Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. november 14. 15:16274951.

    Szervusztok


     Itt ragyogó napsütés van és enyhe idő.


    Sacika, kivánom, hogy használjon a kezelés, bár  én a vill. kezelés ellen vagyok.


    Macsi mindkét ablakon kinéztem, de a másodiknál oda könyököltem a párkányra, hátha csoda világot fogok látni.


    Julika, ejnye, derék-hátfájás, szédelgés, fül fájás, nem lesz ez egy kicsit sok.  Gyógyulj meg. Jobbulást. Végig olvasva a szöszeneteket, s találtam nekem valót.


    Ildike, Neked is jó reggelt a szó valódi értelmében.


    Az elbeszélés szép és sok gondolatot ébreszt. El kellett 2x is olvasnom.


    Erika, vedd ki azt a duracellt egy kicsit. tessék lasitani!


    Magdika, sajnálom, hogy rossz hirt kaptál, s mélyen érintett. 


    Marika, ezek mind a kertben teremtek? Nálam soha nem volt ilyen szép.


    Pötyike, lányodéknak jó utat. Pár nap mulva Leonának nagy öröme lesz. Gondolom, most hajrázól. Fiadéknak  nagyon  rosszkor jött az eső.


    Borsika, szedd össze magad és űzd el a bajt.


    Reggel megsétáltattam a kishavert. Egy kis csekk befizetés, egy kis vásárlás, közben ugy elment az idő, hogy mire haza értem 2 óra volt. Közben az egyik szomszédasszonnyal még egy kis tracs is volt. Kajám volt, de holnap már fözni kell,


     


    Betegeinknek, gyengélkedöknek jobbulást kivánok. Kellemes délutánt.

    előzmény:
    BORS (274950)
    2017-11-14  12:13
  2. 2017. november 14. 12:13274950.

    Magdika, kedves,


    bármi rossz történt, ....veled érzek, ám ha lehet,..hessegesd el magadtól,   ..ne engedd hogy sokáig bántson az eset. Könnyű tanácsot adni, átélni nehezebb,  tudom. 


    Itt elég szomorkás az idő. Nem vagyok toppon, de ez csak egy kic vacak akármi lehet, majd "kirúgom magam" - szoktátok mondani, nagyon helyesen.


    Marika meg sem merem kérdezni:,..azok a saját tökeitek?  Nem semmi!!!  Nekünk sosem nőttek, csak kis öklömnyi méretűek.


    Sacika, olvasom, főztök Ti töklevest és egyebeket is, én még sosem ettem, csak sütve. Gyógyulást a kis kezedre.


    A lányodéknak jó utat kívánunk Pötyike. Nagyon izgalmas lesz az a tali. Nekünk is majd közvetíted, ugye a történteket???


    Majd jövök még, ..most jött valaki. Mici motoz.


     

    előzmény:
    harangvirag08 (274947)
    2017-11-14  10:47
  3. 2017. november 14. 11:24274949.

    Sziasztok!


    Itt is esett egész éjjel, most már csak borús az ég.


    Marika..szép tökeid vannak! Látom rátettél egy gyufás dobozt is..hogy lássuk mekkorák! Nézem ezeket a főzős műsorokat, annyi helyre felhasználják és annyi variációban..én csak sütve meg levesnek ismerem.


    Beszéltem a fiammal is nem halad a ház építés mert sokat esik az eső, pedig az esős évszak januárban kezdődik. Felborul teljesen az időjárás.


    Holnap után indulnak a lányomék Alexáékhoz. Sajnos nem sok mindent tudok küldeni nekik, mert a fapados repülőn nagyon szűkek a súlyhatárok.


     

    előzmény:
    Sacika44 (274948)
    2017-11-14  11:08
  4. 2017. november 14. 11:08274948.

    Szia Julika!


    Ne menj sehova. Nyisd ki az ablakot, szívesen küldöm fénypostával amelyiket választod.Vannak kisebbek is ha esetleg ezeket nagynak találod.

  5. 2017. november 14. 10:47274947.

    Szép napot mindenkinek !


    Itt valóban szép napsütés van.


    Reggel korán voltam a fodrásznál ....nem történt semmi különös ....de legalább rendben van a fejem.


    Sacikám ...kívánom, hogy használjon a kezednek a kezelés.


    Ildi idézetét elolvastam ....majd délután értelmezem.


    Nem tudom összeszedni a gondolataimat ....rossz hírt kaptam ....egy közeli ismerősöm  nagyon rossz dolgot tett magával ....életben maradt...de a neheze eztán jön.Most kaptam a hírt ....még zsong az agyam.

  6. 2017. november 14. 10:38274946.

    A Lehelen a Kinaiaknál. Sztem minden Kinai boltban van. 

    előzmény:
    erry (274944)
    2017-11-14  08:52
  7. 2017. november 14. 10:33274945.

    Begyújtottam, voltam a boltban, vettem zöldséget, csirke húslevest főzök...szárnyakból. Véletlenül felső combokat vettem, abból nem akartam levest főzni, találtam a fagyón szárnyat, abból lesz...sok zöldséggel. Óóóó..elfelejtettem sütnivaló tököt venni...de ahhoz a banyatank kell, nem bírok cipelni, fáj a hátam. Ha ülök, ha fekszem, ha a gép előtt ülök..na azt sokáig nem tudom, nem fáj...csak a munkát nem szeretiÚgy hogy lesz még egy kör, de először eldőlök, kicsit szédülős vagyok. Ez az idő....mindjárt vérnyomást is mérek..mindig elfelejtem, csak ha valamit érzek, akkor jut eszembe. 

  8. 2017. november 14. 08:52274944.

    Szervusztok!


     


    Gyorsan jelentkezem, hogy élek és megvagyok....nem fázva.... Nagyon sok minden történik körülöttem, nem csak rossz, van közte jó is......Kellett nekem mondani, hogy nagy a csönd....most már nincs. Azt sem tudom már mikor hova kell mennem, mit kell csinálni....de nem baj, ezt szeretem.......


     


    Julika nagyon jók a szösszenetek.......írtam emailt......


    Francika a te írásod nagyon elgondoltató, még egyszer át kell olvasnom......


    Macsi hol vetted a gatyót? Jó lenne itthonra nekem is.......gondolni kell a hidegre......


     


     ha hiszitek, ha nem sokat gondolok mindenkire....beszélgetek is veletek......


     


    Legyen szép napotok!


     

  9. 2017. november 14. 08:38274943.

    Köszi, találtam több kedvemrevalót is.


    Igaz ahhoz el kell olvasni az egészet. 


     

    előzmény:
    Picivirág1 (274941)
    2017-11-14  08:12
  10. 2017. november 14. 08:37274942.

    JÓ REGGELT!


    Így nagy betűvel, mert ezt nagyon kívánom, hogy így legyen. Békességben magunkkal és másokkal.


    Üljünk le  az ablakpárkányra, nézzük az esőt, nagyon szép látvány? ha már nem fázunk nincs baj az esővel. Macsi gratulálok a szerkesztéshez. Bár az eredeti sem rossz. 


    A vízcseppek csorognak végig, mint megannyi könny, az ég könnye, és megtisztít, ugyanúgy mint a saját könnyünk.


    A világon nincs két egyforma vízcsepp. Ahogy nincs  két egyforma ember sem.


     


      A színek az ablakon át jönnek be, a napfénnyel. Várjuk a napfényt. 


     


    Nektek hoztam ezt a szép idézetet,rólunk szól:


    "Valakinek bele kellett volna néznie a gyönyörű szemeidbe, amikor megszülettél, és elmondani neked, akkor, abban a pillanatban, hogy mekkora hozzájárulás vagy nekik és mekkora hozzájárulás voltál, és leszel a világnak.
    Sajnálom, hogy a legtöbbünkkel ez nem történt meg, mert így kellett volna lennie.
    Képzeld el, milyen lenne, ha mindenki ezen a bolygón belenézne a szemedbe, és azt suttogná, és azt mondaná neked, hogy mekkora hozzájárulás vagy. Mennyire hálásak, hogy itt vagy ezen a bolygón. Mennyire hálásak mindenért, ami vagy. Még olyanokért is, amiket te megítélsz. Mennyire hálásak az élénkségedért. A furcsaságodért. A lelkesedésedért, ami néha kontrollon kívül kerül. Hála istennek. A furcsa humorodért. Azért, hogy teljesen bizarr módon nézel erre a világra. És azért a tényért, hogy rohadtul nem adod fel, bármi is történjen. Most mindenki ezen a bolygón belenéz a szemeidbe, és elmondja, hogy mekkora ajándék vagy, és megmutatja neked ennek az energiáját, százak nézőpontjából.
    Ha ítélkezel magadon, attól soha nem kapsz többet magadból. Ha elismered magad, akkor igen. Önmagad elismerésével mindig.
    Milyen lenne, ha lett volna valaki, aki belenézett volna a szemeidbe minden egyes nap, mióta ezen a bolygón vagy, és egyszerűen csak annyit mondott volna, hogy:
    Köszönöm, hogy itt vagy!
    Egy ajándék vagy. Beragyogod a bolygót a jelenléteddel, és nagyszerűbbé teszed a nagyszerű lényeddel. Te vagy az a nagyszerűség és a lehetőség, amire a bolygónak szüksége van, és amire vágyik. És legyél erre meghívás, és engedd meg ezt magadnak.
    Itt az idő, hogy ezt válasszuk. És ez legyünk, teljességben."
    (Dr Dain Heer)
    Fordította: Takács Linda


     

  11. 2017. november 14. 08:12274941.

    Még van. Azért ilyen sok, hogy mindenki találjon kedvére valót!


    Vagy sokat keresel, vagy sokáig!

    Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

    Alkoholista az, aki annyit iszik, mint mi, csak ellenszenves.

    Mindig a főnök végzi a feladat oroszlánrészét: üvölt.

    Attól, hogy valakit nem értenek meg, még nem művész!

    Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is.

    Az emberi hülyeségnek csak alsó határa van.

    A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.

    A munka azoknak való, akik nem tudnak horgászni.

    Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt.
    Csak más a fogása...

    Azért van a vonaton két mozdonyvezető, mert ott akkora a zaj,
    hogy egy ember el se tudná viselni!

    Az élet attól szép, hogy bármi megtörténhet. És attól szar, hogy meg is
    történik.

    Ha olajos lesz a kezed, akkor elkezd viszketni az orrod.

    Úriember az, aki ígéretéhez híven megmutatja a bélyeggyűjteményét.

    előzmény:
    Picivirág1 (274940)
    2017-11-14  08:09
  12. 2017. november 14. 08:09274940.

    Az élet


    szakadatlan küzdelem. Délelőtt az éhséggel, délután az álmossággal.

    Ha
    javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.

    A
    nőknek csakis a belső értékek számítanak. Pl. klíma, bőrülés, világított
    piperetükör, dönthető ülés stb.





    A
    halász azért megy ki a tóra, hogy halat fogjon..a horgász meg azért, hogy ne
    legyen otthon.



    A
    memóriám már nem a régi. És ráadásul még a memóriám sem a régi.

    A hisztéria alattomos betegség! A nő kapja meg és a férfi hal bele!

    A nyúl az egy igazi jellem. Ott ül a fűben, de akkor sem szívja!

    Minden reggel ágyba viszem a páromnak a kávét. Neki már csak meg kell
    darálnia...

    Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek,
    élvezem minden percét...

    A munkahely olyan, mint a sakk. Ha alacsonyabb beosztásban vagy, akkor csupa
    paraszt vesz körül és járhatsz gyalog.
    De ha előléptetnek, akkor egyből mindenki téged akar leütni.

    előzmény:
    Picivirág1 (274939)
    2017-11-14  06:24
  13. 2017. november 14. 06:24274939.

    Szervusz Macsi!


    Ezt jól megcsináltad. Ide jöttem, hogy majd innen gyönyörködöm valami szép  őszi kilátásban, mint tegnap, és tessék!!! Nálad is esik az eső, mint itt. De előrelátó voltál, van választási lehetőség, melyik ablak mellett üldögélek.  de valahonnan széket, fotelt kell hozzak, nem álldogálhatok ott napestig...el kell dőljek, tudod, a derekam


    Azt hiszem a mai nap a legkellemetlenebb időjárású. Hideg is van, eső is..mi kell még? talán hó? Azt azért még ne, bár elővettem a hólapátot, de még nem kívánom. Tartalékolom a kívánságot Télapóra, a gyerekek örömére, és karácsonyra, össznépi hurrára!!!!! 


    Már 4 kor bejöttek a ciccek, Timi Pestre ment, így nem nekem nem kellett kimenni értük. valami finomságot kaptak vacsorára, Timi Csabáról hozta nekik, szerintem a fél fogukra sem volt elég mert ragyogóra nyalták, mosogatták el a tányért. ..Incike óriási nyivákolással, hisztivel kérte a reggelit. Vince olyan kis szolid, ha éhes,  csak nem hagy lépni, a lábadra tekeredik, morcog, tudja, hogy Inci úgy is kibulizza a kaját. Timi megígérte nekik, hogy hoz valami vásárfiát Pestről....lehet, hogy csak holnap jön haza, talán egy barátnőjénél marad fenn, ha jó programot ajánl. Az Ikeába is szeretne elmenni, ott szeret bámészkodni. Azt hiszem valamit onnan kapok karácsonyra. ..vagy nem


    Így nem tudom, hogy főzzek-e vagy nem..majd telefonál. Majd begyújtok és kúrálom magam. A fülem vacakol, napok óta elég süket vagyok...na nem úgy, sajnos igazábólLámpáztam, és fogom is még ma. 


    Ennyit kezdésnek..aztán majd meglátom, mikor érek ide legközelebb. 

    előzmény:
    macska54 (274938)
    2017-11-14  04:48
  14. 2017. november 14. 04:48274938.

    cuki.....


    Jó reggelt mindenkinek!

    előzmény:
    franci47 (274937)
    2017-11-13  22:48
  15. 2017. november 13. 22:48274937.

    Mindenkinek jó éjt kívánok.


    Nagyon elfilmeztem az időt. 


     

  16. 2017. november 13. 20:18274936.

    Mindenkinek további szép estét....

  17. 2017. november 13. 19:26274935.

    Sacika sajnálom hogy baj van a kezeddel. Remélem használnak a kezelések (én se hiszek benne) és nem kell műteni. Ha szeretnél akár te, akár ki más ilyen meleg nacit szívesen veszek mindenkinek és postázom.


    A naci ára 2000 ft, van méret M-XL-ig és XXL-4XL-ig. Én a nagyobbat vettem. Inkább nagyobb legyen mint kicsi. Nekem kell a jó meleg ruhák. Nem szeretek fázni. Én alsónak vettem, de hosszú pólóval bárki hordhatja csak úgy is. Persze ezt a feszes nacit csak kabát alá gondolom mindenkinek vagy akár otthonra. 


    Erikát én se láttam ma még. Talán ő is befut. 

    előzmény:
    silinga (274934)
    2017-11-13  18:17
  18. 2017. november 13. 18:17274934.

    Szép estét Mindenkinek!


    Lassan csak ide értem...Annyi szépet és jót írtok, de mire ideérek oka vesztett lesz a válasz...


    Macsi....a reggel feltett képed  szobájába lenne jó bekuckózni és mesélni sokat...azt is ami itt leírva már nem olyan...Jó kis nacit vettél....nekem is jó lenne egy meleg, habár nem igazán vagyok nadrágos, de hidegbe csak jó lenne...


    Pötyike....tudtam, hogy ügyes vagy...de ennyire????Biztos nagy öröm lesz Leonának a sok szép kis ruhácska...


    Ildikó....minden kosztűmöst kérek...nem baj ha nincs kész végig, majd összegyüjtögetem....köszönettel


    Marika....szépek a virágaid.....a krizanténjaim nekem is szépek, jó kis munka lesz majd levágni őket...sokan vannak....viszont ami az első képen van az nálam tavasszal virágzik


    Anikó....biztos jó volt a villámlátogatás.....irigylem a türelmedet, hogy sütögeted a lapokat..mikorra várható új hír?


    Annuska..mindenkire van gondod...azért magadra is ügyelj, elég virgonc vagy az esések után...remélem már nincs nyomuk...


    Julika...láttam FB-n, hogy milyen jókat alkottok....a fürdőzésnek vége?És milyen az utó hatás?


    Magdi....jól teszed, hogy selejtezel.....sajnos pn nagyon gyüjtögető vagyok....bár sok mindent útnak indítottam, de többet kellene...


    Borsika....jó kis torok javító tanácsokat kaptál .....próbáld ki....nekem se ártana...szmbaton piacra menet kimaradt egy játat...nagyon fáztam a megállóba....és ma is...nem gondoltam, hogy ennyire meghidegedett és a szél is őrültként fúj...


    Erika....mintha ma nem láttalak volna...vagy figyelmetlen vagyok....A kis kutyalány nagyon tündéri...minden unokám irigykedett miután megmutattam nekik...


    Magamról...jelenleg kezelésekre járok....a bal kézfejem rendetlenkedik....valami elektromos kezelést kapok és egy galvánost....egyáltalán nem bízok benn/pedig fontos lenne a bizalom/, de szeretném e4lkerülni a műtétet...egy csomó vizsgálaton is voltam....ami fontos lenne még  egy  elektromos idegszál vizsgálat, vagy valami hasonló arra január 22-re kaptam időpontot...szóval most minden délutánra meg van a programom......sőt holnap délelőtt is lesz, papát kísérem kontrollra.....kicsit bőre sikerült


    Legyen továbbra is kellemes az estétek..


     


     

  19. 2017. november 13. 17:56274933.

    Köszönöm Nusimama, igen, nagyon örülök neki. 

    előzmény:
    Nusimama (274929)
    2017-11-13  16:52
  20. 2017. november 13. 17:55274932.

    Marika most az én ablakomon is ua. van mint mindenki másnál. Nem tudtam csavizni menni, mert szakad szakadatlanul az eső. A virágaid gyönyörüek még. Nálam nem tudom milyenek mert nem voltam kint a kertben. Na holnap meg is nézem. 

    előzmény:
    Sacika44 (274928)
    2017-11-13  16:40
  21. 2017. november 13. 17:16274931.

    Julikám ...megkaptam ....köszönöm .


    Változatlanul  szélvihar van.


    Marika...nem mentem sehova ...csak a másik házba.A nagy pakolásban találtam a garázsban még  virághagymákat....azokat ültettem el náluk egy nagy agyagedénybe.A kifli pont olyan mint az enyém. Hamarosan kell sütnöm megint egy nagy adagot.Nagyon szépek a virágaid.


    Pötyi ...varázsló vagy.Csodásak a ruhák,hogy tudtál ilyen kicsiket kötni?A csipkés bugyik ....na... ilyen senkinek sem lesz.


    Macsi ...jó meleg nacit vettél ....készülsz a téli túrákra?


    Borsévi ...gyógyulj meg!!!!


    Folytattam a selejtezést .Egy nagy táska ruhát pakoltam össze...olyant amibe az életben nem férek többé bele.Elviszem a Baptistákhoz....csak minél hamarabb kellene.


     

  22. 2017. november 13. 16:55274930.

    Marika, ezek a virágok még mind kint viritanak. Csoda szépek. A sárga kisvirágu krizantén párja fehérben az én kis kertemben is még nyilik.

    előzmény:
    Sacika44 (274928)
    2017-11-13  16:40
  23. 2017. november 13. 16:52274929.

     Julika, köszönöm megkaptam és válaszoltam.-ből örülők.


    Ildike, kösz a Toldi idézet. Ugye milyen szépen irt Arany J. és milyen gazdag a magyar nyelv.


    Anikó, Borsika, ne legyetek betegek. Jobbulást kivánok


    Macsi ez nagyon jó vétel volt és milyen hasznos lesz a nagy hidegben. Használd egészséggel.

    előzmény:
    Nusimama (274927)
    2017-11-13  16:27
  24. 2017. november 13. 16:40274928.

    Szervusztok!


    Julika megnéztem, köszönöm szépen.


    Borsika kúráld magad.Nem szabad lerobbanni.Betegen nem tudsz segíteni a tieidnek, az állatkáknak és nem utolsó sorban mi is hiányolnánk.


    Annuska azt a mindenit.Az jó, hogy függönyt varrsz, de felrakni!Előkerül a prakker.


    Pötyi ezek a kis ruhák aranyosak.Nagyon ügyes vagy.Azokat a kötötteket és a kis rózsaszín kabátot biztos Leona is szívesen hordaná.


    Macsi inkább a te ablakodon néznék ki, mint itt.Nagyon nem szeretem ezt az időt.


    A vers idézeteket jó volt olvasni.Szeretem őket.


    Magdi ugye ma nem mentél Tómalomra.Tudom nem szereted halogatni a munkát, de biztos lesz még jobb idő.


    Köszi a sütik dicséretét.Volt gépi kalács, vargabéles és Magdi kifli.Hasonlított a tiedre?


    Most mutatom kertünk maradék virágait.

  25. 2017. november 13. 16:27274927.

    Pötyikém, nagyon ügyes vagy. Leonának hatalmas lesz az öröme.

    előzmény:
    potymama (274906)
    2017-11-13  11:35
  26. 2017. november 13. 16:18274926.

    Macsikám!


    Ez nagyon jó, meleg lehet, de eltudom képzelni magam benne Viseld egészséggel..piaci túrákra, gólya , madár lesre, nagyon jó!!!!!

    előzmény:
    macska54 (274925)
    2017-11-13  15:50
  27. 2017. november 13. 15:50274925.

    Borsika jobbulást kívánok.


    Ancsa félre a rossz álmokkal.


    Mutatok nektek valamit. Vettem ma belül szőrös cica nadrágot. Végig van benne. Jajjj nagyon örültem neki. És van jó méret ami feljön rendesen a derekamig és nem csúszik le. Persze minden méret van. Nekem ez nagyon kellett a sok csavargáshoz. És jól rá lehet húzni a rendes nadrágjaimat. Nem volt drága 2000 ft. Jó elasztikus, vastag, meleg. 

  28. 2017. november 13. 15:21274924.

    Julika köszönöm a leveled, válaszoltam. 

    előzmény:
    Picivirág1 (274922)
    2017-11-13  13:31
  29. 2017. november 13. 14:35274923.

    Megnéztem Julika,köszönöm szépen.


     

    előzmény:
    Picivirág1 (274922)
    2017-11-13  13:31
  30. 2017. november 13. 13:31274922.

    Nézzétek meg a postaládátokat!!!!!

    előzmény:
    Picivirág1 (274918)
    2017-11-13  12:40
  31. 2017. november 13. 13:04274921.

    Köszönöm szépen Anikó, van szegfűszegem, a sós vizet is megpróbálom. Na, majd csak rendbehoztok! Finom lehet az a friss kapor házi készítmény!! Érzem az illatát. 


    Köszönöm, h. jöttél JULIKA!  


    Most jött a hír,  hogy áthívnak  R.-ékhoz,   azonban ..nem szeretnék bajt vinni rájuk. Megyek megbeszélni. 

    előzmény:
    ancsa46 (274919)
    2017-11-13  12:50
  32. 2017. november 13. 13:04274920.

    Köszönöm szépen Anikó, van szegfűszegem, a sós vizet is megpróbálom. Na, majd csak rendbehoztok! Finom lehet az a friss kapor házi készítmény!! Érzem az illatát. 


    Köszönöm, h. jöttél JULIKA!  


    Most jött a hír,  hogy áthívnak  R.-ékhoz,   azonban ..nem szeretnék bajt vinni rájuk. Megyek megbeszélni. 

    előzmény:
    ancsa46 (274919)
    2017-11-13  12:50
  33. 2017. november 13. 12:50274919.

    Szervusztok.


    Most ültem le végre. Reggel valami hülyeséget álmodtam, nagy összegű tartozásra kaptam felszólítást a villanyosoktól, és éán erővel próbáltam az igazamat bizonyítani, na ebbe úgy belefáradtam, hogy alig tudtam magamhoz térni, gyorsan elő is szedtem a csekkeket, amit majd holnap feladok, mielőtt még beigazolódna az álom. Délelőtt elraktam a kaprot, meg főztem is egy adagot,de finom így frissen. Ettől az időtől befulladtam, pedig már befújtam egyet. Kint még nem voltam, de zörgeti a redőnyöket a szél.


    Pötyi, valami cukik a kis ruhák, nem is tudom hogyan tudtad ilyen szépen elkészíteni ilyen csöpp méretben.


    Julika, felvidítottál a skótokkal.


    Borsika, jobbulást, a torokkaparásra a szegfűszeg rágcsálását, és a langyos sós vizes gargarizálást tudom ajánlani. Ne mászkálj ki  sokat.


    Macsikám az a meleg sarok párnák közt a szép kilátással most olyan igazi kényeztető leenne. Köszi a szép képeket. Neked is jobbulást.


    Magdikám irigyellek hogy zsupsz és kidobod amit úgy gondolsz már nem kell. Na ezt kellene nekem, mert már olyan lim-lomos vagyok a sok gyűjtögetéstől, hogy én sokallom. Szegény utódok.


    Ildikém, kösz a szép verset. Örülök, hogy Negró nem futott világgá, bár megbánta volna, ettől jobb helye nem lehetne.


    Elmegyek hajat mosni, nincs kecmec.

  34. 2017. november 13. 12:40274918.

    Megyek!!!!!

    előzmény:
    BORS (274916)
    2017-11-13  12:35
  35. 2017. november 13. 12:38274917.

    Macsika, talán megfáztam, nem tudom. Vaczak. Nagyon. De már is jobb, mert kérdeztél. Van a rendelődben forró citromos teácska, mézecskével?  Ztudod, a torkom is kapar. Meg sem maradok, szerintem.

    előzmény:
    macska54 (274915)
    2017-11-13  12:28
  36. 2017. november 13. 12:35274916.

    PICIVIRÁG JULIKA, szia,  írtam a szkájpon, megnéznéd? (Bocsánat felugrott)

  37. 2017. november 13. 12:28274915.

    Borsika  mitől rossz a közérzeted? Talán ez az idő. Dölj le egy kicsit.


    Pötyi ezek valami nagyon cukkerek. Micsoda öröm lesz Leonának. És hát nagyon ügyes vagy.


    Ildikó olyan szépen tudsz fogalmazni. Én sajna nem. Bizti azért lettem kereskedő mert számolni nagyon tudok és tudtam.  Közönöm a verset és a szép képet is.


    Mindenkire gondolok. Pusziiiii

  38. 2017. november 13. 12:10274914.

    Julika, de jókat hoztál. Mindíg felderíted az embert. Köszönöm.


    Lányok, jól jönnek az egészségre vonatkozó jókívánságok is, biztos segíteni fog. Olyan rossz ma a közérzetem. 

    előzmény:
    Picivirág1 (274902)
    2017-11-13  08:58
  39. 2017. november 13. 12:07274913.

    Én is pont ilyennek érzem magam, Annuskám! Nem szeretnék segítséget kérni, amíg én meg tudom csinálni a dolgokat.

    előzmény:
    Nusimama (274905)
    2017-11-13  11:16
  40. 2017. november 13. 12:05274912.

    Őrület, milyen kis csinosak! Egyik szebb,mint a másik!jaj, nagyon cukik!

    előzmény:
    potymama (274906)
    2017-11-13  11:35
  41. 2017. november 13. 12:02274911.

    Pötyike, igen ügyes vagy! Mennyi munka lehet egy ilyen picike inggel!

    előzmény:
    potymama (274907)
    2017-11-13  11:38
  42. 2017. november 13. 12:01274910.

    Ildike, szia,


    kérlek, mindíg hozzál ilyen szép gondolatokat.


     

    előzmény:
    franci47 (274908)
    2017-11-13  11:38
  43. 2017. november 13. 11:40274909.

    Nagyon szépek Pötyi, igazán ügyes vagy. Majd még Leonának annyira megtetszik, hogy saját magának is kér egyet. Jobb lesz, ha meg is kötöd. 


     

    előzmény:
    potymama (274906)
    2017-11-13  11:35
  44. 2017. november 13. 11:38274908.

    Jó napot Mindenkinek!


     


    Itt bizony csúnya idő van, szél is van, nem tudom mekkora, mert csak kinéztem az ajtón, ablakon. Az ég bevonta bársonyát és egy durva  szürke pokrócot terített felénk.


    Takarításba fojtottam a bánatom, hegymenet lett volna, bár sejtettem, hogy ilyen lesz az idő. 


    De még biztos lesz alkalom, hogy elmenjek és a sürgőseket megcsináljam. 


    Délután hódolok valamelyik szenvedélyemnek. Majd meglátjuk mit választok. 


    Kis krumplit kell sütnöm  a húshoz. Délben ebédelek,mert reggel nagyon keveset ettem. 


    Anikó, nincs kedved  jönni.


    Azt nem is mondtam nektek, Anikó kapott Petitől valami szép kínai hártyavékony  képecskét,nem is tudom minek nevezzem. Kettő volt, így az egyiket megkaptam.Valahova fel lehet tenni, vagy nem is tudom mit lehet vele csinálni, majd kitalálom. Mellékelni is lehet, valami ajándékhoz /na arra nem kerül sor/, hát egy ilyet kaptam, egy aranysárga mappában, 6 db képecske van benne. 


    Annuska, úgy van ahogy mondod, megcsináljuk amit tudunk. Meg kell próbálni mindenképpen, aztán vagy sikerül, vagy nem. 


    Magdikám, ma majd folytatom a feltöltést. Elgondolkodtam ....."normális körülmények"  én olyat nem szoktam kidobni, mert megbánom. Igaz nekem több ilyen cuccom is van. Ezért szaporodik. 


    Macsikám, nagyon szép a kép, igazán szemet gyönyörködtető. El tudnék képzelni, most egy ilyen látványt kellemes társasággal, vagy ha más nincs akkor egyedül is. A lelkem biztos megtisztulna, - ha egyáltalán kell  tisztulnia - de valahogy  elkapna valami nagyon jó érzés. A holdvilágos éjszakáról is vannak szép emlékeim, moziból hazajövet a férjemmel, talán egy szót sem szóltunk, hisz tudtunk majdnem mindent egymásról.  A mostani holdvilágos éjszakán nagyon szoktam fázni. A szépről, mindig valami szép jut az eszembe. 


     


    Őszbe csavarodott a természet feje,
    Dérré vált a harmat, hull a fák levele,
    Rövidebb, rövidebb lesz a napnak útja,
    És hosszúkat alszik rá, midőn megfutja.
    Megpihen legszélén az égi határnak........


    /Arany J. Toldi estéje.


     


     


     

  45. 2017. november 13. 11:38274907.

    Ezek meg a fiú babáé de még készül hozzá ha ráérek.

  46. 2017. november 13. 11:35274906.

    Sziasztok!


    Nálunk mondhatom kellemes idő van..10 fok, borús, de nem esik...még.


    Főznöm nem kell..annyi maradék van, Dalma se jött tegnap, hogy vigyen belőle.


    Ma is mosok egyet, most a tarkákat. Nem hagyom összegyűlni, mert nem tudok hova teregetni.


    Lefényképeztem a baba ruhákat, ami eddig készen van.


     

  47. 2017. november 13. 11:16274905.

    Szervusztok 


    Itt igazi ronda öszi idő van.


     Macsi, tudod olyan vagyok,hogy amit elhatározók, s ugy láttom, hogy meg is tudom csinálni- bár idönként kinevetem magam- meg is teszem.Amig  birom nem akarok segitséget kérni. De azt hiszem Ti sem vagytok különbek. 


    Más: a Wales bárd , s általában az Arany J. müvek kedvesek nekem, de vannak ezen kivül is kedvencek mint Radnóti, Juhász Gy., s  sorolhatnám. Vigyázz magadra, ne vedd könnyen a megfázást. Jobbulást. Különben megyek az ablakhoz a párnák közé melléd.


    Magdika finom lehetett a tegnapi liba ebéd. B. biztos nagyon fog örülni a Nagyi sütijének.


    Régen- amikor még mi voltunk diákok- a tanárok igyekeztek a versek szépségét megismertetni  gyerekekkel.


    Ildike, olyan jó agytorna a vers mondás és a dal. Örülök, hogy Negró nem ment világgá.


    Pötyike, ugye furcsa, ha csend van és nincs ott a család.


    Anikó remélem az éjszakád most jobb volt. Hosszú lehetett az út Petivel.


    Julika, jót nevetettem, meg vidámitottál. Nem kis munka lehetett a szemezés, de biztos nagyon finom lesz a lekvár.


    Magdika, a szél erre tart eső kiséretével. Ne sajnáld amit a kukába tettél, ma én is hasonlóan jártam el.


    Megint  új hetet kezdünk. Kivánom, hogy ez a hét csak jót és szépet hozzon, minden baj, bánat kerüljön bennünket.


     

    előzmény:
    harangvirag08 (274904)
    2017-11-13  09:11
  48. 2017. november 13. 09:11274904.

    Jó reggelt mindenkinek!


    Itt olyan szél fúj ,majd elviszi a házat.Valahol olvastam , hogy kettős fronthatás volt tegnap ....szerintem ma is tart.


    Julika "vidámságai" felvidítottak....Macsi képei szintén.Rám fért..


    Ma némi rendrakás lesz...már levittem a kukába két dolgot amit "normális körülmények " között talán még tartogattam volna.


    Vigyázzatok magatokra....puszi ...

  49. 2017. november 13. 09:02274903.

    Szervusztok!


    Hogy aludtatok? Én nem valami pihentetően. Hülyeségeket álmodtam, gyakran felébredtem. és megjött az eső. Milyen jó, hogy az este, még éppen világosban leszedtem egy csomó szőlőt amit most lekvárnak főztem be. Ek is fáradtam bele, olyan hamupipőke munka a szemezés. Most pihenek egy kicsit majd begyújtok. Olyan sötét van, álmosítóTalán Macsi ablakán nézek ki, a képen, mert ott még szép, derűs ősz van. 

  50. 2017. november 13. 08:58274902.

    1. Egy skót vendéglős a következőkelt írta egy angol újságnak: Unom, hogy állandóan skót viccek vannak a lapjukban. Ha ez így megy tovább ezentúl nem kérem kölcsön az újságot a vendégeimtől. 


      
    2. Három skót testvér közül az egyik kimegy Amerikába szerencsét próbálni. 5 éve múlva hazalátogat. Csodálkozva látja, hogy két testvérének földig ér a szakálla. 
    - Hát veletek mi történt?- kérdezi. 
    - Nem emlékszel, magaddal vitted a borotvát! 
      
    3. A skótok mennek haza a munkából. Jack kivételével bemennek a kocsmába. 
    - Hát te miért nem jössz?- kérdezik tőle. 
    - Szívesen mennék, de nincs nálam pénz. 
    - Gyere be bátran, ki mondta, hogy innod is kell. 
      
    4. Az orvosnál. 
    - Mondja, hogy lehet hogy szálka ment a nyelvébe? 
    - Tudja, doktor úr a whisky kiömlött a padlóra. 
      
    5. Csöngetnek a skótnál. A skót hátrakiált: 
    - Asszony, hozz egy vödör vizet, a városi uszodára gyűjtenek! 
      
    6. Hogyan oszlatja fel a skót rendőr a balesetnél összeverődött tömeget? 
         Elkezd gyűjteni az áldozat javára. 
      
    7. Skót iskolában kérdezi a tanító néni: 
    - Gyerekek, mi a különbség a villany és a villám között? 
    - A villámért nem kell fizetni. 
      
    8. A skót fényképet mutat az angolnak: ezek az ikreim. De hiszen a fotón csak egy gyerek van! A másikat nem fotóztuk le, mert ugyanígy néz ki. 
      
    9. Mennyiért visz ki a pályaudvarra?- kérdezi a skót a taxist. - 100 font. - És a csomagokat? -Azokat ingyen viszem. -Tudja mit vigye a csomagokat én gyalog megyek. 
      
    10. Skót gyerek az apjának: -Apu, azt álmodtam, hogy adtál nekem 10 fontot. - Jól van fiam, megtarthatod. 
      

Címlap

top