Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. november 10. 18:37274851.

    Jó estét!


    Nemrég értem haza.A favágás sokkal bonyolultabb volt mint ahogy eredetileg kinézett.A fiú ....utólag bevallotta ...mikor kint járt egyszerű feladatnak tűnt.Félelmetesen magas volt ez a fa....én sem láttam régebben annak.Nagyon szorgalmasan dolgoztak ...olyan összhangban....bámulatos volt.Később jött J. barátnője ...ő viszi majd el a fát.Az egyik fiú a keresztfia volt...jót beszélgettünk és bevallom nagyon izgultam, hogy minden simán menjen..Sötétedés előtt lettek készen ...Szerencsém volt haza hoztak.Eléggé átfagytam ....de csak akkor éreztem mikor már itthon voltam.Holnapra maradt munkám bőven .


    Marika jó meglepetésben volt részed...jól tetted, hogy elmentél.


     


    Nagyon tetszett a padlás történet.A mienk is hasonló volt ...kiegészült még a sok kramanccal..ami az évek során felkerült.Már felnőttként " találtam " fent régi tejfelesköcsögöt...még most is megvan.Nálunk a gangról nyílt a padlásfeljáró ....télen ott tanyáztak a macskák.


    Sacikám ...merre vagy?


    Reggel megláttam a nyugdíjemelést.Három tételben van a számlán.Rögtön a postások jutottak eszembe...megőrülhetnek  3 csekkel.

  2. 2017. november 10. 18:05274850.

    S.O.S. 


    Nem találom Erikáék új családtagját.


    Úgy kell nekem! "Jöttem volna előbb, ..kaptam volna velőt!.."

  3. 2017. november 10. 18:02274849.

     


    Sziasztok,nem értem rá jönni, elnézést kérek szépen. Nagyon ..sok dolgom volt, aztán, ..amikor azt hittem hogy már végre kész vagyok, 


     


    akkor újak lettek. Jól tettem, hogy jöttem, láthatlak végre Titeket és elképzelem a sok isteni padlás történetet! Ez egy-egy szép, kissé poros  regény! Micsoda romantikus mindegyik! Köszönöm, h. olvashattam. Édes Anikónak én már semmi okosat nem tudok kívánni, mondani, mindent elmondtak előlem akik velem együtt nagyon szeretnek. Belefér ugye egy nagy nagy ölelés, ha szabad valamelyik kezed?!  Mert látom, akár a motolla úgy kavarsz a konyhádban,  sütés főzés, nnna, szépen vagyok, elbújhatok szégyenemben. Hajrá, ..mondom .írígykedve, .közben bambulok, hát ...hogy  "lefőz engem ez az Anikó!!....Pedig ma keményen pakolásztam ám! ...majd utólag kereshetem,mit hova tettem hirtelen jött elmezavaromban. Virág Neked, ...csak úúúúgy. Elég, ha csak alulról locsolod. 


     

    előzmény:
    ancsa46 (274843)
    2017-11-10  13:22
  4. 2017. november 10. 17:17274848.

    Ildike, Julika,  nagyon tetszett a padlás történetek. Nekem ilyenben nem volt részem, mivel Józsefvárosi gyerek voltam, s amikor nyaralni vittek Sz.fehérvára ott inkább a mezögazdasági dolgokkal, meg az álltokkal ismerkedtem.


    Macsi elbirod majd költeni ezt a rengeteg emelést. Ezzel akarnak megvásárolni bennünket?

    előzmény:
    Picivirág1 (274847)
    2017-11-10  16:55
  5. 2017. november 10. 16:55274847.

    Annuska!


    Olyan jó, hogy így figyelnek, így segítenek a gyerekek. Mert te megérdemled


    A fürdés jó volt, de megint nagyot aludtam délután . 

    előzmény:
    Nusimama (274845)
    2017-11-10  14:46
  6. 2017. november 10. 16:52274846.

    Szervusztok!


    Padlás járás van? Megyek én is. Bár a korlát nagyon kellene nekem. Ez olyan parasztos padlás, terményt tárolnak fent. Nekünk is volt egy időben nyulunk, mi a herét vittük föl..illetve villával hányta föl Béla, majd vissza úgy jött, egy két villányit ledobott. Ez a padlás a melléképület padlása volt, a nyúlketrecek felett. A nagy ház padlása kezdetben vala nagyon rendezett volt, oda vittem fel a száradó pelenkákat, ruhákat. Aztán anyukámék emeletes házban költöztek és semmit sem akartak kidobni..és minden a mi padlásunkra került. és aztán mi is kezdtük felhordani a használaton kívüli olaj kályhát, a rossz tv-t, a mosdóállványt,  mert bevezették a  vizet... katona ládát, cserép edényeket, demizsonokat, ballonokat..Béla rengeteg újságját, Filmi Színház Muzsikát,  elfelejtettem az a folyóiratot amit mindig megvett...és valami őskáosz alakult ki. Melinda vizsgafilmjét a média szakra a padlásunkról csinálta. Kapitális pókhálókkal volt átszőve, hatalmas pók hálózta be az egész padlást. Az értékelésnél megkérdezték, hol bukkant rá erre a csodálatos padlásra? A miénk, mondta , szemlesütve. Amikor már azt hittem, hogy egyszer a fejünkre szakad, egy lomtalanításkor egy cigánnyal felmentem, és szinte mindent elvitt. ..Béla nagy bánatára, de akkor már beteg volt, nem volt ereje, kedve , velem vitába szállni. És utána végre valahára be lett fejezve a tapasztás..erre valószínű emlékeztek. Persze egy hatalmas konténer ramatyot elhordtak, most gyönyörűséges, semmi nincsen fönn. Olyan nagy kő esett le a szivemről, hogy ezt megcsináltam, nem maradt a gyerekre a ha én már nem leszek. Sajnos anyósomék padlása ránk várt...hogy ott mi volt? Majd bele rokkantunk..ezt nem akartam a gyerekeimre hagyni. 


    Ez volt röviden az én padlás mesém. majd a másik oldalra is kíváncsi vagyok

    előzmény:
    franci47 (274844)
    2017-11-10  14:27
  7. 2017. november 10. 14:46274845.

    Erika aranyos az új családtag.


    Julika, jó vlt a fürdés és a torna. Gondolom most pihizel egy kicsit.


    Magdikám, ne sirasd a fenyőnek magasan van a gyökere, s ha megdöl már a végét jelenti. Ültetsz majd újat. Boscó dögönyözni való.


    Macsi ez hihetetlen. egy nap alatt 100 ft. Vidám reggeli képet hoztál, ebbe a borus időbe. Köszi.


    Ildike a mai meséd, ill. a régi szép dolgokra való emlékezés, a régi elnevezések, melyet sokan már nem is ismernek szép és olyan, hogy szivesen oda ülnék a konyha székre én is. Érdekes, hogy a svájciak megörzik és ovják a régi dolgokat.


    Marika szép estéd lehetett.


    Nálunk nagyüzem van . Itt az uncsi és a fiam is. Elakartam menni vásárolni, de Viki nem engedett. Ő ment és vásárolt.


     

    előzmény:
    macska54 (274842)
    2017-11-10  11:11
  8. 2017. november 10. 14:27274844.

    Felmegyünk a padlásra: Kézben a délutáni kávé, szemeden az okuláré


     


    Padlás és napraforgó:


    /inspiráló:Macsi reggeli képe/


     


    Általában a kamrából van a feljárat a padlásra. De van kinti is.


    Itt kettő is van.


    Menjünk fel a kinti létráról. Nincs fogózkodó, az előttem lévő létrafokba kapaszkodok.


    Megyünk felfele srégen  egypár métert. A ház  nem magas, mivel régi típusú, így       nem kell magasabbra menni.


    Kinyijük a padlás ajtót, majdnem frászt kaptam, éppen egy cicával találtam szembe magam.


    Hol ment fel? Még jó, hogy jöttünk, mert ott is maradhatott volna. Bár lehet, hogy neki megvan a külön feljárata.


    Zsákok vannak fent benne búza egy része, ami még nem került a malomba, valamit árpa és zab.


    Kukorica odébb szépen összekötve a csuhéval,a gerendára akasztva sorba. Várakoznak, hogy majd valaki lemorzsolja.   Majd a házi állatok megeszik, disznók, tyúkok, kacsák, libák.


    Tehén itt nincs mivel a háziasszony a cicának is másnál vesz tejet, éppen tegnap ment érte.


    A padlásoknak szokott lenni egy nyitott része is, mi például anyai nagyanyámmal itt  mérgeltük fel magunkat /én 5-6 éves voltam/  és jól elvertük, megvertük a napraforgó tányérokat, hogy megkaphassuk a finom magot, ami ment a „leadásba”. 


    Ezt a mai szép napraforgót csak nézegessük egy kicsit. Kedvenc virágom, mandalaféle formája van. Baj, hogy nem sokáig él a vázában.


    Még mindig sok szeretettel gondolok  nagymamára, annyira finomra le tudta égetni a reggeli paprikás krumplit, hogy még én is szerettem. Bár ezt nem nagyon kapta meg senki „ő akarta megenni, mert  ezt különösen szerette”. Úgy kellett felkaparni a lábos fenekéről. Az égetlent a nagypapa és én kaptam.


    Kicsit elkanyarodtam,  de vissza kell jönni a gabona padlásról, természetesen hátrafele jövünk le, hogy a kapaszkodási lehetőség meglegyen.


    /Egyszer húgom leesett a padlásról. Össze is törhette volna magát, de szerencsésen esett. Kitalálták a szüleim, hogy gyakorol az ejtőernyős ugrásra (húgom keresztanyja, Éva testvére ejtőernyős volt, több ugrása is volt) Mindenki nevetett, hála az égnek semmi baja nem lett. Kisebb volt még, és talán el is  hitte, hogy mehet ugrani. /


     


     Ennyi volt, a padlás másik felére később megyünk fel. Persze akit érdekel, mert ott van ám annyi minden, de lehet, hogy nem olyan rendetlen, mint az enyém most. 


    /ez egy kicsit önvallomás is, remélem nem árulok el mindent/


  9. 2017. november 10. 13:22274843.

    Szervusztok.


    Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a drukkot értem, de ma is van egy nap, így már reggel nekiálltam, beraktam egy mosást, utána nekiálltam sütni, lapokat sütöttem, majd megtöltöm. Jönnek Beatrixék és majd elfogy, meg küldök Petinek is. Végleg behordtam a muskátlikat, most szép időben megtehettem, jövő héttől jön a zima állítólag. Levágtam a már elnyílott rózsákat is, még van pár bimbó, hagyom az utolsókig.


    Magdi, gondolok a szívfájdalmadra, de hatalmas a fa, és olyan közel is van a házhoz.


    Macsikám, hát bizony nem kell dobnunk egy hátast örömünkben a nyugdíjemeléstől, azért örülünk minden forintnak, majdnem fillért írtam, hol van az már.


    Erika, édes ez a pici kutyus. A tiétek lesz?


    Marika, szuper programod volt, én bajban lettem volna ennyi idő alatt a készülődéssel, még frizurát sem tudnék rittyenteni magamnak ennyi idő alatt.


    Ildi, tetszett Macsi képéhez kigondolt meséd, mindig mondtam, hogy nagyon kreatív vagy.


    Julika, a lekvárról jutott eszembe, hozott a sógornőm szőlő lekvárt, pirosat és fehéret, A pirosat már majdnem mindet megettem, olyan isteni íz, illat aromája van, mintha a szőlőt enném.

  10. 2017. november 10. 11:11274842.

    Marika micsoda jó programot kerekítettek neked. Bizti jó volt és jól éreztétek magatokat. Az ilyesmi feltölt. Szuper. 


    Pötyike ha késel pár napot nem fog történni semmi. 

    előzmény:
    Sacika44 (274840)
    2017-11-10  10:46
  11. 2017. november 10. 10:47274841.

    Sziasztok!


    Még csak most olvastam vissza a tegnap délutáni beírásokat, mert átjöttek a barátaink és későn mentek el..már nem kapcsoltam be a gépet.


    Szegény Anikó..nagyon rossz, hogy húzzák a kezelések elkezdését. Sajnálom, hogy nem javultak az eredményeid.


    Ildikó..Nekem is tetszett ez a színész az Anna és a király-ban. Láttam egy pár filmjét..van amiért komoly díjat is kapott, valami sárkány van a címében.


    Nagyon jó volt a kis "szösszenet" amit Macsi képéhez írtál!!!Tetszett.


    Boscó egy gyönyörűség...nála csak egy aranyosabb van az ici-pici kis kutya-bébi. Hát ha még kinyílik majd a szeme és elkezd botorkálni!


    Lesem a postást..még nem hozott egy csekket amit ma be kellene fizetni, hogy beérjen határidőre.

  12. 2017. november 10. 10:46274840.

    Szervusztok!


    Anikó nagyon vártalak a hírrel.Sajnálom, hogy nem a legjobbal jöttél, de remélem a kezelés meghozza a várt javulást.


    Ildikó nagyon tetszenek Macsi képeihez írt kis szösszenetek.Fiacskád szép helyen járt.


    Magdi ne szomorkodj a fa miatt.Jobb a biztonságot választani.Mi is megváltunk három fenyőtől és egyet most csonkoltunk.Sajnos nagyon kicsi a gyökerük és az utóbbi viharokban mindig féltünk nehogy a házra dőljön.


    Erika aranyos a kis kutyus.Mi a mai menü?


    Tegnap délután pont nektek keresgéltem valami képet, mikor telefonált K.hogy nem volna kedvem színházba menni?Ez öt órakor történt, háromnegyed hatra itt van értem.Kicsit váratlanul jött, de beadtam a derekam.Azt mondta, szerencse, hogy nem vagyok bak mert azok az előre tervezést szeretik.Nem bántam meg.A Centrál Színházban láttuk a Lepkegyűjtőt.Bereczki és Ágoston Katalin játszották.Nagyon jó volt.Bereczkinek egy teljesen más oldalát ismertem meg.Utána még sétáltunk egy kicsit.Néha kell ilyesmi is.


    Mindenkire gondolok, szép napot.

  13. 2017. november 10. 10:43274839.

    Megjött a nyögdíj emelés, a prémium és a visszamenőleges emelés. Nekem 1053 ft az emelés egy hónapra. Nehogy földhöz vágjon. 


    És az árak mennyivel emelkednek naponta? No comment. Na de nem panaszkodom. Inkább lenne szüksége rá sok más embernek. 


    Az Erzsébet utalvány majd dec. jön úgy olvastam. 

  14. 2017. november 10. 09:54274838.

    Magdika! 

    előzmény:
    harangvirag08 (274837)
    2017-11-10  08:53
  15. 2017. november 10. 08:53274837.

    Jó reggelt Mindenkinek!


    Csak jöttem köszönni.Nemsokára indulok.Az idő elég borongós ......remélem azért jönnek a favágók..Essünk túl rajta minél előbb.


    Majd írok kintről ....bekapcsolom a fűtést .....fázni nem fogok.


    Ildi írása a képről  nagyon meghatott....gyönyörű volt.Visszamentem az időben.....gondolatban folytattam ....sokáig ébren voltam.


     


    Gondoljatok rám napközben. Már elővettem a józan eszemet .....nem fogok bőgni.


     


    Legyen szép a napotok.


     

  16. 2017. november 10. 08:27274836.

    Ildikó még van ideje Tominak sok helyre eljutni, fiatal még. És ha nagyon akar el is fog. Én drukkolok neki, hogy így legyen. 

    előzmény:
    franci47 (274835)
    2017-11-10  06:45
  17. 2017. november 10. 06:45274835.

    Jó reggelt. 


    A képekből ítélve Svájcra hasonlít.


    /Sajnos Tomi nem tudta bejárni, nagyon kevés ideje volt, de amit látott így is maradandó élmény volt. /


     


    Szép napot  ilyen napraforgósat, ez meg a napfényt jelképezi, és egy örök mandala.


    Kitartás mára is. 

    előzmény:
    macska54 (274834)
    2017-11-10  04:43
  18. 2017. november 10. 04:43274834.

    Jó reggelt mindenkinek!

  19. 2017. november 9. 20:50274833.

    Tomi akkor látta azt amit én is. Körbe jártam egész Svájcot. Ott még az út mentén a ki nőt gazt is irtották. A saját szememmel láttam. Hogy ne nőjön rá az aszfalt útra. 


    Mindenkinek további szép estét.... 

    előzmény:
    franci47 (274832)
    2017-11-09  20:23
  20. 2017. november 9. 20:23274832.

    Ne is gondolkodj azon, hogy mi lenne az én gondolatom. 


    Te csak  csináld. Előfordul, hogy nem lesz hozzá semmi, részemről. Attól függ, mi jut eszembe. 


     


    Én imádom a régiségeket. Mindenből szeretem. Pl.  A zsuppos ház a legszebb és legyen tornáca. Bene lakni nem szeretnék, de egy nyáron szívesen ellennék benne. 


    Tomi nemrég jött  haza Svájcból, és tegnap hozott egy videót. Ott nem szabad átépíteni a házakat. pl. ha tönkremegy egy ablak, akkor  ugyanolyat kell a helyére tenni és legyen palettája is, de az kívül van. 


    A hegyekben vannak pajták,  amikben teheneket tartottak. Azt sem szabad átépíteni, engedéllyel  meg lehet csinálni üdülési célra, de kívülről ugyanolyannak kell maradnia. Fából, deszkából vannak általában.  Annyira ügyelnek mindenre, hogy bizonyos helyeken a fűnyirás is  egyidőben kell hogy legyen, mert évekre visszamenőleg is meglátszik, ha valaki egy héttel is előbb kaszál. 


    Örülök, hogy tetszett neked, hisz a te műved a kép. 


     


    Holnap lehet, hogy zegre megyek,majd meglátom. 


    Jó éjszakát! Lehet, hogy még  visszajövök. 


     


     

    előzmény:
    macska54 (274831)
    2017-11-09  20:12
  21. 2017. november 9. 20:12274831.

    Ildikó ezt olyan szépen leírtad, hogy a könnyen is kijött.


    Köszönöm szépen.


    Bár én nem is ilyenekre gondolok mikor szerkesztek.


    Ha találok egy darabka képet ami szerkeszthető akkor már elképzelem mi lenne még mellé jó. És hát azért png kép nincs mindig olyan amit szeretnék. Akkor még azzá kell alakítanom. Na azt nem igazán szeretem és még nem vagyok hozzá elég ügyes. Istenem még mennyit kéne tanulnom erről. 


    De te olyan szépen leírtad, hogy öröm költözött a -be. 

    előzmény:
    franci47 (274829)
    2017-11-09  18:58
  22. 2017. november 9. 19:25274830.

     Ildi!


    Itt vagyok!!!!  A hozzászólásod felér egy néprajzi tanulmánnyal. A képhez én is hozzá akartam szólni, aztán a FB on láttam egy "ugyan ilyen képet" két idős emberrel. Ugyan ilyen gondolataim voltak, mint neked, bár én un. polgári környezetben nőttem föl, de a szomszédság ilyen volt, és én nagyon szerettem ott időzni. 


    A lekvárokat bizony nagyon szeretem...vajas kenyérre, süteményben..és csak úgy  kanállal kikanalazniMelinda is ilyen. 


    Megsült a tök..olyan békebeli illat vanmegyek a hálóba mert ki van nyitva a fonalas doboz!!!!

    előzmény:
    franci47 (274829)
    2017-11-09  18:58
  23. 2017. november 9. 18:58274829.

    Reggeli képről: 


    Ez az asztal olyan, mintha öreganyámét látnám.  Szépen lesikálva, enni is lehet róla.Tudjátok az asztal fiában  tartják az evőeszközöket.


    A kászlit hiányolom. Abban van a házi kenyér, kellene egy jó nagy zsíros deszkát enni.  A lámpa olyan luszter/lüszterlámpa szerűség, amit most nagyon keresnek. Most talán éppen nem világit, mert világos van, a nap szépen megvilágítja a kinti növényzetet, a kismacska gazdája elment tejet venni.


    Ha kívülről benézel az  ablakon, akkor láthatod az egész berendezést. Nagyon szeretem az ilyen régi konyhákat.  Itt fő ám a legjobb sav.krumplileves, a kocsonya, sül a túrós bukta. Benézek a reglibe,hát ott a finom krumpli sül. Kis szalonnával hagymával nagyon finom eledel. Nagymamáék,  sültkrumplit, vagy sült tököt reggeliztek. Hú az a finom sült tök, nagyon finom volt, /nem volt ám vizes/édes és "lisztes"/


    A paletta igazi deszka,  és belül van, könnyen be lehet zárni, és nem kell kimenni ahhoz, ha meg akarjuk nézni ki is kopog be  hozzánk. 


    Cicuska nagyon bízik a gazdiban, mert  nyugalomban várakozik az egyik széken. 


    Az ajtó nincs zárva, bementem. Leültem a cicával szembeni székre, megkóstoltam a gyümölcsöt, nem reggeliztem akkor még, remélem nem fog siettetni az evészet sehova sem. 


    Várjuk a háziasszonyt a tűzhelyben duruzsol a tűz, a fazékban forr a víz,   kellemes meleg van. Kint esik az őszi eső, de ha jobban körülnézek, van itt más is, ihatunk egy kávét, vagy kapuccinót, lekvárok is vannak, Julika szereti nagyon a lekvárokat. /későn vettem észre/  


    Gyere velem várjunk együtt, ülj le, majd a cicát az ölembe veszem. 


    Úgy szeretnék felmenni ennek a háznak a padlására.   Talán majd holnap. 


     

  24. 2017. november 9. 18:22274828.

    De kár érte. Nem csodálom ha fáj a szíved érte. 

    előzmény:
    harangvirag08 (274826)
    2017-11-09  18:03
  25. 2017. november 9. 18:21274827.

    Anikó nagyon drukkolok, hogy minél előbb elkezdjék a kezelést. Húzzák mint a tésztát. 


    Ildikó vásárolj előre amit csak tudsz, mert elfognak szabadulni az árak. Én már látom.


    Erika jujjjjjjjjjjj de cuki az új pici kutyitok. Megzabálom.


    Pötyi én is várom a kész ruhácskákról a fényképeket. Nagyon ügyes vagy.


    Emlékeztek a tegnapi gesztenyés képre? Na akkor itt a mai is. Ennyit az árakról. Csak a duma változott rajta meg az ár. 

  26. 2017. november 9. 18:03274826.

    Holnapra nyugis ..kerti napot terveztem ...lombsöprés...elpakolás  stb.Erre változott a program. Jönnek kivágni a fenyőfát...el sem tudom képzelni a kertet nélküle...fáj a .A józan ész szerint viszont meg kell tenni, mert a nyári vihar kicsit megdöntötte.Tele van borostyánnal, vadszőlővel....lesz dolgom bőven.

    előzmény:
    harangvirag08 (274824)
    2017-11-09  17:41
  27. 2017. november 9. 17:41274825.

    nagyon cuki kiskutya..Pötyi


    Itt is ősz van, ronda, nyálkás. Holnap az utolsó nap a fürdőben. Eddig gyönyörű időben mentünk, igazi örömutazás volt. Békésre egy nagyon szép, hatalmas fákkal szegélyezett út visz. Olyan, mint ha nem is az Alföldön, hanem valami erdős vidéken lennénk. Azok az őszi színek minden utazás alkalmával elvarázsolt...visszafelé, fáradtan, olyan álomutazás volt. nem hagytam szó nélkül egyszer sem, már kórusban mondták. tudjuk!!!!

    előzmény:
    erry (274823)
    2017-11-09  15:55
  28. 2017. november 9. 17:41274824.

    Anikó nagyon drukkolok neked.


    Peti biztos szép élményekkel tér haza.


    Erika ....de aranyos a kis kölyök.


     

    előzmény:
    ancsa46 (274819)
    2017-11-09  14:15
  29. 2017. november 9. 15:55274823.

    Szervusztok! 


     


    Csúnya borongós idő van egész nap.....kellene egy kis napsütés.......na majd holnap.....


    Képzeljétek bővült a család......Kiseráéknál megszült Pötyi kutya.......egy pici maradt életben, kettő már halva született...a picur lány maradt meg. Itt van ő.....


    Reggel elmentem a dokihoz receptet íratni...még papír alapú volt, mert nem működött a leolvasó....sok baj van vele, mondta az asszisztens nő.


     


    Francika nagyon aranyos volt a reggeli meséd.....Negró egy csúcs......


    Macsi azok a húsok olyan szépek, mintha nem is valódi lenne, hanem festett......jó kis leves lesz belőle, főleg hogy még velős csont is lesz benne.....


    Ancsa reméljük, hogy már biztos elkezdik a kezelést.......Drukkolok neked teljes szívemből!


    Pötyikém azokat a kis ruhákat nem semmi megkötni.....a varrás még csak-csak, de kötni.....lesz öröm Leonának....


     


    További szép estét! Akiket most nem említettem dupla ölelést küldök, gyógyító simit pedig mindenkinek!!!!!!!


     

  30. 2017. november 9. 15:52274822.

    Anikó, ez nem a legjobb hir, de remélem ha elkezdik a kezelést lényeges javulás lesz.


     Én is kiváncsi vagyok a baba ruhákra, mi is gyönyörködjünk mielőtt Leona nagy öröme lesz.


     Julika igazad van Marikának, ill férjének szólt a dicséret.

    előzmény:
    ancsa46 (274819)
    2017-11-09  14:15
  31. 2017. november 9. 15:27274821.

    Sziasztok.


     


    Kint dolgoztam délelőtt. Zöld R. közben be akart h ívni Zegre, de mér késő, ilyenkor,mikor ennyit dolgoztam, már nem megyek el sehova sem. Nem tudom minek képzel Rózsi, annyira még nem vagyok roggyant, hogy ennyit ne tudnék. Majd ha nem tudok, akkor nem csinálom.


    Bejöttem, ettem. Múltkor félbe hagytam a Anna és a királyt, most befejeztem. Olyan  semmilyen hang volt hozzá, igaz kicsit vagy nagyon süket vagyok,de nehezen hallottam, a csatajeleneteknek meg annyira erős hangja volt, hogy le kellett venni. 


    Vége ....ez a kínai hapsi a szívemhez nőtt. Majd megnézem milyen filmjei vannak, akkor megnézem. 


    Negró kutya valamiért nagyon akarta a simit, ki kellett hozzá mennem. 


    Még lenne kint munkám, de nincs kedvem kimenni. inkább itt bent keresek,mit keresek, találok,  hisz szembe jön velem a munka.Pedig most az eső sem esik. 


    Kellene csinálnom céklás káposzta salátát.  Már több mint egy hete készülök rá. Talán majd most. 


     


    Mi még külön karácsonyra a halon /fogas/ kívül nem vettünk semmit sem. Esetleg ha a csomagolópapírt  számítom bele. Most,így a marhahúst látva, lehet, hogy egy pörkölt jó lenne. Levest most nem kívánom. 


    Na lépek egyet jobbra, arra van a konyha. 


     


     

  32. 2017. november 9. 14:52274820.

    Jaj, nagyon szép az a hús Macsi!!  Most látom,ott van mellette a jó nagy velőscsont is!!hát, már most kívánok jóétvágyat a finom marhahús leveshez!!

    előzmény:
    macska54 (274807)
    2017-11-09  08:47
  33. 2017. november 9. 14:15274819.

    Szervusztok.


    Megjöttem, már nem egészen most, de nagyon el voltam fáradva, le kellett feküdni. Nincsenek jó hírek, tovább romlottak az eredmények, talán jövő héten kapok időpontot a kezelés elkezdésére. A múlt hét végén megszúrta az ujjamat egy fenyőtüske, meggyűlt, most bekötöttem paradicsommal, talán rendbe hozza.


    Aki kérdezte, mondom: Peti maszekban utazott egy baráti társasággal, és vasárnap jön vissza, ragyogó idő van, fürdenek a tengerben. Az egyik barátnak az apukája oda nősült, ma lesz a látogatás.


    Pötyi, biztos nem is olyan egyszerű ekkora méretben kötni, varrni, de Te nagyon ügyes vagy, a várható öröm mindent megér, jó lenne látni Leona arcán az örömöt.


    Macsi nagyon szép húst vettél, igaz a képeken is mindig megcsodáltam a piaci bőséges és szép választékot.


    A buszon utazva hallom, itt is mindenki az elszabadult árakra panaszkodik, most meg ha drágul a fuvarozás, megint lesz ok a drágításra. A tojást én is 40 Ft.-ért vettem, és szép volt.


    Julika, örülök, hogy kirúgtad magad, a víz és a torna eleve lefáraszt, csak használjon.


    Ildikém, most néztem bele a bírósági párbeszédekbe. Negró egy cuki kedvenc.


    Még valamit akartam, de a rostán kihullott, majd talán eszembe jut, vagy nem.

  34. 2017. november 9. 13:41274818.

    Szép napot!


    Készültem a fürdőbe ....de lebeszéltem magam.Ma egyébként is voltam már a városban ....úgy érzem elfáradtam.


    Várom Anikót ....


    Gyönyörködtem Negróban.....olyan szép.Biztos hiányzik Bencének.


    Macvsi nagyon szép húst vettél .Itt a libaárak vannak a csillagos égben..Nagy hagyomány a Márton napi libaevés.A tojásárak változatlanok  kb. 5 éve veszem ugyanattól a gazdától 40 Ft.darabáron.


    Pötyi megmutatod majd a varrást meg a kötést?Mikor kezded a kezeléseket?


    Évikém ...sűrű napod volt. Teca megnyugodott már?


    Gondolok mindenkire .

    előzmény:
    potymama (274817)
    2017-11-09  12:48
  35. 2017. november 9. 12:48274817.

    Sziasztok!


    Nem írtam ma még?..Pedig olvastam mindent úgy 10 óra felé.


    Annuska a vérnyomásom alakul, ahogy elmúlik a becsípődésem, javul.


    Borsika én se mehetek meleg vízbe a visszereim miatt..sőt masszázst is csak deréktól felfelé.


    A vízi torna  a hidegebb medencében van, még nem voltam időpontokért.


    Nagyon elfoglalt vagyok..pulóvereket kötök a Barby babákra Leonának. Gondolhatjátok..olyan pici alkatrészeket kötni, de nagyon élvezem..visszatér a gyerekkorom..igaz nem Barby de sok babám volt.


    Játszani nem szerettem velük, csak varrni nekik, azt igen.


    Már sütöttem egy sütit is..nagyon egyszerű, és remélem nagyszerű. Régi recept, kavargatós és a tésztájába alma kell..őzgerincben sütöm és csokimázat teszek rá..így pofás is!

  36. 2017. november 9. 12:18274816.

    Édes Macsi,  úgy örültem, mert a CBA-ban 1650-ért sikerült 1-2 hete vennem. Most a múlt hét végén leengedték 1560-ra, de csak 1 db volt már. Ritka  szép és friss mindég a húsárújuk. Persze, nem biztos, hogy a piaci hentesével össze lehet hasonlítani. Ugye annál értékesebb, minél husosabb. A marhahúsok is szépek szoktak lenni. 


     

    előzmény:
    macska54 (274814)
    2017-11-09  10:38
  37. 2017. november 9. 12:10274815.

    Rátok gondolok 1000-el, ma pangok, mit sem érek, tudom, nem kell minden nap csinálni valamit, de úgy jobban megy a nap.Annuska jól vagyok köszönöm, amit Neked és Mindannyiunknak szívből kívánok. Anikóért én is izgulok, nagyon nagyon szeretném, ha jó tartalmú eredményt írnának neki. Erika tán pénteken kap írást. Pötyikém gyógyvízbe mehet, engem nem  küldenek, a visszereim miatt. Julika, szia! ..a  fürdőző gyógyulni vágyóknak a legjobbakat kívánom. Mindég jól burkolódzatok be, a kezelés után. Ildike nagyon szépséges a Negró. Én az elébb vittem ki csontot Micinek, halljátok: ..nem kéri. Talán fönt jobbat kapott! Sacika nekem az a tervem, hogy az előszobában tejfölös dobozokba vetem a virágmagokat és ha megerősödnek, átültetem nagyobba. Árpádom mindíg így csinálta. Persze, inkább a papríka palántáit dédelgette jobban. Magdikám, a reuma-napon akartam könyvet kivenni magamnak a helyi könyvtárba. Vittem is magammal a cetlit, a felírt cimekel,amit mondtál, de majdnem este volt már amikor végeztem. Tegnap   villódzós napom volt:1 órától 4-ig Teca volt nálam, aztán Patim átvitt hozzájuk kicsit beszélgetni. Így aztán jó napom volt. Ők sokszor főznek vegás kajákat. Megkínáltak brokkoli  szósszal.Napközben nem volt időm rendesen enni.Olyan éhes voltam már, hogy megkóstoltam. Háát, nagyon finom volt, pont olyasmi, mintha spenót lett volna. Van kérdés?? ..nincs!..OK. Akkor megyek. Keresek valami munkát. 1 hete várom a létrámat, hogy lehozza valaki, mert nélküle nem érek el semmi v magasat. -káim, vigyázzatok magatokra! 


     


     

  38. 2017. november 9. 10:38274814.

    Nusimama! Látványosan mennek fel az árak. Emlékeztek a kacsa combra ami 1800 volt?... na az már 2600 ua. árusnál. És ő e legolcsóbb a piacon. De minden, minden naponta megy fel. 

    előzmény:
    Nusimama (274812)
    2017-11-09  10:20
  39. 2017. november 9. 10:36274813.

    Köszi az aggódást, már jól vagyok..kirúgtam magam. Reggel voltam olyan bizonytalan. 


    Annuska!


    Marikára vigyáz a "párocskája", ahogy hívni szokta. Igaz, hogy Sacika név alatt jelentkezik be. Én már nagyon oda figyelek, de már a stílusáról tudom, melyik "Saci" szól . 

  40. 2017. november 9. 10:20274812.

    Szervusztok


     Itt is bubánatos az idő.


    Sacika, nagyon aranyos a párod,hogy ennyire óv. Vigyázz azért a hajlongással.


    Magdika ilyen is előfordul még a nagy séfeknél is. Boscónak biztos izleni fog. Egy kicsit elbizonytalakodtam, mert én is borzas katát akarok összegyurni, a Te eseted miatt.


    Macsi kösz figyelmes vagy. a gesztesésel. Aranyos a reggeli kép. Milyen volt a piac. Érezni az egyre felfelé kuszó árak hatását?


    Ildike, jó sokat végeztél. Tetszett a mese, az áthallásókkal és a kép is. A birósági... Negró aranyos, egy simi neki.


    Pötyikém, láttod mindent a kora és a kopásra fognak. Ez olyan ismerős szöveg. Remélem a fürdő és a torna segiteni fog. a vérnyomásod hogy áll?


    Julika, ha nem vagy jól, inkább pihiz egy kicsit.A munka megvár.


    Anikó, remélem ma döntés lesz . Várunk a hirrel.


    Borsika hogy vagy?


    Sacika, ma csendes napod van,vagy ?


    Erika, mára mit találtál ki. Te ugy sem nyughatsz.


    Nálam van még gulyásleves ebédhez. Kelkáposzta fözelék most készül.


    Eredményes, szép napot kivánok 

    előzmény:
    Picivirág1 (274810)
    2017-11-09  09:38
  41. 2017. november 9. 10:18274811.

    Pihenj egyet, hátha segít. 

    előzmény:
    Picivirág1 (274810)
    2017-11-09  09:38
  42. 2017. november 9. 09:38274810.

    Szervusztok!


    Micsoda gyönyörűséges hús????Ebből aztán lesz finom étel


    Ma szabad napom van, nincs fürdő. Így gyorsan pótoltam az elmaradt dolgokat, befűtöttem, kivasaltam a füzet borítót. 22. én lesz egy konferencia és ott egy kis kiállítás lesz, prezenálni kell a munkáinkat. .  Arra dolgozom..majd lefényképezem, de most nem találom a gépet, biztosan Timinél van, ő meg Csabán van. csepereg az eső..ázott a kis, kétkerekű .a kiskocsim... egy szűk kis eresz alá sikerült bejátszani, remélem az idén már nem kell. Kicsit szédelgek,alacsony a légnyomás, de nem komoly, kifekszem.

  43. 2017. november 9. 08:57274809.

    Köszike. 

    előzmény:
    franci47 (274808)
    2017-11-09  08:53
  44. 2017. november 9. 08:53274808.

    Nagyon szép húst vettél. 

    előzmény:
    macska54 (274807)
    2017-11-09  08:47
  45. 2017. november 9. 08:47274807.

    Vettem persze. Nálam csüt. van a hétvégi kajához a bevásárlás. De nem lesz sok minden csak húsleves lábszárból és még ma elkészül a répa saláta. Imádjuk. Vettem tojást, szőlőt, citrom, kaliforn. pap., almát, hegyes papr., felvágottakat, meg a húsi levesbe valókat.

    előzmény:
    franci47 (274806)
    2017-11-09  08:12
  46. 2017. november 9. 08:12274806.

    Igen, ő Negro. Imádjuk. 


    Bea küldi a képet Bencének. 


    Ma láttál valami érdekeset, szépet. Vettél is valamit,vagy csak kávéztál? 


    Holnap nekem is el kellene mennem, rám jött a csavargás. 

    előzmény:
    macska54 (274805)
    2017-11-09  08:07
  47. 2017. november 9. 08:07274805.

    Helló Ildikó!


    Most értem haza. Nem kell pihennem, fitt vagyok (még). A kutyus a tiéd? Gyönyörű szép. 

    előzmény:
    franci47 (274804)
    2017-11-09  07:19
  48. 2017. november 9. 07:19274804.

    Jó reggelt. 


     


    Már korán felébredtem. Valahogy nem tudtam tovább aludni. 


    Kint eléggé furcsa idő van, esett az eső is. 


    Anikó már biztos elindult, remélem a lehető legjobb információval jön vissza. /ne legyen drasztikus/


    Tegnap behordtam a muskátlik egy részét. Nem tudom mi lesz  a többivel.


    Tegnapelőtt megérkezett a krumpli is,mivel az idén nem ültettünk. Egy mázsa biztosan kell.  Jóízű, tegnap már kipróbáltam. 


    Macsi már biztosan haza értél. Pihenj,


    Mindenkinek kellemes ébredést. 


    Aki kérdezte,  Bence meggyógyult. 


    Kép: Kutya mint fénykép alany. 


     

  49. 2017. november 9. 04:35274803.

    Jó reggelt mindenkinek. 

  50. 2017. november 8. 21:49274802.

     


    Jó éjszakát


    Ha mégsem tudnál aludni

Címlap

top