Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. szeptember 23. 03:42273551.

    Mit meg nem tesznek a mamák?


    Jó reggelt mindenkinek. 

    előzmény:
    potymama (273550)
    2017-09-22  22:12
  2. 2017. szeptember 22. 22:12273550.

    Nekem is volt egy kis hajrám így estére.


    A lányom telefonált, hogy ők Pesten vannak és későn jönnek haza, Veszti unokám pedig útban van hazafelé Ny.házáról és nagyon éhes...csapjak már össze egy kis "rántott husit".


    A lényeg ..azt mondta 1 óra múlva itthon lesz.


    Gyorsan végig gondoltam..ha kiveszek húst a m.hűtőből az olyan lassan olvad..a mikró meg inkább megsüti mint olvassza. A leggyorsabb ha leszaladok a Tescoba és veszek húst.


    Így is lett...kapkodtam és mindennel kész voltam 1 óra alatt...ez volt 5 órakor.


    Vesztike sehol. Telefon kikapcsolva..Faccebookról kilépve.


    Még szerencse, hogy nem sütöttem ki a húst...mert 8-kor állított be!


    Bekajált, a maradékot elvitte!!!


    És minden megoldódott.

    előzmény:
    Nusimama (273549)
    2017-09-22  21:41
  3. 2017. szeptember 22. 21:41273549.

    Mielőtt megyek tv-ni bekukk.  Na Ti aztán jól neki estettek a szembe jövő munkáknak. Azért remélem nem lesz baj belőle.


    Kivánom, hogy jól kitudjátók pihenni a napi teljesitményt és jót alukáltok.


     Macsi nem tudom mi volt ma, de én is ugy jártam, hogy amikor a köbányai eü.ház ba mentem csak jó messze tudtam leparkolni. Ugylátszik a jó idő előcsalta az embereket.


    Pötyíkém, valóban szerencse, hogy nem márványból készült az egérke, der azért ujra csak vissza került a fejem főlé. Olyan a sarok ahol a gépem van, mint egy kirakat. Pl: Macsi által készitett kép szemben velem, Julika virágai és Ildike doboza- természetesen a benne lévővel- a gép tetején, s a többi is mind itt van körülöttem.


    Na elég belőlem. Megyek kinyujtozni, mert a mai gyaloglás megviselte a térdeimet.


     Mindenkinek nyugodalmas, jó éjszakát kivánok. 

    előzmény:
    silinga (273548)
    2017-09-22  20:25
  4. 2017. szeptember 22. 20:25273548.

    Szép estét Mindenkinek!


    Jöttem jelentkezni.....nincs semmi baj....olvasok is, de írni nincs energiám....tegnap is és ma is a határaimat feszegettem és nagyon elfáradtam.... talán a holnap nem lesz ilyen....bár ki tudja...


    Jó pihenést mindenkinek!


     


     


     


     

  5. 2017. szeptember 22. 20:22273547.

    További szép estét, jó éjszakát. 

  6. 2017. szeptember 22. 17:54273546.

    Anikó kedves!


    Hát ha ennyi mindent csináltál ne is csodálkozz, hogy össze akarsz zuhanni. 


    Én meg úgy jártam, hogy lementem a Mammthoz, hogy lötyögjek egy kicsit, de képtelenség volt parkolót találni. Mentem 3 kört, de semmi. Mérgembe haza jöttem. Az oda-vissza út maga 1 és egy negyed óra volt. Na ezért nem megyek inkább a városba. És 7 km-re van tőlem. Pedig olyan szép idő van. Gondoltam egy kicsit bámészkodok. 

    előzmény:
    ancsa46 (273545)
    2017-09-22  17:31
  7. 2017. szeptember 22. 17:31273545.

    Szervusztok.


    Kihasználtam a szép időt, kimentem mert már annyira kellett egy kis fény. Kieresztettem a hordóból a vizet, már nem kell locsolni, szétszedtem a vízgyűjtő csatornát, majd összeszereltem az eredetit, kimostam a hordókat, levittem a pincébe, na meg egyéb apróságok. Még füvet kellett volna nyírni, de nem volt hozzá erő, talán majd holnap,igaz sütnöm, főznöm is kell valamit, mert vasárnapra keresztfiamék jelentkeztek látogatóba.


    Akkora fáradtság van rajtam, hogy menet közben össze tudnék rogyni, de majd kirúgom magam.

  8. 2017. szeptember 22. 17:04273544.

    Google Cuki.

  9. 2017. szeptember 22. 16:43273543.

    Szervusztok!


    Én is előkerültem.Olyan szép idő van, hogy muszáj kihasználni és a tegnapi szél is tett róla, hogy ne unatkozzak.


    Reggelt mosással kezdtem, utána dió szedés az utcán, levesfőzés, második maradék.Majd járdaseprés.Lottyadt szilva, dióhéj, levelek, csikkek és minden más ami a jó embereknek nem kellett.Ebéd, kávé, közben belenéztem az IKEA katalógusba.Ruha leszedés, hajtogatás eltevés, kis beszélgetés Adrival és most itt vagyok.


    Macsi ne szomorkodj a fogyás miatt.Ez mindig úgy szokott lenni, hogy onnan fogyunk ahonnan nem kellett volna.Szerintem jól nézel ki. Igaz nem én vagyok a mérvadó.Az a lényeg, hogy te elégedett legyél.


    Julika egerén jót nevettem.Írta, hogy ma reggeltől rokonos nap lesz.


    Borsika te is szóhoz jutottál? Vagy csak Teca mondta a magáét?


    Annuska az én egérkém itt figyel a gépasztalon, a te kutyusoddal és Julika békéscsabai mézesével együtt.


    Magdi jó sokat cipeltél.Gondolom a bukszi is apadt egy kicsit.


    Szeretném elültetni a tulipánt és az évelőket, de sár van.Holnap ha nem esik megcsinálom.Addigra talán szikkad egy kicsit a föld.


    További szép napot mindenkinek!

  10. 2017. szeptember 22. 16:36273542.

    Annuska


    látod milyen jó, hogy varrni tudok és nem szobrászkodni.


    Mi lett volna ha egy márvány..netán bronz egérke esik a fejedre?


    Zsuzsi már szept.elején visszaköltözött a koleszba.


    Ő ha teheti minden hétvégén hazajön és feltankol egy heti élelmet.


    Most viszont szüretelni megy a Balaton mellé a szobatársáékhoz. Remélem jobb idő lesz.

  11. 2017. szeptember 22. 16:33273541.

    Senkire sem haragszok, még magamra se. Tudom én mit kéne tenni csak hát ahhoz nincs kedvem. 

  12. 2017. szeptember 22. 16:20273540.

    Sziasztok!


     


    Egész héten minden nap Zegre mentem, ma kivételesen nem. Most mindenféle elmaradt munkámba belekontárkodtam, semmit sem végeztem el igazán,de már haladok valamennyire. 


    Reggel felkelés után kávé, kis kaja, és itt  rendezkedtem a letöltéseim között, jól el is raktam valamit máshova,de megtaláltam. Nagyon kell figyelni,mert sokféle van, sokfelé.


    Főztem, jön haza Bence /már itthon kéne lennie/ sütöttem fánkot is, mert egész héten húsos kajája volt. Mostan 3 gépnyit, hordtam a napra,  és a kötélre, hogy fujja ki először a szél. 


    Közben felvittem a diót a padlásra, az sem volt semmi 5x fordultam, kis hely, mindenféle útban, meg persze én se essek le. 


    Nemrég mostam fel, még a kutya van hátra a vacsorájával, /tehát nem csináltam meg a második főzet  birsalmalekvárt/. 


    Elfáradtam,  a szobám fut, mert tegnap átrendeztem, így mégsem maradhat vissza kell rendezni. Leszáradt ruhák halmaza, egy része vasalós.  Írás után   az lesz, hogy rendbeteszem. A kamra is "átlépős" már utána az következik, ha csak egy fél órára is. 


    A nap hol süt, hogy elbújik. 


    Pihentetőnek néztem egy félórás részt. Nagyon jó kosztümös sorozatot találtam, először  a 3. résznél, majdnem dobtam, de nagyon megkedveltem. Ez nem veszi el a kedvemet, nagyon kicsi az izgalom,  változatos, jó szereplőkkel, és vicces is, olyan jó kis bemondások vannak benne /fordító is jó/, persze van benne ármánykodás is. 


    Cím My Sassy Girl. 


    Kertben nem dolgoztam, igaz az előbb kint voltunk a kutyával, pár szem diót felvettem, ennyi volt.


    Kevesen voltatok ma.


    Macsikám, te annyit eszek mint egy kismadár. A gyomrod hasad csak akkor megy lejjebb, ha kicsit tornázol, de az erre való gyakorlatokat csinálod. Nem elég az étel. Mire én találkoztam veletek, mondtátok, hogy fogytam, de a gyomrom "visszanőtt" mert elhanyagoltam a tornát.


    Tedd meg magadért.  Szép fiatalasszony vagy,  nem vagy kövér, de a körfogat csak így lesz kisebb. Ugye nem haragszol. Egy h ét  után, ha minden nap csinálod, meglátod az eredményt. Lehet, hogy a mérleg nem mutatja, de te majd látod. 


     


    Millió puszi mindenkinek. Akik nem jelentkeztek még ma, írjanak pár sort. 


     


     


     

  13. 2017. szeptember 22. 15:34273539.

    Szervusztok


     Előkerültem. Délelött doki szuri volt. A szokásos 1/4 éves csontritkulásos adagom kaptam meg. A labor leleteimmel ameg van elégedve a doki néni, s közölte menjek csontsürüség vizsgálatra és akkor lehet, hogy egy időre elfelejtjüka szurit. Tehát reményem van ugy járni mint Sacikának.


    Haza felé mentem a Lidl-be. Pötyike amit meséltél az jutott az eszembe, Minden hol eldobott papirok, szemét. szomoru, hogy ilyen rendetlen népség vagyunk. Ha valaki a szemét kosárba dobja a szemetet az már kész csoda. Szóval bevásároltam. 6 e. Ft al könnyebb lettem. Aztán irány haza.  Kihasználva a viszonylag jó időt gyorsan elültettem a tuli hagymákat. Az évelőkkel még várok.


    Egy kis ebéd.Maradék. Telefon, hogy meg jött-e a fiam. Érdekes, ez megérzés volt. Pont akkor állt meg a kapujukba amikor hivtam. Ricsi már kint a régi szobájába elhelyezkedett.


    Szóval ezek után ide ültem, hogy irjak Nektek, ill. olvassam az eseményeket, s akkor bumm a fejemre esett a Pötyike által készitett, aranyos kis egérke. Az esés oka az volt, hogy a számitógép feletti polcra ültettem az egeret és ahogy ide ültem megbillent.


    Macsikám ne bánkodj, hogy nem ott fogytál ahol szerettél volna. Sajnos ez nem kivánság dolga. Viszont az arcodon   látszik, megnyult.A kis párnyácskák eltüntek. Azért szerintem abba hagyhatnád a fogyót. Jól nézzel ki.


    Erika, akkor ma dumcsi nap van nálad.


    Pötyike, nem irigylem a lányodékat. Utálatos a nagy rumli, ráadásul az idő sem kedvező. Zsuzsinak már megkezdödött az oktatás?


    Julika, biztos nagyon elfáradt a tegnapi nagy nap után.


    Ildikét, Anikót sem láttam. Sacika, biztos el van foglalva még a rámolással. 


    Marika, akkor kellemes idő van nálatok. Gondolom a kertbe nem mész, mivel olyan sáros minden.


    Magdika, akkor megnyugodtál. Meg van a szalmavirág és a helyére is került.


    Borsikám, csak lassan. Meg kell gyógyulnod!

    előzmény:
    macska54 (273537)
    2017-09-22  14:35
  14. 2017. szeptember 22. 15:30273538.

    Sziasztok!


    Ma nekem menős napom van. Reggel elmentem a városba....vettem pár dolgot....de nehéz szatyrokkal jöttem haza..A délelőtt csak úgy elment.Ebéd után segítettem az utazási irodás ismerősömnek prospektust teríteni....majd bementem a Lidlbe...mert útba esett....vettem ott is "pár dolgot". Ragyogó idő volt....most megint borul. Pedig holnapra kerti munkát terveztem.


    Macsi ...én pont fordítva csinálom. A mérleggel haragban vagyok.Van egy nadrágom az a mérce.Ha össze tudom gombolni ...ok ....ha nem...  és van legtöbbször....jelenleg is.Nekem minden deka az arcomra és a hasamra megy.Ne csüggedj ....ilyen kitartással eléred a célt.


    Évikém ....ne ficánkolj.....megmondta az egyszeri ember is nix ugribugri.Gondolom Tecával már jót beszélgettek .


     

  15. 2017. szeptember 22. 14:35273537.

    Köszönöm Erikám! Puszmákollak. 

    előzmény:
    erry (273536)
    2017-09-22  14:23
  16. 2017. szeptember 22. 14:23273536.

    Szevasztok!


     


    Süt a nap, már ettől is jobb a kedvem......meg attól is, hogy a vidéki barátnőm feljött Pestre és délelőtt taliztunk....megvitattuk a világ dolgait kávézás közben.....Megbeszéltük, hogy jövő héten én megyek hozzá.


     


    Macsikám a kilók sajnos nem oda mennek le és fel, ahová szeretnénk. A lényeg, hogy nagyon is látszik rajtad a kilóid hiánya....jól nézel ki!


     


    Mi történt, hogy ilyen kevesen vagyunk.......Mindenki elfoglalt?


     


    Várom a lányom, ma péntek lévén anya lánya nap van.


     


    Később még benézek......

  17. 2017. szeptember 22. 13:48273535.

    De gyéren vagyunk!


    Most én is elmegyek egy kicsit..ebédelni, kiolvasom az újságot, megnézem a reklám lapokat..kipihenem a mai napot..nem csináltam semmit ..de az nagyon fárasztó!

  18. 2017. szeptember 22. 11:45273534.

    Szia Pötyike!


    Itt hét ágra süt a nap. 

    előzmény:
    potymama (273533)
    2017-09-22  11:43
  19. 2017. szeptember 22. 11:43273533.

    Sziasztok!


    Érik az embert ilyen meglepetések Macsi!


    Nálam fordítva volt..felpróbáltam a nadrágomat amibe menni akartam Baracskára és nem ért körbe!!


    Eddig ha híztam is egy pár kilót az máshova ment és rám jött..most úgy látszik a "máshova" betelt és a derekam következett.


    Borsika jó dumcsizást a barátnőddel.


    Majd meséld el, hogy hogy van.


    Felénk akkor fekete felhők jönnek-mennek..esni nem esik.

  20. 2017. szeptember 22. 11:25273532.

    Kösz Borsikám. Nincs gondom magammal csak a meglepetés erejével hatott.

    előzmény:
    BORS (273531)
    2017-09-22  10:03
  21. 2017. szeptember 22. 10:03273531.

    Macsi, nyugi. Csinos vagy te így is, a fölös kilóiddal együtt. Nem is látszik, olyan cselesen öltözöl. Más 40-en fölüli örülne ennek a kellemes külsőnek. Ma jön hozzám Teca, kíváncsi vagyok, mit mesél. Rita mondta neki, h. nem vagyok jól, ..elfelejtette megkérdezni, h. mi bajom tulajdonképpen? ...és ha valami káros vírusom volna, ..vinné haza az unokájának?  kerge tyúk, de így is szeretem. Letörölgettem a kandallót, mert mindíg ott ólálkodik a fényképeknél. Hátha megfog valamit, ez képes! ..


    Itt ragyogóan süt a nap, most kéne kimenni kertezni, de még nem tudok hajolgatni. Sokat gondolok rátok este írni is akartam, de belealudtam. A laptop az ölemben, a tv képernyő meg csak vibrált, ..így járt öreganyátok. Szép, kellemes, vidám meg haszontalan napot kívánok! 

    előzmény:
    macska54 (273530)
    2017-09-22  08:25
  22. 2017. szeptember 22. 08:25273530.

    Na.... újra itt vagyok. 


    Csalódás csalódás hátán.... A fodrász beteg lett majd holnap megcsinál. Na ez még nem is lenne baj. De ami ezután következett az már szinte sértő rám nézve. 


    Azt történt ugyan is, hogy össze szedtem 7 db nadrágot avval, hogy viszem a varrónőhöz mondván -12 kg után nyilván nagyok. Persze nem próbáltam meg, mondván tuti nagyok. Ha hisztitek, ha nem épp csak a derékpántjából kell elvenni 2 cm. Hát nagy csalódás volt. És akkor felteszem a kérdést, hogy volt jó tavaly ősszel-télen? Mert biza kényelmes volt. Magyarul a fenekem és a derekam ugyan olyan nagy mint volt.   És ezért küzdöttem ennyit? Na de nem hagyom abba. Folytatom a fogyizást. Még azért van pár kg amit leszeretnék adni. Ezzel szemben a sok kabátom közül majdnem mind jó méretben ami idáig nem volt jó. Mert most mikor haza értem rögtön felpróbáltam. Ennyi vigasz azért jutott. 

  23. 2017. szeptember 22. 03:36273529.

    Jó reggelt mindenkinek. 

  24. 2017. szeptember 21. 21:08273528.

    Mindenkinek jó éjszakát, szép álmokat. 

  25. 2017. szeptember 21. 19:09273527.

    Hát azon én is. 

    előzmény:
    potymama (273526)
    2017-09-21  19:02
  26. 2017. szeptember 21. 19:02273526.

    Jaj! Pici egeres történetén majd kinyúltam!!

  27. 2017. szeptember 21. 18:47273525.

    Világért ki nem hagynám: eszméletlen vicces lehetett, ahogy az álegérre vadásztál Julika!!! Aztán még le is csaptál! Még szerencse, hogy "életben+ maradt.

    előzmény:
    Picivirág1 (273505)
    2017-09-21  07:43
  28. 2017. szeptember 21. 18:28273524.

    Sacika virginckodok.


    Tettem-vettem, aztán 10 perc múlva visszafeküdök. Óvatos vagyok. Ha megyek a f.szobába, az nálam 15 perc, mire kihántom magam a rongyokból, amivel be vagyok tekerészve. 


    1. ma felmostam


    2. kettőt mostam és teregettem.


    3. egyedül tisztálkodom este.


    4. meglocsoltam a virágaimat itt bent.


    Ez  elég szép ugye?


    Két ilyen esemény között visszafekszem a táborhelyemre.


    Esik, csak esik, ...még azért maradhatott volna egy kis jó idő. Nincs őszi cipőm, miben fogom én a pocsolyákat meg a csigákat átugrálni?? Papánál már 5. napja nem voltam kint. 


     


     

    előzmény:
    Sacika44 (273520)
    2017-09-21  16:48
  29. 2017. szeptember 21. 18:17273523.

    Köszönöm, szeretem ezt a számot.

    előzmény:
    macska54 (273522)
    2017-09-21  17:53
  30. 2017. szeptember 21. 17:53273522.
  31. 2017. szeptember 21. 17:11273521.

    Nálunk is esik még..azt hiszem fel kell vennem egy hosszú ujjút, zokni már van rajtam.


    A legrosszabb...a lányoméknál felújítás van.


    A nappaliban felszedték a szőnyegpadlót, laminált padlót raknak le..az összes bútor a teraszon volt..most behordták..de lépni se lehet.


    Az előszoba és a lenti két szoba dugig pakolva.


    Festenek is, de nem tudom hol tartanak..szerintem nem kezdték el..mert nem szárad.

  32. 2017. szeptember 21. 16:48273520.

    Borsika virgonszkodj=virgonckodj.

    előzmény:
    Sacika44 (273519)
    2017-09-21  16:44
  33. 2017. szeptember 21. 16:44273519.

    Szervusztok!


    Milyen szerencsénk volt, hogy múlthéten voltunk kirándulni. Gyönyörű napsütés, igaz a szél fújt, de nem volt hideg. Most üldögélhetnénk bent.Már elmúlt egy hét.


    Remélem lesz még mi időnk.Túl hamar jött ez az ősz.Gondolom most csak megmutatja magát, aztán elhúz messzire.


    Ildikó fárasztó a dió szedés de hasznos.Nekünk alig lesz pár szem.Már tavaly sem volt az igazi.Sok száraz ág is van a fán.Lehet, megöregedett.


    Sacika a kevés pihenés is biztos jó lesz.Kezelés is lesz?


    Magdi majd ha nagyon ráérsz légyszi küld el a kifli receptedet.Minden bulira pogácsát kell sütnöm és már nagyon unom.Gondoltam kipróbálnám.


    Annuska sajnálom, hogy Ricsi megint útnak indul, de hamar itt lesz a karácsony és ha előbb nem akkor biztos hazajön.


    Kérdezted az ablakot.Mi harmadik éjszaka már becsuktuk, és a fűtés mától kicsit megy a nappaliban.


    Borsika örülök, hogy már lecserélted a pizsamát, de azért még ne nagyon virgonszkodj.


    Pötyi sajnos így van ahogy írtad. Elhagyjuk a határt már rögtön látni a különbséget.Mindenhol tiszta rendezett települések vannak, ha szegények is de a környezetüket rendben tartják.


    Macsi  jó korán mentél a piacra, sok helyen még az árcédulák se voltak kirakva.Szép az árú és bőséges.Van miből választani.Sajnálom a bankos dolgot.


    Julika jó szórakozást.Finomakat készítettél.


     

  34. 2017. szeptember 21. 16:37273518.

    Itt is nagyon szoáré az idő. Pedig tényleg kéne még egy kis  jó idő. Ma már én is elindítottam a kazánt. Pedig az utolsó 3 évben nem kellett csak Október 1-2.-án. Jobb híján szerkesztgetek. Hátha lesz még hova feltenni. Elég lassú az NLC ráncfelvarrása. Ennyi idő alatt egy hadsereg teljes menetfelszerelését meg lehet varrni. Téli-nyárit egyben. 

  35. 2017. szeptember 21. 15:58273517.

    Szervusztok!


     


    Esős. szeles vacak idő van...de azért mentem piacra....postára....


    Várom már, hogy jöjjön a mi nyarunk.....mert jönni kéne még egy kis jó időnek....ugye nem bánnátok?


    Most olyan kuckós kedvem van, jó a könyvem, itt a Nők Lapja.....lustulok ezerrel....Most még kártyáztam is egy kicsit....most megyek vissza a kuckómba.....


     


    További szép napot!


     

  36. 2017. szeptember 21. 15:01273516.

    Mennyi szép árú ....szemet gyönyörködtető....

    előzmény:
    macska54 (273506)
    2017-09-21  08:46
  37. 2017. szeptember 21. 14:57273515.

    Évikém ....már itthon is vagyok.Arra valamivel jobb idő volt.Igazából azért mentem mert a múltkor kint hagytam a szalmavirágot amit a temetőbe szándékoztam  vinni.Már nagyon időszerű volt, hogy oda is benézzek.


    Annuska jó utat a családodnak.Ricsi Kremsben csinálja a mesterképzést ?


    Pötyikém ....az tényleg egy teljesen más világ....pedig ott is él jó pár náció..mégis tudják tartani a rendet....még most ebben az egyre inkább elkoszosodó világban is.

    előzmény:
    BORS (273513)
    2017-09-21  12:58
  38. 2017. szeptember 21. 14:37273514.

    Szervusztok


     Itt hajnal óta esik, ill. zuhog. Talán most elcsendesedett egy kicsit. A kertbe kimenni lehetetlen olyan sár van.


    Nálam még nem megy a fütés. Várni kell a gázosra.


    Ildike igaz nagyon fárasztó a dió és alma szedés, de az idén szinte arany árban lesznek, ill. már vannak. Biztos fincsi lesz a lekvárod. Nagyon találók a gondolatok.


    Julika, ez aztán a teriték. Minden ami szem-szájnak igere. Tetszett az egerészsés. Érezd jól magad.


    Macsi Neked aztán kijut a hivatali packázásból, meg bajokból. Nagyon klassz a piaci körkép. Szinte gusztusa támad az embernek, hogy oda nyuljon elvenni ezt azt.


    Magdika, a jótanács magadra is értendő? Ugye  vigyázzól, hogy ne fáz meg?


     


    Pötyikém, jó hogy irtad, hogy a fiadéknál, mivel ez itthon elképzelhetetlen, amikor még a WC papirt is ellopják.


    Ma egy pár dolgot muszáj volt kimosni. Viszont a száritás már csak ide bent történhet. Aztán telefon telefon után. Fiam ha nehezen is, de holnap be ül a kocsiba és ki visszi Ricsit. Hiába ágáltam ellene. Férfiből van.


    Össze készitem a papirjaim, mert holnap reggel  irány a reuma. A szokásos 1/4 éves csontritkulásos injekció miatt. Na meg a labor eredményt értékeli a doktornő. Jó volna, ha nem esne. Jőhetne már a vénasszonyok nyara, vagy az idén elmarad?


    A ronda idő ellenére legyen szép napotok.

    előzmény:
    BORS (273513)
    2017-09-21  12:58
  39. 2017. szeptember 21. 12:58273513.

    Magdika, szia! Muszáj menned ebben a vacak időben? Tényleg jól öltözz fel. Hamarabb is sötétedik, igyekezz haza. Tettem ki Mici kutyának egy rongyos kis vastag szőttes lábtörlőt. Nagyon örült. Van szép háza, de ott nem szeret lenni. Fél a villámlástól, meg a dörgéstől is. 

    előzmény:
    harangvirag08 (273507)
    2017-09-21  09:20
  40. 2017. szeptember 21. 12:49273512.

    sziasztok!


    ölelések, aranyos Anikó!  Köszi a kérdésed és a többiek érdeklődését is, javulgatok, már fel-fel kelek, aztán vissza is fekszem. Ha sokat lépegetek, elkezd húzni, fájni. Szóval türelem, mondom is magamnak. Viszont, ledobtam a pizsamát, köntöst és melegítőben vagyok, derekamon vastag sál és az övem. Hhjúúj, de nem szeretném, ha újra elromlana  ez a testrészem.


    Ma délelőtt nem akart netem lenni, ...hagytam is, és lám, ..most megadta magát. Gyorsan benéztem  olvasni, mert ha közétek jöhetek, az mindíg felderít.  Itt pocsék az idő, csak esik. A szél is fúj. Tegnap a vőm beállította a fűtést. Olyan rendes. Ha akarom, bekapcsolom. Megkeresem Macsink piacos képeit. 

  41. 2017. szeptember 21. 11:51273511.

    Na ez MO.-on nem így van. Semmi,.... amit leírtál. :(

    előzmény:
    potymama (273510)
    2017-09-21  11:39
  42. 2017. szeptember 21. 11:39273510.

    Sziasztok!


    Itt esik az eső..olyan őszi, szép csendesen.


    Én is megnéztem a piaci képeket.


    Nagyon tetszett ahol ki van írva "Nem svéd asztal! Kérem ne egye az árút!"


    Csak összehasonlításként Ausztráliában  a fiaméknál külön van a zöldség és gyümölcs piac.


    Banánok, ananászok és minden hegyekben..és minden asztalnál tálca..azon feldarabolva a kóstoló.


    Mondanom se kell mi magyar módra..végig kóstoltunk Lajossal mindent.


    És minden asztal előtt egy nagy szemetes..hogy oda dobd a magot, héját.


    Mindenki oda dobja...az egész városban minden 50 méterenként szemetes (és ürítik)..nem lehet látni egy eldobott fogpiszkálót se!


    És ha már így elkalandoztam..mindenhova be lehet vinni kutyát, parkokba..sétányokra, de csak pórázon.


    És mindenütt kis ládában homok, lapát és zacskó  meg szemetes ahova be lehet dobni amit összeszed az ember. A legfurcsább..nem lopja el senki a kis lapátot és a zacskót!!!


     

  43. 2017. szeptember 21. 09:53273509.

    Az egyik képen        azt gondoltam talán te vagy. De h át akkor ki fényképezne.


    Elidőztem kicsit az áruknál. 


    A

    előzmény:
    macska54 (273506)
    2017-09-21  08:46
  44. 2017. szeptember 21. 09:48273508.

    Szervusztok.


    Elég jól aludtam, egy mosásomat már lengeti a szél, hideg van, mindjárt befűtök.Tegnap nem végeztem mindennel, most igyekeztem bepótolni.  Nem megyek sehova, kajám van, most már lazítás lesz, mert a derekam azt kívánja.


    Julika, nagyon örülök, hogy jó napod volt tegnap, semmi kétség a mai is remek lesz, nagyon sok mindent készítettél, jó programokkal.


    Macsi, mindig elámulok ezen a piaci árubőségen, nem beszélve arról, hogy milyen gusztán el van rendezve minden.


    Annuska, Borsika ugye javulgattok szép lassan?


    Saci, jó lesz az a pár nap pihenő.


    Magdi, ne sokat legyél kint, remélem lesz még szép idő, annyi munkám lenne nekem is kint.


    Marika, gratulálok a párodnak, gyorsan sikerült intézkedni, mindenki ilyenkor akarja hirtelen látni a gázszerelőt. Valami nem százas még az én kazánomnál sem.

  45. 2017. szeptember 21. 09:20273507.

    Jó reggelt Mindenkinek!


    Itt az Alpokalján hideg szél fúj .....eső talán már nem lesz.Felveszem a meleg dzsekit ...mert  el kell mennem Tómalomra..Annyi munka lenne ....de a sok esőtől sáros minden ....és megfázni sem szeretnék.Majd elkészül..


    Julika ...csak ámulok mennyi mindent készítettél....érezzétek nagyon jól magatokat!


    Ildikém jó lekvárfőzést.....a diószedésnél azért vigyázz a hajladozással ....és a derekad ne legyen kint...nekem gyenge pontom.


     


     


     


    Legyen szép a napotok!

  46. 2017. szeptember 21. 08:46273506.

    Julika jó készülődést, vendégvárást. 


    Ildikó bizony hogy voltam. Ki nem hagynám. 


    Piaci körkép 2017. 09. 21.

  47. 2017. szeptember 21. 07:43273505.

    Szervusztok!


     


    Este már 9 kor megint aludtam...olyan jóleső érzépssel, hogy minden nagyon rendben volt. A vendég fiatalok nagyon aranyosak, Sárika végig beszélt, az olasz férje békésen hallgatottörömmel hallottuk, hogy Sárika magyarnak érzi magát, a sógórnőm jó "munkát végzett".


     


    ma fél 6 kor már megint a boltban voltam, elkészültek a hideg tálak. van tojás krém, padlizsán krém, körözött, kolbászos tál, pick szalámival, csabai kolbászal, füstölt liba mell felvágottal...piros sárga kaliforniai parika felváltva és a marha szív paradicsom szép szeletben...pirítós kenyér lesz aki úgy szereti..


     


    ma gazdag sétálós program lenne haz idő engedi, ha nem a múzemunba megyünk majd a hargita étteremben ebédelünk, délután Timi megmasszíroza vendégeket, vacsora..beszélgetés, fénykép nézegetés...


     


    Ja ..tegnap este "agyon ütöttem" a cicák játék egerét. Azt hittem igazi...behoztam a seprűt..nem volt gyanus, hogy ugyan ott vár rneg, jó nagyot rá csaptam, majd vártam, szép óvatosan felengedtem a seprűt...és a mű egér ott laupult alatt Timi majd kiesett a száján, úgy nevetett. Kérdezte tőlem, hová viszed a seprt? Én csitt, mondom...és beosontem...aztán lebőgtem

  48. 2017. szeptember 21. 07:21273504.

    Szép jó reggelt.


    Morcos az idő de talán majd később elmosolyodik egy kicsit. 


    Jól aludtam, azt a keveset, amit aludtam. De pihentető volt.


    Tegnap fele birsalmát feldolgoztam, most látom nem is olyan sok. Finom lett, tettem bele egy kis banánt. 


    A maiba nem fogok tenni. Teljesen kútfejből csináltam, semmi recit nem olvastam hozzá. 


    Mai nap a takarításé lesz, előszedem a melegebb paplant, ehhez fel kell fordítanom a szobát.


    Na.... közben előjött egy ablak, adblock frissítés, ..... én nem kértem.


    Szóval mára is megvan a menetrendem.  Mivel kicsit fúj a szél, így diószedés is lenne. Ilyenkor lányok hajlongok a fa előtt, h ogy adott ennyi termést.  Tavaly egy szem sem volt,mind elfagyott, az idén a füge csinálta ezt. 


    Almát is kellene szedni. /az ma nem lesz/.


    Macsikám, mentél piacra, vagy most nem volt kedved? 


    Julika, már biztos sertepertél, készíti a vendégnek az ebédet, a terítést. 


    Legyen szép vidám, mosolygós napotok. 



    Mai gondolat:


     Ami könnyen elérhető, az a felszínen csillog. Ami érték, olykor fénytelen, és a mélyre kell ásni érte.


    Amiben a sokaság élvezetét leli, sivár és illanó gyönyörűséget kínál.


    Amiről én beszélek, az a felszínről nem látható, és bensődben derül.



    Lucius Annaeus Seneca



    "Az ember ne azt nézze, hogy az emberek mit tartanak normálisnak, hanem, hogy ő maga hogy maradhat meg önmagának." 

    Németh László


     


     

    előzmény:
    macska54 (273503)
    2017-09-21  02:54
  49. 2017. szeptember 21. 02:54273503.

    Jó reggelt mindenkinek!

  50. 2017. szeptember 20. 23:38273502.

    Én is kártyázni szoktam befejezésként. Éppen most jött el az ideje.


    My Sassy Girl-t nézem. Már tetszik.  


    Jó éjszakát.


     

    előzmény:
    potymama (273501)
    2017-09-20  22:11

Címlap

top