Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. november 1. 07:50274601.

    Szervusztok.


    Igazán nagy hóharmatra ébredtünk, csupa fehér minden.


    Ma már jobb a szemem, tegnap igyekeztem kímélni. Macsikám kösz a kamillás tippet, nekem ilyenkor nem használ, jegeltem, és a Corneregel gél ami szokott segíteni, úgy érzem most is.


    Annuska, végigfutott rajtam az ideg ahogy olvastam a történteket, nagyon remélem, hogy stabilan állnak azok a csavarok. Az az eüs. tortúra elképesztő, de sajnos itt tartunk. Jobbulást kívánok.


    Borsika, jössz ahogy tudsz, mindig felvidítasz. Nagy ölelés útnak indítva.


    Ebéd után megyek gyertyagyújtásra, jobban szeretem az esti látványos fényeket, de a járás bizonytalan már akkor.

  2. 2017. november 1. 07:39274600.

    Minden eltávozott szerettünkért, barátunkért.

  3. 2017. november 1. 07:32274599.

    Szervusztok!


    Saci!


    https://www.diego.hu/szonyeg/modern-szonyegek/nepal-szony eg-terra-3155terra/?ean=5996285595346


    Ezt tudom a szőnyegről. Azt hiszem vágott, amikor "belelapoztam" olyan volt. nagyon kellemes, puha, meleg járás esik rajta. 


    Én is szeretettel emlékezem meg az elhunyt barátnőinkről. Még mindig hiányoznak, és fognak is.


    Nagyon korán keltem, begyújtottam, előre hoztam a holnapi tüzelőt is. gyönyörűen süt a nap, ,ajd megyünk a temetőbe, gyertyát gyújtani. Most főzni fogok, zöldborsós csirke comb lesz, sütőtök levessel. 

    előzmény:
    silinga (274591)
    2017-10-31  20:24
  4. 2017. november 1. 07:28274598.

    Jóreggelt kívánok Mindenkinek.


     ldike, aranyos a véletlen kép, jó h. mutattad. Remélem már jól vagy. Hősiesen birta a lábad kötözés közbeni lácsorgást!!  Mindenki legyen jól, azt kívánom. Gondolok Rátok ezeken a meghitt napokon is sok szeretettel.


    A szegény Annuskánknak is jobbulást kívánok, nagyon sajnálom. A fájdalmakra, még pusz az az elesés is!!! Borzasztó. Reméljük a csavarok nem  mozdultak el.


    Alig hiszem, h. nyugis napom lesz, ..a net-em sem állandó, sajnos. Szerintem megbolondult.A másik pedig a saját időm  is. Jövős-menős, kiszámíthatatlan. A gépecskémhez v. hozzájutok, v. nem. Előre is elnézést kérek. Amikor   sikerül, jövök. 


    Drága Többiek, Kedveseim: Ölel Mindenkit borsévi

    előzmény:
    franci47 (274592)
    2017-10-31  20:39
  5. 2017. november 1. 06:36274597.

    Jó reggelt!


     


    Ma itt is gyújtsunk gyertyát az elhunyt Menedékház barátainkért, akikkel sok éven át  beszélgettünk, találkoztunk,  és együtt  éreztünk egymásért és magunkért. 


    Marika, Julcsika, Vera, Ilike nyugodjatok békében. 


     


    "Látjátok feleim, egyszerre meghalt


    és itt hagyott minket magunkra. Megcsalt.


    Ismertük őt. Nem volt nagy és kiváló,


    csak szív, a mi szívünkhöz közel álló.


    De nincs már.


    Akár a föld.


    Jaj, összedőlt


    a kincstár."


     

  6. 2017. november 1. 06:07274596.

    Igeeeeen.

  7. 2017. november 1. 04:57274595.

    Jó reggelt mindenkinek.


    Mindenszentekkor az üdvözült lelkekről emlékezik meg a katolikus egyház. Ez az ünnep november 1-én van, ami munkaszüneti nap.  A mindenszentek ünnepe a történelem folyamán szorosan összekapcsolódott az ősszel tartott ősi kelta Samhain pogány ünneppel. Úgy hitték, az elmúlt évben meghalt emberek lelkei ezen az éjjelen vándorolnak át a holtak birodalmába.

  8. 2017. október 31. 20:57274594.

    Macsi! Pontosan így van ahogy írtad.

    előzmény:
    macska54 (274590)
    2017-10-31  19:28
  9. 2017. október 31. 20:54274593.

    Ildikó de helyes vagy ott munka közben. 

    előzmény:
    franci47 (274592)
    2017-10-31  20:39
  10. 2017. október 31. 20:39274592.

    Sacikám,d e jó, hogy jöttél. 


    Mi holnap megyünk a temetőbe emlékezni,ma csak a koszorúkat vittük ki. Gyertyát holnap gyújtunk. 


    Ma én is kaptam egy köszönetet a koszorú készítésért. 


    Két képet is találtam magamról,nem tudom mikor készült. 


    Nem vettem észre.


    Szerintem a film jó lesz, én csak azt nem tudom, hogy a felirat jó lesz-e a 720-ashoz. Az kicsit jobb minőség mint a 360-as. 


    Jó pihenést kívánok.


    Most, hogy lábhoz varrtuk az időt, nem fejnél van, előbb sötét van,a nap ugyanakkora. 


     


     

    előzmény:
    silinga (274591)
    2017-10-31  20:24
  11. 2017. október 31. 20:24274591.

    Szép estét Mindenkinek!


    Elcsendesedett a ház és gyorsan jöttem közétek...ill már itt is csendesedik a ház, így csak  csak utánatok...


    Annuska....sajnálom , hogy sikerült elesned....bizakodjunk, hogy nem lesz agy baj...már ami főleg a csavarokat illeti..


    Erika....te tudsz fejen állni? Már ezért is megérdemled, hogy táguljon a betegség....további jobbulást


    Anikó....pihentesd kicsit a szemedet....nem lehet, hogy kicsi huzat is érte?


    Marika...a te dereAd javul....ennek örülök, de sajnos indig helyedbe lép valaki más gyengélkedő..


    Julika...megírnád, hogy Timi szőnyegének mi a fantázia neve..és, hogy vádott vagy csomózott a felület? Ugyanis pont ilyennel kacérkodok , de a képről nem tudom eldönteni valójában milyen....ekem nagyon fontos, hogy könnyen lehessen porszíyózni.Az előző bordó volt és minden reggelem porszívózással kezdődött, már nagyon untam....a nyár elején felszedtük és nem is akarom azt visszarakni....valami viszont kell, hogy melegebb érzésünk legyen..


    iLDIKÓ....HA JÓNAK LÁTOD ÉS MAJD MÁSNAK IS KÜLDÖD, AKKOR ÉN IS KÉREM A KOSZTŰMÖST /bocs a nagybetüért, nem akartam kiabálni/....Most is egy ilyent fejeztem be...


    Borsika....kívánom, hogy a Jézuska teljesítse a  kérésedet.....bár nekem fogalmam sincs, hogy mi az az "y"


    Nálunk még ma is jó világ volt, itt voltak a gyerekek.....aztán délelőtt váratlan vendégünk is volt....még szerencse, hogy a kérdésrmre mi legyen ma az ebéd, a szokásos rántott husi volt a válasz....így nem volt gond......Késő délután jött Vera és kimentünk a temetőbe....vittünk sok virágot, koszorúkat.....hiába kértem, hogy korán menjünk, mégis ránk sötétedett.Igaz ilyenkor legszebb a temető, de a lábam kikészült, zavart a fény-árnyék váltakozás........


    A Misi olyan virgonc volt, minden szembejövőnek köszönt , aztán kuncogott, hogy visszaköszöntek neki......más nem vette észre, de engem ez is zavart..


    Temetőből hozzánk jöttünk, mindenki itt vacsizott ....nem éppen egészségeset sült szalonnát. lila hagymát....aztán valamennyien elmentek  és csend lett...aminek nem is örülök..


    Gondolok mindenkire,  kívánok szép csendes estét és holnapra szép emlékezős napot....


     

  12. 2017. október 31. 19:28274590.

    Marika! Holnap mindenszentek, holnapután halottak napja. Ma meg Halloween. 


    Mindenkinek további szép estét...

    előzmény:
    Sacika44 (274589)
    2017-10-31  18:35
  13. 2017. október 31. 18:35274589.

    Szervusztok!


    Annuska ez borzalmas.Rövid időn belül ez a második esésed.Remélem ez nem okozott olyan sérülést mint az előző.Vigyázz nagyon magadra.


    Julika a reggeli vicceiden jót mulattam. Timi szőnyegének jó színe van.Feldobja a szobát.Nekünk is van egy hasonló korú.K.5 éves lehetett amikor vettük.Alig bírta felemelni, de mindenáron ő akarta hazacipelni.Azt mondta, hogy ő kapta neki kell vinni.Még most is szép.Amit 1o éve vettünk, nem lesz olyan tartós.


    Borsika kívánom, hogy kapd meg  a Jézuskától a kívánt "y" géppel együtt és a zoknikat is.


    Köszönöm az aggódást, agyon aranyosak vagytok.A derekam úgy néz ki a javulás útjára tért.Pont egy hétig tartott.Nem nagyon szoktam panaszkodni.Elég jól tűröm a fájdalmat és a ti problémáitokhoz képest ez nem tűnik nagy bajnak.


    Mindenkinek kívánok holnapra csendes megemlékezést.

  14. 2017. október 31. 17:21274588.

    Mindenkinek örülök akit itt láttam. Lányok legyetek szívesek vigyázni magatokra. Én jövő nyáron is szeretnék veletek találkozni. 


    Ildikó köszönöm a linket. Végig fogom hallgatni. 

    előzmény:
    franci47 (274586)
    2017-10-31  16:22
  15. 2017. október 31. 17:12274587.

    Jujjjjjjjjjjjjjjj Nusimama még olvasni is borzasztó, hogy mi történt. Istenem, hogy tudok segíteni? Remélem a csavarok a helyén maradtak. 

    előzmény:
    Nusimama (274582)
    2017-10-31  15:52
  16. 2017. október 31. 16:22274586.

    Sziasztok Lányok!


    Örülök, hogy hiányoztam nektek, ti is nekem, ezért mindig benézek reggel és később is, ha nem is írok. 


    Veletek kezdődik az én világom!


    Ma nem mentem "munkába" de Zegre igen. Vásárolnom kellett ezt-azt, főleg húst. Jól megpakoltam magam, így a délután fájást próbáltam oldani tornával. Hát jól berozsdásodtam mert a munka idején nem tornáztam - mondjuk máskor is maradt ki pár nap - de a mozgatás, és az algo után jobb lett. Talán majd éjszaka kipihenem magam. Hazaérve Beával elmentünk a temetőbe felvittük a koszorúkat, amit nagyon kedvezményesen vettünk még prémiumként megkaptunk.  Holnap már tilos behajtani kocsival, ma még szabad. Délután főztem - még nem fejeztem be - holnapra. Még lesz dolgom.


    Annuskám édesem, ijedten olvastam mi történt veled. Eltörött a botod, és emiatt estél ekkorát, kétszer is???? Reménykedjünk tényleg, hogy nem mozdultak el a csavarok, bár ha más nem is, de a rándulás után mindened fájhat.  Jobbulást kívánok neked. 


    Marika, az egészség etalonja,  mi történhetett? Nem lehetséges, hogy a veséd  próbálja észrevetetni magát? 


    Julika kedves vicceid megnevettettek már reggel. 


    Nagyon tetszik Timi szőnyege, valami ilyet szeretnék én is a jövőben, mert ez a két futó, rossz vétel volt. Majd jó lesz a folyosóra, mert az ott lévő már nagyon tönkre van. 


    Magdikám, akkor jó sokat várakoztál, ma én is többet vártam a hazafele jövő buszra. Késett.


    Borsika, én is írok a Jézuskának, hogy hozza meg az idén neked az az Y-t. 


    Sacikám, jó játékot nektek. Jaj mennyit szoktunk játszani Bencével. Kifulladásig. Néha kértem tőle pár percet, h ogy  kicsit pihenjek. Tényleg csak pár perc volt a szőnyegen fekverészve. 


    Sunshine nézők: Tegnap a ott lévő férfi szereplővel Chung Wallace - elkezdődött egy filmsorozat fordítása. Két rész kész van belőle. Kosztümös részek,  ha akarjátok nézni, akkor  is várni kell hét részig, meg szeretném nézni, passzol-e a felirat a 720- ashoz,mert a 36o-os biztos jó, és a 48o-ashoz is. A 36o-as elég ramaty, a 48o-as állítólag akadozik. Na majd meglátjuk. Egybe nem vállalatom a feltöltését, mert 62 részes.  Azt nem is lehet maratonozva nézni.  Majd írjatok róla, mert én sem fogom megtartani, ahogy nézem dobom. Lassacskán lesz letöltve is. 


     


     Egy muszlim felesége lettem.


    Ezt néztem meg az ebédszünetemben. Élő adás volt,nekem érdekes.         


     


    Ha tudok, még jövök. 


    Mindenkire gondoltam. 


     


    Képek a filmből. 


     

  17. 2017. október 31. 16:17274585.

    Annuska..a bot volt a hibás! Hogy törhetett el? Remélem nem lesz nyoma az esésnek..még az is nyomot hagy az emberen ha erőlködik a felállással...meghúzódhat valami.


    Ildit én is hiányolom, először azt hittem esetleg áramszünet van a szélvihar miatt, de Anikó már jelentkezett.


     

  18. 2017. október 31. 16:04274584.

    Annuskám ....olvasni is elég ...hát még átélni.Most, hogy érzed magad....nincs fájdalmad?Egy hős vagy ....mert gondolom még hazavezettél.Annyi rossz történik ....már igazán jöhetne valami jó.


    Én is gyönyörködtem Macsi képeiben ....bár már csak kicsi karácsonyfám van ...régi díszekkel.Egy fehér ezüst gömböt felfedeztem a képeken....úgy látszik "időtlen".

    előzmény:
    Nusimama (274582)
    2017-10-31  15:52
  19. 2017. október 31. 15:56274583.

    Julika, nálam állandóan van itthon ezüstkolloid, s  szerintem is hasznos.

    előzmény:
    Picivirág1 (274580)
    2017-10-31  15:10
  20. 2017. október 31. 15:52274582.

    Szervusztok


     Kösz, hogy hiányoztam.


    Julika, billiroztál a viccel és a mondásokkal. Timinek sok szerencsét és jó egészséget az új szönyeghez. Jó szine van.Incike élvezi a gallér utáni állapotot.?


    Macsi bú és baj, huss szálljon el és újra csak a szép dolgok legyenek körülötted, mint a karácsonyház csoda dolgai. Olyan jó, hogy újra hózzod a vidám képeket, már nagyon hiányoztak.


    Marika, remélem lassan elmulik a fájás. Ne legyél beteg, Te vagy a topik egészség reklámja. Gyógyulj meg.


    Borsikám, a reggeli torna egészséges, föleg a mi korunkban .. A nappali tevékenységünk már csökkent értékü.


    Sacika, nagyon jó lehetett a gyerekekkel a játék. Használd ki.


     Mi van Ildikével? 


    Anikó, Te is vigyázz magadra.


    Erika, ejnye, biztos nem öltöztél fel rendesen.


    Pötyike nálam is csak egy kis műfenyő van. Az kerül elő majd az ünnepekre. Vannak régi diszeim azokat fel szoktam tenni, na és akkor nosztalgiázók.


    Tegnap azért nem voltam, mert a térdemmel az orvosnál voltunk-a fiam jött velem, ill. vitt kocsival- Rengetegen voltak. Elöször rtg, majd az orvosnál várás. Közölte, hogy olyan mérvű a kopás, hogy az inj. csak ideiglenes megoldás, protézik kéne, bár az is a gyakorlat szerint kb.70% siker. Van akinek 1 hónap után ki kell venni. Na ezek után vissza a rtg-hez a másik térdemmel. Ott vártam kb. 3 órát. Ekkor már elfogyott a türelmem és mondtam a fiamnak, hogy nem várunk tovább, irány haza. Este 6 órára haza is értünk.  Ilyen befejezetlen maradt a tegnapi nap. Persze a mai sem volt szerencsésebb. Vásárolni voltam és amikor vissza mentem a kocsihoz eltört a botom és  zuty a földön találtam magam. Próbáltam felállni, de olyan erösen megütöttem a jobboldalam, hogy nem birtam, még  félig felálltam sem, és ujra elestem. ugy segitettek fel. A bajban szerencsém volt, hogy nem a kocsi ajtóra estem, mivel azt közben félig esés elött kinyitottam. Most egy kicsit meg vagyok ijedve, mivel jobboldalon volt a gerinc mütétem is ,és csak reménykedek, hogy a csavarok nem mozdultak el 


    Szóval az óktóber nem az én hónapom, de optimistának kell lenni és bizni, hogy minden ok lesz.


    Bocs, hogy ennyi rossz dologról irtam.


    Fájosók, gyógyuljatok meg.


     


     

    előzmény:
    Picivirág1 (274580)
    2017-10-31  15:10
  21. 2017. október 31. 15:38274581.

    Szép napot Mindenkinek!


    Borsika írása jókedvre derített....nagyon ötletes ajándék az új y .Jó volt olvasni , mert nem vagyok a legjobb formában.Itt teljesen megbolondult a közlekedés ....félórát vártam a buszt...teljesen átfagytam.Okosabb lett volna gyalog haza jönni ....de sok volt a cuccom.


    Sacikám ...remélem a mai napod is olyan hangulatos a "kicsikkel"....használj ki minden pillanatot.


    Ildikém ....merre vagy ... hiányzol.


    Mindenki nagyon vigyázzon magára ebben a kiszámíthatatlan időben....én most készítek egy forró teát ....és bekuckózom magam ....ami elmarad ....az majd  megvár.

  22. 2017. október 31. 13:48274579.

    előzmény:
    Picivirág1 (274578)
    2017-10-31  12:45
  23. 2017. október 31. 12:45274578.


    "Ha úgy érzed, hogy valaki kerül téged, soha ne zavard meg!"


     


    "Aki a csorda után megy mindig szaros füvet eszik. "


     


    "Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, menj balra"


    Ma ilyen gondolatok jutnak az eszembe  (nem saját kútfő)

  24. 2017. október 31. 11:21274577.

    Sziasztok!


    Jók voltak a viccek..főleg így pirossal írva!!!


    Eszembe jutott a derékfájásról...van egy torna gyakorlat: állj úgy, hogy meg tudj a kezeddel támaszkodni..pld. egy asztal előtt.. Aztán tegyél a földre egy kb 10 cm vastag könyvet az egyik lábaddal állj rá és a másik lábad, ami lóg azt kezd el lóbázni..előre -hátra 10X. Lábcsere és azt is 10X. Ezt naponta 2x és egy hét után javulni fog.(vagy elmúlik magától ..mondom én) Egyébként gyógytornász könyvből való gyakorlat!


     


     

  25. 2017. október 31. 10:52274576.

    Anikó esetleg egy kis kamillázás? Próbáld meg, ártani nem fog.


    Marika a derekadra te is vigyázz. 

    előzmény:
    ancsa46 (274575)
    2017-10-31  10:37
  26. 2017. október 31. 10:37274575.

    Szervusztok.


    Köszönöm a vidám reggelt.


    Köszönöm szépen a hiányolást, tegnap városi mászkálás volt, több időt töltöttem mint szoktam, jól el is fáradtam. Valamivel annyira kipurcantottam a szemem, hogy alig tudtam az esete olvasni, /most sem jó/. Tegnap vettem egy nadrágot, ez egyébként is tiszta tortúra nálam, na most meg már ez az öltözés-vetkőzés. Már fel is hajtottam, mert ugye nincs olyan hosszú lábam, mint amekkora kellene.


    Macsi, gyönyörű karácsonyi díszeket mutattál, tegnap én is elbámészkodtam köztük, nem vettem semmit, csak a szemem hizlaltam. Lehet hogy az ártott meg?


    Julika, nagyon szép Timi szőnyege, olyan meleg kellemes szín, használja sokáig egészséggel.


    Marika, jobbulást kívánok, remélem nem tartós ez a derékfájás.


    Saci, jó kis elfoglaltságot találtatok ki, élvezd ki minden pillanatát, hamar elillan az idő.


    Ma végső téli helyükre kell rakni a még kint lévő virágokat, ez a mai terv, és jöhet a kényeztetés.


     

  27. 2017. október 31. 09:03274574.

    Szervusztok!


     


    Borsika  vidámítottál.....Julika te is a vicceiddel....Nagyon jó Timi szőnyege


    Marika sajnálom, hogy még fájsz.....


    Tegnap nagyon megijedtem, mert elkezdett görcsölni a vesém, ráadásul a nem műtött......Gyorsan elkezdtem gyógyítgatni, meleg só, meleg takaró.....utána fejen állás (nehezen ment), de a lényeg, hogy estére elmúlt. Valószínű. hogy a virágok behordásánál megfázott.....De most minden rendben....Így jár aki legénykedik.....


    Holnap minden zárva lesz, úgy készüljetek......Ma nem tervezek semmit, csak a főzés...zöldborsó leves lesz és Marikát utánozva, sült oldalas lesz, de nem krumpli pürével, hanem tört krumplival.......és kipróbálom az egyik kapott chutney-t (csatni).


    Megyek segíteni Ernőnek, lecseréli a nyári gumikat.....téliesítünk......Ma reggel nálunk 0 fokot mutatott a hőmérő....


     


    Mindenkinek szép napot!

  28. 2017. október 31. 08:53274573.

    Borsika!


    Azért jó, hogy nem csak istenkéhez szóltál, hanem hozzánk is. 


    A szőnyeg Timi karácsonyára lett véve, így mondta, na, akkor ebbe én is beszállok.ha jön a pénz eső. Mert ezt ígérték. .Timi kihúzva


    Én már megfőztem a sütőtök levest, gyömbéres, fokhagymás. Szegény Vera, most ájuldozniSül egy tepsi tök is, mindjárt készen van, aztán megyek ki a kertbe. 


    ja, hívtam a Szalai Pistit,  asztalos..(volt óvodás, ki is lenne más?) Új ajtót kell a melléképületre csináltatni. Ami most omladozik lefele, még Bélám csinálta, nyomdai  alumínium lemezzel van burkolva. A kerete olyan vékonyka, hogy már csak a szentlélek tartja össze. ha a cicák nem laknának ott még elodáznám a új ajtót, de ebben kifagynak szegények. na , azért nem mert olyan kuckójuk van, hogy a Kacor király is megirigyelhetné.

    előzmény:
    BORS (274572)
    2017-10-31  07:00
  29. 2017. október 31. 07:00274572.

    ......nagyon jók!

    előzmény:
    Picivirág1 (274570)
    2017-10-31  06:34
  30. 2017. október 31. 06:41274571.

    Ha valakinek nem tetszettek a viccek: I am sorry


    Szép, derűs napra ébredtem...már korán mentem Vincéért, megelőzve, hogy mérgében, büntetést kapjak. Sikerült , ügyesek voltunk. Icikét is feloldottam, illetve kioldoztam a nyakán a gallér  görcsét..görcsre kellett kötni, mert különben kijátszotta a fejét. Nagy volt az öröm, hatalmas bulival ünnepelték meg a szabadulást. 


    Már vígan duruzsol a csempe...én megyek Zsuzsihoz sütőtökért..aztán kiásom a kanna virágokat. Egyenlőre ennyi. 


    Várom a zalai és pesti lányokat. 

  31. 2017. október 31. 06:34274570.

    Szervusztok. 


    KIcsit morbid viccek..de azért mosolyogjunk rajta


    Kovácsné bejelenti a rendőrségen, hogy eltűnt a férje. Óránként telefonál, hogy van-e már valami eredmény. 
    Egy alkalommal az ügyeletes tiszt így biztatja: 
    − Jó hírem van asszonyom, már majdnem megvan a férje. 
    − Hogyhogy majdnem? 
    − A kabátját és a cipőjét már megtaláltuk a Lánchídon


     


    Egy férfi kétségbeesetten rohangál a folyóparton. Meglát egy horgászt. 
    − Mondja uram, nem látta errefelé a feleségemet? 
    − Hogy nézett ki? 
    − Szőke, rövid szoknyában, piros blúzban. 
    − De igen! Alig néhány perce láttam… 
    A férj megkönnyebbülten sóhajt fel. 
    − Jó, akkor még nem lehet messze. 
    − Szerintem se – feleli a horgász – most nagyon gyenge a víz sodrása. 


     


    Egy matróz hajótörést szenved, és 10 éve egy lakatlan szigeten él. 
    Egyik reggel meglát egy hajót, a sziget mellett. 
    Gyorsan meggyújtja a jelzőtüzet, amit szerencsére a hajón észre is vesznek. 
    Lehorgonyoznak,és egy csónak elindul a partra. 
    Amikor kiköt, a hajótörött örömmel szalad eléjük. 
    A csónakban ülő első tiszt átnyújt neki egy újságot, a következő üzenettel: 
    − A kapitány úr azt javasolja, hogy olvassa el, mik történnek manapság a világban. 
    Aztán döntse el, hogy megmentsük-e?


     


    A seriff az irodája előtt egy hintaszékben szivarozik, amikor bevágtat a városba egy idegen cowboy, lelövi a seriff szivarjának felét, majd elkiáltja magát:
    − I am Joe – és visszavágtat a prérire.
    Néhány perc múlva egy másik idegen cowboy vágtat a seriff irodája elé, lelövi a seriff szivarjának másik felét, és elkiáltja magát:
    − I am Jim – és ő is visszavágtat a prérire.
    Nem sokkal később egy harmadik cowboy vágtat oda, lelövi a serifet, majd halkan megszólal:
    − I am sorry.


     


     

  32. 2017. október 31. 06:07274569.

    Azta.... nahát. Ez azért jött ki belőlem, mert 


    még soha nem olvastam, hogy


    - Marikánknak is fájna valamije!   Hát ezt nem üdvözlöm, sajnos, ez nem jó hír. Remélem a porszívózás és még némi téliesítő munka elmulasztja! Marika kedves ..nagyon vigyázz magadra, kerüld a hirtelen mozdulatokat. Ne  gyere a fájósok táborába, jobb lenne nem fájósnak maradnod.


    Tegnap este R.-ám és P.-m nekem is bemutató előadáskát tartottak, ..hogy ne üljek görbén, hogy ne "ugráljak"  .(nos, ..én meg az ugráláááás!!!) ...aztán, reggel nyútózzak egy egészségeset, ..és tornaként enyhe vállkörzéseket ajánlottak. 


    Meg lesz. Nem is rossz, ..ha összeaDOM A NAPI TERMÉSZETES MOZGÁSSAL, AKKOR KÉSZ IS AZ AEROBIKOM.


    - " trapp..TRAPP..".  pÖTYIIII!!     :- ))))    iMÁDLAK! eZ irtó édes belépő volt  ám!!! (Megnyomtam a váltót, ..ez az eredménye.)


    - Timikének nagyon szép színű új szőnyege van! 


    - Óóóó, ..nekem is csak kicsi karácsonyfám van!  Hipp-hopp és már fel is van rajta az a pár dísz. Talán már nem is divat rá a szaloncukor. A kedves régi topiktársunk, Katica jut eszembe, ők nagyon szeretik a "hazai" szaloncukrot. Most Kaliforniában élnek.


    - karácsonyi bejgli,..már azon jár az eszem. Francika Ildikénk tavalyi, vagy idei diót fogsz törni?  Nekem van mákom.


    Igen, ..be vagyis le van fagyasztva. Darálatlanul. Képzelem,milyen íze lehet! Előbb majd próbasütést csinálok. Már a mondókát is átfogalmaztam:


    "Hátamon a zsákom, a hűtőmben  a mákom, mákomban a rákom, kirágta a zsákom, kihullott a mákom, elveszett a rákom, aki szánja károm, varrja be a zsákom,"   ...Jól van, ....jól,..


    igérem,ma csak ez az egy vers lesz,.


    több nem.    Kérdezték az enyémek, mit szeretnék karácsonyra?..mondtam, mindenem meg van köszönöm, ..de ide a klaviatúrára nem ártana egy vadonatúj "y" . Szóval, egy új billentyű. Szóval egy "világítós klaviatúrára egy új "y" billentyű. jó mi? ...Végül is összegezve: Egy új laptop klaviatúráján egy ropogós, friss, "y",  ..jól hangzik ugye? édes Jézuska, te is figyelmezz, ok?  ...Rendben, ..rendben,...az ember nem kaphatja meg mindg amit a kótyagosfejével kitalál!!  ..Maradjunk csak a a billentyűnél! ....de az masszív legyen ám! Semmi lepattanás, ..meg ilyesmik! ..Ja, és még kérlek, javíts a helyesírásomon is, ..légyszives!  Ja, és kéne néhány meleg zokni is. Lehetőleg sötétek. Köszönöm szépen, édes drága jóIstenke."

    előzmény:
    Sacika44 (274550)
    2017-10-30  15:30
  33. 2017. október 31. 04:20274568.

    Jó reggelt mindenkinek!

  34. 2017. október 30. 21:52274567.

    Jól éreztem..Marikát olvastam...

  35. 2017. október 30. 21:50274566.

    Hú, mennyi gyönyörűség! Tudnék választani a karácsonyfám alá. Most jut eszembe ..olyan pici fám van már! Akkor mellé!


    A Zalai lányokat nem láttam, Annuskát se... Marika?..nekem is szita az agyam ..ennyit már nem tudok megjegyezni

    előzmény:
    macska54 (274554)
    2017-10-30  17:36
  36. 2017. október 30. 21:45274565.

    Szép a Timi szőnyege..olyan jó szín ez. Szeretem, jó vidám kedvű szín.

  37. 2017. október 30. 19:43274564.

    Mindenkinek további szép estét.....

  38. 2017. október 30. 19:21274563.

    Nagyon szépen mutat. Öröm rá nézni. 

    előzmény:
    Picivirág1 (274561)
    2017-10-30  19:01
  39. 2017. október 30. 19:11274562.

    Nagyon jól néz ki...tetszik nekem.

    előzmény:
    Picivirág1 (274561)
    2017-10-30  19:01
  40. 2017. október 30. 19:01274561.

    Kihozták az új szőnyeget...Timi nagyon boldog vele. 

    előzmény:
    Picivirág1 (274559)
    2017-10-30  18:27
  41. 2017. október 30. 18:37274560.

    Jó gyönyörködni.....

    előzmény:
    macska54 (274554)
    2017-10-30  17:36
  42. 2017. október 30. 18:27274559.

    Ma sok hiányzó volt....de ebben az időszakban érthető, hogy "jobb dolguk is van" mint a gép előtt ülni. remélem nem beregség miatt maradtak távol. Visszavonulok a hálómba. 

  43. 2017. október 30. 18:26274558.

    Idén nem csinálok partyt. 

    előzmény:
    Picivirág1 (274556)
    2017-10-30  18:18
  44. 2017. október 30. 18:22274557.

    Sacikám!


    Nem Timihez nem mehetnek be...de annyi szeretet, dédelgetést kapnak a szobáján kívül, hogy nem haragszanak. Timi szeme nem nagyon bírja a macska szőrt...de valahogy ez a szeretet elmulasztotta a nagyobb könnyezést, tüsszentést. Imádja őket, főleg Vince a kedvenc...de Vince nagyon hízeleg is neki, leveszi a lábáról. ha Vincét dagonyázza Incike is oda megy, elterül, édes kis hangocskán kéri, őt is!!!!és ő is nagyon sok szereret kap. 

    előzmény:
    silinga (274555)
    2017-10-30  18:18
  45. 2017. október 30. 18:18274556.

    Macsikám!


    Köszi a képeket, olyan jól elbámészkodtam. Sok kedves kis ajándéknak való volt ott. Gondolom a te fejedben már össze állt a karácsonyi partyd. Olyan jó a készülődés..csak hangoljál minket is is. Tudod, megyünk utánad..Nem csalódunk..én személy szerint szívesen nézegetem a képeidet, a kirándulásaidat. 

    előzmény:
    macska54 (274554)
    2017-10-30  17:36
  46. 2017. október 30. 18:18274555.

    Szép estét Mindenkinek!


    Eseménytelen napunk volt....mivel iskola szünet van a kicsik a mi gyerekeink.....délelőtt sütöttünk egy gyors tarka sütit.....délután játszottunk, nagy nevetésekkel....mivel nem volt itt társasjáték szóláncot és kitalálós játékot...


    Marika....sajnálom, hogy te is szaporítod a fájósok táborát....gyógyuljál minél előbb..


    Julika....sok örömöt Timinek az új szőnyeghez....hozzá is bemehetnek a ciccek?


    Macsi....nagyon szép dolgokat tudnék válogatni a karácsonyos házban....bár nekem a ráhangolódás valóban később kezdődik...


     

  47. 2017. október 30. 17:36274554.

    Marika jobbulást kívánok. Meg mindenkinek akinek fáj valamije.


    Julika azt gondolom Timinek igaza van. Ő még fiatal és szeretne a szobájába a korának megfelelő szőnyeget. Használja egészséggel.


    Voltam a gödöllői Karácsonyos házban. Nem bizti, hogy ti már rá vagytok hangolódva de én szeretem. Pár képet ide teszek. 


    Karácsonyos ház/Gödöllő

  48. 2017. október 30. 16:37274553.

    Sziasztok!


    Jöttem én is ....eseménytelen a mai napom.Megnéztem Boscót ...de nem volt rám kíváncsi ...aludt míg ott voltam.Olyan hófelhők jönnek az Alpok felől ....teljesen meghülyült az idő.


    Marika ...vigyázz magadra....jobbulást kívánok.Nekem  a kanna virág van még a földben.....elég mélyen. Haragszom rá ....az idén nem virágzott...ilyen sem volt még.Gondolom lomb is hullott rengeteg ....majd az ünnep után  összegereblyézem ....egyben.


    Julika ...biztosan szép szőnyeget vett Timi....nálam is esedékes a csere.


    Holnap menős napom lesz.Reggel virágért ...utána felviszem a mécseseket a temetőbe.Korán el kellene intézni mindent ....mert a közlekedés arra katasztrófális.


    Legyen szép az estétek!

  49. 2017. október 30. 16:05274552.

    27 500 Ft..az előbb csak 27-et írta, 

    előzmény:
    Picivirág1 (274551)
    2017-10-30  16:04

Címlap

top