Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. szeptember 19. 08:53273451.

    Jó reggelt.


     


    Itt szakadó eső van.  Ma kell menni csk kezelésre. Csak reménykedni tudok, hogy eláll arra az időre mig odaleszek. 


    Jól aludtam, és sokáig. 


    Remélem betegeink  gyógyulnak, mégha lassan is. 


    Ma kinti dolgom lett volna, de lehetetlen az idő miatt. 


    Később még  írok. 


    /megpróbálok egy képet küldeni csatolni lehet, de nem tudom sikerül-e./

  2. 2017. szeptember 19. 08:27273450.

    PINK legújabb száma. Egy hónapja jelent meg. Ha valakit érdekel. 

  3. 2017. szeptember 19. 04:49273449.

    Jó reggelt mindenkinek!


    Borsika ami linket a fb chat-re tettem neked azt tovább tudod küldeni a családodnak.


    Anikó örömteli találkozást a családoddal. 

  4. 2017. szeptember 18. 22:14273448.


    Jó éjszakát!

    előzmény:
    BORS (273447)
    2017-09-18  21:12
  5. 2017. szeptember 18. 21:12273447.

    egészségedre Macsi! én jól jártam, mert átjöttek R.-ék és tettek-vettek a rendetlen hálómat pikk-pakk rendezték, még ágyat is húztak, csináltak egy mosást is. Jót beszélgettünk, kaptam könnyű brokkolis vacsit. Királyi sorsom van. Kérik a talis képeket, mondom, h. én sajnos nem fotóztam, a hintaágyast meg nem mutatom, mert akkor lebukok, hogy vénségemre haszontalankodtam ezzel a csámpás derekammal. Amiket Macsi küldtél Ildimnek, azok jók, ..vissza fogja keresni nekem, és tudjuk mutatni R-éknak. A macis csoportképnek óriási sikere van. Csao. Nem zavarok, jóéjt kívánok nektek!


     

    előzmény:
    macska54 (273442)
    2017-09-18  18:20
  6. 2017. szeptember 18. 20:30273446.

    Haza értem a buliból.


    Jó kis társaság voltunk, zömébe ismerve a családtagokat. Finom vacsorát ettünk,beugrónak Ildi sütött pogácsája, többféle hús, rántott sajt, köret, savanyúság. Likőr/többféle/, pálinka, pezsgő, finom vörösbor,üdítő /nem ittam/,és torta.


    Közös ajándékunk 2 db festmény, az egyiken a saját hegyi pincéjük lett megörökítve.


    Annuska, jó hogy valamicskét javulgatsz, örülök. Azért még óvatos vagy ugye?


    Holnap kicsit mozgalmas napom lesz, de alig várom már a találkozást a családdal.


    Jó éjszakát, jó pihenést kívánok.

  7. 2017. szeptember 18. 19:51273445.

    Mindenkinek további szép estét, jó éjszakát. 

  8. 2017. szeptember 18. 19:13273444.

    Annyira finom volt az a padlizsán krém..olyan kíváncsi lennék mi volt benne.


    A snidlingen kívül amit én nem szoktam bele tenni.

  9. 2017. szeptember 18. 18:48273443.

    Évikém ...egy közepes vödörrel szedtem. Zs. visz holnap belőle Bp-re.Nagyon finom.Barbara is  megkezdte ma a tanévet.Rövid volt az itthonlét.


    Még most is érzem a számban a sült hús ízét...minden nagyon finom volt ....a padlizsánkrém ...király...


    ettem belőle rendesen.Annyi sütit ettem .....de jó lenne most egy szelet.


    Annuskám ....jobbulást kívánok...Erika biztos megnevettetett.


    Az elveszett hsz-ben írtam ...nagyon jó könyvet olvastam.Erica James: Mondd el a csillagoknak.Nagyon szép történet.Felkerült az író a listámra.Könyvtárból hoztam a könyvet.

    előzmény:
    BORS (273436)
    2017-09-18  17:41
  10. 2017. szeptember 18. 18:20273442.

     Én kérek szépen. Bár most jöttem haza és két kávét is ittam. 

    előzmény:
    BORS (273438)
    2017-09-18  17:53
  11. 2017. szeptember 18. 18:09273441.

    Lányok!


    Holnap megyek fodrászhoz, egy kis fazon igazításra...nagyon vacak voltamde majd most...csak Öcsi bácsi ollója ne szaladjon meg nagyon..mert bizony Öcsi bácsi sem a régiVégül kezd összeállni a rokoni találkozó programja..nem volt egyszerű, voltak villogások, de elsímultak...szerintem most már minden kényés kérdés (anygiak) el vannak rendezve, meg vannak beszélve..de nyugtával dícsérem a napot)

  12. 2017. szeptember 18. 18:05273440.

    Édes Annuska, jobbulást kívánok, 


    sajnálom, h. ilyen fájdalmaid vannak még mindég. 


    Nagyon hiányoztatok. A továbbiakban is vigyázz magadra, jó?


    Anikóra  majd Ildike ügyel. Szóval, ...egymásra fognak, mert 


    Ildike sincs teljesen jól, szerintem. Sajnálom. Ennek ellenére 


    volt  ereje engem istápolni. Köszönöm is 100-szor.

    előzmény:
    Nusimama (273437)
    2017-09-18  17:44
  13. 2017. szeptember 18. 17:58273439.

    Jó szórakozást Nektek Anikó és Ildike! Z. Rózsinak ismeretlenül is gratulálok.


    Majd lemegy rólatok a fáradtság, ha az ünneplő  társaságba kerültök. 

    előzmény:
    ancsa46 (273428)
    2017-09-18  13:45
  14. 2017. szeptember 18. 17:53273438.

    Jól van, na,  Hajlamos vagyok rá, hogy örömömben, v. lelkesedésemben 


    pontatlan vagyok,  . Megjegyeztem kérem tisztelettel: Ez a mi közösen szervezett topik talink volt. Hoztam egy szál virágot, ok? 


    kérsz egy kávét?


      ...lányok, .. ..még nincs késő, nagyon laza ténnnleg. /Mindjárt csengetek Ildimnek és kikunyerálok magamnak legalább egy könnyű, kavarósat. /  

    előzmény:
    macska54 (273429)
    2017-09-18  14:08
  15. 2017. szeptember 18. 17:44273437.

    Szervusztok


     Csak ámulok és bámulok ,olvasva soraitokat és továbbra is csak sajnálni tudom, hogy nem lehetettem ott köztetek.


    Erika itt volt.Most ment el. Sokat mesélt és elhozta azt a sok kedves ajándékot amit küldtetek. Nagyon köszönöm. Kicsit  szégyelem magam, hogy annyira elesett voltam, hogy nem tudtam az elképzelt ajándékaimat megvenni és Erikával elküldeni. Igérem, pótolni fogom


    Mindenkinek nagyon köszönöm az ajándékokat. Egyenként csodáltam meg öket. Ezekben benne van a szeretett amivel adtátok, és a munkátok. Becses dolgok, s mindegyik  olyan helyre kerül, ahol állandóan láthatóm, ill. hordom.


    Erika beszámolója alapján  még további bepillantást kaptam a tali eseményeiről.


     Nagyon sajnálom, hogy  Borsika lerobbant és még gyengélkedik. Jobbulást.


    Én már eljutottam odáig, hogy fél dőlt helyzetben tudok aludni és kevésbé fáj amikor levegőt kell venni, vagy köhécselni.


    Julika, jó sütést. Biztos elkápráztatód a rokonokat.


    Ildike, nem tetszik,hogy olyan fáradékony vagy. Mi az oka? Remélem ez csak a változó idő okozza. Neked és Anikónak is jó szórakozást kivánok.


    A sok virág magot is köszönöm. A tulikat  majd elültetem és amikor virágzik a küldőjére fogok gondolni, de a többi mag virágzása is eszembe juttatt  Benneteket. Ugyan ugy, mint az idén amikor a kardvirágok nyiltak egymás után, ill. amikor a hatalmas paradicsomokat szedtem.

    előzmény:
    potymama (273433)
    2017-09-18  15:57
  16. 2017. szeptember 18. 17:41273436.

    Szia Magdika, 


    mennyi lett  termés?  Akármennyi, az mégis csak hazai, ugye? Pl. olyan sült husis kenyér mellé, mint a talin volt!  Kóstoltad? ..volt mellé apró édes paradicsom is. Túdom, túdom! Ti egyre a padlizsános krémet adtátok kézről-kézre. 

    előzmény:
    harangvirag08 (273432)
    2017-09-18  15:57
  17. 2017. szeptember 18. 17:35273435.

    Sziasztok,


    érdemes volt bekukkantani  ide az Enyémekhez   : - )))


    de 


    majdnem lenyeltem a kávéskanalam, amikor megláttam, hogy mi van a "láss csodát!"  link alatt!! Mekkorákat nevettetek, jó is volt, bizony. Macsi kész varázsló vagy! Tetszik. Itt vigyorgok magamban, mint a tejbe tök. 


     


     

    előzmény:
    macska54 (273429)
    2017-09-18  14:08
  18. 2017. szeptember 18. 17:21273434.

    Pötyi!


    Tettszik a film...ide jövök pihenni, ha elfáradok.

    előzmény:
    potymama (273427)
    2017-09-18  13:07
  19. 2017. szeptember 18. 15:57273433.

    Még mindig elkap a nevetés ha ránézek a képre...


    Erre gondoltam!!!

    előzmény:
    macska54 (273430)
    2017-09-18  14:17
  20. 2017. szeptember 18. 15:57273432.

    Szép napot Mindenkinek!


    Most látom, hogy na hsz-em eltűnt. Pedig olyan jókedven lett  amikor megláttam Macsi varázslatát.. .


    Nem tudom még egyszer megfogalmazni amit írtam.


    Pötyikém köszönöm a filmet.Mire a 30-hoz érek biztosan meg lesz a szöveg.


    Ildikó....Anikó ...szép ünneplést!A kastélyban lesz?


    Erikám mesélj sokat Annuskának .


    Tómalmon voltam ....éppen végeztem a paprika és paradicsom szedésével ...mikor eleredt az eső. Semmi mást nem tudtam csinálni ....pedig ültetni akartam.


    Ha ez sem megy el ... lesz.

  21. 2017. szeptember 18. 14:45273431.

    Szervusztok!


    Látszik, hogy ma nincs olyan rossz idő mint tegnap.Nehezen indul be a mesélhetnékünk.


    Borsika örömmel olvastam a hosszú élménybeszámolódat. Újra magam előtt látom az elmúlt napokat.


    Julika gratulálok Virágnak.Nem emlékszem mikor jönnek a rokonok, de ha mostanában, jó beszélgetést és vidám visszaemlékezést.


    Annuska, hogy vagy? Nem írtál róla semmit.Ugye javulgatsz?


    Anikó, Ildikó jó szórakozást Rózsinál.Gratulálok szülinapjára, minden szépet és jót kívánok.


    Pötyi nagyon finomat főzött a lányod.A rakott kel nálunk mindenki kedvence.Jó étvágyat.


    Macsi jól nézett ki a tegnapi levesed.Biztos dicséretet kaptál.Szépek a virágaid.


    Mindenkire gondolok, legyen szép napotok.


     

  22. 2017. szeptember 18. 14:17273430.
    előzmény:
    potymama (273424)
    2017-09-18  12:46
  23. 2017. szeptember 18. 14:08273429.

    Drága Borsika! " Macsi buliján"


    Köszönöm ezt a megtisztelő jelzőt, de azért ez nem így volt.  Még a szomszédok is ferde szemmel fognak rám nézni.


    Ez a mi közösen szervezett topik talink volt.


    Az más kérdés, hogy én foglaltam a szállást, de semmi mást.


    Örülök, hogy ilyen szépen kereken te is leírtad a mi kis csapatunk csodás 2 napját. 


    Jó volt itt látni/olvasni. 

    előzmény:
    BORS (273423)
    2017-09-18  12:18
  24. 2017. szeptember 18. 13:45273428.

    Borsika, élmény volt olvasni mint mindig, nagyon jó kis beszámolót írtál. Láttam a képet amit Pötyi említett, nagyon jó, onnan engem is csak segítséggel lehetett volna talpra állítani.


    Marika, én tavasszal vetettem el a hibiszkusz magot, és már abban az évben virágzott, csak egy kicsit később.


    Ildi fél ötkor indulok, addig emberformát kell varázsolnom magamból, fáradt vagyok én is.

  25. 2017. szeptember 18. 13:07273427.

    Elküldtem a 6-15.-ig a filmet!

  26. 2017. szeptember 18. 13:02273426.

    Kedves Lányok!


     


    Zegen voltam, virágot vettem Rózsinak, kicsit el is bóklásztam. 


    Gondoltam sütök valamit a szülinapra, de annyira elfáradtam.  Lehet, hogy nem lesz belőle semmi sem. 


    Fáj a lábam is.  4 órára cucc-pacc kész kellene lennem.  /Most kicsit le kell feküdnöm/. 


    Sacikám,  úgy emlékszem azt írtad, hogy a lepkevirág magot  tavasszal kell vetni. Így van? Nem találom a válaszodat, de tudom, hogy írtad. 


    Marikám, nem tudom mi lesz a kerti hibiszkusszal, mikor kell vetni, majd Anikót megkérdezem.


    Anikó, ha elmenetel előtt még benézel ide, írd ide Marikának, hogy csináltad tavaly. /kinti hibiszkusz/.


    Léptem egyet, zegi menet mindig elfáraszt. 


     


     

  27. 2017. szeptember 18. 12:52273425.

    Nagyon mérges vagyok..nem is néztem meg..de amit küldtem filmet..annak még nincs meg végig a fordítása!!!


    47 részes és 30-ig van kész.


    De ha már belekezdtem a küldözgetésbe..legalább 30-ig elküldöm.

  28. 2017. szeptember 18. 12:46273424.

    Szia Borsika!


    De kár, hogy nem lehet képet feltenni..van egy kép ahol hárman húzunk ki téged a napozó hintaágyból...mert kimászni már nem tudtál belőle!!


    Annyira jól sikerült kép!!!


    Nagyon köszönjük a beszámolót..és még vastag betűs is!!!

  29. 2017. szeptember 18. 12:18273423.

    hát én nem is tudom, bent vagyok-e? ..nem látom a széleket. Sziasztok kedves szeretett és aggódó barátnőim.Szia Pötyikém.Köszönöm, h. az e-mailes üzeneteim továbbításában segítettél. Azt is köszönöm, hogy a hazautazáskor olyan nagyvonalúan hagytad, h. Macsi engem hozzon elébb haza. Hát, ..nekem volt a legsietősebb az utam, olyan jól esett a megértésetek.


    Jó bőven  illene megemlékezni erről a csodálatos és felejthetetlen találkozóról, ..hát, amennyit reumás ujjacskáim engednek.Erre hajlok, arra könyökölök, ...mindíg kicsit előveszem a gépem, a sürgős családi üzikre írok, aztán jobban járok,ha pihenek.Ti, ...a II. Családom is nagyon fontosak vagytok, tehát írom gyorsan: köszönöm, hogy ott lehettem a szép baracskai fogadóban veletek a Macsi buliján, amit ilyen krályul megszervezett. A vacsora- svédasztal pazar volt, válogatott finomságokkal elborítva, csak bambultam, ettem, kóstolgattam, azt sem tudtam melyiket hagyjam ki, a másik javára. Köszi Macsi, igen gáláns volt a vendéglátásod. A fogadói ebéd ugye két fogásos volt, csak a felét tudtam megenni. A teríték mellett Julika  sk. virágdísze, ..olyan megható volt tényleg. Csak emlékezem, ..Annuskáéknak, Anikónak, ..szóval a távollévőknek és magamnak is mesélem. Az időnk is jó volt ugye? ..volt drága napocska, enyhe szellő is - pont jó volt a sétánkra. Kellett egy kis mozgás az ilyen gazdag ebéd után, ugye? Lányok mondtátok, óvjam a derekam, meg ne hűljek. Erika szegény volt értem a felelős. Na hol is tartottam? Még mondom az ajándékozást!!! Annyira izgalmas, volt a sok meglepi amit kaptunk egymástól, ..nem lehetne sorrendet felállítani, ..pl.én minek örültem a Legjobban? Mindennek. És köszönöm. Akik nem tudtak eljönni, azok ajándékait is szívből köszönöm. Mennyi terv, mennyi titkos gondolat, szerető  előkészítő munka előzte meg ezeket a  tündéri kis-, és nagy csomikat!! Én is szeretettel készítettem, amit Nektek szántam. Elképzeltem, ahogy /és amióta/   ...Macsi dolgozik a macis képeken, ..Julika hajtogat, ..Sacika virágmagokat gyűjt nekünk,...Pötyi pedig kitalálja a   posztó "egércsaládot  a Cica-főnökkel a közepén. Na, ..nagyon kellett igyekeznem, hogy egy huncut fejű jusson nekem is!!! Köszönöm a karkötőmet, legyezőmet, az illatos szappanokat a szép dobozkákban, ...jaj, nem tudom leírni, ...az ééééédességeket! Majd mind megeszem, ha ez a "fránya"  elkényeztetett gyomrom engedi!  A tulipánhagymákra Ildim "lecsapott" ..mondtam: ...nyugi, ..majd idén én mondom meg hova tegyük, mert a tavalyi virág termésből Mici kutyáék miatt nem tudtam semmit felmutarni. A   levendulás  zacsi is a kedvencem, itt lebeg körülöttem a jó illat, eszembe juttatja ezt a Veletek töltött szép két napot. Tegnap este Lejöttek Á.-ék, és nekik is részletesen el kellett mesélni mindent, a környékről, halas tóról, mini strandról,  azokról a hatalmas fűzfákról, ősfákról, fenyőkről, naplementéről,csillogó víztükörről.  . Talán egyszer a 2 tacsival lemennek, ott  kerékpárt is lehet tárolni. Persze, főleg Rólatok meséltem. /Bocs, azért vtg.-itottam, mert alig látom amit írtam.Pérem a hibákat elnézni./Jaj,..jaj, a süték, ..hát az kérem szépen válogatott volt, hála a szorgos ujjacskáknak!!  És amikor már azt gondoltam h. semmi meglepi nem érheti, akkor sorban előkerültek a cukrászokat is megszégyenítő alkotások, phűűű....Magdika szivecskés alagútja, vagy még egy csoda, talán Sacié volt, v.Marikáé.   ..már nem tudom. Köszönöm. Csodás volt. Menek,mert elfáradtam, Akit itt nem említék, az a szívemben csücsül 


     

    előzmény:
    potymama (273420)
    2017-09-18  11:07
  30. 2017. szeptember 18. 12:04273422.

    Jelentem a tuli hagyma elültetve. Köszönöm szépen.

  31. 2017. szeptember 18. 11:53273421.

    Szép napot Mindenkinek!


    Végre látunk egy kis napot.....Már megfutottam a reggeli köreimet...mostam...főzni nem kell.....Felmostam az egyik sufnit, aztán abbahagytam a másik marad, megfájdult a derekam....csak tudnám mibe...


    Pötyike...megkaptam a levelet és a filmet is....köszönöm...


    Julika...neked jó vendégvárást.....milyen "szép" neve van a rokonodnak


    Ildikó, Marika reggel elültettem a virágokat, remélem szerencsés volt a kezem és megerednek

  32. 2017. szeptember 18. 11:07273420.

    Sziasztok!


    Felénk gyönyörű idő van..100 ágra süt a nap, igaz reggel majdnem hogy hideg volt.


    Takarítanom kéne...de nincs kedvem.


    Főznöm se kell..tegnap a lányom felpakolt egy csomó rakott kelt, minesztrone levest mert túl méretezte magát és sok lett.


    Itt illatozik Macsi saját kézzel szedett..saját kézzel morzsolt..saját kézzel csomagolt levendulája.


    Egyszer Sacitól kaptunk ilyet..az is sokáig illatozott a szekrényemben.


    Kíváncsi leszek..a meteorológia hivatalos oldala enyhe telet jósol ..mások meg kemény, hideg téllel ijesztgetnek.


    Majd elválik!

  33. 2017. szeptember 18. 11:06273419.

    Szép jó napot!


     


    Már kora reggel kidobott az ágy.....elkezdtem összeszedni a szembe jövő munkákat......van belőle bőven. Még szerencse, hogy főzni nem kell. Megyek Annuskához, megtartom az élménybeszámolót és átadom az ajándékaitokat.......Onnan pedig a barátnőmet megyek felköszönteni.......születésnapját ünnepli, illetve együtt ünnepeljük barátnők...


    Juliskám már a második adagot mosta ki, gyorsan teregetek még süt a nap......


    Megyek is dolgomra.......


    Legyen szép napotok! Vigyázzatok magatokra!


     

  34. 2017. szeptember 18. 10:51273418.

    Szervusztok.


    Mindenki elfoglalt ma?


     Én is kész vagyok a holnapi sütés-főzés előkészületeivel, sőt a mai ebédem /pirított máj krumplival /is mindjárt kész.


    Nincs semmi melegem, tegnap is be kellett langyosítani egy kicsit, ma sem maradhat el.


    Délután Ildi szomszéd Rózsiját megyünk ünnepelni, Ő is belépett a hetvenkedők közé.


    Julika jó vendégvárást, biztos sok emlegetni való akad majd.

  35. 2017. szeptember 18. 09:45273417.

    Ébresztő! 2 éve nagyon nyomulnak a Spanyol énekes. De jók is. Na és a fiúka se kutya... 

  36. 2017. szeptember 18. 09:45273416.

    Szervusztok!


    Nálam felpörögtek az események...sütéssel kezdtem a napot, a limara pékség ecetes, sós stanglijával várom a vendéget. Gondolkodom a Saci féle sütin, de annyira szoros lesz a programja, nem tudom hogyan is lesz a rokonok "bejárása".


    Most már futok is tovább...nem is tudom merre intengessek, ti merre futtok

  37. 2017. szeptember 18. 05:37273415.
  38. 2017. szeptember 18. 03:30273414.

    Jó reggelt, szép napot. Kidobott az ágy. 

  39. 2017. szeptember 17. 21:04273413.

    Mindenkinek további szép estét, jó éjszakát. 

  40. 2017. szeptember 17. 18:24273412.

    Ma igen jó sorom van ....megkaptam a filmet és a 27. r. feliratát is.Nagyon köszönöm .


    Végeztem a lekvárral ...igen kevés lett...de jó sűrű.


    Pötyi ...nagy munkában vannak a lányodék...gondolom a vőd sok mindent meg tud csinálni. 


    Annuska jó vagy ...elmúltak a fájások?


    Holnap már lehetne kicsit jobb idő.Meg kellene néznem Tómalmon mi a helyzet.Sokat csinálni nem lehet...mert nagy eső volt. A Fb-sok szerint állt a víz az utcákon.


    Azt meg el is felejtettem írni : a vonatból Marika megmutatta merre laknak...ennyivel is tájékozottabb lettem.


    Legyen szép az estétek!


     


     


     

    előzmény:
    Sacika44 (273411)
    2017-09-17  17:32
  41. 2017. szeptember 17. 17:32273411.

    Pötyi köszönöm az értesítést.Nagy munkába kezdtek a lányodék.Ez mindig így van.Az egyik dolog hozza a másikat.


    Magdi tegnap olvastam J.írását.Szép napod volt jó sok élménnyel.A lekvár megvár.


    Ildikó láttam a vidám menyasszonyt.Csini volt.


    Saci visszalapoztam, gondoltam figyelmetlen vagyok, de nem találtam semmit.


    Közben írtad a névnap áthelyezést.


    Sok boldogságot kívánok az ünnepeltnek.

  42. 2017. szeptember 17. 17:19273410.

    Macim még nem ért haza. Talán estére itt lesz és eszik belőle. Finom lett. 


    Azért főztem, mert azt gondoltam, hogy a rossz idő miatt lefújják a versenyt és legyen valami meleg neki. De hát nem ez történt. Bár ha nagyon csúszik a pálya leszokták. De ha nem ázik fel nagyon akkor az esőben is megy a verseny. Igazából csak akkor nem lehet pályára menni ha villámlik. Akkor a Marsal (indító bíró) mindenkit letessékel. Azt se tudom merre vannak. Igaz mondta, de elfelejtettem. Lehet arra felé nem is esett. Na majd ha haza ér többet tudok. 

    előzmény:
    Nusimama (273403)
    2017-09-17  16:08
  43. 2017. szeptember 17. 17:12273409.

    Évike köszönöm a szép úti beszámolódat. Nagyon szép progitok volt. Nincs is jobb egy jó kis kirándulásnál. Post pihizd ki magad és újra szerveződj egy következőre. 

    előzmény:
    007eva (273396)
    2017-09-17  13:41
  44. 2017. szeptember 17. 16:50273408.

    Szervusztok!


    Micsoda vihar kerekedett percek alatt????repültek a muskátlis ládák...meg minden ami az udvaron volt...recsegett, ropogott az előtető...azután kiderült, hogy még is jó lesz az idő. 


    Évának elolvastam a beszámolóját. Otthonában szóltam hozzá. nagyon szép úton volt ő is. 

  45. 2017. szeptember 17. 16:46273407.

    Julika, Magdika!


     


    Elküldtem a 27-es feliratot a My Sunshine sorozathoz.


    Írtam Ritának, hogy nálam a film 36 részes, nála 32. Most akkor mi van? 

  46. 2017. szeptember 17. 16:34273406.

    LÁNYOK ..ELKÜLDTEM A FILM ELSŐ 5 RÉSZÉT(felakadt


    A következőt majd nagyobb adagban küldöm...csak hátha nincs mit nézni ma estére.

  47. 2017. szeptember 17. 16:19273405.

    Helló Lányok!


     


    Köszi Pötyinek és Macsinak az üzenetet........


     


    Anikó bocsánat, de én is elfelejtettem megköszönni az ajándékot.......mentségemre szóljon, hogy még mindig annyi minden jár a fejembe......Köszönöm!!!!!!!


    Magdi csuda jó programod volt...ezért érdemes volt abbahagyni a lekvár főzést......


    Hú nem is tudom mit akartam írni, közben volt egy telefonom és minden kiment a fejemből....gyorsan elküldön, aztán ha eszembe jut majd írok megint......

  48. 2017. szeptember 17. 16:15273404.

    Pötyikém, megkaptam a levelet. Meg is ijedtem, hogy ilyen b. történt.


    Macsi köszönet a gondoskodásodért. Remélem rövidesen minden ok lesz.

    előzmény:
    Nusimama (273403)
    2017-09-17  16:08
  49. 2017. szeptember 17. 16:08273403.

    Szervusztok, igaz kicsit  késön, de leőkerültem.


    Itt volt a nagy uncsim, s észre sem vettük elszaladt az idő. Egy jó pár dolgot hozott megörzésre, mivel 1 1/2 hét mulva költöznek és vannak olyan tárgyak, stb ami jobb ha most itt van, s majd innen ők viszik el.


    Sacika, Lucsinak nagyon jó egészséget, sok örömet és boldogságot kivánok


    Megnéztem a kibövitett albumot. Nagyon jól néztek ki, vidám  "tini" társaság. Pötyike alig ismertelek meg. amikor találkoztunk sötét volt a hajad. Aranyos kis kutyus is ott van a képen. Julika, a poncsód jól néz ki.


    Erika, holnap hivni foglak.


    Julika mindig szivesen olvasom amikor nosztalgiázól,Ezek a vissza emlékezések bennem is régi emlékeket hoznak elő. Gondolom izgalommal várjátok a régen látott rokont. Virágnak gratulálók. Beért a  korábbi gyakorlat. Nagy szó amikor egy lány ilyen eredményt ér el.


    Ildike, sajnálom, a rémes éjszakát. Biztosan megviselt. remélem már helyre jöttél. Megnéztem a felvonulásról, ill. a mennyasszonyról készült fotókat. Tudod elcsodálkozom ilyenkor, hogy öregszenek ezek a gyerekek A kisfiú felnött lett.A kis szakácsból már egyetemista. Még szerencse, hogy alapvetően vidám természete megmaradt.


    Magdika csodás programban volt részetek.- Gondolom B.-nek annyi mesélni valója van, hogy még sok sok  órát fog igénybe venni mire a végére ér.


    Macsi láttam a kész levesed, Párod bisztos jóétvággyel fogyasztotta és megdicsért.


     

    előzmény:
    silinga (273400)
    2017-09-17  15:49
  50. 2017. szeptember 17. 15:59273402.

    Én is megnéztem Bencét..


    Lúcsiának boldog névnapot kívánok!

Címlap

top