Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. november 17. 08:40275001.

    Jó reggelt!


     


    Jelentkezem, hogy élek.....vagyok (nem túl jól), de felpörögve.....Túl vagyok a kontroll vizsgálatokon, most már csak az onkológusnak kell eldönteni, hogy mennyire jók a leletek.....(szerintem jók)....azért van bennem egy kis szorongás....


    Sikeresen összeállítottuk a karácsonyi csomagokat, most már csak a kiszállítás van hátra, de abban már nem veszek részt....ez is fárasztó volt, de örömet is okozott a tudat, hogy örömet fogunk adni.....


    Olvastalak benneteket, képbe vagyok....


    .Ancsa kaktuszát megcsodáltam...megmutattam az én kaktuszomnak, aki csak pár virágot hozott......talán megembereli magát és ontani fogja a virágokat.......


    Látom, hogy Macsi meggyógyult és már járja a sétáit.......főzi a káposztát.....Köszi az infót a gatyóval kapcsolatban......Nem szeretek kínaiba venni nadrágot, mert nagyon rossz a szabása.....egyforma az eleje és a háta, ha elől jó, akkor hátul nem éri el a derekat. A Lidl-be volt nemrég ilyen nadrág, de lecsúsztam róla, mire odaértem már csak ropiknak való méret maradt....


    Marika tökeit is megcsodáltam......ezt a fajtát szeretem.....


    Julikát sajnálom a fülikéje miatt, de ahogy ismerem egykettőre kikúrálja magát......ahogy Borsika is...


    Pötyi Leonája már biztos próbálgatja a sok gyönyörűséges babaruhát.....Kíváncsi vagyok, hogy lesz a kutyszitterkedés...


    Sacika használ a kezedre a kezelés?


    Annuska sajnálom, hogy a szemeddel gond van......reméljük gyorsan megoldják a problémát......Jó lenne összejönni!


    Magdi már biztos úton vagy.....mert te sem ülsz nyugodtan a fenekeden......


    Francika téged is olvastalak......szerencsés volt a görényes beavatkozás......Gratulálok, te voltál a kerek szám a hsz-ban!!!!!!!!!


     


    Most piacra kell kimennem, csak cékla kell és torma......félig előre készültem a főzéssel, hagyma leves kész, a pörkölt is, csak a kelkáposzta főzeléket kell megfőzni....Megyek is, mert ilyen későn nem szeretek menni.....


     


    Vigyázzatok magatokra, legyen szép napotok!


     

  2. 2017. november 17. 08:14275000.

    Jó reggelt!


    Itt kucorgok Macsi kanapéján...iszom a finom kávét ....és várlak benneteket!!!Milyen jó lenne a valóságban is...


    Ma olyan eseménytelen napnak nézek elébe .Vásárolnom kellene pár dolgot .....üres a "kamra".


    Az én karácsonyi kaktuszom a lépcsőházban van....még nem virágzik , de tele van bimbóval.A születésnapomra kapott ciklámen fokozatosan sárgul.Ebben a lakásban az orchideán kívül nem marad meg semmi.


    A mai gondolat nagyon jó ....mint mindig.


    Mindenkire gondolok....fájdalmakra enyhülést kívánok!

  3. 2017. november 17. 06:37274999.

    Jó reggelt.


     


    Korán felébredtem.  


    Köszönöm a kávét és a szép képeket. 


    Mindenkinek szépséges  pénteket kívánok, betegeknek gyógyulást, a jó kívánságok  beteljesülését. Majd később jövök, boltba kell mennem. 


     


    Mai gondolat: 


    Kétféle ember van ezen a világon, olyanok, akik boldogok szeretnének lenni,  és olyanok, akik akkor boldogok, ha mások is azok.


    /The king loves c. sorozatból/. 

  4. 2017. november 17. 04:47274998.

    Pötyi örülök, hogy odaértek a lányodék. A karácsonyi kaktuszt nem szabad mozgatni, még forgatni sem. Ha meg már virágzik akkor meg pláne nem.


    Na ki lesz a 275000 hsz?


    Jó reggelt mindenkinek.

    előzmény:
    potymama (274997)
    2017-11-16  21:44
  5. 2017. november 16. 21:44274997.

    Jelentem..a lányomék sikeresen leszálltak Lutonban (London melletti reptér) az autó alkatrészekkel együtt. Lestük végig a röptüket a Flightradaron


    Aztán..Dalma átszervezte megint a holnapi napomat..kutya vigyázás ügyében..majd leírom, hogy hogy volt..mert azt hogy, hogy lesz??? Előre nem lehet tudni


    Anikó..nem dícsértem még meg a virágodat..gyönyörű volt! Azt hiszem Magdinak van még szép...az enyém a nyáron valahogy elsatnyult, de még él! Most bent van az ablakban..lehet melege lesz...majd ha panaszkodik kirakom az előtérbe.


     

  6. 2017. november 16. 19:30274996.

    Helló minden kislánynak. Olyan sokat írtatok. Jó volt olvasni. Tényleg... hol van Erika? Borsika a tölt. káp. bármeddig el áll a fagyóban. De egy évig tuti. Nyugiba megcsinálhatod. Csak annyi történik, hogy egy kevés vizet enged. Én az leszoktam önteni. És adagokba teszem le. 


    Voltam Judyval csavarogni, jókat dumcsiztunk.


    Mindenkinek további szép estét...


     

  7. 2017. november 16. 17:52274995.

    Sziasztok, hello Macsika


    Köszönöm Neked és Mindenkinek a gyengéd féltést, meg biztatást a javulásra. Egész nap nyűglödöm, .. nem is érdemes velem foglalkozni, idétlenkedem ezzel a béna fájós süket fülemmel. Most a bal a lükébb. Pötyike, a mikró most eszembe sem jutott. Egyszer volt, h. használtam oszt túlfűtöttem, bödös lett a só, mert a nejlonban hagytam. Magdika olvasom, milyen hibás nálatok a buszközlekedés. Lejárod a lábad szegénykém. Alaposan öltözz fel, nehogy átfázz! Kiesik a homlokom a helyéről, úgy fáj. Annuska, szegény drágám, ha egyszer kell az a lézer, hát tedd. Igaza lesz Aki említette a szürke hályog veszélyt. Anikó, veled várjuk a biztató értesítést, a megfelelő kezelésről. Olyat kapj, amilyet szivesebben elviselsz. Lánykák, az a karácsonyi kaktusz, ..nahát, az tényleg gyönyörű! Én ma hoztam be a muskátlikat, eddig csak tologattam ide-oda őket. Papa pálmája viszont már kicsit megfázott. Julika te olyan kis vidám vagy, még így fülfájósan is, pedig tudom, milyen vacakul van az ember ilyenkor sajnos. Szóval, ...azt mondjátok, hogy kész becsapás ez a ny.kiegészítés-emelés ??!!.Sejtettem! Éreztem. Akkor ebből tényleg nem lehet ajándék/okat venni!! Macsi ügyes vagy, jó a terved a töltött káposzta előre elkészítésével kapcsolatban. Én még így előre sosem mertem megcsnálni. Sacika, én is jártam már úgy, h. lesepertem a havat a járdáról és senki nem vette észre. Akkor még jobb erőben voltam. 


     

  8. 2017. november 16. 16:21274994.

    Nem is mondtam. Tegnap a "szórvány napja " volt a Duna TV-ben. Ellátogattak Nagyszalontára is. Olyan jó volt végig látogatni azokat a helyeket ahol Iluskával, Ildivel és Erikával jártam És persze Árpáddal, aki olyan szeretettel, értőn tudott Szalontáról , a szalontai hírességekről beszélni, hogy megrendítő volt. Már kérdezték tőlem, mit tud adni nekem egy internetes csoport. Ilyen barátokat...soha nem tapasztaltam volna meg, hogyan élnek , gondolkodnak a határon túl a magyarok. 

    előzmény:
    Picivirág1 (274990)
    2017-11-16  15:20
  9. 2017. november 16. 16:01274993.

    Szervusztok!


    Nem tudok mit írni.Megint egyhangú hétköznap van.


    Ebéd volt, Papa elment fodrászhoz, gyorsan nekiálltam takarítani, járdát söpörni.Akkor jött haza, mikor vittem a seprűt a helyére.


    Ebédeltünk, szundikált és még akkor sem vette észre, hogy mit csináltam, csak mikor a kerti cipőjét vette fel az volt gyanús.Nem úgy volt ahogy hagyta.Mondhatom szép dolog.Én dolgozok és  még észre sem veszi.Így törje magát az ember.


    Anikó nagyon szép a kaktuszod.Lassan, lassan csak megjön az értesítés.Addig is vigyázz magadra.


    Pötyi megint te leszel a valaki.Gondolom a kutyusok örülnek ha meglátnak.


    Julika, Borsika űzzétek el ezt a csúnya fülfájást.


    Annuska nem jó hírt hoztál.Sajnos rá vagy utalva a kocsira.Nehéz lesz míg rendbe nem jön a szemed.


    Macsi ezek az ablakos képek szuper jók, de az még jobb, hogy primőr vagy.


    Hiányzók ugye nincs baj, csak nem értek rá.


    A csúnya idő ellenére, legyen további szép napotok.

  10. 2017. november 16. 15:53274992.

    Szép napot!


    Itt elég szép volt a délelőtt ....ki is használtam. Elmentem Tómalomra ....lecipeltem a leandereket a pincébe / valahol biztos nem vagyok normális/elrendeztem a cserepes krizanténokat,söprögettem némi lombot.Ránéztem a nagy kupac fenyő maradványra....ma jöhetett volna a fuvaros , de a festőkkel együtt az sem jelentkezett.Hazafelé bementem a temetőbe.A fagy szerencsére nem érte el a vázában levő virágokat.A szél megint megtette a magáét ....szerencsére nálunk nem vitt el semmit...de az utakon mi volt ...szörnyű ....és ez olyan rossz hatással van rám mindig.Busz ...szokás szerint nem volt ....gyalog jöttem haza.Közben találkoztam egy ismerősömmel....kicsit beszélgettünk ....megvolt a napi kommunikációs adag .


    Fülfájos kislányok vigyázzatok magatokra ....jobbulást kívánok mindenkinek.


    Anikó örülök, hogy jobban vagy, Gyönyörű a kaktuszod. Ilyen színűt nagyban még nem láttam.


    Pötyi ...a kutyák ...a helyzet nálunk is ugyanaz/ megoldjuk stb/aztán a végeredmény ....csak közelebb lakom.Nagy öröm lesz a találkozás.Én el voltam tájolódva ....azt hittem hét elején mennek.


    Kellet emlegetnem őket....most telefonált J. menjek  majd át... ha szól a barátnője ...mert hoz cuccokat és vigyem be.


    Annuska .. nem jó hírt hoztál.Jó lenne ha nem kellene sokat várnod....és mielőbb megcsinálnák.


    Megyek ...

    előzmény:
    Picivirág1 (274989)
    2017-11-16  13:05
  11. 2017. november 16. 15:45274991.

    Sziasztok Lányok!


     


    Igen, azt hiszem tegnap sem írtam, és ma sem még. 


    Tegnap reggel készültem a "csőgörényes fogadására" minden elpakoltam, ahogy szoktam,  de szinte semmi koszt nem csinált, csak a szokásos  volt,  a visszapakoláson kívül. Az ajtót este felszerelte Gábor. 


    Gyorsan megvolt vele, és jó is lett.  Annuskám a csőg-ben az egyik macera a szolgáltatás ára. Nem olcsó, és talán fél órai munka volt. Kiszállás nincs. Benne van az árban szerintem. 


    Délutánra jött Joci keresztfiam segített Gábornak a favágásban. Nagyon ügyes ez a fió, mi fiú? Meglett ember. Új módszere van, egyrészt saját találmány, egyrészt valami hasonlót látott. Gyorsan ment.


    Gábor megrendelte neki az ebédet,  tehát főztem, 3 félét, mert étvágya az nagyon nagy van, és kell is az erő a favágáshoz. 


    Nem végeztek el, még maradt. Hála Isten, hogy maradt, így még bekerül egy sor a meglévő vágott fa mellé. Ugye Julika te tudod mennyi elfogy egy télen. A csomag ezek szerint igazi meglepi volt.


    Remélem javulni fog a füled, még ha lassan is. Legközelebb ne ereszkedj a vízbe, vagy vegyél füldugaszt, lehet szilikonosat kapni, Bencének is volt kiskorában. 


    Macsi örülök, hogy primőr lettél.  Vissza ne ess, nem tudom mit tettél, hogy megbetegedtél.


    Anikó kaktuszát láttam élőben, körbe-körbe gyönyörű virágos. 


    Annuska, nem szürkehályog van a szemeden? Akkor szoktak lézerezni, még egyszer nem szokták megműteni. Pedig a kishaver nagyon kell neked, mert kocsival azért sokkal könnyebb eljutni valahova, és a cipelés is nagyon nehéz.  Sajnálom,hogy az utcán kell tartanod. Nem lehet valahogy az udvarba bejárni? Nem tudom elképzelni hogy nézhet ki a lakásod, kerted. Na majd egyszer megmutatod. 


    Pötyi, akkor mégis rád ruházódott a kutyák gondozása. Ügyes vagy, biztos megoldod a legjobb módszerrel.  Jó utat a lányodéknak.


    Borsikám, csak melengesd a füledet,  ha orvos kell hozzá, akkor ne húzd sokáig az elmenetelt. Nálam a nátha mindig szokta rontani a helyzetet. Én is nehezen hallok, főleg bizonyos hangszíneket. 


    Marika, jó sok tököd termett, az enyém most 3 db egy ami talán jónak is mondható, a másik kettő korcs.  Későn vetettem el, a másik a szárazság, pedig 5 tövet vetettem, mind ki is kelt, még meg is trágyáztam.


    Talán majd jövőre jobb lesz.


     


    Tegnapi hsz szerint kiszámítottam a ny.-mat, hát pontosan azt kaptam amit kaptam, de nagy csavar volt az egészben az a plusz szorzó, ami megharmadolta az összege. Tehát egyharmad maradt belőle. Erről a szorzórólaz előzőekben nem tudtam, azt sem, hogyan érjük a csökkentett összege.  NA méghogy ebből akapott  pénzből a ny-sok szép ajándékot vehetnek az unokáknak. És akinek több is van, több unokája? /és-sel nem kezdünk mondatot és hát-tal sem/


    A fanatikusok  most égbe emelik a kormányt. Hát emeljék......


     


    Erika,mi van veled? Sok a teendőd, vagy más dolog tart vissza?


    Magdikám, remélem minden rendben van a lelkedben. Kicsit regenerálódtál a megrázkódtatás után.


    Sacika, feltétlenül elküldöm majd a filmet. Nagyon élvezem.


    Bea telefonált, hogy megjelent a Nárai Tamás könyv,  amit kinéztem magamnak. Szerinte annyira apró betű, legalábbis úgy látja.


    Ma is Zegen voltam, már semmi hús nem volt a hűtőmben. Mivel több félét vettem, így nem került sok megint az élelmiszerek megvételére, mert nehéz lett volna. Így sem volt könnyű.


    Megfőztem a kutya kajáját is.  Mostam-mosok most is. 


    Holnap elmegyek a fodrászhoz,mert nagyon megnőtt a hajam. Lassan már két szofba fonhatom. Nehéz megfésülni.


    Kit nem szólítottam meg? 


    Annak dupla ölelés, jelentkezzen érte, merg átgondoltam, és a világért nem jut eszembe, hogy van-e ilyen személy.


     


     


     


     

  12. 2017. november 16. 15:20274990.

    Hűűűű..Anikó karácsony kaktusza kitett magáért.Gyönyörű.


    Az én figyelmemet valahogy elkerülte, hogy ez a kezelés nem az a kezelés...aha, már értem, miért a várakozás. De minden jó, ha jó a vége, és az lesz

    előzmény:
    ancsa46 (274983)
    2017-11-16  09:54
  13. 2017. november 16. 13:05274989.

    Erika!!!! Hol vagy????Na, majd jön, ha ráér. 


    Most olyan jól jönne most Marika töke..az a sütős fajta. Megkívántam, majd Timi átmegy a boltba. Már sokszor mondtam, hogy gyerekkoromban apukám a lágy tojással és pirítóssal gyógyított. Lehet, hogy azt kellene ennem? nem fáj ám, csak a lelkem, hogy alig hallok...de lassan rendbe jön. Volt már ilyen és sajnos lesz is. Ezzel a eü. témát befejeztem. 


    Látom Annuska is kezelésre szorul..még jó, hogy lézerrel megoldható a dolog. csodákra képes már az orvostudomány. 


    Ildit és Sacit sem láttam ..nem tartok névsort meg akkor valaki biztos kimarad és azt nem szeretném. 

  14. 2017. november 16. 12:08274988.

    Jajjjj de jukas a zagyam, igen , a virágodat akartam megdicsérni, valami gyönyörüséges volt. 


    Pötyike látod mire jók a nagyik? 


    Nusimama már megint nem jó hírrel jöttél, nagyon sajnálom. Vigyázz magadra. 

    előzmény:
    ancsa46 (274983)
    2017-11-16  09:54
  15. 2017. november 16. 12:04274987.

    PÖTYIKE, NAGYON JÓ ÉS SZERENCSÉS UTAT A LÁNYODÉKNAK


    Ha mész kutya pesztrának, azért alaposan öltőz fel. Láttod a legjobb szervezésnél is becsusznak problémák. Mig lányod kutyáinál leszel, Dió Lajossal lesz?

    előzmény:
    potymama (274985)
    2017-11-16  11:54
  16. 2017. november 16. 12:01274986.

    Szervusztok


     Most értem haza a szemészetről. Semmi jó. a bal szemem lézerezni kell, mert ahogy nézek, egy foltot láttok és fátyol van az egészen. Igy nem tudok rendesen vezetni.


    Macsi, megyek melléd a kandalló elé és egy csésze kávét is viszek magammal, Örülök, hogy már ugy érzed, hogy toppon vagy, de azért  ugye vigázzol magadra, te jószivű angyalka


    Julika, ez borzalmas. Ennyire begyulladt a füled? Ne izgasson most a kert a lényeg Te gyere rendbe. 


    Borsikám, Te is gyógyitgasd magd..


    Anikó, végre egy kis jó hir is jött felöled. A másik dolog is  rendezödni fog, de tudod  Isten malmai lassan örölnek. A kaktuszod csodás.


    Itt teljesen be van borulva. Ugy hogy Macsi a du.i csvargással csak ovatosan és jól felöltözve.


    Julika, Borsika, anikó és minden gyengélkedőknek javulást kivánok.

    előzmény:
    macska54 (274984)
    2017-11-16  11:11
  17. 2017. november 16. 11:54274985.

    Sziasztok!


    Macsi ügyes vagy..azért is mert meggyógyultál, meg azért is, hogy főzöd a káposztát és gondolsz a tesókra is.


    Borsika a sót a mikróba is meg lehet melegíteni..csak szerintem nem a vászon zacskóban..hanem valami kis tálkában és aztán öntsd a zacskóba.


    A lányomék majd 2 óra felé indulnak Pestre...azért izgulunk, hogy visznek autó alkatrészeket..azt hogy engedik fel a gépre.


    Biztos írtam, Dalma mondta nekem nem kell a kutyákra vigyázni majd ők mindent megoldanak, hisz a Zsuzsi hazajön ma és itthon lesz vasárnapig.


    No, azzal kezdődik..Zsuzsi nem jön haza csak péntek este..a Dalma nem ér rá, Pesten lesz az egyetemen, Balázs dolgozik..szóval menjek már át és pesztráljam a kutyákat..egyébként meg vigyázzak a Dióra is!


    És ez még csak az első nap!


    Tudtam..erre számítottam..ismervén a kis családomat!


    Anikó örülök, hogy egy picit jobban vagy.


    A füleseknek is mielőbbi javulást kívánok.

  18. 2017. november 16. 11:11274984.

    Borsika, Julika, Anikó! Drága kicsi jánykáim küldöm a sok energiát mind hármotóknak. Úgy segítenék ha tehetném. Mennék fülikét cseppenteni, lámpázni. Anikónak kezelést biztosítani. Mindent megtennék, hogy könnyítsek rajtatok. De hát én itt, TI meg amott vagytok. 


    Én per pillanat primőr vagyok. Itt minden okés. Az idő olyan amilyen. Hideg-borongós. Persze az nem tart vissza attól hogy du. csavarogjak ha nem fog esni az eső. 


    Ma megvettem a töltött káposztának valókat. Holnap meglesz csinálva. Annyit vettem, hogy mind2 tesónak is legyen elég. Kiadagolom és megy a fagyóba. Ez is kipipálva. 

  19. 2017. november 16. 09:54274983.

    Szervusztok.


    Jöttem kicsit dicsekedni, hogy ha nem kiabálom el, akkor talán hangyányit jobb a helyzet, az asztma miatt vannak még leginkább gondjaim. Sajnos a másik dologgal kapcsolatban még mindig nincs semmi, amint írtam is, ez egy most először engedélyezett eljárás, ami millió engedély és egyéb feltételeknek kell hogy megfeleljen, remélem hamarosan összeáll minden szükséges dolog, mert a hagyományos kezelést nem szeretném.


    Macsi, csodás a mai beköszönő képed. Ugye már jobban vagy?


    Pötyi, lányodéknak nagyon jó és kellemes utat kívánok.


    Marika, nagyon szépek a virágaid, az a kis sárga krizantém nekem most edényben van itt a bejárat mellett, majd tavasszal kiültetem.


    Annuska jobban vagy e már? Nem lehet hogy huzatot kapott a kupád? Jobbulást.


    Julika most az egészség fontosabb mint a kert, de tudom hogy birizgál. Sajnos nálam is elmarad az utolsó fűnyírás, de lesz még szép tavasz, majd rádolgozunk egy kicsit.


    Ma nem főzök, van maradék, de még nem is bánom, mert olyan remegősek a lábaim.


    Nálunk borongós, néha csöpörgős idő van, de nincs olyan hideg mint tegnap.


    Ilyen volt a karácsonyi kaktuszom, most már hullanak a virágok.

  20. 2017. november 16. 09:51274982.

    Julika, jobbulást! én is ma süketen ébredtem. Már készítettem egy zacskó sót, amit becsomagolok és ráteszem a meleg gázcsövekre aztán a fülemre. Ez a megoldás ma jutott eszembe, ...azok a csövek egyformán felmelegítik a sózsákot. Mindenkit ölelek. A jobbulásra biztatásokat én is megköszönöm Mindenkinek. Valami van, ...de nem az igazi, ..mondta régen egy híres orosz bohóc. Hát, nálam is ez van, ..a nyavalya és az egészség között ingadozom. Na, majd csak alakul. Szeretettel gondolok Rátok.

  21. 2017. november 16. 09:29274981.

    Csodás kép!!!!!!Köszönöm!!!


    Szervusztok!


    Kicsit borongós, kicsit felhős, igazi őszi idő van. De már hűvösebbek a napok mert több tüzelő kell a csempébe, hogy reggelig meleg , langyos maradjon. Talán lassan ..nagyon lassan , javul a fülem. Sokat gondoltam Borskára, mert tegnap szinte teljesen süket voltam. Szörnyű kellemetlen állapot. 


    Mivel még nem vagyok rendben nem megyek avart seperni. Még ilyen állapotban soha nem hagytam a kertet, télre le volt nyírva a fű, a lomb össze seperve...a zöme munka marad tavaszra, amikor remélem én is kivirulok.


    A csomag tartalmát Elza segítségével rakta össze a nászasszony., Elza tudja, mit szeretek, mivel lehet engem levenni a lábamról, örömet szerezni. Melinda árulta el. 


    Mit főztök? Nekünk még van levesünk...valami második kellene. 


     

    előzmény:
    macska54 (274980)
    2017-11-16  04:50
  22. 2017. november 16. 04:50274980.

    Jó reggelt mindenkinek.

  23. 2017. november 15. 20:04274979.

    Pötyi! Jó utat a lányodéknak. Érezzék nagyon jól magukat.


    Mindenkinek további szép estét...

    előzmény:
    potymama (274975)
    2017-11-15  14:01
  24. 2017. november 15. 17:04274978.

    Szervusztok!


    Szomorúan olvasom, hogy ennyi gyengélkedő van.Még csak most kezdjük a rossz időt.Vigyázzatok magatokra.


    Én is minden vásárlásnál kiakadok.Mindig ugyanott veszem a felvágott, töpörtyű, kolbász stb.de a tejtermékek, zöldség és ami csak kell egy háztartásban azoknak az ára hetente változik.Tegnap voltam szemüveget csináltatni, majdnem dobtam egy hátast.EZ is olyan dolog, amit nem lehet elódázni.Ez kell.Nem panasznak szántam, de jólesett leírni.


    A tökök mindig ilyen szépek lesznek és jó sokáig kitart.Lehet, hogyha a poloskák nem szűnnek meg csak cukkinit  és ezt ültetünk.Ezeket nem szeretik.


    Annuska írtad, hogy a rózsaszín virág nálad tavaszi.Nálunk is, csak most pár szarkaláb, borzaskata, ibolya és gólyaorr is kinyílt.Igaz kicsit csenevész, de virágzik.


    Pötyi jó utat és szép élményeket kívánok a lányodéknak.Biztos lesz nagy öröm.


    Pihenjetek, gyógyuljatok.

  25. 2017. november 15. 14:49274977.

    Nusimama neked is jobbulást kívánok és minden gyengélkedő kislánynak.


    "Macsi ez a megfázás következményeként jelentkezett."... jól mondod, pont ez történt.

    előzmény:
    Nusimama (274976)
    2017-11-15  14:28
  26. 2017. november 15. 14:28274976.

    Szervuasztok


     Itt ragyogó napsütés van, hideg sincs.


    Macsi ez a mefázás következményeként jelentkezett.


    A reggeli képpel reméltem Te is jobban vagy. Azt hittem nem indulsz a megszokott piac turára, de tévedtem. Egy kicsit könnyelmü vagy, hogy ilyen állapotban csak elmentél. Dá,dá. Jó lenne, ha egy kis ágynyugalmat iktatnál be. Gyógyulj meg.


    Ildike, tegnap mozgalmas napod volt Gondolom, elég macerás lehetett a csőgörény dolog.


    Anikó, ez nem jó hir, Gondolom feszült is vagy. Neked is most a pihenés a legfontosabb. Jobbulást.


    Julika, gyógyitgasd a fület.  Ha kimész a fejedre  tegyél sapkát. Betyárok ezek a ciccek. Hiába jó a szglásuk, s tudják mi a finom.A csomag, jókor érkezett. Ez gyógyitó meglepi volt.


     


    Sok embert ért csalodás a nagy beharangozás után. Föleg azokat  akik semmit sem kaptak. Macsi tesójának igaza van, amit adtak az éppen egy dologra elég.  Szerintem ez az etettés. Az a sok kis nyugdijas biztos többet várt.


    Sacika,  minden nap kell menni kezelésre? Még jó, hogy olyan gyorsan végzel. Jó, hogy nem vágtak át Benneteket a fával.


    Magdika, gondolom a tegnapi rossz hir is közre játszott, hogy rossz éjszakád volt. Megnyugodtál egy kicsit? Boscó biztos nyugtat.A festés miatt nem irigyelek.


    Pötyike, elindultak a Lányodék? Ez a változó időt hogy viseli a vérnyomásod?


    Erika, gondolom pörögsz,


    Marika, Te mit csinálsz?


     Borsika, meggyógyitott a finom husleves? Micike, aranyos lehetett.


    Ma össze szedtem az összes muskátlit és megszabitottam a földtől. Vagy is eltettem telelni öket. Ujságpapirba és egy vászon zacskóba. Igaz nem a leg ideálisabb helyre kerültek, de mivel a sufni jég hideg a WC-be akasztottam fel a  zsákocskát.


    Ugy látszik ragados a fájsz. Nekem a tarkóm pimaszkodik. Olyan mintha megfázott volna a fejem.


    Minden betegünknek és gyengélkedönek jobbulás, gyors gyógyulást kivánok. Ha volna varázs veszőm, most suhintanék felétek, hogy huss fájdalom, betegség.


     


     

    előzmény:
    Picivirág1 (274974)
    2017-11-15  12:42
  27. 2017. november 15. 14:01274975.

    Sziasztok!


    Itt borús az idő, de nem fagyott..igaz erre van mindig a legmelegebb az országban.


    Olyan kupi van a szobámban..ki kellene takarítanom, mindenütt cérnaszálak, bolyhok..a varrás maradéka.


    Már befejeztem a ruhácskák varrását...de megláttam egy érdekes babát a neten..azt muszáj megcsinálnom! Már félig kész!


    Holnap este 18.30-kor indulnak a lányomék és 20.40 kor érnek Londonba. Remélem Alexa odaér értük, mert ő meg vizsgázik délután az egyetemen..arról nem beszélve nem ismeri Londont, de felvette a kapcsolatot az ottani magyar csoporttal és azt mondták majd elnavigálják.


    Tegnap és ma egész jól érzem magam..(el ne kiabáljam) neki is fogtam megpucoltam egy csomó birsalmát..azt hiszem hólyagos lesz a kezem...és befőztem. Nagyon útálatos azt pucolni, kemény és férges...bár ez nagyon szép volt..de így is csak 4 üveggel lett belőle..kb. még annyi maradt. Azt majd holnap.


    Lajos is tegnap sz@rul volt, begörcsölt az epéje...pedig nem is ettünk semmi olyat ami okot adhatott volna rá. Gyorsan megetettem vele minden maradék gyógyszert ami az előző epegyulladásból maradt, hatott a görcsoldó és mára semmi baja. Egyébként nincs epeköve, hanem csak úgy begyullad.


    Legnagyobb bánatára diétáztatom..semmi kávé, kupica vodka reggel..hanem kétszersült és tea! Morgolódik már..azért ebédre valami laktatósabbat kell kapnia.


    Anikó, Macsi, Pici és akinek fáj valamije..gyógyuljatok!!!

  28. 2017. november 15. 12:42274974.

    Macsikám!


    Nem is igazán neked írtam. Én is többre számítottam, de tudjátok, én számtanból mindig rossz voltam. Magdi mondta meg a frankót!! Ez olyan, mint a villany számlaa szerint én annyit fizetnék amennyi pénzem nincs is, már mint annyit takarítok meg. nem akartam én ezzel "lázítani" vagy mi, csak éppen ez jött szemben velem, miután elolvastam az írásodat. Nem értettük, nem tudtuk megoldani  az egyenletet 

    előzmény:
    macska54 (274972)
    2017-11-15  11:17
  29. 2017. november 15. 11:21274973.

    Magdika köszönöm, még nem jó a gyomrom. Majd lesz valami. A leander -5°C-ig bírja. Holnap még egész tűrhető idő lesz. 

    előzmény:
    harangvirag08 (274970)
    2017-11-15  11:08
  30. 2017. november 15. 11:17274972.

    Julika nem én vagyok csalódott. Én csak azokat sajnálom akiknek mindig kevés van mindenből. Hála engem nem érint. Legalább is még nem. De ott az a sok szegény ember akinek semmije sincs. Na azokat sajnálom. 

    előzmény:
    Picivirág1 (274969)
    2017-11-15  11:00
  31. 2017. november 15. 11:11274971.

    Aki ezt a számítást érti ....vagy követni tudja...  erről ennyit.Ez valahol olyan mint a gáz vagy villanyszámla .

    előzmény:
    Picivirág1 (274969)
    2017-11-15  11:00
  32. 2017. november 15. 11:08274970.

    Szép napot Mindenkinek!


    Nálunk szikrázó napsütés van .....de az éjjel szerintem volt egy kis fagy.A tómalmi leanderek még kint vannak...egy kicsi nem árt nekik.Holnap ha ilyen marad az idő ...azért kimegyek..Most Boscóval őrizzük a házat...ahányan annyifelé vannak.


    Nekem nagyon rossz éjszakám volt ....biztos van valami fronthatás.


    Macsi kezdesz javulni?Talán jót tett a reggeli piacozás....a fejfájást elhessegettem....jó messzire.


    Julika ...nem is kell már ide orvos...megvan a diagnózis..Én is minden fürdésnél frászban vagyok, hogy ne menjen víz a fülembe.


    Pötyi ...a csomagról jutott eszembe...mikor B. kint volt  futárszolgálattal küldtük utána a cuccát, meg esetenként csomagot.Az ár elfogadható ....és pontosan kézbesítették.Szerintem minden nagyvárosban van ...a posta megfizethetetlen.Megtörtént már a találkozás?Tegnap a nyugdíjas egyetemen "Kalandozások Kelet-Ausztráliában "címmel tartott előadást egy zoológus....nagyon érdekes volt.Rá kellett jönnöm igen keveset tudok A-ról.


     


     


    Borsévi ...aranyos lehetett Micike.Igaz ő lány ...Boscó biztos lepisilte volna az őzet .


    Tegnap felhívtak a festők ....a napokban jönnek felmérni.A hátam közepére sem hiányoznak ....de már nagyon aktuális.


     


     

  33. 2017. november 15. 10:45274968.

    Ancsurka!


    Fekverészél, pihengessél. És várakozol, mikor kezdik el a kezelés. Jó lenne már túl lenni rajta. Sok a beteg, azért kell várni? A várakozás a legrosszabba. 

    előzmény:
    ancsa46 (274964)
    2017-11-15  09:45
  34. 2017. november 15. 10:43274967.

    Sacikám, Macsikám!


    Vigyáztam én ahogy tudtam, de a kádban mindig mondják süllyedjek lejjebb...és a fülem oldalt beleért. Már cseppentettem és pszichésen már érzem, hogy gyógyul. Persze mindig jól fel kell öltözni ha kimegyek fűtő anyagért...tudom, tudom, nem kell mondani...nekem kell jobban vigyázni. 


    Most kivircsant a nap, olyas szép idő lett. A kedvem is más lett. 


    Most kaptam egy édes is csomagot Ausztriából, a nászasszonytól. Még csak most kapta meg a tavaly varrott szatyrot és úgy megörült, azonnal viszonozni is akarta. Szép fonalakat, nagyon finom édességet, darált mandulát kaptam, a cicák is kaptak játékot meg egy kis csemegét. Ez Saci ajánlóról jutott az eszembe. Ki fogom próbálni. 


    Még el kell csomagoljam a rizómákat, a kanna virágét. Zsuzsi hoz régi Népszabadságot, neki van olyan, az éppen jó lesz becsomagolni. 

    előzmény:
    silinga (274965)
    2017-11-15  09:46
  35. 2017. november 15. 10:04274966.

    Anikó nagyon sajnálom, hogy nem vagy jól. De segítenék ha tudnék. Pihenj, ne csinálj  semmit.


    Sacika még jó hogy legalább a mennyiség megvan.


    Amúgy meg minden rohadt drága. Sz@....t nem ér amit adtak emelést. Azaz jó lenne úgy nagyjából, ha nem naponta emelnének mindent. A tesóm kiszámolta hogy 2-en kaptak tokkal-vonóval (majd még jön az Erzsébet ut. azzal együtt) 53 e ft. Azt mondta abból mindből húst vesz. Az nekik elég 1 évre. És ha meg nem akkor mást esznek. De a benzint az elmúlt 3 hét alatt már 30 ft-vel növelté. De mind1 mit nézek minden drágább  lett. 1 hónapja nem vettem kenyeret. Na ma vettem, már megint 20 ft-al drágább mint utoljára. Pedig akkor is emeltek. Szóval pont ott vagyunk, hogy semmit se kaptunk csak azt hiszik sokan.

  36. 2017. november 15. 09:46274965.

    Szép napot Mindenkinek!


    Macsi....nagyon aranyos, hogy a bajod ellenére is hozod a reggeli kávénkat és a szépségeket....gyógyulj minél hamarabb...most a kávéval is óvatosan...talán valami vírust szedtél össze?


    Anikó....elvitték e tőled a rosszat az éjjeli manók?Ha mégsem, vigyék a nappaliak..


    Julika...te kis diagnoszta...ha.ennyire tudod a bajod eredetét, talán kicsit jobban kellene vigyázni.....A cs.májat szoktam úgy panirozni, hogy darált dióba vagy kókuszreszelékbe teszek kicsi morzsát...enyémek szeretik..


    Marika....szépen megnőttek a tökeid...és biztos finomak is, idén kedvezett nekik a nyár...az idén még csak jót vettem..


    Pötyike...biztos elkészült az összes babaholmi, lesz nagy öröm...megmutattad őket előre vagy meglepetés lesz?


    Magdi....sajnálom, hogy rossz hírt hallottál...tudom mennyire megviseli az ember


    .Ildikó...örülök, hogy lesz kosztűmös...most a gyűjtögetettekből nézek


    Tegnap nagyon kifárasztott a kétszeri városjárás....és újra csak fáztam....annyira nem akartam még téliesíteni magam, de látom muszáj...A kezeléseken ritka kedves a személyzet....hamar túl vagyok rajtuk, mert mindig behívnak idő előtt...


    Mára könnyen főztem....húsos-paradicsomos  répa fagyasztóbol és túrós derelye, sajnos bóóóti..


    Az este meghozták a fánkat sz üvegház fűtéséhez....hát valami eszméletlen drága....főleg így karácsony közeledtével...ráadásul sötétbe raktál le és azon is izgultam nem csapnak e be minket kis öregeket...reggel láttam, hogy nem, legalább a mennyiség meg van...

  37. 2017. november 15. 09:45274964.

    Szervusztok.


    Nem volt rossz éjszakám, sajnos maradt a tegnapi kórságból még mára is, lehet hogy tavaszig elkísér. Tegnapelőtt este annyira megzavart a köhögés, hogy futnom kellett h.nyni, és nálam az nagy erőlködéssel jár, ráadásul a rossz véreredményem miatt nagyon csúnyán bevérzett az egész arcom, talán egy hét is kel, hogy egy kicsit rendbe jöjjön, azon kívül a közérzetem ott valahol nagyon lent van, így ma is fekverészés lesz nagyrészt. Teázom. Tegnap vettem sütőtököt, most sül.


    Macsi nagyon örülök hogy jobban vagy. Köszi a szép látványt az ablakból, és az őszi összeállítást.


    Julika, remélem hamar segít a kence, néha bizony alapdolgokat felejtünk el. Örülök hogy Timi megmentette az ebédet.


    Itt elég kemény fagyra ébredtünk, még most is fehér a háztető és a fű, ahol nem süti a Nap.

  38. 2017. november 15. 08:59274963.

    Jajjjj Julika nem vigyáztál és már utol is ért a baj. Pedig neked nagyon kell vigyázni a füledre. (Borsikának is) Én is azt a cseppet szoktam ritkán használni. Nekem a légkondi szokta kicsinálni a fülem. Jobbulást kívánok.


    Voltam piacolni, de még nem vagyok 100-as. De talán megmaradok. Ha én csak egy kávét iszok akkor még nem az igazi a bensőm. Igyekszem regenerálódni. Du. progim van, mert tegnap az Árpád hídon jött az első roham. Aztán vagy 10x-15x, már nem is tudom. Tök kicsinált. Ma vissza megyek ahova oda is értem csak nem tudtam szétnézni, mert csak leroskadtam és h.....tam. (virágpiac) A kereskedők segíteni akartak, de hát nem tudtak. 

    előzmény:
    Picivirág1 (274962)
    2017-11-15  07:57
  39. 2017. november 15. 07:57274962.

    Szervusztok!


    Szegény Macsit is utolérte valami kórság. Szerintem hamar kirúgja magát. Én ma megállapítottam, hogy külső hallójárat gyulladásom van. Az utolsó kezelésnél víz érte a fülemet ami nekem a "halálom". Hiába kentem be előtte parafin olajjal, csak megártott. nedvedzik és megvastagszik a hallójárat, viszket...rossz közérzet... hallásromlás..ez mind meg van nálam. Timi megy Otipaxért. Hogy miért nem gondoltam azonnal rá, hiszem ezt szoktam használni amit víz éri a fülem. A memóriám, az már nem a régi..


    Őszbe csavarodott az előszobám és a lakás többi részén is erős őszi beütés látható. Enyhe túlzással bokáig járunk az avarban. A cicák szorgalmasan hordják  a szél kergette leveleket. Levadásszák őket és hozzák be. Inkább mint egeret, de erről már írtam. 


    Jó meleg van a szobámban, gyorsan mindent megnézek itt a hűvös nagy szobában a nagy gépen aztán megyek át a kicsibe, a kicsire. Már mint kis szoba, kis gépsajnos a kis gépen nem enged be, hiába van kettő email címem azt mondja ilyen címmel nincs regisztrálva, ki vagyok tiltva, Talán még megpróbálok új fiókot citromail ott bejelentkezni. 


    van ebédünk, a tegnap főzött húsleves és rántok májat is, csirke májat. Fél kiló volt 180 Ft, igaz olyan kicsi darabok, de annyit megért. Timi azt mondta panírozzam valami pehelybe..kipróbáltam, nem ízlik, maradok a zsemlemorzsánál. 


    Most jött Timi és közölte nagy könnyelműség volt a panírozott májakat a konyhában az asztalon hagyni...de ő éppen jó időben ment ki, még csak a széken voltak a cicák, karnyújtásnyira a félkész ételtől. Érdemes gyereket tartani otthon

  40. 2017. november 15. 03:51274961.

    Jó reggelt mindenkinek. Most ép jobban vagyok csak iszonyatos fejgörcs kínoz. Nem merek bevenni semmit. Üres a gyomrom és nincs itthon semmi keksz féle. Pedig azt hittem van. Na majd veszek ma.

  41. 2017. november 14. 21:56274960.

    Láttam Pötyikém. 


    Az elején nekem tetszett, sokat nevetgéltem rajta. Aztán egyszer csak pár rész nem tetszett. Akkor kicsit abba hagytam. Később megint jó lett.


    Az nem tetszett benne, hogy igen bárgyú szerepet kapott. Ő olyan bidámos szerepet kaphatott volna. Kár volt érte.  Eszes szerep kellett volna, bár a maga módján mégis csak az volt. A múltban és jelenben játszódott. Régi dolgok és szereplők játszottak a mostani új világában. 


    Nézd meg. Láttam már jobb filmet is.


    Mostanában nem találok jó filmet igazán, csak a kosztümösben. The King Lovest nézem, teljesen jó most ez nekem. Tetszik 4o  részből 13-at láttam.  Biztos lesznek benne még nagy kanyarok. A részek 35 percesek.  Ez lesz majd Sacié. Most feltöltöm Magdinak a 7o részest aztán utána kezdem el ezt a sprit Sacinak. Képzeld eddig azt hittem kínai, de miért is,mikor megismertem a koreai szereplőket. Szóval koreai.


    Na sokat írtam. 


    Látom még tombol a betegség. 


     


     


     

    előzmény:
    potymama (274957)
    2017-11-14  19:56
  42. 2017. november 14. 21:04274959.

    Sziasztok, most ébredtem. Nincs erőm vissza olvasni, csak jöttem szép estét kívánni. Remélem reggelre már primőr leszek. Már megyek is vissza az ágyikomba. 

  43. 2017. november 14. 20:26274958.

    Jobbulást...gyógyulást kívánok a gyengélkedőknek!

  44. 2017. november 14. 19:56274957.

    Nahát, szegény Macsi! A múlthéten csengetett be a szomszéd kölcsönkérni egy lázmérőt ők is ilyen nyavalyába voltak.


    Ildikó te már láttad a Deserving of the Name-t? A Kim N.Gil filmjét. Milyen volt? Elkezdtem..de valahogy még nem tetszik.

  45. 2017. november 14. 18:33274956.

    Szervusztok.


    Jelentkezem, hogy megvagyok, nagyon vacak időszakom van már tegnap óta. Reménykedek az éjjeli manókban, talán elviszik amit el kell.


    Macsi jobbulást kívánok.


    Vigyázzatok Magatokra.

  46. 2017. november 14. 17:55274955.

    Jó estét.


     


    Itt ma eléggé hűvös szeles idő van. Az ajtó előtt millió levél, mind idepörgette a szél.


    Délelőtt Egerszegen voltam, összejártam mindent sajnos élelmiszer boltba már nem tudtam bemenni. 


    Hazaúton Anikóval is találkoztam, együtt jöttünk a busszal.


    Macsikám, veled is történnek ilyen csúnyaságok? Mi bajod lett?  Mielőbbi jobbulást neked és minden betegnek.


    Köszönöm a fogalmazásomra adott jó pontot. Már van egy csomó piros pontom nálad. Az esőverte ablak nagyon szép.


    Julika, te is csak szédelegsz, ezt én szoktam csinálni. Kimerültél szerintem, a duracell merülőben, tegyél valamit a feltöltésért. Aludj. Akár "erőszakkal" is. Meg is fázhattál, ha így fáj a hátad. 


    Sacikám, nem bízol a kezelésben?  Mit lehetne tenni, nem is tudom mi baja a kezednek? Pedig írtad ám valamikor. De annyi minden történik velünk, hogy az új eset törli a régit. Mintha valami műtétről is szó lett volna. A koszorúzással én is megeröltettem az enyémet.  Nyomkodom, jobbra-balra, így valami enyhült. Vettem a megrendelést Sacikám, majd küldöm, lehet, hogy a jövő héten azt hiszem 4o részes. 


    Az idézet, már legalább háromszor elolvastam. Minden mondatot külön kell értelmezni, először nem akartam ide tenni, de mivel kimásoltam egyszer csak mégis benyomtam. Na gondoltam, ha véletlen bejött, akkor itt kell maradnia. Hát így lett. Ha szemedbe mondanám ezeket, akkor másképp nézne ki, mint így, hogy magunk olvassuk magunknak.


     


    Most jöttem be a konyhából, megint  csőgörényezünk, eldugult a mosogató alatti  kivezető cső. Nagyon vékony a cső, így is most hosszabb időt kibírt.  Pakolni kellett.  konyhaszekrény ajtót leszedni..... stb. 


     


    Nem tudom még mit akartam, sok minden járt eszembe, de majd talán holnap megírom, ha még tudom. 


     


     


     

  47. 2017. november 14. 17:37274954.

    Lányok bocsánat hogy nem jelentkezek, nagyon sz@rul vagyok, sokat hánytam. Majd jövök.

  48. 2017. november 14. 15:56274953.

    Sehol Senki? Nincs baj, ugye?  Ott tartottam, hogy el akartam mondani, mit csinált a Micike(kutya). Jaj, de rossz ez a villódzó reklám itt az orrom előtt! Olyan mint a mozi. A főútunkon van egy virágos bolt. Kitettek egy őz nagyságú őzet, dísznek a bolt elé. Micike amikor meglátta, megtorpant, ..oldalazott egy kicsit, horkantott egy szelidet, aztán odament és közelről megszemlélte. Ezt követően megszagolta a hátsóját,  megnyalogatta az őz száját. Ő  ilyen barátságos német juhász. Semmi nem történik velem, ettem finom - lányom hozta - húslevest. Na, majd attól rendbe jövök, jó forrón ettem. 


     

  49. 2017. november 14. 15:36274952.

    Annuska!


    Mit mondasz? Ott jó idő van??? Itt bizony nincsen. 


    Én nem aprózom el a nyavalyát, egyszerre mindent akarok

    előzmény:
    Nusimama (274951)
    2017-11-14  15:16

Címlap

top