Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. november 5. 11:59274701.

    Annuska..jókor hoztad ezt a sütit!!! Annyira vágytam rá!!!

  2. 2017. november 5. 11:56274700.

    Minden jó, ha vége jó. De vigyázz máskor a sötétben. 

    előzmény:
    Picivirág1 (274699)
    2017-11-05  11:30
  3. 2017. november 5. 11:30274699.

    Szervusztok!


    Szokás szerint 5 kor ébredtem, kigyalogoltam a cicákért. Vince nagyon fel lehetett háborodva, hogy nem kúszhatott ki valami nyíláson...adott nekem..de majd megbékül...így szokta, ha valami sérelem éri,  de  hamar  elfelejti,  aztán tudja, hogy illedelmes cica hová végzi a dolgát. Ahogy iparkodtam befelé, a korom sötétben, még senki sem vett mozgásérzékelő lámpát, megbotlottam a nagy bazalt kőben, amivel kitámasztottam a barikádot...és eltanyáztam. Nagyon ügyesen estem, nem ütöttem meg magamat, puha, nagy fűre estem. Milyen jó, hogy nem nyírtam le. nem pattantam föl azonnal, olyat akkor teszek, tudok csinálni, ha látja valaki..ha senki, ráérek tápászkodni, a magam módján. 


    1. Vince cicus a kedvenc helyén..van ízlése


    2.A sereg liba egy része


    3. A nagy  pusztaság közepén voltunk


    nem csináltam képeket, sok volt az ember, én inkább üldögéltem, eszegettem, nézegettem. Juci és Marika fotóztak.


    Ja , eszembe jutott.


    Ültünk az asztalnál, előttem egy mü. palack, benne szóda víz..vittem , legyen, ha szomjas vagyok. A palackon ott az írás, cékla lé sütőtökkel. Marika nézi, nézi, nagyon elgondolkodva, majd halálosan komolyan  megszólal: milyen technológával tudták így kivilágosítani????? Én csak nézek rá, először nem értem mit is kérdez? Aztán leesett...Marika!! Ebben szóda víz vanMarika azt hitte, hogy valahogy "megbuherálták" az ivólevet, attól ilyen kristály tiszta. Gondolhatjátok, hogy majd összedőlt alattunk a nevetéstől a sörpad. 

  4. 2017. november 5. 11:22274698.

    Ildike, jó ötletet adtál. Neki állok egy kis sütit készitenil

    előzmény:
    Nusimama (274697)
    2017-11-05  11:20
  5. 2017. november 5. 11:20274697.

    Szervusztok


     Eddig hideg, rideg nap volt, most kezd a lizi erölködni. Tegnap este még eső is esett.


    Ildike, örömmel olvastam, hogy nyugodt és pihentető volt az elmult éjszakád. A hegyi séta és a gondolatok ismerösők. azt hiszem sokunknál van hasonló időszak. Nagyim annó mindig azt mondta, hogy "soha ne bánd amit megtettél", s én ehhez is tartom magam. Tominak szerencsés útat. Fárasztó, hosszú menet.


    Magdika én évedésbe voltam, azt hittem a telken vagy, közben pancsizni voltál. Ugye szél úrfi nem okozott bajt haza felé.?


    Julika, jelezted, hogy libatora mész. Szép és finom napod lehetett. Ugye nincs utóhatás?


    Macsi sok szép és érdekes dolgot láttál. Talán egy kicsit elterelte a gondolataid. Ez igen, a vidám reggeli ősz és a finom gomba.


    Marika, eddig nem irtam, gyerekkoromban sokat jártam kelenvölgybe. Nagymamám huga a Beregszászi dülőben lakott. Nem tudom ismerős-e. A Sasadi dülőben meg finom öszibarackos volt. Olyan barancot ma már sehol sem lehet kapni.


    Anikó bizony, jó volna már valami biztosat tudni. A bizonytalanság, várakozás örjitő.


    Borsikám, megint sziporkáztál. Remélem jól vagy és valami fincsit fözől magadnak.


    Sacika, sok finomsággal várod a családod- te egy csoda vagy, hogy ennyi félét csinálsz és birod is.


    Erika, remélem komolyan jobban vagy? Abból a sütiből falatoztam volna én is.


    Pötyikém, a vérnyomásod most már ok? szedsz valami bogyót? Jó kis feladatot kaptál Leonától és igyekezhetsz is vele..


    Tegnap azt hittem, hogy egyedül telik majd a nap. Tévedtem. Nem sokkal dél elmultával beállitott a fiam. egy kicsit tettünk vettünk, beszélgettünk. Elvitte a kishavart megtankolni, s mire észbe kaptunk már kora este lett, igy elment. Este a szokásos táv telefonálás is meg volt- Viki minden este fel hiv-.


    Ma vettem egy nagy levegőt és kimentem az egyik hordóból  kimertem a vizet és eltettem. Szóval egy lusta alak vagyok, csak ennyit végeztem.


    Mindenkinek nagyon kellemes és vidám vasárnapot kivánok.

    előzmény:
    potymama (274695)
    2017-11-05  10:14
  6. 2017. november 5. 10:39274696.

    Köszönöm Borsika. Fogok alakulni valamikor. 

    előzmény:
    BORS (274692)
    2017-11-05  08:35
  7. 2017. november 5. 10:14274695.

    Sziasztok!


    Tegnap nem voltam, a vérnyomásom felszaladt (de hogy mitől?) pedig mostanában nem volt vele baj.


    Most visszaolvastam..mondhatni "képbe vagyok".


    Erika remélem jobban vagy és 007-es ügynökünk ujja is meggyógyult.


    Jót mosolyogtam Pici szabaduló művész cicáin, és remélem nem ártott meg a libavacsora.


    Olvasom, hogy Boscót láttátok egy asztalon..agyon kerestem..valahogy elsiklott a szemem mellette.


    Most megtaláltam..azannnyát ..hogy került oda?


    Tegnap itt volt Dió is, Dalma itt hagyta, mert ő meg ír valami dolgozatot, ami határidős és Dió nem hagyja dolgozni. De aztán elég hamar érte jött..biztos nem bírta nélküle.


    Tegnap kaptam házi feladatot Leonától..Barbi ruhákat kell varrnom a babáinak és küldjem is ki a nagyszülőkkel.

  8. 2017. november 5. 09:23274694.

    Szervusztok!


     


    Jelentem sokkal jobban vagyok......majdnem azt mondtam, hogy jól vagyok, de vannak még kívánni valók.........100-as már sosem leszek......


     


    Jó volt olvasni benneteket.......Macsi reggeli képei (végre), a csavargásos képei nagyon jók. Az én házi csizmácskám majdnem teljesen hasonlít az egyikre......Julika beszámolója alatt nyeltem nagyokat......mennyi mennyei finomság........Francika emlékezős napjáról eszembe jutott, hogy én is így szoktam emlékezni......Sacika nagyon jó volt látni kifestve...biztos jó buli volt....Magdi Boscóján kifeküdtem, milyen jó helyet talált az ebadta.......Pötyit is olvastam, jönnek Alexáék, micsoda karácsony lesz, mér előre látom lelki szemeimmel azt a sütést, főzést amit rendezel.......Borsikám, te aranyat érsz, vidámsággal töltöd meg a reggelt......Annuska, Marika benneteket is követlek ám....figyelek! Anikó rád is figyelek, az jutott eszembe nem kéne telefonálni...rossz ez a várakozás.....


     


    Megyek folytatom a főzést.....karfiol leves lesz.....sótőzacskóban sült hús (tarja) és krumpli lesz.....céklával........Tegnap összedobtam egy krémes, piskótás valamit......annyira jó lett, hogy a felét már megettük......


     


    Legyen szép napotok!!!!!!!!

  9. 2017. november 5. 08:55274693.

    Szép napot Mindenkinek....ezen a szép Ildikó időutazásos, Julika libás,  Macsi  képekkel, kávéval , Borsos beszámolóval induló vasárnapon...


    Tiszta, napsütéses időnk van.....csak úgy ragyognak az őszi virágok...


    Ma teltházas .....botrányszagú-----napunk lesz.....az ebédem félig kész, a befejezés van hátra    ....a kívánság szerinti szokásos húsleves-rántott hús------rozmringos oldalas-----kiegészítve karfiollal, batátával.....sütés nincs....ha kérik sütünk almát...


    Most megyek dolgomra....még benézek....minden fájdalmat, rossz kedvet  elűző simogatást küldök mindenkinek...


     

  10. 2017. november 5. 08:35274692.

    Szia, ..jóreggelt Mindenkinek!


    Julika ezért a történetért 3 db.  5-öst is megérdemelsz. Csillagosat! Hjúj, micsoda isteni, izgalmas napotok lehetett!!!   És ahogy elmeséled! Imádom. 


    Tegnap nem sokszor jelentkeztem, mert ebédelésre hívott meg az egyik Unoka, ami kiünően sikerült, de ennek következtében nem maradt időm írni.


    Én most a Feleségtársak    c. sorozatba   néztem bele  a TLC-n, döbbenten,  tsnulmányozom a nekem "néma" filmet  leírások alapján. Még ezen motyózok, hogy nahát, ilyen is van? Vagy ez nem is a való életből van? Egy európai családfő, akinek 4 családja van.    felesége, és egy csomó gyermeke. Látta már Tőlünk, a Menedékházból Valaki? Ez kéremalássan süket kérdés, ..süket borsmacitól.


    Pötyike és Ti Kedveseim, ..meggondoltam magam: nem is kell nekem az az "y" a laptopomra, ..minek? Elpocsékolom a kívánságlista egy pontját. Ti megbocsátotok, ha melléverek, ..az a fontos. Inkább kérnék valami szerkentyűt, hogy jobban halljak. Szóval tisztábban. Az többet érne. Hasonlítani kezdek a 3 majmocskára: már alig látok, alig hallok, ..de még beszélek. Elég sokat. Macsika kopp..kopp. Begyöttem érdeklődni, hogy vagy  mára? Bántott valaki a nagy kerek erdőben? Brumm ..brumm.. Na, majd én bepancsolok neki egyet, ok?  Erő izom, ..Zafír Saguaro buborékos ásványvizet iszom. Ez a titok. Emelgetem is, hogy a muszklijaim feszüljenek.Erika, a felfázás még komolyabb, mint a hapcizás. Olyan könnyelmű vagy, mint egy tinilányka. Nagyon szeretünk és aggódunk miattad. Megúsztál szerintem egy "beírást" az ellenőrződbe, szegény Annuska ofő. sincs jól, most nem adminisztrációzik.Édes Ildikó is szűkszavú, biztos fájogat,megérezni. Hogy ismerjük már egymást!! Kívül-belül. Anikó is olyan visszafogottan említi, ha baja van, ..én nyöszörgős vagyok, úgy könnyebb. Na, de félre a bajokkal, süssön a nap, legyen jó idő! Mindenki  gyűjtsön be még egy kis fáradt D-Vitamint  a téli hónapokra. 


    Kelek. Egy rendes ember ilyenkor már felkel. Volt valami nóta is erről régen. Arra emlékszem, h. "rendes ember ne menjen a jégre la-la, rendes ember örüljön, hogy ééél!!.."  Egy rendes ember pontosan szokott idézni, de én nagyon slendrián vagyok. Bocsánat.Ölelem  a játékos kedvű Saci nagyit, ..a szelid Marikát, akinek olllyan szép és szép nevű gyermekei unokái vannak, ..Magdika sorstársamat, .azt gondolom, sok dologban  rokonlelkek vagyunk. A vidám druszámnak is kellemes napot kívánok! Jókat írt, ..szerettemolvasni. Ja, tegnap bejöttek a nászomék és olyan jól (őszintén)  elbeszélgettünk. Most nem egymás mellett, ...és ez   tetszett,   jó pontot adtam magunknak. Na meglátom mit kezdek a mai nappal: Jól kéne felhasználni. Minden értékes percét. Mint pl. Julika szokta beosztani az izgalmas napjait. Na, az tetszik nekem!

    előzmény:
    Picivirág1 (274688)
    2017-11-04  18:41
  11. 2017. november 5. 05:10274691.

    Jó reggelt mindenkinek. 

  12. 2017. november 4. 22:12274690.

    Sziasztok.


     


    Utelágazáshoz értem, miután megnéztem Macsi csavargós képeit.


    Éppen elmentek az utcazenészek és én  időutazást tettem 2005-ben. 


    Visszatérésem a 100 oldal beállításával történt, h ipp-hopp itt voltam. 


     


    Miután írtam, megfőztem a gulyás levest, sütöttem almát mézesen, diósan, fahéjasan. Nagyon finom lett. 


    Főztem a kutyának is, ne mondja már senki nekem,hogy még a kutya sem eszi meg amit főzök. 


    Megnéztem egy rész  Gurme filmet, még két rész marad holnapra. 


    Megyek a fürdőbe és lefekszem.


    Anikó, örülök, hogy volt eszembe, hogy  lámpást  hozzak a sötétségbe. 


     


    Jó éjszakát, nyugodalmasat. 


     

  13. 2017. november 4. 20:15274689.

    Csavarogtam. Muszáj volt.


    Mindenkinek nagyon szép estét....

  14. 2017. november 4. 18:41274688.

    Szervusztok, drága lányok!!!!


    Nem írtam, hogy ma a libás tanyára megyek? Írtam...Tarhosra, a farmra, Márton napi vígságra. Igaz, hogy 10 kor indultunk de nem értem rá a gép elé ülni. Begyújtottam, tettem vettem...és mentünk. Békésen felvettük Jucit, aztán irány a világ vége...ott már sokan voltak, szólt a zene. Nagyon jó helyen tudtunk parkolni, a libaólak mellett...annak hátulról van kijárata, és este amikor eljöttünk hipp hop  a kocsinál voltunk. 


    Persze érkezéskor a főbejáraton mentünk ahol isteni mézes pálinkával fogadtak és libazsíros lila hagymás kenyérrel. Aztán vettünk "gunárt" ott az a fizető eszköz. 3 ezerért vettem de 600 Ft ot vissza váltottam. Az ebéd, amit én ettem liba szárny , hagymás dinsztelt krumpli párolt káposzta. Volt még ludas kása és káposzás hús.. Most olcsóbb volt mert nem comb volt, de két nagy szárny, isteni volt. 1200 Ft volt, meg a birka pörkölt is amit vettem és haza hoztam, vittem edényt..gondoltam, hogy lesz valami amit megkívánok..megkívánunk. Ettünk finom sütiket..jól éltünk. A napon voltunk egészen két óráig..aztán kezdett hűlni a levegő, de vittünk göncöt, védekeztünk....de azért a végén már fáztam.  Egész nap ment a műsor a színpadon, voltak árusok, saját terméket árultak, sajtot, kolbászt, szalonnát, gyümölcs levelet, vettem cékla sütőtök levet, 550 ft és valami fenséges. sajnos nem nyertünk a tombolán, pedig nagyon jó termékek voltak, mézes pálinka, lekvárok, ivólevek, kézműves dolgok, zsák számra kukorica, falusi csirke párosok, libák, egy birka és egy sertés volt a fő nyeremény. Az élő állatokra nem pályáztam, de a  disznót jó lett volna megnyerni, ott fel is dolgozták volna. Most fáradt vagyok, megyek keresek valami ajtó torlaszt a "Hudini" cicák miatt. Van egy ólajtó, azzal fogom kitámasztani a rozoga műhelyajtót. Reggel már fél 4 kor már  itt voltak a lakásban. Alig várom az új ajtót..és még azt mondtam nem sürgősAmint lefektettem őket tusolok és bújok az ágyba. 


     

  15. 2017. november 4. 18:06274687.

    Ildikém, olyan jó hogy kiraktad a lámpást, legalább könnyen idetaláltam.


    Örülök a mai sok szép élményednek, a töprengő gondolatok sokszor előjönnek. Mit, hol, mikor, miért, hogyan, milliónyi kérdés, jó vagy rossz döntés, biztos volt ilyen is meg olyan is, nálam bizony így történt.


    Megnéztem a filmet, lehetne róla beszélgetni.


    Magdikám, Boscónak biztosan nincs tériszonya, nagyon nyugodtan uralja az asztalt.


    Annuska, nem az éjszakával volt gondom, csak halad az idő, és már kellene hogy történjen valami velem.


    Évike, jó hogy erre jártál, csengess be máskor is, valaki előbb utóbb előkerül. Gyógyulást a bibis ujjadnak.

    előzmény:
    franci47 (274685)
    2017-11-04  17:29
  16. 2017. november 4. 17:38274686.

    Kislányok ....merre jártok ????Hiányosan vagyunk !!!!

  17. 2017. november 4. 17:29274685.

    Kedves Lányok!


     


    Nagyon jól aludtam az éjjel.  Nem emlékszem mikor volt ilyen jólalvós éjszakám.


    Tegnap még megsütöttem az ostoros kalácsot, jól be is laktam belőle, féltem, hogy majd nem alszom jól.


    Reggel óracsörgésre ébredtem. 


    Fél 11 felé elmentünk Anikóval a temetőbe, akkorra már sütött a nap, és ahogy közeledtünk a temető felé a szél egyre erősödött. 


    Nem volt nagy, csak mikor én indultam a mi udvarunkban semmi széljárás nem volt.


    Gondoltam, el kellene mennem a hegyre és égetnék egy kis száraz levelet. Ott bizony fújt a szél, nem mertem meggyújtani. Nem vittem el a kis fűrészemet és a metszőollót sem, így nem maradt más,mint  gereblyéztem a gesztenyefa alatt. Egy szem gesztenyét találtam, és pár szem diót. 


    Később kiültem a h áz elé szépen sütött a nap, ittam egy kávét,  olvastalak benneteket, zenét hallgattam, aztán elindultam haza felé.


    Mivel egyedül mentem, így gondolataim cikáztak, életem egy-egy  eseménye jutott eszembe, mostani eszemmel hogy csináltam volna, mit mulasztottam, mit nem tettem jól, és mit nem bánok meg sohasem. Szóval el voltam foglalva az emlékeimmel. Azt hiszem van köztünk - egy  személy biztosan - aki ugyanígy jár néha, hogy előjönnek a múlt eseményei.  


    Ha ketten vagyunk, akkor beszélgetünk, régi és mai életünk eseményeiről. Talán legközelebb így lesz. 


    Szép volt a táj most is, fényképeztem is, találtam egy másik régesrégi házat is, bebújtam a bokrok közé, hogy megörökítsem. 


    Borsikám szóval reggel bevillantam neked egy pillanatra.  Nem bánom, ha emlékszel, nagy igyekezet volt részemről az a tevékenység. Lelki szemeimmel látom a polcodat.


    Macsikám, köszönöm a reggeli kávédat, és a szép színes leveleket a kosárral együtt.  Ma én is láttam különböző árnyalatokban. 


    007 Évi, köszönöm, hogy észrevettél, nem vagyok sovány, csak olyan átlagos, nagyon dolgoztam, nem láttam semmit sem, csak a munka, munka. Ha már egyszer neki álltam. Hogy tetted fel ezt a nagy  sárga fejet? 


    Erika jobbulást kívánok.


    Sacikám, nagyon jó a sminked, két szemüge is van rajtad. Örülök, hogy elvittek téged vidámkodni. 


    Anikó remélem már kicsit jobb formában vagy. Jó lett volna veled délután, de a szél miatt mégis örültem, hogy otthon maradtál.


    Azt írják, ma telihold lesz.Vagy újhold? Igen most néztem meg a naptárban.


    Annuska, nem féltelek, hogy nem tudtad elfoglalni magad. Örülök, hogy nincs nagyobb bajod az esés miatt./bár úgy érzem biztos van amit elhallgatsz, hogy ne aggódjunk/.


    Magdikám Bosco egy magasugró kutya,  hogy tud ott fekverészni?!


    Tomi  egy svájci  magyarral ment. Hívta, szerintem felváltva kellett levezetni az utat, és autómentővel - valami szállít ide. Itt lakik, és az ő lakásában aludtak. Mentek és jönnek, remélem szerencsésen haza érnek. Tomi persze, hogy ment, még sohasem járt ott.


    Julika, nagyon szép  a két leány a képen. Boldinak gratula. A cicák jól megnőttek, jól kitaláltad a lakásukat. 


    Látom Marika is megjött. Mókuslesen voltál? 


    Julikát mintha nem láttam volna? De lehet, hogy tévedek. 


    Gulyáslevest kéne főznöm, de itt hagytam félbe a Gurmét /még délelőtt/ befejezném ezt a részt. 


     


    Szép estét mindnyájunknak, nagyon sötét van már. 


     

  18. 2017. november 4. 16:54274684.

    Szervusztok!
    Sacika, már annyi hagymát vágtam életemben, és még is ügyetlen voltam. Majd begyógyul.
    Mókás unokáid vannak, s jól festesz jelmezben.
    Nusimama, hiába volt rajtam szemüveg, látod? és a hagyma mellé besóztam az ujjam is, majd kiugortam a gatyóból, de összehuzta.
    A botod menete tört el, menet közben. Értettem.
    Pötyike, az a vasalandó szépség a szekrényben... remélem karácsonyra előveszem, és kivasalom, Eddig mindig csak a kádban mostam, de sokáig csorgott a szárítón, nem lehetett tőle rendesen zuhizni. Most meg biztam a függönyprogiban.
    Julikaaa, ezeknek az Incifinciéknek nagyon szupi helyük van!!!! Ha kidob a zuram, elférnék köztük?????
    Csodaszépek a virágaid, még mindig. örülhetnek a szomszédok is a látványnak.
    És kicsi Borsszem, elkábitasz mindig a humoroddal, még jó, hogy az nem tud fájni! ugye?
    Lüke én vagyok, mikor kitaláltam ezt a 007-et. Valaki azt kérdezte: 7-szer jároknaponta a 00-ra? na mondom, kellett nekem rohambili!
    Macsika, szegény, nem volt elég a kártya lenyulás feldolgozása, -amit nem is lehet igazán- még más bajok is vannak.
    Tudjuk, hogy talpon maradsz, száz lábon állsz! Kivánok a megoláshoz sok türelmet.
    Lányok, olvaslak benneteket, s néha megnyomom majd a Menedék keritésén a csengőt, hogy jókat halljak rólatok.
    Jobbulást mindenkinek, szeretettel.
    szép estét!

    előzmény:
    silinga (274681)
    2017-11-04  14:07
  19. 2017. november 4. 16:34274683.

    Akinek fájdogálós, szomorú napja van kívánom, hogy mielőbb "RÚGJA KI MAGÁT"!

  20. 2017. november 4. 16:23274682.

    Szervusztok!


    Saci mikor megláttam a sminkedet, kiszaladt a számon, Nagyanyó mit tettek veled?Nagyon jó volt mindenki álcája.Vidám estétek lehetett.


    Borsika úgy láttam az előbb,hogy Adri cicája játszik a rózsaszín portörlőddel.Azt már biztos nem fogod használni úgy szétcincálja.


    Magdi Bosco magaslati levegőre vágyott.Olcsón megkapta.Képzeld el, van egy közös ismerősünk S. Annamari.Igaz nekem nincs bejelölve, de itt lakott az utcánkban, a nagyszüleit és a szüleit is jól ismertem.Általánosban egy évfolyamban jártak J.csak más osztályba.Milyenek a véletlenek.Te vagy a második akinek valakije felénk lakott.


    Pötyi nagyon szép karácsonyotok lesz.Biztos vidáman telnek majd a napok.Alexáék mindketten vezetnek, vagy valahol megszállnak?Egy embernek fárasztó, hosszú az út.


    Julika jó kis kuckót csináltál a cicáknak.Virág olyan nagy lány lett.Gratulálok Boldizsárnak.Azt írtad, szereted a mókusokat.Neked küldöm.

  21. 2017. november 4. 14:07274681.

    Kellemes délutánt Mindenkinek!


    Ma is nagyon szép napos időnk van....


    Borsika...aranyos a reggeli beköszönésed.....szinte látom magam előtt a csodapolcodat a sok kapott emléktárggyal  ..és főleg a párod képeivel..


    Annuska...nem baj ha nem tudsz segiteni.....örülj annak, hogy nem lett még nagyobb a baj és szép lassan regenerálódsz....


    Anikó....talán mióta írtál kicsit édesedett a citromod...vigyázz magadra


    Erika.....lehet meg kell ismételned a fejen állást? Azért csak óvatosan...


    Pötyike....sikerült e kikúrálnod a párodat?


    Julika...klassz a cica lakás.....és rendezett a műhely....bár a miénk lenne ilyen, pedig dolgozom érte...


    007-es kicsit óvatosabban a nagykéssel....


    Ma tényleg még kevesen voltunk.....többiek merre vagytok?Jól emlékszem, hogy nem láttam Ildikót, Marikát, Magdit....


    Macsi....kívánom, hogy múljon el a gondod bármilyen jellegű is....és újra a vidáman, segítőkészen nyisd ki a rendelődet ..


     

  22. 2017. november 4. 14:01274680.

    Szép napot Mindenkinek!


    Borsika rózsaszín tollseprűje az előbb erre repkedett....de haza küldtem.Miért van az, hogy én a befejező munkálatokat nem szeretem/ és még finoman fogalmazok/ : pl. portörlés, gereblyézés stb.


    Ragyogó szép napsütéses idő van .Reggel szélcsend volt.Gondoltam mire megjövök a fürdőből ...mosok egy adagot és kint megszárad.Hát ...mire jöttem hazafelé már olyan forgószél jött, hogy csuda ....azóta is fúj .....most szárad a ruha ....bent.


    Ildikém ...Tominak jó utat Svájcban ! Munka vagy kikapcsolódás?


    A fürdés kivette minden erőmet...ma már nem megyek sehova....

  23. 2017. november 4. 11:29274679.

    Szervusztok kedves Lányok!


     Itt ragyogó, de  hűvős az idő . Jobb az ember kedve ha sűt a napocska. Elcsodálkoztam, hogy alig alig volt még ma valaki a topikon. Ja, de szombat van. Gondolom takaritás, fözés stb.


    Macsi mi csak aggódunk érted. Ha ugy érzed, hogy most csigaház kell buj be, Kivánom, hogy szálljanak el azok a sötét felhők és újra ragyogjon Rád a szép nap.


    Borsikám, most sétált el itt az a tollseprő. Bizony fincsi a cukkiniből a tökfőzelék egy kis feltéttel.


    Évike, ejnye, mellé szaladt a kés? Remélem nem mély a vágás és gyorsan fog gyógyulni.


    Anikó, cukrozd meg azt a "kifacsart" citromot. Rossz éjszakád volt? talán a napocska egy kicsit segit.


    Pötyike,  a fájsz még kinoz?


    Magdika, ma is lesz telek, vagy egy kicsit pihizel? Boscó igazán jó magaslati levegőre vágyott.


    Ildike, milyen volt az éjszakád? Remélem Teged is elkerül a fájsz.


    Julika, már biztos sürög a konyhába késziti a finom ebédet. A ciccek meg ott vannak a közelébe és szundiznak.


    Erika, bocs, de én ugy értettem, hogy a veséd jobb és a barátnödnél fáztál meg.


    Sacika, ma is családi ebéd lesz?


     Marika gondolom nálatok is ma össze jön a család?


     Én ma egyedül leszek, mivel az unokámnál drájvitozzák a házat és mindenki ott segit, kivéve engem. Pedig én is készültem, hogy segiteni fogok, de tévedtem.


    Mindenkinek fájdalom és bánat mentes szép hétvégét kivánok


     

    előzmény:
    ancsa46 (274678)
    2017-11-04  09:29
  24. 2017. november 4. 09:29274678.

    Szervusztok.


    Jöttem jelentkezni, hogy még megvagyok, igaz olyan kicsavart citrom állapotban, talán a napsütés majd javít rajtam, vagy nem.


    Macsi, köszi a szép képeket, kívánom, hogy gond, bú, bánat messze szálljon.


    Sacikám, csak gratulálni tudok az aktív közreműködésedért, az álcázó jelmezed szuper, jó kis vidám csapat vagytok.


    Pötyi, nagy örömök várnak rátok, drukkolok hogy minden úgy sikerüljön ahogy szeretnétek.


    Erika, jobban vagy e? Hirtelen olyan sok megbetegedés lett. Tegnap a buszon is sok köhögős ember volt. Jobbulást.


    Drága falevelekkel birkózó Borsika, ugye vigyázol magadra?!! Az a derék már kíméletre szorul, de igaza van P.-nek, meg kell kicsit nyújtani néha, még ha fáj is.


    Annuska, jobban vagy e már, múlnak a rándulás fájdalmai?


    Ildikém, itt is köszönöm a filmet, ma megnézem.

  25. 2017. november 4. 09:25274677.

    Szervusztok!


     


    Annuska, Borsika félreértettetek. Nem vagyok náthás, csak a derekam és a vesém fázott meg....Egy szál pólóban mászkáltam az udvaron, amikor behordtam a virágokat. Ennek a legénykedésnek iszom most a levét.......


     


    Gondolok rátok, vigyázzatok magatokra!!!!!!!!

  26. 2017. november 4. 09:18274676.

    Szép reggelt nagy kislányok 


    Du.tudok írni a nagy gépemről, mert elvágtam az ujjam, s így beteríteni a telefon képernyőjét a kötéssel. 


    Jobban örültem volna, ha Macsi azért szomorú, mert összetört alattam a rendelőjében ágya. 😔


    JŐ főzést S ebédet. 

    előzmény:
    BORS (274675)
    2017-11-04  07:37
  27. 2017. november 4. 07:37274675.

    Kedves 007-es Évike!


    Nekem annyira tetszik ez a nicknév, olyan izgalmas, titokzatos. Jaj de lüke vagyok, ugye? !!!


    Jó kis mesét hoztál, érdekeseket írsz. A függöny: hát kérlek szépen elég tűrhető eredményről számolhatok be. A  mostani tisztítószeres-fehérítős mosás hozott némi eredményt. Egy fokkal fehérebb lett. Nem adom fel. Megpróbálom az általad ajánlott sós változatot is. Máshol is olvastam erről, ..Te jól megerősítetted a tapasztalataid alapján. Olyan jó viszont, hogy a mostani mosás nem gyűrte meg semennyire. Még a múltkori gyűrött részek is simábbak talán. Micsoda apró örömök és az ember derüsebben látja a világot!  : - )) Kívánok minden jót,  kellemes hét végét Neked és Mindenkinek. 

    előzmény:
    007eva (274652)
    2017-11-03  12:17
  28. 2017. november 4. 07:24274674.

    Elragadó. Tecccik. Köszönöm. 


     

    előzmény:
    macska54 (274672)
    2017-11-04  06:00
  29. 2017. november 4. 07:20274673.

    Szia  Minden kedves Barátnőmnek, 


    Barátomnak, itt a Menedékházban. 


    Magdika, jó tanácsokat adtál a főzés témában. Vaúú..tényleg, a tökfőzelék !! ebből a növényből. Egyszer meg is csináltam, és oda voltam tőle. Jól bekaproztam. 6.-án megyek  reumára, akkor megnézem a könyvtárba az általad ajánlott könyvet is. Régen nem voltam, pedig olyan jó ott bóklászni. 


    Ildike, ..ma már hajnalban egy villanásra eszemben voltál, (Baracska és ..a gyógyító kis kezed! )   Kikászálódtam az ágyból és elakadt a mozgásom, mint egy rozsdás órának.   A tegnapi "hajlongás a kertben" ..talán sok volt a derekamnak.  De nem adom fel,   és egyenesen ülök meg nyújtózom is párat: ez Patim mondja.


    Julika, igen, ....tudod odafigyelek  az Éva névre is, mert a rokonságom így szólongat. bár már alig vagyunk.Elvétve itt-ott pár idős unokatestvér. Jó volt látni a cica kuckót. Igazán jó kis helyük van. Aranyosak. Hogy megnőttek! 


    Marika, szia, minden rendben? Kérünk egy kicsi mesét,  akkor is ha nem történik semmi újdonság.


    Erika ..még hapcizol? ..Sajnálom, ha nem vagy jól. 


    Anikó szia,/ sziasztok,..mesélem: van a hálómban egy könyvespolc, a tetején énÁrpim  fényképek, emlékek. Ha odapillogok felé, eszembe jut, h. reggelente hozta a kávét, és én hálás mosollyal köszöntem meg. Aztán 1 óra múlva meg összekaptunk, ..mert már megint "menni  akart" valahova. Nyughatatlan természete volt. Nagyon érdekes,    ..most én is ugyanazt másolom, ..mindég kitalálok valami menőset. 


    A következő polcon egy régi (komoly) könyvsorozat van, ..


    aztán pár  szines, modernebb könyv,  ...


    utána emlék polc Veletek,  ..csak odanézek és 


    megvidámodik a szivem. 


    Most, hogy erről írtam, már is jobb a hangulatom legbelül. Annuska, kedves, nem láttad véletlenül  a rózsaszínű tollseprűmet??  ..nem ártana letörölgetnem mindent,  a csavargások helyett. 


     

    előzmény:
    harangvirag08 (274664)
    2017-11-03  17:24
  30. 2017. november 4. 06:00274672.

    Jóreggelt mindenkinek.

  31. 2017. november 3. 21:03274671.

    Jó éjszakát Macsi, szeretném én is,  ha a viszonylag gondtalan életed visszatérne. 


    Valami nagy aggódás van benned. 


    Lehet, hogy beteg valaki,vagy lelki bánat?  A kérdés költői volt. 


     


    Lányok jó éjt.


     


    Szívesen a filmet Magdikám, állítólag nagyon jó.  Teljesen felcsigáztam vele másokat - még a fordítókat is. 


     


    Ima a gondok,bajok elmulasztásáért, az egészségért, a napi örömökért. 


     


     

    előzmény:
    macska54 (274667)
    2017-11-03  18:57
  32. 2017. november 3. 20:51274670.

    Magdika, Pötyi köszönöm.


    Mindenkinek további szép estét...

  33. 2017. november 3. 20:13274669.

    Macsi...mi is sokat gondolunk rád ám és reméljük hamar elmúlnak a gondok

    előzmény:
    macska54 (274667)
    2017-11-03  18:57
  34. 2017. november 3. 19:27274668.

    Macsikám .....örülök, hogy jöttél.. türelmesen várom, hogy gyere..Puszillak.

    előzmény:
    macska54 (274667)
    2017-11-03  18:57
  35. 2017. november 3. 18:57274667.

    Kedves lányok! Mindent olvasok. Vannak gondjaim, de olvasok mindent. Ne haragudjatok ha nem tudok reagálni. Máshol járnak a gondolataim. Természetesen nem hagytalak el benneteket és ha nem is hamar de rendezni fogom soraimat. Mindenkitől elnézést kérek. És természetesen örülök minden örömötöknek. És osztozom bánatotokban ha van, mint pl. ha valami fáj. 

  36. 2017. november 3. 17:57274666.

    Borsika!


    Úgy látom te hallgatsz a nevedre is...szomszéd Éva kérdezte, hogy a cicák miért alszanak kin? neki írtam. Őt hívom Évának, te nekem Bors vagy

    előzmény:
    BORS (274663)
    2017-11-03  16:58
  37. 2017. november 3. 17:33274665.

    Melléütöttem ....és minden megbolondult.


    Közbe be is néztem.Borsévi éppen almakompótot eszem. A Szomszédkata adott tegnap meg ma is egy szatyorral....kicsit " ütődött" is van közte...erre pont jó .Szeretem.


    Erikám....és minden gyengélkedő ....gyógyuljatok meg.


    A  fekedelmi= fejedelmi   / jaaj a fejem /


     


    Boscó pihen ...ez azért már mégis csak túlzás...


     


    Gondolok mindenkire...

    előzmény:
    harangvirag08 (274664)
    2017-11-03  17:24
  38. 2017. november 3. 17:24274664.

    Jó estét!


    Már megint besötétedett mire ide értem.


    Most olvastam végig ....olyan jó volt.Virágékkal kezdődött a buli ....majd Saciékkal folytatódott.Itt is nagy Hellowen járás volt  amíg a gyerekek kisebbek voltak. Az egész utca gyereke jött falkában. J. már előtte hozott A-ból sok apró csokit, cukrokat.A nagyobbak vonszolták a kicsiket.Az öltözés és a festés minden évben más háznál volt.Aztán felnőttek a gyerekek....és ez is abba maradt.Sacikám ...szuper jó a sminked.Gondolom mennyit nevettetek.


    Boldizsárnak gratulálok.


    Julikám ...én már csak egész kis területet ások.Egyszerűen nem kapni senkit aki  még jó pénzért is megcsinálná.A cicáidnak fekedelmi lakosztálya van.Az utcára nem mennek ki?


    Pötyi ...nagy öröm, hogy a lányodék mennek ....és Alexáék jönnek karácsonyra.


    ILdikém ...örülök, hogy jól aludtál ....köszönöm a filmet.


    Évike ...én sok cukkinit fogyasztok nyáron,tökfözeléknek, lecsóba, rántva...a brokkolit csak krémlevesbe szeretem ....ha Judit  megcsinálja. Ebben / és sok másbansem/ ...nem vagyok jó.


    Annuskám ...nem viszem túlzásba a dolgokat.Olyan jó idő volt ....szinte csábított a kert.Az a nyamvadt kis darab ásás  marad tavaszra ....mert az éjjel esett ....és vizes volt a föld.


    Könyvtárba járók!!! Hoztam ki egy most megjelent könyvet:Deborah Moggach: Tulipánláz.Nekem teljesen ismeretlen az író.Érdekes volt ....nem olyan ...mint amit az utolsó időkben olvastam. Film is készült belőle.A XVII.századi AmszterdaMBAN JÁTSZÓDIJ.

  39. 2017. november 3. 16:58274663.

    Erika, jobbulást kívánok! Bújj be a párnák közé és igyál forralt bort. Az csak jó lehet. 


    Sacika, megáll az ész, milyen jó álarcot csináltak neked az unokák. Játékos nagyi vagy.


    Macsi alig volt. Ti is észrevettétek? Vagy én voltam alig és azért nem találkoztam vele?! ..csak nem beteg?  Az is lehet, hogy elszunyókált a rendelőben, hiszen csak páran voltunk ma nála. 


    Csináltam kompótot, ki kér? Forró és illatos a kompótom, jobb mint a sültgesztenye! Tegnap a temetőnél nárultak, és egy adag 800 Ft. volt! Nahát, mondjátok meg, ..normálisak? 


    Julika értem már a cica elhelyezést. Jól elmagyaráztad. 


    Nagyon aktív voltam ma,  tényleg megérdemlem a vacsorát!  Az a baj, hogy holnap újabb levelek fognak lepotyogni, kezdhetem előlről. 


     

    előzmény:
    erry (274660)
    2017-11-03  14:40
  40. 2017. november 3. 15:07274662.

    JUlika, gratulálók Boldinak. Nagyon okos fiatalember. A ciccek nagyot nöttek. szépek Ez igen sok hajléktalan megirigyelné a helyüket.


    Évike, jó, hogy jelentkeztél, a botnak a menete ment tönkre. Jó tippet adtál a függönnyel kapcsolatban


    Sacika, ez aztán nagy buli lehetett. Igazi öröm bomba. Nagyon jól néztek ki a képeken.


    Erika, gyógyulj meg.!!!!!

    előzmény:
    Nusimama (274661)
    2017-11-03  14:48
  41. 2017. november 3. 14:48274661.

    Szervusztok


    11,30-tól sehol senki, most meg már 14,36 van.


    Anikó kis ezermester, ügyes vagy. Ugye nem vitted tulzásba a munkát.?


    Julika, jó tett helyébe, jót várj.


    Magdika, sok munkát csináltál a kertben. remélem nem huztad meg magad?


    Marika, gondolom, Te is még a kerti dolgokat rendezedd a pároddal együtt. Hogy van a derekad?


    Ildike, jobbulást. Ezek szerint közölte a csipöd stb., hogy van. Te is ha bele lendülsz nem tudod abba hagyni.


    Pötyike, az utobbi időben egyre többet fájsz. Ideje, hogy  megnézzen a doki. Ne légy beteg, hisz Te vagy Erika mellett aki mindig szalad. Lajosnak használ a szirup, Ez jó hir, hogy Alexa karácsonyra jön.


    Macsi kösz a szép kép. Nagyon szükszavú vagy!!!!!


    Borsikám, jó volt olvasni soraidat. Főzz olyat amit szeretsz.


    Ildike, ezek a szöszenetek szórakoztatok


    Julika, virág és Kriszti aranyosak a fotón. Virág sokat változott, már inkább nagylányos. Jót nevetem.


    Erikával beszéltem telefonom, ugy néz ki megfázott.


    Sacikát nem láttam.


    Mindenki jól öltözzön fel, mert ez az idő nagyon csalóka. Fóleg ha kint tevékenykedik.


    Kellemes délutánt kivánok. A gyengélkedöknek és fájósoknak jobbulást.

    előzmény:
    Picivirág1 (274650)
    2017-11-03  11:33
  42. 2017. november 3. 14:40274660.

    Szervusztok!


     


    Jelentkezem, hogy vagyok...élek......

  43. 2017. november 3. 14:06274659.

    Julika, Anikó, Magdi!


    Küldöm a filmet 2 részből áll, és kettő feliratot.


    Nem voltam itthon délelőtt.


    Puszi. 

  44. 2017. november 3. 13:16274658.

    1. A műhely, ahol a cicák alszanak. nem tudom máshol milyen a műhely" rendje", nálam ilyen..de hát ez van. Az ágy viszont nagyon kényelmes , meleg fészek..mondjuk ne tapasztalatból mondom


    2. Amint kiteszem a lában már ott vannak ők is..most is jöttek utánam


    3-4 a virágaim egy része

  45. 2017. november 3. 13:04274657.

    Micsoda buliNem unalmas az életed, Sacikám! És ez így van jól..olyan jó, hogy a gyerekek veled együtt szeretnek szórakozni, és te is benne vagy a mókába. Kriszti is az ajtó nyitogató volt, osztogatta a cukorkákat, a cukros néni volt. 


    Évike!


    A cicák azért nem alszanak bent, mert nyáron, amikor Elza itt volt a másik szobában aludt és az ajtó, az előszoba felé nyitva volt..szemben van az én szobám. A cicák bementek volna az ágyába, ezt nem akartuk..nyitott ajtó mellett nem lehetett volna pihenni. Így kiszoktattuk a műhelybe őket. nagyon megszokták, már este fél 8 kor követelik, hogy menjünk, mennek előre, ha nem megyek utánunk jönnek és hízelegnek, dorombolnak, "turbékolnak", kibulizzék, hogy menjünk. Amíg nem voltak ivartalanítva veszélyes is lett volna az éjszakai kirándulás. Sajnos a cicák hajnalban játszani szeretnek...az előszobában borogatták a vázát, sepertek le mindent... és mi meg aludni szeretnénk éjjel. Amint ébredek megyek értük..ugranak az ágyamba, ott szundikálnak tovább. .vagy egy kicsit bóklásznak az udvaron, de inkább bent vannak. 


    Először Timi is fehérben gondolkodott, már mint szőnyegben, de örülök, hogy ezt a puhapihe, nagyon kellemes minden szempontból szőnyeget vette. 


    Kettőkor megyek a varró klubba. 

    előzmény:
    silinga (274654)
    2017-11-03  12:31
  46. 2017. november 3. 13:03274656.

    Saci!! azt hittem lefordulok a székről!!! Olyan jót nevettem a fényképeden! Micsoda banda! Téged is kipingáltak. Nagyon jó buli lehetett!!!


    Évike! Rokon lelkek vagyunk. Van egy nagyon szép, vakítóan fehér függönyöm...a SZEKRÉNYBEN! De vasalni kell!!! Azt meg nem szeretek..így hát marad a kissé kopott , de mosás után kilógja magát függönyöm fent.

  47. 2017. november 3. 12:47274655.

    köszönöm Pötyike. Majd Áront megkérem, töltse le. Milyen öröm éri a családot!  Haza jönnek Alexáék?!! Kijátszhatod  majd magad!  Szerintem Leona pont ilyen d.nagyira vágyna, mint amilyen Te vagy. Én azt hiszem, h. 6.-án megyek reumára. Meg is nézem a dátumomat.


    Kedves 07-es Évike!!  Megörültem a sok mesének, minden tetszett. A fölös kilókat ne bánd, ha nem káros a kedves egészségedre. 


    Voltam bevásárolni, meg volt a séta is. Persze, ..fél órára ledőltem. Majd most fogok sürügni-meg forogni. 


    Julika ez nagy boldogság!  Gratulálok az okos  és tehetséges  Unokádnak. Egyfolytában büszke lehetsz rá!. 


    Édes Lányok, most elmegyek egy órát gereblézek a kertben. Aztán lefürödhetek, már van gáz, ..meleg víz. 


     

    előzmény:
    potymama (274645)
    2017-11-03  10:41
  48. 2017. november 3. 12:31274654.

    .....tegnapról...

  49. 2017. november 3. 12:27274653.

    Szép napot Mindenkinek!


    Tegnap akartam írni délután, de váratlanul értem jött a vőm azzal, hogy "buli van.."


    Már nagy hangulat volt náluk....tökfaragás, vidám ételek készítése , sminkelés........aztán mikor besötétedett irány az erdő....bátorságpróba, szigoruan világítás nélkül , csak a hold világított....ijesztgetés közepette.....vagy két órát kóboroltunk sok nevetéssel, vidámsággal...aztán vissza és együtt megnéztünk egy vidám filmet...nagyon jó este volt, bár kicsit elfáradtam...


    Ma reggel a vásárcsarnokban kezdtem....sok mindent vettem és kedvemre valókat... a húsok.már előkészítve a fagyasztóban...


    Láttam mindenhol zajlik az élet....


    Annuska.... örülök, hogy nem lett ennél nagy9bb a baj..


    Julika.....Boldizsárnak gratulálok.....a lányok szépek...


    Pötyike....remélem lányodéknak szép útja lesz.....kíváncsi vagyok milyen eredménnyel jössz haza a reumatológiáról....én is jövő héten megyek a neurológiára..


    Legyen kellemes a délutánotok....


     

  50. 2017. november 3. 12:17274652.

    Borsika szia,
    azok a függönyök! ugye? én a kétes kinézetű fehéret beáztattam biopon áztatóba, és megsóztam, mint egy levest! de inkább többet, a kádban. egy éjjel ázott, aztán be a mosógépbe, függönymosó progira, 4o fokra, +kapott egy kis fehéritős lapot. Viszont: csodaszép lett, és tele gyűrődéssel! Na, erre vágytamám. Most a szekrényben pihen. Ami fent volt, lekaptam, mosógépbe be, centri, és vissza. Az nem gyűrődik.
    Y-programod: kivánok egy szép világítós klaviatúrát, gondolom megkapod. Nekem a k,l,n,m kopott le párszor. Az y katonásan birja a többivel együtt.


    Annuska botja nem birta a strapát, szerintem előtte valakin eltörhette féligmeddig, aztán lett csak a baj.
    Végigolvastalalak Lányok, egy távol lakó rokonságnak gondolnának benneteket, akik összetartanak, semmi széthúzás, nagyon jó érzés olvasni az eseméneket.


    Ildi koszorúi csodaszépek, nem gondoltam, hogy ő ilyen karcsú lány.
    Azok a kalácsok meg kisértenek álmaimban is.


    Macsi képei mindig elkápráztatnak, csodaszép szineket hoz össze, és annyi munkával! rendelőjébe csak azért nem megyek, mert féltem az ágyát. hogy az utánam következő alatt már összerogyna.  Itthon is a fr.ágy olyan erkölcstelen hangokat ad, hogy nocsak. De még csak 13 éves, elvileg semmi baja nem lehet. (talán azérét, mert szanáltam a benne levő cuccokat, most lézeng benne pár paplan, meg egy kis szőnyeg.
    Igenám, olyat szeretnék nagyban. De nem tudom, hol is lehetne hasonlót kapni.
    Egyik nap kivettem, lefotóztam, majd azzal megyek üzletekbe.
    Julikáék szőnyege nekem is nagyon tetszik, már át is küldtem a gyereknek... neki fehér van (jajám!) És a szerelők jajgatnak, hogy szedjen fel mindent, mig kimennek az erkélyre... remélem a szunyoghálót is onnan szerelik fel az ablakra, nem bentről. (2 hónapja igéri a pasi, na most akkor fel is hivom.)
    Julikának a macsekjai nagyon elszórakoztatnának, imádom az állatokat.
    (éjjelre tilos a házban lakás nekik?)
    Itt nincs semmi különös, azon kivül ami számomra fura, hogy minden évben 1x kiborulok 1,2-án. (és néha közben is) ennyi év után.
    Borsévike, biztattál, hogy irjak!!!! - hát irtam. Humorod ne veszitsd el, ami meg fáj, ugy is jobb lesz!
    A fűtést biz.már használni kell, nálunk kedden volt a szerviz, azóta nem zártam le, gyujtólángon van.


    Jobbulást kivánok a fájósoknak, és tud.kell venni, hogy jobban kell figyelni mindenre. Sajna.


     

    előzmény:
    BORS (274643)
    2017-11-03  06:38

Címlap

top