet én vagyok ügyetlen..


    Erika...csakhogy előkerültél....ügyesek vagytok...már a karácsonyi csomagokat készítettétek....majd én is fogok ügyeskedni a családsegítősök  készülődésénél....


    Marika....ismerős nekem is ez a "nem is vettük észre"  dolog, bezzeg ha elmarad azonnal látszik...Nekem azt hiszem be kell szállnom a fa vágásba/hasogatásba.....a kezem nem fog örülni..


    Magdi...kíváncsi vagyok milyen nálad az eseménytelen nap?Valami biztos szembe jön...


    Ildikó...jó vásárlást...ha az az úti cél...


    Borsika, Julika...igyekezzetek gyógyulni....


    Én ma  is megyek kezelésre és még a jövő hét közepéig....nagyon nem szeretem......szerencsére igazán kedves a személyzet, ami ugye ma már elég ritka...


    Tegnap a Kávéházi esték műsorán voltunk....Poór Péter és Molnár Orsi volt a két szereplő.../ezt kihagytam volna/ , de aztán nem bántam meg...kicsit visszajött a fiatalságunk arra a két órára....nagyon közvetlen előadás , kellemes este volt...


     


     


     

Címlap

top