Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. november 3. 11:38274651.

    És ez már nem vicc! Boldizsárék ebben az évben is megnyerték a Görgey történelmi versenyt. Amikor itt voltak Krisztik elvittek egy könyvet Görgeyről...Bélának annyi történelmi könyve van, hogy minden témából találni lehet egyet...vagy többet.Az iskolába is mindig könyvekkel felszerelve mentek, vagy a kornak a pénzével, Béla nagy numizmata volt. Márc. 15 Kossuth bankót vittek.  Úgy örülök..ez megint egy külföldi út lesz. Most Erdélybe megyek!!!

    előzmény:
    Picivirág1 (274650)
    2017-11-03  11:33
  2. 2017. november 3. 11:33274650.

    Bocsi..még van

    előzmény:
    Picivirág1 (274649)
    2017-11-03  11:27
  3. 2017. november 3. 11:27274649.

    Nevetni kell..ennyi az egész

    előzmény:
    Picivirág1 (274647)
    2017-11-03  11:06
  4. 2017. november 3. 11:26274648.

    Istenem, mekkora már ez a kisVirág! Nagyon aranyosak az anyukával együtt.

  5. 2017. november 3. 11:06274647.

    Megjöttem a fürdőből...isteni volt!!!! Amikor mentünk gyönyörűen sütött a nap, most egy kicsit felhősödik. De már megint ragyog...na, időjárás van. Holnap Békés-Tarhosra mennénk liba vígságra. Holnapra jó időt mondanak, a jövő hétre, amikor Márton nap van esőt...biztosan azért hozták előre. Ez egy nagy libás farmon van. 


    1, Kriszti és Virág


    2. Virág a  barátnőivel cukorkát kéregetnek..a polgármester már várta őket, minden évben mennek..Boldizsár már kiszállt a buliból. 

  6. 2017. november 3. 10:41274646.

    Ildikó..jók voltak a "szemelvények"

  7. 2017. november 3. 10:41274645.

    Sziasztok!


    Én mára jobban vagyok, gyorsan kitakarítok meg kimosok, mert lehet holnapra megint dögrováson leszek.


    És eljött az idő!!! Jövőhéten megyek a reumatológiára..nem mintha sokat várnék tőle, de legalább íratok fürdőjegyet.


    Két hét múlva mennek a lányomék Alexáékhoz..a vejem átnézi Alexa kocsiját és kijavítja amit kell, mert azzal akar hazajönni karácsonyra.


    Megpróbáltam lebeszélni, és rábeszélni, hogy inkább repülővel jöjjenek..sokkal gyorsabban ideérnek, igaz az ünnepekre nagyon drága a repjegy.


    Borsika van egy kis program amit ha letölt valaki a gépére letiltja a hirdetéseket.Nekem is van és egy szál hirdetés se jelenik meg.


    Abdlock Plus a neve..szerintem valamelyik fiú letölti neked.


     

  8. 2017. november 3. 07:18274644.

    Jó reggelt.


    Ma ilyen szemelvényeket olvastam: - nagyon hasznosak lehetnek ezek az ismeretek.


    Ezekkel művelődtem ma reggel.Nem lettem sokkal okosabb.


    /Jól aludtam, igaz volt egy pirinkó segítségem is hozzá, nehogy már megint 4 órakor ébredjek/.


    Legyen szép napotok.


    'A svájci teheneket elsősorban csokigyártáshoz használják fel.   ......../Tomi éppen ott van, jó lenne egy tehén/


    Minél öregebb az ember, annál drágábbak lesznek a fogai.


    Az orvosok azt mondják, hogy a halálos betegségek a legrosszabbak.
    Amikor a kistesóm született, akkumulátorba kellett tenni.

    A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.


    Nem tudom hány éves vagyok, mert ez állandóan változik.
    Nagyon megijedtem, amikor Anya megbetegedett. Azt hittem, Apu fog főzni ránk.


    A gyerektartás a gyerekek fizetése, amikor apa elköltözik otthonról.
    Az örökbefogadás sokkal jobb lehetőség, mint a szülés. A szülők saját maguk választhatják ki a gyereket és nem kell mindenáron elfogadniuk, azt amit éppen kapnak.


     

  9. 2017. november 3. 06:38274643.

    Szervusztok, Mindenkinek jóreggelt kívánok. Legyen kellemes napotok. Szia Pötyike! Sajnálom, h. fáj a hátad , fejed, ..igen a vérnyomáshoz is köze van. Jobbulást kívánok. Lajosod köhögése javult-e valamit? Menjünk Macsi rendelőjébe. Kérnék tőle egy kis nyugtatót. Éjjelre. Keveset  és rosszul alszom.Édes Sacikám, Nem tudtad mit akarok én annyira azzal a fránya billentyűvel? ..Tudod, ..el kéne vinni felülvizsgáltatni, mert lassú, talán az aksija sem az igazi már, talán tele van porral, ..mit tudom én. Félek, lerobban, akkor nincs másik. 


    Mindíg kapok cukkínit. Örömmel hozzák, de hogy kéne megkedvelni, azt nem tudom. A brokkoli még csak elmegy, de ez utóbbi nem embernek való. A sütött/grillezett  változata  az frissen   -  gondolat ébresztő.  Valami fokhagymás, borsos tejfölös öntettel, ..ugye? ..na meglátjuk.Hahh... vagy egy tócsnit, persze krumplit is bele. 


    Kicsit a gyomrom sem jó kedves Professzor Asszony, kérek egy kis kanál szódabikart. Mondják, h. az mi mindenre jó még. Ez a sok reklám is úgy idegesít. Itt is, meg a tv-ben is. Csupa idétlenség. A múltkor csak úgy, ...megnéztem egy eladó ingatlant, azóta minden nap idetolnak 2-3-at az orrom elé,. .ráadásul a lepukkantakat. Megnézek egy gyógyító oldalt, ...akkor biztos ide jön hozzám az összes baktérium, korokózó, v. fertőzés betegség elleni reklám. Némellikre oda sem merek nézni.Hogy kell ezt megszüntetni.


    Jó h.már vége ennek a szomorkás, gyertyás,  megemlékezős ünnepnek. Lehet, h. az ment már az idegemre meg a gyomromra. Ha nagyon fájt a szivem, akkor egy kicsit belétek kapaszkodtam. A gyerekeknél inkább el kell rejteni, ha az ember letört. 


    Mindjárt kisüt a nap, ....kérek híreket, ..halló Kispest, ..Erika milyen az idő?  .Marika  felétek? szerintem még ezen a héten sétálós, kirándulós az időjárás. Az unokáimnak hétfőig tart a "Mindenszentek" iskola szünet. Vajon minden iskolában kaptak a srácok pár napot?  ..Annuska, hogy vagy kincsem? ..jaj úgy sajnáltalak, veled is megesik, h. baleset ér?!! ..pedig téged az tán kemény fából faragtak!  Anikó, Ildike, ...felétek is nagyon szép lehet az ősz, ugye? ....azt is le kéne rajzolni!  


    3 takaróval védelkeztem az éjjel a hideg ellen, mert elromlott a fűtés. De nem vészes. Nem is  volt hideg. Majd jön ma a gázszerelő.Már megint mennyi lett, Magdikát, még nem is emlegettem, pedig mindíg odafigyelek amik történnek vele.  Pici Julika eleven cicái jutottak eszembe: nincs az a barrikád, amin át ne jutnának, ..Timinek is adnak munkát. Nagyon izgalmas életetek lehet, velük. Szomszéd 07-es kedves Évike, rád is szoktam gondolni, mesélj majd, mik történnek veled mostanában. Fel kell kelnem. 


    Ja, kimostam a szürke régi függönyöket spec. mosóval, ...háááát, egy egy árnyalatot talán fehéredett.


     

    előzmény:
    potymama (274640)
    2017-11-02  21:52
  10. 2017. november 3. 06:08274642.

    Jó reggelt kívánok!


    Szervusz Macsi! Gyönyörűek az  őszi képek és a mókuska is ott falatozik a bokánál..biztos olyan szelíd mint Elza óvodájában.


    Magdi!


    Te bírod az ásást? 


    Pötyike fáj..a kutya fáját, pedig ő nem panaszkodós. Én az vagyok... a térdem vacakol. 


    reggel nagy volt a riadalom...nyitom az éjjeli menedék hely ajtaját , Vince már az az ajtót tolja, nézek föl az ágyikóra, az emeletesre és nem látom IncitNézek jobbra, nézek balra...kinéztem már a szemem a sötétben és csak Vincét látom aki sürgetett, menjünk már be, egyedül ő nem megy. nem úgy szoktunk menni...mentem vele, gondoltam talán ott van Inci? Nem volt..vissza a műhelybe, minden sarokba, minden zugba benéztem, semmi. szomorúan baktattuk befelé amikor egyszer csak mellettünk termett Inci, én megyek , mondta, és mentünk örömmel ahányan csak voltunk.  Biztos ott várakozhatott már az ajtó előtt, sötétben nyitottam ki és megszoktam, hogy ő még fenn van, oda néztem..közben kisuttyant és elment valahova...remélem a szomszéd kertbe kakálni...biztosan sürgős volt neki mert az alomban nem volt ilyesmi


     


     

  11. 2017. november 3. 04:44274641.

    Jó reggelt mindenkinek. 


    Akinek fáj valamije annak jobbulást kívánok.

  12. 2017. november 2. 21:52274640.

    Nekem is úgy fáj a hátam, attól a fejem a vérnyomásom is ilyenkor felmegy és hiába veszek be gyógyszert ..nem hat.


    Na, hátha kialszom.


    Én is elkezdtem egy filmet...Bride of the Water Gold a címe. Még hiányzik 2, 3 rész a feliratból, de gondoltam addigra kész lesz mire odaérek. Nem fogok..a film nem a mi korosztályunknak való biztos, mert nem tetszik. Kicsit meseszerű..mindegy, dobandó..de a főszereplő fiúval biztos sokat fogunk találkozni..nagyon szép gyerek!! És csak 22 éves!


     

  13. 2017. november 2. 20:06274639.

    Mindenkinek további szép estét....

  14. 2017. november 2. 19:47274638.

    Annyira öreg este van, illetve már nagyon hosszúak az esték, nem szeretem.


    Julika örülök a napi jó cselekedetednek, gondolom a szomszédasszony még jobban. Jó fürdőzést holnapra.


    Magdi,az a naspolya történet kicsit visszavitt az időben, a nagymamámnak volt egy fája, én szerettem amikor már jól bepuhult. Remélem nem fáztál meg.


    Ildikém, én is kérem majd a filmet. Tevékeny napod volt, örülök a zoknid párjának, ugye semmi nem vész el.


    Mindenkinek kívánok jó pihenést.

  15. 2017. november 2. 19:19274637.

    ILdikém ...én is kérem a filmet.Köszönöm.


     


    Jó volt olvasni az írásodat.Ma fájós nap van ....és a holnapi is az lesz az orvosmeteorológusok szerint.Jobbulást mindenkinek!

    előzmény:
    franci47 (274633)
    2017-11-02  17:53
  16. 2017. november 2. 18:34274636.

    Megnéztem..olyan a lába, mint ha gumiból volna

    előzmény:
    franci47 (274634)
    2017-11-02  18:28
  17. 2017. november 2. 18:29274635.

    Ildi!


    Én kérem azt a filmet. 


    Macsi!


    Hol vagy!!! neked is szervusz!!!!


    Ma olyan forgalom volt nálam..állandóan csöngettek,ki be járkáltam. legutóbb a szomszéd  fiatalember, a létrát mászós férje jött, hogy megnézze a vízóra aknát.. az övé tele van és az utcáról folyik be..de nem pörgeti az órát. Már megint feldúrják az utcát. Isteni illatok terjengenek, fő a lencse leves füstölt nyúljával, Timi főzi, hogy ha holnap éhesen haza jövök a fürdőből legyen mit falni. 


    Kellemes estét, jó éjszakát kívánok!!!

    előzmény:
    franci47 (274633)
    2017-11-02  17:53
  18. 2017. november 2. 18:28274634.

    Ismerősnek jelölt egy  filmrajongó társam.


    Nála bóklászva találtam egy  videót.  Ha nem nézitek meg az sem baj, az ember mindig nincs ráhangolódva ilyenre.


    Ha van időtök, kedvetek akkor nézzétek meg - szenzációsan játssza a részeget. 


    Telefon a kocsmából


    szerinte a szervizből.

  19. 2017. november 2. 17:53274633.

    Köszönöm szépen  mindenkinek a dolgozós képem dicséretét. Semmi bajom sem volt azon kívül, hogy kétszer megszúrtam a kezem a dróttal. Jó volt kicsit elmenni, másokkal beszélgetni, hallgatni, és a munka is jó volt. Nem voltam a legügyesebb, de hát ennyire tudtam csinálni, amennyire csináltam. 41 órám volt. 


    Ma mindenem fáj, vagyis nem is mindenem, csak a csípőm a hátam és a térdem. Mind egy baj. Most húztam ki kicsit. Valahogy a nyakam is fáj. NA nem beszélünk többet róla, már múlik is. 


     Igaz tegnap előtt és tegnap is készültem a tegnapi napra. mindenfélét főztem. Szóval nekem ennyi idő kell  az ünnepi alkalomra. De azt sem bántam.


    Anikó, nem sokat voltam kint, egyet filmeztem is.  Nemsokára végzek vele, ma még ugyan nem. 


    Ma találtam egy filmet, kutakodtam utána, rutrackerről le is töltöttem, igaz kettő van most már, mert az Avisztás is megvan, de nem nyílik meg. Ilyen még nem volt.


    Egy nő megtalálta angol nyelven is. De nekem már nincs rá szükségem,meg nem is érteném. 


    Kertemben elfagyott pár virág, lepotyogtak a zöldparadicsomok,  kis virágocskák is elfagytak, de lényeges kár nincs. A diófalevél majdnem mind a földön van.  Kicsit  sepregettem a leveleket is. Hoztam be fát, megraktam a kazánt.  Mosogattam, többször ettem tegnapi maradékot.  Kitakarítottam kicsit a szobámat,megtaláltam a fekete zoknim párját is. 


    /Na most azt hittem elvesztettem a hsz-t/ 


    Julika, biztos fiatal a szomszédasszony különben nem tudna kertet mászni.  Látod milyen hasznos vagy.Gondolom hogy megijedtél, hogy elpasszoltad a háztól a netet.


    Én is csináltam ma valami újat. Bekapcsoltam a telefonomon azt az alkalmazást, hogy ne zavarjanak egy óra hosszat. Ha akarnám nem tudnám hogyan kell.  Le tudtam csökkenteni 15 percre, de véglegesen nem ment. Hát kivártam, hogy elmúljon az az idő. 


    Annuska örülök, hogy úgy érzed nem lett nagyobb baj. 


    Marika, csak 4 órát voltam munkába, az elég volt nekem. Volt aki ült, én látod támaszkodtam az asztal élére. Onnan jobban tudtam válogatni az ágakat, ollót is kellett használni, az a kezem  fáradt el /bal kéz/ amelyikkel igazgattam az ágakat.  


    30-án kaptunk egy szép köszönő üzenetet,megosztva egymással a messengeren. 


    Anikó, örülök, hogy aludtál, azt hiszem 4 óra volt, amikor felébredtem. Na onnan semerre, csak feküdtem, mert fáradtnak éreztem magam ahhoz, hogy olvassak, vagy TV-zek.


    Borsikám, nálunk ilyenkor a rétes a divat. Azt kellett volna sütni. De én ezt választottam, igaz először a neve sem jutott eszembe. De ránézve a cetlikre, rögtön tudtam ez az. Na ugye, be kéne másolni a süteményesbe. Már sok-sok papírka van a könyvbe.


    Ez volt ma, hogy holnap mi lesz, nem tudom,most hirtelen annyi időm lett. 


     


    Never Forever a  film címe, két részbe van vágva. - amerikai-koreai - szereplőkkel.  Akit érdekel szóljonl.


    A párnak nincs gyermeke, - a férfi miatt - és a nő felkér egy idegent, hogy segítsen...... milyen bonyodalmak lesznek még nem tudom. de lesznek.


     


     


     


     


     

  20. 2017. november 2. 17:44274632.

    Jó estét mindenkinek!


     


    Csak azért mert itt már töksötét van.


    Délelőtt kimentem Tómalomra.Nekiálltam a lomb gyűjtésének.Igen lassan haladtam, mert a naspolya fa alja tele volt hullottal.Mind a 3 szomszédnak kiválogattam egy-egy nagy zacskóval ....ezzel jó sok idő elment...de ők szeretik a naspolyát.Kiástam a kanna virágot...megraktam egy nagy zsákot zölddel.Szép idő volt ...egyszer csak olyan fázás jött rám ..pedig rendesen fel voltam öltözve.Úgy döntöttem ....elindulok haza.Bementem még a temetőbe ....addigra már jobban éreztem magam.Ma is sokan voltak.


    Most meg leültem a géphez ....közben eszem Ildi kalácsából.Aranyosak voltatok, hogy hagytaTOK NEKEM . Köszönöm ....nagyon finom volt./Húúú   de megennék egy szeletet  igazából is/.


    Annuska ...örülök, hogy jobban vagy.A muskátlik nálam is szépek.Megpróbálom a garázsban kiteleltetni őket.


    Julika ...izgalmas lehetett a létrakaland.Szerencse, hogy meg tudtátok oldani.


    Holnapra jó időt rendeltem..Van még egy kis darab ásni valóm...ma még vizesnek találtam...jó lenne megcsinálni.Ha nem ....marad tavaszra.


     


     

  21. 2017. november 2. 16:02274631.

    Csengetnek. KI csuda az? Senkit nem várok. A szomszéd asszonyka, a  4 macskás, 3 gyerekes. Jön vele 3 cica. keressük a negyediket? Kérdezem. Nem, Julika néni, már megint nem tudok bemenni, egy létrát kérek. Először próbáltuk hátul, de ott nem lehetett mert fa volt nekik oda rakva...kivittük az utcára a kétágú létrát, felmászott a kerítés tetejére, ráült és feladtam a létrát. áttette és földet ért, a nagykapun adta ki a létrát. Mondtam, hogy csináltasson egy kulcsot, mert elég gyakran előfordul, hogy kizárják magukat. A kisfiú az egyetlen aki a kilincsre felállva felmászik és elugrik. Legyen itt egy vésztartalék kulcs. Azt mondta köszöni és csináltat. Ez volt a mai jó cselekedetem. 

  22. 2017. november 2. 15:53274630.

    Szervusztok!


    Anikó én sem tudom van-e valami amit ma nem szabad csinálni, de mostam kettőt.Olyan szépen sütött a nap, hogy nem lehetett kihagyni.


    Annuska nagyon örülök, hogy úgy érzed a gerinced megúszta a sérülést.Ne szomorkodj a temető miatt.Voltál a fiaddal valamelyik nap.Akkor biztos megcsináltatok mindent és otthon gyújtottál mécsest.Nem hanyagoltad el a szeretteidet, csak most másképp alakult.


    Macsi nagyon megható volt Az Anyu mesélj írásod.Köszönöm.


    Ildikó még én sem dicsértem meg a dolgozós képedet.Ezek a spontán fotók mindig jól sikerülnek.Azért elég fárasztó lehetett ott állni.


    Julika huncut cicáid vannak.Megtalálják az utat a szabadság felé.


    Pötyi csak ötletnek nálunk ma hagymaleves és krumplis tészta koviubival volt az ebéd.


    Vigyázzatok magatokra.Szép estét.

  23. 2017. november 2. 12:49274629.

    Szervusztok.


    Nekem jól telt az éjszaka, ami ritka alkalom. Reggel ment egy mosás, nem tudom van e valami babona a mai napra és a mosásra vonatkozóan, de most már mindegy is. Nekiálltam a hátsó ki-be  járati ajtót leszigetelni, annyit dolgoztam vele és még sincs kész, holnap kell venni hozzá kelléket.


    Annuska, ez jó hír, hogy a gerinced remélhetőleg nem sérült, most a pihenés fontos.


    Ildikém, még nem dicsértem meg a dolgozós képedet, pedig valóban jó. Gondolom kint vagy ebben a szép időben, én csak ki-be szaladgáltam. Jól néz ki a kalácsod.

  24. 2017. november 2. 11:25274628.

    Sziasztok!


    Örülök Annuska, hogy nagyobb baj nélkül megúsztad az esés-kelést.


    Itt is elég hűs volt reggel, éreztem mert elmentem a patikába.. Lajos krahácsol..nincs megfázva, de szerintem a régi cigizés nyoma hogy hurutos, vettem Ambraxol szirupot.


    Még nem tudom mit főzzek..van alma levesem..ez már fix.


    Megyek porszívózok egyet és közben kitalálom a többit

  25. 2017. november 2. 10:24274627.

    Szervusztok


     Kicsit irigykedve olvastam, hogy voltatok a temetőben megemlékezni. Én sajna most nem merek kocsiba ülni. Itthon gyujtottam gyertyát. Viszonylag jó éjszakám volt. a kék foltok és a rándulások egyre jobban elő jöttek, de a gerincem kevésbé fáj s ez csodás hir számomra.


    Macsi köszönöm a megható és szivfacsaró " Anyu meséld...."


    Igy van Ildikém, még nem kérdezzük.


    Julika,  Vince igazán egy huncut és élelmes cic.


    Pötyikém, nálam is a konyha ablakban viritanak a muskátlik. Még egy évben sem fordult elő, hogy novemberben virágozzanak.


    Szépen süt a nap. Vigyázzatok magatokra. Kellemes napot kivánok..


     

    előzmény:
    Picivirág1 (274625)
    2017-11-02  09:57
  26. 2017. november 2. 10:02274626.

    ...............nagy volt a riadalom, nem volt wifi Timi szobájában, mert mint mondtam, nem világított a wifi lámpa de itt volt net. Annyira megijedt Timi haragjától, hogy egyszer csak hipp hopp, ,magától elkezdett világítani és lett net a másik szobában is. Ezek a történések, "tragédiák" megzavarják az én békés netezésemet. de már megyek is a dolgomra.. pááá!!!

    előzmény:
    Picivirág1 (274625)
    2017-11-02  09:57
  27. 2017. november 2. 09:57274625.

    Szia neked is Macsi!


    Neked külön akartam a mókuskát megköszönni, de közben haza jött Timi, telefonált Melinda....A mókusokat nagyon szeretem..amikor Elzáért mentem az óvodába, egy nagy parkban volt, a sétányom ott ugráltak, nagyon élveztem, egészen közel lehetett menni hozzájuk. 

    előzmény:
    macska54 (274622)
    2017-11-02  09:30
  28. 2017. november 2. 09:48274624.

    Szia Mindenkinek! Köszönöm Macsika reggeli köszöntő képeit a kávéval. Ildike ostoros kalácsa nagyon gusztusos és finom is. Ilyenkor ezt szoktak sütni, úgy olvastam. Én nem aludtam szinte semmit, nyugtalan éjszakám volt. Zakatol a fejem, mint egy mozdony. Na, nem baj, van időm az alvást bepótolni.  Talán a kertben leszünk ma, van mit még behordani a  fagyok elől. A nagyfüggönyt is kimosom, majd csak valahol kilógatom, h. ne legyen gyűrött. Már többször is kimostam, de szinehagyott, szürkés szegény. Vettem két csomag fehérítőt, most azt kapja, frissítőként. Most zelleres krumpli levest főzök magamnak. Csak kóválygok, a csuda vigye ezt az óraátállítást,  tán azt nem bírom.


    Nektek kedves Itteni Szeretteim: békés szép napot kívánok, kellemes elfoglaltságot, jó időt. BorsÉvi járt itt.  .... ..

    előzmény:
    franci47 (274620)
    2017-11-02  06:09
  29. 2017. november 2. 09:48274623.

    Szia Mindenkinek! Köszönöm Macsika reggeli köszöntő képeit a kávéval. Ildike ostoros kalácsa nagyon gusztusos és finom is. Ilyenkor ezt szoktak sütni, úgy olvastam. Én nem aludtam szinte semmit, nyugtalan éjszakám volt. Zakatol a fejem, mint egy mozdony. Na, nem baj, van időm az alvást bepótolni.  Talán a kertben leszünk ma, van mit még behordani a  fagyok elől. A nagyfüggönyt is kimosom, majd csak valahol kilógatom, h. ne legyen gyűrött. Már többször is kimostam, de szinehagyott, szürkés szegény. Vettem két csomag fehérítőt, most azt kapja, frissítőként. Most zelleres krumpli levest főzök magamnak. Csak kóválygok, a csuda vigye ezt az óraátállítást,  tán azt nem bírom.


    Nektek kedves Itteni Szeretteim: békés szép napot kívánok, kellemes elfoglaltságot, jó időt. BorsÉvi járt itt.  .... ..

    előzmény:
    franci47 (274620)
    2017-11-02  06:09
  30. 2017. november 2. 09:30274622.

    Julika! "Szia Ildi! ".... én is voltam. Köszi. 

    előzmény:
    Picivirág1 (274621)
    2017-11-02  09:24
  31. 2017. november 2. 09:24274621.

    Szervusztok!


    Szia Ildi! 


    Már láttalak korán reggel, de bokros teendőim voltak. 5 kor mentem volna a cicákért de Timi nyitott be Vincével. Azt hitte, hogy 4 kor én engedtem be, mert 4-az előszobában "turbékolt" nem nyávog, hanem olyan gurgulázó hangot ad ki.  Vince megtalálta az ajtó legsebezhetőbb részét, és átverekedte magát..mert ugye a macska a tű fokán is át tud bújni. Incike az emeletes  ágyikójában várt. és én még azt mondtam Pistának, az asztalosnak, hogy nem sürgős az új ajtó. Este támastzhatom ki az egész ajtót, ha azt akarom ott maradjon a cicauraság. 


    Aztán azt olvastam, hogy a modemet el kell távolítani a többi géptől, hangszórótól..elkezdtem dobozra rakni, de nem sikerült, végül elértem, hogy most nem világít a wifi é sa wp5 lámpa...de internet van. nem is mondom meg Timinek, hogy én húzigáltam, nyúzbáltam, mert kikapok. de akkor a többi miért világít? Persze ez a jobb, mert ha világítana és nem lenne net, az már baj lenne. 


    gyönyörű idő van, valamit kint fogok csinálni. 

    előzmény:
    franci47 (274620)
    2017-11-02  06:09
  32. 2017. november 2. 06:09274620.

    Jó reggelt.


    Már több órája ébren vagyok. Fel is keltem, megittam a kávémat.


    Kicsit befűtöttem, szórakoznék is meg nem is. Legszívesebben aludnék, de hát nem tudok. Elég volt amennyit az ágyban töltöttem.


    Mit csináltok ma?


    Nekem főznöm nem kell,maradt tegnapról. 


     


     


    Talán 10 óra felé kinézek a kertbe, megnézem mit tett a dér a még kint lévő virágokkal, sóskámmal. Lényeges dolog nem lesz.


    Szép napotok volt, úgy látom. 


    Mai idézet:


    A siker egyik titka az, hogy ne hagyjuk legyőzni magunkat a pillanatnyi megtorpanásoktól.”
    Mary Kay


     


    Hoztam nektek egy kis  ostoros kalácsot, tegnap sütöttem. Majdnem friss. 


     

  33. 2017. november 2. 04:43274619.

    Jó reggelt mindenkinek. 

  34. 2017. november 1. 21:59274618.

    Szép estét Mindenkinek!


    Csendes , emlékezős napunk volt nekünk is.....


     

  35. 2017. november 1. 21:55274617.

    előzmény:
    macska54 (274608)
    2017-11-01  18:42
  36. 2017. november 1. 21:47274616.

    Én is megkönnyeztem a kérdéseket...


    Voltunk a temetőben.Szerencsénk volt mert J-ék szomszédja a Vasjutka  éppen indult a városba ....és jó darabon elvitt bennünket. Nagyon szép volt a rengeteg mécses fénye.... fentről a régi temetőből  különösen.Emlékeztünk ...találkoztunk "tágabb"családtagokkal is, ismerősökkel ....majd csendben haza sétáltunk.


    Nyugodalmas jó éjszakát kívánok mindenkinek!

  37. 2017. november 1. 20:39274615.

    További kellemes, szép estét..

  38. 2017. november 1. 20:22274614.

    Ó ez gyönyörű Macsi! Akárkitől is van, megérdemel egy meghatott könnyseppet. Magamnak eltettem  a titkos dossziémba. Nem baj ugye? 


    Aki csak amlített, megszólított, v. kívánt nekem "y"   ügyben, ..hát, ..még attól is könnyes lett a szemügém, ...khhmm, amiből megent kilóg a csavar. 


    Köszönöm hogy megemlékezéskor Magdikánk  borsárpira is gondolt. Én is végig gondoltam ma az elvesztett szegény társnőimet. Isten nyugossza őket. Nagyon szépen, meghatóan emlékeztetek. Mi is kimentünk családostól, délután is meg este is. Csodaszép a temetőkert a sok gyertyával, sok hófehér krizanténnal .


    Napközben sütöttem, meg főztem, ..a nagy szám, h. végül senki nem evett. Becsomagoltam, jó lesz holnapra. Ők is hoztak  nekem brokkolit, majd megbarátkozom vele. Kaptam még egy kifaragott barátságos arcú tököt is, ..tényleg, szinte nevet. Elneveztem Tök Tóninak. Holnap mjd lekapom. Ha el nem felejtem. 

    előzmény:
    macska54 (274608)
    2017-11-01  18:42
  39. 2017. november 1. 19:45274613.

    Nekem is.  ..... és nem csak ott. Bizony, nem csak ott. 

    előzmény:
    ancsa46 (274611)
    2017-11-01  19:35
  40. 2017. november 1. 19:39274612.

    Ez így van, még én sem  vagyok kíváncsi a megtapasztalható válaszokra.


    Láttam Évikét a fiatalemberrel, Ők is akkor gyújtottak gyertyát amikor én mentem.


     

    előzmény:
    franci47 (274610)
    2017-11-01  19:14
  41. 2017. november 1. 19:35274611.

    Macsikám ez gyönyörű, és bizony ül egy könnycsepp a lelkemen, én nem csak ott.


    Köszönöm.

    előzmény:
    macska54 (274608)
    2017-11-01  18:42
  42. 2017. november 1. 19:14274610.

    Huh, hát ez nagyon szép. 


    A kérdések válasz nélkül maradnak, csak ott lehet megtudni.


    De nem vagyok még kíváncsi. Elleszek még a válaszok nélkül


    Ugye Ti is lányok? 


    Vigyázzunk magunkra. 

    előzmény:
    macska54 (274608)
    2017-11-01  18:42
  43. 2017. november 1. 19:09274609.

    Sziasztok!


     


     


    Nemrég jöttünk meg a temetőből. Elég későn mentünk, már arra a nap sem sütött.


    Tomiék 3 óra felé jöttek, még utána ebédeltek. Közben  elköszönt Éva unokatesó, és egy rokon fiú,  akik eljöttek kicsit beszélgetni a temetői látogatás után.  Ittak egy kávét, és nagyon szerették a sütött kelt tésztát. Ostoros kalács, vagy rétes. Nagyon finom lett, már igen régen csináltam. 


    Délelőtt főztem, rengeteg kaját csináltam, ami jól megfogyott. Igaz Bencének is tettünk belőle a fagyasztóba. 


     


    Magdikám nagyon szép  a kereszt nálatok. Én teljesen el vagyok szörnyülködve és minden évben így van a temetőben felállított új kereszt láttán/már megvan az 5 éves is/. Borzalmas horrorféle Jézust tettek fel rá.


    Az idén még átfestette valaki a Mária szobrot is, tiszta jóindulatból. Hát az megint egy borzalom lett, na nem a  "ruhája", hanem az arca. Olyan szép Máriaszobrok vannak, ez megint horrorisztikus. Megnézték a gyermekeim is, ők is ezen a véleményen vannak.


    Köszönöm az kommenteket a gyorsfotómra. 


    Magdikám, vettem az üzenetet, de nem tudom lesz-e valaha nem kosztümös a kedvencedből.  Péter Ho-s sorozat lesz.  Nemsokára kész lesz, talán ma este. 4o részes. 


    Annuska, ugye pihensz, és írd majd meg, mit érzel. Lenyugodtak-e a megrándult izmok, vagy még inkább fáj valahol.


    Macsikám szép volt a  reggeli  hsz-ed. 


    Mindenkinek szép estét kívánok. 


     

  44. 2017. november 1. 18:42274608.

    Anyu meséld el nekem, milyen az élet odafent?


    Hallgattok e szép zenéket? ott is sir-e vajon a lélek?


    Testvéreid s nagymamám, vártak-e már odaát?


    Odafent is van e álom? sírodon látod-e a sok virágot?


    Anyu meséld el nekem, odafent milyen a csend?


    Fájt e a lelked, mikor tested örökre megpihent?


    Anyu meséld el nekem, van-e ott is szerelem?


    Egymáshoz bújik e a lélek, születnek-e ott is nemzedékek?


    Anyu  meséld el, milyen a halál?


    Tényleg csillagként ragyogsz már reánk?


    Ha lelked más testébe száll, akkor is gondolsz reánk?


    Anyu mesélj, van e élet a halál után? tényleg az angyalok vigyáznak-e ránk?


    Mesélj milyen az idő odafent? kell-e kabát, mint idelent?


    Anyu meséld el nekem, odafent van-e szeretet?


    Vannak e ott is gonosz lelkek? vagy ők tényleg a pokolba mennek?


    Mondd, milyen a tél, az ősz a nyár?


    Tavasszal ragyog e ott is a napsugár?


    Mikor a lelked a mennybe szállt,


    várt e ott rád a boldogság?


    Anyu meséld el nekem,


    ül e könnycsepp neked is a lelkeden?


    Mondd, hogy csak álmodom,


    nevetünk mi még ezen a bús dalon.


    Anyu mesélj kérlek,


    odafent kell e majd félnem?


    Vagy ott is vigyázol reánk,


    ahogy azt tetted, egykor hajdanán?


    (Számomra ismeretlen szerzőtől) 

  45. 2017. november 1. 16:10274607.

    Szervusztok!


    Délelőtt családostól voltunk a temetőbe.Szépen sütött a nap, a gyerekek szedtek gesztenyét és abból csináltak kis emléket a sírokra.


    Mi Krisztiékkel hazajöttünk. Juditék mentek még kicsit csavarogni.


    Eltávozott kedves ismerőseimre is gondoltam.Gyújtottam mécsest az emlékükre.


     


     

  46. 2017. november 1. 13:20274606.

    Szép napot Mindenkinek!


    Itt a reggeli napsütést most kicsit szomorkás idő váltotta fel ....de szélcsend van.


    Voltam reggel a temetőben .......felvittem a virágokat.....elvittem a gyertyákat a sírokhoz.Találkoztam a mamával meg az Ildivel / Zs. nővére/....majd felmentem a nagy kereszthez.Meggyújtottam a gyertyát  az eltávozott Menedékes barátnőkért,Borsárpiért és Vera Lacijáért.Szinte hihetetlen, hogy ilyen rövid idő alatt mennyien távoztak.


    Juditék elmentek a Hősi temetőbe..Évekkel ezelőtt rátaláltak Zs.. valamelyik ősére ....azóta minden évben gyújtanak ott gyertyák.Majd sötétedés előtt megyünk az itteni temetőbe.


     


    Ildikém ...nagyon jó a kép.A kosztümös filmet nem kérem ,de ha lesz másik a Jichennel....akkor már előre feliratkozom.


    Megnéztem a muszlin feleséget. Érdekes volt megint egy másik szemszögből látni dolgokat ....de szóban jobban ki lehetne beszélni.Köszönöm, hogy feltetted.


    Csendes emlékezést kívánok Mindenkinek!


    A kép tavalyi ....ma nem fotóztam.

  47. 2017. november 1. 11:25274605.

    Menedékes barátnőinkért

  48. 2017. november 1. 11:21274604.

    Sziasztok!


    Lesem Annuskát, remélem nem történt komolyabb baj.


    Saci nem tudtad miért emlegeti Borsika az "y"-t ..azért mert lekopott a billentyűzetéről..meg a többi betű is és újat kért a Jézuskától.


    Szépen süt a nap, de jó hideg volt reggel. Behoztam a hibiszkuszaimat az erkélyről..nagyon rondák szegények, ha eddig nem döglöttek meg..most a melegben biztos lehull a levelük.


    Viszont a muskátlik virulnak! Nincs szívem kidobni őket, majd a lányom kiviszi a nászomhoz..ott van egy nagy veranda sok ablakkal ..ott szoktak áttelelni.

  49. 2017. november 1. 11:18274603.

    Szervusztok


     Kedves Lányok köszönöm aggodó soraitokat. Kemény éjszaka után, remélem most már jobb lesz.


    Láttom többen is gyengélkednek. Mindenkinek jobbulást kivánok.


    Borsikám, biztos kivánságod meghallgatásra talál.


    Magdika, ugye nincs nátha?


    Erika, irigykedve olvastam, hogy Te még mire vagy képes.


    Ildike, jó az ellesett pillanatról készitett fotó


    Sajnos én nem tudok most szereteimhez menni, igy csak az itthoni gyertya gyujtás marad.


    Minden eltávozott kedves barátnőnkre gondolok és kivánok Nekik örök nyugodalmat.


    Nektek minden jót és békét nyugodalmat, föleg egészséget. Vigyázzatok magatokra.

    előzmény:
    erry (274602)
    2017-11-01  09:16
  50. 2017. november 1. 09:16274602.

    Szervusztok!


     


    Annuska rémülten olvastam mi történt veled. Ugye jobban vagy egy kicsit és elmész orvoshoz? Aggódom, majd hívlak!


    Borsika hozza meg a jézuska azt a fránya "y"-t és a meleg zoknit.......


    Francika jó  a pillanat kép, nem semmi munka a virágkötészet....


    Macsi szépek voltak a képek, egy kettőn meg is akadt a szemem....jó hogy nem megyek erre, mert elcsábulnék.....


    Sacika nehézségek árán, de sikerül a fejen állás......ez szokott segíteni a vese fájáson......Most nem is fáj.....De megérdemlem, mert egy szál pólóban mászkáltam az udvaron a virágok miatt.......Saját kárán tanul a buta..


    Magdi remélem nem fáztál meg tegnap, a meleg tea felmelegített.......


     


    Eltávozott barátnőinkre emlékezem.......Mi is megjártuk a temetőt...de itthon is meggyújtottuk a mécseseket......Gyertya nálunk minden nap ég.......ezért vettem mécseseket......Sok emlék jön elő ilyenkor is meg máskor is.......


     


     

Címlap

top