Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. november 13. 04:49274901.

    Jó reggelt mindenkinek!

  2. 2017. november 12. 19:23274900.

    Olvaslak benneteket. Köszönöm a dicséreteket, bezsebeltem. Mikor a képemet csináltam (Nektek) rátok gondoltam és azt képzeltem, hogy tágra nyílt szemmel nézitek. Csodálkozó arcot vágva. Olyan jó érzés volt kedvetekre valót csinálni. Már első nap mikor Ildi írta az az aranyos mesét, majd utána Julika is, eldöntöttem, hogy megpróbálok valamit kihozni a témából. Sok idő volt, de megérte mert Nektek készült személyesen.


    Látom mindenki azért csinált valamit. Én csak csavarogtam meg szerkesztettem, na jó..... csináltam kaját Macimnak. Megfáztam 4 napja. Most már talán rendbe leszek. Persze 6 lóval se lehetne itthon tartani. 


    Mindenkinek nagyon szép estét kívánok....

  3. 2017. november 12. 18:06274899.

    Szervusztok.


    Piszok rossz éjszakám volt, megint van valami bolygó együttállás, az éjszaka egy részét itt gubbasztottam, és filmeztem.


    No ugyan csak rám esteledett amire ideértem, pedig semmi érdemlegeset nem tudok felmutatni. Igaz ebéd után vártam Beatrixéket, végül késve indultak, és Anikó futott be helyettük, hozott friss kaprom, majd holnap főzök belőle,és a maradékot elrakom a fagyóba. Jó kómás volt Liba bulin voltak, ami állítólag jól sikerült.


    Közben hazakísértem Petit, olyan jó volt vele utazni, köszönöm hogy felraktátok ezt a linket. Jó soká hívott, mert ugye a metró pótló buszok elég körülményesen közlekednek.


    Ezzel  kellett volna kezdenem.


    Macsi az a padlás magáért beszél, olyan csak a mesében, és a versben létezik, szuper.


    Marika, ez a sok finomság mennyei, egy kis tejeskávét innék hozzá.


    Sacikám, jó hogy legalább jelentkeztél, jobbulást kívánok, néha lazíts egy kicsit.


    Annuska nem várhatott az a függöny igaz? Így van ez, ha valamit kigondolunk, jó hogy nem történt semmi galiba.


    Julika ne szerénykedj, nagyon szép munkákat láttam tegnap.


    Magdikám szép napod volt, gondolom finom volt a hókifli, és volt keletje.


    Képzeljétek,én a Toldi-t és a János-vitézt szerettem, nagyon sokat tudtam belőle kívülről, igaz számát sem tudom hányszor olvasta el a Toldi szerelmével együtt. Mára nagyon megkopott az ismeret.

  4. 2017. november 12. 16:48274898.

    Most értem ide..de hogy mit csináltam egész nap? azt nem tudom, semmi látszata. Ágyat húztam, mostam, főztem..varrtam...


    Én még a reggelnél tartok..nagyon aranyos Macsi képe a padlásos..és tényleg Vince cica van a képen?


    Marika reggeli kínálata most is jöhetne!!


    Ma nagyon unalmas napunk van..senki ránk se nézett..pedig Dalmának telefonáltam..van maradék vadasom, ilyenkor rögtön megjelenik..de még nem jött.


     

  5. 2017. november 12. 16:25274897.

    Sziasztok. 


     


    Nagyon gyorsan sötétedik.  


    Voltam a temetőben.  Még nem téliesítettem, vizet mindent benthagytam a vázákban, a virágok szépek, nem fagytak el. 


     


    Marika a sütikéidet megkóstolnám.  De hát virtuálisan nem tudom. Én is csináltam tegnap kekszből és tejfölből. Lehetne kicsit édesebb is. 


    A versek szépek, Magdi én is szoktam verset mondani a hegyről lefele jövet, sőt énekelni is egy kicsit, ahol nem hallja senki,csak én. Sajnos a versekkel elakadok.


    Legszebb versem: Petőfi Reszket a bokor c. verse. 


    Ezt nagyon szeretem.  Dalban Apu-Anyu dalát szoktam énekelni, de  itt tévedni szoktam. 


    Ha jót akarok akkor gregorián dalokat hallgatok, a modernebb formáját és Leonard Cohen  dalait. 


    Valakivel megbeszéltem egy telefont, kicsit később talán. 


     


    Sacika egyszer írtad kérsz egy kosztümös filmet. Most készül Wallace film /Rita legutóbbi filmjének férfi főszereplőjével/ de ez még az elején jár./ Mondjuk egyben nem vállalom az elküldést, ha meglesz a vége, 10*15 rész akkor elküldeném, mivel 6o részes.


    DE most  még nincs egészen kész egy másik, kinai,kosztümös, amiből 10 rész hiányzik, és ez 3o perces részekkel. Nagyon ideális az idő intervallum, ez az elejétől jó.  Ezt ajánlanám, ha nézni is szeretnéd. Megtartani nem tudom, mert   nincs elég  helyem. 


     


    Majd jövőre lehet számítani egy igazán jó sorozatra /kosztümös/ aminek már páran nekiálltak, de  nem volt kitartásuk, és az angolja is rossz volt. 


    Remélem mindenki nyugalomban tölti a vasárnapot. Én is,mert előkerült  a kutya, ami elment világkörüli útra.  Kitévedt az utcára a kert felől, még szerencse, hogy nem messze tőlünk, de már nagyon sokat kerestem.  


     


     


     


     

  6. 2017. november 12. 15:04274896.

    Köszöntelek benneteket ezen a borongós vasárnapon!


    Nemrég jöttem meg a libaebédről.Nagyon finomat főzött J.Dávid is itthon van Tamarával együtt...csak Barbara hiányzott ....de nagyon.Sütöttem hókiflit Ildi receptje alapján.Reménytelenül indult, mert nem futott fel az élesztő....de aztán "összeszedte" magát.Volt ribizlilekvárom azt töltöttem bele , meg szilvalekvárost is csináltam. Pár darabba tettem az ominózus birssajtból. Ízlett mindenkinek ...Barbarának meg visz D.....mert nemsokára mennek vissza Bp-re.Igaz ...állítólag ...még előbb áthozzák a leandereket.


    Sacikám ...örülök, hogy jöttél . Milyen kezelést kaptál?Józsinak javulást kívánok!


    Ildikém  nagyon jó volt a reggeli kép/ gondolat...hozzá a gyönyörű tulipánok ...lelket melengető.


    Macsi ....ez a padlás ...varázsló vagy.


    Marika jó sok finomságot hoztál.Mind saját sütés?Ügyes vagy.


    Annuskám ....feszegeted a határokat?Ugye nem "emeletesen"csináltad?A verseket én is  szeretem.Nagyon sokat tudtam kívülről.Mikor jövök haza a buszról ... ezen a hosszú utcán..  van amikor verset mondok magamban.Húúú...de bosszantó ha elakadok.A Walesi bárdok nekem azért is nagyon emlékezetes ...ezt a verset tanultuk utoljára együtt a Barbarával.Nem tudom, hogy áll a versekkel ....szerintem töredékét sem tudja/ tudják.

  7. 2017. november 12. 12:01274895.

    Nusimama nekem is az egyik kedvenc versem. Na meg a Walesi bárdok.


    Edward király, angol király
    Léptet fakó lován:
    Hadd látom, úgymond, mennyit ér
    velszi tartomány.


    Van-e ott folyó és földje jó?
    Legelőin fű kövér?
    Használt-e a megöntözés:
    pártos honfivér?........


    Valamikor tudtam mind a 32 versszakát.


    Vigyáznod kéne avval a létrázással vagy nem tooom mire álltál rá. Miért nem szólsz a gyerekeknek vagy az unokáknak. Neked már nem szabadna ezt csinálnod. Most tőlem kapsz ki. Dádá. 

    előzmény:
    Nusimama (274894)
    2017-11-12  11:33
  8. 2017. november 12. 11:33274894.

    Szervusztok


     Nincs igazán vasárnapi idő, de ez már igy lesz.


    Sacika, valami baj van, vagy ált. kivizsgálás van? Azért a tele ház sok munkáltai közben magadra is gondolj , ns eröltesd tul magad.


    Macsi nagyon kedves a reggeli képeud. Én folytatom:" De Ő ment, teregetett némán,  Nem szidott, nem is nézett én rám,   S a ruhák fényesen...." Még középiskolás korom egyik meghatározó verse volt. Péter nyuszi kalandjai nagyon jó. Köszi a vidámitó.


    Ildike,  de igaz a szöveg Addig élet az élet amig tervekkel teli a reggeli ébredés.


    Marika, ez a sok finomság. Ha végig kostolnám biztos ma már nem tudnék többet enni.


    Julika, bizony azt mondta az időjós, hogy jön az eső és a hideg. A hideg hozzánk már elért.Pihiz-


    Ma kevésbé fájt a lábam ezt gyorsan ki is használtam. A tegnap megvarrt sötétitő függönyt feltettem, a konyha ablakot megpucoltam és tiszta függönnyel láttam el.  Kimentem a kishaverhoz is, mivel vagy másfél hete már nem találkoztunk. Egy kicsit lepucoltam- fa alatt állók és tele van mindig levéllel-. Szeretnék a héten egy kis kört tenni vele. Van egy pár dolog amit meg kell vennem, na meg a postát is útba kell ejtenem.


    Mindenkinek nagyon kellemes és vidám vasárnapot kivánok.


     

    előzmény:
    Picivirág1 (274893)
    2017-11-12  11:06
  9. 2017. november 12. 11:06274893.

    Marika!


    Ez gyönyörűsége felhozatal, de ebéd előtt már nem eszem belőle...elteszem, "ínségesebb," délutáni időkre. Fél 12 kor már szoktunk ebédelni...nagyon korán reggelizünk. 

    előzmény:
    Sacika44 (274890)
    2017-11-12  09:51
  10. 2017. november 12. 10:54274892.
  11. 2017. november 12. 10:17274891.

    Húúúúúúúúúúúúú de guszták, köszönöm. Tudnék falatozni belőlük.

    előzmény:
    Sacika44 (274890)
    2017-11-12  09:51
  12. 2017. november 12. 09:51274890.

    Szervusztok!


    Csak egy kis késői reggelinek valót hoztam, hátha idecsalogatja az éheseket.Vagy elijeszti?


    Van édes és sós is.


     

  13. 2017. november 12. 09:17274889.

    Julika! Igen az a TE arany cicced. 

    előzmény:
    Picivirág1 (274888)
    2017-11-12  09:10
  14. 2017. november 12. 09:10274888.

    Szervusztok!


    Már hajnalban olvasgattam a neten de írni nem engedett a kis gépen, azt mondja ki vagyok tiltva. 


    Macsi!


    Nagyot alkottál a padlással. És ott van Vincus cica isköszönöm!!!!


    Ma a tegnapi maradékot esszük, de Timi kivette a májat is a fagyóról, félve attól, hogy kevés lesz az ebéd....majd vacsorára majszolunk egy kis májat. 


    remek idő van, de vasárnap lévén én ma nem dolgozom...azt hiszem. 

    előzmény:
    macska54 (274887)
    2017-11-12  05:28
  15. 2017. november 12. 05:28274887.

    Szia Ildikó!


    Az első képed olyan igaz. Nekem majdnem minden reggel van célom, hogy mit szeretnék megcsinálni. És mindig meg is vagyok vele. Köszönöm a szép virágos rétet is. 

    előzmény:
    franci47 (274886)
    2017-11-12  05:21
  16. 2017. november 12. 05:21274886.

    Jó reggelt. 


     


    Hű de szép ez a padlás a dagadt ruhákkal, szalmabálával, és a fagereblyével.  Cicáknak nagyon jó helyük van.


    A 2. kép is nagyon hangulatos a téli szereléssel. 


    Legyen szép napotok. 

    előzmény:
    macska54 (274885)
    2017-11-12  03:55
  17. 2017. november 12. 03:55274885.

    Szép, jó reggelt mindenkinek!

  18. 2017. november 11. 20:44274884.

    Köszi hogy bejelentkeztél. Így nem izgulunk tovább. 

    előzmény:
    silinga (274883)
    2017-11-11  20:40
  19. 2017. november 11. 20:40274883.

    Szép estét Mindenkinek!


    Akik hiányoltak....itt vagyok...Nagyon mozgalmas napjaim vannak...délelőtt vizsgálatok, délután kezelések....közbe Papa sem volt igazán formába....Tegnap azért csak elmentem este a játékklubba, nem akartam éreztetni, hogy semmi kedvem....Most a nagy lányok vannak itt alvósra / sőt a Bizsu is/...és mivel  holnap telt ház lesz segítettek készülni..


    Olvasni mindent olvastam.....mindenkire gondolok ...kívánok pihentető, gyógyító alvást mindenkinek...

  20. 2017. november 11. 20:17274882.

    Mindenkinek további szép estét....

  21. 2017. november 11. 18:53274881.

    Megtaláltalak Erika, kiskutyástól! Nahát, ennivaló. Kár, hogy nem lehet a tiétek. Tetszik, hogy Ernő az ilyen picurokat zsebcirkálónak nevezi. Jó humora van. A friss husik nagyon jól jöttek, jó lesz az ünnepekre, ha addig el nem fogy, ugye? A sérült fogaddal is megnevettettél, ahogy elmondod!!!    ..Nahát, ..le a törött fogakkal és félre a kicsit gyengébb labor eredményekkel! Nem engedjük, hogy bármivel is elrontsák az aranyos jókedvedet! Igen is, ..110 évig fogunk  élni! Erről jut eszembem hogy:


    Az Origon olvastam, h. egy 110 éves hölgyre büntetést szabtak ki, mert lejárt a 3 órás ingyenes parkolási engedélye. 10 perccel túllépte. Felháborodott, mert ő Erzsébet királyné engedélyével  100 éves kora óta mindenütt ingyen parkolhat . Tehát az ügy közfelháborodást keltett az  olvasók körében. Igaza volt az öreglánynak ugye? 

    előzmény:
    erry (274873)
    2017-11-11  15:51
  22. 2017. november 11. 18:38274880.

    Julika jó progid volt és még mellé egy ilyen kedves emléket hozó-idéző házaspár is. Jó pihenést kívánok. 

    előzmény:
    Picivirág1 (274879)
    2017-11-11  18:31
  23. 2017. november 11. 18:31274879.

    Szervusztok!


    Nagyon kellemes délután volt a műv házban. Elfestegettünk, mint gyerek koromban  a kifestő könyvben...olyan is volt az én munkám. Kicsit gyerekes, de az enyémKépzeljétek. Egy  nagyon szimpatikus házaspár jött ki az anyóssal. Kiderült, Nagyszalontáról költöztek Csabára és ismerték Ilikét. Olyan jólesett beszélni róla. Ilyen kicsi a világ


    Most visszavonulok a hálótermembe...elfáradtam. Pedig előtte egy nagyon aludtam. Azt hiszem jön a hideg, minden porcikám érzi. 


    kellemes szombat estét kívánok!!!!

  24. 2017. november 11. 17:36274878.

    Helló mindenkinek. Megjöttem a csavargásból. Köszönöm szépen mindenkinek a kedves szavakat. Igazán aranyosak vagytok. 


    Pötyikém nem irigyelek azért a konyhai attitűdért.


    Borsika csak vigyázz avval a száguldozással és sztem az a nehéz kaja nem annyira jó neked, csak óvatosan. 


    Erika drága ne fáj légyszíves. Nem örülök a hírednek sem. Az a kutyi.... szóval megzabálom.


    Marika látom te sem úsztad meg a fa csonkítását. De mint valaki írta (lukas az agyam) a legfontosabb a ház és saját magatok épsége. Ez mindenkire vonatkozik. 


    Más nem jut eszembe de mindenkinek dupla ölelés és cica puszi jár. 

  25. 2017. november 11. 17:26274877.

    Jó estét kívánok ....mert már sötét van !


     


    Macsi én is köszöntelek ...a lányok már mindent megírtak amit én is gondolok ...1 év ....és mennyi minden történt ezalatt.Jó, hogy vagy nekünk .


    Marika elnéztem a fenyőtöket...jó magas volt.Nemrég jöttem haza ....olyan minden kint mint a csatatér. Jövő héten viszik el a rönköket meg az ágakat tüzelőnek ...a sok zöldet... tele van éretlen tobozokkal azt próbáltam  zsákolni.Hétfőn van a zöld nap.Tavaszig majd minden a helyére kerül.


    Borsévi ...jót nevettem a tágasabb pénztárcán ....elfér a mostaniban is .A vásárlás nálunk ugyanígy megy ...ezért inkább egyedül intézem...persze amíg tudom.Általában cédulával megyek ....amit az első kanyarban elkeverek....majd otthon előkerül.

  26. 2017. november 11. 17:14274876.

    Szervusztok


     Öreg este lett mire ide értem, ill. beengedett a nlc.


    Erika, remélem tényleg olyan pici a romlás, hogy a 100 év biztositva. Tényleg parányi a kis jövevény.


    Borsika, a fájszt üzd el. Ne izgasd magad a hatalmas összeg miatt. Nem kell nagyobb bukszát venned. Csatát nyertél a poliskákkal szemben?


    Pötyike, ugye azért maradt a vadasból?Leona már nagyon várja a pici ruhákat. Nem csoda, hisz jön a hideg, s fáznak a babák is.


    Anikó fincsi lehetett a sütid, hogy ilyen gyorsan új gazdára lelt. Ma is adtál a munkának elég sokat. Azért ne vidd tulzásba.


    Ildike, ugye megváltozik a világ amikor Bence otthon van. Minden vidámabb.Elgondolkodtató a mai gondolat.


    Julika, igen Ilike volt a főszervezője a buliknak. Vidám szép emlékek maradnak utána. Finomat ebédeltek. A vizsga film érdekes lehetett.


    Macsi ez hihetetlen, hogy csak egy éve vagy itt. Olyan mintha réges, régen a csapatba lennél. Te már egybe forrtál a Menedékházzal, s maradjon is igy .


    A reggeli lud vendéglátás aranyos Sétád során sok érdekes dolgot láttál. Volt ott  kiváni  valója szem-szájnak , na meg a pénztárcának.


    Magdika, megértem, hogy fáj a szived a fáért, de vannak dolgok ami elkerülhetetlen.


    Sacikával vajon mi van?


    Ma én is takaritással kezdtem a napot, majd mostam is és a szoba ablakra egy sötéti függönyt kellett megvarrni. Igy elszaladt az idő.


     Kellemes hétvégét kivánok.

    előzmény:
    erry (274873)
    2017-11-11  15:51
  27. 2017. november 11. 16:34274875.

    Szervusztok!


    Macsi gratulálok az évfordulóhoz.Egy kis lendületet hoztál magaddal, nem beszélve a sok szépről és jóról.


    Borsika mindig öröm olvasni, szinte felvidítod az embert az írásoddal.Azért ne száguldoz úgy, hogy Erika csak a csíkot lássa utánad.


    Erika az a kutya nagyon pici.Olyan mint a cicák.Még soha nem láttam újszülött kutyust.


    Anikó jó étvágyat a finomságokhoz amit kaptál.


    A padlásokat szinte láttam magam előtt.Nekem nincs ilyen emlékem gyerekkorból.Háromemeletes házban laktunk és a padlást csak teregetésre használtuk.Semmi lom nem lehetett benne.Volt külön tüzelőtároló a pincében.Mindenkinek egy külön kis rész ajtóval.Óvóhely és mosókonyha, de sehol semmit nem lehetett tartani.Bezzeg most a miénk is kacatos.A saját majd jó lesz valamire és K.költözései és a gyerekek játékai és egyéb apróság nálunk landolt.Most van egy kis padlásuk, garázs és egy szerszámos faház, de a régi dolgok itt maradtak.


    Magdinak hozom a fenyőt amit mostanában csonkítottunk.Muszáj volt.

  28. 2017. november 11. 16:26274874.

    Francikám sajnos nem a mienk lesz a kis kutya.....ezt megtartják......pedig nagyon elfogadtam volna.......még Ernő sem berzenkedett ellene.....pedig ő csak a nagyobb kutyákat tartja kutyának, a többi zsebcirkáló....

    előzmény:
    franci47 (274866)
    2017-11-11  09:11
  29. 2017. november 11. 15:51274873.

    Szervusztok!


     


    Nem is tudom hol kezdjem, kicsit kihagyok és mennyi minden történik......


    Macsi egy éve van itt. Nagyon jó hogy jöttél és maradtál is, maradj még nagyon nagyon sokáig......örömünkre.


    Magdi fenyőfáját megnéztem, fájó esemény a fakivágás....


    Francika kedves padlás története sok emléket hozott elő.....Julikáé is....finoma főz Timi, bár a halat nem szeretem, csak rántva


    Annuska segítséget kapott, mert megérdemli....


    Ancsa kocsonyát.....itt nagyot nyeltem......az esetes hal hidegen hagy.....esetleg még a süti csigáz fel, de azt meg elvitték.....


    Pötyi vadasa a falon, előre félek, mert hétfőre az lesz az ebéd......


    Marika színházba volt és kérdezte, hogy mi a menü......tegnap tojás leves volt és zöldbabfőzelék fasírttal.....ma a maradék leves és tepsis krumpli, mindenféle itthon talált maradékkal rádobálva...


    Borsika írásain most is jót nevettem...Figyeltzelek ám a piacon, de nem láttalak.....Volt ugyan egy porcsík, lehet hogy te húztad, annyira siettél...


    Sacikát nagyon hiányolom, remélem nincs baj, csak a család foglalja le.....


     


    Nekem tegnap is meg ma is annyi menni valóm volt, meg dolgom, hogy még mindig nem pihentem ki.....Barátnőmék disznót vágtak, megleptek egy csomó hússal.....felkockázni, szeletelni, fóliázni, elpakolni.....tegnap is ma is ezt csináltam....Mentem a leletér is, hát nem jó, romlott.....kiszámoltam, ha ilyen ütemben romlik még van kb. 10-15 évem.....Tegnap reggel még a fogtechnikust is meg kellett látogatni, reggeli közben egy reccsenés és elől kitörött a fogam.....Az ember már a protkójába sem bízhat.......Ma piac és meglátogattam az újszülöttet....csuda aranyos, elfér a tenyerembe, anyukája állandóan takarítgatja, nagyon figyel rá.....Megpróbálok küldeni képet.....


    Most megnézem az elmaradt leveleimet és játszok egy kicsit, mert tele van az agyam mindenfélével...... derekam meg fájással---


     


    Sikerült a képet hozni, nézzétek meg mekkora.....


     


    További szép napot!!!!!!!

  30. 2017. november 11. 15:49274872.

    Szegény Pötyike! Vad tempóban kaverted azt a vadast! 


    Anikó, még hogy kocsonyát kaptál?? Hűű, de jó neked. Sokat végeztél ma is.


    Ildike, jó olvasni, h. Bence jól érzi magát a kollégiumban. 


    Julika, szépen emlékezel Ilikére. Ő egy jó szívű tündér volt. Nem írod, meg-van-e még az a vizsgafilm? Olyan izgalmas.


    Én is főztem ám ma! Körmös savanyú káposztát. Olyan "németeset". Csülök helyett körömmel, és bele páros zaftos kolbász, tetejére sült szalonna. Senki nem akar ilyet, ..mind mind az enyém!


    Magdikám veled érzek, hogy sajnálod a kivágott fenyőfát, de bizony, első a testi épségetek, a biztonság.


    Macsi nagyon izgi fotókat hoztál a karácsonyi vásárról. Most az ilyen zsúfolt, csillogó kínálat a divat.  a gesztenye nagyon drága!  


    Én csak a piacig voltam és a temetőben. És vágtáztam a konyhában. Azsem semmi ám! 


    Édes volt megint egy szomszéd házaspár, ..adtak egy öl krizantént. 


    Kezd fájni a homlokom. Nem tetszik a dolog. Olyan jól el voltam nélküle. 


    Marika édes, adjál hangot :sütöttél-e libacombot? Vacakra sikerült stófámért várom a sülteket!


    Én kaptam már a héten egyet, de a krumpli és a lila káposzta jobban ízlett. Tegnap néztétek a Konyhafőnököt? Az Akármilyen divattervező Márk-nakL FÁCÁNT KELLETT TOLLAZNIA!! (felugrott a váltóm/. Nekem villanytűzhelyem van. Nem tudom hol pörzsöljem a baromfi-félét. Ti hogy oldjátok meg?. 


     


     


     


     


     

    előzmény:
    potymama (274870)
    2017-11-11  14:09
  31. 2017. november 11. 15:49274871.

    Szegény Pötyike! Vad tempóban kaverted azt a vadast! 


    Anikó, még hogy kocsonyát kaptál?? Hűű, de jó neked. Sokat végeztél ma is.


    Ildike, jó olvasni, h. Bence jól érzi magát a kollégiumban. 


    Julika, szépen emlékezel Ilikére. Ő egy jó szívű tündér volt. Nem írod, meg-van-e még az a vizsgafilm? Olyan izgalmas.


    Én is főztem ám ma! Körmös savanyú káposztát. Olyan "németeset". Csülök helyett körömmel, és bele páros zaftos kolbász, tetejére sült szalonna. Senki nem akar ilyet, ..mind mind az enyém!


    Magdikám veled érzek, hogy sajnálod a kivágott fenyőfát, de bizony, első a testi épségetek, a biztonság.


    Macsi nagyon izgi fotókat hoztál a karácsonyi vásárról. Most az ilyen zsúfolt, csillogó kínálat a divat.  a gesztenye nagyon drága!  


    Én csak a piacig voltam és a temetőben. És vágtáztam a konyhában. Azsem semmi ám! 


    Édes volt megint egy szomszéd házaspár, ..adtak egy öl krizantént. 


    Kezd fájni a homlokom. Nem tetszik a dolog. Olyan jól el voltam nélküle. 


    Marika édes, adjál hangot :sütöttél-e libacombot? Vacakra sikerült stófámért várom a sülteket!


    Én kaptam már a héten egyet, de a krumpli és a lila káposzta jobban ízlett. Tegnap néztétek a Konyhafőnököt? Az Akármilyen divattervező Márk-nakL FÁCÁNT KELLETT TOLLAZNIA!! (felugrott a váltóm/. Nekem villanytűzhelyem van. Nem tudom hol pörzsöljem a baromfi-félét. Ti hogy oldjátok meg?. 


     


     


     


     


     

    előzmény:
    potymama (274870)
    2017-11-11  14:09
  32. 2017. november 11. 14:09274870.

    Sziasztok!


    Nagyon jó Macsi, hogy itt vagy velünk. Nagyon megszerettünk, mert aranyos vagy és ..szép is!Meg fiatal!!!


    Felénk szép idő van, süt a nap.


    Az előbb beszéltem Leonával, meg kellett mutatnom a babaruhákat amiket varrtam neki. Majd lefényképezem...már szaporodnak.


    Vadast főztem és ahogy a kézi mixerrel trutymóztam a mártást..valahogy rám fröcskölt egy adagot..át kellett öltöznöm  és a konyha falamon is van egy adag meg van az elfoglaltságom délutánra.

  33. 2017. november 11. 13:24274869.

    Szervusztok.


    Na csak tudnám mit nyomtam meg, hogy elszállt amit írtam.


    Macsikám, gratulálok az évfordulóhoz, remélem sok ilyen évfordulós napunk lesz még.


    Drága Borsikám, köszönöm a kedves szavaidat, itt vagytok mindannyian a szívem kedvesebbik csücskében. Olyan jókat kuncogok az írásaidon, mert a szemem előtt peregnek a történéseid, annyira jól tudsz írni.


    Magdikám, már biztosan a telken rendezkedsz a fakivágás után.


    Julika, örülök, hogy adhattam ötletet a lekvárfőzéshez, biztos finom lesz.


    Lányok olyan jó volt a padlástörténetek, szerintem minden régi padlásnak vannak nagybetűs történetei. Mi olyan sokat költöztünk gyerekkoromban, hogy csak a nagymama padlása hordoz ma is előtörő emlékeket.


    Itt voltak Beatrixék a szülőkkel, hoztak kocsonyát és ecetes halat, még szerencse, hogy már elkészültem a süteménnyel, amit mindjárt el is vittek.


    Reggel ment egy mosásom, nehezen szállt le vagy fel a köd, de a napsütés elmaradt eddig, pedig számítottam a segítségére a szárogatásnál. Porszívóztam is, azt hiszem a mai munkafejadagot teljesítettem.


    Sacikám, hol vagy? Hiányzol.

  34. 2017. november 11. 11:25274868.

    Macsi, gratula, boldog 1 éves évfordulót, és még sok kellemes időtöltést kívánunk itthon,a  Menedékházban


     

  35. 2017. november 11. 09:13274867.

    Emlék.


     

  36. 2017. november 11. 09:11274866.

    Jó reggelt mindenkinek. 


     


    Itt is száll fel, vagy le  a köd, olyan múlóban van.


     


    Szeretettel köszöntöm Macsit az egy éves évforduló. 


    Jók voltak a padlásos dolgok. Mi minden köthető egy padláshoz. Tódulnak az emlékek.


    Erika, tiétek lesz a kiskutya? Valahogy nem vagyok képben. Nagyon aranyos. Sok szeretetet fogsz kapni tőle. 


    Magdikám, megnyugodtál-e már.  Nekem is volt  ilyen fájdalmas dolgom, amit el kellett végezni. Anikóval csináltuk.  Azt hittem belehalok. 


    Sacikám,  hol vagy, ritkán vagy, biztos nem érsz rá. 


    Annuska jó kis segítséged van. A gyógyulás kötelező, ezért   küzd mindenki.


    Julika, rácponty? Egyszer csináltam, nem vagyok nagy halevő. 


    Ma csinálok egy sütés nélküli sütit, mindjárt megyek is. 


    Bence elment hazulról, tegnap nagyon jó kedvű volt. Mesélt a koleszben mindig történik valami. 


    Mindenkire gondolok,  vigyázzatok magatokra. 


     


    Mai gondolat 


    "Túl messzire menni van olyan rossz, mint nem elég messzire menni. "


    /Happy Marriage c. filmből/


     


    "Az utak utazásra valók, nem uticélra"


    /Anna és a király/


     

  37. 2017. november 11. 09:07274865.

    Nem lehet az írásaidon nem nevetni.  Én is küzdöttem tegnap előtt éjjel egy ilyen betolakodóval. Én nyertem. 


    Julika! Köszönöm szépen. 

    előzmény:
    BORS (274864)
    2017-11-11  07:52
  38. 2017. november 11. 07:52274864.

    Sziasztok, nagyon szép idő ígérkezik ma. Tuti. Tegnap sokmilliószoros  nap volt. Kívántam egy egész csomót. Fontosakat, sürgőseket. A Padlás történeteitek még ma is a fejemben motoznak. Ha vmilyen irodami döntnök lennék,   ..díjat adnék rájuk. Csillagosat. Megőrizte Melinda a vizsgafilmet? Elzike láthatta? .suta kérdés ugye? ..mekkora kincs lehet az a családjuknak. 


    Nekünk nagylány koromban a  bátyám galambjai  uralták a padlásunkat. Amikor bevonult katonának, rám bízta az etetésüket és takarításukat. Nem szerettem munka volt. Repdestek, csapkodtak, ..féltem tőlük. Biztos megérezték.


    Macsika biztos megjártad már Tolnát és Baranyát is kora reggel. A kávém mellé az lészen a csemege, hogy megnézem a reggeli ajándékod - képekben. Ma :  már is felkelek és elindulok a piacra. Mit veszek?  ..nem tudom még. Inkább csak gyümölcs-félét. Kértek valamit?   Szokott lenni csokis-stand is. Egy Milkát?  ..naaa, gondoljátok meg!!   Gyanítom, hogy velem együtt Ti is imádjátok a csokit. Sacika  tuti, h. hét végére is "kisüt" valami édességet a családnak. Hátha benéz valaki. Annuska engedd csak vásárolni az unokádat,  ..legalább  pihensz addig. Jót akar. 


    Kész listával, "súgóval" kéne rendelkeznünk, h. elküldhessük őket vásárolni, de nekem soha nincs kész. Aztán, az enyémek  megveszik az első, legdrágább árut, nem válogatnak,   sipp-supp.. készen is vagyunk. Aztán, ..ugye valljuk csak be: ..vásárolni  jó, csak legyen rávaló. Most majd jól felemelik a ny.díjat. Feldobódtam,  nem vagyok én erre a nagy eseményre  még eléggé felkészülve. Engem a hirtelen történések megráznak, v. felemelnek. Talán új, ...másik, tágasabb  pénztárcát is be kéne szereznem. 


    Meg  egy létrát, amivel elérem a karnis tartót. Igazából már a sok siránkozás helyett vezettem volna egyet. Egy olyan nagyot, mint amilyen nekünk régen volt. De eltünt. Elnyelte a pince, vagy a Padlás.  Erről jut eszembe:  én a Padlás c. darabot láttam! ..talán a Vígszinházban, de nem biztos. A Hullan Zsuzsa volt a Sünike. Szeretnék ma valami emlékezeteset végezni, ..aminek nyoma maradna a történelemben!  ..mondjuk pár tétova büdös bogár ellen csatát indítani, ...hhahh ..látnátok, amikor lecsapok egy egy ilyen ádáz betolakodó ellen! Csak úgy szikrázik a  porszívóm!Szép napot kívánok, kellemes időtöltést. 

  39. 2017. november 11. 05:23274863.

    Macsikám!


    Egy éve ????Mint ha időtlen idők óta itt lennél közöttünk. és maradj is, az idő végeztéig. 


    Olyan jó, hogy "napra kész vagy". Ma Márton nap van. 


    Ez a nap Iluskára is emlékeztet. Ő szervezte a menedékes Márton napi bulikat, hatalmas ebédeket "főzött". Nagyon szép emlék Iluska topic élete. 


    Enyhe eső szemetel, de enyhe az idő is. 


    Ma nagyon finomat eszünk, rác pontyot, Timi készíti. 


    Én azt hiszem megpróbálkozom a szőlő lekvárral. 

    előzmény:
    macska54 (274862)
    2017-11-11  05:12
  40. 2017. november 11. 05:12274862.

    Jó reggelt mindenkinek! Ma pont egy éve jöttem közétek. Hamar elszállt ez az év. Köszönöm az akkori befogadást. Ha nem bánjátok maradok. 

  41. 2017. november 10. 22:06274861.

    Megnéztem Macsi vásárjárását. Micsoda "eldorádó"...amit szem- száj megkíván. És a kürtös kalács!! Azt szeretem.


    Magdi így lekopaszítva lehet tényleg látni milyen magas volt a fátok, azért kár érte. viszont félni lehetett jön egy szélvihar és rádől a házra.


    De jók voltak a padlásos történetek!! Nekünk is nagy padlásunk volt gyerekkorunkban..anyukám oda teregetett. Én nem szerettem feljárni a pókok miatt.


    Egyszer nagyon sok diónk termett és anyukámék a padláson kiteregették valami vászonra..és csak azt vettük észre a fejünk felett az egerek gurigáztak vele.

  42. 2017. november 10. 20:58274860.

    Mindenkinek további szép estét........

  43. 2017. november 10. 19:44274859.

    Kari vásár 2017. 11. 10. Van benne asszem 4 film, várjátok meg míg betölt. Jó nézelődést. 

  44. 2017. november 10. 19:41274858.

    Most jut eszembe, miért a padláson kezdődött Melinda vizsga filmje. ?


    A kamera végig pásztázta a padlást, pókhálóstul, régi limlomostul, majd megállt egy dobozon, amiből művészi rendetlenségben kiborultak régi fényképek....Békéscsaba múltszázadi, legszebb épületei, templomai voltak rajta. Béla gyűjtötte a régi képeket . Közben Benni Goodman jazz zenéje szólt. majd váltás következett és ezeket a rég épületeteket pásztázta végig mai fényükben..Békéscsabáról készült a kisfilm, de főszereplő volt a padlás 


    Ez még a történthez tartozott!!!!

  45. 2017. november 10. 19:22274857.

    Magdika ez valami hatalmas volt. Nagyon kár érte, de semmi sem tart örökké. Sajnálom/sajnállak. 

    előzmény:
    harangvirag08 (274854)
    2017-11-10  18:46
  46. 2017. november 10. 18:49274856.

    Nusimama drága engem nem tudnak. Jó hogy van segítséged.

    előzmény:
    Nusimama (274848)
    2017-11-10  17:17
  47. 2017. november 10. 18:47274855.

    Ez is nagyon aranyos volt. 

    előzmény:
    Picivirág1 (274846)
    2017-11-10  16:52
  48. 2017. november 10. 18:46274854.

    A mai nap ...


    1.csak az arányok miatt

    előzmény:
    harangvirag08 (274851)
    2017-11-10  18:37
  49. 2017. november 10. 18:41274853.

    Ildikó hát ez nagyon aranyos. Olyan szépen fogalmazol. 

    előzmény:
    franci47 (274844)
    2017-11-10  14:27
  50. 2017. november 10. 18:37274852.

    Ancsa!


    Lehet, hogy én is főzök szőlő lekvárt! Köszi az ötletet. Visszavonulok a jó meleg kuckómba. Jó éjszakát kívánok!!!

    előzmény:
    ancsa46 (274843)
    2017-11-10  13:22

Címlap

top